Kisalföld, 1977. október (33. évfolyam, 231-256. szám)

1977-10-18 / 245. szám

Jó játékkal biztos győzelem MÁVDAC- Kossuth (2-0) Győr, 1800 néző. Vezette: Pálvölgyi. MÁVDAC: Farkasdi — Kiss, Brandisz, Pálos, Kovács R. — Horváth D. (Kalmár, a 86. percben), Gyömörei, Csizmazia — Csollány, Varga, Cs. Kovács. — Edző: Bundzsák Dezső. Kossuth KFSE: Pájer — Bodoki, Szegő, Újvári, Deákvári — Geiger, Lazsányi (Emmer, a 34. percben), Horváth — Nagy L. (Bonifert, az 53. percben), Fürtös, Z. Nagy. — Edző: Budai László. Amikor elindult kilencven perces útjára a labda, s ki­alakultak a párok a játékté­ren, kissé borúlátó lett a MÁVDAC híveinek hangula­ta: olyan magassági fölény­ben volt ugyanis a vendég­csapat, hogy ennek ellensú­lyozása egyáltalán nem lát­szott könnyű feladatnak. Kü­lönösen a vasutas-csatárok tűntek szinte törpéknek a jól megtermett szentendrei vé­dők mellett. A légtér birtok­lása tehát eleve biztosítva volt a Kossuth számára. Az első húsz percben a vendégek játszottak fölény­ben. Helycserés támadások­kal, gyors adogatással kísér­leteztek a honvédek, de a jól záró győri védelem mellett nem került veszélybe Far­kasdi kapuja. Közben néhány szöglettel a vasutasok is ve­szélyeztettek, majd lassan kiderült, hogy zavarba hoz­hatók a termetes védők is. Előbb Pájer kiejtett labdáját követően maradt ki egy győ­ri helyzet, mert Varga és Cs. Kovács egymásra várt, majd Horváth D. a hálóba küldte a labdát, de lesről, s így a gól érvénytelen volt. Azután ma­gasságbeli fölény ide, magas­ságfölény oda, fejesgóllal ju­tott vezetéshez a MÁVDAC, majd röviddel később tíz em­ber ellen (a rosszul lett La­­zsányit ápolták a kispadon) növelte előnyét is, s utána tíz percig ismét remekelt az ocsvfif­ti éS A SZÜNET UTÁN folyta­tódott a MÁVDAC-fölény. Varga nagyszerű egyéni ala­kítás után a bal kapufát ta­lálta el, majd Csollány ha­gyott ki gólhelyzetet. A­ cse­rét követően feljavultak a vendégek. Geiger irányításá­val sorra vezették támadásai­kat, s nem egyszer hozták za­varba Brandiszékat. A leve­gőben lógott a vendéggól, és végül a Farkasdi—Brandisz kettős hozta össze azt. Ekkor pár percre kritikussá vált a helyzet, de Pájer „egyenlí­tett”: nagy hibája újra két­gólosra növelte a vasutasok előnyét, s a továbbiakban már nem volt vitás a MÁV­DAC győzelme. Ha a befeje­zés jobban sikerült volna a győri csatároknak, még na­gyobb is lehetett volna a gól­­különbség, annyi helyzet ma­radt kihasználatlan a máso­dik félidőben. Szellemes, jó játékkal vív­ta ki értékes és fontos győ­zelmét a MÁVDAC. A kez­deti bizonytalankodás után a gyorsan elért két gól meg­nyugtatta a kék-fehéreket, higgadtan, átgondoltan ját­szottak, s a nagy tapasztalata Gyömörei vezérletével maga­san ellenfelük fölé kereked­tek. Ez a játék azt mutatta, hogy végleg kikerült a hul­lámvölgyből az együttes, s igazi képességeinek kibonta­koztatását rendszerint az ön­bizalomhiány, az idegesség akadályozza.