Kisalföld, 1969. május (14. évfolyam, 98-123. szám)

1969-05-15 / 109. szám

1969. május 15., csütörtök KISALFÖLD A tavaszi idény nagy mérkőzése Rába ETO-MTK 2:1 (1:0) Győr, 9000 néző, vezette: Biróczki. A kánikulai hőségben rend­kívül nagy érdeklődés nyil­vánult meg az NB I. jó for­mában lévő két csapatának bajnoki mérkőzése iránt. A következő összeállítás­ban kezdődött a játék: RÁB­A ETO: Tóth dr. — Keglovich, Orbán, Horváth­­-­ Nagy, Kiss — Stolcz, Var­sányi, Somogyi, Korsós, Ma­gyar. Edző: Mészáros József. MTK: Lanczkor — Obor­­zil, Dunai, Csetényi — Sa­­lánki, Szucsányi — Török, Sárközi, Takács, Mártha, Szu­­romi. Edző: Kovács Ferenc. Csere: a II. félidő 77. per­cében Mártha és Török he­lyett Strausz és Kiss Tibor állt be. A SORSOLÁS az MTK- nak kedvezett. Az ETO nap­pal szemben kezdte a játé­kot. Az első MTK-támadást Horváth tisztázta. Utána So­mogyi — Nagy Gyula össz­­játéka az ellenfélhez jutott. Ideges volt a hangulat, pon­tatlanok az átadások. A 3. percben gólt ért el az ETO. Szabadrúgáshoz jutottak a zöld-fehérek, és a játéktér jobb oldalán Keglovich ál­lította le a labdát. Nagysze­rű ívben szállt lövése nyo­mán a labda az ötösre, ahol Korsós emelkedett ki a me­zőnyből, és éles fejese a háló bal sarkában kötött ki. 1:0. (Sziporkázó jelenet.) Egy perc múlva Stolcz beadása szögletre pattant a védőkről. Az ellentámadást Sárközi in­­d­ította, de Takács beadása Tóth dr. zsákmánya lett. Az 51­ percben Mártha—Takács akciót tisztázott a győri vé­delem. A 8. percben újabb győri szögletet jegyeztem fel. Ezt Dunai az ellenkező ol­dalon fejelte az alapvonalon túlra. A 11. percben Somo­gyi Magyarral játszott össze. Visszakapta a labdát, és ami­kor fél fordulatból lövésre szánta­ magát, Salánczit ta­lálta el. Biróczki téves íté­lete borzolta közben a né­zők idegeit. A 14. percben csodaszép akciót láttunk — ne vegyék túlzásnak, de a labdarúgásban is akadnak csodaszép dolgok. — Magyar indította a győri akciót, Nagy Gyulával játszott össze, ő Stolczot ugratta ki, és mind­ezt, az MTK védelem csak nézni tudta. Sajnos, Stolcz lövéséből csak szöglet lett. Negyedóra mérlege: Szel­lemes, korszerű, sziporkázó játék. Az ETO gyorsan elért gólja szárnyakat adott a csa­patnak. A 16. percben Nagy be­adását Korsós Magyar elé fejelte, akit Oborzil szerelt. A 19. percben Somogyi egy ötvenméteres splrtet vágott ki, végül Szucsányi elkaszál­ta. A szabadrúgást Varsányi kapu­s fölé lőtte úgy, hogy Lanczkor keze is érte a lab­dát. A 22. percben Somogyi éles előreadásába az utolsó pillanatban lépett bele Du­nai. Később Horváth Béla kapott nyíltszíni tapsot, mert lefutotta az MTK jobbszél­sőjét, Törököt. A 25. perc­ben Horváth Béla átadásával Nagy Gyula két csel után tört kapura, és lövése fölé­­szállt. Az ellentámadást újra Horváth Béla tisztázta. A 26 percben Takács elől Orbán szabdított fel. Félóra mérlege: Jó az iram, változatos, szellemes a já­ték, a közönség tapsai jelzik, hogy gyönyörködik a mérkő­zésben. Később Somogyi látványos megoldásai ragadtatták taps­ra a nézőket. A 30. percben óriási helyzetet hagyott ki az MTK. Szuromi a bal olda­lon ment el, beadását Takács teljesen tisztán kapta, kapás­ból a jobb sarok mellé lőtt. (Nagy helyzet volt!) Ezután feljött az MTK, és ezt azért tehette, mert az ETO játéko­sai a nagy melegben kiful­ladtak, és túlságosan sok há­rult Kissre, Nagy Gyulára, Horváth Bélára, Orbánra. Ti­zenöt perc eltelte után ismét az ETO kezdeményezett, és a félidő hátralévő részében akadt két gólhelyzete, de ezeket a csatárok elhibázták. A 37. percben említésre mél­­tó Szuromi hatalmas lövése, amelyet Tóth dr. ritkán lát­ható bravúrral nyomott szög­letre. A szünetben Mészáros Jó­zsef mesteredző azt kérte fiaitól, hogy a rendelkezésre álló tartalékerőt is adják be­le ebbe a mérkőzésbe, mert az MTK második félidős csa­pat.