Kezilabdázás, 1978 (22. évfolyam, 1-12. szám)

1978-07-01 / 7. szám

KÉZILABDÁZÁS HORVÁTH LÁSZLÓ HUNGARHOTELS KUPA SZEGEDEN Szeged város volt a házigazdája az 1978. július 19-től 24-ig tartó Hungar­hotels Kupának. A Kupa most ez évben került másodízben kiírásra, első alkalommal 1976- ban Győrben került lebonyolításra. A megrendezett nemzetek közötti torna a legnagyobb volt, amelyet Magyar­­országon eddig bármikor is lebonyolított a Magyar Kézilabda Szövetség. Hat nemzetből álló nemzetek közötti kézilabda torna a szövetség fennállása óta /közel ötven éve/ nem bonyoló­dott le Magyarországon. Az első ilyen­ nagy létszámú tornán Jugoszlávia, Románia, Lengyelország, Hollandia, Norvégia és Magyarország női válogatott csapatai vettek részt. A Magyar Kézilabda Szövetség munkatársai hosszabb ideig készültek a tor­na lebonyolítására. A szervezés munkájába bevonták a­ szegedi sportcsarnok munkatársait, va­lamint a Szegedi Volán NB I-es kézilabda szakosztályát. A lebonyolítás során további segít­séget kaptunk a 10. sz. Volán vállalattól,személy szerint dr. Bérczi Mihály gazdasági igaz­gató elvtárstól. E szervek, s az itt dolgozó társadalmi munkások nélkül a torna sikeres le­bonyolítása szinte elképzelhetetlen lett volna. ■ A kézilabda torna, amely hat napig tartott a szegedi sportcsarnokban, ma­gas színvonalú volt. A nyári meleg ellenére szép számú közönséget vonzottak a találkozók. A torna elismerését jelentette, hogy a Magyar Televízió két találkozót /a VB csoport ellen­felünk Lengyelország, valamint a torna döntőjének bizonyult Jugoszlávia elleni találkozók/ egyenes adásban közvetítette. A torna befejezésével megállapíthattuk, hogy jó felkészülési állomása volt a decemberben megrendezésre kerülő világbajnokságnak. A külföldi csapatok vezetői, sportolói egyértelműen dicsérték a torna szervezését, lebonyolítását. Visszatekintésünket Parti elvtárs a Hungarhotels főosztályvezetőjének zárszavával fejezzük be: "... a Hungarhotels 1978. évi kézilabda tornáját bezárom. Viszontlátásra 1986 október végén Pécsett, a III. Hungarhotels női kézilabda tornán." Eredmények: július 19: Jugoszlávia - Norvégia 19:14 /9:9/ Románia - Lengyelország 18:18/9:10/ Magyarország - Hollandia 27:11/13:7/ július 20: Lengyelország - Norvégia 15:10 /4:4/ Jugoszlávia - Hollandia 14:12/5:5/ Magyarország - Románia 14:13/6:5/ július 21: Románia - Hollandia 14:14 /8:6/ Jugoszlávia - Lengyelország 20:14/9:4/ Magyarország - Norvégia 28:14/14:4/ július 22: Jugoszlávia - Románia 19:12/11:5/ Hollandia - Norvégia 14:13 /9:6/ Magyarország - Lengyelország 18:18/9,8/ 19