Dolgozók Lapja, 1967. szeptember (22. évfolyam, 206-231. szám)

1967-09-02 / 207. szám

1967. szeptember 2. szombat SIcPA €>AR&T A tatabányai kézilabdázók sikere Csehszlovákiában Csehszlovákiában vendégsze­repelt a Tatabányai Bányász NB I-es férfi kézilabda csa­pata: Karvinán, az ottani bá­nyásznap tiszteletére rendezett tornán. Rajta kívül a helyi együttes (mely a csehszlovák bajnokság második helyezett­je), az FC Witten (az NSZK I liga harmadik helyezettje), és az ugyancsak első osztályú CH Bratislava indult a ran­gos vetélkedőn. Az elődöntőben a Bányász az FC Witten együttesével került szembe. Négyezer fő­nyi közönség előtt így állt fel csapatunk: Bellér — Anta­­lóczy, Káló, Vass, Drobnits, Stiler II, Vörös. Csere: Her­nádi, Szigeti, Schalkhammer, Szám, Vasst és Stillert (a HENA kézilabdázóit) kölcsön­­jétékosként vitték magukkal. A Bányász kezdett jobban, 8:4-re elhúzott, de a félidő hajrájában a nyugatnémet együttes egyenlített. Szünet után a tatabányai csapat már jobban ügyelt a védekezésre és korszerű akciókkal arányú győzelmet aratott.18:14 A másik ágon a két rivá­lis csehszlovák csapat mérkő­zése 12:12 döntetlennel vég­ződött, s a döntőbe jutás jo­gát öt-öt büntetődobással döntötték el. Ez a Karvinanak sikerült jobban. Vasárnap szemerkélő esőben előbb CH Bratislava és az FT Witten játszott a harmadik— negyedik helyért, a csehszlo­vák csapat 26:20-ra nyert. Ez­után bonyolították le a Kar­­vina—Tatabánya találkozót. A négy válogatottal felálló hazai csapat biztosabban kez­dett, a csúszós, vizes labdát jobban kezelte és fordulásig 5 gólos előnyt szerzett. A má­sodik félidő elején a tatabá­nyai csapat szépített, de a hajrában — a balkezes válo­gatott Bruna vezérletével — a hazai együttes egyre-másra érte el góljait és 17:11-re nyert. A tatabányai csapatban Káló és Vass volt gólerős. A döntőben tehát alulma­radt a Bányász, s így a Kar­­vina mögött az igen értékes második helyet szerezte meg. A tatabányai kézilabdázók fe­gyelmezett, sportszerű visel­kedésükkel, jó játékukkal el­ismerést vívtak ki a tornán. Sokat is tanulhattak a kiemel­kedő tudású cseh és nyugat­német játékosoktól. Az itt ki­alakult sportbaráti kapcsolat­nak bizonyára lesz folytatása is , ami hozzájárulhat majd a tatabányai kézilabda sport fejlődéséhez. CSEH NA­I-GÓL A képen a Tatabánya—Szeged mérkőzés negyedik gólját megelőző mozzanat látható. Csernai cselezget a védők között s már Korányi kapust is „elfektette”. Végül lapos lövése utat talált a hálóba. (Fotó :Kerekes) DOLGOZOK LAPJA ■BnaBBBaBBHHIKBi Mai sportműsor KÉZILABDA: Nemzetközi női torna, Bp. Vörös­ Meteor — Sos­­nica (lengyel), 16,45, Tatabánya, NB I női: Tatabánya — Ózdi Ko­hász, 15,45 , Tatabánya. ÖKÖLVÍVÁS: Gyuranecz József ifjúsági és felnőtt egyéni emlék­­verseny, tatabánya, szabadtéri színpad, 16. (Rossz idő esetén