Kisalföld, 1970. szeptember (15. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-17 / 218. szám

1970. szeptember 17., csütörtök MTK — Salgótarján 3:0 (1:0) Hungária út, 50­00 néző, v.: Soós. Góllövők: Csetényi, Kunszt és Kmetty (öngól). Az augusztusról elhalasztott mérkőzés második percében Cse­tényi a kaputól 10 méterre lyu­kat rúgott nagy helyzetben. Aztán Szuromi lőtt mellé, majd óriási fölénybe került az MTK, s a l€. percben vezetést szerzett. Koritár átadását Csetényi laposan a kapu közepébe lőtte, (1:0). Ez­után egy-két alkalommal a Tar­ján is támadott, de eredmény nélkül. Az MTK-rohamokat több esetben Szőke nagy bravúrral há­rította. A 63. percben Oborzil helyére Kiss állt be, s az ő jóvoltából biz­tosította be a fővárosi csapat győzelmét. A 60. percben nagyon szépen elfutott a bal oldalon és átadását Kunszt továbbította a kapuba (2:0). A 71. percben a jobboldalról szabadrúgáshoz ju­tott az MTK, Kiss lőtte a­­kapu elé a labdát, és Kmetty haza akarta adni, de nem vette észre, hogy Szőke nincs a helyén és saját kapujába lőtt­ öngól. (3:0), ezzel már végleg eldőlt a mérkő­zés, bár mind a két csapat az utolsó percig lelkesen küzdött. Jók: Brünyi, Oláh, Csetényi, Kunszt és Szuromi, illetve Szőke, Szalai, és Básti. Az MTK—Salgótarján mérkő­zés eredménye alapján változott a tabella: az MTK a harmadik helyre került, a Salgótarján pedig a VIDEOTON és a Szombathely mögé csúszott. Röplabda A Gy. Dózsa női csapatának első veresége Fárasztó volt a hét vége a Győri Dózsa röplabdásainak. Szombaton Kaposváron, vasárnap pedig Pécsett szerepeltek. A női csapat Kaposváron még győzött, de azesett a hosszú utazástól fá­radtan elvesztette eddigi veret­­lenségét. A kaposvári férfi mérkőzés kezdésének időpontját kétféle­képpen közölte a Magyar Röp­labda Szövetség, de a hazai együttes — meglepetésre — egyik időpontban sem jelent meg. A két pont sorsa tehát a zöld asztal mellett dől el, minden bizonnyal a győri együttes javára. Vasárnap — a nőkhöz ha­sonlóan — a PEAC ellenében a férfiak is vesztesen hagyták el a pályát. GYŐRI DÓZSA—KAPOSVÁRI RUHAGYÁR 3:0 NB II. női mérkőzés. A sereghajtó hazaiak nagyon gyenge játékerőt képviseltek. A két pont sorsa egy pillanatig sem volt vitás. Ennek ellenére meg kellett állapítani, hogy a győri lányok nincsenek a leg­jobb formában. A csapatból már ezen a mérkőzésen is hiányzott az átütő erő, és a mezőnyben sem nyújtották a megszokott, jó teljesítményüket. PÉCSI EAC—GYŐRI DÓZSA 3:2 NB II. női mérkőzés. A mérkőzésen inkább a küzdő jelleg domborodott ki. A Győri Dózsa meg sem tudta közelíteni azt a játékot, amire képes. Rá­adásul még a szerencse is elpár­tolt tőle. 2:6-ás vezetés után, a harmadik játszmában játszma­labdája volt, melyet elvesztett, és nyert a hazai csapat. Az ötödik játszmánál még egy­szer felcsillant a győzelem lehe­tősége a vendégek számára. Már 7:1-re vezettek, amikor elfogyott az erő. Az egyetemisták egyen­lítettek és a maguk javára fordí­tották az eredményt. PÉCSI ERC—GYŐRI DÓZSA 3:1 NB II. férfi mérkőzés. Igaz, hogy a győri fiúk Kapos­váron nem játszottak, de a hosz­­szú utazástól fáradtan léptek pá­lyára Pécsett, s ez rányomta bé­lyegét a játékra. Pécsi vezetés után a második játszmában még