Kisalföld, 1996. május (51. évfolyam, 102-126. szám)

1996-05-02 / 102. szám

1996. május 2., csütörtök KISALFÖLD Csorna: Szeder nélkül nincs gól! Labdarúgó NB III Bakony-csoport Motim TE-Győr-Ménfő­csanak 2-2 (2-1) Mosonmagyaróvár, 1200 né­ző. V.: Tuczai. Motim TE: Schnitzer - Né­meth, Meszlényi, Pomsár, Hor­váth Zs., Varga (Mikóczi), Sztra­­nyovszki (Baán), Halász, Süle, Virág, Kovács A. (Zsupán). Edző: Papp Gyula. Mentőcsanak: Polgár - Mit­ring (Sipőcz), Horváth Sz., Teidl, Papp (Nagy), Reizer, Mak­kos, Kovács B., Tar, Bendeko­­vics, Dómján F. Edző: Horváth László. Gsz.: Varga, Halász, ill. Ko­vács B., Dómján F. Meglepte a hazaiakat, hogy nem álltak be védekezni a vendé­gek, s egymás után veszélyeztet­tek. A 10. percben Demján köze­li lövését védte bravúrral Schni­tzer. A hazaiak szétesően játsz­va, pontatlan átadásokkal bor­zolták a közönség idegeit, de az­tán megrázták magukat, s a 27. percben megszerezték a vezetést: bal oldali szabadrúgás után Var­ga fejelt a hálóba. 1-0. A 29. perc­ben Kovács A. egy jobb oldali beadást a 11-es pontról a kapus­ba lőtt. A 32. percben veszélyez­tettek a vendégek, de Tar lövését a védők mentették. A 35. percben egyenlítettek a vendégek, Kovács B. lövése a felső kapufáról lepat­tant, a játékvezető a partjelző in­tésére gólt ítélt. 1-1. Egy percig örülhettek csak a csanakiak, Var­ga beadását Halász másodszorra lőtte a hálóba. 2-1. A szünetig még Varga veszélyeztetett, de a kapus mentett. Fordulás után folytatódott a hazaiak csapkodó játéka, így könnyedén zárt a ven­dégvédelem. Az 59. percben Demján kétméteres lesről indult el, a keresztező Meszlényit is át­játszotta, s kiegyenlített. 2-2. A vendégek önfeláldozó, lel­kes, jó játékkal, megérdemelten szereztek pontot a szétesően ját­szó hazaiak ellen. Jók, senki, ill. Kovács B., Dem­ján F., Teidl. Papp Gyula: - Nagyon szé­gyellem magam. Remélem, a csa­patnak is lesz önkritikája. Horváth László:-Jó mérkőzé­sen, kis szerencsével, akár nyer­hettünk is volna. Gratulálok a csapatomnak! Tar István, a Ménfőcsanak el­nöke: - A döntetlen reális, sőt, még néhány helyzetet el is hi­báztunk. Horváth Imre Motim-szurko­­ló:­­ Vereséggel felérő döntetlen. Ifjúságiak: Motim TE-Ménfő­­csanak 6-2. (Gsz.: Bertók 3, Do­monkos 2, Kertész, ill. Erdélyi, Savanyó.) Félix Sándor Szombathelyi TE-Raszter-Betka-MÁVDAC 2-0 (0-0) Szombathely, 100 néző. V.: Drávecz. Tanárképző: Kresák - dr. Kö­vesed (Eőri), Tóth F., Pulai (Bá­rány), Bálint (Vertetics), Molnár B., Gercsnek, Kiss Sz., Mihalecz, Gaál, Dömötör. Edző: Sákovics Péter MAVDAC: Markó - Gulyás, Riba, Takács, Sinkó, Nagy Cs., Polócz (Németh Sz.), Tóth B., Mayer (Baki), Csollány (Glaser), Szakáll. Edző: Berta József. Gsz.: Gaál, Molnár B. Az első negyedóra kiegyenlí­tett játékot hozott, aztán előbb Szakáll szerezhetett volna gólt, majd pár perc múlva Bálint hibá­zott nagy helyzetben. Lagymatag iramban folyt a mérkőzés, sok volt az átadási hiba. Szünet után hamar megszerezte a vezetést a főiskolás gárda. Az 50. percben a 16-os vonalán álldogáló Molnár P. a kilépő Gaálhoz passzolt, aki 14 méterről a bal sarokba lőtt. 1-0. Az 56. percben Baki tört be a 16-oson belülre, ahol dr. Köves­­di buktatta. 