Kisalföld, 1973. szeptember (18. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-11 / 212. szám

1973. SZEPTEMBER 11., KEDD N­B II.: Hét csapat még mindig veretlen Érdekesen alakultak eddig az eredmények az NB II. nyugati csoportjában, s amíg a másik két csoportban­­ egy, illetve két csapat nem szenvedett veresé­get, itt hét együttes nem kapott még ki, vagyis a résztvevőknek közel a fele úszta meg az első négy fordulót vereség nélkül, öt viszont a nyeretlenek száma, s ezek között egy, a Gy. Elektro­mos még pontot sem tudott ed­dig szerezni. Ezzel az osztály negyvennyolc csapata közül egyébként egyedül a villanyosok gárdája ,,dicsekedhet”. A Gy. Dózsa szombathelyi győ­zelmével javított helyzetén, s az ötpontosok között foglal most helyet a táblázaton. Ugyancsak öt pontja van és a veretlenek közé tartozik az újonc S.­­Texti­les. Egy rangadót is játszottak a fordulóban: Kaposvár két csapata mérte össze erejét s a táblázaton előbbre álló Rákóczi SE nagy küzdelemben nyert. A heti eredmények: SZSE Dózsa—Gy. Dózsa 3:1 (1:1), Sabaria Cipőgyár—KOMÉP 1:0 (1:0), Szív. MÁV Előre— S. Tex­tiles 0:0, Gy. Elektromos—Bakony Vegyész 0:1 (0:0), K. Rákóczi— Táncsics SE 2:1 (0:0), MIKE Fűzfő —Körmend 2:0 (1:0), Máza-Szász­­vár—Dunaújvárosi Építők 1:0 (1:0), BKV Előre—Pécsi VSK 1:1 (0:0). A csapatok sorrendje: 1. Fűzfő 4 15: 5 7 2. K. Rákóczi 4 11: 4 7 3. Bakony Vegyész 4 9:2 6 4. Sabaria 4 6: 3 6 5. PVSK 4 6:3 5 6. S. Textiles 4 3:15 7. Gy. Dózsa 4 7: 6 5 8. BKV Előre 4 6:5 5 9. KOMÉP 4 5: 3 4 10. Máza-Szászvár 4 3: 6 4 11. Táncsics SE 4 3:43 12. Szív. MÁV Előre 4 3:8 3 13. D. Építők 4 2: 5 2 14. Körmend 4 2: 7 1 15. SZSE Dózsa 4 2:12 1 16. Gy. Elektromos 4 2:11 1 MOTIM TE - Fertőd 3:1 (3:1) Mosonmagyaróvár, 700 néző. Ve­zette : Bodrogi. MOTIM TE: Horváth — Vasko­­vics, Papp, Kálmán, Juhász, Kot­tár, Csiszér, Túrán (Viszterczk­l), Szabó, Schlitt, Schreindler.­­ Fertőd: Kertész O. — Fejes, Fekete, Bognár, Szilágyi, Szeidl, Locsmándi (Horváth A.), Túri, Ankhelyi, Horváth J. (Eőry), Horváth V. A kánikulai melegben álmosan kezdett mind a két csapat. Ju­hász mellélövése volt az első ese­mény, majd az 5. percben várat­l­­anul vezetést szereztek i a ven­dégek : Locsmándi átjátszotta Kálmánt, jól ívelt középre, s Ankhelyi a tizenegyes pontról élesen lejett a hálóba. 0:1. A 8. percben Schlitt került helyzetbe, de nem tudott lőni, majd Schreindler fejesét védte Kertész­­. Beszorultak a vendégek, Ju­hász és Koltai lövései foglalkoz­tatták a fertődi kapust. A 20. percben Schlitt jobbról beívelt szögletét Koltai fejelte a kapuba, 1:1. Öt perc múlva vezettek is a hazaiak: Schlitt egy szabadot Ju­hász elé pöccintett, aki húsz mé­terről nagy­ gólt lőtt. 2:1. Egy ka­­pura játszott a MOTIM, de a be­fejezések nem sikerültek a tá­madóknak. A 31. percben Csi­­szér szép cselsorozat után lőtt góllal növelte a timföldesek elő­nyét. 3:1. Szünet után sem változott a játék képe, a hazaiak támadtak, de sok hiba csúszott a kék-fehé­rek játékába, ha pedig lövéssel si­került befejezni egy-egy ak­ciót, a jó formában levő Ker­tész hárított. A