Dolgozók Lapja, 1982. március (37. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-03 / 52. szám

Im március 1: secráü Mindenki utazik Pestre Ha 14.30-kor: Csepel—Tatabánya Lakat Károly mesteredző nem elégedett a Diósgyőr el­leni teljesítménnyel, tán az utolsó pillanatig így az­gon­dolkodik az összeállításon. Annyi bizonyos, hogy a 17 tagú keret felutazik Pestre, mindenki felveszi szerelését. Lehet, hogy ez lélektanilag is segít a csapatnak. Csepelen nem szabad ki­kapni , ez a fő szempont, hiszen egy esetleges vereség­gel elúszhatnak a Bányász dobogós reményei. Csapó még nem játszhat a Csepel ellen. A válogatott kö­zéppályás fájdalmai meg­szűntek, már ugyanazt az edzésmunkát végzi, mint a többiek. Viszont hiányoznak az edzőmér­kőzések. Kiprich Taskentbe utazott. Egyelőre tehát nem döntött a vezetőedző az összeállítás­ról, de változás elképzelhe­tő. .. V. J. Tizenöten Milánóban Szerdán utazik Milánóba a fedettpályás atlétikai EB-n résztvevők küldöttsége. Ebben 15 versenyző kapott helyet, bár eredetileg csak 13 atléta érte el a magyar szövetség által kiutazási feltételként megjelölt szinteredményeket. Rakat József, az­gatott vezetőedzője atlétavált­­a szintet nem teljesítő, de mégis utazó helyhez jutó Szalma László­ról és Siska Xéniáról el­mondta, hogy bár a hazai szintnek nem feleltek meg, a nemzetközi szövetség általi meghatározott terveÉ ,(bősé­­­­gesen” teljesítették. i DOcerözöTR ir/rp­j a Úszás A megyei úszó szakszövet­ség előkészítő versenyén is­mét nagy igyekezetről tanús­kodtak a résztvevők. A szo­kottnál idegesebbek voltak ugyan (ezt igazolja a sok rossz rajt), de végül­­ javuló időeredményeket értek el a fiatalok. A megyei szakosztályokon (TBSC, Esztergomi Granvi­­sus, Komáromi Spartacus) kí­vül indultak a Győri Rába ETO és a mosonmagyaróvári úszók is. A győztesek és a megyeiek jobb helyezései (a tatabányai­aknál a klubot nem tüntetjük fel): (ETO) 1.05.7, 2. Vadai Margit 1.06.1. ...4. Pauer Krisztina 1.07.0, . . . 6. Tóbiás Mónika 1.07.4, 7. Bélák Magda 1.08.3, 8. Juhász Éva 1.03.2. 100 mell (30 i.): 1. Vadai Margit 1.23.9, ..­­ 3. Csorba Csilla 1.26.3, ...5. Bélák Magda 1.28.0, ...7. Steiner Mónika 1.31.0. 200 pillangó (11 i.): 1. Pozsga Klári (ETO) 2.35.7, ... 7. Ju­hász Éva 2.54.0. 100 hát (45 i.): 1. Pozsgai Klára (ETO) 1.13.0, 2. Belák Magda 1.13.6, 3. Derdák Nóra 1.14.2, ... 6. Vadai Margit 1.17.4, ...8. Ju­hász Éva 1.18.6. 400 vegyes (17 i.): 1. Boros Gabriella (ETO) 5.35.1, 2. Vadai Margit 5.38.7. Nők: 100 m gyors (58 m­­ Férfiak: 100 gyors (55 i.): duló): 1. Boros Gabriella 1. Kertai Róbert 58,3, ...3. Javuló idők Muhai Csaba 1.00.2, 4. Szál­ka Endre (Granvisus) 1.00.7, 5. Persely József 1.01.0, ...7. Zantleibner Tamás 1.02.2. 100 mell (32­­.): 1. Vojvoda Ist­ván 1.15.0, 2. Tóth Zoltán 1.19.2, ...6. Perenyei Péter­ 1.22.1, ...8. Kertai Róbert 1.26.2. 200 pillangó (9 i.): 1. Németh László (ETO) 2.24.8, .. . 3. Mudár Csaba 2.28.7, ... 5. György Zoltán (Granvi­sus) 2.38.8. 100 hát (45 i.): 1. Németh László (ETO) 1.07.9, 2. Persely József 1.08.6, 3. Zantleitner Tamás 1.08.7, 5. György Zoltán (Granvisus) 1.11.5, ...8. Tóth Zoltán 1.16.1. 400 vegyes (10­­.): 1. Németh László (ETO) 5.02.0, . .. 3. Tóth Zoltán 5.27.3, ... 