Dolgozók Lapja, 1981. június (34. évfolyam, 127-151. szám)

1981-06-16 / 139. szám

HM, jánius 11, k*#a BOLGŐZÓK LAPJA A megelégedettség ára Dunaújváros—Dorog 3:2 (2:1) Dunaújváros, 500 néző, ve­hette... ■ Horváth L. Dorog: And­rusch, — Szurdi, Goldsch­midt, Varga, Merényi, (Kovács) ■­— Maros­völgyi, (Kottesz), Arany, Csizmazia, Laczkó, Engelbrecht — Schalk, Z. Edző: Magyar György. A 11. percben vezetést sze­reztek a­ hazaiak. A jobbról belőtt­­ labdát Sajó közvetlen közelről lőtte a kapuba. 1:0. Nem­ sokáig váratott­ magára az egyenlítés, a 16. percben a kapus röviden ütötte ki a lab­dát és Marosvölgyi az üres kapuba továbbította. 1:1. A 24. percben Merényi könnyel­mű átadása után­ Andrusch­­nak volt nehéz dolga és egy perc múlva ismét vezettek hazaiak. A szöglet után a lab­a­da átszállt a védők felett, Bó­­di ismét középre ívelt és Ke­lemen fejjel továbbította a bal sarokba. 2:1. Több helyzetük is volt a dunaújvárosiaknak, szeren­csére csak az oldalhálóba ta­láltak. A 39. percben Engel­­brecht Z. késlekedett a be­adással, így csak szöglet lett a nagy helyzetből. Az utolsó percben Arany fejesét a kapus nagy bravúrral mentette. A második félidőben a ha­zaiak játékmestere Bódi to­vábbra is szabadon szervezhet­te és irányíthatta a játékot. A hazai fölény ellenére a 67. percben egyenlített a Dorog. Arany ívelte előre a labdát. Csizmazia Laczkó elé fejelte, aki a későn kijövő kapus mel­lett a bal sarokba lőtt. 2:2. Az egyenlítő gól után , a győztes gólt is megszerezhette volna a Dorog, előbb Engelbrecht Z. hibázott, majd Arany gólhely­zetből leadott lövése pattant szögletre. A lehetőségek elmu­lasztása megbosszulta magát. A jobbhátvéd zavartalanul vit­te fel a labdát, Miskovitz elé pattant, aki védhetetlenül bombázott a kapu jobb sarká­ba. 3:2. A már kiesett, — de mégis jobban küzdő, lelkesebb hazai csapat, — megérdemelten győ­zött a túlzott megelégedettsé­get mutató Dorog ellen. — as — Egy pont idegenből OBSK—Balassagyarmat 1:1 (1:0) Balassagyarmat, 1800 néző, vezette: Szentkúti. Oroszlány: Balázs — Verő, Schábel, Hor­váth, Juszkó — Kláris, Hetz­­mann, Bánfi, Jambricska — Czeczon, Fedor, edző: Sárosi Ferenc.Megbízott A balassagyarmati mérkő­zésre is maradt valami a já­tékosoknak abból a lelkese­déséből, amellyel az előző for­dulóban kétvállra fektették a Dunaújvárosi Építők csapa­tát. Most is lelkesen és ötlete­sen játszott a Bányász. A kez­deti puhatolódzó játék után fokozatosan átvette az irányí­tást és egyre-másra vezette akcióit. Többször sikerült za­varba hozni a hazaiak védel­mét és a 20. percben a veze­tést is megszerezte az Orosz­lány. Jambricska futott el a jobb oldalon, majd jól ívelt kö­zépre és a jókor érkező Cze­czon a jobb sarokba lőtt. 1 :0. A Bányász továbbra sem állt be védekezni, hanem ügyesen tartotta a labdát és egy-egy hirtelen megugrással veszé­lyeztette a balassagyarmati kaput. A félidő hátralévő ré­szében az Oroszlány játszott fölényben és így előnnyel fordulhatott.egygólos Szünet után a hazaiak min­dent egy lapra tettek fel és kitámadtak. Ebben az idő­szakban nagy nyomás nehe­zedett a Bányász kapujára. Érezhető volt, ha ez sokáig tart, akkor a hazaiak szerzik az egyenlítő gólt, meg­A balszélső Szedlák iramodott meg, majd középre adott. A beívelt labdát Balázs kiütöt­te, de a berobbanó Szalai 13 méteres nagy