Kisalföld, 1977. március (33. évfolyam, 50-76. szám)

1977-03-22 / 68. szám

Eseménytelen, gyenge játék MÁV DAC — Budafok 0-0 Győr, 2800 néző. Vezette: Pálvölgyi. MÁV DAC: Uth L. — Áb­raként, Pálos, Csizmazia, Kovács R. — Hannich, Tóth D., Molnár — Csollány, Gyo­moroi, Kozenkov (Tóth J.). — Edző: Bundzsák Dezső. Budafok: Lengyel — Hor­váth L., Kapitány, Noska, Vízi ■— Tátrai, Tóth K., Ha­rangi — Zöldi, Esterházy, Tóth I. — Edző: Dobesch Gyula. Lanyha iramú játék köz­ben a 10. percben három eredménytelen szöglet jelez­te, hogy inkább a MÁVDAC kezdeményezett. A két tizen­hatos között hullámzott a já­ték az első félórában, alig­­alig kerültek veszélybe a ka­puk. A 25. percben gyors bal oldali Budafok-támadás végén Harangi lövését Tóth L. csak kiütni tudta, s Ko­vács R. szögletre vágta a labdát. A 33. percben négy győri csatár három vendég­védővel állt szemben, de nem tudták kihasználni a lehető­séget: Csollány messze kapu fölé lőtte a labdát. Fölénybe került a MÁVDAC. A 40. percben Csollány remekül tört be a kapu elé, térdma­­gasságban a jobb sarokra küldött lövését azonban Len­gyel kiütötte. A 44. percben újra veszélyben forgott a budafoki kapu: Hannich át­adása jó helyzetben találta Gyomoréit, a középcsatár azonban kapu mellé küldte a bőrt. A II. félidőben a szél támogatásával a ven­dégek vezették az első táma­dásokat. Az 53. percben Es­terházy a balösszekötő helyén cselezte át magát a védőkön, laposan lőtt is, de labdája elsuhant a bal léc mellett. Az utolsó félóra a hazaiak fölénye jegyében telt el, ko­moly helyzet azonban csak egy alakult ki a budafoki kapu előtt: a 65. percben Hannich adott ismét jó lab­dát Gyömöreinek, aki előtt szabad volt az út, de az eléje induló kapusba vágta a lab­dát. Messze elmaradt a várako­zástól a két csapat játéká­nak színvonala. A MÁVDAC tartott a budafokiaktól, s a vendégcsapat karmestere, Tóth Kálmán és legeredmé­nyesebb csatára, Esterházy külön testőrt kapott Tóth Dénes, illetve Csizmazia sze­mélyében. Mindkét győri já­tékos jól meg is oldotta a számára kiszabott feladatot. De ez még önmagában csak a Budafok játékának megbé­nításához volt elegendő. A győriek középpályás sorában Hannich egyedül maradt, mert a hetek óta formán kí­vül levő Molnár nem sokban segítette a vendéglátók játé­kát. Így — bár többet kezde­ményezett a MÁVDAC, mint ellenfele — játéka erősen döcögött, s fölénye nem volt annyira meggyőző és ered­ményes, hogy meg tudta vol­na nyerni a mérkőzést. — Jók: Pálos, Csizmazia, Han­nich és Tóth D., illetve Ka­pitány, Harangi és Vizi. (kicli) Váratlan vereség Mosonmagyaróváron Soproni KSE - IATEX Kőszegi SE 2-0 (2-0) Kőszeg, 700 néző, vezette: Hegedűs. Mintegy kétszáz soproni szurkoló buzdítása mellett ki­­tűnően kezdett az SKSE. So­rozatos támadások után a 10. percben Pánczél beadását Horváth a hálóba fejelte. A 16. percben Bencze nagy helyzetet f­agyott ki, majd tá­voli lövése a kapu fölé szállt. A 25. percben Horváth kitűnő labdájával Bencze kicselezte a kapust és biztosan lőtt a hálóba. 