11-es! A büntetőt Nagy Cs.­a bal kapufára lőtte. A 60. percben Dömötör húzott el a jobb oldalon, beadása után Mol­nár P. 15 méterről a kapu köze­pébe bombázott. 2-0. A gól szem­mel láthatólag megrogyasztotta a vendégeket, a vasiak tovább növelhették volna előnyüket. A 70. percben a győriek előtt is adó­dott egy lehetőség, a csereként beállt Baki lőtt 15 méterről a bal kapufa mellé. Öt perc múlva a kilépő Gaál lábáról az utolsó pil­lanatban halászta el a labdát Markó. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a szombathelyiek megérde­melten nyertek a szétesően fut­ballozó vendégek ellen. Jók: Tóth Sz., Mihalecz, Mol­nár B., Gaál, Dömötör, ill. Ta­kács, Szakáll. Sákovics Péter: - Végre ismét sikerült nyernünk, bár a hely­zetkihasználás terén van mit ja­vulnunk. Nem adjuk fel, igyek­szünk minél több csapat „baju­szát megcibálni”. Berta József: - Nagyon szim­patikus és jól játszó együttes győ­zött le bennünket. Ma nagyon gyengén futballoztunk. Ifjúságiak: Tanárképző-MÁVDAC 1-4. Pám András Csoma-Riegler-Linde SE 0-0 Csorna, 1200 néző. V.: Kiss T. Csorna: Szenderák - Préger, Bera, Horváth T., Horváth A., Jakab (Kovács R., Csík), Turbék, Árpási, Kövecses, Németh A., Görög. Edző: Horváth László. Linde SE: Németh G. - Teke (Borbás), Kele, Varga G., Csorba, Halász, Latyák, Varga T., Pécz, Horváth B., Fehér. Edző: Gás­pár Tibor. Kiállítva: Fehér. A mérkőzés előtt a csornai szurkolókat szinte villámcsapás­ként érte a hír, mely szerint Sze­der András a vasárnapi Gy. Dó­zsa elleni találkozón bokasza­­lag-szakadást szenvedett, és a tavaszi idényben már aligha lép­het pályára. Óvatosan kezdtek a csapatok, aztán egyre keményeb­bé, küzdelmesebbé vált a mér­kőzés, de jobbára a két 16-os kö­zötti területen folyt a játék. Az el­ső helyzet a 25. percben Kövecses előtt adódott, de ő nem tudott élni a lehetőséggel. A 33. percben Fehér szándékosan megrúgta Ár­­pásit, és ezért a játékvezető ke­zében jogosan villant a piros lap. Két perc múlva Görög adott kö­zépre, de Árpási teljesen egye­dül a 11-es pontról a léc mellé gu­rított. A második játékrészben is folytatódott a küzdelem, állandó­sult a vendéglátók mezőnyfölé­nye. A csornaiak azonban hiába szorították kapujuk elé a répce­­lakiakat, a létszámbeli előnyü­ket képtelenek voltak gólra vál­tani, s így be kellett érniük a dön­tetlennel. Jók: Bera, Préger, Turbék, ill. Horváth B., Csorba, Kele. Horváth László: - Ötvenhét perces emberelőnyünket képtele­nek voltunk gólra váltani az egy pontért futballozó Linde ellen. Nem gondoltam volna, hogy Sze­der kiválásával ennyire