kiegyenlítettek. Ezután már nem tudtak egyen­rangú ellenfelei lenni a frissebb, egyetemista csapatnak. Felvetődik a kérdés, hogy csa­patainknak érdemes-e elfogadni ilyen mérkőzéssűrítést, ami ezen a hét végén sokat érő bajnoki pontok elvesztéséhez vezetett. Kiss György TEKE A teke NB e heti fordulójában fekete napjuk volt a Gy. Ri­chards csapatainak. A nős és a férfi együttes egyaránt vereséget szenvedett: tíz, illetve, ötven fá­val dobtak kevesebbet a győri versenyzők, mint ellenfeleik. A Rába ETO és a Gy. Lenszö­vő nevéhez viszont­­siker fűződik e héten. A vagongyáriak idegen­ben győztek nagy arányban, a lenszövősök pedig Győrött nyer­tek pécsi ellenfelükkel szemben. A Rába ETO 7:1-es győzelme után továbbra is a táblázat ne­gyedik helyén áll, de eddigi ti­zenegy pontos hátrányából né­gyet sikerült ledolgoznia a csa­patnak. Így némi remény van még a díjazott harmadik helyre. BABA ETO—EGRI SPARTACUS 7:1 (4966,4734). — NB I-es férfi mérkőzés. — Jó formában ver­senyeztek a győri tekézők, s biz­tos fölénnyel nyerték mérkőzé­süket. — Pontszerzők: Varga 853 a, Juhász 854 fa, Lencz és Kiss 26—826 fa, Raffay 808 fa. TATABÁNYA—GY. RICHARDS 5:3 (2458,2448). — NB I-es női mér­kőzés. — Vaj­dáné várakozás alatti teljesítménye okozta a győri gár­­da vereségét. — Pontszerzők: Bejczy 429 fa, Pintérné 416 fa és Sebestyén 405 fa. GY. LENSZÖVŐ—PÉCSI BTC 6:2 (2495,2234). — NB II-es női mérkő­zés. — Már a második győri dobó eredménye után száz fa volt a Lenszövő előnye, s ez a továb­biakban még nőtt. — Pontszer­zők: Nyikos 462 fa, Ács 425 fa, Lantos 423 fa és Kitzwéger 416 fa. DOROG—GY. RICHARDS 5:3 (2638,2588). — NB II-es férfi mér­kőzés. — Az első két versenyző a hazaiaknak szerzett vezetést, ezt a második két győri dobó egyen­lítette, az ötödik párban azonban ismét elhúztak a dorogiak, s ez az előny már győzelmüket jelen­tette.­­ Pontszerzők: Boros 450 fa, Kovács 444 fa és Járek 442 fa. NŐTT A HALADÁS ELŐNYE Az összevont megyei bajnok­ságban a múlt héten ugrott az élre a Szombathelyi Haladás együttese, s jelenleg már három pontra nőtt a vasutasok előnye. Változatlanul gyengén szerepel­nek megyei csapataink, amelyek már kibérelték a táblázat három utolsó helyét. A heti eredménylistánk nem tel­jes mivel az I. MEDOSZ—Sárvár mérkőzés versenylapja nem érke­zett meg a szövetségbe. SAVARIA—S. KINIZSI 5:3 (2558:2464). — Ld.: Németh 465 fa, illetve ifj. Kovács 465 fa, Győri Kinizsi—Sz. Haladás 2:6 (2516:2527). — Ld.: Töreki 434 fa, illetve Far­kas 440 fa. — Pápai MÁV—Ba­kony VTC 7:1 (2913:2577). — Ld.: Gyimesi 513 fa, illetve Németh 408 fa. — Nyergesújfalu—S. Tex­tiles 7:1 (2564,2352). — Ld.: Basa 443 fa, illetve Löffler 442 fa. A hét legjobbjai: 1. Németh (Bakony VTC) 498 fa, 2. Löffler (S. Textiles) 442 fa, 3. Farkas (Sz. Haladás) 440 fa, 4. Bognár (Ba­kony VTC) 438 fa, 5. ifj. Kovács (S. Kinizsi) 435 fa, 6. Hipságh (S. Kinizsi) 431 fa. A megyei II. osztályú bajnok­ságban a biztosan vezető Gy. Ri­chards B) mögött élesedik a küz­delem a feljutást jelentő máso­dik helyért. Az SVSE, az S. Va­sas és a MÁVDAC csapata esé­lyes még erre a helyre. A hosszú időn át második Gy. Cardo egyre jobban visszaesik, s jelenleg már hat pont a hátránya a negyedik helyen álló MÁVDAC