Kisalföld, 1968. október (13. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-01 / 230. szám

1968. október 1., Amik KISALFÖLD Kapuvár ismét vezet A megyei I. osztály 22. for­dulójának mérkőzései után hely­csere történt a táblázat élén: az első helyről az őszi első for­duló után lekerült Kapuvár is­mét az élre ugrott, s kétpontos előnyre tett szert vetélytársával, a Gy. Elektromossal szemben. A középmezőnyben nincs vál­tozás a sorrendben. Az itt ját­szó csapatok mérkőzésein álta­lában a papírforma érvényesült, kisebb meglepetés az öttevény pontszerzése az I. Vasas ottho­nából. A kiesés látszólag eldőlt: a Győrszemere és a Gy. Pamut­szövő négy- illetve ötpontos hát­rányba került, s nem valószínű, hogy ezt a hajrában be tudják hozni. A két valószínű kieső előtt három csapat áll egyforma pontszámmal. Ezeket szintén fe­nyegeti még az osztálycsere ve­szélye, tekintettel arra, hogy me­gyénk NB III-ban szereplő csa­patainak egy része is erősen gyengélkedik, s így számolni kell visszaesővel. A S. Postás és a Csorna sem érezheti tehát még magát biztonságban. A múlt vasárnapi gólszüret után alaposan megcsappant a gól­term­és. Mindössze 19 gól esett a nyolc találkozón, még fele sem az előző hetinek. Három mérkőzés végződött 1:0-ra, a legtöbb gól egy találkozón öt volt. SFAC — S. KINIZSI 3:2 (1:2) Sopron, vezette: Gunyhó. 20. p.: Kovács egyéni játék után megszerzi a vezetést a pi­­ros-fehéreknek. 1:0. — 30. p.: Balogh nagy bombája a kapu­fáról pattan vissza, s Paár elő­revetődve fejeli a hálóba az egyenlítő gólt. 1:1.. — 38. p.: Kőrös tizennyolc méterről kül­dött nagy bombája a léc alá vágódik. 1:2. — 62. p.: Gulyás lövése jelenti az egyenlítést. 2:2. — 76. p.: A kitörő Wiesert buk­tatják a sörgyári védők, a 11-est Kovács lövi hálóba. 3:2. Ritkán látott nagy iramú vál­tozatos, színvonalas és végig igen sportszerű találkozón dőlt el a két pont sorsa. A SFAC támadott többet, s hogy a győ­zelem nem lett nagyobb ará­nyú, az a Kinizsi kiválóan védő kapusának, Kovácsnak fő érde­me. S. VASAS — ÖTTEVÉNY 1:1 (1:1) Sopron, vezette: Farkas B. 16. p.: Nagy Jenő lövése je­lenti a hazaiak vezető gólját. 1:0. — 30. p.: Bodor n. egy vé­dőről lepattanó labdából ki­egyenlít. 1:1. Az elbizakodottan pályára lé­pő vasasokat meglepte a vendé­gek lelkes, s időnkénti jó já­téka, s amikor észbe kaptak, hajtani akartak, akarásuk eről­ködés lett. Kapkodásukkal vi­­szont Onár nem miu­dtak a nagyon jól küzdő öttevény fölé kere­­k­edni. Igazságos­­ a döntetlen eredmény. . GY. MEZŐGÉP — FARAD 2:9 (1:0) Győr, vezette: Rúzsa. 31. p.: Kolonits lövését a ka­pus kiüti, s a befutó Fajkusz I. közelről a hálóba emel. 1:0. — 71. p.: Horváth elé kifut a ven­dégek kapusa, a szélső azonban átemeli felette a labdát, s Sá­ros­ mellel az üres hálóba so­dorja. 