tehetet­lenek leszünk a kapu előtt. Gáspár Tibor: - Fehér kiállí­tásáig kiegyensúlyozott volt a já­ték. A Csorna mintha tartott vol­na tőlünk, nem mert kitámadni, s létszámfölényét sem tudta ki­használni. Küzdeni tudásból je­lesre vizsgáztunk, s ennek kö­szönhetően kiharcoltuk a dön­tetlent, a megítélésem szerint gör­csösen játszó hazaiak ellen. Ifjúságiak: Csoma-Linde 3-3. (Gsz.: Horváth A., Éliás, Varga öngól, ill. Balogh 2, Bécsi.) HASZONITS JÓZSEF Szentgotthárd-P. Cukorgyári SE 1-0 (1-0) Petőháza, 600 néző. V: Ta­kács. Szentgotthárd: Borsos - Né­meth, Baumgartner J., Kovács, Meskó, Marton, Szőke (Takács), Tóbiás, Baumgartner A. (Or­­száczki), Korpics (Ihos), Palcsa. Edző: Matusz Gyula. Petőháza: Zsirai - Román, Csonka, Preiner, Bencsics (Hor­váth L.),­ Erdős, Szabó T., Ko­­ronczi, Ábrahám, Bencze (Hor­váth K), Szalka (Németh T). Edző: Horváth György. Gsz.: Meskó. Hazaiak kezdtek jobban, több­nyire a vendégek térfelén folyt a játék, mégis a 1l. percben a ven­dégek előtt adódott lehetőség: a védőkről lecsorgó labdával Sző­ke egyedül lépett ki, tíz méterről leadott lépését Zsirai ujjheggyel tolta a léc fölé. A petőházi válasz­ra a 18. percig kellett várni, ami­kor Ábrahám jól adott középre, de Szalka öt méterről gyatrán mellélőtt. Fél óra elteltével veszé­lyesebbé váltak a hazai támadá­sok, a 37. percben bal oldali szög­let után Preiner lőtt 14 méterről kapura, Borsos bravúrral hárí­tott. Majd ismét Szalka előtt adó­dott lehetőség, de lövés helyett a beadást választotta. A félidő utol­só előtti percében hideg zuhany­ként hatott a szentgotthárdiak­­ találata. Jobb oldali szöglet után Meskó az állva maradó hazai vé­dők közül a bal felső sarokba fe­jelt. 1-0. Az első félidő eredmé­nye meghatározta a második j­á­­tékrész képét: a hazaiak erőltet­ték a támadásokat, a vendégek gyors kontrákkal próbálkoztak,­­ míg kapujukat foggal-körömmel védték a góltól. Sikerrel tehették, hiszen a petőházi támadásszö­vésbe rengeteg hiba csúszott, vagy a befejezések nem sikerül­tek, végső esetben pedig a jól vé­dő Borsos volt a végállomás. A legnagyobb hazai lehetőség a 80. percben adódott, Horváth L. jól lépett ki a védők közül, beadása tisztán találta Ábrahámot, aki gyengén mellélőtt. A hajrára a vendégek előtt is adódott egy gól­szerzési lehetőség, a 85. percben gyors kontratámadás végén Pal­csa lőtt 16 méterről kapura, de Zsirai bravúrral szögletre tolta a labdát. Meglepő, de megérdemelt győ­zelmet aratott a szentgotthárdi gárda. Akaraterőben, lelkesedés­ben felülmúlta a tompának tűnő és a befejezéseknél rendkívül pontatlan petőháziakat. Mind­ezek mellett a vendégek e dél­utánon Fortunával is igen köze­li barátságban álltak. Jók: Borsos, Szőke, Baumgart­­­­ner A., Palosa, ill. Preiner, Ko­­ronczi, Szabó T. Horváth György: - A helyzete­ket nem elég kialakítani, azokat be is kell rúgni, gól nélkül ugyan­is képtelenség