Dolgozók Lapja, 1975. szeptember (28. évfolyam, 205-229. szám)

1975-09-17 / 218. szám

1975. szeptember 11. szerda Sakk wv őszi rajt előtt Szeptember 21-én indul az or­szágos sakk csapatbajnokság őszi versenysorozata. A TBSC sakko­zói ez alkalommal a Vasútépítőt fogadják, majd ugyancsak Tata­bányán játszanak október 12-én a Vasas Izzó és november 30-án Veszprémi Volán ellen. Két mér­­­kőzésre kell utazniuk: szeptember 28-án Budapesten a BKV Előre, november 16-án Kecskeméten Építők csapata ellen szerepelnek,az A Bányász tavaszi eredményé­vel a nyolcadik helyen áll, azon­ban a mezőny szoros pontszáma miatt nem érezheti magát páholy­ban. Az őszi 5 mérkőzésből reáli­san 32-35 pont elérését­­ tervezik, ami elegendő lehet egy jó közép­helyhez. A formába hozás érdekében a játékosok nagyobb része egyéni versenyeken vesz részt, a többiek pedig gyakorló mérkőzéseken fej­lesztik sakkozói készségüket. A bajnokságban a következő keret szerepel: Baráti, Rigán, Szobi, Szüts, Szirmai, Szabó, Hornyák, Fekete, Finta, Lángos, Blaskovits, Nagypál, Bán, dr. Frank és Kiss a felnőtt sakkozók közül, Ignits M., Schmid és Ignits T. az ifjúság so­rából. A szeptember 21-i első hazai mérkőzésen a budapesti Vasútépí­tők kemény ellenfélnek számít, első tábláján Sax, nemzetközi mes­ter szerepel. A tatabányaiak szá­mára a döntetlen körüli csapat­­eredmény elérése már sikernek számítana. Megérkezett az FC Zürich Kedden délután Bécsen ke­resztül repülőgéppel Budapest­re érkezett az FC Zürich lab­darúgó-csapata. A svájci baj­nok edzője, Timo Konietzka 15 játékost hozott magával, pon­tosabban csak 14-et, mert a Szolnokról már ismert­ Botte­­ron, aki katonai szolgálatát tölti, később, az esti órákban érkezett meg. A zürichi együt­test, amely kék-fehér színek­ben játszik, mintegy ötven fő szurkoló kísérte el a mérkő­zésre. A megérkezés után Konietz­ka elmondta, hogy 2:1-es új­pesti győzelmet vár a találko­zótól, de azt sem tartja lehe­tetlennek, hogy legénysége döntetlent harcol ki. DOLGOZOK LAPJA SPORT Megyei labdarúgó-bajnokság Sose volt a kiállítás TOKODI ÜVEGGYÁRI ÉPÍTŐK —TATABÁNYAI VASAS 3:2 (1:2) Tokod, 300 néző, v.: Csapó László. Mindvégig­­ izgalmas, fordulatokban bővelkedő ta­lálkozót vívott a két csapat. A hazaiak vezető góljára a ven­dégek 5 perc alatt két góllal válaszoltak. A második fél­időben a tokodiak fokozták az iramot és a jól játszó Papp ve­zérletével sikerült legyőzniük az egyre jobban elfáradó Va­sast. A játékvezető Benkőt (Tb. Vasas) kiállította. Góllö­vők: Lovász J., Gábris, Papp, illetve Szabó, Illés. TATAI AC —TOKODI TSZ SK 4:1 (3:0) Tata, 300 néző, v.: Simon Gyula. Az első félidőben a ha­zaiak minden tekintetben fe­lülmúlták a megyei bajnok­ságban újonc ellenfelüket. Ez gólokban is