Félegyházi Hírlap, 2001 (7. évfolyam, 1-48. szám)

2001-10-04 / 37. szám

Sport A „nagyok“ is így kezdték Korosztályos labdarúgótornát rendeztek szeptember 30-án Kis­kunfélegyházán. 1991-ben születettek: Kiskunmajsa - Tiszaalpár 6:0 Góllövők: Katona Martin 2, Szikora Tamás 2, Krammer Le­vente és Ki­ss Zoltán 1-1. Kiskunfélegyháza - Tiszaalpár 11:0 Góllövők: Soós Sándor 3, Suchmann Péter 2, Pesii József 2, Dragon Dániel, Báli Cintia, Szilágyi Árpád és Polgár Sza­bolcs. 1. forduló utáni állás: 1. Kis­kunfélegyháza 4 pont, 2. Kiskunmajsa 4 pont, 3. Tiszaalpár 0 pont, Kiskunmajsa - Kiskunfél­egyháza 2:2 Góllövők: Katona Martin és Vetro Olivér 1-1 illetve Suchmann Péter 2. 1993-ban születettek: Kiskunmajsa - Tiszaalpár 3:3 Góllövők: Balogh Péter, Bauekker Ádám, Gera Ádám 1-1 illetve Kacziba Imre és Botos Mihály 1-1 és 1 öngól. Kiskunfélegyháza - Tiszaalpár 0:8 Góllövők: Balogh Máté 3, Sz. Horváth Ádám 2, Vakulya Ba­lázs, Krepsz László és Horváth Péter 1-1. 1. forduló utáni állás: 1. Kis­kunfélegyháza 6 pont, 2. Kiskunmajsa 1 pont, 3. Tiszaalpár 1 pont. 1995-ben születettek: Kiskunmajsa - Tiszaalpár 0:3 - elmaradt -Kiskunfélegyháza - Tiszaalpár 5:1 Góllövők: Szabó Dániel 4, Dányi Gábor 1 illetve Szőnyi Krisztián 1. Kiskunmajsa - Kiskunfél­egyháza 0:3 - elmaradt - 1. forduló utáni állás: 1. Kis­kunfélegyháza 6 pont, 2. Tiszaalpár 3 pont, 3. Kiskunmajsa 0 pont. Kiskunfélegyházi Honvéd - Kecskeméti MÁV 3:1 (1:0) A Honvéd a következő ösz­­szeállításban lépett a pályá­ra: Tóth Péter, Horváth Atti­la, Lombos Csaba, Földi Norbert, Polner Béla, Szabó Attila, Karsai István, Csincsák Zoltán, Zsigó Jó­zsef, Karsai Tamás, Fodor Ferenc. Csereként pályára lépett még: Cseke Zoltán, Nemcsók Imre, Szabó Ró­bert. Edző: Fekete József. Góllövők: Szabó Attila 2, Csincsák Zoltán 1. A kecskeméti csapat vé­dekezésre rendezkedett be, amit a hazai csapatnak nehe­zen sikerült feltörnie. Az el­ső félidő negyvenedik percé­ben Földi beadását Szabó a kapuba fejelte, 1:0. A második félidő elején Szabó Attila a félpályáról in­dulva kicselezte védőjét, majd a tehetetlen kapus mel­lett megszerezte második gólját, 2:0. Egy kapu előtti kavaro­dás után a labda egy Honvéd játékos kezére pattant, a já­tékvezető tizenegyest ítélt, amit Márton Tibor biztosan értékesített, 2:1. A hetven­­ötödik percben újra Földi ívelte keresztbe a labdát. Csincsák mellel levette és óriási gólt lőtt, 3:1. Egy nehéz mérkőzésen van túl a Honvéd. Jók: Tóth, Horváth, Polner, Szabó, Csincsák. Ifjúságiak: Kiskunfél­egyházi Honvéd - Kecske­mét MÁV 2:2 (1:2) - félbe­szakadt! A második félidő 85. percében a játékvezető kiál­lított egy kecskeméti fiatalt trágár beszédért. Amikor a játékvezető felmutatta a pi­ros lapot, a fiatal játékos mi­nősíthetetlenül viselkedett. A játékvezető a mérkőzést lefújta. Góllövők: Tóth László, Petróczi Gábor. Edző: Schall Tibor. Serdülők: Kiskunfélegyhá­zi Honvéd - Soltvadkert 0:6 (0:3) A minden csapatrészében jobb vendégcsapat az utolsó éves serdülőivel magabiztos győ­zelmet aratott. Edző: Kerpi­s Ferenc, Ónodi László R­siR|||sp|HnDiú a hétvége sportos Rsuilfe­­ Kiskunfelegyhaza, Blaha L tér 1. Telefon: 76/560-028, 76/486-656 eményeinek összefoglalója hétfőnként ✓ Műsorvezető: Ónodi László 18-19 óráig. 