Kisalföld, 1992. október (47. évfolyam, 232-257. szám)

1992-10-19 / 247. szám

1992. október 19., hétfő SPORT A lányok bravúrosan, a fiúk fölényesen... Győri sikerek kézilabdában GY. SPORTKÖZPONTSE­­ALFÖLDI PORCELÁN 22-14 (13-7) NB I-es női mérkőzés, Hódmezővásárhely, 300 néző. Ve­zette: Nyári, Veszter. Kiállítások: 16, ÜL 2 perc. Hétmétere­sek: 4/4, HL 6/3. Győr: HOFFMANN - Bajnok. SZABÓNÉ 6, LAKATOSNÉ 3, Fábiási 1, LACZÓ 7/4, Trulik­ 3. Csere: Bodrogi (kapus), Kur­­héja 2, Kiss Cs., Nagy N., Nagy K. Edzők: Horváth Lajos és Kocsis Tibor. A győri csapat ezen a mérkőzésen ismét bizonyította, hogy minden nehézség ellenére is képes kiemelkedőt nyújtani, amikor arra nagy szükség van. Harcosan, keményen véde­keztek a lányok, majd gyors indításokból, vagy ha ez nem sikerült, türelmes támadójáték után sorra érték el találata­ikat. A vendéglátók teljesítményén látszott, hogy anyagi gond­jaik miatt bizonytalan a szakosztály jövője, de ez semmit sem von le a kiskútiak érdemeiből. Ezen a mérkőzésen, első NB I-es fellépése volt a mindössze 15 éves Nagy Krisztinának. Most lehet csak igazán sajnálni a hódmezővásárhelyiek ellen idehaza elhullajtott pontot, amellyel növekedtek volna a legjobb négy közé jutás esélyei. RÁBA ETO­BÉKÉSCSABAI ELŐRE KC 28-18 (12-9) NB I-es férfimérkőzés, Győr, 1200 néző. Vezette: Rózsa, Szabó. Kiállítások: 10. ÜL 2 perc. Hétméteresek: 6/3, ÜL 4/3. A békéscsabaiak legjobbjai: Tyetyák (kapus) és Bogárdi 7/2. Rába ETO: HOFFMANN - RÁDU 7, Felföldi 3/1, POLGÁR 5/1, Vesztergom, Tóth 1, Csicsay 1. Csere: Oross (kapus), FE­NYŐ 9/1, Cseh 2, Rosta, Adorján. Edzők: Szaló Tibor és Nyi­­kos István. A mérkőzés előtt, a műsorvezető külön köszöntötte Hor­váth Zsoltot, aki műtétje után - ígéretéhez híven - a lelátó­ról figyelte ezúttal társait. A végig kitűnő teljesítményt nyúj­tó Hoffmann kapus mutatkozott be egy bravúrral a vihar­sarkiaknak, amely után két góllal elhúztak a győriek. A má­sik kapuban Tyetyák sem tétlenkedett, s nem csak kiegyen­lítettek, hanem a félidő közepére kétgólos előnyre tettek szert a vendégek. Ebben az időszakban gyengén védekeztek és a támadások során számtalan helyzetet hagytak kihasználat­­lanul a győri kedvencek. A szünet előtt talált újra magára az ETO, egyenlített, majd a lefújás előtt Rádli emberhátrány­ból elért góljai révén mégiscsak előnnyel térhetett pihenőre. A válogatotthoz méltóan játszó Fenyő bombagóljával kez­dődött a második harminc perc. A nézőket bosszantó hazai hibáik miatt, kiegyenlített játék folyt a pá­lyán. Az újabb for­dulatra a félidő derekáig kellett várni, ekkor Fenyő és Rád­li vezérletével, akik remek társra találtak Polgár személyé­ben, fokozatosan elhúztak a zöld-fehérek, s ilyen arányban is megérdemelten nyerték a találkozót. (Forgács