megmutatkozott. A második játékrészben a ven­dégek jobban megszervezték védőmunkájukat és ettől ki­egyensúlyozottabbá vált a já­ték. A tataiak megérdemelten győztek. Góllövők: Hiszékeny, Varga, Péntek, Szednár, illet­ve Pánczél. KOMÁROMI OLAJMUNKÁS —NAGYIGMÁNDI TSZ SK 3:1 (1:0) Szőny, ,200 néző, v.: Thier István. A hazai csapat már az 5. percben 11-essel megsze­rezte a vezetést. A gyorsan be­kapott gól „felpaprikázta” a vendégeket, heves, de sikerte­len támadásokba kezdtek. A második félidőben az munkás vette át a játék Olaj­irá­nyítását és egy korszerű ak­cióból újabb gólt szerzett. Ezt követően az igmándiaknak a 62. és a szőnyieknek a 86. percben lőtt 11-es góljával alakult ki a végeredmény. Góllövők: Orosz 3 (2-1 11-es­­ből), illetve Szijj (11-esből). ÁCSI KINIZSI —ESZTERGOMI MIM VASAS 3:1 (1:0) Ács, 300 néző, v.: Horváth Zoltán. Heves hazai támadá­sokkal indult a találkozó. A 17. percben az egyik kitörő ácsi játékos lerántásáért a já­tékvezető 11-est ítélt, amit Boráros értékesített. A máso­dik félidő első perceiben ugyancsak 11-essel egyenlítet­tek a vendégek. A mérkőzés hajrájában a lelkesen és jól játszó ácsiak a maguk javára tudták fordítani a mérkőzést. Sajnálatos, hogy Boráros (Ács) egy balszerencsés összefutás során lábát törte. Györgyöt (Esztergom) a játékvezető sportszerűtlen megjegyzései­ért kiállította. KOMÉP SC —Almásfüzitői timföld SC 3:0 (1:0) Tatabánya, 600 néző, v.: Ma­rosvölgyi János. Az első játék­részben a megfiatalított ven­dégcsapat egyenrangú ellenfe­le volt a kissé elbizakodottan pályára lépő hazaiaknak. második félidőben a KOMÉP­A összeszedte magát és jó­ játék­kal nyert. A jó iramú, igen sportszerű mérkőzésen igaz­ságos eredmény született. Gól­lövők: Rácz, Klausz, Simon. KOMÁROMI AC —VÉRTESSZŐLŐSI KSK 3:2 (3:0) Vértesszőlős, 300 néző, v.: Strobl János, A vendég máromi csapat gyors és ko­ró csatárjátékkal a 20. percben már 3:0-ra vezetett. A máso­dik félidőben a vértesszőlősiek nagy erővel rohamoztak és a szél támogatását kihasználva két gólt szereztek. A befejezés előtt 8 perccel a sportszerűt­lenségek sora következett. Előbb Móriczot (Vértesszőlős) a játékvezető kiállította, majd egy magáról megfeledkezett néző szaladt a játéktérre és megütötte az egyik komáromi játékost. A játékvezető a sza­bályok értelmében rögtön le­fújta a mérkőzést. s Arisapi bányász —lábatlani EGYETÉRTÉS 4:1 (1:1) Lábatlan, 200 néző, v.: Ta­más László. Az első játékrész­ben a vendégek kezdeményez­tek többet, de a hazai véde­lem jól zárt. A második fél­időben a Sárisáp fokozta a tempót, és ezt a hazaiak már nem tudták felvenni. Farkast (Sárisáp) a játékvezető az 57. percben kiállította. Góllövők: Vanek (2), Pokornyik öngól, il­letve Zigó. NYERGESÚJFALUI VISCOSA —TATABÁNYAI