vendégek egyet­len veszélyes támadása a 70. percben volt, amikor Ankhelyi távoli lövése a felső lécről pat­tant vissza. A 80. percben Visz­­terczillt a játékvezető, a partjel­zővel történt tanácskozás után, kiállította! Biztos győzelmet aratott a MO­TIM TE a mérkőzésen, de egyál­talán s­em volt meggyőző a ha­zaiak­­játéka. Sok volt a gyenge teljesítmény a csapatban, s a kétgólos győzelem annak bizonyí­téka, hogy az ellenfél még gyen­gébb volt! A mosonmagyaróvá­riak közül Papp, Koltai és Ju­hász dicsérhető, a vendégek leg­jobbja Kertész O. volt. Sztranyavszky Andor Felvételünk a Bakony Vegyész—Győri Elektromos, NB II-es bajnoki mérkőzésen készült. Kovács már a kapuson is túljutott, és labdája mégis az üres kapu mellé jutott. Kicli igyekszik még elérni a labdát, de nem sikerült. (Sz. 0. felv.) Nehéz kikerülni a hullámvölgy­ből... B. Vegyész — Gy. Elektromos 1:0 (0:0) Győr, 400 néző, vezette: Grubits. A két csapat a következő össze­állításban játszott: Bakony Vegyész: Mikolasek — Puskás, Kiss, Novák, Balogh, Csikesz, Kecskeméthy (Zwicker), Szokolay, Kalász, Iszak, Búza. Edző: Bartalffy Károly. Gy. Elektromos: Takács Tibor — Szalai, Szaló, Varga, Takács F., Nagy, Horváth J. (Varga L.), Kovács, Kiesi, Fajkusz, Nádasdi (Hiba). Edző: Koós László. Akik látták a mérkőzést, egy emberként vallják, hogy a villa­nyos csapat minden játékosa na­gyon akart, és talán éppen ez az akarás bosszulta meg magát. Az­tán jött a második félidő, egy szabadrúgás, és Balogh jól elta­lált labdája Takács Tibor háló­jába került. Hiába akart válto­zatlan hevességgel az Elektromos, még az egyenlítésre sem futotta erejükből. Mindent egybevetve, az Elektro­mos akarásában nem volt hiba. De tudomásul kell venni, hogy a villanyos csapat hullámvölgyben van, és most minden kapkodás vagy „fejkövetelés” csak a ki­bontakozást akadályozza. Most van szükség a következetesen tü­relmes munkára és legfőképpen arra, hogy minden kapkodástól mentesen egy kialakult és jól be­gyakorlott játékrend­­és játékos­gárda segítségével kezdjenek hoz­zá a pontgyűjtéshez. A Gy. Elektromos együttese képes megállni helyét az NB II- ben. Bízunk abban, hogy a csa­pat vezetői és játékosai a siker­telen rajt után már talán a kö­vetkező bajnoki fordulóban pon­tot, vagy pontokat szereznek. Petőháza — MOFÉM Hubertusz 2:0 (1:0) Petőháza, 600 néző. Vezette: Ta­más. Petőháza: Horváth — Locsmándi, Huber, Kincses, Tárcsás, Füilöp, Varga, Győrvári, Füzi, Bencze, Torma (Kuslics). MOFÉM: Fekete — Major, Hor­váth, Pápai, Rátz (Müller), Szé­kács, Donner, Mezei, Mészáros, Szabó, Pausits (Kocsis). Nagy lendülettel kezdett mind­két csapat. A 4. percben Győr­vári húzott el a jobb szélen, de éles szögből, közelről a jól he­lyezkedő kapusba rúgta a lab­dát. A 14. percben Győrvári a bal szélen húzott el és hátragurí­­tott labdáját Füzi lőtte a bal ka­pufa mellé. A 16. percben Torma négy védőt is átcselezett és az ötösön hátulról elkaszálták. A já­tékvezető nem látott okot bün­tető megítélésére. A 29. percben Varga húzott el egyedül, de 10 méterről kapu fölé lőtt. A 40. percben a vendégek kapuja előtt passzolgattak a hazai csatárok, majd a lepattanó labdát a be­robbanó Bencze­­a jobb kapufa mellett a hálóba vágta. 