nyerni. Matusz Gyula: - Nagyon akar­tuk a győzelmet, amihez jó játé­kunk mellett a szerencse is hoz­zásegített bennünket. Ifjúságiak: Petőháza-Szent­­gotthárd 4-1. (Gsz.: Vámosi, Prádler A., Szalai, Magyar ön­gól, ill. Magyar.) Piskolti Béla Körmend-Gy. Dózsa- Horváth-Gumi 3-0 (1-0) Körmend, 600 néző. V: Szé­­kedli. Körmend: Kirchknopf - Pet­­róczi, Kovács G., Elekes, Krem­ser M., Jóna (Őr), Somfalvi (Lu­kács), Horváth Zs., Hegyi, Krem­ser Cs., Marton (Somlai). Edző: Horváth Antal. Dózsa: Deld -Józsa, Szabó A., Czetti, Kulcsár (Farkas), Czup­­pon, Nagy A., Bordás, Magyar, Szekeres (Pesti), Grurovic. Edző: Kovács Lajos. Gsz.:Hegyi, Kremser Cs., Hor­váth Zs. Kiállítva: Magyar. A 4. percben vezetést szerzett, s ettől a kelleténél jobban meg­nyugodott a hazai csapat. A ven­dégek sem remekeltek, így az el­ső félidőben a nézők leginkább csak a napsütésnek örvendezhet­tek. A folytatásban a győriek le­támadtak, s ezzel alaposan meg­zavarták a hazaiakat, ám kis ide­ig Magyar kiállítása után is tar­tó fölényüket nem sikerült gólra váltaniuk. Aztán feléledt az ad­dig átütő erő nélkül játszó Kör­mend, s az utoló negyedórában két gólt rúgott az erejükkel elké­szülő győrieknek. A végül három gólkülönbségűre sikeredett vég­eredmény ellenére a Dózsa nem érdemelt vereséget a gyengén ját­szó Körmend otthonában. Jók: Kremser R., ill. Bordás. Horváth Antal: - Győztünk, s most ez a legfontosabb. Kovács Lajos:­­ Akaraterő nél­kül nincs jó eredmény. Ifjúságiak: Körmend-Gy. Dó­zsa 1-2, Pám András A Bakony-csoport további eredményei: Sárvár-Bük 1-1, Ti­­hany-Tapolca 4-0, Hévíz-Zala­­apáti 0-0. 1. Körmend 22 38-13 50 2. Linde SE 22 45-19 49 3. Csorna 22 47-19 47 4. Petőháza 22 33-17 40 5. Motim TE 22 53-35 34 6. Hévíz 22 40-36 33 7. Bük 21 27-35 30 8. Szentgotthárd 22 26-25 29 9. Tihany 22 28-31 27 10. Győr-Ménfő­csanak 22 27-41 27 11. Betka-MÁVDAC 21 23-28 26 12. Sárvár 22 25-45 24 13. Tapolca 22 21-32 23 14. Gy. Dózsa 22 38 2 2 22 15. Zalaapáti 22 24-39 20 16. Szombathelyi TK 22 21-58 11 Tenisz, pályáról pályára Németh és Domschitz a megyei bajnok A sokéves kihagyás után idén ismét megrendezett férfi egyéni megyei bajnokságon a tenisz ob I-es csapatbajnok­ság egybeesése miatt az első osztályban nem avattak bajno­kot, viszont a második és a harmadik osztályban népes mezőnnyel rendezték a ver­senyt. Kétnapos kemény csatá­rozások után a második osz­tályban Németh József (Győ­ri Vízügy SE) lett a bajnok, második Hajnal Gábor (Sopro­ni Sörgyári SE), a harmadik helyen pedig Molnár Gergely (S. Sörgyári SE) és Szalai Zsolt (Gy. Vízügy SE) osztozott. A harmadik osztályban, ahol a fiatalság uralta a mezőnyt, nagy meglepetésre a döntőben Domschitz Gergely, a 14 éve­sek legutóbbi tízek bajnoksá­gának sztárja legyőzte az esé­lyesebb Tullner Pétert (mind­ketten Gy. Vízügy SE). Har­madik: Berecz András és Kiss Gergely (ugyancsak Gy. Víz­ügy