Kisalföld, 1970. június (15. évfolyam, 127-151. szám)

1970-06-03 / 128. szám

1075. június 3., szerda A belépőjegy egyben sorsjegy is Tárgynyeremény-sorsolás a Gyr. Kinizsi — Ajka MNK mérkőzésen A labdarúgó MNK országos nagydöntőjének második forduló­jában a Gyr. Kinizsi együttesé­nek, amely az első fordulóban az NB ll-es Fűzfőt győzte le, ismét NB ll-es ellenféllel szemben kell helytállni. Az Ajkai Bányász csa­pata a révfaluiak mai ellenfele, s a két csapat délután 5 órai kez­dettel méri össze erejét az élel­mezésiek pályáján. Hírt adtunk már arról, hogy a mérkőzés tiszta bevételét az ár­vízkárosultaknak ajánlotta fel a sportkör elnöksége. Még egy ér­dekességgel szolgál a találkozón a sportkör a szurkolóknak: a mérkőzés szünetében tárgynyere­­mény sorsolást rendeznek. Ennek díjait a sportkört patronáló győri élelmiszeripari üzemek ajánlották fel. A sorsolásra nem kell külön sorsjegyet venni, a belépőjegy egyben sorsjegy is. Az egyesü­letben remélik, hogy a nemes cél, az árvízkárosultak megsegítése, s a ritka nyerési lehetőség szép számú közönséget vonz a rév­falui pályára. A találkozónak a sportértéke sem elhanyagolandó: az ajkaiak nyerték tavaly a bajnokságot az NB III. északnyugati csoportjá­ban, s a csapat erejére lehet kö­vetkeztetni abból, hogy szomba­ton pontot tudott elvenni a Gy Dózsától. Ismét összehasonlítási lehetőséget kínál tehát a mérkő­zés a megyei I. osztály élmező­nyének az NB II-nek erőviszo­nyára. MNK mérkőzésre kerül sor ma délután Győrsövényházán is. A járási bajnokságból az országos nagydöntőbe került, s ott az első fordulóból a Pápai Textiles le­győzésével továbbjutott helyi együttesnek a megyei I. osztály­ban játszó S. Postás lesz az el­lenfele. A soproniak sem akár­milyen ellenfelet győztek le az első fordulóban: a Gy. Dózsa tá­vozott vereséggel a postások pá­lyájáról. Ez a mérkőzés is nagy küzdelmet és jó sportot ígér. A MÁVDAC érdekelt még megyénkből a Népköztársasági Kupa mai fordulójában. A vasuta­soknak a tapolcai Bauxitbányász az ellenfelük. Nem lesz könnyű dolga a nádorvárosi gárdának, mert az ellenfél az NB II. élcso­portjában tanyázik jelenleg, s így jó játékerőt képvisel. A szur­kolók azért bíznak a MÁVDAC- ban, s remélik, hogy továbbra is versenyben marad. (­11) ETO-sikerek a Bp. Honvéd evezősversenyén Szombaton és vasárnap a cse­peli Duna-ágban rendezte, meg a Bp. Honvéd az idei első evezős­versenyét. A versenyre 450 eve­zős 240 hajóval jelentkezett. Győr színeit a Rába ETO evezőscsapa­ta képviselte. Az eredmények azt bizonyítot­ták, hogy a Rába ETO evezősei jól készültek fel az 1970. évi ver­senyekre. A szakosztály fiatal négyese váratlan, megérdemelt győzelmekkel lepte meg a fővá­rosi és vidéki szakembereket. Vá­lé, és­ a Válé—Raffai páros bebi­zonyította, hogy jelenleg ők a legjobb formában lévő egyéni és páros versenyzők. RÉSZLETES EREDMÉNYEK: I. osztályú egypárevezős: 1. Vá­lé Lajos (Rába ETO), 3. Tóth La­jos (Rába ETO). Válé Lajos több mint 10 hajóhosszal fölényes győ­zelmet, aratott a tavalyi bajnok ellen. A fiatal Tóth Lajos 3. he­lye nagy meglepetés­--.