Képes Sport, 1969. január-június (16. évfolyam, 1-25. szám)

1969-03-18 / 11. szám

LEGJOBBAK Hat remek kapusteljesítmény BICSKEI BERTALAN vezeti a legjobban szerepelt ka­pusok sorát. Mögötte Tamás, Fa­tér, Aczél, Rapp, Kenderes­ a sorrend. Bicskei rengeteg nehéz helyzetben tisztázott bravúrosan,­­mind a magas, mind a lapos labdákat biztosan hárította. Re­mekül irányította a hátvédeket. Bicskei: — A Ferencvárostól elszenvedett vereség okait alapo­san elemezte Preiner Kálmán bácsi, az edzőnk. Győrbe azzal az elhatározással utaztunk el, hogy a Népstadionban elkövetett hibáinknak nem szabad megis­métlődniük. Úgy vélem, szurko­lóinkat sikerül kiengesztelnünk ezzel a győzelemmel. Elvégre az ETO csatárai az előző forduló­ban hat gólt lőttek. Tar­jani hátvéd az élen FERENCZ GYULA az elmúlt idényben ragyogó át­lagteljesítménnyel hívta fel ma­gára a figyelmet, s az idei első két mérkőzésen is a védelem oszlopa volt. Nem véletlen, hogy három mérkőzésen mindössze egy gólt kapott az SBTC. Fejjel­lábbal teljes biztonsággal rom­bolt s a megszerzett labdát rend­szerint jó helyre továbbította. Ferencz: — Úgy vélem, az egész csapat javuló formában játszott, bár a második fordulóban is csak a helyzetek kihasználásával volt baj. Lelkiismeretesen felkészül­tünk az új idényre, s azzal az el­határozással léptünk pályára, hogy mindkét pontot itthon tart­juk. Ha támadósorunk feljavul, folytatjuk majd a pontgyűjtést. Fedezet — Újpestről DUNAI II­­EDE az elmúlt évben „futott be” vég­legesen a legjobb magyar fede­zetek sorába. Ebben a bajnok­ságban folytatta a tavalyi jó szereplést s a harmadik forduló­ban a legjobb fedezet címet ér­demelte ki. Fő erénye a támadás­­indítás, de a szerelésben is ki­váló. Labdáinak „szeme volt” vasárnap. Dunai III: — Tudtuk, hogy ne­héz mérkőzés előtt állunk, de a Dunaújváros még a vártnál is a keményebb diót jelentett. 0:1 és kihagyott dunaújvárosi II-es után bizony nagyon kutyául érez­tem magam, de akkor is bíztam benne, hogy meg tudjuk fordí­tani a mérkőzést. Ha még többet játszottunk volna a szélekre, ta­lán előbb fel tudjuk törni a dunaújvárosi védelmet. Vasas-csatárok! PUSKÁS LAJOS az első fordulóban átlagon felüli játékkal „mutatkozott be” és két remek góllal járult hozzá csapa­ta diósgyőri győzelméhez. A Stécé ellen — részben a szigorú őrizet miatt — nem tudta megismételni ezt a játékot. Most, a harmadik fordulóban nemcsak ragyogó tel­jesítménnyel, hanem négy pazar góllal a győzelem fő­ részese volt. Puskás: — Boldog vagyok! Hely­zeteim 80 százalékát kihasznál­tam. A négy gólon kívül ugyanis szerintem mindössze egy nagy helyzetem akadt. A legjobban a negyedik gólnak örülök. Nem gondoltam volna, hogy a mérkő­zés utolsó perceit ennyire bírom erővel. Hátrányos helyzetből is biztosan futottam le a tatabányai védőket. A gólok közül jó lett volna kettőt eltenni szombatra ... A helyzet vasárnap este 1. Vasas 3 3 — — 11: 0 6 2. O. Dózsa 3 3-----7:1 6 3. Ferecváros 3 3-----11: 3 6 4. Rába ETO 3 2 — 1 10: 2 4 5. Salgótarján 3 2 — 1 2: 1 4 6. Bp. Honvéd 3 2 — 1 5: 3 4 7.­MTK 3 2 — 1 4: 3 4 8. Pécs 3 1 1 1­2: 2 3 9. Komló 3 1 1 1­1: 2 3 10—11. Csepel 3 1 — 2 2: 4 2 10—11. Diósgyőr 3 1 — 2 2: 4 2 12. Eger 3 — 2 1 1: 3 2 13. Szombatit. 3 1 — 2 3: 8 2 14. Dunaújv. 3-----3 2: 8 — 15. Egyetértés 3-----3 1:10 — 16. Tatabánya 3-----3 1:11 — Minden eredmény csak egyszer szerepel, a pályaválasztó csapat szempontjából (A csapatok ABC-sorrend­ben) Bp. Honvéd 1 Csepel Diósgyőr_ __1 Dunaújv. Eger Egyetértés FTC Győr Komló MTK Pécs Salgótarján Szombathely Tatabánya II. Dózsa Vasas Bp. Honvéd• 2:3 Csepel• 0:2 Diósgyőr• 2:0 0:3 Dunaújváros• 0:1 Eger• 0:0 Egyetértés• 0:6 Ferencváros 2:0• 6:1 Győr 0:1 4:1• Komló 1:0• MTK 1:2 2:1• Pécs 1:0 1:1• Salgótarján 1:0• 1:0 Szombathely• 2:1 Tatabánya 0:2• 0:7 Újpesti Dózsa 3:1 2:0• Vasas 1:0• ©