2—0. Fél óra eltelté­vel a kőszegiek enyhe fölényt harcoltak ki, de komolyabban­­­em veszélyeztettek. A fél­idő utolsó perceiben Horváth, majd Varga hibázott jó hely­zetben. A MÁSODIK FÉLIDŐBEN lanyhult az iram, a hazaiak sorozatos támadásait könnyen állította meg a kitűnő sop­roni védelem. Később ki­egyenlítetté vált a játék, majd a félidő hajrájában az SKSE fölényét több kihasználatlan helyzet jelezte. A 83. percben Jäger kapáslövése a kapufán csattant. A kitűnő napot kifogó köz­lekedésiek minden tekintet­ben felülmúlták ellenfelüket. Jók: Göndöcs, Lipót, Németh, Bencze, Horváth, illetve Der­­vár, Rapcsa, Draskovics. Bauxitbányász — MOTIM SE 3-2 (1-2) Mosonmagyaróvár, 1000 néző. Vezette: Bondár. Már az ötödik percben gól­nak tapsolhatott az óvári kö­zönség: Schlitt futott el a baloldalon, átadását Viszter­­czill nagyszerű érzékkel lőtte a kapus mellett a hálóba. 0— 1. Nyolc perc múlva hideg zuhanyként jött az egyenlítő gól. Szabó P. szögletrúgását Varga saját kapujába ütötte. 1— 1. A 28. percben Szabó I. bombáját Petrovics csak ök­lözni tudta, a remek ütemben érkezett Schlitt a tehetetlen kapus felett a hálóba emelt. 1—2. A 40. percben Juhász kapáslövése a felső lécet érintve hagyta el a játékteret. FORDULÁS UTÁN Viszte­­­ez ill. gurított Szabó I. elé, aki a mérkőzés legnagyobb hely­zetét hibázta el. Ezt követően fokozatosan a bányászok vet­ték át a játék irányítását. A 47. percben Ormai 20 méter­ről lőtt a felső lécre, a visz­­szapattanó labdát Morvai a tehetetlen kapus mellett fe­jelte a hálóba. 2—2. A 88. percben óriási védelmi hibá­ból Gőcze állította be a vég­eredményt. 3—2. Jó iramú mérkőzésen a két nagy kapushibából esett gól teljesen megzavarta a tim­föl­deseket és a második játék­részben csak asszisztálni tud­tak a lendületes bányász tá­madások mellett. A vendégek győzelme a második félidei játék aranyán teljesen megér­demelt. Jók, Szalag (a me­zőny len­ohhja), Ormai Für, illetve Radek, Juhász, Visz­­terczill. Körmendi FMSE — Gy. Dózsa 2-0 (1-0) Körmend, 1200 néző. Vezet­te: Gozdán. Nagy iramban kezdett mindkét együttes. A küzdel­mes mérkőzés első negyedórá­jában a kapuk nem forogtak gólveszélyben. A 30. percben nagy helyzetet hagyott, ki Pa­­rádi, aki három méterről a kapusba lőtt. Az ellentáma­dás során viszont Horváth 7. helyezett lövését hárította El­ler. A 35. percben Glázer jól célozta meg a kaput, a labda már túljutott a kapuson, de a gólvonalon a védők mentet­tek. A 40. percben a hazaiak egy korszerű támadás végén Nagy révén megszerezték a vezetést. 