erejű lövésével szemben már tehetetlen volt. 1:1. Az egyenlítés után még próbálkozott a hazai együt­tes, de a támadásaikat a Bá­nyász-védelem rendre vissza­verte. Kifejezetten jó iramú ta­lálkozón a Bányász bátran, és kezdeményezően lépett­­ fel. Nem állt be védekezni, ha­nem megpróbálta azt játszani, amit Sárosi Ferenc edző el­várt a gárdától. Az első fél­időben a hazaiak elbizako­dottságát kihasználva a veze­tést is megszerezte és úgy látszott, hogy sikerül is meg­tartania. A két pontból végül csak egy lett, de ez is­merésre méltó a tabella első­ne­gyedik helyezettje ellen. A középcsoport állása: 1. SZERD AK 37239 565:3055 2. Ganz­ M. 371515 773:5245 3. Bem SE 371613 961:4645 4. B.­gyarmat 371711 956:4145 5. S­.f. MÁV 371613 858:5045 6. Kecskemét 371612 949:3344 7. Budafok 3717 81257:4242 8. Pénzügyőr 3714131046:4241 9. KKFSE 3711161054:4738 10. Szegedi D. 3714 81566:5236 11. Vác 3711131355:5435 12. Dorog 3712101546:1834 13. Építők SC 3712101542:5434 14. 22. Volán 37111214­41:5534 15. BKV Előre 37­9141429:4932 36. BVSC 3711 917­36:5231 17. DÉLÉP SC 3711 91746:6431 18. Bp.Sport. 3711 81840:5630 19. D. Építők 378­72243:7023 20. Oroszlány 37 5102231:5720 A hajrára összeroppant a Bábolna Veszprém Veszprém, 1290 néző, ve­zette: Kárász. BSE: Krass — Sebestyén, Filep, Lipóth, Csi­kós . — Hegedűs, Péntek, Deák, Müller (Baranyai) — Demján, Tímár. Edző: Haász László. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a csapatok el­sősorban a­ védekezésre össz­pontosítottál­. A hazaiaknak két gólhelyzete volt a Bábol­nának is, Hegedűs és Tímár révén. Egyenlő volt a szög­letarány, de a háló egyik ol­ a Bábolna dalon sem rezdült meg. A második játékrészben hu­szonöt percig a Bábolna irá­nyított, de komoly gólhelyze­tet nem sikerült elérniük. A Bakony­ Vegyész nagyobb se­bességre kapcsolt és a 77. percben megszerezte a veze­tést. A csereként beállt Koz­­mor nagyszerű labdájával Horváth a jobb oldalon futott, beadását a jókor fel­ér­kező Jugovics közelről lőtte a hálóba. 1:0, 3:0 (0:0) A hazai vezetés után Bábolnának is lett volna le­­­hetősége az egyenlítésre. He­gedűs a veszprémi kapu előtt hibázott, majd Lipóth ügyet­lenkedett el egy jó helyze­tet. A 87. percben Nyitrai in­dította a baloldalon Néme­­thet, akinek keresztbeadott labdáját a jobb oldalon érke­ző Kozmor kapásból védhe­­tetlenül bombázta a hálóba, 2:0. A 88. percben Horváth beadását Zsadányi Kozmér elé sarkallta, a cserejátékos ezúttal sem hibázott, biztosam lőt­t a kapuba, 3:0. A 77. percig úgy nézett ki, hogy a csapatok elégedettek az egy pont megszerzésével. A hazaiak cserejátékosa nem így gondolkodott. Felgyorsí­totta a játékot, és a mérkőzés hajrájában sikerült a Ba­kony Vegyésznek három gólt szerezni. A bábolnai csatár­játékból ezúttal is hiányzott az átütőerő, a kapott gólok­tól a védelem összeroppant, így meglehetősen súlyos ve­reséget szenvedtek Veszp­rémben, amire az elmúlt években nem volt példa. — g. a. — Elbúcsúzott a Rákóczi Savaria Szombathely, 1000 néző, v.: Hegedűs. Rákóczi SE: Vajda — Buszik, Kocsis, Juhász, Ilosvai — Sikesdi, Kishonti, Wunder (Nagy) — Bartik, Szeibert, Kapusy (Dobos). Ed­ző: Horváth Lajos. Autóbusz híján, fárasztó Vonatozás után érkezett meg a honvéd csapat Szombat­helyre.. A tikkasztó melegben kezdődött mérkőzésen már 4. percben Kapusy, majd