Kisalföld, 1985. április (41. évfolyam, 76-100. szám)

1985-04-22 / 93. szám

A taktikusabb csapat győzött Soproni SE — Nyíregyháza 2-0 (2-0) Sopron, 4000 néző. Vezette: Molnár. SSE: Horváth Gy. — Gosztola, Benkő, Vámos, Horváth 1 — Csóka, Horváth II (Németh 11, 89. p.), Tamás (Fehér 1, 46. p.), Szalai — Wlczek, Dercsár. Edző: Gunyhó Ferenc. Nyíregyháza: Rabcsák — Pólyák, Szikszai (Kiss Z. 75. p ), Cséke, Varga — Moldván, Szobonya, Szécsi (Huszák, 46. p.) — Csehi, Bozsik, Farkas. Edző: Dalnoki Jenő. Ragyog­ó tavaszi időben már a 2. percben megszerez­hette volna a vezetést a ha­zai csapat, Wlczek ügyes át­adását Tamás 14 méterről mellé lőtte. Meglehetősen eseménytelen mezőnyjáték után a 22. percben Szalai a bal oldalon az oldalvonal mellől csavart középre egy szabadrúgást, és a felugró Wlczek 8 méterről az elmé­lázó Rabcsák mellett a jobb sarokba fejelt. 1—0. Három perc múlva a kitörő Csehit Horváth I lerántotta, ezért sárga lapot kapott. A 27. percben Wlczek két pompás csel után alig lőtt a kapu mellé, majd a 34. perc­ben újra a soproni csatár je­leskedett. A nyíregyházi vé­dők a 11-es ponton felvág­ták, ám Molnár játékvezető büntető helyett szögletet ítélt. Horváth­­ beívelt lab­dáját a felugró Vámos nagy erővel fejelte a bal sarokba. 2—0. A 39. percben Wlczek átjátszotta a vendégek védel­mét, visszagurított labdáját Gosztola hajszállal lőtte a jobb sarok mellé. A hajrá­ban a vendégek Bozsik és Farkas révén veszélyeztet­tek, lövéseik azonban mellé szálltak. A II. félidőben a Sopron átcsoportosított, a pálya kö­zepét átengedte az NB I-re mai játéka alapján teljesen alaptalanul pályázó szabol­csiaknak. A 63. percben meddő nyíregyházi támadá­sok után Horváth Gy. kido­bott labdáját Dercsár kapta, Wlczeket szöktette, a jobb­szélső átemelt a kifutó Rab­­csákon, de a játékszer elke­rülte a bal sarkot. A 69. percben ifjabb soproni el­lentámadás végén Szalai be­adását Wlczek abszolút gól­helyzetben hibázta el. A 78. percben ismét Wlczek ve­szélyeztetett, a jobb szélről beadott labdájára érkező Deresért hátulról két kézzel ellökték, de a síp ismét né­ma maradt. A hajrában Cse­hi majd Farkas hibázott gól­helyzetben. Végül remek soproni ellentámadás végén Horváth Is átadását Csóka nagy helyzetben a jobb sa­rok mellé küldte Ezen a mérkőzésen az LSE taktikai elgondolásai teljes mértékben megvalósultak. Köszönhető ez elsősorban a játékosok töretlen hevei szel­lemének, az első félidőben mutatott helyenkénti in já­tékának. Méné lignit­ásunk, véleményünk még akkor is érvényes, ha figyelembe t­esszü­k­, hortt­ a hazaiak mindkét gólja pontropás után esett. A II. félidőben a soproniak az eredmény tar­tására törekedtek, ugyanak­kor ellentámadásaik során öt gólhelyzetet alakítottak ki Rabcsák kapuja előtt, ezeket azonban nem sikerült ki­használni. AZ LSE győzelme a látottak alapján valósnak mondható. Jók: Vámos, Horváth II, Szalai, Wlczek, illetve Pó­lyák, Moldván, W. F. Az NB II további eredmé­nyei: Vác—Tapolca 5—0. 