Dolgozók Lapja, 1973. augusztus (26. évfolyam, 178-203. szám)

1973-08-31 / 203. szám

1973. augusztus 31. péntek DOLGOZOK LAPJA ÁLLÁS Hentest felveszünk a Gerecse­­étterembe. Jelentkezni a Pest­vi­déki Vendéglátó Vállalatnál, Ta­tabánya III., Egység u. 3. sz. alatt lehet. 2832 Érettségizett, NDK-ban tanul t Irodagép- és adatfeldolgozó, mű­szerész lány állást keres. „Precíz munkaerő” jeligére a kiadóba. 2820 Gyakorlott gyors- és gépíró ál­lást változtatna. „Szorgalmas” je­ligére a tatai hirdetőbe. 2830 Gyors- és gépíró­ — idén vég­zett — állást keres. „Megbízható” jeligére oroszlányi hirdetőbe. 2839 LAKÁS Kétszoba-konyha, éléskamra, utcai rész, telefonos lakás eladó. Tata H., Munkás u. 14. Érdeklőd­ni : Tata H., Göröghősök u. 43. Vargáné. 2846 Kettőszobás családi ház eladó Kisbéren, Szabadság u. 18. Érdek­lődni szombat, vasárnap a hely­színen, vagy levélben Grósz Géza, Réde, Lesalja. 2844 Fiatal lány albérletet keres. „Megegyezünk” jeligére a tatabá­­­­nyai hirdetőbe. _ 2799 Eladó Baj Szőlőhegyen 900 négyszögöles terület részben sző­lővel, beköltözhető lakóházzal, 80 m-es pincével. Víz, autóbusz 3 perc, özv. villany van, Csakmag Imréné, Baj, Szőlőhegy. 2726 Eladó egyszoba-konyha, szobás ház Tatán, Schönherz elő- Z. u. 17/a. Érdeklődni levél­ben is. Barsi István, Berhida, Rá­kóczi u. 35. 2751 Háromszobás családi ház 945 négyszögöl gyümölcsössel, kerti házzal, megosztva is eladó. Érdek­lődni 2067 Szárliget, Tölgyfa u. 5. 2774 Elcserélném 1 szoba hallos csa­ládi házam, % vagy 2 és fél szo­bás, összkomfortos lakásra. Cím: Tatabánya I., Arany János u. 1. 2849 Bútorozott szoba külön bejárat­tal kiadó. „Tiszta” jeligére a ta­tabányai hirdetőbe. 2851 Kertes családi házat vennénk Ta­tabánya, Tata környékén. „Csalá­di ház” jeligére a tatabányai Ma­gyar Hirdetőbe. 2836 JARM0 Jó állapotban lévő 601-es Tra­bant sürgősen eladó. Érdeklődni 17-36-os telefonszámon. 2833 Nyert Polski 1500-as, új, eladó. Érdeklődni: Tatabánya V., Ifjú­munkás u. 30. III/6. 2848 Hirdessen a Dolgozók Lapjában1 CT-s Skoda combi Octávia ol­csón eladó. Áruszállításra alkal­mas. Cím: Tatabánya V., Ifjúmun­kás 18­ II/3. 2850 CL-es Trabant eladó. Érdeklőd­ni: Póczik János, Tata, Bacsó Bé­la u. 66. 18-as ép. III. b­. IV. em. 2. 17-19 óráig. 2328 CI-s Wartburg 1000-es eladó. Oroszlány, Haraszthegyi út 1. Kostyál Ferenc. 601-es Trabant sürgősen eladó. Tata, Koltói Anna u. 13. Garanciális Zsiguli személygép­kocsi eladó. Cím: Tatabánya V., Népköztársaság u. 53. Vértes, 18 órától 20 óráig­ P—20-as motorkerékpár Tatabánya II., Dózsa u. 57.eladó. 2856 Tata, Agostyáni út mellett,­ XI. dűlőben, autóbusszal, kocsival könnyen megközelíthető 1000 négyszögöl föld eladó. Feléről is tárgyalhatunk. Érdeklődni szemé­lyesen (Tata, Damjanich vagy telefonon (Tata 586) 17 u. 3.) óra után. 2854 Német nyelvoktatást vállalok kezdőknek. „Könnyen tanul” je­ligére a kiadóba. 550 lit. és kisebb príma boros­hordók eladók a baji Szőlőhegyen buszvégállomástól második szőlő­ben, szeptember 1-én, szombaton du. 4 óráig, dr. Lantaynál. 