1:0. A második félidőben a vendé­gek támadósorukat erősítették meg és ezzel alkalmat adtak a petőházi csatároknak arra, hogy a fellazult védelmet többször is áttörhessék. Az 51. percben Var­ga vezetett jobb oldali támadást és begurítását Bencze 3 méterről kapufára rúgta. Az 55. percben Füzi lövése jelentett eseményt, de a vendégek kapusa szépen tisztázott. A mosoniak két hely­zete következett ezután, amikor Mészáros húzott el a bal szélen, majd begurítása után a 3 méter­ről leadott lövést Horváth nagy­szerű reflexszel, lábbal mentette. A 70. percben Bencze vezette fel a labdát, a felfutó Kuslics elé tá­lalt, akinek jól eltalált lövése, a bal kapufa mellett jutott a háló­ba. 2:0. A rekkenő hőség ellenére is ha­talmas iramú, színvonalas mérkő­zést vívott a két csapat. Szokatla­nul nagyszámú gólhelyzetet dol­goztak ki, de a cstárok mindkét oldalon hadilábon álltak a gól­lövéssel. A hazai csapat ez eset­ben jobban játszott,­ több gól­helyzetet dolgozott ki ellenfelé­nél, ezért győzelme ebben az arányban megérdemelt. Mindkét csapatot dicséret illeti küzdőszel­leméért. Jók: Horváth, Torma, Füilöp, illetve Rátz, Mészáros és Szabó. Hadarits Géza P. Textiles - Gy. Textiles 4:0 (1:0) Pápa, 500 néző. Vezette: Rezes. Gy. Textiles: Cseresznyák — An­gyal, Fekete, Kokas, Varga (Nagy M.), Sziklai, Csáktornyai, Márkus, Beli, Mészáros (Winkler), Sego­­vics. Az első negyedóra huszáros pá­pai rohamokkal telt el, a jól zá­ró győri védelem mellett azonban nem tudtak helyzetet kidolgozni a hazai csatárok. Utána hullám­zó lett a játék, vezetett néhány támadást a vendégcsapat is. A 41. percben szerencsés góllal ve­zettek a pápaiak: Varga ki akart fejelni egy kapura szálló labdát, de a labda­­ fejéről Cseresznyák a kapujába hullott. A szünet után a győriek vezet­ték az első rohamokat, s a 49. percben egy kapu előtti kavaro­dásnál a pápaiak egyik védője kézzel ért a labdához. A játék­vezető tizenegyes ítélt, majd a hazaiak tiltakozására visszavonta ítéletét, és játékvezetői labdával folytatták a mérkőzést! Az 55. percben szép támadás végén nö­velte előnyét a hazai gárda. 2:0. Az 57. percben Segovics szögle­tét Sziklai a kapuba sodorta. A játékvezető a gólt megadta, majd a partjelző intésére visszavonta! Ezzel teljesen összeroppant a ven­dégcsapat, s a 60., valamint a 65. percben kapott gólokkal a várt­nál nagyobb arányú vereséggel vonult le a játéktérről. Minden kétséget kizáróan a ha­zai csapat játszott jobban a ki­lencven percben, s győzelme tel­jesen megérdemelt. A nagy gól­­kü­lönbségű győzelem kialakulá­sában azonban közrejátszott a szerencsétlen öngól, s a játékve­zető indiszponáltsága is, amivel kétszer is döntően a győrieket sújtotta. A győri csapat egyéb­ként elmaradt az első két for­dulóban mutatott formájától. / lisalföld NB III. eseményei Nagy előnyt jelentett a héten a hazai pálya az NB III. észak­­nyugati csoportjában. A nyolc mérkőzés közül hét végződött a hazai gárda győzelmével, s csak