Szei­­n­bert hagyott ki nagy helyze­tet. A 7. percben Jáger S. ki­lépett, de Vajda védett. Ezt követően bravúrral ismét Vajda kapus helytállására volt szükség. A 28. percben Horváth L. vezetgette a ven­dég 16-osnál a labdát, zsik késlekedett, a labda Gu­­el­ rúgásával, ezt Horváth L. észrevette és hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba. 1:0. A 33. percben Gáncs mel­lett Kishonti ügyesen elvitte a labdát, majd a támadást kí­sérő Kapusy elé gurított, aki nagy nyugalommal előbb Viszkedet, majd Pálinkás ka­pust is elfektetve gurított a kapu közepébe. 1:1. A gól meghozta a vendégek kedvét. Szeibert két ízben is a ros­­­szabb megoldást lövés helyett tovább választotta, adta labdát. A 43. percben Sikesdi a kilépett a hazai védők kö­zött, a 11-es pontnál Viszked elbuktatta, de a bíró nem ítélt 11-est. A második fél­idő 70. percében olyan hely­zet maradt ki, amire volt példa. Sikesdi négy ritkán ha­zai védőt elfektetett, majd kapura húzott és 3 méterről a kapufát találta el. Néhány perc múlva három vendég­­csatár állt egy hazai védővel szemben, de Sikesdi ezt a le­hetőséget is kihagyta. A 77. percben megbosszulta magát a sok kihagyott helyzet. Hor­váth L. kitűnő labdáját a csereként beállt Meskó 14 méterről a bal felső sarokba küldte. 2:1. Közepes színvonalú mér­kőzésen a Honvéd csapat sa­ját magát okolhatja a vere­ségért. Ennyi gólhelyzettel meccseket lehetett volna nyerni. Ezzel a vereséggel a Rákóczi elbúcsúzott az NB II-től. — K. i. — A Nyugati csoport állása: —Rákóczi 2:1 (1:1) 1.Haladás 371917 184:3755 2.Olajbányász 371911 778:4849 3.Keszthely 37199 964:4847 4.Sabaria 371811­845:3447 5.Tapolca 371S 71258:5443 6.PVSK 3715121053:3442 7.Mohács V. 37115121046:3242 8.Komló 3715101243:3540 9.Bábolna 3713121238 :5238 10.Sopron 3713101451:4336 11.MÁV DAC 3712121359 :5436 12.Szekszárd 3712111437:3535 13.Ajka 3713­91549 :5035 14.Bakony V. 3710151245:5035 15.Várpalota 3710121546:5832 16.Dombóvár 37­9141440:6432 17.Sellye 3710 81943:6928 18.Rákóczi 379 91939:5527 19.Fűzfő 378 62336:6522 20.Pét 378 32643:8619 A totó 24. heti eredményei 1:1 x A 2­. heti totónyeremények az 4:3 1 illeték levonása után a követke­ 3:0 1 zök: * 3:1 i 13 találatos szelvény 5 darab, 1:3:2 nyereményük egyenként 380 478 0:3 2 forint, ezek közül 13 plusz 1 talá- 2:1 1 latos szelvény 1 darab, a nyerő- 1:2 2 mény és a jutalom együtt 1 610 679 1­2­2 forint, 12 találatos szelvények szám­m:1­2 ma 158 darab, a nyereményük 1:3 2 x egyenként 8027 forint, 11 találatos 1:1 x szelvény 1995 darab, a nyeremé­ 0:0 x nyük egyenként 636 forint, a 10 találatos szelvények száma 14 626 darab, a nyereményük egyenként Irt 1 130 forint. I. olajbányász—Haladás ?, Dombóvár—Keszthely ". Bakony V.—Bábolna 4. Alumínium—Mohács 5. Szegedi D.—Budafok k* KKFSE—SZKOD AK 7. Bp. Spart.—Ganz­ M. 8. Hajdúböszörmény—Gyula 9. Atalanta—Genoa 10. Catania—Pescara 11. Foggia—Casena 12. Rimin­i-­­Palermo 13. Verona—Varese 4-1 • Lecce—Tar««*© Nyilasi az Aranycipős Lényegében befejeződött legjobb európai gól­lovak ve­n­télkedése az Adidas „aran­y­­cipőjéért”. A sort a ferencvá­rosi Nyilasi vezeti, akinek még lehetősége van tovább javítani sorozatát bajnoki mérkőzésen, a szerdai A mö­götte állók közül erre még a Vasas Kiss Lászlójának van esélye. A többiek már nem léphetnek előre, mivel befejeződött országaik labda­rúgó-bajnoksága. Az ellen a helyzet: 30 gólos: Nyilasi (Ferencváros), 29 gólos: Rum­menigge (­Bayern München), 28 gólos Szarmach (Auxerre), 27 gólos: Burgsmüller (Borus­sia Dortmund) ,26 gólos: Ra­­d­ovi­cs (Rijeka), 25 gólos: Kim (Vasas). 