a Sztahanovista klub tornatermé­ben.) LABDARÚGÁS: Dorogi Bányász öregfiúk — Galánta (szlovák) öregfiúk, Dorog, 16,30. NB III: K: Lombik — Ny. Vis­­cosa, Bp., Kőér utca, 16, Kaiser. NB I, ifjúsági: MTK — Tatabá­nya, Bp., Hungária körút, 15,30. TEKE: Országos Bányász Ku­pa bajnokság: Dorog — Pécsi Ércbányász, 8; Ormosbánya — Tokod, 10; Edelény — Petőfibá­­nya, 12; Tatabánya — Mátrano­­váki, 14,30; Miskolci Bányász — Tatabánya városi válogatott, 16,30. Öreg­fiúk Tatabányán Nagy érdeklődés előzi meg a vasárnap délelőtti Magyar öregfiúk válogatott — Tatabá­nya—Dorog—Oroszlány öreg­fiúk válogatott mérkőzést. Délelőtt 10 órakor a Tatabá­nyai Bányász pályáján a szur­kolók viszontláthatják ré­gi nagy csaták hőseit, a ma­gyar labdarúgás fénykorának nagynevű játékosait A bécsi visszavágóra készü­lő Magyar öregfiúk válogatott­ban Gellér, Grosics, Buzánsz­­ky, Várhidi, Sárosi, Bozsik, Kotász, Budai, Tóth József, Tóth Mihály, Hidegkúti, Deák, Machos, Babolcsai és Szusza lép pályára. A helyi együttes tagjainak neve is sok szép labdarúgó-emléket idéz fel. Fertői, Gál, Lelik, Horváth („Lisztes”), Triff-Árkosi, Ko­vács Sándor, Hetényi, Környei, Bereczki, Kónya, Pozsonyi, Varga, Szakács, Farsang, Hári, Schédl, Pásztor, Dombai lát­ható majd újra a Bányász mezben. A mérkőzést Haran­gozó Sándor vezeti, a part­jelző Bokor és Pósa lesz , a kezdőrúgást pedig Sebes Gusztáv végzi el. A sakkbajnokság döntője Kéthetes verseny után ki­alakult az ez évi magy­ar női sakkbajnokság döntője. középdöntőkből tizenegy ver­­­senyző jutott tovább, köztük a tatabányai Finta Erzsébet és a nyergesújfalui Csapó Anikó. Az előző bajnokságon elért eredménye alapján emelten jutott a döntőbe ki­tatabányai Lángos Józsa, így a az ez évi női Sakkbajnoki cí­mért folyó küzdelem 14 részt­vevője között három Komá­rom megyei sakkozó lesz. A járási bajnokság eseményei Helycsere az élen A komáromi járási bajnokság első osztályában a Nagyigmánd — Kisbér mérkőzés volt kiemelkedő jelentőségű: a többet támadó kis­bériek nyertek, s ezzel az eddi­gi listavezető nagyigmándi csapat a harmadik helyre esett vissza. Küzdelmes mérkőzésen győzött a másik kisbéri csapat a bábolnai tartalékok ellen. A Bakonysár­­kány a sportszerűen küzdő súri­­ak ellen nyert , s ezzel az élre került. A banaiak meglepetésre hazai pályán szenvedtek vere­séget az eddig elég szeszélyes kisigmándiaktól. A eohcóhátiak lelkesedésükkel sokáig kétessé tudták tenni a mérkőzés kimene­telét. Császáron a második percben a vendégcsapat szerzett vezetést, ezt a hazaiak a 14. percben ki­egyenlítették. Ekkor a perjéspusz­tai Németh Sándor sportszerűt­lenül lement a pályáról és hiába hívták vissza társai. A megfo­gyatkozott pusztai csapat ellen a hazaiak már tetszés szerint érték el góljaikat. Eredmények: Kisbér — Nagyig­mánd 1:0 (1:0), Nagyigmánd, 200 néző, v: Lencse. K. Spartacus — Bábolna II 2:1 (1:0), Bábolna, 100 néző, V: Cseke. Bakonysárkány — Súr 4:1 (2:1), Bakonysárkány, 150 néző, v: Cseh. Kisigmánd —■ Bana 3:2 (2:1), Bana, 100 néző, v: Kátai. Tárkány — Concóhát 2:0 (1:0), Concóhát, 100 néző, v: Tóth. Császár — Perjéspuszta 7:1 (1:1), Császár, 100 néző, v: Sza­bó. Serdülő eredmények: Bana Kisigmánd 2:2, v: Érsek. Kisbéri — Bábolna 4:1, v: Molnár. Ba­­konygárkány — Súr 2:1, v: Feke­te. A bajnokság állása Csupa vendég-győzelem A komáromi másodosztályú baj­nokságban az esélyesek biztos győzelmet arattak idegenben is. Vérteskethelyen a hazai csatár­sor nem tudott kibontakozni, a vendégek viszont kevesebb tá­madásaikat gólokkal fejezték be. A Bársonyos Bakonyszombathe­­lyen, a Kerékteleki Bakonybán­­kon diadalmaskodott. mérkőzésen szünetig a Az utóbbi hazaiak vezettek, de a második félidőben Mező sérülése miatt 10 emberre fogyatkoztak. A csépiek Hantán győztek a megfiatalított hazai együttes ellen. Eredmények: Bársonyos — Kisbéri MEDOSZ 2:0 (2:0), Kis­bér, 200 néző, v: Búza. Kerékte­leki — Bakonybánk 2:1 (0:1), Ba­­konybánk, 1oo néző, v: Ete — Nagyigmánd II 2:1 Lünk. (2:0), Nagyigmánd, 150 néző, v: Hor­váth, Csép — Hánta 3:2 (0:0), Hánta, 100 néző, v: Németh, Szák — Vérteskethely 5:1 (4:0), Vértes­­kethely, 150 néző, v: Méhes. 1.B. sárkány 13­10 12­43:1121 2.K. Spartacus 139 3132:1121 3.Nagyigmánd 1310 336:1320 4.Tárkány 137 3 329:2117 5.Kisbér 138—541:1516 6.Súr 136 1627:27­13 7.Kisigmánd 135 1732:4011 8.Császár 135—824:2510 9.Perjésp. 134 2 719:2810 10.Bábolna II. 13­4—925:388 11.Bana 133 1915:327 12.Concóház 13­1—126:682 7 ALLAS A Tatai Vízgaz­dálkodási Társulat nehézgépkezelői vizsgával rendelke­ző kotrómestert ke­res, lánctalpas kot­rógépre. Jelentke­zés : Tata I., Fa­zekas u. 11. 1604 Festő szakmun­kást azonnali belé­pésre felvesz a Szentendrei Beton­­árugyár. Munkás­­szállás és üzemi étkezés van. Felvé­tel személyes je­lentkezés esetén a gyáregység munka­ügyi Szentendre, osztályán, Dózsa György út 34. szám alatt. 1539 LAKAS Azonnal beköltöz­hető kétszobás, összkomfortos csa­ládi ház nagy kert, szőlő, melléképüle­tek, eladó, baromfiudvar Oroszlány, Arany János u. 94. 1626 Egy szoba, össz­komfortos családi ház lakáscserével beköltözhetően el­adó, Tata n., Vasút u. 4. 1612 Eladó Esztergom­ban, a Szigeten, Szabad Május sé­tány 26 alatt rész­ben beköltözhető ház. Bővebbet ugyanott. _________ 1613 JÁRMŰ Fekete Pannónia 17 000-et futott el­adó, Oroszlány, Ku­­bicza Mihály u. 19. 1624 402-es Moszkvics jó állapotban ol­csón eladó. Tata­bánya II., Szelim u. 97. _______________1632 Eladó 350-es Jáwa motorkerékpár 6500 km-rel. Fő út 69.Neszmély, _______________1607 Eladó 350-es Jáwa motorkerékpár 8000 km-rel. Dunaalmás, Fő út 59. _______________1608 350 cm3-es Jáva oldalkocsis motor­­kerékpár eladó. Tatabánya IV , Fő út 3/6. 