­­ Ez ellen vi­szont adva van az orvosság is: a játék elején kell olyan előnyt szerezni, hogy az meg­nyugtassa a játékosokat! Az öt gól története: 28. p: Cs. Kovács csavar balról szögletet a tizenegyes pontra. A védők úgy szabadítanak fel, hogy a labda újra a balszélsőhöz kerül, aki pontosan ível Horváth Dénes fejére, s a középpályás nagyszerű fejessel küldi a pet­­­tyest a jobb kapufa mellett a hálóba. 1—u. 32. p. Pálos hozza fel a félpá­lyától a labdát, a védők hátrál­nak, Pálos huszonöt méterről lő, bombája Szegőt érintve a bal kapufára pattan, Pájer vetődik, de nem éri a labdát, s azt a be­futó Varga a fekvő kapus fölött lövi a kapu közepébe. 2—0. 63. p. Farkasdi Brandisznak gurítja ki a labdát, a középhát­véd röviden adja vissza a kapus­nak, Fürtös elcsípi a hazaadást, de az eléje vetődő Farkasdiról ol­dalra perdül a labda, amikor a kapus — feleslegesen — elhúzza a csatár lábát. A tizenegyest Gei­ger lövi a bal sarokba. 2—1. 65. p: Csizmazia hosszas labda­­vezetés után a balösszekötő he­lyéről, huszonöt méterről lő, lö­vése a rosszul vetődő Pájeron megperdül, s a kapuba jut. 3—1, öngól! 84. p: Gyömörei futtatja Csol­­lányt, aki észreveszi, hogy Var­ga üresen hagyva kíséri a táma­dást a bal oldalon, pontosan ível a középcsatárhoz, aki az ötös sarkáról lő térdmagasságban a kapu jobb oldalába. 4—1. (kicli) Felborult a papírforma a megyei bajnokságban CSORNA—ÖTTEVÉNY 2—1 (1—0) öttevény, 366 néző, vezette: Fer­tőszegi. Csorna: Póczik — Pásztor, Hor­váth, Tatai, Mutis, Németh, Var­ga, Fehér, Balázs, Kankoly, Her­­bicz. — Edző: Koós László. Öttevény: Csáki I. — Szép, Rácz, Grófi, Kovács IV*, Szalai (Virág L.), Virág Á., Magyar, Bodor, Jakab, Kiss. — Edző:­­ Göbörös József. A gyorsan szerzett vendéggól­­ után hosszú ideig unalmas, ese­ménytelen mezőnyjáték folyt, s csak a hajrában élénkült fel a küzdelem. Az egyenlítés után a vezető gól megszerzésére is volt esélye a hazai csapatnak, de el­mulasztották a lehetőséget, s végül egy látványos szabadrúgás­góllal mindkét pontot megszerez­ték a csornaiak. — A gólok sor­rendje: 7. p: Konkoly 1—0. 70. p: Magyar 1—1, 79. p: Horváth 2—1. K. MEDOSZ— GY: ÉLELMISZER 1—1 (0—0) Győr, 300 néző. Vezette: Vankó. K. MEDOSZ: Pintér — Szakály, Kiss, Varga P., Hérics, Németh, Varga S. (Szabó), Horváth. Lics­­kai, Köő (Papp), Soós. — Edző: Németh Kálmán. Gy. Élelmiszer: Gollowitzer — Kurhéja, Vida. Fekete, Nagy A., Schillinger, Frick, Gábor. Wink­ler, Tóth K., Béli (Horváth M.). — Edző: Glázer Róbert. A kilencven percből hetvenötön át a vendégek térfelén pattogott a labda, de a jól védekező kapu­váriak annyira szorosan őrizték a győri csatárokat, hogy azok szinte lövéshez sem jutottak az első félidőben. A hazai közép­pályások próbálkoztak így be­venni Pintér kapuját, de rend­re rosszul céloztak, vagy a ka­pus zsákmánya lett lövésük. A fordulás után még nyomasztóbb lett az Élelmiszer fölénye, most már veszélyes lövések is száll­tak kapura, de a jól védő Pintér sorra tette ártalmatlanná a lab­dákat. Váratlan fordulattal — egy szabadrúgást követően — a ME­DOSZ szerzett