Kisalföld, 1966. március (11. évfolyam, 50-76. szám)

1966-03-30 / 75. szám

1966. március 30., szerda ÖKÖLVÍVÁS Olgyai a legtechnikásabb Az idei észak-dunántúli terü­leti feln­őtt egyéni ökölvívó-baj­nokságot 25-, 26- és 27-én Veszp­rémben rendezték meg. A sportág történetében először fordult elő, hogy győri együttes lett a pontverseny győztese. Me­gyénket a Gy. Dózsa, Soproni VSE, és a V­­ETO ökölvívói kép­viselték. A háromnapos verseny­­sorozaton jóval a várakozáson felül szerepeltek ökölvívóink A Dózsa versenyzői az NB 1-res Tatabánya együttesét megelőzve 23 ponttal végeztek az első helyen. Pusztai József, Olgyai Miklós és Benkő Alfréd pedig a legjobbaknak bizonyultak a súlycsoportjukban. Olgyai a leg­technikásabb ökölvívónak kiírt díjat is elnyerte. Énekes Árpád szövetségi kapitány jegyzetfüze­tébe Varga László (V­­ETO), Németh Alajos (SVSE) és Olgyai Miklós neve került be, hogy az utánpótlás válogatásánál figye­lembe vegyék. A nagy érdeklődéssel kísért versenysorozat bővelkedett iz­galmas összecsapásokban. Kis­­váltósúlyban Németh könyűszer­­rel megszerezhette volna a baj­noki címet, de a döntő alatt gátlásokkal küzdött, és ezért minimális pontkülönbséggel a 2. helyre szorult. Nagyváltósúlyban voltak leg­érdekesebbek az összecsapások Olgyai az első napon a Vasas ETO ökölvívóját, Kovacsicsot kapta ellenfélül. Nagy harcot, kitűnő három menetet hozott a győri fiúk találkozója, Olgyain a szokatlan versenysorozat okoz­ta fáradtság jelei mutatkoztak ugyan, de így is biztos fölény­nyel került ki győztesen. Megyénk ökölvívói kitűnő helyt­állása minden elismerést meg­érdemel. Majdnem valamennyi súlycsoportban található győri vagy soproni versenyző, és ezért az eredményességért a szakve­zetők munkájáról is dícsérőleg kell szólnunk. A veszprémi bajnokságon a nézők nemcsak ragyogó küzdel­meknek lehettek tanúi, hanem a rendező bizottság is jelesre vizs­gázott. EREDMÉNYEK: Légsúly: 1. pusztai József (Gy. Dózsa), 3. Varga László (V­ ETO). Harmatsúly: 2. Krizanovics Ist­ván (SVSE), 3. Tomicsek Imre (Dózsa). Pehelysúly: 2. Szebik László (Gy. Dózsa). Kisváltósúly: 2. Németh Ala­jos (SVSE). Váltósúly: 2. Gecsel József (Dózsa). Nagyváltósúly: 1. Olgyai Mik­lós­ (Dózsa). Középsúly: 2. Csiba László (Dózsa). Nehézsúly: Benkő Alfréd (Dó­zsa), Sieber Sándor. a téli spartakiád Vasárnap Győrött rendezték meg a 15. téli falusi spartakiád döntő mérkőzéseit két sportág­ban: asztaliteniszben és sakkban. A téli versenyek a múlt év november 15-én kezdődtek. Me­gyéink 116 községében 2632-en indultak. A községi viadalok után 33 kör­zeti versenyen 340 falusi dolgozó harcolt a járási döntőbe jutásért. A járási versenyek legjobbjai végülis a megyei döntőn mérték össze tudásukat. A bajnoki címek eldöntéséért izgalmas csaták alakultak ki mindkét­­Sportág­ban. Kitűnő felkészültségről, küzdeni tudásról és lelkesedés­ről adtak számot a falusi­ fia­talok. EREDMÉNYEK: Női asztalitenisz egyéni: 1. Horváth Zsuzsanna (Agyagos­szer­gén­y), 2. Győre Katalin (sop­roni járás), 3. Tarr Éva (Csorna) és Fábián Margit (győri járás). Női páros: 1. Németh — Locs­­mándi (Agyagosszergény), 2. Varga — Baán (Csorna), 3. Ko­vács E. — Kovács K. (Sopron) és Tóth — Talpas (Győr). Csapatversenyben: 1. Agyagos­szergény, 2. a győri járás, 3. a soproni és a csornai járás. Férfi egyéni: 1. Koller Tibor (győri járás), 2. Szalai Gergely (Sopron), 3. Varga György (Csor­na), és Kelemen József Kapu­vár). Férfi páros: 1. Laki — Hege­dűs (M­óvár), 2. Huszár­­— Zsi­rai (Sopron), 3. Csiszár — Radics (Kapuvár), és Czigány —­ Németh (Csorna). Csapatversenyben: 1. a mo­sonmagyaróvári járás, 2. a sop­roni, 3. a győri és csornai járás Vegyespáros: 1. Szalai—Győri (Sopron), 2. Németh — Tóth (Ka­puvár), 3. Horváth — Tarr (Csor­na) és Simon — Fábián (Győr). Sakk: egyéni: 1. Hid°g János (győri járás), 2. Borbély Sándor (csornai járás), 3.­­ Réti Lajos (kapuvári járás). Csap­atban: 1 a ka­puvári­ j­árás 2. a mosonmagyaróvári, 3. a győri járás. Női egyéni: 1. Szűcs Czip­riánné (Győr), 2. Horváth Lenke (Kapuvár)­­ Csapatban: 1. a kapuvári já­rás, 2. a soproni járás. A legifjabb atléták Ebben az évben az atlétikai idény kezdetén hosszú idő után a legifjabbakat is rajthoz szólí­totta a Győr városi Testnevelési és Sportszövetség. A kezdemé­nyezés helyességét bizonyítja, hogy 124 úttörő versengett az egyes korcsoportokban az első­ségért. A hirtelen hidegre for­dult időjárás sem csökkentette a fiúk és lányok örömét, hogy mezei futásban mérhettél­ össze tudásukat. Két korcsoport, az 1951. és 1952. évben születettek és az 1953-ban született fiúk és lányok verseng­tek egymással. Az I. korcsoportban a fiúk egyéni versenyét Szarvas Lajos (Engels téri Iskola) nyerte. Két iskolatársa, Tóth Imre és Szent­­mihályi Károly ellen. A lányok versenyében is az Engels téri Iskola fiatal atlétái v­itték el a pálmát. A győzelmet Csáktornyai Mária szerezte meg Jeff Zsuzsa előtt. Harmadik Horváth Margit (Bartók Béla Iskola). A fiúk csapatversenyében az Engels téri Általános Iskola győ­zött, a lányok csa­patversenyét a Bercsényi Iskola csapata verte. A II. korcsoportban a fiúk egyéni versenyét Békássi Tibor (Bercsényi Iskola) nyerte meg. Második :Páter Ferenc (Bercsé­nyi Iskola), harmadik Nagy László (Engels téri Iskola). A lányok egyéni versenyének győztese Bogács Éva (Bercsényi Iskola), második Uberher Ilona (Bartók Béla Iskola), harmadik Balaskó Katalin (Engels téri Iskola). A pontversenyben a fiúknál itt is az Engels téri Iskola bizonyult legjobbnak, a lányok versenyét a Bercsényi Iskola nyerte. A Győr Városi Testnevelési és Sportszövetség által rendezett ísttörő mezei futóverseny legjobb csapatteljesítményét az Engels téri Általános Iskola érte el 128 ponttal, 2. a Bercsényi Általános Iskola 99 ponttal, harmadik a gyakorló általános iskola 66 pontj­a. Hirdessen a Kisalföldben. MA Győri Dózsa— Győri ETO Ma délután 1 órakor a Győri Dózsa Bercsényi ligeti sporttele­pén játszik edzőmérkőzést a két csapat. A korai kezdést az indo­kolja, hogy az érdeklődők m**£ tekinthessék a Szlávia — mTv. közvetítését a televízióban. KISALFOLD Minek örülnek a győztesek ? Mi bosszantja a veszteseket? A labdarúgó-bajnokság egyre érdekesebb és izgalmasabb. Csa­pataink vasárnapi játékában hasznos elemeket