Kisalföld, 1977. március (33. évfolyam, 50-76. szám)

1977-03-08 / 56. szám

Nem ment a kék-fehérek támadósorának Debrecen — MÁVDAC 2-1 (1-1) Győr, 3500 néző. Vezette: Marton. Debrecen: Szabó — Potyók — Kiss J., Puskás, Lipők — Maczkó (Bodonyi, a 41. percben), Herczeg, Waczlavik — Dió­szegi (Gottdiener, a 13. percben), Kiss L., Fodor. — Edző: Mak­rai Balázs. MÁVDAC: Tóth L. — Kovács R., Pálos, Kalmár, Szalai — Hannich, Gyomoroi, Molnár — Csollány, Csizmazia, Kozen­­kov (Tóth D. a 78. percben). — Edző: Bundzsák Dezső. Mindjárt a kezdés után ki­derült, hogy a vendégek jól megszervezett védelemmel próbálják útját állni a MÁV­DAC rohamainak. Potyók mélyen a kapu elé helyez­kedve söprögetett, előtte a három győri csatárt szorosan őrizték a hátvédek A debre­ceni középpályások is a vé­dőfeladatot tartották elsődle­gesnek: ők a győri középpá­lyás sor tagjaira vigyáztak, akik között középen — nem kis meglepetésre — fedeztük fel Gyomoréit. Waczlavikék azonban rugalmasan oldották meg feladatukat: ha a labda­­társuk birtokában volt, bát­ran ott hagyták a győri já­tékosokat, felfejlődtek a tá­madásokhoz, így a vendégek kezd­eményeztek többet az el­ső negyedórában, volt két helyzetük is, de Tóth L. mindkét esetben hárított. Húsz perc után vette át az irányítást a MÁVDAC, s tá­madásban volt, amikor a 25. percben fellazult védelme mellett Fodor az alapvonalig­­ futott el, ramosan közévre adott, a védők nem tudtak f­ö­be lenni, s a jó ütemben érkező Moczkó kezetről a ka­pu bal oldalába lőtt. 1—0. MÁVDAC-támadások követ­­­keztek a gól után, de min­dent középen akartak meg­oldani a kék-fehérek, ott pe­dig nem ment. A 42. percben Gyömörei remekül adott a lyukra futó Csizmazia elé, a középcsatár a még jobb hely­zetben levő Kozenkovhoz to­vábbított, aki már az ötös sarkán járt, amikor Kiss .­. fellökte. A tizenegyesből Han­nich kiegyenlített. 1—1. SZÜNET UTÁN a MÁVDAC kezdett jobban, s öt perc alatt három nagy helyzete maradt kihasználat­lan: Csizmazia gyengén lőtt, s a labda Szabó könnyű zsák­mánya lett. Csollány elha­markodva a léc fölé vágta a labdát. Kozenkov lapos lövé­se pedig a kam­is­­káról pat­­tant vissza. Változatos, hul­lámzó játék közben a 62. percben Molnár tört be a ti­zenhatosra, de a kifutó ka­pusba vágta a labdát. A deb­receni csatárokat többször is csak szabálytalanul tudták szerelni Pálosék. Kétszer a sorfalba rúgták a szabadot a vendégek, harmadik alka­lommal azonban, a 62. perc­ben Kiss L. húszméteres csa­vart labdája a bal felső sa­rokban kötött ki, s ezzel el­dőlt a mérkőzés. 