­­I. osztályú kétpárevezős: 1. Raffai—Válé (Rába ETO). I. osztályú kormányos négyes: 1. Rába ETO (Rák, Poleczky, Kor­mos, Balogh, kormányos: Tóth). A válogatott négyesét csatasor­ba állító Bp. Honvéd keserű száj­ízzel, de sportszerűen vette tudo­másul a győriek győzelmét. I. osztályú kormányos nélküli négyes: 1. Rába ETO (Pák, Po­leczky, Kormos, Balogh). I. osztályú kormányos nélküli ,kettes: 1. Bp. Honvéd, 2. Rába ETO, 3. Csepel. A válogatott Bp. Honvéd csapata csak nagy küz­delem után egy fél hajóhosszal győzött. I. osztályú nyolcas: 1. Csepel, 1. Rába ETO (Gasztonyi, Tóth, Pák, Poleczky, Kormos, Balogh, Raffai, Válé, kormányos Tóth). A győri fiúk az előfutamok és döntő után fáradtan vették fel a küz­delmet. A ifjúsági versenyzők még nincsenek formában, de minden számban döntőbe jutottak, és ér­tékes győzelmeket és helyezése­ket szereztek. Ennek számít Iván László és Polgár József, valamint a Polgár­­Iván páros futamgyőzelme. Ide kell sorolni az ETO ifjúsági nyol­casának szép sikerét is, mert a Bp. Vörös Meteor csapata mögött a második helyen végzett. Erről a versenyről még annyit, hogy az ifjúsági nyolcas legénysége centi­méterekkel került a 2. helyre. A csapat tagjai: Kutsera I., Kutsera II., Kontár, György, Stocker, Ba­bos, Nagy, Szántó, kormányos: Tóth. KISALFÖLD Kézilabda Értékes döntetlen Csepelen A férfi NB I. vasárnapi for­dulójában igen értékes pontot szerzett Csepelen a Rába ETO csapata. Komoly fegyverténynek számít a Győri Textiles győzelme is, a jó erőkből álló Bp. Sparta­cus ellen. 30 percig jól játszott a Győri Textiles női csapata is, ez azonban kevés volt a győze­lemhez. GYŐRI TEXTILES— BP. SPARTACUS 16:13 (9:8) NB I. férfi mérkőzés. Győri Textiles-pálya. Vezette: Csapó, Neményi. GYŐRI TEXTILES: Tímár — Gyűrű, Áder, Kritofóri, Musicz, Holy, Kaszás. Csere: Németh, Schiel, Szórádi, Tymcyna. Szent­­gáti és Remete sérülése miatt nem tudta vállalni a játékot. A vendégcsapat fölényével in­dult a találkozó. A félidő első 20 percében a győri védelem nem tudta tartani az ellenfél átlövőit (20. perc: 4:8). Ezt követően Gyűrű három ra­gyogó átlövéssel felrázta csapa­tát. (7:8). A 27. percben Kristo­­fóri talált a vendégek k­ap­ujába, majd Ader hétméteresével a ve­zetést is megszerezte a Textiles. A második félidőben hosszú ideig nem esett gól. A Spartacus büntetődobásból egyenlített. Ez­után Kristofóri percei következ­tek, jól eltalált lövéseivel szem­ben Dubann négy ízben is tehe­tetlennek bizonyult (20. perc: 13:11). Mindkét részről főleg az átlö­vők jeleskedtek. 15:13 után Kris­tofori állította be a mérkőzés végeredményét. A Textiles játékosai átérezték a mérkőzés fontosságát és az első perctől az utolsóig lelkesen és fegyelmezetten küzdöttek. Az át­lövők — elsősorban Kristofóri­­— formajavulása jelentősen hozzá­járult a szép sikerhez. Rajtuk kívül Gyűrű és Tímár teljesít­ménye dicsérhető. Góllövő: Áder (6), Kristofóri (3), Gyűrű (3), Holy, Kaszás. CSEPEL—RÁBA ETO 16:16 (9:5) NB I. férfi mérkőzés. Csepel. Vezette: Leány­vári II., Somhegyi. Cséka és Perjés nélkül, a kö­vetkező csapattal kezdett a RÁ­BA ETO: Molnár — Balogh, Pe­likán, Visi, Ajtony, Józsa, Szaló. Csere: Jakab, Jámbor, Szoó. Kihagyott győri helyzetekkel indult a mérkőzés, Pelikán két lövése a kapufán csattant, Visi pedig kétméterest hibázott. Ez­után súlyos védekezési hibákból jelentős előnyt szerzett a hazai csapat (10. perc: 5:0). Pelikánt Szoó váltotta fel a pályán. Felélénkült a­ győri együttes játéka. Ajtony büntető­dobása után Szoó betörésből lőtt a ragyogóan védő Kovács háló­jába. Jámbor és Szoó ordító hely­zetei után Szoó volt ismét ered­ményes (15. perc: 5:3). Szaló újabb gólszerzési lehető­ségét követően Ajtony ügyes át­húzása talált az ellenfél kapujá­ba (20. perc: 5:4). A félidő hátralévő részében vé­dekezési és kapushibákból ismét elhúzott a Csepel. Szünet után az ETO már az első percben szépíthetett volna, Józsa azonban tiszta helyzetben a kapufára lőtte a labdát. Az újabb csepeli gólra Szoó vála­szolt, majd Lei­er lövésével szemben Molnár tehetetlennek bizonyult (3. perc: 11:6). Ettől kezdve a vendégcsapat teljesen átvette a játék irányítá­sát. Átlövésekből és Ajtony ra­gyogó bejátszásaiból a vagon­­gyári együttes nemcsak utolérte ellenfelét (17. perc: 13:13), hanem két perccel később már kétgólos vezetést is szerzett. (13:15). A Csepel bejátszásból és egy eladott labdából egyenlített, Aj­tony azonban a 25. percben is­mét vezetést szerzett csapatának. Ezt követően Molnár kivédte Lei­­er büntetőjét, egy újabb győri labdaeladásból azonban megmen­tette az egyik pontot a hazai együttes. Az otthonában eddig pont a vesz­teség nélküli Csepel ellen a Rá­ba ETO közel állt a győzelemhez. A lelkesen és fegyelmezetten küzdő együttesből Ajtony játéka emelkedett ki. Molnár, Szaló és Visi a második félidőre felja­vult. Igen kellemes meglepetést okozott Szoó gólerős játéka, Pe­likán viszont mélyen tudása alatt szerepelt. Góllövő: Ajtony (5), Szaló, Szoó (4—4), Visi (2), Balogh, Kránitz István A KÉZILABDA NB I. ÁLLÁSA: NŐK: 1. FTC 10 144: 64 19 2. Bakony Vegy. 10 128 : 82 16 3. Bp. Spartacus 10 121: 87 16 4. Csepel 10 89: 83 13 5. Vasas 10 100 : 87 11 6. Goldberger 10 91: 86 10 7. DGSC 10 97:104 10 8. Békéscsaba 10 74:102 10 9. Pécs 10 86: 99 9 10. Ózd 10 82:103 6 11. Bp. HSC 10 64: 90 6 12. Győri Textiles 10 94:126 5 13. Tatabánya 10 77:106 5 14. Híradástechnika 10­ 74:102 4 FÉRFIAK: 1. Elektromos 10 225:159 20 2. Vasas 10 230: 99 14 3. Bp. Honvéd 10 200:171 13 4. Debrecen 10 167:174 13 5. Csepel 10 190:163 12 6. Pécs 10 176:167 12 7. Szondi SE 10 162:156 11 8. Bp. Spartacus 10 167:174 10 9. Rába ETO 10 169:164 9 10. Újpest 10 176:183 9 11. Tatabánya 10 180:189 6 12. Győri Textiles 10 124:157 4 13. BNA 10 165:222 4 14. Bp. Vörös M. 10 186:240 3 Birkózás Szilágyi Gyula emlékverseny Győrött szombaton és vasárnap Győ­rött rendezték meg az immár hagyományos Szilágyi Gyula or­szágos kötöttfogású ifjúsági bir­kózóversenyt. Tizenkét egyesület 50 verseny­zője indult ezen a nagyszabású, nehéz atlétikai viadalon. Csendi Lajos, a Magyar Birkózószövet­ség nevében köszöntötte a részt­vevőket. Ezután Fésűs Károly ismertette Szilágyi Gyula életét. A birkózóverseny élvezetes, színvonalas küzdelmeket hozott. A győri versenyzők közül Ro­zsik Tibor, a Gy. Dózsa ifjúsági versenyzője dicséretet érdemel, mert­ minden ellenfelét legyőzte, és így szerezte meg súlycsoportjá­ban az első helyet. Kitűnő telje­sítményéért elnyerte a Szilágy­i­­család tiszteletdíját, is. A Győr városi Birkózószövet­ség örökös vándordíját a Cse­pel Autó birkózói nyerték el. Az egyes súlycsoportokban a következők győztek: 48 kg: Tőkés Sándor (Tatabá­nya). 