a Tatai AC nem tudta kihasznál­ni a megszokott környezet nyúj­totta előnyöket. A forduló eredményei jelentős változásokat hoztak a sorrend­ben. Az egyetlen százszázalékos, a Bábolna vette át a vezetést a táblázaton, s mögéje közvetlenül a P. Textiles zárkózott fel. Me­gyei legjobbunk a MÖFÉM Hu­­bertusz csak ötödik pillanatnyi­lag a sorrendben. Javított hely­zetén a MOTIM TE és az SVSE, hátrább került viszont Fertőd csapata. Az eredmények: Enying—Sárisáp 1:0 (0:0), Bá­bolna—BNASE 6:3 (3:1), Tatai AC —Komárom 0:4 (0:1), Petőháza— MOFÉM Hubertusz 2:0 (1:0), P. Textiles—Gy. Textiles 4:0 (1:0), MOTIM TE—Fertőd 3:1 (3:1), Al­másfüzitő—Rákóczi SE 1:0 (1:0), SVSE—KÖFÉM SC 2:0 (0:0). A bajnoki táblázat: 1. Bábolna 1 15: 4 8 2. Petöháza 1 9:2 7 3. Rákóczi SE 4 13: 6 6 4. Komárom 4 10: 4 6 5. HO FÉM Hubertusz 4 6:3 5 6. Petőháza 4 7:5 5 7. Enying 4 6: 8 5 8. SVSE 4 8:7 4 9. MOTIM TE 4 7:84 10. Gy. Textiles 4 6:74 11. KÖFÉM SC 4 6:10 2 12. Sárisáp 4 7:12 2 13. Almásfüzitő 4 3:8 2 Fertőd 4 3: 8 2 15. BNRSE 4 7:13 1 16. TAC 4 3:11 1 SZÖVETKEZETI VÁLLALAT FELVESZ a mosonmagyaróvári mezőgazdasági gépgyár Győr környéki munkahelyre építőipari anyagismerettel , rendelkező (férfi vagy nő) azonnal­ telepessel felvesz KÖZPONTI RAKTÁROST hegesztő szakmunkásokat, ÉS ÉPÜLETSZERKEZETI LAKATOSOKAT. hegesztő, valamint Győr munkahelyre kőműves csoportvezetőt, kőműveseket sajtoló betanított munkásokat, és építőipari segédmunkásokat. c, ^ ^ 3 Fizetés megegyezés szerint sss&rTgsszäät" 7 Dunaújváros, 3000 néző, vezette: Tóth. A két csapat a következő ösz­­szeállításban játszott. Dunaújvá­ros: Péter — Formaggini, Fajt, Ruppert, Kerekes, Márth­a, Hrych (Szabó), Bárányos (Németh), Bartók, Gábor, Pásztor. Edző: Palicskó Tibor. MÁVDAC: Kürti — Kiss, Ko­vács E., Nagy (Herczeg), Németh, Molnár, Buti, Lénárt, Szalai, Ko­vács E. (Tóth S.), Gyomoroi. Ed­ző: Kovács Imre. Hazai támadások vezették be a mérkőzést, és már a 7. perc­ben gólt ért el a Dunaújváros. Mártha vezette fel az akciót. Már a tizenhatos közelébe ért a hazai középpályás, amikor Nagy János becsúszva akarta szerelni, közben Kürti is kiindult a ka­pujából és a labda a kapus mel­lett a hálóba gurult. 1:0. A MÁV­­DAC védelme nagyon bizonyta­lanul játszott ezekben a percek­ben. A 10. percben Bartók tört be a győri tizenhatosra, ahol sza­bálytalanul akadályozták a ha­zaiak csatárát és a játékvezető büntetőt ítélt. Ezt Fajt lőtte a hálóba. 2:0. Ami a 10. és a 40. perc között történt, az inkább azt bizonyította, hogy a MAV­­DAC változtatni akart az ered­ményen. A hazai csapat lendülete alább hagyott, és ennek is tud­ható be, hogy a 40. percben Buti 25 méterről küldött szabadrúgása védhetetlenül vágódott Péter hálójába. 2:1. A szünet után parázs jelenetek játszódtak le a nézőtéren, és bizony a dunaújvárosi szurkolók nem éppen nyomdafestéket tűrő hangon adtak kifejezést nemtet­szésüknek. Annyira eluralkodott a minősíthetetlenül durva bekia­bálás, Kofey Tóth játékvezető fe­lfújta a mérkőzést és körülbelül egy perces szünet után folyta­tódott csak a küzdelem. Az 50. percben ,a hazai csapat nagy helyzetet hagyott kihasználatla­nul, sajnos a befejezés­ előtt 16 perccel Németh szép gólt ért el, ekkor 3:1-re alakult az ered­mény, a 81. percben Lénártot a dunaújvárosi kapus lerántotta a földre, gólhelyzetben, a játékve­zető büntetőt ítélt,ezt Bali érté­kesítette. 