vezetést, s csak ekkor kapcsolt nagyobb sebes­ségre a hazai gárda. Állandóan a kapuvári tizenhatosnál patto­gott a­­labda, s a hosszabbítás­ban — szintén szabadrúgás után — sikerült az egyik pontot meg­menteni a hazaiaknak. — A gó­lok sorrendje: 76. p: Hérics 1—0, 91. p: Vida 1—1. MOTIM TE—M. VASAS 0—0 Mosonmagyaróvár. MO­TM-pá­lya, 1500 néző, vezette: Kiss G. MOTIM TE: Kondor — Kocsis I­., Papp, Kálmán. Koltai, Ju­hász II. (Samu I.). Radek, Haff­­ner (Samu II.). Turán. Juász I., Kocsis I. — Edző: Hérics Ist­ván. M. Vasas: Boros — Derkusitz, Antal. Heller. Antalkovics. Ka­­szás. Kern. Némedi (Sipos), Hel­tai. Lang. Szabados. — Edző: Ki­szelka László. Az 5. percben Haffner a felső lécet találta ki. — ez vezette be a találkozót, amelyen nyolcvan percig a vasasok térfelén folyt a játék, de a fölény gólokban nem mutatkozott meg, sőt a 76. perc­ben Kaszás bal felső sarokba tartó lövésénél Kondornak bra­vúrra volt szüksége, hogy hárít­son, ne kerüljön mind a két pont a vendégek birtokába.­­ A szünet után kemény beleme­­nésekkel tarkított volt a játék, s a játékvezető nem torolta meg kellő eréllyel a durvaságokat, csak a reklamáló Holtait állí­totta ki a 65. percben! — Fölé­nye alapján akár nagy gó­­lönbségű is lehetett volna a MO­TIM TE győzelme, így azonban meg kell elégedni az egyik pont­tal. FERTŐSZENTMIKLÓS— GY. ELEKTROMOS 1—1 (1—0) Győr, 200 néző. Vezette: Bartha. Fertőszentmiklós: Mad­áry — Horváth T.. Borsós, Márk. Bors. Bujtás. ősze: Horváth I.. Bara­nyai, Hadarits. Varga. — Edző: Szabó József. Gy. Elektromos: Takács — Hor­váth I­.. Fekete, Horváth I., Nagy M.. Juhász (Kiss). W : Zuzánszky. Dávid I.. Görbicz, Hiba. — Edző: Germán Ferenc. Az első játékrészben a rövid, gyors adogatással játszó vendé­gek irányították a játékot, s enyhe fölényük alapján megér­demelten jutottak vezetéshez. Szünet után az Elektromos vette át az irányítást, több jó helyze­tet­ is dolgozott ki, de a jó na­pot kifogó Madláry gólt ígérő lövések sorát tette ártalmatlan­ná. — A kilencven perc egésze alapján igazságos a döntetlen eredmény. — A gólok sorrend­je: 22. p: Varga 1—0. 69. p: Zu­zánszky 1—1. JÁNOSSOMORJA— GY. DÓZSA 2—0 (1—0) Jánossomorja, 1500 néző. Vezet­te: Kiss-Tóth István. Jánossomorja: Szabó — Kör­mendi. Orbán. Gősi. Sarok. Ben­­csik. Elő (Nemes). Németh. Kar­sai. Horkai (Debcző). Sidi. —Ed­ző: Hutflesz Károly. Gy. Dózsa. Eller — Csukás Varga. Keglovich. Gurbács. Glá­zer Gy.. Mester. Vori°in. Seblőgl. Lázer Z.. Csifla (Belső). — Ed­ző: Fehérvári Alfréd. Kitűnő mérkőzést vívott a két felkészült csapat. A hazaiak jobb középpályásaik révén az első félidőben döntő fölényt har­coltak ki, s számos helyzetü­kbőn egye­t góllá is értékesítettek. A szünet után gyorsan elért Fiscch Jánossomorjai gól megnyugtatta a vendéglátókat,­­ bár a továb­biakban már a vendégek támad­tak többet, az eredmény nem változott. A Dózsa csak a máso­dik félidőben játszott régi hí­réhez méltóan, akkor azonban már a szerencse is a győriek el­len szegődött. — A lelkesebben játszó és több helyzetet kidol­gozó Jánossomorja megérdemel­ten nyert. — A gólok sorrendje: 20. p: Elő 1—0. 