L.) Veszélyben a Forma-1? Az ANSA olasz hírügynök­ség értesülése szerint meg­egyezés született arról, hogy 1994-től Argentínában is ren­deznek Forma-1es vb-futa­­mot, s ennek következtében kikerülhet az autós gyorsasá­gi világbajnoki versenynap­­tárból a magyarországi via­dal. A megegyezés Buenos Ai­­res-ben jött létre Bernie Ecc­lestone, a FOCA elnöke, a ver­senyek főrendezője és Fernan­do Galmarini argentin sport­ügyi államtitkár között. " Görög nagy gólja élmény volt a GY. Dózsa-Hévíz mérkőzésen. Ruzsits lőtte az első gólt a sár­vári hálóba. A19 Nincs már veretlen, de nyeretlen sem... GY. DÓZSA-HÉVÍZ 4-1 (3-0) Győr, 200 néző. Vezette: Mező. Gy. Dózsa: Kiss - Józsa. Izsá­ki Csépi Papp, Riba (Dombi), Len­­zsér, Görög, Rácz, Budai Voltas (Stark). Edző: Molnár János. Hévíz: Kovács - Dörnyei (Czi­­bor), Tóth, Pacsal Sárközi, Szőcs (Lázár), Nyúl, Torsa, Gombos (Kiss), Pali Matula. Edző: Bácsics Lajos. Az első győri támadás góllal végződött. Bal oldalon lendült elő­re a hazai csapat és a középre ke­rült labdát Budai kotorta közel­ről a hálóba. 1-0. Nem kellett so­káig várni a folytatásra sem: a 9. percben Görög vezetgette a lab­dát a balösszekötő helyén, majd 35 méterről lőtt, és a szélről fel­erősödött lövése bombaként vá­gódott a kapu jobb felső sarká­ba. 2-0. A hirtelen kapott két gól sem vette kedvét a vendégeknek és a 15. percben Kissnek minden tudására szükség volt, hogy szög­letre mentse Nyúl bal sarokra tar­tó lövését. A 30. percben Rácz gyors elfutás után magasan át­ívelt a jobb oldalra, és a teljesen üresen álló Vallai nyolc méterről fejelt a kapu közepébe. 3-0. A fél­idő eseménye volt még, hogy Kiss a 44. percben Torsa fejesét nagy bravúrral ütötte ki a bal felső sa­rokból. Szünet után a szél a vendége­ket támogatta, gólt mégis a Dó­zsa ért el, az 51. percben kapu előtti kavarodásból Budai labdá­ja jutott laposan a bal sarokba. 4-0. Fölénybe került a Héviz, és a 60. percben Nyúl egyéni játék után szépített. 4-1. A későbbiek­ben ellaposodott a játék, ritkán forogtak veszélyben a kapuk. Kieli János S. TÁVKÖZLÉSI LE­­SÁRVÁR 2-0 (0-0) Sopron, 300 néző. V. : Fábián. S. Távközlési SE: Babos - Hor­­váth L., Hujber, Tiba, Ruzsits, Bog­nár (Gombás), Takács, Szekeres (Vanya), Varga, Körmendi, Kiss. Edző: Horváth György. Sárvár: Németh J. - Szár Cs., Horváth T., Halász, Monostori, Szár Sz. Kremser N., Pécz, Sza­bó, Németh T., Kremser Cs. Edző: Nagy László. Nagyon hideg időben, viharos szélben játszották a mérkőzést. Az első félidőben a szél a vendé­geket támogatta, ennek ellenére a soproniak ragadták magukhoz a kezdeményezést, egyre-másra vezették támadásaikat. A lelke­sen védekező vendégek azonban megakadályozták, hogy a helyze­tekből gól is essen. A második félidő 55. percében egy szabadrúgás-variáció után Ruzsits a bal felső sarokba lőtte a labdát. 