mögött. Ebben az osztályban sem teljes a bajnoki táblázat, mert a Fertő­­szentmiklós—MOFÉM mérkőzés eredménye ismeretlen még a szö­vetségben. Gy. Cardo—Rába ETO B) 2:6 (2407,2422). — Ld.: Antalics 425 fa, illetve Horváth 414 fa. — Gy. Len­szövő—SVSE 6:2 (2533:2488). — Ld.: Bálint 440 fa, illetve Keszeg 462 fa. — Gy. Richards B)—MÁVDAC 3:5 (2497:2548). — Ld.: Szabó 436 fa, illetve Varga 456 fa. — M. Va­sas—S. Vasas 1:7 (2319:2469). — Ld.: Nagy 418 fa,­­illetve Horváth 422 fa. — Pereszteg—SFAC 2:6 (2242,2291). — Ld.: Erős 301 fa, illetve Marton 429 fa. A forduló legeredményesebb dobói: 1. Keszeg (SVSE) 462 fa, 2. Varga V. (MÁVDAC) 456 fa, 3. Er­dős J. (MÁVDAC) 431 fa, 4. Mar­ton (SFAC) 429 fa, 5. Horváth (S. Vasas) 422 fa, 6. Tukovics (MÁV­DAC) 421 fa. Fölényesen nyert a Rába ETO, biztosan a Gy. Lenszövő A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Sz. Haladás 16 39884 78 2. Savaria 16 40330 75 3. P. MÁV 15 39168 69 4. Nyergesújfalu 15 37232 67 5. Oroszlány 15 38378 66 6. S. Kinizsi 16 40115 63 7. Sárvár 15 36152 63 8. Bakony VTC 13 36845 52 9. S. Textiles 15 36793 49 10. Gy. Kinizsi 15 37015 46 11. S. MEDOSZ 15 36541 44 ÉLESEDIK A KÜZDELEM A MÁSODIK HELYÉRT A CSAPATOK SORRENDJE: 1. Gy. Richards B) 17 42408 93 2. SVSE 17 41198 81 3. S. Vasas 17 41379 79 4. MÁVDAC 17 41508 78 5. SFAC B) 17 41517 73 6. Gy. Cardo 17 40734 72 7. Gy. Lenszövő 17 41038 70 8. Rába ETO B) 17 40369 70 9. MOFÉIM 16 38275 64 10. M. Vasas 17 39793 49 11. Fertőszentmiklós 16 36486 43 12. Pereszteg 17 38282 36 KISALFÖLD Hon még leh­etőség ? Bp. V. Meteor - Gy. Textiles 19:17 (9:9) Gyár, 150 néző. Vezette: Márki és Horváth. A Győri Textiles férfi ké­zilabda-csapatának tegnap volt szinte az utolsó lehető­sége ahhoz, hogy a kiesés fe­nyegető közelségéből a Buda­pesti Vörös Meteor elleni győzelemmel elkerüljenek. A lehetőséget elszalasztották A fogadkozások, ígéretek elle­nére rossz játékkal rukkol­tak ki, és a gyengébb képes­ségű fővárosiak győztesen hagyták el a játékteret. A nem kielégítő győri teljesít­mény ellenére a mérkőzésnek volt néhány, olyan időszaka, amikor a hazaiak többgólos előnyre tehettek volna szert. Ezeket a lehetőségeket azon­ban sorra elszalasztották. Ka­szás, Gyűrű, Holy nem egy esetben már csa­k a kapussal állt szemben, a hálóba még­sem került be a labda. (Leg­jobb esetben a kapufát ta­lálták el.) A hétméteresek ki­hagyásáról már nem is szó­lunk. Sorsdöntő fordulat a mér­kőzés 45 percében történt. A győrieknek ekkor két gól előnyük volt, s a játékvezető hétméterest ítélt a javukra. Áder a kapu mellé dobta a labdát. Röviddel ezután a fő­városiak kiegyenlítettek és a mérkőzést a javukra fordí­tották. Az alacsony színvonalú, görcsösen, küzdelmes mérkő­zésen a vendégek jobb hely­zetkihasználásuk révén győz­tek. Góldobók: Vörös Meteor: Kohróber 6, Koch 5, Gubányi 3, Tűzkő 3, Tóth 2, illetve: Gyűrű 5­, Holy 4, Áder 4, Mu­­­sitz 2, Kristofori 1, Kaszás 1. (sieber) A vendégek védekezésben is felülmúlták a győrieket. Szent­­gátinak nem adták meg azt a lehetőséget, hogy a labdát kapura dobja. 