2:0. A hazaiak a biztos győzelem tudatában fölényeskedve ját­szottak, s ez nem vezetett ered­ményre a lelkesen, s helyen­ként a keménység határait túl­lépve küzdő farádiak ellen. Ezért lett a váratnál szorosabb az eredmény. KAPUVAR — GY. POSTAS 1:0 (1:0) Kapuvár, vezette: Grobits. 1. p.: Szalay átmegy a győri védelmen, de hosszan ad ma­ga elé, s a kapus felszedi a labdát. — 4. p.: Szalay lövése a kapufáról vágódik a mezőnybe. — 7. p.: Kovács I­. (P) elől nehezen ment Lukácsi. — 17. p.: Horváth I. Csermely elé gurítja szabadrúgásból a labdát, s a fe­dezet 25 méterről lőtt nagy bom­bája a léc alá vágódik. 1:0. — 23. p.: Ismét Kovács II. kerül gólhelyzetbe a hazai kapu előtt, de mellégurít. — 58. p.: A ki­törő Szalay növelhetné a hazai­ak előnyét, de öt méterről mel­lélő. — 70. p.: Szalóki egyenlít­hetne, de lövését bravúrral vé­di Magyar. A Kapuvár többet támadott, a gyors győri csatárok ritkább lefutásai azonban veszélyeseb­bek voltak. Fölénye alapján megérdemelte a győzelmet a ha­zai csapat. GY. TEXTILES — GYŐRSZE­MERE 2:1 (2:1) Győrszemere, vezette: Timár. 4. p.: Császár hatalmas bedo­bását Sziklai a kapu elé fejeli, s Turóczi közelről megszerzi a vezető gólt. 2:0. — 9. p.: Császár — Fekete — Magyar gyors tá­madás végén a labda Turóczi elé kerül, aki a hálóba bom­báz. 2:0. — 28. p.: Magyar a ka­pufát találja el. — 45. p.: Bal oldali szöglet után Kovács ka­­­pura fejeli a labdát, Sziklai menteni akar, de lábáról saját kapujába kerül a bőr. 2:1. — 72. p.: A szép cselekkel elfutó Feketét a 16-oson belül elakaszt­ják a védők. Császár a kapus kezébe lövi a tizenegyest. — 75. p.: Pápai (Gsz.) belerúg ellen­felébe, ezért a játékvezető ki­állítja. — 84. p.: Császár lövése a kapufáról vágódik a mezőny­be. A minden csapatrészében jobb Textiles irányította végig a já­tékot, s megérdemelten nyert. A gólarány nem fejezi ki hűen a játék képét. GY. CÉLGÉPGYÁR — CSOR­NA 1:0 (0:0) Csorna, vezette: Gróf. Két lelkesen küzdő csapat ösz­­szecsapásából megérdemelten került ki győztesen a többet tá­madó vendégegyüttes. A győzel­met jelentő gólt a 78. percben Balogh lőtte egyéni játék után­­. POSTÁS — GY. ELEKT­ROMOS 1:0 (1:0) Sopron, vezette: Gősi. 7. p.: Hegyi szögletébe Bán­falvi beleteszi a lábát, a a pergő labda a kapu előtt tömörülő vé­dők között a vonalon túlra ván­szorog. 1:0. — 22. p.: Germán huszonöt méteres, hatalmas sza­badrúgása a felső lécről pattan kapu mögé. — 73. p.: Bokor (E) löki a kitörő Hegyit. A tizen­egyest Németh rosszul lövi, a Takács II. lábbal védi a bün­tetőt. — 83. p.: Timlinger (E) lövése Bálinké (P) combjára, onnan pedig a hálóba pattan. A játékvezető a partjelző intésére nem adja meg a gólt. Az Elektromos mezőnyfölény­ben játszott ugyan, de sokat kö­­rülményeskedő csatárai miatt a fölény gólokban nem juthatott kifejezésre. Minden dicséretet megérdemel a S. Postás lelkes, helyenként jó játékáért. — □ — MOSONSZENTJÁNOS — GY. PAMUTSZÖVŐ 