Kincses Kalendáriom, 1928

Sportkróníka

donban a Kehrling—Bennet- pár győzött. — 30. A Park Club ver­senyének eredményei: Vegyes pá­ros: 1. Hertelendy Lili—H­erte­­lendy Andor. A győztes hölgy Iza­bella kir. hercegasszony díját, Her­­telendy Andor pedig a Zelenski-dí­­jat nyerte. Férfiegyes: 1. Márffy M. Tamás. Férfipáros: 1. George A. Gordon—Vicomte Davignon. Vegyes páros hendikep: 1. F­erte­­lendy Lili—Vicomte Davignon. Női­ egyes előnyverseny: 1. Széche­nyi Márta grófnő. Férfiegyes előnyverseny: 1. Hunyady Ferenc gróf. F­érfi páros­ hendikep: 1. George A. Gordon—Vicomte Da­vignon. A kaposvári Tand SE nem­zetközi tenniszversenyén győzte­sek: Női egyes: P. Várady Ily (MAC). Férfipáros: Kelemen—Ta­kács (MAC). Vegyes páros: Mayer —Kellauer Klára (Turul). Július. — 5. A Soproni Korcsolyázó­ Egylet versenyének eredményei: Férfi egyes: 1. Jacobi Roland (BBTE). Női egyes: 1. P. Várady Ily (MAC). Férfipáros: 1. Jacobi ■—Bánó (BBTE). Vegyespáros: 1. Jacobi—P. Várady Ily. — 13. Ma­gyarország 7:4 arányban győzött a négynapos spanyol—magyar ten­­niszversenyen. Augusztus. — 1. A III. ker. TVE tenniszcsapata 9:6 arányban le­győzte az MTK-t. —• 23—25. Vas megyében 3 napos főúri tennisz­­verseny folyt le. Az A­ csoportban Július. — 26. Az újpesti stadionban az UTE nemzetközi kerékpáros­versenyén Dobé a 20 km-es ver­senyben legyőzte Bordonit. Idő: 17 p. 19.2 mp. Augusztus. — 20. Az­­ újpesti sta­dionban a Szent István kerékpá­ros-díjat Grimm János (EKE) nyerte el. A 15 km motorvezetéses verseny győztese: Erzsében (Magde­első, Soll József báró, a B) cso­portban: Batthyány József gróf. A II. csoportban: 1. Szapáry Antal gróf. A hölgyversenyben: 1. Sza­páry Erzsébet grófnő. A II. cso­portban első: Sényi Lujza. A ve­gyes páros­ versenyben első: Maupth Buhenrode István báró és Erdödy Mariette grófnő. A II. csoportban első: Ch­oroth Miksa gróf és Sényi Lujza. —9 29. A sá­toraljaújhelyi nemzetközi verseny eredményei: A férfi egyes bajnok­ságot és Sátoraljaújhely város vándordíját Landam Wladimir nyerte. A­ női egyes versenyt és Zemplén vármegye vándordíját Wienerné Soós Jolán nyerte. II. osztályú női egyes: 1. Fenyő Lili. Ifjúsági egyes: 1. Nyeviczkey László. Ifjúsági páros: 1. Nyevicz­key—Kiss. Szeptember. — 3. A magyar tennisz­­bajnoksági versenyek megkezdőd­tek. — 8. A vegyespáros bajnoksá­got Kehrling—Neppachné, a női egyes versenyt Neppachné nyerte meg. — 12. A férfi egyes döntőjé­ben Kehrling legyőzte a francia Aslangult. A férfi páros bajnoksá­got a Kehrling—Pétery-pár nyerte meg. —• A Franciaország—Ame­rika tenniszmérkőzést, a Davis Cup döntőjét, a franciák nyerték meg 3:2 arányban.----17. A ma­gyar—osztrák válogatott tennisz­­mérkőzésen az osztrákok 4:2 arányban győztek. burg) ; a 25 km versenyé: Erzse­ben; a 40 km-é: Vay. Szeptember. 1­6. A Testvériség S. E. vándordíjas országúti versenyén 168 versenyző vett részt. Győztes: Vida László. — 19. Győrben a 100 km országúti bajnokságot Gatscha nyerte meg.­­— 27. A svábhegyi motorversenyen Wolfner László (Zenith Ja. 350 kcm) , a nap leg- Gépkocsi és kerékpár, 1926.