52 kg: Agonács István (BVSC). 56 kg: Katona Géza (Tatabá­nya). 60 kg: Bednosik István (Csepel Autó). 65 kg: Kovács Jenő (Csepel Autó). 70 kg: Kozalk Tibor (Gy. Dó­zsa). 75 kg: Köcski Vilmos (Pere­m­­arton). 61 kg: Kubik Rezső (BVSC). 87 kg: Balázs László (Ganz-MA­VAG). Nehéz­súly: Kiss Ernő (Rába ETO). Kukoricadaráló, hidraulikus emelő el­adó. Győr, Bokányi u. 30. Apróhirdetés Két ágy és két ke­veset használt sod­rony eladó. Győr, Közép u. 16. sz. Háromajtós szek­rény, redőnyös író­asztal, kárpitozott székek sürgősen el­adók elköltözés miatt. Győr, Lenin út 4., III. emelet 9 ajtó. 50 literes Lehel hű­tőszekrény, 2500 fo­rintért, jótállással eladó. Győr, Közte­­lek u. 13­, III. 1. Generálozott Danu­­via motorkerékpár olcsón eladó. Pápai, Győr, Vági István u. 17., Ii. 10. Kifogástalan 601-es, fehér Trabant Combi eladó. Ködös Endre, N­agysimonyi.______ Páncéltökés, Skon­­da cimbalom és dob­felszerelés kitűnő ál­lapotban eladó. Győr, Dunakapu tér 7., Ra­vasz. Csehszlovák, mo­dern, mély gyermek­­kocsi eladó. Győr V., Márvány u. 9.______ Rekamié, fotel, sez­­lon, matrac, sodrony, asztal, ágyak, több­féle bútor eladó. Győr, Köztársaság tér is­, karmeliták­kal szemben. Hathónapos, szár­mazási lappal ellátott puli kölykök eladók. Halász látván, Po­­tyond.______________ Két akvárium ha­lakkal együtt eladó. Telefon: Győr, 14—574. Magyarvizsla va­dászkutyák, kéthó­naposak, eladók. Illés, Győr, Pásztor u. 9. Komár eladó. Győr, Nagy S. u. 44., HL em. 2. ______ ötszemélyes maha­góni hajó, 125 köb­centis budai motorral eladó. Harmati, Do­­rog. Bányagépgyár. 1.cásió eladó. Soko­­ropátka, Lenin u. 407-es Moszkvics és Opel személygépko­csik eladók. Győr, Achim A. u. 79.__ Hálószobabútor, kombinált szekrény, rekamié eladó. Győr, Kisfaludy u. 25., Kor­­sósné. Használt bútor kapható: Jász aszta­los, Győr, Rákóczi F. u. 10. 500-as szinkronos, Trabant személygép­kocsi príma állapot­ban eladó. Érdeklő­dés 16 órától: Győr, Gyárváros, Ipar u. 21., d—16 óráig: Győr, ll—159-es telefonon. Nagy.______________ Beköltözhető kerte: családi ház eladó Sopronban. Érdeklő­dés a ll—793-as tele­fonon. Vízszivattyú eladó. Győrszabadhegy, Le­vendula u. 33., Lili. Cseréptetős tégla­épület lebontásra el­adó. Csorna, Dózsa u. 72. 130 mázsa kitűnő komposzttrágya el­adó. Érdeklődni le­het: Győr, Révfalu, Németh L. u­. 