Képes Sport, 1970. január-június (17. évfolyam, 1-26. szám)

1970-06-02 / 22. szám

JEGYZŐKÖNYV Mi láttunk? VASAS—VIDEOTON 3:1 (1:0) Fáy utca, 5500 néző. Vezette: Hévízi. Gólszerző, 35. p.: Tóth B., 50: Farkas, 71, Borsányi. 84, Puskás. Vasas: Tamás — Fábián, Mészöly, Váradi, Menczel, Lakin­ger, Molnár, Puskás, Mü­ller, Farkas, Tóth. Csere: Lakinger helyett Török (67. perc). Videoton: Magyar — Nagy III, Kovács, Fejes, Borsányi, Mester, Wollek, Nagy II, Burka, Harsai, Csukovics. Csere: Burka helyett Hartyáni (szünetben), Wollek helyett Józsa (szünetben).­­MTK—ÚJPESTI DÓZSA 2:0 (2:0) Hungária körút, 8000 néző. Vezette: Zsolt. Gólszerző: 14. p: Sárközi, 21, Szuromi. MTK: Hajdú — Török, Oláh, Csetényi, Szucsányi, Strasszer, Oborzil, Sárközi, Kiss, Szuromi, Korb­ár. Csere: Kiss helyett Kunszt (37. perc), Hajdú helyett Brünyl (34. perc), Sárközi helyett Csorna (78. perc). C. Dózsa: Szentmihályi — Káposzta, Solymosi, Noskó, Du­nai III, Zámbó, Fazekas, Göröcs, Bene, Dunai II, Nagy. Csere: Szentmihályi helyett Borbély (szünetben), Dunai III helyett Juhász (szünetben), Dunai II helyett Tóth (szünetben). KOMLÓI BÁNYÁSZ—TATABÁNYAI BÁNYÁSZ 2:1 (2:1) Komló, 3000 néző. Vezette: Petri. Gólszerző: 5. p: Juhász, 30: Tóth (11-esből), 38: Solymosi. Komló: Erdősi — Lazaridisz, Zimonyi, Csordás I, Horváth, Makray, Bordács, Juhász, Bodal, Solymosi, Csordás II. Csere: Bordács helyett Merczel (22. perc), Horváth helyett Földi (57. perc). Tatabánya: Bothermel — Lévai, Kovács I, Kovácshegyi, Kovács II, Laczkó, Zöldi, Nagy, Tóth, Csernai, Hernádi. Csere: Kovács II helyett Monostori (szünetben), Tóth he­lyett Arany (52. perc). P''1 1 '■■ ■ ■ '■ Csetényi Zimonyi Változatos, de közepes színvonalú mérkőzés. A Vi­deoton védőfalát nehéz volt áttörni, Kovács vezényle­tével a székesfehérváriak szervezetten védekeztek. Wollek — amíg játszott — gyakran hozta zavarba Mészöly­éket. Végeredményben a mérsékelt teljesít­ményt nyújtó Vasas ennyivel jobb volt a vendégeknél. Jellemző a mérkőzésre: a legérdekesebb esemény — Hévízi első NB I-es bíráskodása ... Az Újpesti Dózsa — mint már biztos csoportgyőztes — nyugodtan léphetett pályára. Az MTK számára sok­kal fontosabb volt a mérkőzés, hiszen ha a kék-fe­hérek kapott gól nélkül (vagy 3:1-­re) győznek, másodi­kok. Az I. félidő nagy iramot és döntő kapushibákat hozott, így jutott 2 :0-ás vezetéshez az MTK. A Dózsá­ban csak a kapuscsere jelentett javulást. A Dózsa-csa­­tárok feltűnő gólképtelensége miatt sokszor joggal bosszankodott az újpesti szurkolósereg. A bányászrangadó mindvégig nagy küzdelmet, jó iramú mérkőzést hozott, ámbár a színvonal csak időn­ként emelkedett az átlagos fölé. A hazaiak nagyon igye­keztek, de a vendégcsapat is! Mindkét együttes nyílt sisakkal játszott, így lényegében az utolsó percig nyílt volt a mérkőzés. Erőnlét, állóképesség, gyorsaság te­kintetében nem mutatkozott lényeges különbség közöt­tük, a Komló elsősorban a helyzetek jobb kihasználásá­val szerezte meg a két pontot. Az első félidőben sikertelen hazai rohamokat lát­tunk. Ezek kedvét szegték az amúgyis letört csapat be­nyomását keltő ETO-nak. Szünet után lelkesen, okosan, tervszerűen játszott a vendégcsapat és némileg szeren­csésnek mondható góllal, de teljesen megérdemelten győzött. A Diósgyőr — főleg a második 45 percben — nemcsak lelkesedésben és küzdőszellemben múlta felül a vendéglátókat, hanem gyorsaságban és fejjá­tékban is. _________________________________ Kovács DIÓSGYŐRI VTK—RAB­A ETO 1:0 (0:0) DVTK: Veréb — Kovács, Salamon, Sáfrány, Gál, Hajas, Udvarev, Csukány, Kolláth, Horváth, Gass. Csere: Sáfrány helyett Földesi (46. perc). ETO: Földes — Kiss, Horváth I, Izsáki, Nagy, Horváth II, Stolcz, Varsányi, Somogyi, Korsós, Magyar. Csere: Stolcz helyett Glaser (48. perc). Salamon A-csoport 1.Ú. Dózsa 14 111 2 37:13 23 2.MTK 148 2 4 19:12 18 3.Vasas 147 4 3 19:13 18 4.Diósgyőr 147 4 3 16:13 18 5.Tatabánya 144 4 6 15:17 12 6.Videoton 143 2 9 16:288 7. Komló 143 2 9 14:268 8.Rába ETO 143 1 10 9:237 A góllövő­lista állása 12 gólos: Dunai­n (Újpesti Dó­zsa); 10: Bene (Újpesti Dózsa); 7: Szuromi (MIK), Tóth (Tatabánya); 6: Farkas (Vasas), Puskás (Vasas). Müller könnyedén szereli az előretörő Burkát. Mészöly fi­gyeli őket. Vasas-Videoton 3:1