1-0. Továbbra is a ha­zaiak irányítottak, és egy remek­be szabott akció végén Varga nö­velte a gólok számát. 2-0. Úgy tűnt ekkor, hogy a vendéglátók tovább folytatják a gólgyártást, de a hátralévő időben elpártolt csatáraiktól a szerencse és több gólt már nem láthattak a nézők. Jók: Takács, Tiba, illetve Horváth T. játszott átlagon felül. Mester János HEGYESHALOM­­SZENTGOTTHÁRD 4-1 (0-0) Hegyeshalom, 300 néző. V.: Kiss T. Hegyeshalom: Bodó - Hegedűs, Hajjher, Mezei (Mészáros), Pom­pár, Nagy (Szitás), Csere, Varga, Magár, Görgics, Kóródi Edző: Má­té János. Szentgotthárd: Szakács - He­vesi Papfalvi G., Hujber, Závecz, Korpics, Pukhely (Papfalvi Zs.), László, Ráncsik, Herczeg, Csúcs. Edző: Marton Ferenc. Küzdelmes első félidő, többet támadó, de eredménytelen, átütő nélküli csatárjáték. 35 percet a vendégek kapuja előtt töltött a hazai csapat , de úgyszólván je­lentősebb helyzet nélkül. A félidő egyetlen eseménye a 45. percben 1­1 méterről közvetett szabadrú­gást ítélt a játékvezető a hazai csapat javára, ezt Csere hajszál­lal a bal kapufa mellé csavarta. A második félidő 46. percében Varga kavarodásból megszerezte a hazaiak vezető gólját. 1-0. Len­dületbe jött a hazai támadósor és a 48. percben Kóródi egyéni já­ték után 18 méterről bombázott a léc alá. 2-0. A vendégek úgy­szólván nem is jutottak el a fél­pályáig. A gyors hazai csatárokat a csúszós talajon nem tudták tar­tani a nehézkesen mozgó vendég­védők. Az 55. percben a kiugró Major a kapus lábát találta el. A 64. percben Varga 14 méterről parádés gólt lőtt a hazaiaknak. 3-0. A vendégek egy-egy szórvá­nyos támadással veszélyeztettek, ennek eredményeként a 75. perc­ben Csitos lőtt a léc alá. 3-1. Ez nem szegte kedvét a hazaiaknak, és a 80. percben Hegedűs beadá­sát Görgics fejelte a hálóba, 4-1. A hazai csapat parádés második félidejével ilyen arányban is meg­érdemelten nyerte a mérkőzést. Jók: Varga (a mezőny legjobbja), Haffner, Pomsár és Görgics, ill. Hujber, Csitos, László. PEREMARTON­­BETKA-MÁVDAC 2-1 (2-0) Peremarton, 300 néző. V.: The­rai. Peremarton: Sevinger - Nagy Cs., Horváth Zs., Homoki Boros, Stéber (Kécser), László, Szabó Cs., Hauzer, Zámbó, Sümegi Edző: Nyitrai Ferenc. Betka-MÁVDAC: Hermann - Gu­lyás, Török, Horváth Tibor, Polócz, Horváth Tamás. Balassa (Alföldi), Konyád (Buksi), Szabó A. (Magya­ri), Nagy A., Kövecses. Edző: Hor­váth Tamás. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés. Az 5. percben Szabó Cs. beadását Hauzer a kapufára fejelte. A 18. percben Zámbó 15 méterről lőtt a hálóba. 1-0. A gól után a hazai Szabó 11 méterről a kapufára lőtte a labdát. A 35. percben húszméteres szabadrú­gást Hauzer a kapus hasa alatt lőtte a hálóba. 