Dolgozók Lapja, 1981. november (34. évfolyam, 257-280. szám)

1981-11-05 / 260. szám

I*tt. november 1.. esfirstrWk Röplabda NB I Értékes győzelmek Szettrablás­­ a bajnoktól Újabb mérkőzéseket ját­szott az Almásfüzitői Tim­föld NB I-es női röplabda­­csapata. ALMÁSFÜZITŐ —ÉPÍTŐK SC 3:1 (13, 14, —10, 13) Almásfüzitő, vezette: Sza­lai J., és Takács. ATSC: Ar­­gyelánné, Lovasné, Pergéné, Póczos, Németh, Láng. Csere: Túri, Cib­akova, Podhoráné, Barati Edző: Kerekes László. A több, mint másfél óráig tartó küzdelmes, túlfűtött hangulatú mérkőzésen mind­két csapat elég idegesen kez­dett. Az Építők az első játsz­ma elején 4:0-ra vezetett, de az ATSC gyorsan Ezután sokáig egyik fordított­ csapat sem ért el pontot, forgás for­gást követett. .Végül a hazah gárda támadásba lendülve 15:13-ra nyert. A második szettben a ha­zaiak voltak a kezdeménye­zők, de most a vendégek egyenlítettek, sőt 14:12-nél szettlabdájuk is volt. Az ide­gek harcából mégis a Timföld került ki győztesen (16:14). A folytatásban is nehezen tak egymással a csapatok, bár­kezdeti hazai fölényt vissza­a­esés követte, rengeteg volt a Az Építőknél reklamáció (játékos és edző részéről egy­aránt) ennek eredményeként sárga és piros lap, büntető­pont következett, ami mégin­­kább felpaprikázta a vendé­geket, akik némi meglepetés­re, de jogosan nyertek­ 15:10- re. A negyedik szettben a ven­dégcsapat vezetett 8:6-ra, de­­ ismét átvette a játék irányí­tását a Timföld. Megint jogtalan reklamálás után sok a vendégek mind idegesebbek­­ lettek, 14:9-re elhúzott az ATSC. Az ellenfél nem adta fel, s csupán a hetedik mér­­kőzéslabda hozta meg a dön­tést. Rendkívül kemény mérkő­­zés volt, melyben elhalvá­nyult a játék szépsége, csu­pán a küzdelem jellege dom­borodott ki. ALMÁSFÜZITŐ —ÉPÍTŐK SC 3:2 (5, —6, 12, —9, 1») Budapest,­ vezette: Zsille és Jáger. Az Építők minden­áron vissza akart vágni előző napi vereségért, de az a nagy igyekezet különösen az első játszmában szinte béní­­tólag hatott a hazaiakra. A Timföld elszántan, nyugodtan játszott. (15:5). A m­ásodik szettben viszont az játszott jól,­ az ATSC Építők szinte megállt. A hazaiak 15:6-ra nyertek. 1 Ezután ismét a Timföld vette át a kezdeményezést, de csak a szoros szett hajrájá­ban tudott előnyt szerezni. (15:12). Megint a hazai gárda következett, a Timföld fárad­tabbnak látszott idegileg. Ezt kihasználta a rendkívül ruti­nos Építők és 15:9-es szett­nyeréssel kiegyenlítette a játszmák arányát. Az ötödik játszma a küz­deni akarás és tudás diadala volt. Mindkét csapat nagy erővel küzdött, de már lát­szott, hogy az iramot a ven­dégek bírják jobban. A Tim­föld végül is 15:10-re győ­zött. Két nap alatt nagy küzde­lemben 4 pontot szerzett te­hát a Timföld. Elismerésre méltó eredmény, aminek most már egyre­ fokozottabb jelentősége van, hiszen a tét a csoportban az első négy közé jutás. VASAS SC—ALMÁSFÜZITŐ 3:1 (12, —9, 11, 2) Almásfüzitő, vezette: Le­gendás és Pados. ATSC: Ar­­gyelánné, Pergéné, Németh, Karsai, Póczos, Láng. Csere: Túri, Cib­akova, Podhoráné, Barati. Az első szettben nyitásból azonnal 4 pontot ért el a baj­nok Vasas. Lassan felocsú­dott a Timföld, egyenlített, a vezetést is átvette 9:6-ra. közönség is belelendült, har­A­sányan bíztatta kedvenceit. Igen jó volt a játék. A rend­kívül rutinos Vasas hajrázott jobban (15:12). A második szettben már bátrabban támadott az ATSC és eltekintve néhány nyitás­­fogadási hibától, végig irányított. Pillanatnyi meg­torpanás után jött a Vasas, de volt erő a hazaiaknál az újításra: 15:9-re nyertek. Ez volt a bajnok első vesztett játszmája. Megint szoros szett követ­kezett, melynek második felé­ben csak nehezen húzott el a Vasas. Az ATSC szépített ugyan, de már túl nagy volt az idegfeszültség, érvénye­sült a papírforma (15:11). A negyedik játszmában hazaiaknak semmi nem sike­­­rült, talán lélekben már fel­adták a küzdelmet (15:2). A Timföld a vereség elle­nére jó benyomást keltett, különösen az első három szett­en, de a hajrát már nem bírta. Küzdőszelleméért min­den játékos dicséretet érde­mel. JUNIOROK Almásfüzitő—Építők SC, 3:0. Vezette: Takács. A fiataljainak ez volt az Timföld első győzelme. A csapat: Benczik, Nyikos, Majorosi, Mátyási, Borvendég, Szabolcs, Tihanyi, Hollósi, Halász J. Igen jól és ponterősen játszott a­ hazai gárda, 15:5, 15:9, és 15:1-re nyerte a szetteket. Almásfüzitő—Építők SC 3:0. Budapesten­­ a csapat megis­mételte almásfüzitői játékát, 3:0 arányban győzte ls a pesti lányokat. Az Építők most ugyan jobban játszott, mint előző nap, de nem tud­ta meggátolni a vendéggyő­zelmet. Almásfüzitő—Vasas SC 3:2. Vezette: Pados. Úgy látszik, egyre jobban belelendül a já­tékba a füzitői junior gárda, mivel már megízlelte a győ­zelem érzését és ez önbizal­mat adott a fiataloknak. Jó képességű és magassági fö­­­lényben lévő Vasas ellen vál­tozatosan alakult a játék, ha­zai vezetés után kiegyenlítet­tek a vendégek, majd ismét hazai győzelem és újból egyenlítés következett. A haj­rában a füzitőiek kerekedtek fölül. Az egész együttes jól és eredményesen játszott, ko­rukból fakadóan időnként ugyan el-elhamarkodtak egy­­egy akciót, de végül is jogo­san nyertek. . ■ [UNK] [UNK] & .&:# «■ 'v ^ 'dim* m : '■ i:f: :1 h­í­m m«.­ Jól zár a füzitői sánc, az Építők-játékos leütése visszaperdül Vízilabda MNK Továbbjutó: a TBSC Tatabányán játszották a ví­zilabda MNK visszavágó mér­kőzését. Ezen döntetlen ered­mény született, így a TBSC a továbbjutó, mivel sikerült ki­verni a kupaküzdelemből a tavalyi győztest, ami nagy „fegyvertény” volt. A hazaiak kezdtek jobban, gyorsan 3:1-es vezetésre tettek szert, de aztán egy ember­elő­nyös helyzetet kihagytak és ez a szentesieket hozta lendület­be. A második negyed köze­pén már a vendégek vezettek 5:3-ra. Érdekes, izgalmas volt a ta­lálkozó, a csapatok felváltva vezettek. A bányászok ezúttal öt emberelőnyös helyzetet hi­bázták el, dicséri viszont, aka­rásokat, hogy az i­gen kemé­nyen védekező szentesieknek öt akciógólt dobtak. A vendé­gek nem adták fel a tovább­jutás reményét, az utolsó­ ne­gyedben kétszer is vezettek, a hazaiak mindig egyenlítettek és a Szentesien elért győzelem után ez azt jelenti, hogy a Tatabánya jutott tovább. A találkozó jegyzőkönyve: Tatabányai Bányász—Szente­si Vízmű 10:10 (3:3, 3:2, 2:3, 2:2). Tatabánya, vezette: Kosz­­tolenczy, Császár. TBSC­: Hauszier — Kásás, Debreceni, Görgei, Persely, Kemény, Sze­ri. Csere: Krajcsovics, Vojvo­­da. Edző: Goór István. A bá­nyászok gólszerzői: Kemény, Debreceni, Kásás, Persely, Krajcsovics. Lelkes, harcos já­­ték­ért a csapat minden tagja dicséretet érdemel el. BoteöröK SAP JA' Totótippek 1.Lehel—Eger2 2.Szabó SE—Dé­r. Kinizsi x 1 3.BKV Előre—Pénzügyőr 2 1 4.Építők SC—Vác 1 X 5.Sopron—Bauxitb. X 6.PVSK—Szekszárd 1 X 7.Cesena—Fiorentina2 8.Genoa—JuventusX 9.Roma—Bologna 1 X 10.Torino—Napoli 2 x 11.Udinese—Inter­ 2 12.Pescara—Sampdoria 1 X 13.Pistoiese—Lazio 2 1 Pótmérkőzcsck: 14.Cremonesc.—Pisa 1 X 15.Lecce—Spal 1 2 16.Verona—Palermo 1 X Vívás Áz olaszországi Foggiában rendezik az első új rendszerű v­ívó Európa-bajnokságot. A kontinens­találkozón csak egyéni verseny lesz, s orszá­gonként minden fegyver­nemben három-három spor­toló léphet pástra. Rekordlétszám a Vértes Kupán A megyei szakszövetség 12. alkalommal rendezte meg Vértesszőlős környékén a Vér­tes Kupa tájékozódási futó­versenyt. szakosztály 18 kategóriában 45 362 versenyzője állt rajthoz. Eredmények: F 50 kategó­ria: 1. Kun Ferenc (Kőbányai Textil). F 43 B:1. Szebeli Ist­ván (Siketek SC) F 21 B:l. Bodó Pál (Kőbányai Lombik). N 19 B:l. Font Marianna (Vi­deoton). F 17 B:l. Lukács Jó­zsef (Videoton) 2. Körmendi Miklós (Tata Jávorka Szak­közép). 3. Garbacz Gábor (Jávorka­ Szakk.). N 17 B:l. Székely Adél (Soproni MAFC). 2. Siska Ilona (Jávorka Szakk.). F 15 B:l. Viniczai Ferenc (Videoton),.. . 3. Pál­­fi Antal (Tata, Eötvös Gimn.) N 15 B:l. Csillag Vera (Eg­ri Spartacus), 2. Radics An­na (Jávorka Szakk.) F 21 C:l. Vizi Tamás (Soproni MAFC). N 19 C:l. Sáfrán Éva (Vide­oton). F 17 C:l. Maróti Im­re (Jávorka Szakk.) N 17 C:l. Balogh Márta (OBSK). F 15 C:1. Kiss Zoltán (Se­regélyes), 2. Boros István (Jávorka Szakk.) N 15 C:l. Szilágyi Piroska (Jávorka Szakk.), .. .3. Papp Mária (Tb. Keresk. Szakközép) F 13 C:l. Soós Ferenc (Dunaújváros). N 13 C:l. Takács­­ Gyöngyi (NIKE FÁK), 2. Hajnal Edina (ATSC), 3. Mede Anikó (Ta­tabányai Úttörő és Ifjúsági Ház). Nyílt férfi kategória: 1. Ká­lomista Sándor (Jávorka Szakk.), 2. Fregler Károly — Krizsák István (312. sz. Ipari Szakmunkásképző In­tézet), 3. Böjthe András— Böjthe Balázs (Jókai Gimná­zium). Nyílt női kategória 1. Barcza Julianna—Uttó Má­ria. (Komáromi Széchenyi I. szakközép.), 2. Micskó Vilma (Széchenyi), 3. Csonka Edit — Répási Dóra (Komáromi Jókai Gimn.) 7 Kosárlabda NB I. Egy sima és egy fájó vereség BI\ HONVÉD —OROSZLÁNYI BÁNYÁSZ 125:69 (67:30) Budapest, 100 néző, vezette: Prenker—Szamos. OBSK: Jánny (8), Krajnyik (12), Hilcz (14), Varga (6), Bocskor (4). Csere: Baumann (11), Kostyál (8), Gurszki (6), Karácsonyi, Csapó. Edző: Jugovics József. Az újabb