Félegyházi Ujság, 1948 (2. évfolyam, 1-15. szám)

1948-04-16 / 15. szám

4 S­PORT KTK— Jánoshalma 5:0 (3:0) Vezette: Lupták 2.000 néző Pontosan 5 órakor futnak ki a csa­patok a pályára. A választás mindjárt a KTK-nak kedvez és a szerencse nem is hagyja el a csapatot az egész mérkőzés során. A jánoshalmiak a széllel szemben kezdenek és mindjárt az első percekben páratlan durvaság­gal próbálják a KTK játékosait meg­­félemlíteni. Szinte minden összecsa­pás után büntetőt ítél a bíró ellenük. Különösen a védelmük volt sportsze­rűtlen és durva. (Nem ártana, ha a szövetség jobban utánnanézni annak is, hogy csak sportszerű csapatok ke­rülhessenek a zöld gyepre.) Ennek el­lenére a mieink állandó támadásban vannak és csak az ellenfél durvasága menti meg őket egyelőre a góltól. Az első gól is ilyen szabálytalanságból származik. Már előzőleg is több ízben szerelnek a jánoshalmiak a 16-oson belül szabálytalanul, de a bíró nem akar könnyelműen l­est ítélni. Ez úgy látszik vérszemet ad a vendégek­nek és a 22. percben olyan durván szerelik az egyik csatárunkat, hogy most már a bíró is kénytelen a bün­tető­rúgást megítélni. A 11-est Szabó III. gyönyörűen értékesíti. A gól fel­lelkesül a fiúkat. Az egyik szép tá­madást a másik után vezetik. A 32. percben Dinnyés fut el a labdával. Kissé hosszút szöktet és már nem tudja utolérni. Ennek ellenére a bekk szándékosan felbuktatja. A bíró ismét 11-est ítél, amelyet Fejes IV. a jobb alsó sarokba helyez. A kiváló kapus majdnem kivédte. A 37. percben szü­letet meg a mérkőzés első félidejének a legszebb gólja, amikor Szabó II. megszökött és már a kapuban is volt a harmadik gól. A fordulás után, annak ellenére, hogy széllel szemben játszottunk a fölény még jobban kidomborodott. A fiúk nagyszerűen, laposan adogattak és ez megzavarta a jánoshalmiakat. Ha sikerült volna még jobban szét­húzni a játékot, bizonyára még jobb eredményt értünk volna el. A 14. percben született meg a II. félidő első gólja. Ismét Szabó II-höz kerül a labda, aki villámgyorsan kiugrik és a kapus már csak a hálóban lévő labdát tudja kihalászni 4:0. A mérkőzés utolsó gólját is Szabó II. rúgta, Kár, hogy a mérkőzés során ő is, de a többi játékosok is néha teljesen indokolat­lanul cseleztek. Reméljük a legkö­zelebbi mérkőzésen már erről is tel­jesen le fognak szokni. A bíró kisebb­­ hibákat leszámítva jól vezette a mér­kőzést. KTK II.—Vasutas II. 4:0 (3:0) A KTK második csapatát már úgy látszik semmi sem tudja megállítani a bajnokság felé tartó útjában. Az eredmény azonban nem volt kielégítő. Láttunk már sokkal szebb futbalt is a második csapattól. Rendőrség—Pálmenostora 8 : 0 Szeles borús időben kezdenek a rendőreink 13. percben Szabó veszé­lyesen lő kapu mellé. A 1­7. percben hatalmas kapufát lő Zs. Szabó. A 27. percben védhetetlen gólt Szőke 1 : 0. 37. percben Zs Szabó lő gólt 2 : 0. Fordulás után állandó támadá­sok után Kurucz lövi a harmadik gólt 3:0 Második félidő 10. percében Szőke lefutása szépíti az eredmény! 4:0. 17. percben Szabó védhetetlenül fejeli hálóba a bőrt 5 : 0. 20. percben Horváth lő gólt 6:0. 21. percben Szőke rúgja a hetediket 7 :0. A 23. percben Zs. Szabó védhetetlen kapás gólt lő 8:0. A csapat minden tagja lelkiismeretesen és sportszerűen a leg­nagyobb odaadással játszott. Vasárnapi műsor: A KTK első csapata vasárnap fogja Kisteleken első vidéki mérkőzését ját­szani. Ha a fiúk az elmúlt két mér­kőzés formáját játszók a győzelem nem lehet kétséges. Értesülésünk sze­rint különvonat nem fog indulni, azon­ban a Mateosz összes kocsijai a kö­zönség rendelkezésére állanak. Hely­biztosítás és előjegyzés végett Szálkai Jánosnál (Petőfi­ tér) kell jelentkezni. A Vasutas itthon látja vendégül az SzMTE csapatát. Reméljük a mérkő­zés a hazaiak győzelmét fogja hozni. Előtte a Vasutas II. KITE II. mér­kőzés kerül sorra. A rendőrség pedig a KTK II. csa­patával fog helyi derbit játszani. Városi hirdetmények 649—Mny. 1948. szám. Hirdetmény. 