3:1 A CSAPATOK SORRENDJE: 1. Kapuvár 22 49:11 36 2. Gy. Elektromos 22 54:12 34 3. SFAC 22 49:27 32 4. Gy. Mezőgép 22 50:22 28 5. Gy. Textiles 22 52:28 28 6. S. Vasas 22 44:24 27 7. Öttevény 22 36:25 27 8. Monoszentjános 22 28:29 23 9. S. Kinizsi 22 27:33 29 10. Gy Postás 22 31:44 18 11. Gy. Célgépgyár 22 17:33 18 12. S. Postás 22 22:32 14 13. Farad 22 24:48 14 14. Csorna 22 24:51 14 15. Győrszemere 22 13:61 10 16. Gy. Pamutszövő 22 18:63 9 Október 1-től kapható a VILLÉRT Áruismertető, 1968­4 kötetben, A/4-es formátumban, félvászon kötésben, 1472 oldalon. Tartalmazza az általunk forgalmazott termékek szakmai megnevezését, egységárát, típus, kód és ITJ termékszámokat, a megrendelés módját, a szállítási és pénzügyi feltételeket. ÁRA: kb. 400,5 FORINT. ÁRUSÍTÓHELYEK: Szerelési anyag kisfogyasztói telep, VII., Majakovszkij u. 57. Huzal-kábel kisfogyasztói telep, XIII., Katona József u. 15. Kisfeszültségű készülék kisfogyasztói telep, VI. , Révay u. 5. és Bakelitlemez- és szénkefe-telep, VII. , Izabella u. 34. Vidéki ügyfeleink megrendeléseit kérjük postán küldeni központunk címére: Villamossági és Szerelési Cikkeket Értékesítő Vállalat, Budapest VII., Vörösmaty utca 16. Mély fájdalommal tu­datjuk, hogy drága, jó édesanyánk, anyósunk és nagyanyánk, özv. Szűcs Sándorné szül. Fülöp Erzsébet meghalt. Temetése okt. 1-én du. 4 órakor lesz a győrszabadhegyi ma­lomsori temetőben. A GYÁSZOLÓ CSAL­ÁD Köszönetünket fejezzük ki mindazoknak, akik szeretett halottunk, Csukly Jenőné temetésén megjelentek, sírjára virágot, koszorút helyeztek, vagy fájdal­munkat enyhíteni igye­keztek. a gyászoló család Közgyűlést tart a MAVDAC A MAVDAC sportkörének el­nöksége ezúton is értesíti tag­jait, hogy október 3-án, csütörtö­kön délután 4 órakor tartja köz­gyűlését Győrött a MÁV-épület oktatótermében. A sportkör min­den tagját szeretettel várja a sportkör elnöksége. „Lőver Kupa” Az MHSZ Győr-Sopron me­gyei vez­etősége a fegyveres erők napja tiszteletére „ Lőver Kupa” néven sportlövész-ván­dordíjat alapított. A versenyt első ízben szombaton és vasár­nap rendezték meg Sopronban az MHSZ Ager-réti kispuska-lő­­téren. Kilenc egyesület 80 ver­senyzője küzdött négy verseny­­számban­ a helyezésekért. A ren­dezőség a kupát örökös vándor­díjként írta ki pontverseny alapján, vagyis egyéves időtar­talomra, azé az egyesületé a ku­pa,­ amelyik a legtöbb pontot szerzi meg. E kupa alapításával megyénkben már második or­szágos színtű lóversenyre kerül sor, amelyen a fővárosi klubok mellett a legjobb vidéki klubok egyaránt rajthoz állnak. Eredmények: Kisöbű sportpuska, 3x20 lövés, férfi felnőtt: 1. Péter László, MHSZ Somogy LK. 560 pont (új megyei csúcs), 2. Pócza József,­­MHSZ Eszter­gom. 557 pont, 3. Balogh Géza MHSZ Salgótarján, ... 8. Pápai Tibor. MHSZ Győr. 527 pont, 12. Ettek Gy.. MHSZ Sopron. 