1584 Jó karban lévő Danuvia eladó. Ta­tabánya IV., Hosszú sor 20/6. 1585 BMW Isetta ki­tűnő állapotban, sok alkatrésszel el­adó. Szirmai, Ko­márom, Ady u. 19. 1597 Jó karban lévő Danuvia motorke­rékpár, teleszkóppal Pannónia eladó. Almásfüzitő, József Attila u. 1/10. Ér­deklődni lehet dél­után 16 órától. 1597 Keveset használt Skoda Oktávia Su­per eladó. Tatabá­nya I., Ságvári E. 17/d. I. em. 3. __________ 1591 VEGYES Két helyiségből álló albérlet kiadó. Tata II., Petőfi S. U. 6. 1609 Autó hűtő és rú­gó javítást l­illái Felber Komárom, kisiparos. Zrínyi U. 12. 1627 Rövid kereszthú­­ros, páncéltőkés bé­csi zongora Szilárd, Süttő, eladó. Dó­zsa u. 32. ___________ 1630 Eladó szekrény, kombinált ba­­rekamié, hálószo­fote­lek, kárpitozott székek, dohányzó asztal, íróasztal. Ta­tabánya II., Sár­­bereki u. 56. Egész nap megtekinthető. 1631 Elcserélném du­naújvárosi kétszoba összkomfortos, köz­ponti fűtéses laká­somat tatabányai­ért. Kiadóban.Érdeklődni: 1633 Új állapotban lé­vő „Béke” reka­mié eladó. Meg­tekinthető: Tatabá­­nya-Újváros, No­vember 7 tér 10/a. 9. ajtó. 1634 Eladók törzskönyve­i­zett „Német nagy­ezüst” fajta te­­nyészfüldő nyulak. Bajna, Alkotmány Tsz. Utánvéttel is megrendelhetők. 1635 Középkorú, ma­gányos jó megjele­nésű férfi saját la­kással nősülne. Csi­nos, házias nő ír­jon: „Majd ha találkozunk 61167” jeligére. Oroszlányi Hirdető, 1623 Egy „Bécsi” Karl Messerschmidt zon­gora eladó 3000.— Ft. Érdeklődni le­het délután Dorog­ József 3-tól, A. u. 6. 1595 1967 augusztus 22- én, 10:55 perckor induló vonaton oroszlányi hagytam sárga hálóban 2 db kardigánt, egyik sárga, másik ró­zsaszínes, egy fe­hér konyha kötén­­nyel. Kérem a be­csületes adja le az megtalálót orosz­lányi állomáson. __________1586 __ Eladó egy tehén, egy ló, egy hasas koca és felszerelés. gazdasági Eszter­­gomtábor, nich u. 3. sz.Damja­_________ 1595 ELADÓ egy csont­színű kombi­nált­­szekrény. Tatabánya Hl., Mester u. 23. 1622 Kombinált szoba intarziás szekrén­­nyel igényesnek el­adó. Tatabánya I. Gárdonyi u. 36. ________________lf_19__ Szőrtelenítse lá­bait krémmel. szőrtel­enítő Ajkát, bajuszát (női) szőr­­telenítő Egészségre, púderrel, bőrre ártalmatlan. Adagja tíz forint. Hámlasz­tó, fehérítő szep­­lőkrém. Halványító folyadék. Fényvédő krém. Érzékeny, száraz bőrre bőr­tápláló zsíroskrém. Ráncosbőrre kakaó­vajas krém. Spe­ciális arcszesz zsí­ros, mitesszeres, pattanásos, tágpó­­rusú bőrre­­ális hajszesz Speci­kor­pás, zsíros fejbőrre. Száraz, törékeny hajra fejbőrkrém.­ Könnyálló szemöl­dök, szempilla lakk. Sarokrepedés, bőr­­keményedés, tyúk­­szemírtó lakk. Láb­­izzadást gátló szer. Tenyér, hónalj iz­­zadás elleni pú­der. Megrendelhető postán utánvéttel Dr. Rabinek Aladár vegyészmérnöknél, Székesfehérvár, Piactér 53. 1625 (Báb­j­ász­napra készíttessen (hujkloti