2400—1948. számú kormányren­delet és az annak végrehajtása tár­gyában kiadott 7000-1048. E K.M. sz. rendelet alapján az 1918. évre rendszeresített mintájú közmunkaiga­zolványok kiosztása 1948. április hó 19-től április hó 24 ig történik. A közmunkaigazolványok térítési díja darabonként 1 forint, mely ösz­­szeg a közmunkaigazolvány átvétele­kor nyomban fizetendő! Felhívom ezért az összes 1888-1930 évben született férfiakat és az 1898- 1930. évben született nőket, hogy az 1948. évre kiállított közmunka igazolványaik átvétele és egyidejű­leg a közmunka igazolványok térítési díjának lefizetése végett a közmun­kaügyi hivatalban (Városháza, II. e. 1. ajtó sz.) torlódások elkerülése vé­gett naponta reggel 8 órától 13 óráig az alábbi sorrendben jelentkezzenek: 1948. április 19-én az A, Á, B, C, Cs, 1948. április 20-án a D,E, É, F,G, Gy, 1948. április 21-én a H. I. J. K, 1948. április 22. az L, Ly,M,N,Ny,G,Ö 1948. április 23 ár. P, R, S, Sz, és­­ 1948. április 24 én a T, U, D, V, Z, Zs, kezdőbetüs családnevűek. Közmunkaigazolvánnyal kivétel nél-­­ kül minden közmunkköteles korban­­ levő férfinek és nőnek el kell látva­­ lennie, — tehát még az állandóan­­ és ideiglenesen menteseknek is. Nyomatékosan figyelmeztetem az összes közmunkakötelezetteket, hogy közmunkaigazolványát saját érdeké­ben mindenki feltétlenül vegye át és azt gondosan őrizze meg, mert aki az államrendőrség közegei által meg­keresésemre tartandó külömböző so­­­rozatos ellenőrzések (rázták) alkalmá-­­ val közmunkaigazolványát felmu­­­tatni és a közmunkaváltság rendezé­­­­­sét igazolni nem tudja, — olyannak lesz tekintve, mint aki a­ magát a kézimunkakötelezettség teljesítése alól ki akarja vonni és ezzel a három éves terv sikerét is késlelteti miáltal kihágást követ el s a vonatkozó rende­let értelmében hat hónapig terjedhe­tő elzárással büntetendő, ezenkívül­­ a váltságösszeg kétszeresének a meg­fizetésére is kötelezendő. Visszaeső elitélttel szemben pedig rendőrhatósági őrizet alá helyezésnek­­ (internálásnak) is helye van. Kiskunfélegyháza, 1648. április 9. Dr. Vidéki Mihály­­ polgármester h. j 4662/1948. ik. sz. Hirdetmény A háborús események következté­ben elveszett kiskunfélegyházi 10659. sz.- tkvi betétek tervezete megtekint­­­hető és ellene 1948. évi május hó 2.­­­­ napjától 1948. évi augusztus hó 1.­­ napjáig felszólalás adható be a kis- é­s­kunfélegyházi járásbíróság, mint skri­­­t hatósághoz. FELEGYNoI UJSA! 3211 —adó. 1948. sz. Hirdetmény. Közhírré teszem, hogy a vármegye ebtartási szabályrendelete szerint mindazoknak az ebtulajdonosoknak az ebét, kutyáját, akik a birtokukban lévő kutya után járó ebedét nem fizették be, ki kell irtani. Felhívom tehát mindazokat, akik az 1947. évi, illetve 1948. évi kutya­adójukat még nem űzették be s ez­zel hátralékban vannak, hogy leg­később április hó 30 ig fizessék be a kutyaadót, annál is inkább, mert a nem fizetőknek a kutyáját ki kell irtani s a kiirtással járó költségek­ben el kell marasztalni. A saját érdekében fizesse be tehát minden hátralékos a terhére kivetett kutyaadót, mi­által a kutya kiirtá­sától s a költségektől mentesülni fog. Kiskunfélegyháza, 1948 árpr 7. Dr. Csányi, adóügyi tanácsnok. Anyakönyvi hírek Születtek Nagy János, Keli Pál, Tóth Piroska Magdolna, Kiss János, Ladányi Mi­hály Péter, Ladányi Anna Mária, Né­­medi