Félegyházi Hírlap, 1995 (1. évfolyam, 1-7. szám)

1995-11-03 / 3. szám

1995. november 3. FÉLEGYHÁZI HÍRLAP Labdarúgás NB III. Alföld-csoport Dobogós helyen a KTK Október 21. KTK - Tótkomlós 3 : 0 (0 : 0) A mérkőzés első 70 perce ki­egyenlített játékot hozott. Az utolsó játékrészben sikerült a KTK-nak a rangadón legyűrnie a tótkomlósi gárdát. Góllövők: Fó­­rizs 73. perc, Fütyü 80. perc és Ujfalusi 84. perc: Október 29. Mezőberény - KTK 2:4 (0:1) Jó iramú mérkőzésen a jobb fo­cit játszó és a helyzeteit jobban kihasználó félegyházi csapat meg­érdemelten nyert idegenben, ezzel megerősítette a tabellán elfoglalt harmadik helyét. Az NB III. Alföldi-csoport állása Következő mérkőzések: November 4. (szombat) 13 óra KTK-Gyula November 12 (vasárnap) 13 óra Makó-KTK *** Megyei II.osztály 10.22. Dunaegyháza - KHSE 0:1 (0:1) 100 néző, vezette: Tóth Az eredmény nem tükrözi hű­en a Honvéd fölényét. Javuló já­ték mellett a helyzetkihasználás­ban még mindig akadnak hiá­nyosságok. Jók: a hazai csapatból senki, ill. Dinnyés, Lombos, Pap, Kovács. Góllövő: Tatárcsik, 10. 28. KHSE - Szabadszállás 0:1 (0:0) 100 néző, vezette: Kovács A fegyelmezettebb csapatjáté­kot mutató vendégek Illés 89. percben szerzett góljával jogosan szerezték meg a győzelmet. Ha­zai környezetben a Honvéd játé­kosai továbbra is igen gyengén szerepelnek. Góllövő: Illés Jók, Kemencsi, Mezei, ill. Kovács S., Milkovics, Németh, Illés. *** Kispályás labdarúgás Kiskunfélegyházán már több mint 15 éve működik folyamato­san a városi kispályás labdarúgás. A nevezett csapatok létszáma idényenként változik. Az 1995- 96 évi bajnokságban 14 csapat vesz részt, ami az elmúlt évekhez képest a legtöbb. Az őszi-tavaszi bajnoki rendszerben lebonyolí­tott mérkőzések most érkeztek el a bajnokság félidejéhez, mely az alábbi eredménnyel zárult. Március végétől indul a tava­szi szezon és a tabella jelenlegi állása szerint, szoros és izgalmas mérkőzéseket láthatunk még hét­főnként a KTK sportpályán. A téli teremtornák időpontjai­ról folyamatosan tájékoztatjuk az érdeklődőket és szeretettel várjuk a mérkőzésekre a szurkolókat. 1. Kiskund. 12 111­­­36- 734 2. Makó 12 10 11 32-831 3. KTK 127 3232-1424 4. Sagri VI 127 1425-1322 5. Gyula 126 33­16-1321 6. Kalocsa 125 4318-1319 7. Tótkomlós 126 1514-17­19 8. Baja 125 2518-1517 9. Csont FC 125 1624-1816 10. Körösi FC 123 5410-1214 ll.SsgrfEAC 123 3619-2712 12. Szentesi FC123 3611-2412 13. Kunbaja 123 2716-2711 14. Mezőb. 122 2810-25 8 15. Szarvas 121 29 6-23 5 16. Mindsz. 121 2912-43 5 1. Bulls 2. Y-söröző 3. ÁFÉSZ 4. V. tigrisek 5. Anonim 6. Husker 7. Móra ifi 8. Klub 84 9. Iparosok 10. Pálmán. 11. Aréna-BSC 12. Fortuna 13 11 13 10 13 8 13. Tom-King 13 14. Zebrák 13 1 1 53-6 23 1 2 35-1721 3 238-11 19 334-1518 322-1617 431-2216 526-1715 4­22-1815 728-3310 821-30 9 0 9 32-39 8 0 915-39 8 11125-51 3 013 11­ 78 0 Fokozódik a félegyházi futball láz Lassan a hajrájához köze­lednek a csapatok az 1995/96- os bajnoki év őszi idényének. A pontvadászat egyre na­gyobb küzdelmeket hoz, és egyre nagyobb örömet szerez a félegyháziaknak. Három fordulóval a szezonzárás előtt a KTK labdarúgó-csapata az igen előkelő harmadik helyet foglalja el az NB