13. Sükösd Mihály. MHSZ Győr. . . . II. Surányi Ferenc. MHSZ Sop­ron.. Standard puska, 3x20 lövés, ifjúsági, fiúk (14—f1l évesek): 1. Vadász János. MHSZ So­mogy. 537 pont, 2. Márton Já­nos, MHSZ Somogy ,25 pont, 3. Bóna Lajos. MHSZ Esztergom,, 585 pont, 7. Páduer Miklós, MHSZ Győr, 505 pont, 9. Karner Károly. MHSZ Sopron, 484 pont. Standard puska. 3x20 lövés, női: 1. Urbán Erzsébet. Budapest Hm. LK. 920 pont, 2. Koller Márta MHSZ Győr, 505 pont, 3. Tóth Klára. MHSZ Esztergom, 503 pont, ... 9. Horváth Anna, MHSZ Győr, 478 pont. Sportpisztoly, 60 lövés, férfi felnőtt: 1. Szebellédy Lajos, MHSZ Győr, 544 pont (új megyei csúcs), 2. Pétervári Gábor, MHSZ Győr, 539 pont, 3. Ratkó Pál, MHSZ Salgótarján, 530 pont, ... 10. Balla Gábor. Sopron, 500 pont, 11. Laczó Imre, Sopron. 101 pont. A négy verseny­szám alapján csapatversenyben a kupa 1068. évi védője. MHSZ Somogyi Lö­vészklub 27 helyezési ponttal. Az MHSZ Győr városi ,,Rába” Lövészklub a HB. helyen végzett K. I. Komárom—Fertőszentmiklós 4:1 (1:0) Szőny, 600 néző, vezette: Csö­bör. Fertőszentmiklós így állt fel: Lőrincz — Abrahám L, Kalmár, Megyeri N­. — Bokori, Laknerfi Abrahám II., Megyeri L. Abra­hám Hl., Steiner, Horváth (Ter­­nyák). ij edző: Kummer Ernő. Rossz előjelekkel utazott a csapat a mérkőzésre, ugyanis a bemelegítésnél derült ki, hogy Pirger húzódása nem jött rend­be, s így nem játsszhat. A ha­zaiak kezdik jobban a játékot, már a 4. percben Szakolczai lö­vését kell Lőrincznek bravúrra­ tisztáznia. Az első negyedórában közepes iram, gyenge hazai fö­lény jellemzi a játékot. A 16. percben Orosz tör ki, nagy lö­vését Lőrincz megint bravúrral tisztázza. A 29. percben Orosz az alapvonal közeléből szépen ad be, és Túri közelről a háló­ba fejel, 1:0 Komárom javára. A vendégek szórványos támadá­sai rendre elakadnak, nincs a csatársorban átütő erő. A 40. percben a hazaiaknál Túrit Her­mann váltja fel. A második félidőben a vendé­gek támadósora Horváthot kénytelen nélkülözni, egy koráb­bi sérülése kiújult. Ternyák jön l­e. Egyre jobban lábra kap­nak a hazaiak. A 64. percben Lengyel viszi fel a labdát, be­adására Orosz és Megyeri II. ug­rik fel. Orosz elesik, a játék­vezető tizenegyest ítélt. A bün­tetőt Burján értékesíti. 2:0. Új­rakezdés után Köröd! A labdájé­­val Lengyel fut el, és az elmoz­duló Lőrincz mellett totósan lő a hálóba. 3:0. Alábbhagy a ha­zai lendület, a vendégek támad­nak, s a 70. percben Steiner nagy lövését csak nehezen tisz­tázza a hazaiak kapusa. A 83. percben Megyeri I. távolról szerzi meg a vendégek szépítő gólját. 3:1. A 85. percben még Ábrahám III. szépíthetne, de jó helyzetben hibáz. A 89. percben esik a mérkőzés utolsó gólja, amikoris Kalmár késlekedik a beavatkozással, és Szakolczai biztosan lő a hálóba. 