1­0. SZÜNET UTÁN is a vendég Dózsa kezdeményezett többet, de körülményes csatárai sok hibával játszottak. A hazaiak támadásai gólveszélyesebbek voltak, mert a széleken ve­zették támadásaikat. Két íz­ben a gyors Horváth A. ke­verte meg a győri védelmet, majd a 67. percben Csukás került kecsegtető helyzetbe, de a kapu előtt elvétette a labdát. A fölénybe kerülő ha­zaiak a 72. percben állították be a végeredményt: gyors tá­madás végén az elalvó győri védők mellett Somogyi volt eredményes. 2—0. A sok hibával játszó győri­ek ellen megérdemelten nyer­tek az eredményesebben ját­szó hazaiak. A hazaiaknál Gáncs, Nagy és Horváth A., a Dózsánál Halasi, Glázer és Csukás játéka érdemel emlí­tést. 1977. március 22., kedd A megyei L osztály eredményei: Csorna—Győr-Szentiván 1—0 (1—0) S. Textiles—M. Vasas 2—1 (1—1) Gy. Elektromos— Győr-Ménfőcsanak 2—0 (0—0) Lebeny—M. Vasas 2—2 (2—1) Fertőszentmiklós— K. Spartacus 1—1 (1—1) A részletes tudósításokat — anyagtorlódás miatt —a holnapi számunkban közöljük. Gy. Élelmiszer 2—2 (1—1) S. Postás— MOFIM Hubertus* 1—2 (1—1) K. MEDOSZ—Öttevény 0—0 Fertőd—Petőháza 3—2 (2—0) Jánossomorja— Két győzelem A vidéki úszó-csapatbaj­­nokság­ első fordulóját Pécsett rendezték. A Rába ETO fia­tal úszói két első helyezést értek el a seregszemlén. Vi­dd Csaba az 1500 méteres gyorsúszásban 18:37.8 perc­cel, a 4x100-as úttörő leány gyorsváltó (Nagy J., Boros, Pozsgay, Liszkay) 5:32.5 perccel ütött elsőnek a célba. Vida eredményével elérte az ifjúsági aranyjelvényes szin­tet; a szakosztály tagjai a versenyen összesen 57 me­gyei csúcsot javítottak meg a különböző korosztályok ver­senyszámaiban, számos elő­kelő helyezést szerezve idő­eredményeikkel. játsszál velünk! A címben szereplő felszólítás jegyében vette birtokába a Kisfaludy-napok két és félszáz résztvevője vasárnap délután a győri Móra Ferenc Általános Iskola tornatermét. A közép­­iskolások a „Belépés nemcsak tornacipőben” rádióműsor min­tájára különböző játékos labdagyakorlatokban, tréfás váltók­ban (képünkön) mérték össze tudásukat. Sportfotó, Sztanity Zoltán olimpiai ezüstérmes kajakozó élménybeszámolója tette színessé a műsort. Szóhoz jutott Somogyi József, a Rába ETO saját nevelésű labdarúgója is, aki a klubhűségről beszélt a fiataloknak, és nagy sikert arattak azok a büntetőrúgások, amelyeknek hárítására Földes Dénes, a Rába ETO kapusa állt be a kézilabdakapuba. Totótájékoztató 1. Ganz-MÁVAG— Pécsi MSC x 2—12 2. Eger—Debreceni VSC 1 *—3 3. MAVDAC—Budafok x 0—0 4. Komló—Bp. Volán 2 0—1 14. Repcelak—Sabaria 2 0—1 A Sportfogadási és Lottó­igazgatóság tájékoztatója sze­rint a 12. játékhéten 13+1 találatos szelvény ismét nem volt. Az egy darab 13 talála­tos szelvény nyereménye 1 438 060 forint, a 12 talála­­tosoké 15 978 forint, a 11 talá­­latosoké 874 forint, a 10 talá­­latosoké pedig 91 forint. — A nyeremények az illeték le­vonása után értendők és azok tájékoztató jellegűek. 