50. p: Harkai 2—0. RÁBAT­AM­ÁSI— GYŐRSZENTIVÁN 1—0 (0—0) Rábatamási, 400 néző. Vezette: Schmidt. Rábatamási: Spiteller — Stá­­nicz. Halász. Horváth, Desenszky, Foki. Varga T. (Gaál). Szalai, Bécsi (Németh), Varga L., Samu. — Edző: Nagy Imre. Győr-Szentiván: Sieber — Ba­­nák, Bakács, Nyers. Szerencsés, Fajkusz. Szarvas II., Bognár, Fer­­tetics (Fekete), Tóth, Balogh (Szarvas I.). — Edző: Schillinger Rudolf. Jó iramú, első félidei játék köz­ben mind a két csapat kihagyott egy-egy nagy helyzetet, majd a fordulás után is a helyzetkiha­gyás volt a jellemzője a játék­nak. A hazai gól lyán a vendé­gek a kapufát találták el, de egyenlíteniük nem sikerült. Újabb értékes gy­őzel­met aratott így az újonc rábatamási gárda. — A gy­őztes gólt a 75. percben Samu lőtte. — a 77. percben Szalait kiállította a játékvezető. GY­ÖR-MÉNFŐCS­AN­A­K— K. SPARTACUS 9—1 (2—1) Kapuvár, 300 néző. Vezette: Ki­­rály F. Győr-Ménfőcsanak: Salakta — strikó. Patasi. Fehér. Ventura, Reizer. Invics. Kulcsár, Orbán. Horváth. Mózes. — Edző: Kuti Herbert. K. .Spartacus: Tóth — Henye. Licskai, Varga A.. Füzi, Rózsa, Varga I., Varga Z. (Varga F., Lengye J. T,T­inger, Bors. — Edző: Pölöskei Sándor. Az első félidőben még kellően ellenállt a hazai gárda, szünet után azonban teljesen szétestek a hazaiak, s a győri együttes tetszés szerint, érte el góljait. — A gólok sorrendje: 20. és 23. p: Orbán 2—6. 32. p: Lengyel 2—1. 62. és 65. p: Invics 4—1. 70. és 73. p: Mózes 6—1, 80. p: Orbán 7—1, 85. p: Horváth 8—1, 89. p: Kulcsár 9—­ S. POSTÁS—MOFÉM VASAS 2—1 (0—0) Sopron, 206 néző. Vezette: Sza­bó J.­­. Postás: Jäger — Pinezits, Bausz N­., Balikó, Szabó I.. Hor­váth I.. Fehér, Horváth II.. Sza­bó H., Mersits, Vessző (Torma). — Edző: Rajnai János. MOFÉM Vasas: Nescsák (Hor­váth K.) — Fenyvesi, Horacsek II., Hatanek, Szakály, Donner, Mészáros II., Mezei, szoboszlai, Horacsek I., Fekete (Horváth J.). — Edző: Leipold István. Az első hatvan percben nem történt semmi más, csak durva belemenések tarkították mindi­n oldalon a játékot. A határozot­tabb támadósorú hazai csapat, ha nehezen is, de megérdemel­ten szerezte meg a két pontot. — A gólok sorrendje: 65. p: Fe­kete 0—1. 78. p: Bausz N­. (ti­zenegyesből) 1—1. 82. p: Mersits 2—1. S. VASAS—FERTŐD 2—0 (1—0) Fertőd. 300 néző. Vezette: Kö­kény. S. Vasas: Szalai — Jagodits, Szukics, Káldy, Rákóczi, Gyu­­rácz, Laczi. Deák. Varga. Palo­tai. Sifter. — Edző: Gáspár Já­nos. Fertőd: Szántó F. — Fejes, Bognár B., Kóczán. Locsmándi. Bognár G., Biacsics. Bors (Szuchy), Szántó L. (Horváth A.), Böhm, Gosztola. — Edző: Székely Gábor. Alacsony színvonalú és gyenge iramú mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna. — A gólok sorrendje: 27. n: Gyurácz 1—0. 