22. sz. Volán—Ózd 1—0, Baja— Diósgyőr 2—3, Keszthely— Nagykanizsa 3—1, Debreceni Kinizsi—Metripond 1—6, Kazincbarcika—Bp. Volán 1 —0, Dunaújváros—Siófok 0— 3, Szekszárd—Salgótarján 3—2, Bakonyvegyész—Szol­nok 2—1. •A Nyíregyházától és a Diós­győrtől 4—4 büntetőpont le­vonva. az NB I Állása 1. Bn Volán 27 55—30 SS 2. Vác 27 49—24 32 3. Siófok 27 48—24 31 4. Szolnok 27 40—30 32 5. Sopron 27 30—28 32 6. Debr. Kinizsi 27 43—37 37 7. Nyíregyháza* 27 41—23 31 8. Salgótarján 27 35—27 31 9. Dunaújváros 27 34—36 29 10. Kazincbarcika 27 30—34 28 11. Diósgyőr* 26 49—42 26 12. Metrinond 26 30—28 2.­ 13. Keszthely 27 34—34 23 14. Ö/O 27 31—35 23 15. Baja 27 31—45 23 16. Szekszárd 27 27—43 21 17. Nagykanizsa 27 30—52 20 18. Bakony Vegyész 27 23—10 18 ts. sz. ss Volán 27 24—54 13 20. Tapolca 27 26—6­7 13 Felszabadulási Kupa Oroszlány—Soproni SE 11—68 (30—32) Sopron, 300 néző. Vezette: Prenker, Maklári. SSE: Katona 2, Lukács 8, Molnár 9, LANGER 7, SKOBRITS 25. Csere: Szlá­­vik 6, Gottschling 2, Tolnai, Bokor 5, Sándor 4. Edző: Gábor Csaba és Krasznai Ferenc. Az erősen megfiatalított hazai kosárlabdacsapat kis szerencsével győzhetett is volna. A megyei bajnokság vasárnapi fordulójának eredményei: S. Vasas—H. Radnóti SE 2—1, SVSE—Gy. KTMF SK 1—0, Beled—Győrszentiván 1—8, Csorna—Mofém Vasas 1—0, Fertőd—M. Vasas 1—3, Petőháza—Szany 3—0, Fertő­­szentmiklós—Győr-Ménfő­­csanak 1—2. A Jánossomor­­ja—Hegyeshalom mérkőzés eredménye nem érkezett meg lapzártáig. Senna győzött Estorilban Vasárnap Estorilban bo­nyolították le a Forma–1-es autók idei második futamát, a portugál GP-t, rendkívül rossz időjárási körülmények között, zuhogó esőben. Így csak tízen tudták befejezni a küzdelmet. A rajt után a 24 esztendős brazil Ayrton Senna vágott az élre, s két óra múlva ne­ki lengették meg először a kockás zászlót. A második helyért harminc körön ke­resztül öldöklő csata folyt az olasz Elio de Angelis és a francia Alain Prost között. Ezt követően Prost egy elő­zési kísérlet közben kicsú­szott a nedves pályáról, s a verseny feladására kénysze­rült De Angelis sem tudta megtartani kedvező helyze­tét, mert honfitársa Alboreto később előkerült. A világ­­bajnoki cím védője, az oszt­rák Niki Lauda ekkor az ötödik helyen autózott, de a 45. körben kocsija „rakon­­cátlankodni” kezdett. Előbb a brit Manse­ll majd a nyu­gatnémet Bellot is előzte, majd Lauda begurult a de­póba, ő sem folytatta a küz­delmet. Lauda és Prost ki­válása azt jelentette, hogy sorozatban kivívott nyolc GP-győzelem után, ezúttal nem a McLaren „istálló” autója végzett az élen. A brazil Senna, aki Esto­rilban élete 16. Forma–1-es futamán vett részt. Először győzött. Sikere egyben a Lo­tus kocsik rossz szériájának