5. Szolnoki MÁV— Vasas Izzó 2 1—3 6. Budapesti VSC— Szolnoki MTE x 3—3 7. Kecskeméti TE— ÉGSZÖV 2 0—1 8. Cegléd—Szabó L. SE 2 0—2 9. Nagyszénás— Kecskeméti SC 1 2—0 1i. Catanzaro—Fiorentina 2 0—j if. Genoa—Tnternazionale x 2—2 12. Lazio—Napoli x 0—o 13. Verona—Juventus x o—0 1977. március 22., kedd, Izolda napja. A Nap kél 5.44, nyugszik 17.59 órakor. A Hold kél 6.18, nyugszik 20.57 órakor. + + + VÁLTOZÉKONY. Várható időjárás ma estig: változóan fel­hős idő, elszórtan kisebb eső, záporeső, helyenként zivatar. Mérsékelt, időnként élénk déli szél. Éjszaka főként az ország keleti részében erős párásodás, néhány helyen köd. A legma­gasabb nappali hőmérséklet ma 14—19 fok között alakul. Távolabbi kilátások péntek reggelig: jobbára felhős idő, eső, záporeső, egy-két helyen zivatar várható. A legalacso­nyabb hajnali hőmérséklet plusz 2 — plusz 7, a legmagasabb nappali hőmérséklet eleinte 12—17, később 14—19 fok között. Jelentős mennyiségű (legalább 5 mm) csapadék az ország területének 40 százalékán várható. Ausztriában jobbára felhős idő, többfelé eső, zápor, zivatar. A DUNA vízállása Dunaremeténél hétfőn 432 centiméter volt, Győrött a RÁBA 278 centiméter, apadó jellegű. RÁDIÓ- ÉS TELEVÍZIÓMŰSOR GYŐRI RÁDIÓ: 17.00: Műsor­ismertetés, hírek. 17.05: A beat kedvelőinek. — 17.25: Simon La­jos új versei. — 17.34: A Sebő­­együttes játszik. — 17.45: Leve­lesláda. — 17.50: Beethoven: Eg­­mont-nyitány. A Győri Filhar­monikus Zenekart Kobajasi Ke­­nicsiró vezényli. — 18.00: Nyugat­­dunántúli krónika. — 18.15: Chubby Cheeker felvételeiből. — 18.27: Hírösszefoglaló. — Időjá­rás. — Műsorismertetés. KOSSUTH RADIO: 8.27: Zseni kerestetik. — 8.57: Zongoraszoná­ták. — 10.05: Iskolarádió. —10.35: Zenekari muzsika. — 11.40: Don Segundo Sombra. XI. rész. — 12.35: Melódiakoktél. — Közben: 13.10: Törvénykönyv. — 13.59: Együtt — egymásért! — 15.10: Könnyűzene. — 15.23: Beethoven műveltségi verseny. — 15.44: Ma­gyarán szólva ... — 16.05: Ge­rinccsavar. — 16.45: Székely Mi­hály nótafelvételeiből. — 17.07: Köztünk maradjon! — 17.32: De­­csényi János: Shakespeare-mo­­nológok. — 18.00: A Szabó csa­lád. — 19.15: Népzenekedvelők­nek. — 19.45: Többszemközt a Kossuth Klubban. — 20.15: Hang­képek a múlt évi Luzerni Zenei Fesztiválról. — 21.19: A három­szögletű kalap. Rádióváltozat. — 22.20: Meditáció. — 22.30: Dzsessz­­f­el­vétel­ekből. — 22.50: Választás után — választás előtt. — 23 05: Nóták. — 23.46: Hatuik: Felez­gető ének. — 0.10: Hófehérke és a hét óriás. Operettrészletek. PETŐFI RÁDIÓ: 8.05: Papto­mim szvit. — 8.20: Tíz perc kül­politika (ism.). — 8.33: Népda­lok, néptáncok. — 