2-0. Szünet után az 50. percben a csereként beállt Büksi 25 méter­ről nagy gólt lőtt. 2-1. Ebben az időszakban többet támadott a vendégcsapat, de több gól már egyik részről sem esett. Jók: Bo­ros, Nagy Cs., Horváth Zs., ill. Nagy A., Gulyás és Török. Molnár István Gólzáporral nyert az éllovas HEGYKŐ­­GYŐRSZENTIVÁN 1-0 (0-0) Hegykő, 200 néző. Vezette: dr. Angyalics.­­ Hegykő: Riba - Sza­bó, Váradi, Kóczán Kovács Á., Ko­vács A., Hegykői, Eőri, Bieder, Kiss, Zambó (Márk). Ek­ző: Fend­­rik Tibor. - Győrszentiván Füleld Brázik, Szentmihályi Péter, Tóth, Kiss T., Zvezdovics (Karaffa), N­o­vák, Németh, Cser, Kiss P. Edző: Margitics Miklós. Kezdés után enyhe mezőnyfö­­lényre tettek szert a hazaiak. Az első helyzet a 20. percben ma­radt ki a vendégek kapujánál, amikor Kiss 4 méterről az üres kapu mellé fejelt.­­ Szünet után megélénkült a játék, a hazaiak birtokolták szinte állandóan a lab­dát, de Kiss egymás után két hely­zetet is elrontott. A 65. percben viszont lefutotta a középcsatár a védőket, s megszerezte a vezetést. 1-0. A 76. percben Riba óriási bravúrral akadályozta meg a ven­dégek egyenlítését. A 85. percben Eőry lábát a büntetőn belül el­húzták, a tizenegyest Váradi gyat­rán mellé gurította.­­ Megérde­melt hazai győzelem .Jók: Kovács Á., Kovács A, Eőry, Kiss, illetve Szentmihályi és Kiss T. (Zámbó) KORONCÓ- KAPUVÁR 2-1 (2-1) Kapuvár, 400 néző. V.: Makk.­­Koroncó: Wéninger - Sipos, Hor­váth, Torma, Sinkó, Kottái Jám­bor (Bamiba), Teveli Egyházi (So­mogyi), Kökény (Temes), Bedő. Edző: Halasi István­­ Kapuvár: Horváth (Füzi) - Bencsics, Pintér, Pálfy Soós, Szeg (Pongrátz), Nagy, Farkas, Ivánkovics, Németh (Ács), Paár. Edző: Kovács Lajos. A hazaiak fiatalos lendületét a vendégek tapasztalt játékukkal ellensúlyozták, de a 6. percben Pintér húsz méterről mégis beta­lált a jobb alsó sarokba. 0-1. A 11. percben egy előrevágott lab­dára bizonytalanul mozdult ki a hazai kapus. Jámbor megelőzte és a hálóba lőtt. 1-1. Közben a kapus megsérült, és le kellett cse­rélni! A 27. percben az új kapus hálója is megrezdült, Teveli 28 méteres nagy lövése egy pattanás után nagy erővel vágódott a ka­puba, 2-1. A 35. percben Szeget az oldalvonal mentén kíméletle­nül leterítette Jámbor, a hazai vé­dőt le kellett cserélni sérülése mi­att. A vétkes még sárga lapot sem kapott. A vendégek kapujánál az utolsó percben Paár labdája a ka­pufát találta el, majd a kipatta­nót Nagy mellé lőtte.­­ A máso­dik félidőben nagy küzdelem ala­kult ki, és az erélytelen játékve­zetés miatt eldurvult a játék. A meddő hazai támadósor és gyen­ge középpályás játék miatt nem tudtak fordítani a kapuváriak. A 78. percben Füzi két esetben is bravúrral védte Jámbor, majd Sinkó lövését.