6. Perenyei Péter 5.42.2. Teremkézilabda Tizenöt mérkőzés Komáromban A Komárom járási—városi kézilabda-szövetség által ren­dezett terembajnokságon ez­úttal férfi mér­kőzések voltak. Jó néhányon nagy küzdelem alakult ki , és végig szoros volt az állás. Több csapat a má­sodik játékrészben fordított a már vesztésre álló mérkő­zésen, így a Szőny II., a Mo­­csa, a Kerékteleki, a Bakony­­bánk, a Szőny I. a Nagyig­­mánd ellen. * Eredmények: Férfi, felnőtt: Mocsa—Dorogi AC 28:18 (11:12). Ld.: Szabó 12, illetve Pápa és Tilmann 6-6. Kerék­teleki—Ácsi teszér 31:24 (17:10). Ld.: Vaderna 18, illetve Mázi 7. Bakonybank—Nagyigmánd 20:17 (6:7). Ld.: Támtom 5-5, illetve Major és Maráz 9. Komáromi AC—Dorogi AC 29:14 (17:6). Ld.: Kutak 10. il­letve Pápa, Tóth 4-4. II.—Mocsa 29:28 (13:14). Szőny Ld.: Magyar 13. illetve Horváth 9. Ácsteszér—Szőny 1.25:19(11:9). Ld .: Mázi 9. illetve Höröm­pöli 10. Kerékteleki—Bakony­­bánk 23:20 (10:15). Ld.: Lank 9. illetve Major 8. Szőny I.— Nagyigmánd 26:25 (8:10). Ld.: Hörömpöli 11. illetve Zsohár 8. Komáromi AC—Szőny II. 40:14 (19:7). Ld.: Szakács 10, illetve Magyar 8. Serdülő fiú: TBSC—Komá­romi 318. DSK II. 21:11 (11:6). Ld.: Ku8, illetve Kor­mos 3. Megyei serdülő váloga­tott—Komáromi 318. DSK II. 15:4 (7:2). Ld.: Madarász illetve Rosta és Völöz 2-2. Me­­­­gye: serdülő válogatott—Kis­béri Gamma 26:11 (12:4). Ld: Szendi 7, illetve Kakula, Vas­vári 3-3. Kisbéri Táncsics Gimn.—Komáromi 318. DSK 18:14* (8:4). Ld.: Csörnyei 6, illetve Hergessel és Kormos 5-5. TBSC—Komáromi 318. DSK I. 17:13 (10:7). Ld.: Jó­­nási 7, illetve Völöz 4. Kisbéri Táncsics Gimn.—Kisbéri Gam­ma 14:9 (5:6). Ld.: Csörnyei 5, illetve Diffinger 4. A mérkőzéseket ifj. Bau­­mann József, Goóz István, Hoczek József, Kovács Vik­tor és Natkai.. József játékve­zetők vezették. | Atlétika Steril: fedett pályán bajnok Erdélyi: csúcsot ugrott || Az új Budapest Sport­s­ j csarnokban rendezték meg b­ × az országos fedettpályás­­ i bajnokságot, ahol három i | egyéni- és egy csapatszám­­­­ ban álltak rajthoz tatabá­­­­­nyai atléták. || Női magasugrásban Béla­­­i Emese (Csepel) és Sterk ül Katalin (TBSC) vívott nagy ár­harcot. I­ napvilágot (Mint azóta már látott a hír, p| mindketten tagjai a milá­­n:| női fedettpályás || bajnokságra utazó Európa­­magyar |.:| válogatottnak.) Ezen a ver­­­­­senyen is, csakúgy, mint a­­ magyar—NDK válogatót­ól jón, a tatabányai atlétának­­ is jött ki jobban a lépés. 175-­­­ ön kezdve a 80, 84. 87-es pl magasságokat is elsőre ug­­­­­rotta. A 190 cm-t,­ amely­íl lyel végül is bajnokságot 11 nyert, harmadikra vitte át,­­ de a 194-en gu tató kísérletei­ is voltak biz­­| | Egy héttel leszerelése­­l után versenybe állt a ma­is sík tehetséges tatabányai 11 magasugró, Társi­­ Zoltán is. Még bizonytalanul moz­gott, önbizalom nélkül ver­senyzett ami teljesen ért­hető. Most csak a 204 cm sikerült. A hármasugró Erdélyi Géza alig egy héttel ezelőtt 15 méterrel ifjúsági baj­nokságot nyert. Most a fel­nőttek között a hatodik lett, de 15,48 méteres ug­rásával új országos ifjúsá­gi fedettpályás csúcsot ál­lított fel (régi Sári, 15.36). Ötödik lett a felnőttek között a serdülő korú tata­bányai 4x200-as női váltó. A Jurbán Éva—Csányi Márta—Somogyvári Dóra —Süle Nóra négyesfogat 1:54.62-t futott, s ez még jobb is lehetett volna (a szakemberek szerint a 26,2- es átlagú eredmény na­gyon biztató), ha a máso­diknak futó Csányi Márta nem ütközik össze a pá­lyán maradt , leváltott Hon­véd-versenyzővel. V. K. Természetbarátok Túravezetői tanfolyam Ifjúsági bronzfokozatú és kerékpáros levelező túraveze­tői tanfolyamot hirdet a me­gyei