9.15: A kivá­lasztás fonákságai. — 9.25: Orvo­si tanácsok. — 9.33: Derűre is derű. — 10.00: A zene hullám­hosszán. — 11.55: Látószög. — 12.00: Helló, Dolg! Zenés játék­­részt. — 12.33: Arckép az ukrán irodalomból. — 12.50: A Moszkvai Nagyszínház zenekara játszik. — 13.33: A Magyar Nyelv Hete. — 14.00: Kettőtől hatig. —­­ 14.00: Operaslágerek. — 14.35: Táncze­ne. — 15.20: Könyvről — könyvért. — 15.36: Találkozás a stúdióban (Elő). — 16.33: Csúcsforgalom (Elő). — 18.00: Harminc nerc rock. — 18.33: Daloló, muzsikáló tájak. — 18*9: Filmzene. — 19.15: Mit olvashatunk a páv­p és a Szocializmus című folyóiratban? — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: A kéz balladája Versek. — 21.08: Jeremeljev: Fantázia a Szovjet Hadseregről szóló dalok témáira. — 21.16: A főszerepben: Giuliet« Simionato. — 22 39: tíz n*»ro­­rálpolitika. — 23 46: A Humphries együttes énekel. A­ Hir+ tromhitál. Roy Budd zon­gorán játszik. BUDAPESTI TV: 7.59: Tévé­ torna (ism.) (sz.). — 8.05: Iskola­tévé. Élővilág (ált. isk. 8. oszt.). Az életfolyamatok szervezése. — 9.00: Énekelünk elvi­tt! — 9.05: Környezetismeret (ált. isk. 4. oszt.). A sertés. — 10­05: Élővilág (ált. isk. 6. oszt.). A mező ta­vasszal. — 10.30: Nyelvi tovább­képzés orosztanároknak (sz.). A mi egyetemünk. — 10.50: Cimbo­ra (sz.). Irodalmi magazin gye­rekeknek (ism.). — 12.05: Föld­rajz (ált. isk. 5. oszt). Románia. — 13.05: Iskolatévé. Élővilág (ált. isk. 8. oszt. — ism.). — 14.00: Énekeljünk együtt! (ism.). — 14.05: Környezetismeret (ism.). — 14.55: Élővilág (ált. isk. 6. oszt. ism.). — 15.20: Nyelvi tovább­képzés orosztanároknak (sz.) (ism.). — 16.43: Hírek. — 16.50: Iskolatévé. — Földrajz (ism.). — H.20: Játék a betűkkel. — 17.45: Kubai zenés film. — 18.05: Rek­lám. 18.10: Mindenki iskolája. 4 Kémia. Szőnyegützletek. —18.40: Reklám. — 18.45- 8: Matematika. Százalékszámítás. (A március 16-i adások 2. ismétlése!) — 19.15: Esti mese. — 19.20: Tévétorna (sz.). — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Kisfilmek a nagyvilágból. A pó­kok világa (sz.). Japán ismeret­terjesztő film. — 20.25: Babium­­(sz.). Magyar animációs film. — 20.35: Franciaország madártávlat­ból (sz.). XV­I. rész: Normandia. — 20.55: A busmanok (sz.). Francia ismeretterjesztő film. — 21.15: Színházi Album. — 22.30: Tv-hír­­adó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Egyedül Mün­chenben. NSZK-tévéfilm. — 20.55: Tv-híradó 2. — 21.15: ..Egészsé­günkért!” — 21.20: Rendezte: Ken­de Márta. — Tér a papíron !sz... A Televízió kisfilmje (ism.). — Kerítés. Dokumentumfilm (ism.). BRATISLAVAI TV I.: 9.00: Is­kolatévé. — 9.25: Tv-filmrf. (ism.). — 10.45: Jugoszláv zenés film. — 15.10: Iskolatévé. — 16.15: Ipari tanulók műsora. — 16.45: Pioní­rok magazinja. — 17.50: Tv-ta­­nácsadó. — 18.00: A cseh filhar­monikusok zenekara játszik. — 18.40: Esti mese. — 19.00: Tv-hír­adó. — 19.30: Kedvelt melódiák — 20.00: Keresd a parkban! Tv­­játék. — 21.30: Tv-híradó. — 22.00: Hangverseny. OSZTRÁK TV I.