2792 Eladó a Tatabánya, Turuli út mellett ikerház építkezésre is és telepítésre alkalmas 360 négy­szögöl telek. Cím: a kiadóban: 2841 Fehér pulikölykök, győztes szü­lőktől eladók. Érdeklődni 16 óra után, Tatabánya III., Zrínyi u. 4. Tel: 20-22. 2847 Akkumulátor- és villamossági szerviz. Akkumulátor azonnal cse­rélhető. Mocsa, Petőfi u. 16. 2840 220 V-os hegesztőtrafó eladó. Tata I., Kocsi u. 317a, Körmendi. 2838 Közművesített kert, Turul alatt, eladó: Tatabánya II., Dózsa u. 57. 2855 Tud róla? Hallotta , hogy a BAJNAI, NAGYSÁPI, SÁRISÁPI, XOKODI, TÁTI takarékszövetkezetnél aki bányásznapon helyez el BETÉTET, külön ajándékot kap. 2825 2815 2837 2819 Kézilabda NB I Pontszerzés idegenben, vereség hazai pályán TATABÁNYAI BÁNYÁSZ —ELEKTROMOS, FÉRFI 16:16 (10:8) Budapest, Latorcza u., 300 néző, vezette: Éliás, Farkas. A hétközi fordulóban a tatabányai csapat a következő összeállításban kezdte a játékot: Sándor — Bakonyi, Káló, Pánovics, Simó, Szigeti, Ka­tona Csere: Banai, Flasch, Her­nádi, Pavelka, Kurilla. Edző: Al­brecht Miklós. Nagy izgalom előzte meg az él­mezőnyhöz tartozó két csapat ta­lálkozóját, mert ha a hazaiak győznek, akkor a vesztett pontok alapján befogják a Bányászt. Az Elektromos kezdett jobban és há­rom perc alatt három gólt lőtt. Utána Káló értékesített egy bün­tetőt, de a játékvezetők nem ítélték meg a gólt. Sándor kapu­jánál viszont Vass K. lőtt bünte­tőből a kapufára. A következő öt percben a hazaiak újabb két gólt lőttek és 5:0-ra elhúztak. A Bá­nyász első gólját Káló szerezte. A 14. percben 6:3, a 20.-ban 8:5 volt az eredmény. A félidő utol­só öt percében felülkerekedtek a tatabányaiak és 10:5-ös állásról 10:8-ra felzárkóztak. A második félidő elején Bakonyi góljával már csak egy gól volt a vendéglátók előnye. Az egyenlí­tés helyett azonban ismét a hazai­ak lőttek gólt. Előbb Katona, majd Pánovics eladott labdáját értéke­sítette az Elektromos. 12:10-es mérkőzés állásnál Sándor remekül hárított egy hétméterest, de utá­na két indításnál tehetetlen volt és máris négy gól volt a tóváro­siak előnye. A Bányász nem ad­ta fel, tovább rohamozott a fára­dó hazaiak ellen és­ a mérkőzés befejezése előtt hat perccel háló bombagóllal egyenlített. Az utol­só percekre tetőfokára hágott az izgalom. Mindkét csapat harcolt a győzelmet jelentő gólért. Az Elektromos 16:15-re vezetett, de a következő támadásnál Káló új­ból egyenlített. A hátra lévő két percben Katonát kiállították, de az Elektromos nem tudta kihasz­nálni az emberelőnyt,­ sőt, az utolsó percben a Bányász táma­dott, de a biztos egy pont tuda­tában játékosai nem lőtték el a labdát a bizonytalan kettőért. Gyenge kezdés után a mérkőzés nagy részében a vendégek irányí­tották a játékot, s higgadt, fe­gyelmezett játékukkal megérde­melten jutottak az értékes egy ponthoz. A tatabányai csapatból Sándor, Káló, Pavelka és Páno­vics érdemel külön dicséretet. Gól­lövők: Káló 4, Katona 4, Simó 3, Pavelka 2, Pánovics, Bakonyi, Flasch. A férfibajnokság állása: FERENCVÁROS—TATABÁNYAI BÁNYÁSZ, NŐI 10:7 (7:4) A tatabányai lányok hazai pá­lyán