2—1. A haj­rá a győrieké volt, s az utolsó percekben is volt egyenlítési alkalmuk: a kitörő Tóth Dé­nest Kiss J. becsúszva akarta szerelni a büntetőn belül, de nem a labdát, hanem a játé­kos lábát találta el. Marton „továbbot" intett! Csizmazia ugrott ki még jól, de a lábá­ra vetődő Szabó — ha ügy­gyel-bajjal is — megszerezte a la­bál­á­t Megtört a MÁVDAC tava­szi sikersorozata, s hazai pá­lyán tört meg. Ez a vereség azonban teljesen megérde­melt volt! Szervezettebben, korszerűbben játszó együttes győzte le a kék-fehéreket. Olyan gyenge támadójáték­kal, mint amilyent a nádor­­városiaktól láttunk, nem le­het sikert remélni. Nem vált be a Gyömörei — Csizmazia csere sem: hiányzott a kö­zéppályáról Csizmazia har­­cnssága, a támadósorból pe­dig Gyömi­rei helyzetfelisme­­rési készsége. — .lók: Szabó, Puskás, Vaczlavik, Diószegi és Kiss I... illetve Tó**: T... Pálos és Gyömörei. (kiélll Vészes gólszegénység a megyei I. osztályban Tizenkét csapat nem rúgott gólt a fordulóban A tavaszi második forduló különlegességként kerül be a megyei I. osztály ez évi bajnokságának krónikájába: egyszer sem fordult elő ugyanis a közelmúltban, hogy egy fordulóban a csapatok kétharmada gólképtelennek bizonyuljon. Most vi­szont ez történt: négy találkozón egyik csapat sem rúgott gólt, négyen viszont csak az egyik volt eredményes.. Mindössze egy­ olyan­­mérkőzés volt... amelyen m­ind a két résztvevő a hálóba talált. Sajnálatos tény ez, hiszen a labdarúgás savka­­borsa mégis csak a gól, s mit ér az egész, ha ép­pen a lényeg sikkad el? A vasárnapi kilenc mér­kőzésen rúgott tizenhat gól, negatív csúcs! Az idénynyitó forduló után most is négy mér­­­kőzésen osztoztak meg a pontokon a küzdő fe­lek, s ezután az eredménysorozat után mindössze három változás történt a sorrendben: egy hellyel előbbre lépett a Győr-Szentiván, a Gy. Elektromos és a Győr-Ménfőcsanak. Javult tehát a győri csa­patok helyzete. Örvendetes a mérkőzések iránt megnyilvánuló érdeklődés fokozódása: Sopronban új nézőcsúcs született, több, mint ez­er szurkoló látta a helyi rangadót, de sokan voltak kíváncsiak az éllovas csornaiak, s a Győrött győzelemmel bemutatkozó Lébény játékára is. Jó lenne, ha a csapatok jobb játékkal hálálnák meg a szurkolók érdeklődését! S. TEXTILES — S. VASAS .0—0 (4—0). Sopron, 120­1 néző. Vezette: Mol­nár­­ . Textiles: Mészáros — Cson­tos, Horváth II., Pete, Kiss, Fend­­rik, Németh II., Németh I., Mol­nár, Kristály, Plavecz (Bedecsy). — Edző: Poór Lajos. S. Vasas: Szalai — Jagodics, Laczi, Gyurácz, Rákóczi, Ká­di (Szukics), Palotai, Baázs (Sifter), Pénzes, Kovács, Deák. — Edző: Pados Zoltán. Az első félidőben jól használ­ta ki a Textiles a szél segítsé­gét, s remek akciók befejezése­képpen lőtte góljait. Különösen az első és a negyedik gól volt látványos. A Vasas szinte sem­mi veszélyt nem jelentett a tex­tilesek kapujára, s a második félidőben, amikor pedig a szél a vasasokat támogatta, akkor is a kék-fehérek játszottak fölény­ben, s csak csatáraik tehetetlen­ségén múlott, hogy nem lett még ennél is nagyobb különbségű a­ győzelmük.­­ A 30. percben Ko­vácsot kiállította a játékvezető, mert a­ játék lefújása után az el­lene szabálytalankodó ellenfelét megrúgta . A gólok sorrendje: 2. p: Molnár 1—0. 