— 9.00: Óvo­dások műsora. — 10.00: Iskola­tévé. — 10.30: Az utolsó bécsi fiakeres. Film (ism.). — 17.30: Kicsinyek műsora. — 17.55: Esti mese. 18.o0: Zwickelbach és társai. Filmsorozat. ..A házasság­­szédelgő". — 18.30: Mi. — 19.00: Osztrák képek. — 19.30: Tv-hír­adó. Kultúra. Sporthírek. — 20.20: Mi vagyok én? Vidám műsor. — 21.10: Ágnes nővér. Film. — 21.55: Ház az Eaton Piacon. Filmsoro­zat. — 22.40: Hírek. Sporthírek. II., 18.00: Angol nyelvlecke ha­ladóknak. — 18.30: Tudományos aktualitások. —■ 19.30: Iskolatévé. — 20.00: Edward Munch: Tévé-* játék (2.). — 21.50: Tv-híradó. 2. Kultúra. MOZIMŰSOR ÁSVÁNYRÁRÓ: Szépek és bo­londok (m.) 7. BELED: Bank­rablás (USA) 8. BŐSÁRKÁNY: Sivatagban, őserdőben. I—ír. (1.1 7. CSORN­A: Méreg a pohárban“’ (sz.) 16. 18. FARAD: Akció az el­nök ellen» (USA) 7. FERTŐ­­SZENTMIKLÓS: A járvány (m.) 7. GÖNYI­: Előkelő alvilág* (pl.) 6 GYŐR, Petőfi: Foglalkozása: riporter » (pl.) 6. Rába: Indul az űrhajó (sz.) 3. Budapesti mesék (m.) 16. 18. Vörös Csillag • Bi­zalmi állásban» (USA) 3. 11. n6. f8. Mesemozi: cz. ,a csodák cso­dája (USA) 3. n6. GYOR­SZENT­­IV­ÁN: A rendőrnő* (dl.) 7. HA­­RASZI: A cél kiválasztása*. I—II. (sz.) 8. HEDVESHAT­OM: Péntek 13. (m.) 8. JAVOSSOVOR­­­A : Az utazás* (o.) 18 KAPUVAR: A kékruhás nő* (fr.) 6. 8. KÖNNY: De hová tűnt a 7. század? (fr.) 6 MOSONMAGYARÓVÁR: Dózsa: Különben dühbe jövünk (pl. fr.) 16. fa. Kossuth: Band'tastrató (sp.) 4. 6. R. MOFÉM: Hang'e­­­seny Bangl­ad­esért (USA) 6. OT­­TEVÉNY: Az utolsó szolgálat* (US­A) 6. P­laion(­A­­M * : Herkulesfü­rdői emlék (m.) 6. RAJKA: Hogyan fojtsuk vízbe? fcs.) 7. SOPRON. Szabadság. Imposztorok (m.) 3. 06. 18. Petőfi: Gioconda, mosoly nélkül fr.) 6. SZANY: Blokád. I­TI, (sz.) 7. A csillaggal jelölt filmek kor­határosak! SZÍNHÁZ Párizsi vendég. 6 óra. Petőfi­bérlet. Kinek a törvénye?, Sopron, v.4 és 7 óra. ORVOSI ÜGYELET GYOROTT: du. 5 órától reggel 7-ig a Bástya utca 59. szám alatti körzeti orvosi rendelőben. Telefon: 11-904. SOPRONBAN: du. 4-től reggel 7-ig a Lenkey u. 5. sz. alatti ren­delőben Telefon: 12-011. MOSONMAGYARÓVÁRON: este 6-tól reggel 6-ig a kórházban Te­lefon: 16-431. CSORNÁN: du. 3-tól másnap reggel 7-ig ügyel: dr. Bognár István. Táncsics M. u. 5. sz. alatt Telefon: 278. KAPUVÁRON: a körzeti orvosok saját körzetükben személyesen vagy telefonon elérhetők. Ingyenes és kötelező. TÜDŐSZÜRÉS­ , GYOROTT: Amadé L. u. 1. sz. alatt reggel 8 órától 17 óráig. SOPRONBAN: Kiss J. u 2. sz alatt de. 7-től 12 óráig. Továbbél Újrónafőn, Mosonmagyaróváron és Tényőn. KN­Alföl. 7