végét is jelenti, hiszen utol­jára az 1982. évi Zeltwegi versenyen nyertek. Eredmé­nyek: 1. Ayrton Senna (brazil, Lo­tus) 2:00:28.006 óra 2. Michele Alboreto (olasz, Ferrari) 2:01:30.984 3. Elio de Angelis (olasz, Lo­tus) egy kör hátrány 4. Patrick Tambay (francia, Renault) egy kör hátrány 5. Nigel Mansell brit, Willi­­ams) két kör hátrány 6. Stefan Bellot (nyugatné­met, Tyrrell) két kör hátrány A világbajnoki pontver­seny állása: 1. Alboreto 12 pont 2. Prost (francia) és Senna 9—9 4. De Angelis 7 5. Tambay 6 6. Arnoux (francia) 3 A Bp. Honvéd növelte előnyét Az NB I szombati forduló­jában a Pécs hazai veresége jelentette a legnagyobb meg­lepetést: az MTK-VM fek­tette kétvállra a pécsieket. Megszerezte a fordulóban első tavaszi győzelmét a Debreceni MVSC, és fontos két pontot szerzett az Eger is, amely egy pontszámban elérte a pénteken a Videoton otthonában pontot szerzett Ferencvárost. Így most már a Ferencváros és az Eger mellett kritikus helyzetbe került a Pécsi MSC is. Amennyiben nyílt meg a kiesés elkerüléséért folyó harc, annyira tisztul a kép a táblázat élén. A Bp. Honvéd újabb győzelmével növelte előnyét, és már aligha lehet elvenni a bajnoki címet a piros-fehérektől. A vasárnap játszott mér­kőzések eredményei: Bp. Honvéd—Zalaegerszeg 3—1, Tatabánya—Vasas 1—1. AZ NB I ÁLLÁSA 1. Bp. Honvéd 22 44—13 34 2. Videton 22 35—18 30 3. Rába ETO 22 38—35 21 4. Haladás VSE 22 23—19 24 5. Csepel 22 18—15 23 6. Vasas 22 38—33 22 7. I. Dózsa 22 27—22 22 8. ZTE 22 29—26 22 9. Debrecen 22 27—26 22 10. MTK-VM 22 27—27 22 11. Tatabánya 22 30—32 21 12. Békéscsaba 22 25—28 20 13. Pécsi MSC 22 21—25 IS 14. Ferencváros 22 23—31 18 15. Ever 22 19—33 18 16. SZEOL AK 22 18—49 8 Tolleredmények A Totó 16. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 2, 1, 2, 1, 1, 1, x, 2, x, 1, 2, x, 1 + x. g­ yászhír Ezúton értesítjük mind­azokat, akik ismerték, tisz­telték és szerették, hogy édesanyánk. ÖZV. MAKÓ JÁNOSNÉ volt Erdészné 80 éves korában meghalt. Temetése 1985 április 23-án kedden délután 15 órakor lesz a magyaróvári temető­ben. Gyászoló család, Mosonmagyaróvár Tovább tart a párosverseny a bajnoki cí­mért a mosonmagyaróvári timföldesek és a szombathelyi cipőgyáriak között. Mind a két együttes csak egygólos győzelmet tudott aratni a héten, így most sem változott kö­zöttük semmit a helyzet. A még hátralévő rangadók lesznek hivatva így végül dönte­ni, és ha azokig meg tudja tartani a Motim TE hárompontos előnyét, helyzeti előnye lesz, és azt sikerre válthatja. Különösebb meglepetés nem adódott a fordulóban, hacsak a Sárvár bábolnai győ­zelmét nem számítjuk annak. A legtöbb gól a győri MAVDAC—Gy. Elektromos mér­kőzésen született, ahol a vasutasok alaposan­­visszavágtak a villanyosoknak az őszi pont-, rablásért. Két idegenben pályára lépő csa­patunk a Kapuvár és a Gy. Dózsa még gólt