természetbarát szövetség, melyekre március 31-ig lehet jelentkezni. (Jelentkezési la­pok a megyei sporthivatalban igényelhetők.) A tanfolyam és vizsga díjtalan, csupán a jel­vények árát kell­ a­­ sikeres vizsgázóknak megtéríteniük. Bakancsos­ bál Nagy sikerű bakancsos far­sangi bált rendezett a me­gyei szövetség Tatabányán, melyre Oroszlányból és Ta­táról is szép számmal érkez­tek természetbarátok. A jö­­­vőben hagyománnyá kívánják ezt a rendezvényt is tenni, mégpedig állandó, illusztris helyszínnel, Várgesztesen. Területi labdarúgó-bajnokság : Feljavultak csapataink OROSZLÁNY—MÁNY 3:1 (2:0) Oroszlány, 250 néző, vezet­te: Sömér. OBSK: Acsádi — Verő, Horváth I, Horváth NI., Miksi — Kláris, Fedor, Bánfi — Czeczon, Fazekas, Csamná­­k>sy. A mély talajú pálya ellené­re már az első negyedórában nagy iramú, kemény, de nem durva játék folyt. Mindkét csapat a támadást erőltette, de az akciók zöme már a ti­zenhatosok előtt elhalt. Az első igazán jó helyzetet a Bányász alakította ki: a 14. percben Csanélosy bal oldali beadásáról Fazekas csak alig maradt le. Rögtön ezután Klá­ris veszélyeztette a mányi kaput. Az ellentámadás után Izsó elöl Acsádi kifutva men­tett. Izgalmas, jó mérkőzést lát­hattak a nézők, a Bányász sokat támadott. Fedor,­czon, majd ismét Fedor Cze­fog­lalkoztatta a vendégvédőket. A 32. percben Kláris élesen középre adott és a jókor érke­ző Fazekas védhetetlenül fe­jelt a hálóba. 1:0. Továbbra is az Oroszlány támadott A 40. percben Cze­czon a félpályáról indította a felfutó Verőt, aki visszaját­szott az akcióhoz közben fel­zárkózó társának, és a csatár nagy erővel lőtt a hálóba. 2:0. Mindjárt fordulás Czeczon remek beadását után Fe­dor lőtte fölé. Nemsokára rá Fazekas 6 méterre a kaputól, lyukat rúgott. A kihagyott helyzetek felhozták az ellen­felet. A 67. percben szabad­rúgáshoz jutottak a mányiak: a leadott labdát Izsó lőtte a hálóba .A partjelző ennél az akciónál lest jelzett, de a bí­ró felülbírálta.) 2:1. A 71. percben a hazaiak fciztos vtoltak, a gyrérünwte Kláris szabadrúgására Csaná­ géppályása nem hibázott losy érkezett pontosan és labdát a jobb sarokba juttatt­a (1:1). Még nagyobb sebességre ra. 3:1. Rá két percre Faze­ kapcsolt a hazai csapat, de a kas hatalmas ballábas lövése mély talaj akadályozta a fo­­döngette meg a jobb vinkl.fo­­lyamatos játékot. Sikesdi és igen jó és gólratörő játék- Weitner vezetésével a tataiak­kal mutatkozott be az OBSK, rendületlenül ostromoltak. Az A vendégek csak a szerencse- 56. percben Buzsik—Sikesdi­nek köszönhetik, hogy nem volt a labda útja, Kosa kilé­­kaptak ki nagyobb arányban, pett a védőfalból, de akadá­ A Bányász minden részében hyozták. Katona kapu elé nye­­felülmúlta ellenfelét. Az egész sett labdáját előbb Kosa, csapat dicséretet érdemel, de majd Domanyik is rálőtte, a külön ki kell emelni dit, Czeczont és Klárist. Acsá- vendégek mentettek, ám a jó­­kor­­ érkező Holdampf a kapu­RÁKÓCZI SE—MEDICOR SC­ba fejelt. 