10. Asztalitenisz Rajt-cél, győzelem NB II-es férfi mérkőzés: Félegyházi ASI - Tiszaújvárosi SC 12:6. Győztesek: Blöszel T. (4), Füzes Á. (3), Fodor Á. (2), Varga Z. (1), valamint a Fodor- Blöszel és a Füzes Á. - Vajda V. párosok. Nehezen lendült bele a félegyházi gépezet, de a két pá­ros bravúros megnyerése után 5:1-re elhúzott. Ezután a vendé­gek percei következtek, akik 5:4- re felzárkóztak. Ezzel azonban ellőtték puskaporukat. A félegyházi csapat a szenzációsan játszó Blöszel Tibor vezetésével sorra nyerték mérkőzéseiket, ki­alakítva a nagyarányú győzel­met. Sajnos Fodor Árpád a má­sodik mérkőzésén megsérült. Szombathelyen I. osztályú ifjúsági ranglistaversenyen a Varga Zoltán - Koroknai Tamás (CVSE) páros bronzérmet szer­zett. A Városi Asztalitenisz Szö­vetség ismét megrendezi a 2001/2002. évi városi amatőr asztalitenisz csapatbajnoksá­got, háromfős csapatok részvé­telével. Nevezni a Fadrusz Já­nos utcai asztalitenisz teremben lehet hétfői és szerdai napokon este 20 órától. Horváth István Félegyházi Hírlap tán, középpályás poszton) is bekerült, s a negyedik játéko­sunk (Katona Balázs középpá­lyás poszton) dicséretben ré­szesült. Mindez azt jelenti, hogy Sahin Dezső, edző tanítványai ott lehetnek a tatai edzőtábor­ban az országos felmérésen. Tehetségek előnyben Országos labdarúgó tehetségki­­kosunk (Kiss Ákos kapus, választó mérkőzéseket rendez­ Szűcs Dániel és Zelenka Zol­tek szeptember 27-én Kiskun­halason az 1988-as korosztály részére. A megyéből 36 játékos között szerepelt a KTK négy serdülő labdarúgója is. Urban­­kovics Mihály, az MLSZ után­pótlás szakembere válogatta ki a 36 játékosból a legjobbakat és ami örvendetes, a tíz legjobb közé három KTK serdülő játé­kd. Nádasdi József Szigetszentmiklós - KTK 3:2 (3:0) A KTK összeállítása: Sós, Márics, Valkovics, Gyagya, To­kaji, Bende, Verjék, Barna, Sa­mu, Keller, Szabó. Csereként pályára lépett még: Balogh. Góllövő: Samu Zoltán. Edző: Kurucz István. Olyan csapattól kapott ki a KTK, amelyik nem volt jobb, csak hiányzott egy kis plusz, ami a KTK javára fordíthatta volna az eredményt. Jók: Samu, Tokaji, Bende, Ónodi László KTK serdülő és ifjúsági csapatának eredményei "U"-15 Orosháza - KTK 4:2 (1:0) A KTK összeállítása: Nadrai, Némedi, Szabó, Csőgör, Uhring, Görög, Szűcs, Zelenka, Katona, Kerekes, Varga. Csere­ként pályára lépett: Lajos, Nagy, Tóth, Kiss. Góllövők: Kerekes, Görög. Edző: Sahin Dezső. A ko­rábbi tűz és lelkesedés hiányzott a csapatból, így megérdemelten győzött a csapat, amelyik job­ban akarta a győzelmet. "U"-19 Orosháza-KTK 3:1 (1:0) A KTK összeállítása: Peli­kán, Vata, Szepesi, Szelepcsé­­nyi, Dongó, Kiss, Horváth, Abonyi, Endre, Nagy, Nádasdi P. Csere: Busa, Fricska, Fetter. Góllövő: Szelepcsényi. Jó: Pe­likán. Edző: Veréb István. Megérdemelten győzött az összeszokottabb csapat. Kosárlabda Sorsolás A Magyar Köztársaság NB II. Dél-alföldi csoportjában szereplő KKC férfi csapatának őszi bajnoki sorsolása: Október 6. 18 óra KKC -Szentes Október 12. 18 óra Kecske­mét Bolyai Univer - KKC Október 17. 19 óra KKC - Hódmezővásárhely II. Október 27. 18 óra KKC - Békési SZSE November 8. 17 óra Nagykő­rös Kőrisfa SE - KKC November 10. 18 óra KKC -Békéscsaba KK November 18. 15 óra Békés­csaba GSZI - KKC November 24. 18 óra KKC -Gyula Color December 01. 16 óra Mező­­berény Sportcsarnok DSE - KKC December 08. 18 óra KKC -Kalocsa SE Az őszi bajnokságban a KKC hat alkalommal hazai pá­lyán a Mezőgazdasági Szakmun­kásképző és Szakiskola torna­­csarnokában játszik, négy eset­ben idegenben. Tokai György Szuperinfó kispályás labdarúgó bajnokság Szeptember 24. hétfő, 7.for­duló Bulls - ÁFÉSZ 2:1 Paolini-Roma - Maza ifi 2:9 Stressz - Aranypáva 0:8 Genius - Twister Boy­s 6:3 Rebulls - Petőfiszállás 2:3 Tardy-Sport - Rapid 0:9 A bajnokság állása a 7. for­duló után: 1. Bulls 16, 2. Aranypáva 15, 3. Rapid 14 ponttal. WTc IH 1111 2001. október 4.