fedeztünk fel. A következőkben a szakvezetők szólnak a sikerekről , de a ku­darcokról is. Szusza Ferenc, a Győri ETO edzője: — Mind a huszonkét játékos év­es éré­tet kapott a szombati és vasárnapi teljesítményéért. Sze­mély szerint senkit sem emel­tem ki, mert a győzelmek kiví­vásában a döntő szó a küzdeni tudásé és az egységes csapatjá­téké volt. Nem szeretem, ha kü­lönböző rendszerneveket ránk erőltetnek. Lényegében két for­mációt tartunk sikeresnek: Ha­zai mérkőzéseinken egy ember­rel több a támadók létszáma. Idegenben pedig jobban figye­­lünk a védekezésre. Minden mun­kának­­külső és belső tartalma van. Megítélésem szerint nem le­het dogmatikusan felfogni dol­gokat, még a játékrendszeren be­lül sem. Taktikai szempontból felülmúltuk a Ferencváros csa­patát, és azt is érdemes figye­lembe venni, hogy ezúttal táma­dóink közelebb voltak egymás­hoz játék közben­, mint ezelőtt. Ez azért lényeges, mert folya­matosabb lett az összjáték. Gól­veszély­esebb a játék. — Tervez-e változtatást? — Nem. Ezt semmi sem indo­kolja. De szerdán, a Gy. Dózsa ellen Stolcz alkalmat kap egy félidőn át, hogy a bal szélen játsszék. — Mi a heti edzésprogram? — Erőnléti, gimnasztikai, lab­dakezelési gyakorlatok váltakoz­nak ez edzéstervben, de már most is kétféle edzést tartok, mert a csapat idősebb játékosai például nem kapnak erőfejlesztő gyakorlatokat. Ezeket a fiatalok­nak adom. Meg is van a hatása, mert a kis Somogyi az utóbbi időben három kilóval nehezebb lett, de ez nem súlyfölösleg, és ez nagyon, fontos. Magabiztosan készülünk a Dorog elleni mér­kőzésre. A Ferencváros elleni győzelem lélektani hatása is na­gyon értékes. Borbély Josef, a MÁV­DAC edzője:_____ — A csapat vereségénél? oka egy nyolcméteres lesgól volt. Fiz letörte a játékosokat, utána már a biztos helyzeteket sem tudták kihasználni. Az első félidőben egyenlő erők küzdelme folyt a pályán. A lesgól után három nagy helyzetünk adódott, de nem tudtuk értékesíteni. A játék jobb volt, mint a BVSC ellen­, de még további javításra szorul. — Lesz-e változás a csapatban? —"Három játékos cseréjére gon­dolok. Az már biztos, hogy Su­lyok helyet kap a csapatban, és ha minden jól megy, Delc is ját­szik. Fajkuszt szeretném előre­vinni középcsatárnak. Ottót pe­dig fedezetnek. Azt hiszem­, Ju­hász és Pálos kimarad a csapat­ból. Egyébként a szokásos mó­don készülünk a soron következő bajnoki mérkőzésre. Horváth Zoltán, a Győri Dózsa edzője: — A sok sérülés miatt fel kel­lett forgatnom a csapatot. Szo­rongva engedtem játékosaimat a pályára, mert Nyári és Gábor hiányát komolynak tartottam. Szerencsére a játékosok felnőt­­­­tek a feladathoz, és magabizto­­­­san szerezték meg a győzelmet. Az összeállításunkból kiderült, hogy a jövőben figyelmet fordí­tunk a fizikailag erős játékosok szerepeltetésére. A budapesti mérkőzésen ugyanis éppen az volt a vereség egyik oka, hogy játékosainkat elsodorták az erő­sebb testi felépítésű budapesti játékosok. A csapatból nekem Huj­ber játéka tetszett, de a vé­delemre sem lehet panaszom. A támadósorban Domonkos máso­dik félidejű játéka volt elfogad­ható. Tu­llner nem tudta nyúj­ta­ni azt­, amire