26. p: Mol­nár 2—0. 41. p: Németh I. 3—0. 44. p: Németh II. 4—0. 70. p: Kris­tály 5—0. GY. ELEKTROMOS — M. VASAS 0—0 Győr. 400 néző. Vezette: Orosz. Gy. Elektromos: Takács — Hor­váth NI*, Horváth I., Kiss, Nagy M., Dávid I­. (Dávid I.), Kokas, Szabó (Horváth Hs.), Márkus, Görbicz, Hiba. — Edző: Germán Ferenc. M. Vasas: Boros — Derkusitz, Antal. Szabados, Heller, Zalka, Németh, Szmodics, Koltai, Szabó, Sipos. — Edző: Kiszelka László. A viharos erejű szélhez jobban alkalmazkodó vendégcsapat töb­bet támadott, több helyzete is volt, mint ellenfelének, s bár a villanyosok egyszer— szabadrú­gásból — a kapufát is eltalálták, az M Vasas állt közelebb a győ­zelemhez. GYŐR-MÉNFŐCSANAK — FERTŐD 1—0 (1—0) Győr, 700 néző. Vezette: Ki­rály F. Győr-Ménfőcsanak: Salakta — Nagy T., Muhovics, Fehér, Ven­tura, Sinkó, Korsós (Kovács), Kulcsár, Patasi, Mózes, Tokovicz. — Edző: Kitti Herbert. Fertőd: Szántó — Kóczán, Ánk­helyi, Bognár, Bakk, Locsmándi, Biacsics, Pokker (Böhm), Bokor, Szalai, Horváth A. — Edző: Szé­­kely Gábor. Kevesen gondolták, amikor a 2. percben a széllel szemben ját­szó Tokovicz góljával a hazaiak vezetést szereztek, hogy ez lesz egyben a mérkőzés egyetlen gól­ja is. Az első félidőben a hazaiak támadtak többet, szünet után ki­egyenlített lett a játék. — Meg­érdemelt a ménfőcsanakiak győ­zelme. ÖTTE­VÉNY — S. POSTÁS 4—1 (1—0) Sopron, 200 néző. Vezette: Kiss öttevény: Csáki — Kiss, Ko­vács G., Gráfi, Magyar, Móricz, Fajkusz (Rácz), Gyurós, Béli, Sallai, Virág. — Edző: Fajkusz Ernő. S. Postás: Jäger — Lágler (Ko­vács), Bausz II., Salga, Pinezus, Horváth I., Bausz III., Bausz I., Mersits, Szabó (Balikó), Vessző. — Edző: Deák József. Csak azok számára meglepetés az eredmény, akik nem látták a mérkőzést. Elképesztően rosszul és ráadásul még lelkesedés nél­kül is játszottak a postások, s a n­­ szemre is szépen játszó ven­dégek ennél is nagyobb arányú győzelmét csak Jäger néhány bravúros védése akadályozta meg. — A gólok sorrendje: 3. p: Béli 1—0. 58. p: Béli 2—0, 70. p: Sál­lai 3—0. 80. p: Virág 4—0. 90. p: Bausz N­. 4—1. LEBENY — K. SPARTACUS 0—0 T­­étény, 800 néző. Vezette: Kot­rics. Lebeny: Rúzsa — Reisinger I., Fülöp, Frank, Finta, Hujber, Nagy (Göh), Szabó, Reisinger L., Szakonyi, Dékány. — Edző: Pió Imre. K. Spartacus: Papp — Henve, Horváth P., Horváth J., Füzi, Varga L. (Szaradits), Varga I., Kovács. l­engyel. Nagy .J. (Tinin­­ger), Tóth. — Edző: Wéber Ist­ván. Változatos, jó iramú mérkőzé­sen mind a két kapu előtt két­­két nagy gólhelyzet akadt, de mindet kihagyták a csatárok. Igazságos a döntetlen eredmény. CSORNA — MOFÉM HUBERTUSZ 3—0 (1—0) Csorna, 800 néző. Vezette: Bay F. ■ Csorna: Póczik — Pásztor, Hor­váth, Tatai, Fehér, Turbók, Var­ga, Németh, Balázs, Konkoly (Hernicz), Sulyok (Lukács). — Edző: Koós László. MOFÉM Hubertusz: Nescsák — Lebesz, Székács, Hatanek, Lapo­sa, Fekete, Varga J., Mezei, Mé­száros Ts., Horacsek, Szalai (Pin­­tér-Burus, Varga M.) -7- Edző: Leipold István. A vendégek kezdték széllel hát­ban a játékot, s mindjárt rá­ijesztettek egy kapura lövéssel a csornaiakra. A 15. percben azon­ban megnyugodtak a hazai ke­délyek, mert egy szöglet után Konkoly a hálóba fejelt. 