81. p: Sifter 2—0. + + + Az S. Postás—Rábatamási mér­kőzést hétközben Sopronban le­játszották a csapatok, s azt 1-0 arányban a hazai együttes nyer­te. A megyei I. osztály vasárnapi fordulójában az ötös élcsoport tagjai közül három élvezte a hazai pálya előnyét, de közülük egy sem tudott élni ezzel, mind a három erejéből csak az egyik pont megszerzésére futotta. Az idegenben játszó Csorna volt az egyetlen, amely illind a két pontot meg­szerezte, de a csornaiak győzelme is sokáig két­séges volt, pedig az eddig még nyeretlen sereg­hajtó otthonában játszottak az éllovasok. Ennyire kiegyensúlyozott lenne a mezőny? Biztos, hogy a fordulók múlásával eltünedeznek az Indulásnál még meglévő nagy különbségi, annyira azonban nem, hogy ezeket az eredménye­ket egyértelműen ennek ■ tulajdoníthatnánk. Itt közrejátszott némileg az esélyesek önbizalom-túl­­-tengése is! Ez vezetett oda, hogy­ a Gy~fle*Im!­­szej* csak az egyperces hosszabbításban tudott egyenlíteni a K. MEDOSZ ellen, hogy az otthoná­ban még százszázalékos MOTIM TE nem bírt az „alsóházban»» tartózkodó M. Vasassal, s hogy a Fertőszentmiklós elvitte az egyik pontot a Gy. Elektromos otthonából. Ezek mellett a váratlan eredmények mellett el­törpül a Gy. Dózsa újabb veresége (Jánossomor­­ján hagyták a két pontot a lila-fehérek) és a Rábatamási sikere (Győr-Szentivánt győzte le az újonc). A nagy szenzációt azonban nem ezek az eredmények jelentik, hanem a Győr-Ménfőcsanak annak okozója: az együttes — vendégként — ki­lenc gólt rúgott a fordulóban! Nem emlékszünk arra, hogy az utóbbi tíz évben volt-e arra példa, hogy egy csapat idegenben tudott volna tíz per­cenként egy-egy gólt lőni a hazaiak hálójába. És még csak nem is nagycsapat, nem is bajnokje­lölt hajtotta m­ég,és ezt a bravúrt, hanem a közép­mezőny égyük eddig a várakozástól elmaradt együttese. Érdekesen alakultak egyébként az eredmények: három mérkőzésen nyert a pályaválasztó, három találkozó ért véget pontosztozkodással, s három összecsapáson született vendégsiker. Először for­dult elő, hogy az utazó csapatok több gólt rúgtak, mint a vendéglátók, mert a ménfőcsanakiak egy­­maguk annnyiszor voltak eredményesek, mint a ki­lenc otthon játszó összesen! A bajnokság állása : 1. Csorna 11 26—1* 17 2. Gy. Élelmiszer 11 25—10 16 3. MOTIM TE 11 21— 6 16 4. S. Postás 12 14— 9 15 5. Gy. Elektromos 11 18—15 15 6. Győr-Szentiván 11 19— 8 14 7. Jánossomorja 11 20—13 14 8. Fertőszentmiklós 11 14—14 13 9. Gy. Dózsa­­ 29—14 12 10. K. MEDOSZ 11 15—17 12 11. Győr-Ménfőcs. 11 26—19 10 12. S. Vasas 11 22—16 10 13. Rábatamási 12 7—10 10 14. M. Vasas 11 14—25 9 15. MOFÉM Vasas 11 15—30 7 16. Fertőd 11­­—31­1 17. K. Spartacus U 8—32 2 18. öttevény 11 1­ 35 1 1977. október 18., kedd Pályaválasztók sikerei Vasárnapi győzelmével két hellyel előbbre lépett a tárlá­­zaton a MÁVDAC, s jobb gólkülönbségével vezeti a kö­zépmezőnytől leszakadtak csoportját. A két hét-, két hat- és egy ötpontos csapat küzd a veszélyt jelentő utol­só két hely elkerüléséért, mert a közvetlenül előttük álló három ponttal gyűjtött már eddig is többet. A forduló egyébként a pá­lyaválasztók nagy sikerét hozta: négy döntetlennel csak négy pont