CEMENT SE 4:0 (0:0) Nyergesújfalu, 200 néző, v.: Dikácz László. Az első fél­időben széteső, csapkodó volt a játék. A tatabányaiak nem tudták kihasználni a szél tá­mogatását. A második játék­részben a feljavult hazaiak jó csatár játékkal szinte tetszés szerint érték el góljaikat. A tatabányai csapat a 7­5. perc­ben 11-est hibázott. Maros Fe­rencet (Tb. Cement) reklamá­lásért és Barak Lászlót (Visco­­sa) a labda elrúgásáért a já­tékvezető kiállította. A bajnokság állása: 1 A Vértesszőlős—KAC, 3:2-es állásnál félbeszakadt mérkőzést nem vettük figyelembe. 1. KOMÉP 4 4 - - 17: 8 8 2. Sárisáp 4 4 - - 15: 3 8 3. Tatai AC 4 3 1 - 13: E 7 4. Tatabányai Vasas 4­ 2 1 1 8:6 4 5. Tokodi Üveggyár 4 2 11 7: 8 5 6. Vértesszőlős x 3 2-1­7:44 7. Olajmunkás 4 2 - 2 9: 8 4 8. Tokodi Tsz SK 4 2-2 5:6 4 9. Esztergom 4 2 - 2 5: 8 4 10. Nyergesújfalu 4 112 6:5 3 11. Nagyigmánd 4 112 7:7 3 12. Ács 4 112 5: 8 3 13. Lábatlan 4 112 5: 9 3 14. Tb. Cement 4-13 6:18 1 15. Almásfüzitő 4 - - - 0: 7 -16. KAC X 3 - - 3 3:13 - Dicséret a résztvevőknek és a rendezőknél! Körülbelül 500 kiránduló szállta meg vasárnap Tatabá­nyán a Turul környékét. Kö­zülük a kisebb, de bátrabb rész vállalta is, hogy elindul a Turul-túrán. A 200 vállalko­zó kedvű ember (a legfiata­labb 3, a legidősebb 69 éves volt), nem bánta meg, hogy ne­kivágott a távnak. Jól kije­lölt pályán kocoghatott, a szép erdei úton még a séta is frissítőleg hat, hát még az olyan tempó, amelyik megza­varja egy kicsit az egyébként lassan és kényelmesen verő pulzust. A rendezők (népfront, szak­­szervezet, KISZ, sportfelügye­lőség) összehangolt együttmű­ködése már az előkészületek során megmutatkozott: mozgó­sító plakátok kerültek a vá­ros utcáira, minden induló­nak jutott jelvény és emlék­lap, a nyerteseknek pedig praktikus különdíj. A három hangszóró is jól tájékoztatta a versenyzőket. Vörös József, a megyei szakszervezet sport­­bizottságának vezetője tréfá­san megjegyezte: „A jó időt is közösen intéztük!” A ragyogó napsütés­ ban kitűnő háttere volt való­jól rendezett versenynek. Alul a színesen szikráztak az újvá­rosi házak és az almásfüzitői gyárkémények felkiáltójelei zárták le a szemhatárt. Környei Viktor, a szénbá­nyák szakszervezeti sportbi­zottságának vezetője elmond­ta, hogy kezd kialakulni a Turul-túra „törzsközönsége”. A most harmadik alkalommal megrendezett versenyen az indulók többsége már ismerte a szabályokat, sokat magyarázni.nem kellett A legfrissebbek (főleg diá­kok) már fél nyolckor ott tü­relmetlenkedtek a rajtnál az indulásra várva, de még fél tizenegykor sem lehetett „zár­ni”: akkor is akadt még jó né­hány induló. Fiatal és idősebb kellemesen töltötte a vasárnap délelőttöt, ezért köszönet és dicséret jár az alkalom meg­teremtőinek. Az indulóknak pedig váljék egészségére a frissítő testmozgás. Az egyes korcsoportok he­lyezettjei: 3 éves lányok: 1. Deli Rita, 2. Nagy Anna, 3. Németh Krisztina. 