sem tudott rúgni ellenfelének, így csak a Motim TE és a MÁYDAC pontjai szaporod­tak a héten. Motim TE—S. Postás 3-2 (1-0) Mosonmagyaróvár, 1500 néző. Vezette: Kéri. Motim TE: Schnitzer — Horváth, Rozs, Szabó, Papp, Kóczán, Juhász, Virág, Né­meth, Ipacs, Halász. Edző: Koós László. S. Postás: Venczel — Föld­házi, Szakíts, Hegyi, Drava­­lics (Török), Gazdag, Pla­­vecz, Kristály, Ivancsics, Deák, Tömpék (Kiss). Edző: Horváth Alajos. Jó iramban kezdődött a mérkőzés. Már az első táma­dás végén jó helyzet alakult ki a vendégek kapujánál. Né­meth közeli fejesét azonban Venczel szögletre ütötte. Tá­madott a Motim, és a 20. percben vezetést is szerzett. Kóczán jól időzített átadá­sával Juhász kilépett a vé­dők közül, és laposan a háló­ba lőtte a labdát. 1—0. Be­szorították a vendégeket a timföldesek. A 23. percben Németh középen tört kapura, lőtt is, de lövését a soproni kapus szögletre tudta öklöz­ni. A félidő hajrájában ki­egyenlítettebb lett a játék, amely jobbára a két tizen­hatos között hullámzott. A fordulás után újra Mo­­tim-támadások következtek, az első helyzet Ipacs előtt adódott, de lövését a jól vé­dő Venczel hárítani tudta. Az 54. percben viszont növelték előnyüket a vendéglátók: Halász remek egyéni alakítás végén lőtt a kapuba. 2—0. Úgy látszott már ezzel el is dőlt a mérkőzés, olyan fö­lénybe került a Motim. A 63. percben Kóczán a bal olda­lon futott el, beadása ponto­san szállt a támadást kísérő Németh fejére, onnan pedig a bal felső sarokba. 3—4­. A gól után Horváth lövése adott munkát Venczelnek, majd a 70. percben Ipacs fe­jesét­ védte a soproni karnis. A 77. percben a csereként beállt Ki­s jó ütemben lé­pett ki p­ leragadt védők kö­zött és szépített. 3—1. Meg­változott a játék képe, tá­madásba lendültek a vendé­gek a már kissé lefékezett timföldesekkel szemben és az utolsó percben Kristály bom­­balövése csökkentette a sop­roniak hátrányát. 3—2. A közepes iramú mérkőzé­sen a Motim TE birtokolta többet a labdát, és győzelme fölényesnek látszott. A haj­rában azonban kiennedtek a vendéglátók, nagyon biztosra vették akkor már sikerüket. E­zt felismerve nagyobb se­bességre kapcsolt a Petrols, és a védelem két­ hibáját ki­használva szorossá tudta ten­ni az eredményt. Az egygólos győzelem nem hű kifejezője a kilencven percben látottak­nak. MAVDAC­­Gy. Elektromos 5-2 (3-1) Győr, MAVDAC stadion­, 800 néző. Vezette: Bokányi. MAVVAC: Kósa — Sípos, Kun, Füzi, Molnár, Koltai (Varga), Horváth D., Fajkusz (Irmes), Csollány, Papp, Wunder. Edző: Kovács Lajos. Gy. Elektromos: Tóth L. — Kollár J­, Juhász, Nagy, Kollár F„ Megyeri, Rostás (Koós), Váradi, Fintor, Sze­kér, Cs. Kovác­s. Edző: Ta­kács Tibor. Nagy akarással kezdett a MÁVDAC, és már az 5. perc­ben megszerezhette volna a vezetést, Csollány azonban közelről a felső lécet találta el. Két perc múlva azonban javított a