jutott a vendégek­nek, hat találkozó hazai győ­zelemmel ért véget. Vác — bár idegenben játszott — pontot tudott szerezni, s így megőrizte vezető helyét. Volán SC—Váci Híradás 2—2 (1—0), Komló—Várpalota 3—0 (2—0), Budafok—Vasas Izzó 0—0, Salgótarján—BKV Flóre 2—1 (2—1), II. Olajbányász—Szolnoki MTE 1—1 (1—0), Dorog—Eger 0—0, Békéscsabai TASK—Kazincbarci­ka 3—2 (1—1), Fűzfő—Debrecen 4—0 (2—0), BVSC—Szekszárd 3—1 (1-1). A bajnoki táblázat: 1. Váci Híradás 11 17— 1 1­ 2. Komló 11 20—13 15 3. Vasas Izzó 11 16— 6 14 4. Volán SC 11 18—13 14 5. Salgótarján 11 19—12 13 6. Budafok 11 19—13 13 7. II. Olajbányász 11 16—10 13 8. Dorog 11 12— 8 13 9. Békéscsabai TASK 11 12—12 12 10. Debrecen 11 10—­ 12 11. Szolnoki MTE 11 14—11 11 12. Fűzfő 11 17—19 11 13. Kazincbarcika 11 14—16 11 14. Kossuth KFSE 11 12—18 11 15. Eger 11 12—16 10 16. MAVDAC 11 14—19 7 17. BKV Előre 11 12—19 7 18. BVSC 11 11—18 6 19. Várpalota 11 11—24 6 20. Szekszárd H 10—21 5 OTVAS­ZOLLGALLAT 1977. október 18. Kedd, Lukács napja. A Nap kél 6.07 — nyugszik 16.51 órakor. A Hold kél 12.05 — nyugszik 21.44 órakor. + + + DERŰS. Várható időjárás ma estig: derült, száraz idő, mérsékelt, időnként megélénkülő dél-keleti, déli szél. A leg­magasabb nappali hőmérséklet: 14—18 fok között várható. Távolabbi kilátások péntek reggelig: tovább tart a derült, száraz, a hajnali órákban párás idő. Legalacsonyabb hajnali hőmérséklet 0—plusz 5 fok között. Legmagasabb nappali hő­mérséklet 13—18 fok között. Jelentős mennyiségű csapadék (legalább 5 mm) az ország területén nem várható. AUSZTRIÁBAN néhány helyen borult idő, rövid ideig tar­tó ködszitálás lehetséges. A DUNA vízállása Dunaremeténél 291 centiméter volt ked­den, Győrött a RÁBA 116 centiméter, apadó jellegű.­ ­ RÁDIÓ- ÉS TELEVÍZIÓMŰSOR GYŐRI RADIÓ: 17.00: Műsor­ismertetés, hírek. — A beat ked­velőinek. — Vezetéstudomány „alsó" szinten. — Filmzene. — Levelesláda. — Acker Bilk és ze­nekara játszik. — 18.00: Nyugat­­dunántúli krónika. — Zalatnay Sarolta régi slágerei. — Hírek, időjárás, műsorismertetés. KOSSUTH RADIO: 8.03: Mű­sorismertetés. — 8.27: Az ember biológiai jövője. — 8.57: Zenekari muzsika. — 10.05: Iskolarádió. — 10.35: Rameau: Pygmalion. Egy­­felvonásos opera. — 11.23: Liszt, Velence és Nápoly. — 11.40: A professzor vétke. Elbeszélés. — 12.33: Melódiákoktól. — Közben: 13.10: Törvénykönyv. — 14.11: Szatirikus dalok. — 14.25: Mondó­­kák, gyermekjátékok. — 14.50: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Mozart: d-moll zongoraverseny K. 466. — 15.44: Magyarán szólva... — 16.05: Harsan a kürtszó! — 16.35: Külföldről érkezett... — 17.07: Plusz — mínusz. Külkereskedel­mi helyzetjelentés. — 17.32: Ko­dály-kórusok. — 17.57: Mai könyv­­ajánlatunk. — 18.00: A Szabó csa­lád. — 19.15: Népdalok a Dunán­túlról. — 19.38: Sass Sylvia dal­estje. — Közben: kb. 20.20: Arany János. Petőfi Sándor. Vörös­marty Mihály humora, verseiből. — kb. 21.25: Könnyűzene trom­bitára és orgonára. —22.20: Ze­nekari muzsika. — Közben: 22.50: Meditáció — a gazdag szegé­nyekről. — 23.00: A Zenekari mu­zsika folytatása. — 0.10: Virág­énekek. PETŐFI RADIO: 8.05: A stú­dió 11 felvételeiből. — 8.20: Kül­politika. — 8.33: Rose Marie. Részletek. — 9.00: Szemforgatás nélkül. Jegyzet. — 9.10: Magyari Imre népi zenekara játszik. — 9.35: Derűre is derű. — 10.00: A zene hullámhosszán. — 9.55: Lá­tószög. Ifjúsági jegyzet. — 12.00: A Budapesti Koncertfúvószene­kar játszik. — 12.33: Arcképek a szovjet irodalomból K. Fegyin. — 12.50: Zenekari muzsika. — 13.28: Szobanövénykedvelőknek. — 13.33: Dörmögő Dömötör. — 14.00: Kettőtől hatig ... — 18 00: Kocsis Zoltán Bart­ók-műveket zongorá­zik. — 18.33: Beszélni nehéz. — 18.45: A hanglemezbolt könnyű­zenei újdonságai. — 19.15: Szabó Ervin levelezése. Könyvismerte­tés. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.36: Irodalmi kirándulások. — 21.11: Nóták. — 21.57: Tánczene. — 22.33: Külpolitika. — 22.43: Ze­nés játékokból. — 23.20: Dzsessz­­felvételekből. 3. MŰSOR: 14.05: Versenymű­vek. — 15.10: André Chénier. Részletek. — 16.03: Mindenki is­kolája. — 16.33: Délutáni hang­verseny. — 17.33: Zenekari mu­zsika. — 18.00: A világgazdaság hírei. — 18.05: Dzsesszfelvételek­­ből. — 18.44: Magyar zeneszerzők Ady Endre verseire írt művei­ből. — 19.15: Iskolarádió. — 19.33: Kettős portré József Attiláról. — 20.18: Beethoven-művek. — 22.08: Eszmecsere az NDK irodalmáról. — 22.38: Mozart.■ E-dúr trió K.542. BUDAPESTI TV: 7.58: Időseb­bek is elkezdhetik (ism.). — 8.05: Magyar irodalom (ált. isk. 7. oszt.). — 9.45: Francia nyelv (kö­­zépisk.­­­oszt). — 10.05: Törté­nelem (ált. isk. 7. oszt­. — 11.05: Történelem (ált. isk. 6. oszt.). — 12.05: Földrajz (ált. isk. 5. oszt.). — 14.05: Magyar iro­dalom (ism ). — 14.40: Történelem (ált isk. 7. oszt. — ism.). — 15.10: Történelem (ált. isk. 6. oszt. — ism.). — 13.55: Földrajz (ism.). — 16.30: Hirek. — 16.35: Händel: Tür Pálék­zene. NSZK film. — 16.55: Egészségünkért! — 17.00: Telesport. Ritmikus sport­gimnasztika VB. 17.30: Mindenki iskolája. 3. Matematika. — 18.00: Reklám. — 18.05: 3. Fizika. A tes­tek mozgása. — 18.35: Visszaszám­lálás. Paks 1974—1980. Riportmű­­sor. — 19.05: Reklám. — 19.10: Esti mese. — 19.20: Idősebbek is elkezdhetik. — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Golgota. IV­ 2. rész. — 21.15: Most mutasd meg! 12. — 21.45: Zene zene, zene. Körkép 77/10. — 22.45: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.09: A Hyde park. Angol dokumentumfilm (ism.). 20.50: Tv-híradó. 2. — 21.10: Rek­lám. — 21.20: Don Juan. Spa­nyol-francia film. BRATISLAVAI TV I.:8.30:TV- híradó. — 9.00: Iskolatévé. — 9.25: Pusztító áradat. Tv-játék (ism.). — 10.45: Népszerű NDK- énekesek hangversenye. —15.20: Tv-híradó. — 15.50: Iskolatévé. — 16 40: Ipari tanulók műsora. — 17.50: A műszálak átalakulása. Dók. film. — 18.00: Az érckohók­­tól az automatákig. Dók. film. — 18.40: Esti mese. — 19.00: Tv-hír­adó. — 19.30: Interpódium —In­­terpanoráma. — 19.55: A jólét or­szágában. NDK tv-film. — 21.30: Tv-híradó. — 22.00: Hangverseny J. S. Bach műveiből. 