kettős forduló el­ső mérkőzésére a sokszoros bajnokihoz látogatott az Orosz­lány. Mivel semmi esélye sem lehetett alkalom kínálkozott ar­ra, hogy a másnapi rangadóra az oroszlányi kezdő csapat vi­szonylag pihenten állhasson ki. Ezért a 15. percben már a tel­jes oroszlányi cseresor pá­lyára került. A bajnokcsapat tetszetős, könnyed játékkal, szinte leiskolázta az OBSK-t. A mérkőzés alkalmat adott néhány fiatal játékosnak, hogy élete első NB II-es mérkőzé­sén szerepeljen. VOLÁN SC —OROSZLÁNYI BÁNYÁSZ 82:80 (39: 40; *4:74) Oroszlány, 300 néző, vezette: Domonkos—Földházi. OBSK: Jánny (20), Varga (4), Kraj­­nyik­ (24), Hilcz (20), Bocskor (8). Csere: Kostyál (2), Ma­gyar­ (2), Baumann. Győzelmi reményekkel vá­gott a mérkőzésnek az OBSK, melyben helyet kapott a hé­ten a ZTE-ből igazolt Magyar András is, aki hónapokkal ezelőtt játszott utoljára, így természetesen idő kell, amíg formába lendül. Képességei alapján erősségévé válhat új csapatának. Jó iramban kezdődött a mérkőzés. Mindkét csapat zó­názott, a hazaiak behúzódva,­ a vendégek pedig egész pályán kitámadva. Szorosan az állás, a 10. percben alakult 20:20 volt az eredmény. A hazaiak védekezésébe rengeteg hiba csúszott, így hiába Hilcz és Jánny kiválóan, dobott vendégek mindig válaszoltak.a A 17. percben 34:27-re veze­tett a Bányász, de az újabb védekezési hibákat kihasznál­va megint egyenlített a Vo­­­lán. A második félidő némi ha­­zai fölénnyel indult. Állan­dóan az Oroszlány vezetett 1-2 ponttal, de nem sikerült je­lentős előnyt szerezni. Kraj­nyik jó sorozatával a 17. perc­ben 70:65-re vezettek a ha­zaiak. Hallatlanul izgalmas volt a mérkőzés. Az utolsó percben Hilcz került a kipontozódás sorára: ekkor 74:72-re veze­tett az Oroszlány, de egy kez­detleges átadási hiba újabb Volán-pontokat jelentett. Már csak 10 másodperc volt hátra, amikor az Oroszlány támadha­tott. A befejezés előtt 3 má­sodperccel Krajnyik ziccer­helyzetbe került ám a játékve­­­zetők „bentállást” ítéltek, így a győzelem helyett hos­­­szabbításra került sor. Az első kosarat a vendégek sze­rezték, amire a hazaiak kettő­­­vel válaszoltak és 78:76-ra ve­zettek. Az utolsó perchez 80:78-as oroszlányi vezetésnél érkeztek a csapatok. Újabb kezdetleges átadási hibák miatt és büntetőkből, az utolsó másodpercben a Volán meg­szerezte a győzelmet. Ezen a találkozón csak Krajnyik, Hilcz és Jánny ját­szott jól , ez pedig kevés volt a tudatosabb, tapasztaltabb Volánnal szemben. Súlyemelés Második helyen 3 Október 30—31-én rendezték meg az orszá­gos csapatbajnoksággal egyidőben Tatabá­nya város súlyemelő-bajnokságát. Júniusban Tatán tartották a csapatbajnokság első fordu­lóját, most pedig Tatabányán a városi sport­­csarnokban mérték össze erejüket az ország legjobb súlyemelői. Megyénkben a súlyemelősportnak nagy hagyományai vannak, jelenleg három csa­pat is szerepel az NB I-ben. Idén a vártnál valamivel gyengébben, hiszen a Tatai AC visszacsúszott a második helyre, az Oroszlá­nyi Bányász az ötödik, a Tatabányai Bányász a hatodik