szélső: szép cse­lekkel játszotta át a villa­nyosok védelmét, és megsze­rezte a vezetést 1—0. Újabb két perc elteltével egyenlí­tési alkalmat hagytak ki a vendégek: Cs. Kovács a tisz­tán kapura törő Szekér elé adott, de a középcsatár el­­botlott a labdában! Hullám­zó játék közben többször is átlövésekkel kísérleteztek a vasutasok, de sorra elakad­tak a lövések a jól tömörü­lő védőkben. A 22. percben két eredménytelen szögletet rúgott az Elektromos, egy perc múlva viszont Koltai ívelt be balról szögletet, és Fajkusz fejese a földről­ pat­tant a bal sarokba. 2—0. Ál­landósulnak a hazai táma­dások. A 30. percben Faj­kusz Pappot a balösszekötő­­ helyén ugratta ki, és Papp jó lefordulás után lőt élesen a kapu közepébe. 3—0. Hat perccel később szépítettek a villanyosok: Kun játszado­zott a labdával, majd haza akart adni. A közbeugró Szekér elcsípte a rossz haza­adást, és a kiinduló Rósa mellett, éles szögből lőtt a kapuba. 3—1. A szünetben végrehajtott csere után a MAVDAC át­csoportosított: Wunder ment Fajkusz helyére, Papp bal­­azélső, Irmes pedig közép­csatár lett. — Gyorsan nö­velte is előnyét a vendéglá­tó:a 49. percben baloldalon pattogott a labda, és Hor­váth D. nyolc méterről vág­ta a léc alá. 4—1. Állandó­sult a MÁVDAC fölénye, a vendégek még a tizenhatosig sem jutottak el. A 61. perc­ben Csollány keverte meg a védőket, beadása átszállt a kapuson, és Wunder közvet­len közelről fejelt a léc alá. 5—1. Hat perc múlva került először a vasutasok kapuja elé az Elektromos, ekkor két szögletet rúghattak a villa­nyosok. A második után az előrehúzódott Juhász lövése egy védő kezére vágódott, szándékosságról szó sem te­­hetet, a játékvezető azon­ban a tizenegyes pontra mu­tatott. A büntetőt Szekér lőtte a jobb alsó sarokba, 5—2. A továbbiakban is a MÁVDAC támadott, de már nem változott az eredmény. A gyorsan lőtt gól után nagy önbizalommal játszott a MÁVDAC, végig a kezé­ben tartotta az irányítást. Győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. A villanyosok az első perctől kezdve nagy akarással ját­szottak, de csak az első fél­időben voltak felvillanásaik. Többre nem futotta a sereg­hajtó erejéből. Péti MTE—Kapuvár 4-0 (2-0) Pét. 800 néző. Vezette: Ko­vács Gy. Pét: Horváth — Szabó, Szurdi, Stieger, Szőllös, Ba­logh (Vékony Cs.), Kiss Zs. Nyitrai, Gáspár, Szekeres, Sági (Ubrankovics). Edző: Vé­kony Bálint. Kapuvár: Kapusi — Hor­váth I., Horváth P., Füzi, Kocsis L., Szerencse, Szend­­rődi, Kovács F. Vargyas, Mé­száros, Licskai. Edző:­ Ko­váts Csaba. A vendégek kezdése után Mészáros került jó helyzet­be, de a hazai védők hárí­tottak. Pét fokozatosan át­vette az irányítást, és a 11. percben Nyitrai kapu elé ívelt labdáját Balogh vis­­­­szafejelte, és Gáspár 20 mé­terről ritkán látható nagy gólt lőtt. 1—0. Mindkét csa­c­sat nagy lendülettel küzdött. A pétiek határozottabban, öt­letesebben játszottak, a ven­­­dégek lelkesen igyekeztek hárítani a hazai rohamokat.. A 4. percben a kaputól 28 méterre szabadrúgáshoz ju­tott Pét. Sági legurított lab­dáját Balogh átemelte a sor­falon, és a kirobbanó Gás­pár védhetetlenül lőtt a há­lóba. 2—0. A szünet után az 51. perc­ben a kapura törő Szekerest Horváth P. a kapu előtt fel­­vágta. A 11-est Stieger biz­tosan értékesítette. 