2:1. A 73. percben Weitner — 2:1 (1:9) Weller — Domanyik adoga­tása után Sikesdi labdája alig Tata, 1000 néző, vezette: gurul mellé. A 83. percben Horváth, Rákóczi, Kerekes — Németh hatalmas kapufát Guzsik, Holdampf, Weitner, lőtt. Kocsis — Sikesdi, Rósa (Né­ Ideges hangulatú, kemény mezh), Domanyik — Katona, mérkőzésen megérdemelten Kovács (Köln), Weller. szerezte meg a hazai csapat a Mély talajú pályán játszót- két pontot az egységesebb és ták a találkozót. A hazai Csa- szervezetten védekező vendé­­gat az elmúlt heti kisiklást gekkel szemben. A Rákóczi feledtetni akarta, támadásait most van átalakulóban és a azonban egy ideig nem kísér- bemutatkozó, vagy még nem je szerencse. A 23., majd a szereplő játékosok alighanem 25. percben a fiatal Katona a sok örömet tartogatnak kitünően szervező és irányító szurkolóknak. A sáros pályán a Sikesdi labdájával megkever- mindenki megtette a magáét, te a vendégek védelmét, de kiemelkedett Sikesdi. Weit­­remek beadásáról Kovács Je­­ner, Weller és Katona játéka­ késett. Domanyik és Kósa bombája kerülte el a vendég ERZSÉBETi­­ek kapuját. A 44. percben SPARTACUS MTK Domanyik — Sikesdi — Ka­ —TATAI AC­tona volt a labda útja és a 2:2 (0:9) fiatal szélső a kifutó kapus felett a hálóba emelt (1:0). P­es­ten­ zsebet, 500 néző, ve­ A szünetben a hazai csapat tette: Pásztor. TAC: Szabó — öltözőjében Kajtár edző non- Skoflek,­­Némethi, Kiss, Ta­­tosabb és lendületesebb játé­­kaos I., Rácz — Kéczkó, Ne­­kot kért fiaitól. Ezt ők meg mes, Csapó — Takács J., is szívlelték, mindenki lelkesedéssel harcolt. Az nagy Várszegi, Iski. 52. A mérkőzés kezdetére ki­­percben Guzsik szabálytalanul engedett a föld fagya és sár­­szerelt, a beívelt labdát Wé- tengerré vált a salakos edző­­ib­er szögletre mentette. A pálya. A vendégcsapat alkat­­szögletmél Kerekes kapust inazkodott jobban ehhez, le­­akadályozták, a védelem kés­ fényt harcolt ki. Ezt több kekedett az­t vendégek jelezte. A 6. percben baloldali szöglet után Takács János a gólvonal elé fejelte a labdát, de a belső csatárok késlekedtek. A 14. percben a hazai jobbhátvéd, Fenyő Ta­kács János elől úgy adott ha­za, hogy kapusa mellett Iski­­hez kerilt a labda. A csatár a kapuba továbbított, de a já­tékvezető nem adta meg a gólt. Kiegyenlítetté vált a játáék, de a vendégek támadásai to­vábbra is több veszélyt jelen­tettek. A 35. percben Nemes lövése a baloldali kapufa tö­vénél hagyta el a játékterét. Hat perccel a félidő befejezé­se előtt Kiss szeme megsé­rült, a játékos ötperces ápo­lásra szorult. A második félidőben egyre ramentebbek- .fflhtfirttafe- « hazaiak: előbb Takács Istvánt ■ talpalták le, majd Nemes ka­pott egy rúgást. Gyurovát és Skoflek sárga lapot kapott. A 60. percben Szabó hárított veszélyes lövést. A 66. perc­ben Skofleket ölben vitték le a pályáról. Két perccel ké­sőbb Mészáros, a 16-oson be­lül elesett és bár senki sem ért hozzá, a játékvezető l­­est ítélt. A büntetőt Steiles­­­szel értékesítette, 1 :6. Balogh, a TAC tartalék ka­pusa megjegyzést tett a kis­­padon, amelyért piros lapot kapott. A büntető nem törte le a vendégcsapat játékosait. A 77. percben Csapó ívelése után Takács János előbb felső lécre fejelt, majd a b­­a pattanó labdát biztosan lőtte a hálóba le. Három perccel később Sza­bó kivetődött egy labdára, befutó csatár átdobta magát a a fekvő kapuson és Pásztor já­tékvezető máris mutatott 11-es pontra. Steilesszel most a sem hibázott, 2:1. Újrakezdés után Várszegi már a kapus mellett is elvit­te a labdát, aki vetődve el­húzta a csatár lábát. A síp ezúttal néma maradt. Elkese­redetten rohamozott a TAC, a A 86. percben Takács Jánost fejelés pillanatában az ötösről belökték a kapuba. Újabb 11-es, Németh ezt nyu­godtan lőtte a hálóba, 2:2. A TAC megérdemelte vol­na mind a két pontot. Jók: Takács I., Keczkó, Kiss, Ta­­kács . A második orosz­lányi gól: szép akció végén Czeczon lő a hálóba. (Fotó: Babér)