3:2. Hosszabbításra ke­rült sor, és ebben a hosszabbí­tásban a 91­. percben Szabó állí­totta be a végeredményt. Az eredmény azért meglepe­tés, mert a MAVDAC egy gyen­gélkedő együttestől szenvedett ilyen arányú vereséget. Az igaz, hogy a mérkőzés közben helyen­ként jól játszott a MAVDAC csapata, és csatárai hadilábon álltak a góllövéssel, de a Duna­újváros jelenlegi formájában sem­mi sem indokolta azt a taktikai elképzelést, amelyet a MÁVDAC csapata játszott. Lehangoló tény, hogy a bajnokság megkezdése után az ötödik forduló befejezté­vel a győri együttes a 13. helyet foglalja el. Vaskos meglepetés! Danaújváros-MÁVDAC 4:2 (2:1) SVSE-KÖFÉM SC 2:0 (0:0) Sopron, 700 néző. Vezette: Kiss- Tóth. Nagy hőségben az SVSE az alábbi összeállításban kezdett: Babos — Göndöcs, Borsos, Drozs­­nyák, Bugledics (Jäger H.) — Li­­pót, Princzes — Kozenkov (Brau­­müller), Németh, Ábrahám, Csuti. A vendégek végig 5 hátvéddel játszottak, s a lagymatagon kez­dő vasutasok az első negyedórá­ban nem tudtak gólhelyzetet te­remteni kapujuk előtt. A 10. percben Lipót 20 m-es lövése alig kerülte el a kaput, a következő percben pedig a székesfehérvári középcsatár tört ki, de fölélőtt. öt perc múlva biztató helyzetben a 6-os közelében Kozenkovot nyomták el a vendégek védői. Majd Csuti kapáslövése kanya­rodott ki a felső sarok mellett. A 24. percben jobboldali beadás után Ábrahám és Csuti lövései a gólvonal előtt álló védőkről pattantak ki. A fehérváriak csak elvétve jutottak el a hazai ka­puhoz, de lövéseik messze elke­rülték Babos kapuját. A 41. percben Kozenkov becselezte ma­gát a kapu közelébe, de lövése hatalmas helyzetben a védőkről szögletre pattant. Beívelés után Németh vágta a 6-osról kapu fölé a labdát. Szünet után Csuti—Németh ak­ció végén Németh gyenge lö­vése jutott a kapus kezébe. Ki­egyenlítettebbé vált a játék, de a vendégek csatárai is hadilábon álltak a lövésekkel. A hazaiak­nál végrehajtott cserék némi frissítést hoztak a játékba, nyo­masztóvá vált az SVSE fölénye. A 68. percben Németh adott be balról, és a jókor érkező Brau­­müller a 16-osról hatalmas lövést küldött a léc alá (1:0). Ezután kitámadtak a vendégek.­ A 82. percben Csuti egyik védő felsza­badító rúgásába belelépett, s a labda a gólvonal előtt gurult vé­gig, Németh csak nézte a lába előtt elguruló labdát. Majd Gön­döcs bombázott­ az oldalhálóba. Az utolsó percben két esemény is akadt. A fehérvári balszélső Ábrahám elkaszálása után elrúg­ta a labdát, és ezért a játékve­zető kiállította. A szabadrúgást Ábrahám 25 méterről nagy lö­véssel a felső sarokba bombázta. (2:0). A tavaly óta alaposan megfia­talított KÖFÉlyl végig lelkesen küzdött, és a nagyon gyenge na­pot kifogó vasutasok csak nehe­zen szerezték meg a két pontot. Az SVSE-ből­­csak Borsos ját­szott jól, s tetszett a két csere­­játékos is, a többiek azonban hibát hibára halmoztak. Kitűnő játékvezetés! A MEGYEI I. OSZTÁLY 4. FORDULÓJÁNAK EREDMÉNYEI: Győr-Szen­ti­ván—ISzany 6:0 (2:9) Gy. Élelmiszer-Röttevény 5:1 (3:0) S. Vasas—Mária Kálnok 3:0 (0:9) S.