képes, mert vérke­ringési zavarokkal küzd. Magas­ Károly, az LTC szakosztályvezetője: — Harmadik mérkőzésünket veszítjük el egy góllal. A véde­lem megtette a­ magáéit, hiszen a tavaszi NB II. negyedik helye­zettjétől annak otthonában egyet­len gólt kamu nem tekinthető szegy­ennek. "Sa­j­nos, lám­a­dós é­­rintó nem tud magára találni. Erősen érezzük Czakler hiányát. Csonka sérülése miatt ezúttal csatársorunkat új összetételben kellett szerepeltetnünk. Rendkí­vül idegesen, kapkodva játszot­tak a Húk, a mezőnyben még hellyel — közel megfeleltek, de a kapu előtt csődött mondott a tu­dományuk. — Mit terveznek a következő fordulókra? — Sürgősen javítanunk kell csatársorunkon. Reméljük­, Cson­ka rövidesen felépül, és ismét rendelkezésre állhat. Az időseb­bek közül Kőrös porcleválással bajlódik, a közeli napokban ope­rálják, őrá tehát az idén aligha számíthatunk. Előtérbe kerülhet Cser játéka. A fiatalok közül Horváth Lajosnak volna esélye az első csapatba való bekerü­lésre. A jövő hetekben igen ne­héz mérkőzéssorozat előtt ál­lunk, szeretnénk végre itthon is megkezdeni a pontgyűjtést. Ács Ferenc, az MTE edzője: —■ A mérkőzésre az időjárás nyomta rá a bélyegét. Az MTE csapata egyenrangú ellenfél volt, és mégis vesztesként hagyta el a pályát, ígért támadósora válto­zatlanul ne­m tudott eredményes lenni. (Meddig? A szerk.) A fe­dezetpár átlagon felüli teljesít­ményt nyújtott, és mégis azt kell mondanom, hogy nem játszott úgy a csapat, ahogy vártam. Re­mélem, a Vasas Izzó elleni első hazai mérkőzésünkön győzelmet aratunk, és ez önbizalmat ad a további nehéz küzdelmekre. Kőműves Imre, az SVSE edzője: — Az első félidőben jól ját­­szott a csapat. Elégedett voltam a gyors, lendületes támadásszö­véssel. Kis szerencséivel még nagyobb arányban is vezethet­tünk volna. Egyénileg Borsos, Horkai és Szentes tetszett. — Mi okozta a második félidei torpanást? — Óva intettem a fiúkat az el­bizakodottságtól­, de nem fogad- , ták meg az intelmeket. Néhány játékoson kiütközött a fáradt- s­ság. De az is a dolgok megérté-­­ séhez tartozik, hogy hétfőn Dangl, Kiss I., Som, Polgár és­­ Saly orvoshoz ment. Jelenleg az a legnagyobb problémám, hogy kikre számíthatok vasárnapig. Nem lesz könnyű dolgunk Keszt­helyen. Fehérvári Alfréd, a Fer­tőd edzője: — A győzelem oka elsősornak­ a jó küzdőszellem, a lelkes­, öt­letes, foly­amatos játék. De a fedezeteink korszerű játéka is hozzájárult a sikerhez. A csatá­rok helycserés támadásával szemben sem tudtak, mit kezdeni az ajkai védők. Boldogok va­gyunk, hogy győzelmet arattunk vasárnap. — Mit tervez a héten? —­ Petőházán játszunk edző­mérkőzést, ezenkívül erőnléti és technikai gyakorlatokat végzünk. K»*zelka L László, a Moso­­ni Vasas edzői''* — Nagyon készülünk a . -^őr­­napi találkozóra. Már azt is kir számítottuk, hogy győzelem ese­tén a bajnoki táblázat élére ke­rülünk. És az a váratlan gól tel­jesen megzavarta a játékosokat. S ahogy az már lenni szokott, a helyzetek is sorra kimaradtak. De Szalai sérülése is bénította a csapat játékát. A Szombathelyi Pamut ellen szeretnénk kikö­szörülni a csorbát. Föld­esi Lajos (Kapuvár): — Az