­­ A vendégek túl kemény játéka miatt paprikás hangulatban ért véget a mérkő­zés, amelyet megérdemelten nyert meg a vendégcsapat. Jók: Hor­váth, Sinkó és Teveli. (Varga) MÁRIAKÁLNOK­­GYŐR SZEMERE 0-0 Máriakálnok, 200 néző. V.: Ga­­rab.­­ Máriakálnok: Perényi - Var­ga, Király, Tóth N­., Meszlényi Tóth L, Horváth, Illés, Gratzo, Kiss, Ta­más. Edző: Tóth István.­­ Győr szemere: Szabó- Jurik, Gurbács, Domonkos, Simon Pintér (Tatai), Tenk, Kalmár (Haancz), Horváth F., Horváth R., Benkovics. Edző: Tenk Balázs. Az alacsony színvonalú első fél­időben a vendégek védekezésre összpontosítottak. A hazai csa­pat fölényét és helyzeteit nem tud­ta gólra váltani. Kiss kapufája és Meszlényi távoli lövései érdemel­nek említést a mérkőzés első sza­kaszában. A ritka ellentámadá­sok egyikén a vendégek próbára tették Berényi tudását közeli lö­véssel. Tóth egy fejese volt a vá­lasz.­­ A második félidőben a szín­­­vonal nem emelkedett, de a küz­delem fokozódott. Az ideges han­gulatra jellemző a sok sárga és a két piros lap. A hazai csapat a győzelemért, a vendégek az egy pontért küzdöttek. Lelkes véde­kezésével pontot szerzett a Győr­­szemere. A hazaiak közelebb áll­tak a győzelemhez, de meddő csa­­tárjáték miatt igazságos a dön­tetlen. Jók, Domonkos, Horváth F., illetve Varga, Horváth. Kiállít­va: Benkovics a 60. percben Grat­zol a 73. percben (Neuberger) P. CUKORGYÁRI LE­­PER-MINDSZENT 6-1 (5-0) Petőháza, 300 néző. V.: Losonc­zi - Petőháza: Zsirai - Németh J., (Komán) Csonka, Preiner, Németh T., Árki (Szabó A.), Szabó T. Gu­lyás, Bencze, Horváth T. (Práz­­nek). Főző. Edző: Bencze Alajos.­­ Pér-Mindszent: Kozma - Sárkö­zi (Horváth), Szűcs, Huszt (Silag­­hi), Gede L., Nyári, Gerle M., Kiss, Szekeres, Nagy. Csőre. Edző: Schandl Gábor. Az első perctől kezdődően a ha­zaiak léptek fel támadólag és a Pér védelme nem tudott ellenáll­ni az ismétlődő hazai rohamok­nak. A 23. percben már 4-0-ra vezetett a Petőháza, az ellenfél csak ritkán jutott el a hazai ka­puig. A félidő hajrájában tovább növelte előnyét a cukorgyári csa­pat.­­ A második félidőben a biz­tos vezetés tudatában visszaesett a színvonal, és csak a 78. perc­ben tudta gólra váltani támadá­sait az éllovas. Ebben a félidőben a Pér csupán egyszer jutott el a hazaiak kapujáig, és akkor szé­pített. A hazai csapat ebben az arányban is megérdemelten sze­rezte meg a győzelmet.­­ Gólszer­zők: 6. p.: Horváth T. 1-0, 11. p.: Bencze 2-0, 17. p.: Csonka 3-0, 23. p.: Főző 4-0, 41. p.: Horváth T. 5-0, 78. p.: Bencze 6-0, 80. p.: Szekeres 6-1. Jók: Szabó T., Gu­lyás, Csonka, Bencze, illetve Koz­ma, Nyári, Szekeres. (Gundinger) GYŐR-MÉNFŐCSANAK­­LÉBÉNY 4-1 (2-0) Győr, 600 néző. V.: Kocsis.