1—0. Pár perc múlva tizenegyeshez jutottak a vendéglátók, Póczik azonban a kapufára lőtte a bün­tetőt ! A második félidőben a szélről támogatott hazaiak nagy fölényben játszottak, de sokáig meddő volt támadássorozatuk, s csak a cserék után nőtt előnyük Varga góljával, majd a 85. perc­ben Lobesz öngólja állította be­ a végeredményt. 3—0.­­ GYŐR-SZENTIVÁN —­I PETŐHÁZA 2—0 (1—0) Petőháza, 300 néző. Vezette: Schmidt. Győr-Szentiván: Sieber — Ba­­nák, Bakács, Bognár, Otoktics, Fajkusz, Balogh, Fehér, Fertetics, Tóth, Valics. — Edző: Schillinger Rudolf. Petőháza: Németh F. — Pogá­csa, I­ocsmándi, Fekete, Szigeti (Szalai), Magyar, Iglói, Kuslits F. (Kiss), Németh L, Kuslits Z., Hadarits. — Edző: Kummer Ernő Az eltiltások miatt, erősen tar­talékos csapattal felálló hazaiak ellen végig a szentivániak ját­szottak fölényben, de volt olyan pillanata a mérkőzésnek, amikor a cukorgyáriak megfordíthatták volna az állást: az 50. percben Kuslits Z. tizenegyesét Sieber há­ntotta ! — Gólszerző: Fehér a 12. és az 51. percben. JÁNOSSOMORJA — FERTŐSZENTMIKLÓS #—0 Jánossomorja, 500 néző. Vezet­te : Kovács F. Jánossomorja: Balogh — Vajki, Körmendi, Sarok, Ács (Mondi) Nikházi, Élő, Alföldi, Dejcző (Or­bán), Sidi. — Edző: Hutfleisz Ká­roly. Fertőszentmiklós: Lőrincz — Kovács, ősze: Bors F., Bors J., Hadarits, Bencsics, Gergácz, Mé­száros (Szabó), Horváth T., Hor­váth I. — Edző: Szabó József. Alacsony színvonalú, csapkodó játékban osztoztak a pontokon a csapatok. Egyik sem érdemelt volna győzelmet, így az ered­mény igazságos. — A 43. perc­ben Kovácsot és Sidit kiállította a játékvezető. K. MEDOSZ — GY. ÉLELMISZER 0—0 Kapuvár, 400 néző. Vezette: Pá­­der V. K. MEDOSZ: Horváth II. — Papp I., Kiss, Varga I... Szakál, Varga I. (Csóka), Varga III., Horváth I., Licskai, Köö (Papp II.), Soós. — Edző: Németh Kál­mán. Gy. Élelmiszer: Bognár — Pat­kós, Károly, Vida, Nagy A. (Mayer), Tóth, Bális, Invics, Huj­ber, Winkler, Gollovitzer. — Ed­ző: Horváth Zoltán. Két ellentétes félidőt láthattak a nézők. Az első játékrészben a hazaiak támadtak többet, szünet után inkább a kapuváriak tér­felén volt a játék. A nagy szél­ben azonban a csatárok az egyik oldalon sem tudták kihasználni helyzeteiket. Sportszerű mérkő­zésen osztoztak meg a pontokon a csapatok. 