III. Alföld csoportjának tabelláján. A jó szereplés hátteréről és a napi gondokról Vida Pál szakosz­tályelnököt kérdeztük. -A nyári átigazolási időszak­ban derült ki, hogy csoportunk csapatai igen sok, nagy nevű focistát csábítottak magukhoz, így a szakosztályvezetés csak az első öt hely valamelyikét tűzte ki célul. Amikor viszont személyesen is sikerült meg­győződnünk leendő ellenfele­ink valóságos tudásszintjéről, úgy döntöttünk, hogy nem ma­radhatunk le a dobogóról. A Tótkomlós elleni hazai győzel­münk után a tervből valóság lett,és nagyon remélem, hogy a hátralévő három mérkőzésün­kön sikerül majd megtartanunk harmadik helyezésünket a lista­vezető Kiskundorozsma és a Makó csapatai mögött. A jó és eredményes szereplésre, no meg a jó focira a nézők is kíván­csiak, és így örömmel mondha­tom, hogy mostanában rend­szeresen 6-800-an jönnek ki a mérkőzéseinkre. Ez igen ör­vendetes dolog, csak az furcsa, hogy mindez valahogy nem je­lentkezik „pluszként” a jegyek eladásakor! A Tótkomlós elleni rangadómérkőzésen is pl. ösz­­szesen csak 143 db jegyet vásá­roltak meg a pénztárnál.A be­folyt összeget azon nyomban ki is fizettük a bírói díjakra. Én nagyon jól tudom, hogy mára már mennyire „elszaladtak” az árak, de a mi 150 Ft-os felnőtt és 90 Ft-os nyugdíjas jegyeink még mindig a legolcsóbbak a környéken. Ezért arra kérném kedves szurkolóinkat, hogy te­kintsék jobban szívügyüknek a csapat sorsát, hiszen az általuk kifizetett forintok kb. nyolcszá­zas nézőátlag esetén fedeznék a szakosztály éves költségveté­sének mintegy ötödét. Tudnia kell a szurkolóknak azt is- fej­tette ki Vida Pál, hogy jó két évvel ezelőtt, amikor vállalko­zótársaimmal együtt belevág­tunk a labdarúgócsapat támo­gatásába, még több mint tízen voltunk szponzorok. A nehéz gazdasági helyzet azóta sajnos sokukat tönkretette, így mára már csak az önkormányzat, az Aréna kft., a Primőr kft., a Hol­le kft. valamint a V és B kft. számít komoly támogatónak. Ráadásul a hírek szerint az ön­­kormányzat fel akarja mondani azt a szerződést melyet a pálya üzemeltetésére és fenntartására kötött velünk. Ezzel komoly veszélybe kerül az Alpári úti sportlétesítmény, amelyet elő­deink sok éves munkával és anyagi áldozattal hoztak létre. Tévedés azt hinni, hogy ez a KIK. labdarúgóinak a „birodal­ma”, hiszen ide járnak ki napi rendszerességgel az általános iskolák fiataljai, a tűzoltók, a karatésok, a kispályás bajnok­ság résztvevői és mindenki, aki csak úgy kedvtelésből mozog­ni, sportolni akar. Az önkor­mányzattal kötött szerződés ér­telmében mi a mai napig becsü­lettel teljesítettük a ránk háruló feladatokat, ezért aztán nem tu­dom megérteni, miért akar „ki­szállni” az önkormányzat a lé­tesítmény további pénzügyi fi­nanszírozásából? Mindezek el­lenére én optimista természetű ember vagyok és bízom a fél­egyházi képviselő-testület tag­jainak szakértelmében. Remé­lem, hogy a város jövő évi költ­ségvetésében továbbra is szere­pelni fog az a mintegy másfél millió Ft., amely szükséges a sporttelep működtetéséhez. Akkor talán teljesíthető lenne sokak nagy-nagy álma is az NB­ II-be kerülésről... Farkas Tibor Sz. Sándor (Fotó:Farkas Tibor) a KTK NB III. labdarúgócsapata (balról