3—0. A 66. percben Nyitrai kitűnő szöglete Balogh elé került, aki 10 méterről nehéz szög­ből lőtt a hálóba 4—0. Jó iramú mérkőzésen a, nagyszerűen játszó Pét ilyen különbséggel is megérdemel­te a győzelmet. A. Bányász— Gy. Dózsa 2-0 (1-0) Ajka, 600 néző. Vezette: László. A. Bányász: Bencze — Kovács A., Szalai, Gere, Treier, Orbán (Túri), Weisz,4- Piri O., Koller, Mixtai, Huj­­ber T. (Vajda). Edző: Né­­­meth István. Gy. Dózsa: Belányi — Si­­dó, Varga, Hujber G., Belső III, Tóth, Lakatos, Nagy K.­ (Nagy A.), Görbicz (Olasz), Horváth, Simacsek. Edző: Halasi István. Bányász-rohamokkal in­dult a találkozó. A 12. perc­ben Hujber T. egyedül kiug­rott, és a kapussal szemben­ állva mellé gurította a lab­dát. Két perccel később Or­bán fejesét bravúrral védte a győri kapus. Továbbra is nyomasztó volt a hazai fö­lény, de a győriért, kitűnően védekeztek, és egy-egy el­lentámadásuk mindig ve­­­­szélyt jelentett a hazaiak ka­­­pujára. A 32. percben Laka­tos cselezgetett a Bányász 16-osán belül, Kovács A. rö­­­­viden adott haza előre, Ben-Vn­cze már csak elhúzni tudta a csatár lábát Görbicz 11-ese, a jobb kapufáról került az alapvonalon túlra! A követ­kező percben Piri O. reme­kül kiugrott és 15 méterről a jobb felső sarokba rúgta­ a labdát. 1—0. Szünet után tovább folytatódott a hazai-/,­ak fölénye. A vendégek ön­feláldozóan, keményen vé­dekeztek. A 82. percben­­ , csereként beállt és jól ját­szó Túri szép cselekkel be-­­ csapta a védőket, és a háló­ba gurította a labdát. 2—0. Jó iramú, küzdelmes mér­­kő­zésen a Bányász végig fö­.­­lényben játszott és több gó­los győzelmét a csatárok sievetlensége és a győri vé-­­­dők egymást fölülmúló véde­r­kezése akadályozta meg. + + -4­ A területi bajnokság Bakony­­csoportjának további eredmé­­nyei: Zírc-Du­dar—Sabaria SE­ 0—­1. N. Volán-Dózsa—­ Vasas 2—0. H. Katona SE—A. Alumíni­um 0—0. Bábolna—Sárvár 0—1 , • - 1 Szoros küzdelemben, egy góllal nyertek az éllovasok Fűzfő—Szentgotthárd 1—1, 1. Motim TE 26 60—13 43 2. Sabaria SE 2« 51—13 48 6. 1. Péti MTE 2« 39—17 ;1. 4. A. Bányász 26 34—14 35 5. MÁVDAC 26 61—2« 33 S. Sárvár 2« 42—36 31 7. A. Alumínium 2« 23—27 21 8. N. Volán-Dózsa 20 27—34 27 9. S. Postás 20 31—33 24 10. H. Katona SE 2« 34—39 24 11. Bábolna 26 33—33 23 12. Kapuvár 26 23—40 2? 13. Zfre-Dudar Z« 19—37 2» 14. Fűzfő 26 30—35 2| 15. Szentgotthárd 26 20—31 21 16. P. Vasas 20 19—30 17 17. Gy. Dózsa 2« 23—55 17 18. Gy. Elektromos 2* 20—31 11