18. Petőháza 19 9—36 8 6. A CSAPATOK SORRENDJE: 1. Csorna 19 45—10 29 2. S. Textiles 19 47—17 28 2. Győr-Szentiván 19 27—13 28 4. Gy. Elektromos 19 40—25 26 5. S. Vasas 19 36—23 26 6. Gy. Élelmiszer 19 44—21 23 7. M. Vasas 19 27—20 23 8. Győr-Ménfőcsanak 19 21-25 20 9. MOFÉM Hubertusz 19 36—31 19 10. Fertőd 19 24—28 17 11. K. MEDOSZ 19 34—33 16 12. Fertőszentmiklós 19 19—33 15 13. K. Spartacus 19 36—31 14 14. Jánossomorja 19 24—31 14 15. S. Postás 19 23—47 13 16. Öttevény 19 30—47 13 17. Lébény 19 20-­­51 10 1977. március 8., kedd Kikapott az éllovas az NB II-ben Az NB II. első és második he­lyezettje egymással küzdött a va­sárnapi fordulóban, s a pálya­választó székesfehérváriak le­győzték a vezető pécsieket. Ez­zel két pontra csökkentették hát­rányukat. Továbbra is teljesen nyílt így a bajnoki címen folyó küzdelem. A múlt heti hazai sikersoro­zattal szemben most a vendég­­csapatoknak volt jó napjuk: né­gyen arattak közülük győzelmet, háromnak pedig az egyik pont megszerzése sikerült. A döntet­lenek között meglepetés a '-'e meg­­hajtó oroszlányiak budapesti pontszerzése. A forduló eredményei: Szfv. WAV Előre—Pécsi MSC 3—1 (1—1), BVSC—Vasas Izzó 0—1 (0—1), Fűzfő—Szolnoki MTE 2—2 (1—1), Budafok—Szekszárd 0—1, Várpalota—II. Olajbányász 0—1 (0—1), Eger—Volán SC 1—3 (1—1), Ganz*MÁVAC— Oroszlány 0—1), Szolnoki MÁV— Kossuth KFSE 1—0 (1—0), Komló—Ózd 1—0 (0—0). A bajnokság állása: 1. Pécsi MSC 23 53—19 33 2. Szfv. MÁV Előre 23 42—32 31 3. Vasas Izzr 23 41—29 28 4. Debrecen 23 31—24 27 5. Szolnoki MTE 23 44—36 26 6. Budafok 23 57—44 25 7. MAVDAC 21 38—37 25 8. V. Olajbányász 23­­13—32 25 9. Szekszárd 23 25—24 25 10. Eger 23 41—41 24 11. BVSC 23 37—35 23 12. Volán SC 23 34—30 22 13. Ganz-MÁVAG 23 35—40 22 14. Kossuth KFSE 23 36—36 21 15. Komló 23 22—30 21 16. FŰZfő 23 27—36 21 17. Ózd 23 27—35 19­ ­. Várpalota 23 23—33 15 19. Szolnoki MÁV 23 17—33 14 20. Oroszlány 23 21—55 13 1977. március 8., kedd. Zoltán napja. A Nap kél 6.12 — nyugszik 17.39 órakor. A Hold kél 21.19 — nyugszik 7.21 órakor. ♦ ♦ TAVASZI­AS: Várható időjárás ma estig, időnként kissé megnövekvő felhőzet, valószínűleg eső nélkül. Mérsékelt, nap­közben időnként megélénkülő, változó irányú szél. A hajnali órákban helyenként párás levegő.A legmagasabb nappali hő­mérséklet ma­ 12—17 fok között. Távolabbi kilátások péntek reggelig: túlnyomóan száraz idő. Az időszak vége felé délnyugati széllel megnövekvő, felhőzet, kisebb eső lehet. Legalacsonyabb hajnali hőmérséklet mínusz 1, plusz 4 fok között, legmagasabb nappali hőmérséklet 12—17 fok között. Jelentős mennyiségű (legalább 5 mm) csapadék az ország területének 20 százalékán várható. Ausztriában változóan felhős idő várható, csapadék nem lesz. A DUNA vízállása Dunaremeténél kedden 513 centiméter, apadó jellegű volt, Győrött a RÁBA 440 centiméter, áradó jel­legű. RÁDIÓ- ÉS TELEVÍZIÓMŰSOR GYŐRI RÁDIÓ: 17.00: Műsor­ismertetés, hírek. — 17.05: A beat kedvelőinek. — 17.25: Sopron a magyar irodalomban. III. rész. — 17.35: Népdalok. — 17.45­­: Leveles­láda. — 17.50: Dukas: A bűvész­inas. — 18.00: Nyugat-dunántúli krónika. — 18.15: Nőnapi köszön­tő, muzsikával. — 18.27: Hírösz­­szefoglaló. —­Időjárás. — Műsor­ismertetés. KOSSUTH RÁDIÓ: 8.27: Ding­­nyes József saját pol-beat dalait­­énekli. — 8.34: Népművelők fó­ruma. — 8.49: A tündérkirálynő. Opera. — 10.05: Iskolajázíró. — 11.48: Versek nőkről. — 12.35: Me­lódiakoktél.