11.: 17.15: Tv-híradó. — 18.00: Mit akarnak tudni a Szovjet­unióról? — 18.50: Ifjú szemmel. — 19 30: Utazás Jugoszláviába. Riportfilm. — 19.55: Az idősebb Alexander Dumas. Tv-játék. 3. rész. — 21.00: Élettörténetünk. Szovjet dok. film. — 22.00: Tv­­híradó. OSZTRÁK TV I.: 9.00: Kicsi­nyek műsora. — 10.00: Iskola­­tévé — 10.30: Vadnyugat Afri­kában. Film. — 17.30: Kicsinyek műsora. — 18.00: Állatok para­dicsoma. — 18.30: MI. — 19.00: Osztrák képek. — 19.30: Tv-hír­adó, kultúra, sporthírek. — 20.00: Portréfom. — 20.53: Kihez tarto­zom. Tv-játék. — 2150: Ház az Eaton Piacon. ..Búcsú.” — 22.35: Hírek, sporthírek. II.: 18 30: Tudományos maga­zin. — 19.30: Iskolatévé. — 20.00: Az arany folyó. Film. — 21.20: Tv-híradó 2.. kultúra. MOZIMŰSOR ÁSVÁNYRÁRÓ: Ez a mi ott­honunk (sz.) 7. BŐSÁRKÁNY: Ez a kedves Viktor* (f.) 18. Miért ölnek meg egy bírót* (o.) 8. CSORNA: Gyilkosság az Orient expresszen* (a.) 16. 18. FARAD: A cigánytábor az égbe­n egy* (SZ.) 7. S­ERTŐSZENTMIKLÓS: Indul az űrhajó (sz.) 7. GÖNYÜ: Chaplin-revü (USA) 6. GYŐR, Rába: Találkozás az Elbán (sz.) 3 Piedone Hong-Kongban (o.) 16. 18. Vörös Csillag: A hegyi barlang titka (sz.) 9. 11. Piedone Hong-Kongban (o.) 3. Francia kapcsolat* (USA) 16. 18. Petőfi: A pofon* (f.) 6. Gy­őrszenti­ván: A villámcsináló (sz.) 7. HALÁ­SZI: Az ígéret földje.* I—II. (I 5. HEGYESHALOM: A királylány zsámolya (m.) 8. JÁNOSSOMOR­­JA: Áfonya a vagány (sz.) 18. KAPUVÁR: Beköszönt a szep­tember (sz.) 6. 8. KÖNY: Neve­letlenek* (a.) 6. MOVAR: Kos­suth: Egy romantikus angol nő (a.) f4. 3/1 6. 8. Dózsa: A szala­mandra tűzben él (b.) f6. 18. ÖTTEVÉNY: Arzenál (sz.) 5. PANNONHALMA: Indiánkaland Ontarióban* (r.) 6. RAJKA: Ka­land a szigeten (I­ NSZK) 7. SOPRON: Szabadság: Csendes Don, II. (sz.) 3. n6. Riasztólövés* (m.) 18. SOPROnbAntal­va : Kerge dolgok (sz.) 6. SZANY: Budapesti mesék* (m.) 7. A Moziüzemi Vállalat a műsor­változtatás jogát fenntartja! SZÍNHÁZ Rómeó és Júlia. */a3 ó. Bercsé­­nyi-b. Rómeó és Júlia. 7 ó. Rátkay-b. Tilosvár, Celldömölk, VI 3. 5. o. ORVOSI ÜGYELET GYŐRÖTT: du. 5 órától reggel 7-ig a Bástya u. 59. szám alatti körzeti orvosi rendelőben. Tel.: 11-004. SOPRONBAN: du. 4-től reggel 7-ig a Lenkey u. 5. sz. alatti ren­delőben. Tel.: 12-011 MOSONMAGYARÓVÁRON: este 6-tól reggel 6-ig a kórházban. Tel.: 16-431. CSORNÁN: du. 3-tól másnap reggel 7-ig ügyel: dr. Cseke László. Petőfi téri K­D. 19., II. b­. 1/2 Tel.: 234. KAPUVÁRON: a körzeti orvosok saját körzetükben személyesen vagy telefonon elérh­etők. ingyenes és kötelező TÜDŐSZÜRÉS. GYŐRÖ­TT: az Amadé L. u. 1. szám alatt reggel 8 órától 8 óráig. SOPRONBAN: Kiss J. u. 2. sz. alatt. du. 13 órától 18 óráig, to­vábbá : Paprét AG., Győrszentiván és Ágfalva helységekben. Győri színház technológiai szerelési munkáihoz FELVESZÜNK: lakatos, hegesztő szakmunkásokat és segédmunkásokat. JELENTKEZÉS Gép- és Felvonószerelő Vállalat kirendeltsége: Győr, új színház építkezés. Kilfü­föl­ 7