lett. Az NB I-ből az idén a DMVSC és a DVTK esett ki. A bajnokságot az Olefin SC Hornyaik Fe­renc, Kőszegi György, Száraz László, Kiss Sándor, Réti János, Meszelén Imre, Kovács József, Réti István összetételű csapata nyer­te. Kiemelkedett teljesítményével Sólyomvári János a TAC versenyzője, a nemzetközi szint felett teljesített és 1948 pontot gyűjtött. Varga Lajos és Mészáros János is 1500 pont körüli teljesítménnyel szerepelt. Az Oroszlányi Bányászból Babarcai István, Baranyai János, Juhász István és Oláh­ Mi­hály voltak a legjobb pontgyűjtők. A TBSC csapatában Oláh Béla, Sőr­i János és Stark András emelhetők ki. Egyébként a TBSC csapatából hárman visszavonultak, sérülés is gátolta az együttes jó szereplését. A legértékesebb eredményt Sólyomvári Já­nos (TAC) és Kőszegi György (Olefin SC) érték el, akik megütötték a nemzetközi szin­tet. Sólyomvári versenyző részére János a legeredményesebb­ kitűzött tiszteletdíjat is elnyerte. Két csúcsjavításról is beszámolhatunk.­ Oláh Béla a TBSC versenyzője 56 kilogram­mos súlycsoportban 4 fogásra 115,5 kilogram­mot teljesített. Ez szakításban országos csúcs­­javítás. Kovács István a TBSC versenyzője a + 110 kilogrammos súlycsoportban az ifjú­sági korcsoport országos csúcsát javította meg, eredménye 162,5 kilogramm. Az 1981. évi csapatbajnokság végeredménye: 1. Olefin SC 21 942 pont, 2. Tatai AC 20 820, 3. Csepel 20 698, 4. Haladás VSE 19 868, 5. Oroszlányi Bányász 19 791, 6. Tatabányai Bányász 19 786, 7. Bp. Hon­véd 18 377, 8. DMVSC 17 190, 9. DVTK 16 719. Tatabányai városi súlyemelő bajnokság végered­ménye: 52 kg: 1. Oláh Mihály (OBSK) 217,5 kg, I.­­ sz. 56 kg: 1. Kőszegi György (Olefin SC) 855. IIk. szint, 2. Hornyák Ferenc (Olefin SC) 250, I. o. szint, 3. Oláh Béla (TBSC) 247,5, I. o. sz. 60 kg: 1. Szűcs László (Csepel SC) 267,5, I. o. sz., 3. Ada­m­ek Ferenc (TBSC) 250, I. o. sz., 67,5 kg: 1. Szá­raz László (Olefin SC) 285, I. o. sz., 2. Majorits József (TAC) 277,5, I. o. sz., 3. Horváth Jenő (TAC) 270, I. o. sz. 75 kg: 1. Varga Lajos (TAC) 315, I. o. sz., 2. Baranyai János (OBSK) 315, I. o. sz., 3. Nagy Pál (TAC) 305, I. o. sz. 82,5 kg: 1. sági János (TBSC) 337,5, I. o. sz., 2. Stark András (TBSC) 330, I. o. sz., 3. Juhász István (OBSK) 325, I. o. sz. 90 kg: 1. Kovács József (Olefin SC) 360, I. o sz 5­ Mandzák Bertalan (Csepel) 352,5, I. o. sz. 3 Sándor István (Szombathely) 345, I. o. sz. 100 kg: I. Sólyomvári János (TAC) 385. Nk. szint felett :2 Gere Géza (Csepel SC) 367,5, I. o. szint, 3. Hlavati András (Bp. Honvéd) 357,5, I. o. szint. 110 kg: Mészáros János (TAC) 360, 2. Sinkovics Ferenc (Bp.­­ Honvéd) 337.5 I. o. sz., 3. Nagy Károly (Szombat­hely) 337.5, I. o. sz. +170 kg: 1. Réti István (Olefin SC 380, I. o. sz., 2. Rédei Béla (Bp. Honvéd) 31>5. II. a. sz. V. J. Mi felkészültünk Rövid — divat — kötött termékekből, Sport — játék, konfekció termékekből, , méter-, lakástextilárukból, bútor, lakberendezési cikkekből.­­ Ajándékait is nálunk vásárolja CSÜTÖRTÖKÖN ÁRENGEDMÉNY DUNA ÁRUHÁZ KOMÁROM