Képes Sport, 1971. január-június (18. évfolyam, 1-26. szám)

1971-02-23 / 8. szám

NSZK: nehéz percek Tiranában Hát ez nehéz volt. Ha a 35. percben Gerd Müller nem talál a hálóba, bizony sovány, gól nélküli döntetlennel tért volna haza az NSZK válogatottja. így is keserves perceket - negyedórákat­­ - éltünk át az albán fővárosban. Ez a mérkőzés inkább hasonlított a három év előtti, tiranai 0:0-ás találkozóhoz, mint a négy év előttihez. Akkor Dortmundban 6:0-ra nyertünk. Nos, Schön kapitánynak a tiranai 1:0-ás győzelem nyomán még bőven vannak gondjai az április 25-i, Törökország-NSZK EB-selejtező előtt. Georg Wich Plaskie és Eusebio. Meglepetés Brüsz­­szelben: Belgium—Portugália 3:0 CLRSZORSZÍG: Corso nélkül Hosszú heteken át mást sem csinált az olasz sportsajtó, mint szüntelen felhívta Val­­careggi szövetségi kapitány figyelmét az Inter játékosának, Corsónak nagyszerű formájára. Úgy festett, hogy a 30 éves, klubjában nagy sikereket megért, de a válogatottnál mindig mellőzött „veterán művész" játékára sor ke­rülhet a legjobbak között. Jött azonban Val­­careggi és kijelentette: csodálja Corsót, hisz nagy tudású játékos, de már a jövő váloga­tottját építi, így nem veheti figyelembe. Az olasz válogatott azután a fiatal erőket felvonultató spanyoloktól 2:1-es vereséget szenvedett, megtörve ezzel tízéves hazai ve­retlenségi sorozatát. Kubala László a mérkőzést megelőzően úgy nyilatkozott, hogy csapata tanulni jött a mexikói ezüstérmesektől. A játék képe egé­szen mást mutatott, és Pirri, Uriarte góljára csak De Sisti tudott válaszolni. Az új spanyol válogatott Kubala kapitánysága óta egy dön­tetlene mellett most aratta ötödik győzelmét. Reményi Kálmán Iribar Prati elől tisztáz Spanyolország—Olaszország 2:1 ■■■■■■■■■■■■Hí' Í Maier hálója üres maradt Tiranában NSZK—Albánia 1:0 MEG EGY HÉT és lajár a jelentkezési határidő a Képes Sport­—Interpress— Magyar Autóklub autós rejtvényversenyére. Jelentkezés­­ a Magyar Autóklub sportosztályán (Budapest VI., Nagymező utca 20.)