— Közben 13.10: Tör­vénykönyv. — 14.07: Ezeregy dél­után. — 14.50: Éneklő ifjúság. — 15.10: Fúvószene táncritmusban. — 15.24: Lengyel népdalok és tán­cok. — 15.44: Magyarán szól­va... — 16.05- T­ remn a látszó! — 16.35: Rudolf Schock én­ekel. — 17.07: Az, világpiac, cserearány. — 17.32: A Rádió énekkar a Mi­lánói Scala színpadán. Kiskal­­már Éva műsora. — 18.00: A Szabó család. — 19.15: Népzenei Magazin. — 19.55: Külpolitikai dokumentumműsor. — 20.25: Den­nis Braun és Dmitrij Sosztakovics felvételeiből. — 21.05: Kilátó. —­­ 22.20: Kórusmuzsika. — 22.51: Meditáció. — 23.01: Romantikus kamaramuzsika. — 0.10: Film­zene. . . Petőfi rádió : 8.16- Katona Klári énekel. — 8.20­: Tíz""‘perc’ külpolitika (tám.). — 8.33: Nóták. — 9.15: Szemforgatás nélkül. — 9.25: Orvosi tanácsok. — 9.33: De­rűre is derű. — 10.00: A zene hul­lámhosszán. — 11.55: Látószög. — 12.00: Operettrészt. — 12.33: Arc­képek az orosz irodalomból. — 12.50: Grófé: Grand Canyon — szvit. — 13.25: Növénykedv­elők öt perce — 13.33: Beszélni nehéz. — 14.00: Kettőtől hatig... — 18.00: 3x3. — 18.33: Smetana: Két­ szimfonikus költemény a Ha­zám című sorozatból. — 18.55: Népi zene. — 19­­.5: A délibábok országa. — 19 30: Csak fiatalok­nak! — 20.33: Irodalmi kirándu­lások. — 21.03: A Camerata Hiu­­garica, a Sebő együttes és a Bu­dapesti Madrigálkórus hangver­senye. — 22.03: A hanglemezbolt könnyűzenei újdonságai. — 22.43: Népdalok. — 23.20: Ziehrer mű­veiből. 3. MŰSOR : 14.05: Ránki György: Cirkusz — fantasztikus álomjele­netek 5 képben előjátékkal — Karinthy Frigyes novellája nyo­mán. — 14.46: Magyar Irodalmi Arcképcsarnok. — 15.06: Men­delssohn kamarazenéjéből. —16.03: Faust elkárhozása — drámai le­genda. — 18.05: Kamaramuzsika. — 18.30: A zene nem ismer ha­tárokat. — 19.15: Iskolarádió. — 19.33: Hangverseny az 1976. évi Karintiai nyáron — I. rész. — 20.17: Orosz operákból. — 21.10: Hangfelvételek felsőfokon. — 22.20: Schubert-kéziratok Magyar­­országon. BUDAPESTI TV: 7.59: Tévétor­­na (sz.) (ism.). — 8.05: Iskola­tévé» Élővilág (ált. isk. 8. oszt.). A látás és hallás szervei. — 9.00: Énekeljünk együtt! — 9.05: Kör­nyezetismeret (ált isk. 4. oszt.). A ló. — 11.05: Történelem (ált. isk. 6. oszt.). A meghódított óceán. — 11.40: Nyelvi tovább­képzés orosz tanároknak. A mi óvodánkban. — 12.05: Földrajz (ált. isk. 5. oszt.). Csehszlovákia. — 13.05: Élővilág (ism.). — 14.00: Énekeljünk együtt (ism.). — 14.05: Környezetismeret (ism.). — 15.35: Nyelvi továbbképzés orosz taná­roknak (ism.). — 15.55: Történe­lem (ism.). — 16.43: Hírek. — 