4:1. A mérkőzés nagy részében a hazai csapat irányította a játé­kot, támadást támadásra vezet­ve, míg a vendégek támadósora Pirger hiányát, valamint Hor­váth I. kiválását nem tudta át­hidalni, nem tudott komoly tá­madásokat szervezni, minden feladat a védőkre hárult. A helyzetei, valamint a látottak alapján a hazai csapat megér­demelten győzött. Jók: Lőrincz (a mezőny legjobbja), Steiner, Megyeri II., valamint a hazai csapat támadósora. Bors Az első félidőben eldőlt Tatai Rákóczi—Petőháza 2:1 (2:0) Petőháza, 600 néző, vezette: Farkas J. PETŐHÁZA: Horváth 11. — Rajki, Gaál, Németh — Hadarits, Bujtás — Fekete, Horváth I. (Egyed), Ábrahám I., Torma, Szalai. Petőházi támadásokkal kezdő­dik a játék, s a 4. percben Hor­váth I. már csak a vendégek ka­pusával áll szemben, de késle­kedik, és a kivetődő kapus le­szedi a lábáról a labdát. A jó kezdés után a vendégek veszik­­ az irányítást, és 5 percen be­­lül három gólhelyzetet dolgoz­nak ki, de ők is hibáznak. A 22. percben szöglet után kapufá­ról pattan vissza a labda, é­s azt Poláczky közelről a hálóba vág­ja. 1:0. Négy perc múlva ismét a hazai hálóban a labda. Az üresen hagyott tatai balszélső a tizenhatos sarkáról lő, és lövé­se a későn vetődő Horváth II. keze alatt a bal sarokba vágó­dik. 2:0. Lelkesen rohamoz a hatai egy ütés, de támadásai el­halnak a jól szervezett tatai vé­delmen. A második félidőben a hazai együttes nagyobb akarással kezd, és már a 47. percben Áb­rahám II. szépíthetne, de az ötösről fölélő. Állandósul a Pe­tőháza fölénye, de a sorozatos támadások csak a 85. percben hoznak eredményt, amikor szög­let után Abrahám II. fejese jut a kapuba. 2:1. Az utolsó perc­ben egyenlíthetne a Petőháza. Torma szép elfutás után jól ad be, de a labdát Abrahám II. kö­zelről a léc fölé vágja.­­Jó iramú színvonalas mérkő­zést vívott a két, jó formában lévő csapat. A Rákóczi győzel­mét első félideje ötletes, kultú­rált, játékával érdemelte ki. A második félidőre feljavult a Pe­tőháza is, de erejéből csak szé­pítésre futotta. A csapat leg­jobbjai: Németh, Ábrahám II. és Szalai. Hadarits Géza Jó játékkal biztos győzelem SVSE-STC 4:2 (2:0) Sopron, 1500 néző. Játékvezető: Palotai (Winkler, Róth). SVSE: Lőre — Mersisch, Pol­gár, Horváth F. — Kulcsár, Szentes, Princes — Tóth V., Csuti, Kiss A., Som. Edző: Mol­nár Jenő. STC: Fülöp — Mentes, Decsi, Gnám NI. — Gnám I., Kalmár, Luisser — Bugledics, Hadarits, Németh M., Horváth A. Edző: Sziklai Antal. Hatalmas iramiban kezdődött a mérkőzés. Szinte ál­jan­dóan az SVSE kezdeményezett. A 10. percben Princes lőtt fölé. Védés közben Fülöp válla megrándult, a sérült kapus helyére Füzi állt­­be. Horváth A., majd Decsi lö­vése foglalkozztattta Lő­rét. Jó volt az iram. A 25. percben parázs je­lenet támadt az SVSE kapuja előtt: Bugledics lövését Lőre szögletre hárította. A 27. percben Füzi kiejtett egy kapura tartó labdát,­­ a szemfüles Csuti ott termett, a­­kapust is átjásztva ve­zetéshez juttatta a