fogadták a nagy rivális, többszörös bajnok FTC csapatát. TBSC: Kéziné , Auerhammer, Németh, Rammné, Kuzmáné, Le­­gányi, Virágos. Csere: Miskovics­­né, Török, Szente, Huj, Papp. Edző: Kuzma ’Ferenc. Vezette: Dömötör, Szirmai. A mérkőzésnek nem kisebb tét­je volt, mint hogy amelyik csa­pat nyer, az előrébb léphet a bajnoki táblázaton, idegesen kezd­tek a hazaiak és már az első percben gólt kaptak. A következő támadásnál Németh még egyenlí­tett, de ezután pontatlanná vált a Bányász játéka, támadásait nem tudta góllal befejezni. záró védőfaluk jóvoltából Rosszul pedig a vendégek két perc alatt három gólt szereztek és tíz perc eltelte után 4 :1-re vezettek. A félidő má­sodik felében kemény, kiegyenlí­tett küzdelem folyt, de a vendé­gek meg tudták tartani előnyü­ket. A második félidőben nagy haj­rát vágott ki a tatabányai csa­­pat és Németh góljaival 7:6-ra felzárkózott. Rendkívülien izgal­massá vált a mérkőzés, de a ha­zaiak gyenge védekezése miatt a Fradi tovább növelhette előnyét. Ráadásul a bányász­csapatból csak Németh vállalkozott kapura­­lövésre, de próbálkozásai több­nyire pontatlanok voltak. Ebben az időszakban a vendégek­­ két esetben is vitatható hétméteres­hez jutottak, amelyek értékesítése után a végig idegesen, fáradt csa­pat benyomását keltően játszó ta­tabányai lányok már nem tud­tak újítani. Egyébként is csak időnként játszottak tudásuknak megfelelően. Kemény összecsapást hozott két csapat találkozója, mely he­­­lyenként már durvasággá fajult (főleg a vendégek jóvoltából). Németh Erzsébet, a Ferencváros fiatal átlövője, a második félidő végén belefutott a védőfalba, meg­sérült és mentővel szállították kórházba. A gyenge teljesítményt nyújtó tatabányai csapatból egye­dül Kéziné érdemel dicséretet. Németh gólerős volt, de nagy hi­baszázalékkal lőtt. A Bányász góllövője: Németh 7. A női bajnokság állása: 1.Bp. Sport. 1514 1261-19828 2.R.ETO 1511— 4232-18422 3.Bp. Honv. 15101 4286-26121 4.Tatabánya 157 3 5­254-23517 5.Szondy SE 14­7— 7232-22214 6.Elektr. 146 2 6214-21114 7.Ózd 156 2 7280-28714 8.Vasas 145 4 5242-25614 9.V. Dózsa 146 1 7239-24913 10.Debrecen 156 1 8228-24213 11.Pécsi MSC 155—10233-27510 12.FTC 154 110220-2299 13.Csömör 154 110­228-2729 14.Csepel 15­4—11269-2988 1. Vasas 1616— __217-10332 2. Bp. Sport­ 168 5 3176-14921 3. FTC 1610— 6186-13720 4. Tatabánya 1610— 6161-14320 5. B. Vegyész 169 1 6172-15819 6. Ózd 167 1 8138-16015 7. ELZETT 166 2 8147-15914 8. H.-techn. 166 1 9141-14613 9. Csorna 165 3 8112-16213 10. Csepel 156 1 9133-14712 11. Goldberger 165 2 9111-14112 12. Pécsi B. 165 110155-15411 13. Gy. Text. 154 3 8103-14311 14. R. ETO 164 1 11124-1749 Második az FTC Spanyolországban A spanyolországi Tarrasá­­ban befejeződött az a nemzet­közi labdarúgótorna, amelyen magyar részről a Ferencváros vett részt. A budapesti zöld­fehérek az FC Zaragoza elleni 2:1 (1:0) arányú­ győzelemmel (a két gólt Bálint és Szőke lőtte) bekerültek a döntőbe, ahol szerdán este a Bayern München volt az ellenfél. A F­erencváros 2:1-es félidő után 4:2 arányban vereséget