László István, Dénes József, Terjék József János, Szabó Sándor László, Vidács Imre, Piti Veronika, Nánási Balázs­­ Tibor, Varga Péter, Ajtai Terézia, Ajtai Márton, Ajtai Jó­zsef, Ajtai Ilona, Hatvani Mária, Hat­vani Katalin, Hatvani Erzsébet Irén, Hatvani Éva, Korsós Katalin, Fekete Ferenc, Andrási Ferenc. Beiratkoztak Czibolya Péter—Paksi Magdolna, Czombos István—Solymosi Erzsébet, Sállai József Sándor — Pázsit Mag­­dolna, Ferences József—Tímár Máté Veronika, Fekete Gábor Károly—Kar­sai Julianna, Tarjányi Mihály—Pál Julianna, Bense Ferenc—Seres Mária. Házasságot kötöttek Hoffmann Hermann—Klein Széll Mészáros István—Tímár Julianna, Ba­­ros László—Kállai Erzsébet, Szabó Mihály—Ku­csi Rozália, Tombor Já­nos—Tarjányi Piroska, Szalai Ferenc— Spanícsek Franciska. Meghaltak Soós Gáborné Kovács Veronika 59 éves, Holubek Béla 40 éves, Sóth La­­jos 29 éves, özv. Pólyák Antalné Lsa­dányi Veronika 73 éves, Császár Já­nos 55 éves, Cseh Gáspár 63 éves, Herédi Mihály 77 éves, Prick Terézia 77 éves, Tóth Józsefné Molnár Ro­zália 79 éves, Rózsó Mihályné Né­­medi Mária 62 éves. I­ü.h­ti BAK­W8s,sipa­­­kma bereele?! r .• államosított üzeme BRASSÓ­ UTCA 7. - TELEFON­­ 7. Szives tudomására adjuk n. b. üzletfeleinknek, hogy mint a múltban, úgy a jövőben is rendelkezésükre állunk. Készítünk magasnyomású permetezőgépet, pálinka- és szeszfőző üstöt, javításokat és speciális autogén-és vil­lany­hegesztést, precíz esztergamunkát, vízvezeték- és fürdő­szoba szerelést a legnagyobb szakértelemmel, jótállással. ­ Tipus temetések gyászkocsival 250 forint. Osztályos és dísztemetésese olcsón kedveső fizetési feltételekkel. Kiss Lajos temetkezési vállalata, Kossuth­ u. 6. (Gimnáziummal szemben) Cégtulajdonos: GRJEPEL DEZSŐ. Apróhirdetési rovat Keresem azt, aki Murányi Sán­dorról 1646. januárjában üzenetet ho­­zott, jelentkezzen Nagyrév, Iskola u., özv.­Murányi Zsigm­ondnénál tevéi­ben. Figyelje meg, hogy édesanyja keresi. Házhe­gyem (42. parcella) élese* révném­i fürdőutcai, v­agy a Fürdő* kert közelebbi részével. — Fotó Garaczy bérpalota, Eiadó 10 és 22 hold szántóföld nagy épületekkel. Áron Lajos, 430 tsz., az állomás mellett. 2­1 Eladó. Valkovics Andrásnak három és fél hold tanyás földje eladó, szőlő is van benne. Ebből különálló öt vé­kás szántó A betonút és félegyházi rét között Tanya 012/a. 2—2 A város központjában, egyik piactér közepén 350 □ ös területű lel­ken teljesen téglából épült nagy mo­dern ház, sok melléképítzettes pincé­vel azonnal eladó. Cím: kiedó hiva­tasaiban. 5378 —kr. 1948. szám. Hirdetmény. Tudomására adom a város lakos­ságának, hogy a péteritói nádtermésből 3000 kévét a lakosság részére f. évi május 15. napjáig visszatartunk. Felhívom a nádat vásárolni szándé­kozókat, hogy a nád vételárának be­fizetése végett a város gazdasági hi­vatalában (d. e. 8 tól 12 óráig) je­lentkezzenek. A nád ára kévenként, válogatás nélkül 2 forint. A nád t­úl­­nyomórészben 105 cm-s drótba van kötve. Kiskunfélegyháza, 1948. ápr. 7. D­r. Vidéki Mikéy sk. polgármester Hirdetmény A háborús események következté­ben elveszett jakabszállási 506 és 883 sz. tkvi betétek tervezete megtekint­­hető és ellene 1948 évi április hó 19 napjai és 1948. évi július hó 18 napjáig felszólalás adható be a kis­kunfélegyházi járásbíróság, mint tkvi hatósághoz. TORNA és TENNISZ CIPŐK fehér és fekete színben megérkeztek. RABI elnöüztet, к Bér palota. r] FÉLEGYHÁZI ÚJSÁG Megjelenik minden pénteken. Felelős szerkesztő: Barna Tibor. Felelős kiadó: Smikál József. Ki­adja a Szociáldemokrata Párt Kiskunfélegyházi Szervezete Feuer n­yomda, Kiskunfélegyháza, Deák F.­u. 2­ Nyomdáén felelős: Szegedi Imre