7 Természetbarát­ találkozó Tatán Tatán, az Építők Parkjában gyülekeztek a termé­szetbarátok a megyei találkozóra. Elsőként a Dorogi ,,Pilis” természetibarát szakosztály busza érkezett meg, majd jöttek a lábatlaniak, a tatabányaiak és a többi­ek. Délben ünnepélyes keretek között Lőrinczi Géza, a Magyar Természetbarát Szövetség főtitkára köszön­tötte az összegyűlteket, majd a megyei elnökkel, Horváth Zoltánnal átadták az elismerő oklevelet és a serleget az elmúlt esztendő legaktívabb, legeredmé­nyesebb szakosztályának és országjáró diákkörének. A szakosztályok között a Dorogi AC „Pilis” nyerte el ezt a kitüntetést (vezető: Papp Károly), a diákkörök első helyezettje a tatabányai egészségügyi szakközép­­­­iskola lett (vezető: Potyondi Márta). Ezután Vadócz Miklós, a megyei szakszövetség fő­titkára adta át a 28 felnőtt túravezetőne­k a bronzjel­vényt, és 22 ifjúságinak az ifj. túravezetői jelvényt. Bronzjelvényesek: Aranyi Antal, Bartha Istvánná, Bartók Sándor, Berényi Miklós, Dubrovszki Dezső, Forisek Györgyné, Garbacz József, György Imre, Hu­szár Miklósné, Ilóczki Béla, Ilóczki Győző, Kenessey Ferenc, Komáromi András, Málnás Ferencné, Mester Rudolf, Németh Vilmosné, Novotni F. Ferenc, Samu Zsuzsanna, Simon Péter, Sürüs Józsefné, Tőrős Mi­hály, Toros Mihályné, Trapli Gyula, Túri Győzőné, Vámosi Gusztávné, Vetési Edit, Vörös Imre, Vörös Margit. Ifjúsági túravezetők: Balázs Marianna, Balogh Ani­kó, Bmnmel Gabriella, Falusi István, ifj. Forisek György, Horváth Péter, ifj. Horváth Zoltán, Kun Ibo­lya, Lázár Csilla, Lois Csilla, Nagy Mária, Pauli Pat­rícia, Pók Orsolya, Salamon T. Zsuzsa, Savanyú Ilo­na, Tausch Ágnes, Tolnai Zsuzsanna, Vadócz Péter, Varga Irén, Vámosi Attila, Vörös Geller, Wendler László. A Komturist üdülőhelyi klubja, valamint a lábat­­lani papírgyár „Gerecse” természetjáró szakosztálya jóvoltából délután öt óráig programok követték most; nyílt túráik a tatai tó körül, zsákban futás, egy­le­pényevés, kerékpár ügyességi verseny. A megyei természetbarátok nyári találkozója tehát Tatán kitünően sikerült. Az MTSZ főtitkára gratulál a díjhoz dorogiaknak az első A túravezetői jelvények átadása I t Ökölvívás SZIM Vasas—OBSK A székesfehérvári egyesü­let meghívására Oroszlány­ból 25 fiatal ökölvívó rán­­dult át Fejér megyébe, hogy barátságos­ mérkőzésen talál­kozzék a SZIM hasonló korú bokszoló­­val. A vendéglátók csak 12 fiú­nak tudtak megfelelő párt biztosítani, ezért a többiek csak szurkolóként végig a színvonalas nézhették­­et hozó, sportszerű párbar­össze­csapást. A 327. számú Ipari Szakmunkásképző Intézet tor­nacsarnokában a szép­ számi­ ,11 közönség nem egyszer nagy tapssal jutalmazta a szárító­ban látottakat. Az OBSK-ból Kiss, Járóka, Soós Zs. Kon­koly, Hideg mérkőzései arat­ták a legnagyobb sikert. A találkozó után Tóth László, az OBS­K vezető edző­je úgy vélekedett, hogy sok ilyen mérkőzésre lenne szük­sége a fiataloknak, a sport­­­baráti kapcsolatok ápolása­ érdekében. A SZIM Vasas ha­marosan viszonozni fogja a látogatást a sportcsarnokába. bányászváros —­B —• ,