­AFIT—Farad 1:2 (1:0) Csorna—SFAC 4:0 (2:0) M. Vasas—Fertőszentmiklós 3:1 (3:1) Kapuvár—Jánossomorja 1:0 (0:0). A részletes tudósításokat hol­napi számunkban közöljük. Újoncok az NB I/B. élcsoportjában Alaposan megváltoztak az erővi­szonyok az NB I B-ben az előző bajnoksághoz képest. Az élcsoport tagjai közül a MAVDAC, a Duna­újváros, az Oroszlány és a Szol­nok is mérsékelten kezdte az új idényt. Az újoncok viszont sorra szerezték váratlan győzelmeiket, s így jelenleg a volt NB 1-es diósgyőriek mögött a Budafok és az Olajbányász foglal helyet. A Budafok még azzal is dicseked­het, hogy az első öt fordulót ve­retlenül úszta meg. A forduló meglepetését az eddig győzelem nélkül álló Bp. Sparta­cus szolgáltatta: legyőzte a ve­zető és vasárnapig pontveszteség nélkül álló Diósgyőrt. Bp. Spartacus—Diósgyőr 2:1 (0:0). — Budapest, 1000 néző. Ve­zette : Gyímesi. — Bár csak a 87. percben szerezte a győztes gólt a fővárosi csapat, végig neki állt­ a mérkőzés. — Gólszerző: Lugosi és Dorogi, illetve Horváth (tizen­egyesből). Szolnok—Oroszlány 2:0 (1:0). — Szolnok, 2300 néző. Vezette: Bar­na. — A hazai csapat minden ré­szében jobb volt, s biztosan nyert. — Gólszerző: Nagy F. és Garics. Eger—Debrecen 1:1 (1:0). — Eger, 1200 néző. Vezette: Maczkó I. — Két gyenge formában levő csapat alacsony színvonalú mér­kőzésen osztozott a pontokon. — Gólszerző: Szű­cs, illetve Gara­­buczi. Kecskemét—Szekszárd 2:1 (2:0). — Kecskemét, 3500 néző. Vezette: Almási. — Az első félidőben sok­kal jobb volt a hazai csapat, szü­net után azonban feljöttek a ven­dégek is a végén örülni kellett a kecskemétieknek a győzelemnek. — Gólszerző: Pasek és Molnár, illetve Lubasnyik. Békéscsaba—Komló 2:0 (1:0). — Békéscsaba, 10 000 néző. Vezette: Szávó. — A forduló legszínvona­lasabb találkozóján a nagyon jól játszó Békéscsaba megérdemelt győzelmet aratott. — Gólszerző: Dávid és Karasz. Pénzügyőr SE—Ganz-MÁVAG 4:1 (3:0). — Budapest, 1500 néző. Vezette: Vörös. — Az első félidő­ben bebiztosította győzelmét a Pénzügyőr. A Ganz-MÁVAG-nak csak szünet után volt néhány fel­villanása. — Gólszerző: Sashegyi (2), Havasi és Harangi, illetve Végh. Olajbányász—Várpalota 1:1 (1:0). — Várpalota, 3500 néző. Vezette: Rúzsa. — A vendégcsapat meglep­te a bányászokat, s a második félidőben erősítő hazaiaknak csak nehezen sikerült az egyenlítés. — Gólszerző: Söjtör, illetve Hor­váth E. Budafok—Kossuth KI SE 2:1. (Hétközben játszották.) A csapatok sorrendje: 1. Diósgyőr 5 12: 5 x 2. Budafok 5 9:58 3. Olajbányász 5 11: 7 7 4. Komló 5 11: 7­6 5. Kecskemét 5 6: 4 6 6. Békéscsaba 5 8:76 7. Várpalota 5 7: 5­6 8. Debrecen 5 3:2­6 9. Szolnok 5 7:7 5 10. Bp. Spartacus 5 5:55 11. Pénzügyőr SE 5 9:10 5 12. Szekszárd 5 3: 4­5 10. Ganz-MÁVAG 5 5: 8 1 MÁVDAC 5­­ St 8 1 15. Dunaújváros S 10:12 .1 16. Oroszlány 5 1: 4 :1 17. Eger 5 3:8 2 18. Kossuth KESE 5 6:13 3