6 éves fiúk: 1. Nagy Péter, 2. Gyimes Zsolt, 3. ifj. Pintér Ferenc. 10-14 évesek: lányok: 1. Cset­­falvi Ildikó, 2. Dolgos And­rea, 3. Hajnal Katalin. Fiúk: 1. Huzsvát András, 2. Huzsvát Ferenc, 3. Zelenyák László. 14- 18 é.: lányok: 1. Hajnal Ani­ta. Fiúk: 1. Csicsai Bernét, 2. Gazsi Béla, 3. Győre István. 18-30 é.: nők: 1. Wéber Ro­zália, 2. Virág Jánosné, 3. Juhász Istvánná. Férfiak: 1. Hajós József, 2. Varga József, 3. Gubán József. 30-45 é.: nők: 1. Fazekas Sándorné, 2. Vörös Lajosné, 3. Hajnal Vin­­céné. Férfiak: 1. Emkő László, 2. Tölgyesi Csaba, 3. Boldizsár Sándor, 45-60 é.: nők: 1. Horváth Istvánná, 2. Németh Józsefné. Férfiak: 1. Horváth Péter, 2. Erdész Jó­zsef, 3. Horváth István. 60 év felett: nők: 1. Hargitai Györgyné. Férfiak: 1. Vörös István, 2. Guzanics János, 3. Imrei Ferenc. OTP-tömegsportversenyek Az Országos Takarékpénztár szágos jellegű tömegsport­­sengéinek döntőit Buda­­stón rendezték meg, két na­­p esemény keretében. Me­­änk takarékpénztári dolgo­két hatos döntőben szere­ltek. Férfi asztalitenisz: 1. Bor­­s, 2. Baranya, 3. OTP Köz­­út, 4­ Bács, 5 Komárom ,epőcs, Martin, Szoby), 6. i. II. kerület. A Komárom­igyerek balszerencsés sorso­lt kaptak, mert a legerősebb ipatokkal kerültek össze. E spatok a selejtező során kör­be verték egymást, kedvezőt­len játszmaarány alapján vi­szont csak az ötödik helyért játszhattak megyei együttese­ink. Sakk: 1. Bács, 2. Bp. SLIG, 3. Komárom (Szüts 4, Szabó 4, Nemes 0,5. Tóths 1,5. Nagy F. 1 pont), 4. Bp. Központ, 5. Bor­sod, 6. Baranya. Takarékpénz­tári sakkozóink csak fél pont­tal maradtak el a második hely elérésétől, a hátsó táblák mérsékeltebb eredménye alap­ján jobb helyezést nem tudtak elérni. 7 Kézilabda :NB I Tatabányai Bányász—Bp. Spartacus, férf 22:19 (11:10) te: Tatabánya 500 néző. Vezet­Somhegyi és Szendrei. TBSC: Sándor — Flasch, Gu­­bányi, Simó, Káló, Bognár, Mészáros. Csere: Szabó, Ba­konyi, Pavelka, Katona, Witt­­mann. Edző: Albrecht Miklós. A korábban félbeszakadt mérkőzést a hazaiak nagy len­dülettel kezdték. Flasch, Si­mó és Káló góljaival öt perc elteltével már 4:1-re vezettek. Néhány kihagyott tatabányai gólhelyzet után 4:3-ra felzár­kóztak a vendégek. Gubányi percei következtek, egymás­után két gólt lőtt és így a fél­idő közepére háromgólos lett a Bányász előnye. Nagy tak­tikai harc folyt a pályán a két jól képzett csapat között, Si­­mót szorosan őrizték, a fővá­rosiak. Negyed óra elteltével újból kiegyenlítetté vált a já­ték, gyors indításból lőtt gó­lokkal 7:6-ra felzárkózott a Spartacus. Újból feljavult hazaiak védekezése, a táma­a­dások