Képes Sport, 1977. július-december (24. évfolyam, 27-52. szám)

1977-11-01 / 44. szám

beszélhet, hogy még hármat-né­­gyet nem kapott. Dieter Buchspiel, a berlini Fussballwoche szerkesztője: - A magyar együttes máris Ar­gentínában érezheti magát. Baráti Lajos gárdájában nincs gyenge pont, erőssége a csapategység. Michel Mait-Challac, a párizsi Miroir Mondial rovatvezetője így vélekedik: - Nagyon tetszett a magyar vá­logatott. Bolívia szinte nem volt egy súlycsoportban Fazekasékkal. Jó lenne Argentínában egy cso­portban játszani a magyarokkal. Ez ugyanis azt jelentené, hogy a mi váltogattunk­ is kiharcolja a döntőbejutást. Peter Telek, a pozsonyi Start főmunkatársa: - Idén harmadszor láttam ját­szani a magyar válogatottat, s most tetszett a legjobban. Igaz, az ellenfél is ezúttal volt a leg­gyengébb, ez azonban mit sem von le a magyar válogatott ra­gyogó teljesítményéből. Zombori kimagaslott a jók közül is. A mai magyar együttes - meg­győződésem - helytáll majd Ar­gentínában. Az épület másik oldalán, Bolí­via öltözőjének ajtaja előtt Edu­ard Virba edző hangoztatja, hogy hátrányuk behozhatatlan, de hoz­záteszi: - Sokkal támadóbb szellem­ben s a mainál sokkal jobb eredményt harcolunk ki. Arturo Galaria, a kapus­­ szomorúan mondja, amikor nyi­latkozatot kérünk tőle: - Tudtam, hogy jobb a ma­gyar válogatott, és azt is, hogy kikapunk. No de ennyire? Szűcs László ALMÁSI LÁSZLÓ, CSATORDAY ZOLTÁN, FALUS ISTVÁN, SÜMEGHY ZOLTÁN és VARGA ZSOLT FELVÉTELEI Az első gól. Török beadására Nyilasi és Törőcsik is felugrik, mindketten derékig kiemelkednek a bolíviaiak közül, a labda Nyilasi fejéről száll a kapuba. Galarsa tehetetlen, és ez még ötször „előfordul" A második gól. Törőcsik megindul, Galarsa hiába fut ki kétségbeesetten eléje, jobb lábbal biztosan lő a magyar játékos a hálóba MAGYARORSZÁG-SVÉDORSZÁG 4-0 Ifjúsági válogatottunk UEFA selejtező mérkőzésen biztos győzel­met aratott Balassagyarmaton. Képünkön Magyar (sötét mez), az egyik gól szerzője Számtükör A számok segítségével érté­keljük a magyar játékosokat! ki hány esetben kapcsolódott be a támadásokba, hányszor szerzett labdát, mennyiszer játszotta meg eredményesen és hányszor továb­bította rosszul. A leírtakból kitűnik: nemcsak eredményesen, hanem jól és pontosan is játszottunk. GUJDAR: Nem tették túlságosan próbára a bolíviaiak. Huszonhat perc elteltével jutottak első alka­lommal a kapujáig. TÖRÖK: Gyakran segített a táma­dóknak, bátran futott fel. Tizenegy esetben szerzett labdát és ezek to­vábbítása egy kivételével sikerült. Harmincnégy alkalommal kapcsoló­dott be a támadásokba és mindösz­­sze 4 esetben hibázott átadást. KOCSIS: Az első félidőben nem volt rossz átadása. Ebben a játék­részben hétszer szerelt és 30—40 méteres átadásai is pontosak vol­tak. A második félidőben a meg­szerzett labdákat már nem minden esetben tudta pontosan továbbíta­ni, pedig nyolcszor szerelt és mind­össze háromszor játszották át. KEREKI: Az első félidőben volt aktívabb 5 alkalommal is fejjel akart eredményes lenni, 24 táma­dásba kapcsolódott be, csak há­romszor továbbított rosszul. TÓTH J.: 15 esetben szerelt sza­bályosan, 17 alkalommal szélső módjára veszélyeztette az ellenfél kapuját. Mindössze három rossz továbbítás írható számlájára. Erős­sége volt a magyar csapatnak. NYILASI: Az első fejest ő küldte Galatsa kapujára. Az első félidő­ben volt eredményesebb, négy al­kalommal szerelt, két támadást vé­tett el. Huszonegyszer kapcsolódott be a támadásokba. PINTÉR: Sokat futott, 14 esetben szerelt, de nyolcszor labdavezetés közben szerelték. Szinte valamennyi támadásban résztvett, 37-szer ért labdához, háromszor szabálytalan­ság árán tudták csak megakadá­lyozni, hogy a büntetőterületre ér­jen. ZOMBORI: Hétszer szerelt, harminc alkalomból 24-szer jól továbbított. Pompás gólt lőtt. A mezőny egyik legjobbjának bizonyult. FAZEKAS: Harmincöt esetben ke­rült hozzá a labda úgy, hogy négy­szer ő szerelt. Cselei többnyire si­kerültek, háromszor csak buktatni tudták, hat alkalommal viszont rossz helyre továbbított. TÖRÖCSIK: Az első félidőben 19, a másodikban 18 alkalommal vett részt az összjátékban. Míg az első játékrészben 3 pontatlan átadása volt, addig a második félidő utolsó perceiben cselezés közben hatszor szerelték. VARADI: harminckétszer kapcsoló­dott be a támadásokba. Négy eset­ben szerelt. Első félidőben nem volt eladott labdája. A második félidőben is mindössze négyszer to­vábbított pontatlanul. PUSZTAI: Hatszor ért labdához, egyszer pontatlan volt az átadása, egyszer szerelt. NAGY: H esetben kapcsolódott be a labdatovábbításba, mindössze két­szer rontott. (füredi) MAGYARORSZÁG-BOLÍVIA 6-0 (5-0) Népstadion, 65 000 néző. Vezette: Barreto (uruguayi). Gólszerző, 12. perc: Nyilasi, 19. p: Törőcsik, 21. p: Zombori, 27. p: Váradi, 40. p: Pintér, 81. p: Nagy. Szögletarány: 10-6 (7:4) a magyar válogatott javára. Sárga lap: Tarstolay, Mezza és Angulo. Magyarország: Gujdár - Török, Kocsis, Ke­­reki, Tóth J., Nyilasi (79. p: Nagy), Pintér, Zombori, Fazekas (69. p: Pusztai), Törőcsik, Váradi. Bolívia: A. Galaria - Le Llano, Villaion, Taritolay, Baldiviseo, Aguilar, Aragonez, An­gulo, Romero, Bastida (sz: Sanchez), Mezza (80. p: Vargas).