7 Öttusa Szerdán a Mexikói úton a pisz­tolylövés előtt a rendezőség négy csoportba osztotta a 48 részvevőt. A harmadik fordulóban az egy­más melletti lőállásban Villányi és a finn Ketela nagy párharcá­ból a vendég versenyző került ki győztesen , három körrel meg­előzve az ifjúsági világbajnokot. Az utolsó fordulóban Kaiser, a Bp. Honvéd fiatal versenyzője, aki az első két szám után az ösz­­szetett versenyben a 6. helyet foglalta el mindenkit túlszár­nyalt, 198 körös eredményével mindössze két találattal maradt el a maximumtól. Az összetett verseny állása há­rom szám után­: 1. Kaiser (Bp. Honvéd) 3040 pont, 2. Kelemen (Ü. Dózsa) 2986 pont, 3. Pethő (Ü. Dózsa) 2900 pont. összetett csapatversenyben: 1. Ü. Dózsa 8651 pont, 2. Csepel 8443 pont, 3. Bp. Honvéd 7784 pont, 4. Finnország 7533 pont. A verseny ma délután 17 órától a Sportuszodában az úszással folytatódik. (MTI) Pályaavató Győrött a 400. sz. Ipari Szak­munkásképző Intézet udvarán új sporttelepet avattak. Az intézet fiataljai társadalmi munkával építették fel új labdarúgó-pályá­jukat. Az új labdarúgó játékté­ren a 400. számú ITSK labdarúgó­­csapata a Gyirmót ifjúsági együt­tese ellen játszott bajnoki mér­kőzést, és a győriek 8:2 arányban győztek. Ha nem kellett volna újrakezdeni... Játék a számokkal Hat éven át a naptári év­hez igazodott­­ nálunk labda­rúgásban is a bajnoki eszten­dő. Augusztusban tehát min­denütt a tavasszal kezdett so­rozatokat folytatták a csapa­tok. Most változtattak ezen az illetékesek: a tavaszi ti­zenöt fordulónak nincs foly­tatása, az ősszel új bajnok­ság indult. Ez az új verekedés sok meglepetést hozott már ed­dig is. A tavasszal az élcso­portban végzett csapatok kö­zül néhány most a táblázat alsó régiójában foglal helyet, az év elején gyengélkedők viszont szép eredményeket érnek el, s bizony nem egy bajnoki csoportban tótágast áll a bajnoki táblázat a ta­vaszihoz képest. Mi lenne a helyzet, ha nem­ indult volna új bajnokság, hanem a tavasszal befejezet­tet folytatták volna csapa­taink az ősszel is? Megyénk csapatai zömmel az NB Ill-bam és a megyei I. osztályban vannak képvisel­ve, ennek a két osztálynak eredményeit vizsgáljuk tehát a feltételezés alapján. A KOMÁROM VEZETNE Az NB III-ban nagy elté­rések vannak. A tavaszi első Rákóczi SE eddig csak két pontot szerzett, a tizenne­gyedik Győrszentiván viszont kilencet, annyit most öt for­dulóban, mint tavasszal ti­zenötben. Ha nem kezdődött volna újra a bajnokság, jelenleg a következő lenne a sorrend a táblázaton: Nincs nagy eltérés a tava­szi és az eddigi őszi teljesít­mény között a Komáromnál, a Gy. Elektromosnál, a Sió­foknál, a Bábolnánál, az SVSE-nél, a Pápánál, Fer­tődnél, Pusztavámnál és Nyer­gesújfalunál. A már említett Rákóczi SE-n és Győrszent­­ivánon kívül számottevő vi­szont a KOMÉP-nél, a MOTIM-nál, Fertőszentmik­­lósnál, a MOFÉM-nél és az Alba Regiánál. Nem valós egészen az ösz­­szehasonlítás, hiszen a mos­tani mérkőzések nem fordí­tottjai a tavaszinak. Vagyis sok olyan eset van, amikor a csapat a tavasszal is és most is pályaválasztó volt, ugyan­azzal az együttessel szemben. A tavaszi utolsó hat he­lyezett most is ezeket a he­lyeket foglalná el, de sokat javított volna Győrszentiván és a MOFÉM, vagyis az a két csapat, amely őszi teljesítmé­nye alapján az élcsoportban foglal helyet. AZ ÉLEN NINCS VÁLTOZÁS A megyei I. osztályban egyetlen csapat sem ugrott