­­ Győr-Ménfőcsanak: Józsa - Polc­­zer, Varsányi Németh, Demján L., Szalai Tóth(Kulcsár), Zvezdovics, Demján F., Salamon (Bogár), Sza­bó. Edző: Varsányi Tibor. - Lé­­bény: Kása - Simon Viss Fülöp, Vesztergom, Gulyás, Ktell, Rédti, Feller, Scheibelhoffer (Tolnai), He­iser. Edző: Vesztergom Imre. Az első 20 percben a bizony­talankodó hazai védők mellett több nagy gólszerzési lehetősége is adódott a vendégcsapatnak, de nem tudtak azokkal élni. Átvette az irányítást egy időre a hazai gár­da, és mindjárt két gólt is szerez­tek, Salamon révén. Az elsőt Tóth parádés átadásából, a másodikat pedig a kifutó kapust is kicselez­ve szerezte a csatár. 2-0.­­ Az 52. percben Szalai labdája kapufáról vágódott a hálóba. 3-0. Meddő vendégfölénnyel és veszélyes ha­zai kontrákkal folytatódott a fel­­paprikázódott hangulatú játék. A 80. percben Szalai növelte a ha­zai gólok számát, a 85. percben pedig Heiser jól eltalált lövése je­lentette a vendégek szépítő gól­ját. 4—1.­­ A mezőnyben egyen­rangú ellenfél volt a lébényi együt­tes, határozottabb támadójáté­kukkal nyertek a vendéglátók. Jók: Zvezdovics, Demján F., illet­ve Heiser és Visi. (Bede) ■ - - V. I. P. Cukorgyári SE 10 31- 8 20 2. Győr-Ménfőcsanak 10 24- 9 17 3. SVSE 10 15-12 14 4. Csorna 10 30-22 12 5. Koroncó 10 31-21 11 6. Lébény 10 22-15 11 7. Jánossomorja 10 16-12 11 8. Pér-Mindszent 10 22-25 11 9. Fertőszentmiklós 10 13-15 9 10. Máriakálnok 10 16-19 9 11. Gy. Elektromos 10 15-15 8 12. Kapuvár 10 9-12 7 13. Győrszemere 10 11-26 6 14. Győrszentiván 10 13-23 5 15. Hegykő 10 6-24 5 16. Mofém Vasas 10 9-27 4 KESZTHELY-MOTIM TE 1-0 (0-0) Keszthely, 500 néző. V.: Polgár. Keszthely: Szabó - Mentes, Lá­zár, Utas, Koller, Sebők, Arany, Pintér (Neményi), Molnár, Sipőcz (Nagy), Pécsi Edző: Keszei Ferenc. Motim TE: Radenszki - Horváth I, Kopf, Szakály, Rácz, Bogár (Ta­más), Halász, Fülöp, Boán, Zsup­pán, Horváth 11. Edző: Turány Im­re. A találkozó első felében szá­mos helyzete volt a hazaiaknak, de a magyaróvári kapus többször is bravúrosan védett. Szünet után is nagy iramú, küzdelmes volt a mérkőzés, amely a 80. percben dőlt el: egy balról beívelt labdát Arany tíz méterről, fejjel Sipőczhöz továbbított, a csa­tár pedig nyolc méterről, védhe­­tetlenül bólintott a kapu bal ol­dalába. Jók: Lázár (a mezőny leg­jobbja), Szabó, Utasi, Arany, Si­pőcz, ill. Kadenszki, Kopf, Illés, Bóbics László A Bakony-csoportban játszott további mérkőzések eredményei: Répcelak-Herend 4-1, Kör­mend-Balatonfüred 0-0, Ajkai Bá­­nyász-Tapolca 2-2. 1. Motim TE 10 26-11 16 2. Keszthely 10 22-14 15 3. Ajkai Bányász 10 24-15 14 4. S. Távközlés 10 17-18 13 5. Répcelak 10 21-13 12 6. Gy. Dózsa 10 17-10 12 7. Körmend 10 15- 9 12 8. Balatonfüred 10 16-10 11 9. Héviz 10 22-19 10 10. Betka-MÁVDAC 10 13-13 10 11. Szentgotthárd 10 13-17 9 12. Peremarton 10 24-32 8 13. Herend 10 14-24 7 14. Hegyeshalom 10 14-20 5 15. Tapolca • 1010-22 4 16. Sárvár 10 7-30 2