végén pedig Gubányi és Káló volt eredményes és így négyre nőtt a hazai csapat elő­nye. Nem adta fel a szövetke­zeti csapat a küzdelmet, a fél­idő hajrájában négy gólt lőtt amire a hazaiak Káló révén csak eggyel tudtak válaszolni. A második félidő­ két ki­hagyott tatabányai gólhelyzet­tel kezdődött, a vendégek két­szer egyenlítettek. Kapkodott mindkét csapat. Tíz perc el­teltével kicsit megnyugodott a Bányász, formás akciókat ve­zetve 17:14-re elhúzott, de két perc múlva már 17:16 volt az eredmény. Negyed óra volt még hátra amikor Káló és Gubányi góljaival négygólos előnyt szerzett a Bányász és ekkor el is dőlt a mérkőzés sorsa. Na­gyon izgalmas volt az utolsó három perc, a Spari mindent elkövetett, hogy ledolgozza hátrányát. Az utolsó percben a hazaiak támadtak, Gubányi­­hoz került a labda ki a nagy hangorkánban nem hallotta, hogy a mérkőzés végét jelzi a játékvezető, kapura lőtt és közben egy Spartacus játékost fejen talált. Gubányit a já­tékvezetők kiállították. Súlyemelés Az új idény első felmérő versenye A megyei súlyemelő szakszövet­ség Oroszlányban rendezte a ,,G” terület vegyes korcsoportú verse­nyét. Az OBSK tornatermében 58-an jelentek meg a dobogón. A terület 5 szakosztálya indítot­ta el versenyzőit, méghozzá képp a távolabbi utánpótlást, ső­a jövő reménységeit. A két felnőtt mellett ugyanis 17 ifi, 22 serdülő és 11 úttörő lépett porondra. (Az ifik között nem szerepeltek a vá­logatott kerettagok — vagyis a legjobbak.) A színvonalon meglátszott, hogy ez volt az őszi idény első sereg­szemléje. (S a versenyzők a vi­dék- és az országos bajnokságra időzítik formájukat.) Mindenesetre erőfelmérés céljából a szakveze­tőknek jó támpont volt a vetél­kedő. Az egyes korcsoportok arany­jelvény szintet elért versenyzői máris igazolták, hogy a felkészí­tésük az időszaknak megfelel, s szorgalmuk növelése a nagyobb versenyeken való eredményes helytállás záloga lehet. Külön em­lítést érdemel a tatai Kelemen Imre, aki félnehézsúlyban első versenyén arany szintű eredmén­­nyel mutatkozott be. Egyébként mindkét korcsoportban biztató volt az aranyjelvényes szintet el­értek teljesítménye. Az Horváth Jenő (TAC) is tartja úttörő ed­digi formáját, ami azt a reményt kelti, hogy jövőre serdülő országos bajnok lehet. Eredmények: Felnőttek: Lég­súly: Egri Zoltán (TAC) 135 kg. Váltósúly: Vizslóczki Sándor (KO­MÉP) 195 kg. Ifjúságiak: Légsúly: Körösi Ti­bor (TAC) 135 kg. Pehelysúly: Varga János (TBSC) 180, ezüstjel­vény, Döbrentei Ferenc (TAC) 135 kg., Könnyűsúly (7 ind.): Gáspár József (TAC) 215, arany, Gáspár Attila (TAC) 185, bronz, Csikesz Gábor (ETO) 170, bronz. Váltósúly (6 ind.): Vörös Sándor (TAC) 230, arany, Vecserdi Jenő 182, bronz, Molnár Lajos (OBSK) (ETO) 175 kg. Középsúly: Dégi Lajos (OBSK) 205, bronz. Serdülők: Lepkesúly (4 fő): Oláh Pál (TBSC) 140, serd, arany, Kál­lai Csaba (ETO) 120, ezüst, Faze­kas Zoltán (OBSK) 105, bronz. Légsúly: Horváth Miklós 150, ezüst. Pehely (4 ind.): (TAC) Rácz József (ETO) 140, bronz, István (OBSK) 135, bronz,­ Juhász Pesti Zoltán (Q&SK) 135,, tőr,oru. Kön­­­nyűsúly: Katona József (KOMÉP) 175, arany, Bene László 147.5 bronz, Sántik József (OBSK) MÉP) 145. ..bronz. Váltósúly:­­KO­Ke­resztes László (ICOMÉP) 145, bronz Elekes Gábor (KOMÉP) 120 kg. Kö­zépsúly: Deák János (OBSK) 180, ezüst, Bialek Lajos (KOMÉP) 130 kg. Félnehézsúly (4 ind.): Kelemen Imre (TAC) 210, arany, Ambrózi Imre (TAC) 160, Kovács­ Mihály (TAC) 160 kg. Ólomsúly: Kollarits Sándor (TBSC) 197,5 kg. Úttörő „A” kategória: Légsúly: Akócs László (OBSK) 102,5 kg. Pehelysúly: Nagy Pál (TAC) 115, ferd. bronz. Könnyűsúly: Horváth Jenő (TAC) 160, ifi arany: Imrő Dezső (OBSK) 95, Szabó István (Lábatlan) 85 kg. Váltósúly: Charpa János (OBSK) 97,5 kg. Középsúly: Likereczi József (OBSK) 115, Bognár János (OBSK) 95 kg. Félnehézsúly: Kovács Sán­dor (TAC) 125, serd. bronz, ólom­súly: Sárai Boldizsár (OBSK) 145, Hlavati András (Lábatlan) 140 kg. Úttörő „B” kategória: Légsúly: Kopasz Ernő (OBSK) 72,5 kg. Pe­helysúly: Krecsmayer Gusztáv (TAC) 87,5 Hupp Tibor (OBSK) 97,5 kg. Atlétika jó eredmények az ifjúsági CSB-n Kétnapos verseny keretében Tatabányán bonyolították le az atlétikai ifjúsági CSB nyugati csoportjának harmadik fordu­lóját. Megyénk női- és férfi if­júsági csapatának ellenfelei: a Rába ETO, illetve Tolna me­gye és a BEAC volt. A Csepe­li Vasas női együttese előzetes értesítés nélkül távol maradt. Női csapatunk a harmadik fordulóban is győzött és így veretlenül várja az utolsó for­dulót, ahol akkor is dobogóra kerül, ha kettős vereséget szenved. A férfiak Tolna me­gyétől elszenvedték második vereségüket. Az ok: az eszter­gomi versenyzők (Takács, Hor­váth) újból távolmaradtak. (Takács és Horváth indulásá­val ugyanis a gátszámokban és a 4x400 méteres váltóban esé­lyes lett volna megyénk csa­pata.) Az utolsó forduló október 4-én és 5-én Szombathelyen lesz. A női csapat újabb ellen­fele Vas és Baranya megye, míg a férfiaké Vas és Fejér megye. A férfiaknak már csak a harmadik hely megnyerésére van esélyük. A hűvös, szeles idő ellenére több jó eredmény született mind a fiúknál, mind a lá­nyoknál. A megyei versenyzők közül Laposa Ferenc ért el if­júsági aranyjelvényes szintet az 1500 méteres síkfutásban, míg többen az ezüstjelvényes szintet teljesítették. Eredmények: (a Komárom me­­gyeieknél a csapatnév nem repel) : Fiúk: 100 m síkfutás: sze­r. Varga János (Tolna) ... 3. Szaller György 11,2, ezüst szint, ... 5. An­gyal Zsolt 11,8. 200 m: 1. Heinrich Viktor (BEAC) 23.1, ... 