­­ Szünet után a 46. percben Stolcz Varsányi elé fejelte a labdát. A jobbösszekötő el­húzott Szucsányi mellett és éles beadását Lanczkor védte. Az 50. percben egyenlített az MTK: Szucsányi egy kék­­fehér támadás után Takács­nál­ adta a labdát a bal ol­dalra. Keglovich szerelés köz­ben elcsúszott, Takács kapu­ra húzott és a kifutó Tóth dr. mellett úgy lőtte rá a labdát, hogy az az ellenkező kapu­fáról vágódott a hálóba. 1:1. Az 55. percben Nagy Gyula lövését hárította az MTK ka­puvédője. Még ebben a perc­ben Magyar bombája zúgott el a jobb kapufa mellett. A gól felpaprikázta az ETO-t, s a mérkőzés végéig támadást támadás után szervezett, és sajnos, a legbiztosabb hely­zetek is kihasználatlanul ma­radtak. Ilyen volt az 59. perc­ben, amikor Keglovich sza­badrúgást ívelt az MTK ötö­sére, és Lanczkov elvétette a labdát, végül a labda hátra került Varsányihoz, aki ka­pura fejelt, és Lanczkor a léc fölé nyomta a labdát. A 80. percben Storcz a jobb ol­dalról beadott, Varsányi át­lépte a labdát, Magyar kapu­ra lőtt, és a labda a bal sa­rokba tartott, amikor Varsá­nyi visszapasszolta leshelyzet­ből játékostársának. Persze Biróczki sípja megszólalt. Ez­után Stolcz, majd később Horváth Béla nagy erejű lö­vése foglalkoztatta az MTK kapuvédőjét. A befejezés előtt három perccel a győri támadások végre eredményt hoztak. Stolcz indult el az MTK ka­puja felé, áttörte a védőket, amikor Dunai a büntető te­rületen belül szabálytalanul akadályozta. Biróczki határo­zottan büntetőt ítélt, Korsós állította le a labdát, és félmagas lövése a jobb ka­pufa mellett jutott a hálóba. 2:1. Ezután sajnálatosan az MTK játékosai sportszerűt­lenségekre ragadtatták ma­gukat, amelynek látványa visszatetszést szült a kilenc­­ezres győri közönségben. EZEN A MÉRKŐZÉSEN olyan látványos, szellemes, ötletes játékot láttunk, ami­lyenre a tavaszi idényben nem volt még példa. A győ­riek gyors gólja fellelkesítette a csapatot, a középpályás játékosok , Kiss, Nagy Gyu­la és Somogyi egyik szép megoldást a másik után haj­tották végre, és nem egy­szer nyíltszíni taps csattant az igényes győri nézőtéren. Mindent egybevetve, a Rába ETO győzelmét taktikai fe­gyelmének és annak a bizo­nyos erőtartaléknak köszön­hette, amelyet Mészáros ed­ző a szünetben kért fiaitól. Az MTK jó ellenfél volt. A mezőnyben igyekezett szel­lemes megoldásokra, de ezen a szerdán az ETO felülmúlta önmagát. A győri csapatból Tóth dr. dicséretet érdemel, mert egy nagyon veszélyes lövést tett ártalmatlanná. A hátvédek közül Horváth Béla emelke­dett ki nyugalmával, körülte­kintésével, egyszerű, sallang­­mentes játékával. Horváth Béla volt a mezőny legjobb­ja. A középpályások szelle­mesen és feltétlenül tervsze­rűen játszottak. Kiss, Nagy Gyula, Somogyi közül Somo­gyit csillogó megoldásai, Nagy Gyulát egyre érettebb játéka és Kiss Zoltánt szor­galma dicséri. A támadósor­ban, sajnos, Storcz nincs for­mában, Varsányiról hasonló­képpen nem tudunk jót mon­dani, Korsóst is csak gólja dicséri. Ebben a sorban még Magyar vállalkozott a leg­többre. Az MTK csapata nagy harcban maradt alul. De úgy érezzük, a Rába ETO győzel­me