1.. I. Jó állapotban lévő sport gyermekkocsi eladó. Győr, Révfa­lu, Damjanich u. 61/c., II. 10. Eladó garanciális kazettás Philips mag­netofon. Győr, Újka­pu u. 16. ____ Jó állapotban lévő, bukósisakmentes, kis Simson sürgősen el­adó. Megtekinthető: Túri Antal, Moson­­szentmiklós, Gyárte­lep (Keverőüzem). Kétszoba-konyhás, mellékhelyiséges, családi ház azonnal beköltözhetően el­adó. Balla, Fő utca 114. Kétszobás házrész beköltözhetően eladó. Győr, Új­világ u. 5. Kétszobás, új csa­ládi ház, pincével és külön műhellyel, 400 négyszögöl gyümöl­csössel eladó. Szere­cseny, Béke u. 6., ér­deklődés: vasárnap. Elcserélném Bartók Béla úti, kétszobás, központi fűtésű, vagy egyszoba-étkezőfül­­kés lakásomat buda­pesti lakásért. Címe­ket. ..Nyári csere 57486” jeligére a Hir­detőbe, Győr, Ka­zinczy u. 16.______ Szigeti, kétszoba­­összkomfortos laká­sunkat elcserélnénk kertes családi házért vagy belvárosi ha­sonlóért. „Színház környéki 57478” jel­igére címeket a Hir­detőbe, Győr, Ka­zinczy u. 16. Elcserélném nádor­városi, kétszoba-össz­­komfortos, szövetke­zeti lakásomat állami egyszoba-garzonra, vagy egyszoba-össz­­komfortosra. Társ­bérlet is érdekel, té­rítéssel. Győr, Lenin u. 79., II. lépcsőház, III. em. 4. ajtó. Szoba-konyhás, fürdőszobás, előszo­bás lakást cserélnék kétszobásra, ráfize­téssel. Győr, Duna­kapu tér 7., Ravasz. Boltíves téglaépü­let eladó: Török László, Jobaháza. N1IJWE231 Elcserélném Tata központjában, más­fél szoba-összkom­fortos, főbérleti la­kásomat hasonló győrire. Érdeklődés: Balázsfalvi László, Tata EL, Bartók Béla út 3„ „A”, in. 4. ajtó. Elcserélném kétszo­ba-összkomfortos, gyárvárosi lakáso­mat kétszoba-össz­­komfortosért. Nádor­városiak előnyben. „Rózsa 57456” jeligé­re ajánlatokat a Hir­detőbe, Győr, Ka­­zinczy u. 16.______ Elcserélném egy­­szoba-összkomfortos, étkezőfülkés, erké­­lyes, földszinti, ná­dorvárosi lakásomat kisebb központi fű­­tésesre. Ajánlatokat ..Első emeletig 57431” jeligére a Hirdetőbe, Győr, Kazinczy u. 16. Elcserélném buda­pesti, egyszobás la­kásomat kétszobás győrire. „Nyári cse­re 57455” jeligére a Hirdetőbe, Győr, Ka­zinczy u. 16. HAZASSÁG Ezúton keresem fa­lura vágyó, korban hozzám illő lány vagy özvegyasszony isme­retségét házasság cél­jából. Fényképes le­vélre válaszolok: „Varrónők előnyben 5746t)” jeligére a Hirdetőbe, Győr, Ka­zinczy u. 16. Kereskedelmi gya­korlattal elhelyez­kednék mozgó árus­nak, kereskedelmi vállalathoz vagy áfészhez. „Megbízha­tó 5747­” jeligére ajánlatokat a Hirde­tőbe. Győr, Kazin­czy u. 16. ÁRAMSZÜNET Közöljük fogyasz­tóinkkal, hogy Győ­rött Nádorvárosban az alábbi helyeken naponta fél 7—15 óra közötti időben rész­leges áramszünetek lesznek. Június 3—5-ig: Kül­ső Lenin u. (Hunyadi u.-tól Dr. Petz L. u.-ig). Június 8—16-ig: Külső Lenin u. (Dr. Petz u.-tól Felszaba­dulás u.-ig). Június 11—13-ig: Külső Lenin u. (Fel­­szabadulás u. Mónus I. u.-ig). ÉBÁSZ Vállalat, Győr városi kiren­deltség. Kosárlabda Igen nehéz győzelem SOPRONI MAFC— PÉCSI VSK 88:84 (44:35) NB I-es férfi mérkőzés: Pécs. Vezette: Herczeg, Nádai. SMAFC: Orbay, Balsay — Ba­logh — Tvordy, Zárai. Cseresor: Varga, Kisteleki, Trokán, Bako­nyi. Edző: Krasznai Ferenc. PVSK: Rabb, Tahi — Szakács — Erdősi, Petőfi. Cseresor: Neisler, Móró, Balogh, Naumov, Sáfrány. Edző: Szamosi Nándor. A pécsiek kezdtek jobban, és a 3. percben már 7 ponttal vezet­tek. 3. p.: 2:9. Nehezen jött fel a SMAFC,­ a 1. percben sikerült egyenlítenie, majd átvette a­ veze­tést. 11. p.: 24:17. Orbay és Tvordy vezérletével jól dobtak kosárra a soproniak és növelték előnyüket. 