4. Szaller György 23.8, ... 6. Tardi Lajos 25.9. 400 m: 1. ötvös Imre (Tolna) 50.0. arany, 2. Sülé Károly 52.8, 3. Szaller György 53.6. 800 m: 1. öt­vös Imre (Tolna) 1.56.5, 2. Gyulai Zoltán 2.02.3, 3. Sülé Károly 2.02.8. 1500 m: 1. Laposa Ferenc 3.56.5. arany, 2. Szatyina Géza 4.17.5, 3000 m: 1. Laposa Ferenc 9.11.6, ezüst, ... 5 Lauber József 10.18.4. 110 m gát: 1. Szűcs András (BEAC) 15.6, . . . 2. Czumpf András 16.7, ezüst, ... 5. Bondor Zoltán 17.3, 300 m gát: 1. Csábrák János (Tolna) 43.1, ... 4. Balázs Zoltán 44.8, 5. Gózon Gyula 45.8. 2000 m aka­dály: 1. Vida Sándor (Tolna) 6.26.0, ... 4. Szatyina Géza 6.39.0, . . . 5. Lauber József 7.05.4. 10 km gyaloglás: 1. Járfás József 52:02.8, ezüst, ...5. Nagy Zoltán 58:44.2. 4x100 m váltó: 1. Tolna megye 44.7, 2. Komárom megye (Angyal, Salamon, Szaller, Sülé) 45.8. 4x400 m váltó: 1. Tolna megye 3:30.3. 2. Komárom megye (Süle, Gyulai, Szaller, Bondor) 3:55. Távol: 1. Ramecz Attila (Tolna) 665, arany, ... 4. Gyulai Zoltán 639, 5. Szabó Gyula 621 Magas: 1. Szabó Gábor (BEAC) 185, 2. Czumpf András 178, 3. Balázs Zol­tán 174. Rúdugrás: 1. Balázs Zol­tán 350, ezüst, ... 4. Czumpf And­rás 250. Gerely: 1. Ferenczi Ru­dolf (BEAC) 52.00. 2 Gózon Gyula 47.6, ... 4. Pénzes László 46.56. Diszkosz: 1. Katona Gábor (BEAC) 42.72, ... 4 Sterczer Miklós 38.00, 5. Dobos Mihály 35.16. Kalapács:1. Katona Gábor (BEAC) 56.22, arany, . . . 3 Sterczer Miklós 43.44, ... 5. Zsebők Zoltán 33.58. Súly: 1. Ke­lemen Péter 13.03, ... 3. Balázs Zoltán 12.61 Hármasugrás: 1. Fischer Sándor (BEAC) 13.48, 4 . . . 3. Bondor Zoltán 13.15, ezüst: Szabó Gyula 12.92. A férfi pontverseny fordulójának eredménye: harmadik Komá­rom—BEAC 116.95, Tolna—Komá­rom 109:100, Tolna—BEAC 116:92. Lányok: 100 m:­­ Barta Szilvia 12.9, ... 3. Németh Gabriella 13.2. 200 m: 1. Erdélyi Judit (ETO) 27.0, 2. Barta Szilvia 27.1, ... 4. Peth Gabriella 28.9. 400 m: Nő­1. Erdélyi Judit (ETO) 59.9, 3. Lapo­sa Mária 62.3, 4. Bútor Klára 70.4. 800 m síkfutás: 1. Erdélyi Judit (ETO) 2.28.2, ... 3. Laposa Mária 2.30.5, 4. Varga Róza 2.54.5. 100 m gát: 1. Kunstár Ibolya 17.7, ...3. Bútor Klára 18.6. 4x100 m váltó: 1. Komárom megye (Kunstár, Né­meth, Mayer, Barta) 52.5. 4x400 m váltó: 1. Rába ETO 4:20.6, 2. Ko­márom megye (Kuntár, Győrik, Barta, Laposa) 4.33. Távol: 1. Né­meth Gabriella 517, ... 3. Vass Zsuzsa 511. Magas: 1. Sterk Kata­lin 155, 2. Bútor Klára 152. Disz­kosz: 1. Kutasi Margit 27.58, 2. Farkas Erika 27.08. Súly: 1. Far­kas Erika 983, .... 4. Mayer Anna 880. Gerely: 1. Stang Éva 29.66, 2. Kutasi Margit 27:84. A női pont­verseny­­ harmadik fordulójának végeredménye: Komáromi ETO 74:81. * Laposa Ferenc, az 1500 m síkfutás mezőnyét vezeti. (Ebben a számban aranyjelvényes szintet ért el).