első két mérkőzés meg­nyerését főleg védelmünknek kö­szönhetjük. A 3—3—4-es felállási formával elértük­, hogy biztonsá­gosan védekezünk, elöl pedig a két rutinos belső: Varga és Né­meth mellett két gyors szélsővel igyekszünk zavart kelteni az el­lenfeleknél. Ez most sikerült két­szer, s remélem, hogy a kezdeti lendület továbbra is tart. Haraszti László (Gy. Elektromos): — Egyáltalán nem elégnek ki a vasárnapi játék. Még mindig gyengélkedik a csapat. Az első húsz percben még csal­ ment a játék, utána azonban egyre in­kább visszaestek a csatárok, s a második félidőben nem tudták azt nyújtani, amit az első per­cekben. Második csapatunk jól játszott az SVSE II. ellen­, s való­színűleg több helyen változtatunk a legközelebbi mérkőzésen. Kummer Ernő (Fertő­­szentmiklós): — Az volt a célunk, hogy tisz­tes eredményt érjünk el, ez sike­rült, elégedett vagyok. Az első fordulóban otthon elszenvedett vereség után nem a legjobb han­gulatban jöttünk Győrbe, remé­lem azonban, ez a játék és ered­mény visszaadta a csapat önbi­zalmát. Szőrffy Károly (Gy. Postás): — Az első fordulóban a véde­lem volt a győzelem fő részese, most viszont a hátvédhármas mondott csődöt. Nem fogtak em­bert, egyénieskedtek, s tulajdon­képpen három csatárral vert meg bennünket Petőháza. A vereség mellett nagyon kellemetlen, hogy három sérültünk van: Vida ujj­­törést, Varga lábfej csont­repe­dést szenvedett, Lappiois I. pe­dig térdén sérült meg. Nem a legjobb előjelekkel nézünk a va­sárnapi mérkőzés elé. Kárpáti Ferenc (Gy. Pa­mutszövő): — Nem játszott rosszul a csa­pat, általában mezőnyfölényben voltunk a 90 perc alatt, csatá­raink azonban kihagyták a leg­jobb helyzeteket is. Ártatlannak látszó akcióból kaptuk a gólt, s nem tudtuk kiegyenlíteni. Ha azt akarjuk, hogy a jövőben sikere­sebben szerepeljünk, egyes já­tékosoknak változtatniuk kell jel­lens­égi magatartásukon. Glaser Róbert (Gy. Tex­tiles): -T- Az első fétidőben nagyon jól játszott a csapat, s teljesen meg­érdemelt volt kétgólos vezeté­sünk. Sziklai azonban megsérült, s mivel a jobb fedezetnek fontos taktikai feladata volt, kiesés miatt felborult a hadrendünk. A második részben az S. Postás tá­madott többet, de csatárai tehe­tetlenek voltak a kapu előtt. Jó játékával feltétlenül rászolgált a csapat a győzelemre. Budai László (Gy. Mező­gépjavító)­ —* A mérkőzés keresztmetszete volt a ma divatos játéknak. A vidéken játszó csapat, jelen eset­ben a Csorna­, már az első per­cekben beállt védekezni, s a lig­áiig hagyták el a védők a 16-os területét. Ez ellen a merev vé­dekezés ellen csatársorunk nem találta meg az orvosságot, s bár helyzeteket teremtett az ötösfo­gat, nem ment a góllövés. Schi­inger Rudolf (Győr­­szentiván): — Jó mérkőzés volt, jó­­ nézett a csapat, s végig kezében tartot­ta az irányítást. Ez a jó játék azonban nem jelenti azt, hogy nincs már javítani való. Igye­k­­sz­­ünk is javítani­, s remélem, hogy a mostaninál nehezebb el­lenfél ellen is hasonló sikerrel­­ helytállunk. A S. Vasas játéka nekem csalódás volt, tavalyi csa-­­ pata sokkal nagyobb játékerőt képviselt, —tér, —II. j Győri Ingatlankezelő Vállalat 