SE). Párosban vigaszta­lódhatott Tullner, mert Pajor Dániellel az oldalán a címet eldöntő mérkőzésen győzött a Kiss Gergely-Szalai Zsolt ket­tőssel szemben, a harmadik hely pedig a Németh­ Rózsa (Gy. Vízügy SE) és a Soós-Be­­recz (Gy. Belvárosi TK, Gy. Vízügy) duónak jutott. Népes mezőny gyűlt össze a győri Kálvária utcai Lombard TK pályáin is, ahol a Lom­­bard-kupa korosztályos tor­nán a 10 éveseknél Borossay György (Sopron) győzött (6:1, 6:1) Horváth Tiborral (Tisza TC) szemben, 3. Kovács Imre (Lombard TK) és Horváth Ist­ván (Serve Volley TC). A 12 éveseknél szintén soproni győ­zelem született, Kitzinger Fe­renc 6:3, 6:0-ra nyerte a dön­tőt a budapesti Kiss Márton ellen, 3. Vajda Gábor (BSE) és Marti Zoltán (LRI Malév). A 14 éveseknél a döntőben Milano­­vich Márk (Lombard TK)-Föl­­des Ádám (BVSC) 6:1, 6:2, 3. Mészáros András (Soproni Racket) és Erdélyi Ákos (Gy. Vízügy SE). A legnagyobbak­nál a balatonalmádi Rajnai Csaba győzött, 1:6, 7:5, 7:5-re Soós István ellen (Lombard TK), 3. Milanovich Márk és Sztraka Tamás (Veszprém). Csornán, ahol a kemping­pályákon az évadnyitó ver­senyt rendezték, a lányoknál 1. Császár Júlia, 2. Császár Ildi­kó (Császár-tenisz), 3. Polgár Eszter (Gy. Dózsa). A fiúk ver­senyében 1. Macher András (Gy. Dózsa), 2. Szeöcs Kornél (Csorna), 3. Polgár Gábor (Gy. Dózsa). A felnőtteknél 1. Rónai Ferenc (Győr), 2. Soós István (Kapuvár), 3. Fehérváry Sán­dor (Győr) és Kapusi Béla (Ka­puvár). Siófokon, a dunántúli kör­versenyen a serdülő lányok korcsoportjában Nagy Kata­lin (Gy. Vízügy SE) végzett az első helyen, a serdülő fiúknál harmadik Somogyi Zsolt (Gy. Vízügy SE). Százhalombattán, országos korosztályos teniszversenyen a Gy. Vízügy SE sportolója, Pócza Barbara a 10 és a 12 évesek korcsoportját is meg­nyerte. Klubtársa, Hanich Mó­nika a 12 évesek között a má­sodik helyen végzett. Pápán ezen a hétvégén ren­dezik az idei első szabadtéri versenyt a Vasas Köztársaság üigeti pályáin. A Miklós Gyu­­la-vándorkupára ma délután lehet nevezni, sorsolás csütör­tökön 19 órakor. ILLÉS Második hely a csb-n Bp. Elektromos-SVSE 5:4 Budapesten az ob I alsó ágán a feljutásért folyt a harc azon a te­­nisz-csapattalálkozón, amelyen a fővárosi Elektromos az SVSE együttesét látta vendégül. A sopro­niak, akik eddigi tavaszi mérkőzé­seiket sorra nyerték, ezen a buda­pesti találkozón is biztatóan kezd­tek, s bár az egyesek után 3:3 volt az állás, papírorma szerint a páro­sok csatájából is megszerezhették volna a szükséges pluszpontot. Eredmények: Lányi-Hrezo 6:7, 3:6, Kisantal-Úr 2:6, 6:3, 3:6, Bo­­ri-Keszei 6:1, 7:6, Horváth Gá­­bor-Vágó 4:6,1:6, Petőfi-Horváth Ákos 6:1, 6:0, Bozsonyi-Filadelfi 6:3, 6:2, Lányi, Bori-Hrezo, Vágó 0:6, 6:1,6:3, Kisantal, Hatala-Ke­­szei, Horváth Á. 6:2, 6:0, Petőfi, Bozsonyi-Úr, Kracskó 1:6,6:3,6:7. Ezzel az egyetlen pontos vere­séggel a soproni férficsapat az ob I alsó ágán a