lila-fehéreket. (1:0). Princes—Csuti—Som volt a labda útja, a védők nehezen tisztáztak. Különösen Csuti meg­mozdulásai jelentettek veszélyt a textilesek kapujára. Az SVjiE kezdeményezett, az STC a pálya középső harmadát szinte telje­sen átengedte a vasutasoknak. A 32. percben Csutit a védőik a 16-oson belül buktatták, a meg­ítélt büntetőt Kiss A. juttatta rendeltetési helyére. (2:0). Tel­jesen az SVSE uralta a mezőnyt, a textilesek hibát bábára hal­moztak. Erőteljesebben, maga­biztosabban játszottak a vasuta­sok. Fordulás után az STC átcso­­­­portosított, Luisser helyére Ha­­darijts húzódott hátra, elöl az ifjúsági Csapó játszott. Lőré­nek akadt két szép védése. Az 50. percben Lőrét egy ívelt labda zavarba hozta,­­ Horváth F. üggyel-bajjal tisztázott. Horváth A. szögletrúgása nyomán a felső lécet súrolta a labda. Az 55. percben Csuti egy meredek lab­dával kiugrott, 20 méterről az eléje futó kapus feje felett ma­gasan kapu fölé lőtt. Jó volt az iram,­­ változatos a játék. Az STC is többször veszélyeztetett, Németh M. lőtt mel­lé. A 62. perc­ben Csuti nagyszerűen futott el, a jobbszélen két védőt is átját­szott­, majd az alapvonalról be­adott és labdáját a jó ütemben érkező Kiss A. kapásból, jobbal vágta a sarokba. Mintaszerű ak­ció és gól! (3:0). Az LTC véde­lem kapkodott. A 70. percben Bu­gledi­cs b­u­ktatás­áér­t megítélt 11-est Horváth A. juttatta ren­deltetési helyére. (3:1). A gól szárnyakat adott az STC-nek. Lőre megsérült, helyette Kiss B. védte a vasutasok hálóját. A 75. percben Németh M. lágyan ivett beadását Bugledics 7 mé­terről fejelte a bal sarokba. (3:2). Mentes beadását védte bravúro­san Kiss B. Változatos volt a já­­ték, az SVSE még tudott újítani. A 80. percben Som a felezővo­nalról indult, három védőt ját­szott át, majd Csuti elé tette a labdát, aki Füzit kicsalva kapu­jából elhúzott a kapus mellett, és szorongatott helyzetből a háló­ba lőtt.. (4:2). Az utolsó percek az SVSE fölénye jegyében tel­tek el. Jó iramú, eseményekben gaz­dag mérkőzést, sportszerű lab­darúgást,­­ igazi rangadót jár­hatott a közönség. Az SVSE min­den tekintetben ellenfele fölé nőtt, különösen az első félidő­ben mutattak kitűnően felépí­tett, korszerű támadójátékot a lila-fehérek. Az STC-nek nem volt jó napja, csak a második félidő első 20 percében tudta id­őr kint magához ragadni a kezdeményezést. Mindent egybe­vetve, jó játékkal, biztos, megér­demelt győzelmet aratott az SVSE. A vasutasok , és egyben a mezőny legjobbja az „örök­mozgó” Csuti volt, a támad­ó­­sorból Som, a középső pályasza­kaszon Szentes, a védelemben Polgár és Lőre jeleskedtek, de a vasutasok minden játékosának elismerés jár teljesítményéért. Az STC-ből a második félidőben Hadarits, Horváth A. és Németh M. említhető. Palotai Károly a nagy iramú mérkőzésen bebizo­nyította: — mint játékvezető is magasabb osztályba léphet! Fábián. NB Ia. ÉSZAKNYUGATI CSOPORT: 1. Fűzfő 22 54:21 31 2. Rákóczi SE 22 52:28 31 3. 