1966/67. tanévre ipari tanulókat szerződtet épületbádogos, kőműves, épület­­lakatos és tetőfedő szakmákban. Felvesz továbbá kőműves szakmunkásokat és férfi segédmunkásokat. BŐVEBB FELVILÁGOSÍTÁS­ ÉS JELENTKEZÉS: Győr, Csaba utca 21. szám­« Szoros küzdelem a te­ke fordul­óban GYŐRI ETO — BUDAPESTI KISTEX 6:2 (2658,2589) NB I-es férfi mérkőzés. Az ETO versenyzői eredménye­sen dobtak, de a KISTEX meg­lepően jól tartotta magát. Szo­ros küzdelem alakult ki, és ebben a vendégek két pontot szereztek. Legjobbak: Vághideg­­kúti (449), Kencz (449) és Varga III. (449) fa. GY. RICHARS — Budapesti MOM 4:4 (2396,2394) NB I-es férfi mérkőzés. A Edchartre kezdő versenylői előnyre tettek szert, s ezt végig tartották, bár nagyon szoros küzdelemben. Legjobbak: Sc­ross E. (419) és Kozma I. (409). GY. LENSZÖVŐ — VESZPRÉMI HALAD­ÁS 5:3 (2197:2953) NB II-es női mérkőzés. Kitűnően szerepeltek a lenszö­vő­ lányok Veszprémben. A Lenszövő több versenyzője fej­lődést mutatott. Szerencséjébe párosítás esetén a győzelem még biztosabb lehetett volna. Legjobbak: Varga (393) és Szu­­nay (390). K­­. Juhász Győző, a Gy. ETO versenyzője (Maráczi F. felv.) 7 Kosárlabda BP. PETŐFI S POSTÁS 52:49 (29:29) A postások hazai mérkőzésü­kön így kezdtek: Varga, Weiszné­­ — Bakit — Lökösné, Alpárné 1 Csere: Tarnai, Bakosné, Bier­baum, Ivovácsné, Matetics.­­ Az első percekben mindkét csapat igen óvatosan játszott 6. p... 6:6, Bp. Petőfi távoli doba-­i sokkal elhúzott, de Sopron javí- 1 lőtt. 12. p.: 15:14, 17. p. 22:22, — . ezután S. Postás-vezetés követ­kezett (22:24), majd 29:29-es ál­lással fordultak a csapatok.­­ A második félidő első percé- I ben mindkét oldalon két-két kosár esett. Erősen feljött a Pe­tőfi, szétesően, igen sok hibá­val játszottak a soproniak, és a 10. percig egyetlen pontot sem­­ tudtak szerezni! 10 p. 40:33. A következő öt percben a vendé­ I­gek tovább növelték előnyüket:­­ 48:39. Az utolsó öt percben jól­­ hajrázott az S. Postás. Egy­­ perccel a befejezés előtt úgy­látszott, hogy sikerül egyenlí­tenie, de a rutinos fővárosi együttes labdatartással biztosí­totta győzelmét. (52:49) Az S Postás legjobb kosárdobói: Bakis 21, Alpárné 9, Varga 8, Welez­­né 5. CSEPEL—SMAFC 86:70 (38:36) NB I. férfi mérkőzés. Budapesten hatalmas harc után maradt alul a soproni csapat. A második félidő 10. percéig fej fej melletti küzdelem folyt, ek­kor a soproniak öt percre megc­­­inogtak, és Csepel ezt kihasznál­­l­va 15 pontos vezetésre tett szert. . Az utolsó­­percekben a SMAFC már hiába rohamozott, nem si­­i­került javítania. A soproni együttes feljövő formát mutatott,­­ kulcsemberei azonban ezúttal­­ gyengébb dobóformáról tettek bi­­­­zonyságot. Legjobb kosárdobók: Tvordy 20- Kelemen 17, Orbay 16 és Balsay 8. OSC—SFAC 70:45 (26:14) NB I, női mérkőzés. A tavalyi 4. helyezettel szem­ben Budapesten nem lehetett re­ménye pontszerzésre az újonc piros-fehér együttesnek. A sop­roniak legjobb kosárdobói: Paul 11 és Pete 10. SOPRONI TEXTILES— SZÉKESFEHÉRVÁRI HALADÁS 87:62 (44:25) NB II. férfi mérkőzés. Végig vezetve biztosan győzött az STC. A soproniak legjobbjai Palack, Bend­ 1 és Szlávik voltak.