igazságos. A GYŐZELEMRŐL Mé­száros József mesteredző a következőket mondta: — Nagyon örülünk a győ­zelemnek, és annak örülök, hogy egy hosszabb szünet következik, ahol majd telje­sen generálozzuk csapatun­kat. Ezt azért hangoztatom, mert rengeteg kisebb-na­­gyobb sérülésünk van, és öt játékosunk holnap mandula­műtéten esik át. Szeretnénk átmenteni formánkat a hát­ralévő időben, és szakmailag csak annyi könnyítés lesz, hogy sérültjeink gyógyulását megkeresve újra egy ütőké­pes gárdát kovácsoljunk ösz­­sze. Pintér István A mérkőzés elején Keglovich ívelte a kapu elé a labdát. Korsós ragyogóan ugrott fel, és fejéről védhetetlenül vágódott a labda a bal sarokba. Felvételünk azt a pillanatot mu­tatja be, amikor Korsós még a levegőben van, s a labda útban a kapuba. (Sieber s. felv.) A GYŐRI HŰTŐHÁZ felvételre keres 44 órás munkahétre lakarstűnöket, portásokat és villanyszerelőket Továbbá 40 órás munkahétre, teljesítménybérben körülbelül 2500 forint havi keresettel RAKODÓKAT. JELENTKEZÉS HŰTŐHÁZ, GYŐR, Munkaügyi osztály. A Győr megyei Állami Építőipari Vállalat alkalmaz dömpervezetőket JELENTKEZÉS: Győr, Magyar u. 39., gépkocsi-előadó. Ez történt még az NB I-ben BP. HONVÉD—V­AS­AS 2:1 (0:0) Zsúfolt nézőtér előtt kezdett a két csapat a rangadón. A rek­­kenő hőség miatt nem volt nagy az iram, de ennek ellenére a játék változatosnak bizonyult. A 17. percben óriási helyzetet ha­gyott ki a Vasas. Puskás jobb­oldali beadását ketten is elnéz­ték a kapu torkában. Mindkét részről elsősorban a védelmek jeleskedtek, így a csatárok gól­helyzetet nem tudtak teremteni. Szünet után szinte azonnal nagy tűzijáték volt a Honvéd kapuja előtt, de Fister bombáját Bicskei a kapufa segítségével há­rította. 53. percben a vendégek megszerezték a vezetést. Kozma elfutott a balszélen és beadását Tichy a bal alsó sarokba lőtte. (1:0). Az 55. perc meghozta a Hon­véd második gólját. Vasas védel­mi hibából Kocsis éles beadását Kozma térddel közelről a hálóba nyomta. (2:0). Egyre jobban ját­szott a Honvéd. A hajrában még­­egyszer feljött a Vasas és a le­fújás előtt közvetlenül az előre­törő Bakos labdája a jobb ka­pufa tövéről perdült a hálóba. (2:1). Góllövők: Tichy, Kozma, illet­ve Bakos. DIÓSGYŐR— DUNAÚJVÁROS 2:1 (1:0) Diósgyőr, sokk néző, vezette: Radó. Góllövők: Ruttkay, Fekete, ill. Nagy B. PÉCSI DÓZSA— EGYETÉRTÉS 3:0 (1:0) Pécs, 4000 néző, vezette: Ems­­berger. Góllövők: Bérczési, Daka, Du­nai dr. SALGÓTARJÁN—Cs­­EPEL 1:1 (0:0) Salgótarján, 5000 néző, vezette: Borzási. Góllövők: Kriskó, illetve Csor­dás. TATABÁNYA—KOMLÓ 1:0 (0:0) Tatabánya, 6000 néző, vezette: Móricz. Góllövő: Szabó. SZOMBATHELY—EGER 2:1 (2:1) Eger, 8000 néző, vezette: Ka­posi. Góllövők: Berán (öngól) és Hal­­mosi, ill. Kovács F. (11-esből). 11 Honvéd gólaránnyal az Ú. Dózsa elüt! A labdarúgó NB I. tizenkette­dik fordulójának szerdai hét mérkőzésén a 211-es eredmény volt az uralkodó, így végződöt a­ küzdelem a Fáy utcában, Győ­rött, Egerben és Diósgyőrött is A Bp. Honvéd a Vasas ellen ide­genben aratott győzelmével a 2. helyre tört fel, jobb gólarányuk­kal előzik a kispestiek az egy mérkőzéssel kevesebbet játszott V. Dózsát. A tabellán érdekes­ cserék történtek, a Csepel meg­előzte a Vasast, előbbre ugrott a Szombathely, Tatabánya és Diós­­győr is, lecsúszott a 13. helyre az egymásután négy mérkőzést el­veszített Eger. A kitűnően rajtolt egriek a 6. fordulóban nyertek utoljára. A sereghajtó továbbra is, egyre jobban leszakadva rendkívül gyenge gólaránnyal az Egyetértés csapata. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Ferencv. 11 8 3 2 31:13 19 2. Bp. Hon. 12 7 3 2 26:10 17 3­­. Dózsa 11 8 1 2 27:11 11 4. Rába ETO 12 7 2 3 36: 9 15 5. MTK 12 6 2 4 20:14 14 6. Csepel 12 6 2 4 14:10 14 7. Vasas 12 6 1 5 30:10 11 8. Pécs 12 5 3 4 10:12 13 9. Szombath. 12 4 3 5 10:20 15 10. Tafcab. 12 4 2 6 12:19 1« 11. Diósgyőr 12 4 2 fi 10:17 10 12. Komló 12 3 3 6 8:14 d 13 Eger 12 3 3 6 11:21 9 14. Salgót. 12 3 2 7 7:l4. « 15. Dunaújv. 12 3 1. 8 9:25 7 16. Egyetért. 12­­ 3 9 3:26 » (MTI) Elhúz a Ferencváros vagy utoléri a Dózsa? Ma 18.15 órai kezdettel csap össze a Népstadionban a bajnoki cím két nagy esélyes csapata a Fe­rencváros és az V. Dózsa. A két kiváló válogatott játékosokkal rendelkező együttes már az elő­ző esztendőben is izgalmas kü­lön versenyt vívott az első helyért, idei párharcuk is rend­kívül érdekesnek ígérkezik. A „rangadók rangadója” előtt ugyan a Ferencváros számára nagy lehetőség kínálkozik. A zöld-fehérek 2 ponttal vezetnek az újpestiek előtt, s ha ismét sikerül nyerniük, 4 ponttal el­húznak. Esetleges II. Dózsa si­ker viszont ismét egymás mellé állítja a két riválist. A két csa­pat várható összeállítása: Ferencáros, Géczi — Novák, Páncsics, Megyesi — Juhász. A Kópházi Mg. Tsz. építő­­brigádja felvételre keres soproni munkahelyekre KŐMŰVES ÉS SEGÉDMUNKÁSOKAT. Kereseti lehetőség: kőmű­veseknek 2400—3000 Ft-ig, segédmunkásoknak 1800— 2500 Ft-ig. Érdeklődés: személyesen a Kópházi Mg. Tsz. irodájában. Szűcs — Szőke, Brankovits, Al­bert. Németh, Rákosi. II. Dózsa: Szentmihályi — Ká­poszta, Solymosi. Színi — Dunai III., Noskó — Fazekas, Göröcs, Bene. Dunai II., Zámbó. A rangadót Wottawa vezeti. Építők figyelmébe! Hegyeshalomban nagy teljesítményű, korszerű osztályozómű épült Mosott, osztályozott kavicsot térm­el és értékesít 0—3 mm szemszerkezetben 36,— Ft/m3 3—10 mm szemszerkezetben 54,— Ft/m3 10—20 mm szemszerkezetben 47,— Ft/m3 20—30 mm szemszerkezetben 20,— Ft/m3 mérlegelve, vagonba rakott áron. Használata kb. 25 %-os cementmegtakarítást jelent, gazdaságos, előnyös. Külön tárolás elkerülésére, kívánság szerint „keverten” is szállítjuk. Korszerű, gazdaságos építkezés osztályozott kavicsot igényel. Kérjen próbaszállítást! Kiváló minőségű 0—30/40 mm szemszerkezetű, 3 %-nál kisebb iszaptartalmú betonkavicsot is szállítunk, 28,— Ft/m3 mérlegelt, vagonba rakott áron. KAVICSBÁNYA VÁLLALAT Értékesítési és Szállítási Osztály, Budapest V., Dimitrov tér 2. Telefon: 181—313. 7 Kerékpáros békeverseny A Kerékpáros Békeverseny 2. napján a magyarok közül Ke­serű szerepelt a legjobban, a 11. helyen végzett 3:41.44 órás idő­vel. A további helyezések: ... 38. Megyerdi, 39. Geza, ... 43. Juszkó, Pettermann, Tóth és Pataki mind 3:42 36 órás idő­vel. (MTI ÉRTESÍTJÜK PROPÁN-BUTÁNGÁZ­FOGYASZTÓINKAT, hogy második (tartalék) palack beszerzésére most lehetőséget nyújtunk! A második palack megvásárlásához kiuta­lásra nincs szükség. POSTAUTALVÁNYT a második palack befi­zetésére a propán­butángáz-cseretelepek adnak. A második palackkal háztartását korszerűsíti, és lehetősége van minden palack teljes kiürítésére ! KŐOLAJVEZETÉK VÁLLALAT PÉRÉGÁZ FŐOSZTÁLY, BUDAPEST, V., Alpári Gyula u. 4. Fizessen elő a Kisalföldre! Mély fájdalommal tu­datjuk, hogy édesanyánk,­­ özv. Tóth Lászlóné rövid betegség után, 54 éves korában, váratlanul elhunyt. Temetése má­jus 16-án tí­z órakor lesz a győrszigeti teme­tőben. Gyászoló leánya és veje