3. Építők 21 36:30 24 4. Győrszentiván 22 21:21 23 5. Hubertusz 22 26:29 2­­ 6. SVSE 22 28:34 22 7. MTE­­ 42:38 21 8. Komárom 22 42:42 21 9. V. Vasas 22 22:24 ?.­ 10. Alba Régia 22 30:45 11 11. Fertőd 22 32:36 20 12. Pápa 22 22:23 19 13. Fertőszentmiklós 22 14:23 1? 14. S. Textiles 22 29:37 17 15. Petőháza 21 25:35 17 16. VKSE 21 12:25 17 Fertőd—Pápa mi, Fűzfő—V. Va­sas 3:1, VKSE—Alba Régia 0:1. Az utolsó percekben... Tatabányai Építők-MTE 3:2 (1:2) A mérkőzést Tatabányán ját­szották a várpalotai Csiszár já­tékvezetése mellett. Az MTE a következő összeállításban szere­pelt: Horváth — Papp, Streit, Tóth — Mészáros, Buti (Juhász), Köpcsényi, Márkus, Kelemen, Schlitt, Hérics. Az MTE kezdett jobban, s a 4. percben már vezetéshez is ju­tott: Buti indította el a táma­dást, a labda a lyukra futó Már­kus elé került, aki biztosan lőt­te azt a hálóba. 0:1. Továbbra is az MTE támadott, gólt azonban a 12. percben a hazaiak szerez­tek: szögletrúgás után a labda Szekeres elé került, aki a halol­ba sodorta. 1:1. A gól után is az MTE támadott többet, de a hazaiak védelme most már job­ban vigyázott az MTK csatárai­ra. A 40. percben azután újból vezetést szerzett az MTE: gyors támadás után Köpcsényi futott el a jobb szélen, beadását Már­kus nagy erővel vágta a háló­ba. 1:2. Szünet után kiegyenlített, nyílt küzdelem folyt a pályán. Az MTK több jó támadást vezetett, de újabb gólt nem sikerül elér­nie. Úgy látszott, hogy a két pontot sikerül hazahozni, de a 84. percben közvetett szabadrú­gás után a középcsatár lesgya­­nító helyzetből kiegyenlített 2:2. Nagy harc indult meg a győztes gólért, s ez a hazaiaknak sike­rült a 89. percben, amikor újból szögletet íveltek középre, s eb­ből a jobböszekötő megszerezte a győztes gólt. 3:2. Ismét az utolsó percekben vesztette el a mérkőzést az MTF. Valószínűleg helyesebb taktiká­val, az összekötők hátravonásá­­val tartani tudták volna az eredményt. A csapatból a csatá­roké az érdem, hisz idegenben két gólt rúgni szép teljesítmény. K Győrszentivánn, 500 néző, vezet­te: Bakon. GYŐRSZENTIVÁN: Csemez — Nyers, Pozsgai I., Sági, Koppi — Szabó, Fertetics II. — Kovács, Göbölös, Böcz, Szentmihályi. Edző: Schillinger Rudolf. HUBERTUSZ: Földes — Pá­pai, Horváth. Mester — Orbán, Sági — Rácz, Mozsolics, Schreind­­ler, Oross, Leipold. Edző: Né­meth Kálmán. Győrszentiván támadásai veze­tik be a mérkőzést. A 6. perc­ben a kiugró Böcz a kapussal áll szemben­, de lövése a Vetődő Földes lábáról a­ kapufára, on­nan mellépattan. A 12. percben Szabó—Szentmihályi—Böcz táma­dás végén a középcsatár 8 mé­terről fejel a hálóba. 