17. p.: 34:25. Az utolsó 3 percben mindkét csapat 16—16 pontot ért el. Félidő: 44:35. Fordulás után az erdészek már biztos győztesnek érezték magu­kat. A védekezés gyengén ment a soproniaknak és ez majdnem megbosszulta magát. Az első per­cekben a SMAFC volt fölényben. 27. p.: 62:56, majd 66:56, ettől kezdve a PVSK vette át az irá­nyítást és fokozatosan ledolgozta hátrányát. 32. p.: 72:70. Orbay, majd Kisteleki kiponto­zódott, igen idegesen­­ kapkod­va küzdött a SMAFC. Fej-fej mellett alakult az ered­mény. 35. p.: 80:78. A hajrához kétpontos pécsi vezetéssel érkez­tek a csapatok. Az utolsó három perc taktikai harcában a nagyobb rutin a soproniak javára dön­tött. Végeredmény: 88:84. A kiesés ellen hadakozó PVSK otthonában igen nehezen „verej­­tékes” győzelmet aratott a SMAFC. Régi igazság, hogy az ellenfelet nem szabad lebecsülni! Az egyhetes kényszerszünet szemmel láthatóan megártott a soproni együttesnek. Feltűnő volt a SMAFC gyenge védeke­zése. Kosárdobók: Tvordy 31, Orbay 24, Balogh 12, Kisteleki 8, Varga 6, Zárai 4, Balsay 3, illetve Rabb 25, Naumov 15, Tahi 13, Erdősi 10, Neisler 7, Sáfrány 6, Petőfi 4, Balogh és Szakács 2—2. A sop­roni együttesből Tvordy, Orbay és Balogh teljesítménye dicsér­hető. SOPRONI POSTÁS­­MA V NAGYKANIZSAI VTK 47:44 (21:21) NB II-es női mérkőzés, Sopron. Vezette: Gergely, Berendi. S. POSTÁS: Szerelem: Tóth — Alorvay — Aszalós, Pete. Csere­sor: Király, Matetics, Simon, Pa­jor, Bán, Vissy, Phillipovits. Ed­ző: Weisz Ferenc. A tavaly még NB I-es nagyka­nizsaiakkal igen szoros mérkő­zést vívott a Postás. A játékve­zetők megengedték a kemény já­tékot, így azután a találkozót ,,férfias” összecsapások jellemez­ték. Az első félidőben hol az egyik, hol pedig a másik csapa vezetett. Félidő: 21:21. Szünet után a postások vették át a kezdeményezést és a 30. percben már 9 ponttal vezettek. Az M­TK egészpályás letámadás­ra tért át, fokozatosan ledolgoz­ta hátrányát. A hajrában Sopron labdatartásra­­törekedett, a ven­dégek sorozatosan büntetőket­­vé­tettek. Az idegek harcát a postá­sok jobban bírták. Végeredmény: 47:44. A soproniak kosárdobói: Mun­ray 14, Szerelem 10, Pete 8, Király 7, T­óth 6, Aszalós 2. SOPRONI MAFC— PÉCSI VSK 85:77 (46:44) junior mérkőzés: Pécs. Vezette: Herczeg, Náday. A SMAFC juniorok összeállítá­sa: Balsay, Koloszár — Balogh — Kisteleki, Trokán. Cseresor: Káldy, Takács, Petkovits, Takács, Pruzsinszky. Edző: Krasznai Fe­renc. A soproni utánpótlás gárdában néhány­an középiskolai érettségi előkészületeik miatt nem tudtak Pécsre elutazni, így az NB I-es gárda junior korú játékosai erő­sítették meg a SMAFC-ot. Végig Sopron vezetett , és különösen a második félidőben mutatott jobb játékot ellenfelénél. A soproniak kosárdobói: Ba­logh 20, Kisteleki 19, Balsay 17, Takács 9, Petkovits és Koloszár 6—6, Trokán 4, Pruzsinszky és Káldy 2—2. A­tlétika Kettős hazai győzelem Szombaton és vasárnap bonyo­lították le az atlétikai NB I/B má­sodik