jobbra) ülnek: Siber Mátyás, Fekete Zsolt, Csincsák Zoltán, Kertész Gábor, Z­aposánszky Tamás, Toldi Árpád, középső sor: Újfalusi János, Fatysi Illés, Fórizs István, Korom Tibor, Bartus Henrik, Valkovics Gábor, állnak: Cseh Attila, Nagy Lajos, Márton Tibor, Kurucz István, edző, Papp Zoltán, Skribics Ljubomir, Bánó Kosárlabda Magyar Kupa, férfi mérkőzés: október 18. Kiskunfélegyházi KC - Szeged (SZEDEÁK) 66 : 92 (35 : 50) Ld: Vértesi 23, Görög 17, Rabi 12, Bódi 8, Szabó 4, Kelemen 2. Edző: Bódi Sándor A félegyháziak eddigi kitűnő kupaszereplését az NB I. vendégcsapat állította meg. NB II. női kosárlabda bajnoki mérkőzés. október 21. Kiskunfélegyházi KC - Nyíregyházi TK 39:34 (25:16) Ld: Mig 16, Bozókiné Mátrai A. 15, Laczkó 6, Törteli 2. Edző: Nádasdi József A tartalékos hazai csapat közepes színvonalú, pontokban szegény mérkőzésen végig vezetve győzött. október 28. Kiskunfélegyházi KC - Debrecen 49:56 (32:28) Ld: Mig 17, Eryes 10, Mátrai 14, Laczkó 6, Vidács 2. Edző : Nádasdi József A Kalmár Katalint nélkülöző hazaiak játéka, lelkesedése kevésnek bizonyult, - különösen a második játékrészben - a rutinos vendégek el­len. NB II. férfi bajnoki kosárlabda mérkőzés: október 28. Kiskunfélegyházi KC - Békéscsaba 72:71 (36:45) Ld: Vértesi 26, Görög 20, Solymosi 12, Szabó M. 7, Bódi 6, Rabi 1. Edző: Bódi Sándor Kitűnő mérkőzést vívott a két jól felkészített együttes. Szoros, nagyiramú küzdelem, fordula­tok, izgalmak jel­lemezték a meccset. Görög Imre, csapatkapitány a mérkőzésen kéztöréses sérülést szenvedett, játékára előreláthatólag 5-6 hétig nem lehet számítani. A játék színvonaláért dicséret illeti mindkét csapatot, amit a mérkőzés végén a közönség vas­tapssal jutalmazott. Bírókra fiúk! A bajai birkózósport egyik nagy alak­jának, Popori Ottónak az emlékére meg­hívásos, diák „B” korcsoportos, szabad­fogású birkózóversenyt rendeztek a mi­nap, ahol a Félegyházi Vasas fiataljai igen jó eredményeket értek el. Az előké­szítő korosztályban (26 kg) Forgó Tibor, tíz induló közül, négy tusgyőzelmével az első, a „B” korosztályban a 41 kg-os súly­csoportban Van Zoltán két győzelemmel és két vereséggel az ötödik, a 60 kg-osok között Bárány Tamás négy győzelemmel és egy vereséggel a második, míg a 73 kg-os Fetter Tamás megabiztos birkózá­sával lehengerelte ellenfeleit, így az első helyet szerezte meg. Vállalkozók figyelem! JKISKUNSI AUTÓSISKOLA KFt. Irodahelységek, tantermek, raktárhelységek, gépkocsigarázsok, frekventált helyen, kedvező feltételekkel kiadók. Telefon van. ÉRDEKLŐDNI: Kisháza, Marosvásárhely u. 11. (volt MHSZ). Munkanapokon: 8-13-ig vagy tel.: 06-60/302-321. Járművezetői tanfolyamainkat folyamatosan indítjuk. Kertész Attila, iskolavezető. 7. oldal Parádés revans Félegyházán most Klampár is térdre kényszerült (Fotó: Farkas Tibor) Asztalitenisz Klubcsapatok Szuper Ligája CREDO AC - Haviro (cseh) 10-0 Csupán 70 perc kellett a CREDO-nak a győzelemhez. *** CREDO AC - Wolkersdorf 7-3 Parádés revansot vettek a félegyházi pingpongozok a BEK- ben elszenvedett váratlan vereségért. Bár a párosok után (0 - 2) úgy tűnt szorosabb lesz a mérkőzés, de Harcziék jól koncentrálva esélyt sem adtak a Klampár vezette osztrák csapatnak.