16.50: Iskolatévé: Földrajz (ism.). — 17.20: Játék a betűkkel. — 17.45: Minden** iskolája: 3. Ké­mia. Kémiai jelölések. — 18.15: 4. Irodalom. ..Emberséget az em­bernek, magyarságot a magyar­nak/’ — 18.45. ..A mindenséggel mérd magad . . .” Három arckép. A pécsi körzeti stúdió műsora. — 19.15: Esti mese. — 19.20: Tévé­torna. — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Örökbefogadás. Magyar film. — 21.20: Csak ülök és me­sélek. Vitray Tamás műsora. — 22.25: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: A tenger tit­kai VI/2. rész: Delfinek. — 20.50: Tv-híradó 2. — 21.10: Autó-motor sport. — 21.30: A Dibbedidano mulató. Magyarul beszélő M NSZK .tévéfilm AR­ATTSZAVAI TV T.: 8.45: Hí­rek. — 9.00: Gyermekműsor. — 9.30: Jó napot, nagymama. Tévé­játék (ism.). — 17.20: Fába vés­ve. Dokumentumfilm. — 17.55: Ismeretterjesztő film. — 18.25 : Sporthírek. — 18.40: Esti mese. 19.00: Tv-híradó. — 19.30: Ün­nepi műsor nőnapja. — 20.20: A háború hosszú évei. Szovjet film. — 21.30: Tv-híradó. — 22.00: Ze­nei magazin. OSZTRÁK TV I.: 9.00: Óvodá­sok műsora. — 10.00: Iskolatévé. — 17.30: Kicsinyek műsora. — 17.55: Esti mese. — 18.00: Az aranyfülbevalós róka. Filmsorozat (bef. rész). — 18.30: Mi — 19.00: Osztrák képek. — 19.30: Tv-hír­adó. Kultúra. Sporthírek. — 20.00: Riportműsor. — 20.20: Aki há­romszor hazudik. Vetélkedő. — 21.10: Panoráma. — 22.10: Ház az Eaton Piacon. „Béke a­ földön.” — 22.55: Hírek.­ Sporthírek. II., 18.00: Angol nyelvlecke ha­ladóknak. — 18.30: Ifjú évek. Film. — 19.25: Öt tulipán. Fam­­novella. — 20.00: Gyermek kö­zött. Riportműsor. — 21.20: Tv­­híradó, 2. Kultúra. MOZIMŰSOR Ásványráró: cirkusz (asa) 7 REI.FD: örökbefogadás* (m.) 8. BÓSÁRKÁNY: A járvány* (m.) 7. CSORNA: Régi idők rock ze­néje (USA) 16. ffj. FARAD: Pénzt vagy életet (USA) 7. GÖNYÜ: Tótágas (m.) 6. GYŐR, Petőfi: Az 5. hatalom* (o.) B. Rába: Duroc a katona (fr.) 3. 16. fj. Vörös Csillag: Üdülők* (fr.) 9. 11. nfi. Kilenc hónap* (m.) 18. Különös házasság (m.) 3. Me­semozi: A kis vakond kalandjai (cs.) 3. n6. Győr-Szentiván: Fe­­kete gyémántok. I.TI. (m.) 7. HALÁSZI: Vannak még csodák (USA) 6. HEGYESHALOM: F­ör lány Chicagóban* (USA) 8­­.4­ NOSSOMORJA: Kerge dolgok (sz.) f8. KAPUVAR: Osceola (NDK) 6. 8. KÓNY: A két arany­ásó I­TDK: 6 MOSOMO­vAL.­ÓVAR: Dózsa: Pókfoci (m.) 16. 13. Kossuth: A cigánytábor az égbe megy (sz.) 4. 6. 8 MOFÉM: Öt könnyű darab* (USA) 6. ÖTTEVÉNY: Válás előtt* (USA) 6. PANNONHAL­MA: Vértestvé­rek (NDK) 6. RAJKA: Uzsn vei köztársaság. I—II. (jug.) 7. SOP­RON: Szabadság: A jégsziget fog­lyai. I—I. (sz.o.) 3 s7. Petőfi: Bosszúállók újabb kalandjai (sz.). 6. SZANY: A szerelmes Blume* (USA) 7. A csillaggal­ jelölt filmek kor­határosak ! SZÍNHÁZ Kinek a törvénye?, 7 óra, Rát­­kay-bérlet. korszerű állatbiztosítással áll az állattartók rendelkezésére az ÁLLAMI BIZTOSÍTÓ — XI5 AIFÖLD —S. * 7