akkorát, mint az NB III-ban a Győrszentiván, de nem is zuhant olyan nagyot, mint a Rákóczi SE, így a tavaszi el­ső két helyezett vezetné most is az összevont táblázatot. A megyei I. osztály élcsa­patai tehát nem sajnálják a tavaszi pontok elvesztését, a pillanatnyilag hátul kullogó Nagy­szent­jánosnak azonban kellemetlen, hogy újra kell kezdeni mindent. Pillanat­nyilag legjelentősebb a M. Vasas javulása: a tavaszi nyolcadik helyről került a csapat a jelenlegi harmadik­ra. A megyei I. osztály hosszú évek óta tartó széttagoltsága tehát továbbra is tény. Most is előre lehet látni, hogy mely csapatok fognak küzdeni az első helyért, és melyek a ki­esés ellen. Az NB III-ban azonban nagyon kiegyenlítet­tek az erőviszonyok. Ott a csapatokra legalább a fele esélyes a bajnokságra, a má­sik feléből pedig akármely együttes kieshet. — Ez az igazi, érdekes bajnokság! (—11) 1. Komárom 20 48:21 29 2. Gy. Elektr. 20 36:24 26 3. Rákóczi SE 20 34:22 25 4. KOMÉP 20 35:19 23 5. MOTIM TE 20 30:24 23 6. Siófok 20 34:23 22 7. Fertősztm. 20 32:23 22 8. Bábolna 20 26:20 21 9. SVSE 20 20:21 21 10. Pápa 20 22:21 19 11. Győrszt­v. 20 26:29 18 MOFÉM 20 26:29 18 13. Alba Regia 20 24:40 16 14. Fertőd 20 26:40 14 15. Pusztavám 20 18:34 11 16. Nyergesújf. 20 15:49 10 1. S. Textiles 20 59:14 32 2. Gy. Mezőg. 20 46:19 30 3. S. Vasas 20 41:22 28 4. Gyr. Kinizsi 19 37:16 26 5. Petőháza 20 49:24 25 6. M. Vasas 20 41:17 24 7. Gy. Text. 20 47:34 23 8. Kapuvár 20 26:19 23 9. Jánossom. 20 22:19 22 10. Nagyszentj. 19 18:40 15 11. Farad 20 26:36 14 12. SFAC 20 28:41 14 13. Csorna 20 27:56 12 14. S. Postás 20 11:31 12 15. öttevény 20 13:38 7 16. Rábaport. 20 17:81 7 A legjobb góllövők: a két imeri SzvSEr*’ Az NB III. és a megyei I. osz­­­tály ötödik fordulója nem hozott jelentősebb változásokat a góllö­vők sorrendjében. A magasabb osztályban vezető Németh (Gy. Elektromos) megtartotta előnyét annak ellenére, hogy nem rúgott gólt vasárnap. A megyei bajnok­ságban Németh (S. Textiles) már egyedül birtokolja az első helyet, mivel nagy vetélytársa, Korenika már két mérkőzésen nem tudott gólt lőni. Az NB III. gólövőinek élcso­portja: 4 gólos; Németh (Gy. Elektro­mos), 3 gólos; Gyurovszky, Nagy és Schreindler (MOFÉM Hubertusz), Dróth és Vass (Siófok), Szakol­­czai (Komárom), Rácz (KOMÉP), Katz (Puszta­vám-Mór), Lipóth (SVSE), Gőbölös (Győrszentiván), Timlinger (Gy. Elektromos), De­­vity (Bábolna). 2 gólos: Csapó és Süle (Nyer­­gesújfalu), Pusztai és Takács (Siófok), Nagy és Túri (Komá­rom), Ábrahám M. (Fertőszent­­miklós), Bakács, Fertetics és Ta­kács (Győrszentiván), Germán (Gy. Elektromos), Gáspár, Jan­­csek és Tóth (Alba Regia), Róth (Bábolna). A megyei I. osztály legeredmé­nyesebb játékosai: 9 gólos: Németh (S. Textiles), 6 gólos: Korenika (S. Vasas), 5 gólos: Szabó (Kapuvár). 4 gólos: Sulyok (Csorna), Oross (Gy. Textiles), Vadász (M. Vasas). 3 gólos: Harkai (Jánossomorja), Buri és Csák (Gyr. Kinizsi), Tóth N­. (Gy. Textiles), Torma és Var­ga (Petőháza), Hiba (Gy. Mező­gép). 2. gólos: Horváth (Csorna), Csá­szár és Fekete (Gy. Textiles), An­­talovics és Pénzes M. (S. Vasas), Peresznyák (S. Textiles), Bencze és Fűzi (Petőháza), Laudán (Gy. M°zőzép), Horváth I. (Farád), Né­meth (M. Vasgílj.