második helyen fejez­te be a bajnokságot. I. F. ETO-öregfiúk Püskin A vasárnapi, Püskin rendezett búcsú hangulatát emelte az ETO FC öregfiúk­ együttesének vendégjátéka. A zöld-fehérek dr. Tóth (Nyikos) - Mohay, Pénzes, Horváth F., Izsáki, Bírta (dr. Horváth), Somogyi (Mohai), Kováts Cs., Cs. Kovács, Gyurmánczy, Mile összetételű gárdája 3-2-re győzött a vendéglátók mai első csapata(!) ellen. A gólokat Kováts Cs. 2, Somogyi, illetve Joó E. 2 szerezték. SPORT 23 Jól céloztak a győriek A Gy. Dózsa és a Győri Polgári Lövész SE sportlövői a hét végén a szlovákiai Komárnéban sport­lövőversenyen vettek részt. Ez az esemény egyben az első magyar fe­kete lőporos országos bajnokság is volt. Revolver kategóriában orszá­gos bajnok lett Faltusz Róbert (GyPLE), míg Kisbakonyi János (Gy. Dózsa) harmadik helyen vég­zett. A csapatversenyben a győ­riek két egyesületből kialakított vegyes együttese a dobogó leg­felső fokára állhatott. A legjobb csapat névsora: Faltusz Róbert, Kisbakonyi János, Heitzer Péter és Somogyi Miklós. A nemzetközi mezőnyben ugyanez a csapat pisztollyal a má­sodik helyet érte el. Faltusz Ró­bert pisztollyal második, puská­val a negyedik helyen zárt a nyílt versenyben. TÜ1/ÜC7I má tffc f n.ini TV-35 Elektromos láncfűrész BUb­-lI BU101 - ütve fúrt sáp (500 W, 13 mm) t­­m-b BÚR 102 E - ütve fúró gép (500 W, 13 mm) tm-n BÚR 150 E - ütve fúró gép 11JBL- B T60 lyukfű­részgép (500 W/60 mm) UK­rB Sarokcsiszológép (850 W/125 mm) it­lk­ B kft. MARCAL ÁRUHÁZ ZÁUJUDInÁMIA TVRMÉKMI csempe....................880,- Ft/ma-től leül- és beltéri járólap .800,- Ft/ma-tól ALFÖLDI BirilÉnyÉ1 lmiárcos csempe....................957,-Ft/ma-től leül- és beltéri járólap­­.551,- Ft/mMől fürdőkádak (Miér és színes) (150-170 cm) zuhanytól (Miér és színes) (80x80 cm) 10% engedménnyel Kamatmentes hitel 50% befizetéssel kezessel, 60% befizetéssel kezes nélkül! Vállalkozóknak, vállalatoknak kedvezmények, 5% engedmény fogyasztói árainkból! Vállakozók Áruháza Győr, Kálvária u. 38.96/413-246 Vas Áruház Mosonmagyaróvár, Szent István u. 90.96/215-882 Hermónia Áruház Győr, Gerence u. 29-31.96/417-883 Vas Áruház Sopron, IV. László király u.. 99/317-338 Mártai Áruház Győr, Pápai u. 44.96/416-397 Ikva Áruház Sopron, Árpád u. 1. 99/311-011 KONTOR , I/ Robi-Rekord 250 T univerzális kistraktor ItmMB,—­n A gépekhez adapterek kedvező áron vásárolhatók) Robbanómotoros fűnyírógépet nyihat, ha nálunk vásárol kertigépet Sorsolás az akció végén május 10-én. V­ulcan (Briggs motoros) 30.150f- Ft 1 /2"-os........................................60- Ft/fm­ otim (villanymotoros).........15.700- Ft 3/4"-os.............................. .....104- Ft/fm r-os.........................................162,-Ft/fm Crfarfilli ímhhandmntnrnc) rsormotozn fift Aflfl -Ff Robi-56.....................40.640,- FI Robi-66.....................82640,-Ft Robi-156 tx ... 60.110,-Ft