fordulóját Győrött. A Ber­csényi ligeti sporttelepen a Győri Dózsa női csapata a Zalaeger­szegi TE és a Bp. Vörös Meteor csapatát látta vendégül. A sikertelen első forduló után várakozással tekintettünk az ösz­­szecsapás elé. A lila-fehérek vezetői csak a Vörös Meteor ellen számítottak győzelemre. A formába lendült együttes azonban minden várako­zást felülmúlt, és mindkét ellen­felét fölényes biztonsággal győzte le.Elsősorban a futók szerepeltek kiválóan, mert 100, 200, 860 mé­teren, a 4x100 méteres és a 4x400 méteres váltóban hazai győzelem született. Közülük is kiemelkedik Kocsis Márta eredménye, aki 100 és 260 méteren a válogatott zalaegerszegi Balogh Katalint győzte le imponáló biztonsággal. Az ugrók a várakozásnál,­ meg­felelően 50 százalékos sikert arat­tak. Távolugrásban mindkét győ­ri lány az élen végzett. A dobóknak meg kellet hajol­­niok a vendégek nagyobb tudása előtt. A LEGJOBB EREDMÉNYEK: 100 és 200 méter: Kocsis Márta 12.1 és 25.1 mp. 100 méter gát: Balogh Katalin ZTE 14.2 mp. 4x100 és 4x400 méter váltó: Gy. Dózsa 19.9 és 4:0­,5 mp. 400 méter: Horváth J. ZTE 5®,9 mp._________________________ A csapatverseny végeredménye: Győri Dózsa—ZTE 70:54, Győri Dózsa—Bp. Vörös Meteor 75:43, ZTE—Bp. Vörös Meteor 68:55. —i—6 Kollégium alkalmazna nyugdíjas férfi munkaerőt fizikai munkára. Győr, Bástya u. 46. Vívás A­ataba ETO vivószakosztálya va­sárnap rendezte meg Győr-Sopron és Komárom megye vívóinak részvételével képesítő vivóverse­­nyét. A két megyéből a Komá­­romi MÁV, a SMAFC, az SVSE, a 401-es ITSK és a Rába ETO vivői szerepeltek. A képesítő vizsga után 25 leány és 19 fiú in­dult a versenyen. A lányok részére kiírt tőrver­senyben Németh Zsuzsa, a Rabé ETO vívónője végzett az első he­lyen 8 győzelemmel, 2. Horváth Ágnes (SMAFC) 6 győzelem,­­3. Ben Ágnes (Rába ETO) 5 győze­­lemmel. A férfi tőrversenyt Miklósi Zsolt, a Rába ETO tőrözője nyer­te 6 győzelemmel. 2. Döbörhegyi Ernő (Rába ETO) 5, 3. Pregun Al­bert (Rába ETO) 5 győzelemmel. A Győri Pamutszövő- és Műbőrgyár műlanyag-feld­elgoző szakmunkás tanulónak felvesz általános iskola 8. osztályát elvégzett, illetve végző fiúkat. KÉPZÉS: a 401. sz. Ipari Szakmunkásképző Intézetben. Tanulmányi idő: 3 év. Tanulmányi idő alatt ösztöndíj. Jelentkezés a vállalat személyzeti osztályán, Győr, Fehérvári út 16. Köszönetet mondunk mindazoknak, akik szeretett halottunk. özv. Kelemen Mártonná temetésén megjelentek, sírjára koszorút, virágot he­lyeztek, vagy fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek.­­ gyászoló család. 7 MA Kézilabda MNK Szerdán két férfi mérkőzésre­­ kerül sor Győrött a Magyar Nép­­­­köztársasági Kupában. A Győri Textiles pályán délután 4 órakor játsszák le a Győri Textiles—Pé­csi Bányász találkozót, fél 6 óra­kor pedig a Rába ETO Ta­nácsköztársaság úti pályán bo­nyolítják le a Rába ETO—Csepel mérkőzést. A győztesek már a legjobb nyolc közé kerülnek és a követ­kező fordulóban — június­­végén — egymással mérkőznek. Reméljük, hogy a legjobb négy közé jutásért a két győri csapat küzdhet majd. Ehhez azonban előbb túl kell jutniuk a mai aka­dályon.