Állami Tanítónőképző, Kolozsvár, 1942

e) Jelentés a Sportkör munkájáról az 1942—43. tanévben. A megelőző iskolai évben megalakult és 823, engedélyszámmal működő sportkörünk újraalakuló gyűlését október hó 9-én tartotta. A sportkör tiszteletbeli elnöke: Kandray Géza igazgató. Tanárelnök: Fux Irén testnevelési tanár. Ifjúsági elnök: Farkas Margit IV. é. tj. Alelnök: Kelemen Ilona IV. é. tj. Titkár: Péró Emma IV. é. tj. Pénztáros: Márkos Mária IV. é. tj. Szertáros: Ferencz Dóra IV. é. tj. Az egyes osztályok választmányi tagjai: IV. osztály: Monostori Olga. IlI.a oszt.: Csömör Etelka III. b oszt.: Nagy Mária. II. a p.: Trebíts Jolán. II. b oszt.: Jancsó Lia. I. a oszt.: Tatár Sarolta. I. b oszt.: Konrádi Anna. Működő szakosztályok: Torna, atlétika és játék. Sportköri óra minden szombaton volt 4—5 ig az I. és II., 5—6-ig a III. és IV. osz­tályok részére, közvetlenül a versenyek előtt hetenként többször is. A sportkör működését házi magasugró verseny megrendezésével kezdte meg. Október hó 16-án termi magasugró versenyt rendeztünk 44 indulóval, ahol a versenyzők nagyon szép eredményeket értek el. 1. Farkas Margit IV. é. tj. 127­5 cm. 2. Szerdahelyi Erzsébet III. o. 125­0 cm. 3. Daróczi Magda III. o. 122­5 cm. November hó 28-án a Magyar Országos Torna Szövetség által rendezett ifjúsági Erdély-bajnokságon indultunk el I. osztályon egy, II. osztályon négy és III. osztályon egy csapattal. A versenyen a növendékeink kimagasló eredményt értek el, mit meg is érdemeltek fegyelmezett magatartásuk és kidolgozott szép munkájuk által. Meg­nyertük az I. osztályú csapatbajnokságot és ezzel védői lettünk a Matolay vándordíjnak. A csapat tagjai: Farkas Margit, Kelemen Ilona, Trebits Jolán, és Jancsó Lia. Megszereztük az 1. és 2. helyet a II. osztályú csapatbajnokságban (Nagy Mária, Daray Eszter, Botka Magda, Csömör Eta, Török Margit, Gellért Mária, Szerdahelyi Erzsébet, Daróczi Magda), a III. osztályú csapatbajnokságban pedig 4. helyen végeztünk (Jeney Hajnal, Konrádi Anna, Gálffy Mária és Podelenszky Adél). Az I. osztályú egyéni versenyben győztes Trebits Jolán II. o., így övé az „Erdély ifjúsági bajnoka" cím, II. osztályú egyéni verseny­ben 2. lett Szerdahelyi Erzsébet III. o., 3. Csömör Etelka III. o., 4. Daróczi Magda III. o., 5. Botha Magda II. o., 8. Török Margit III. o., 10. Gellért Mária III. o. December hó 15-én a német és magyar válogatott férfi tornászok dísztornájára szereplésre kérte fel a rendező egyesület sportkörünket. A bemutatott székely táncokkal nagy sikert arattak növendékeink. A Magyar Országos Torna Szövetség felkérésére ez évben is sportkörünk rendezte meg a kolozsvári női ifjúsági jelvényszerző tornaversenyt. A sok indulóra való tekintettel (egész Magyarországon Kolozsváron volt a legtöbb induló) két részben bonyolítottuk le a versenyt, 17-én a vas, 18-án a bronz és ezüstjelvényes verseny került lebonyolításra.