szen­vedett a nyugatnémet csapat­tól, amely ezzel a győzelem­mel tornagyőztes lett. A Fe­rencváros a második helyen végzett. fsz alsó osztásaién is elsezik­í A nyári szünet végével a dorogi járási csapatok is harcba indul­tak a bajnoki pontokért. Külön örömet jelent, hogy ezúttal ismét emelkedett a bajnokságban részt­vevő együttesek száma. Három régi sportkör, a Kesztölc, a Mo­gyorósbánya és a Tokod is bene­vezett az új idényre. Rangadót játszottak Dágon. A hazaiak nagy becsvággyal küz­döttek a nagysápiak ellen, fűtötte őket a visszavágási vágy, hiszen egy héttel korábban­­ velük szem­ben maradtak alul a Béke és Ba­rátság Kupa döntőjében. Az első 45 percben még jól tartotta ma­gát a nagysápi együttes, de szü­net után már nem tudott ellen­állni a hazaiak megújuló roha­mainak. Nagy gólarányú győzelmet ara­tott a Sárisáp III. az Epel ellen. A sárisápiak mindjárt támadólag léptek fel és széleken vezetett gyors támadásaikból már az első félidőben háromgólos előnyre tet­tek szert. Fordulás után sem változott a játék képe, s a továb­bi hazai fölény újabb két gólt eredményezett. Két egyforma képességű csapat találkozott Piliscséven, így hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. A vezetést a hazaiak szerezték meg, de a süttőiek még a szünet előtt kiegyenlítettek. Nagy iramban küzdötték végig a második félidőt is a csapatok, de gólt csak a 90. percben sikerült elérni a hazaiaknak — mégpedig büntetőből. Nagy érdeklődés előzte meg a Tokod—Bar­na találkozót. Nem is bánták meg, akik kilátogattak a mérkőzésre, mert az újonc nagy­szerű játékkal legyőzte az esé­lyes bajnaiakat. A vendégek kis­sé könnyen vették a mérkőzést és mire felébredtek, már késő volt. Vendégsiker született a másik újonc otthonában, Mogyorósbá­nyán, ahol a bajótiak szerepeltek. Mindkét csapat nyílt sisakkal harcolt, ezáltal változatos, jó ös­­­szecsapást láthatott a hazai kö­zönség. A mogyorósbányaiaknál időnként még kiütközött az ös­­­szeszokottság hiánya, s ezt ki­használva, megérdemelten nyertek a vendégek. Tátra a megyei bajnokságból kiesett Csolnok látogatott, s a kö­zepes teljesítmény is elég volt ahhoz, hogy győztesen hagyja el a játékteret. Eredmények: Csolnoki SK—Táti TSZ SK 1:0 (1:0), v.: Faragó Ferenc. Tokodi TSZ SK-Bajnai KSK 1:0 (0:0), v.: Stróbl János. Piliscsévi KSK—Süttői Építők 2:1 (1:1), v.: Jámbor Géza. Sárisápi Bányász III.—Epöli TSZ SK 5:0 (3:0), v.: Akács János. Dági KSK—Nagysápi KSK 3:0 (0:0), v.: Klucsnyák Jó­zsef. Baróti Szikra—Mogyorósbá­nyai KSK 5:3 (3:2), v.: Varga Ti­bor. Súlyemelés Országos bányász­ b A TBSC rendezte meg az 1973. évi országos bányász súlyemelő­bajnokságot, melyen három szak­osztály (Oroszlány, Petőfibánya, Tatabánya) vett részt. Indult — a bányász szakosztályokon kívül — megyénkből még néhány ser­dülő korú, akiknek a minősíté­sük megerősítése, illetve formá­juk ellenőrzése szempontjából volt szükséges a részvétel, össze­sen 17 felnőtt, 15 ifjúsági és­ 24 serdülő korú lépett dobogóra. A verseny színvonala kielégítő volt. A felnőtteknél ketten első osztályú