1:0. A 17. percben egyenlítési alkalmat hagy ki Oross. Leipold beívelt labdájára Csemez rosszul fut le, Oross előtt üres a kapu, de ő hét lépésről mellégurít. A 23. percben Szentmihályi lendületes elfutással játssza át a Hubertusa védelmét. Földes azonban lá­bára vetődve megszerzi a lab­dát. Tovább tart a hazaiak fö­lénye, lövés lövés után száll a vendégek kapujára, de a nagy­szerű formában lévő Földes mindent hárít. Fordulás után is a Gy­őrszem- Iván kezd jobban, mégis a ven­dégek érnek el gólt. Az 53. perc­ben ártatlannak látszó támadás végén Nyers szögletre ment. A beívelt labdát Csemez a tisztán álló Oross elé üti, aki közelről a kapuba gurít. 1:1. A­­gól után to­vábbra is a hazaiak rohamoz­nak, de a tizenhatosuk tájékát 8­-9 emberrel megszánva tartó mosonmagyaróváriak szervezett védekezésükkel, s különösen Földes nagyszerű védéseivel tar­tani tudják a pontot jelentő eredményt. A mérkőzés az első perctől a győrszentiváni támadósor és a vendégek védelmének nagy har­cát jelentette. A játék így szin­te állandóan a Hubertusz tér­felén folyt, a mosonmagyaróvá­riak azonban lelkesen és nagyon jól védekeztek, kapusuk aki két héttel ezelőtt fő oka volt hazai vereségüknek, nagyszerű formá­ban védett, s így megérdemelten szerezték meg értékes pontjuk­­kal. Jók, Fertetics n., Kovács és Szabó, illetve Földes (a mezőny legjobbja), Horváth, Oross és Leipold. Földesnek jó napja volt! Győrszentiván—Hubertusz 1:1 (1:0) Totó nyeremények A Sportfogadási és Lottóigaz.­­hatóság közli: a totó. szeptem­ber 29-i, 39. sz. fogadási hetév 13 és 13 plusz egy találat 16 szel­vény nem volt. 12 találatot 15 fogadó ért e­l, ezek szelvényen­­kénti nyereménye 46 933,5 forint. A 11 találatos szelvények száma 196, ezek szelvényenkénti nyer­e­ménye 1438,— forint. Jó találata 1839 fogadónak volt, nyeremé­nyük 230,— forint. Valamennyi nyereményösszeg a nyereményil­leték levonása után értendő. (MTI.) Olimpiai láz MEXICO-város: Rég ég, szinte tikkasztó meleg és óriás a forgalom Jellemezte az olimpiai lázban égő óriás metro­polist a legutóbbi vasárnap. Az ország minden részéből vonaton, gépkocsikkal, autóbuszokkal utaztak a mexikóiak fővárosuk­ba, hogy egy kis olimpiai leve­gőt szippantsanak. Vasárnap dél­re már számos közlekedési dugó akasztotta a forgalmat és ebben sok sportoló játszotta a főszere­pet. Az utogram vadászok meg­rohanták az utcákon sétáló, vagy pedig edzéseikre menő és jövő külföldi hírességeket és addi-i nem engedték szabadon, amit helyben le nem elégítették a ná­don­ászó és erőszakoskodó mexi­­cóiakat. Az Olimpiai láz kiterjedt Xoelo­­milco-ra is, ahol az evezősök és a kajak-kenuzók folytatták edzé­seiket. Szinte népvándorlásszerű­­en lepték el az ide vezető utat a mexicóiak. Az élelmes utcai árusok ezer­­nyi „érdekességeikkel” ostromol­ják az utcákon egyre nagyobb számban feltűnő külföldieket. A sportolók nehezen szabadulnak tőlük. A heves diáktüntetések után a főváros most már mind nyu­­godtabb képet ölt, azokon a ré­szeken is, ahol a zavargások le­játszódtak. (MTI.)