szintet teljesítettek (Chu­­dik és Pfiszterer), a többi közül néhány szintén alig maradt el et­től. Az ifjúságiaknál is csak 5-5 kiló hiányzott az aranyszinttől. A serdülőknél két aranyszintes volt, három fiatal pedig 2,5, illet­ve 5-5 kilóval maradt el ettől. Mindkét nap igen meleg volt, s ezt is figyelembe kell venni az eredményeknél. A vetélkedőn csapatverseny is folyt. A kiírás szerint a három korcsoportbeliek által elért leg­több pontot szerzett szakosztály nyerte el egy évre a vándorser­leget. Az idén a Tatabányai Bá­nyász neve kerül a kupára. A TBSC nagy fölénnyel nyert, de ebben szerepet játszott az is, hogy az OBSC ifjúsági versenyzői közül többen nem jelentek meg, pedig akkor szorosabb lehetett volna a versengés. A csapatver­seny eredménye: 1. TBSC 157, 2. OBSC 65, 3. Petőfibánya 44 pont. Egyénileg a fentieken kívül ér­demes megemlíteni a felnőttek­nél még Holzreiter, volt világbaj­nok teljesítményét: lassan feledtetni visszaesését, s 215 kezdi kg eredménye már bíztató. Az ifik­nél Heitekker, Bruczky és Récsy, a serdülőknél Pócza, Saltzer, Né­meth N., Vass és Mészáros nevét érdemes feljegyezni. Az 1973. évi országos bányász­bajnokság jobb eredményei: Fel­nőttek: Légsúly: Vámosi János (TBSC) 192,5 II. o. szint: Lukács Zoltán (OBSC) 175 kg, III. o. Pe­helysúly: Holzreiter Sándor (TBSC) 215 kg, II. o. Könnyűsúly: Skoflek Mihály (TBSC) 227,5, II. o. Váltósúly: Szőke Ernő (TBSC) 247,5, II. o. Nagy Mihály (TBSC) 240, II. o. Középsúly: Pfiszterer György (OBSC) 285, I. o. Ablonczy Dániel (TBSC) 245, III. o. Félne­hézsúly: Altrichter Károly (OBSC) 250, III. o. Nehézsúly: Chudik La­jos (OBSC) 330, I. o., Anda György (TBSC) 280, Polák János (OBSC) 230 kg. Ifjúságiak: Légsúly: Dancs Jó­zsef (OBSC) 132,5 kg. Könnyűsúly: Vargha György (TBSC) 172,5, ifi bronz, Tóth László (TBSC) 156 kg. Váltósúly: Récsi István (OBSC) 225, ifi ezüst, Máriási Mihály (TBSC) 197,5, ifi bronz. Közép­súly: Heitekker László (TBSC) 245, ifi ezüst, Juhász Imre (OBSC) 190, ifi bronz, Csiszár Ferenc (OBSC) *175 kg. Félnehézsúly: Tip­­pon István (TBSC) 210, ifi bronz. Nehézsúly: Bruczky János (TBSC) 245, ifi ezüst. Serdülők: Lepkesúly: Vass Zol­tán (TAC) 135, serdülő ezüst, Di­­mák Ferenc (TBSC) 122,5, ezüst. LégsúlyVizslovszky K. (KOMÉP) 135, ezüst, Katona József (KO­MÉP) 125, bronz. Pehelysúly: Né­meth Nándor (TBSC) 160, ezüst, Vizslovszky Z. (KOMÉP) 145, ezüst, Csapó Sándor (Petőfibánya) 142.5, bronz. Könnyűsúly: Vargha J­ajos (TBSC) 150, bronz,­­Szuro­­ipi Mihály (TBSC) 136 kg. Váltó­súly: Pócza Károly (TBSC) 185, arany, Tóth Ferenc (Petőfibánya) 150, bronz, Kolarits Sándor (TBSC) 146 kg. Kisközépsúly (5 induló): Saltzer Nándor (TBSC) 182.5, ezüst. Középsúly: Szegedi János (KOMÉP) 165 kg. Félnehéz­súly: Mészáros János (TAC) 240, arany. A nem bányász szakosztályok versenyzői csak versenyen kívül indultak, eredményük azonban az országos értékelésnél számít. Bányásznapra mindent a tatabányai­­ Gentrum MEGÉRI - MEGÉRI - MEGÉRI - MEGÉRI- Vásári nyitva tartás: szeptember 1-én Q-1S óráig, vasárnap zárva