Dolgozók Lapja, 1982. március (37. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-28 / 74. szám

in­t március S* . vasár»»?» Az OBSK kiharcolta a bentmaradást Az NB I-es kosárlabda­­bajnokság befejezd akkord­jaként a csapatok az úgyne­vezett „rájátszást" kezdték el. Az utolsó hat helyezett csapatból a PEACon kívül (mely már kiesett) a többiek szinte egyenlő dultak a sorozatnak.eséllyel i­­Az első forduló Baján volt, ahol e csapatok öt nap alatt körmérkőzést játszottak. Az oroszlányiak ezen a soroza­ton nagyon gyengén szere­peltek és ezzel nehéz hely­zetbe jutottak. Az eredm­é­­nyek a bajai fordulóban: Ka­posvári Honvéd—Oroszlány 78:70, Volán—Oroszlány 75:70, A. R. Építők—Oroszlány 83:73, Oroszlány—PEAC 76:65, Kecs­kéd—Oroszlány 100:86. Ezután egy­­ hét szünet kö­vetkezett, majd Budapesten indult az újabb ötnapos „rá­játszás". Az Oroszlány na­gyon összeszedte magát, ami természetesen az eredménye­­­ken is meglátszott. Hallat­lanul izgalmas és feszült légkörben­­ folytak a küzdel­mek. Naponta változott a ta­bella állása. Jellemző a ki­élezett helyzetre, hogy az utolsó nap megkezdése előtt még három csapatnak egyen­lő esélye volt a bentmara­­dás­ra. Az Oroszlány végül is ha­talmas küzdelemben kihar­colta bapesti a bentmaradást. A bg­eredmények: Orosz­lány—Kaposvári Honvéd 97:85, Volán—Oroszlány 81:76, Orosz­lány—A. R. Építők 89:86, Oroszlány—PEAC 83:73 Oroszlány—Kecskemét 82:79. Az OBSK e mérkőzéseket „végig 5—6 emberrel játszotta végig, DOLGOZOK LAPJA Kosárlabda NB I Egy pont Pécsről—ez is valami Tatabánya—PMSC 0:0 Pécs, 6000 néző, vezette: Győri. TBSC: Kiss — Szabó, Lakatos, Udvardi, Fischer — Barabás, Csapó, Emmer, Her­mann — P. Nagy, Weimper. Edző: Lakat Károly, Katzirz — Kincses. Torna: Róth (Morvai. 66. perc), PMSC: Brez­­niczky — Lutz, Dárdai, Gallai (Mészáros, 62. perc) — Nagy, Dohány, Lőrincz. Edző: Kovács Imre. A két klub ifjúsági csapa­tának találkozóján a TBSC fiataljai nyertek 2:1 (2:0)-ra. Góllövők: Búza, Szekeres, illetve Garami (11-esből.) A nagyok mérkőzését kis ünnepség előzte meg: egy a pécsi csapatban Katzirz és és Dárdai 250., Dohány pe­dig 150. alkalommal játszott. A tatabányaiaknál viszont az ünnepség idehaza lesz: Schmidt esküvője, aki emiatt ki is maradt a csapatból. He­lyette Barabás játszott a kö­zéppályán, a csatársor pedig kéttagúra csökkent. Ez mindjárt mutatta is, mi a Bányász célja a mecseki „fővárosban": egy pont el­­hozása. Erre épült Lakat mester taktikája, ezt szolgálta a 4—4—2-es felállás, ami pe­dig e bajnokságban elég rit­kán fordult elő a csapatnál. De volt még egy teendő: az ellenfélre rákényszeríteni a kényelmesebb tempót, mivel a Pécs erőteljesen kezdett. Dohány, Nagy, majd újból Dohány hagyott ki helyzetet már az első percekben, il­letve a tatabányai védők mindhárom esetben résen vol­tak. A vendégek játékán kis­sé látszott a váratlan mérséklet-emelkedés, ami hő­Mecsek­alján még jobban ha­a­tott. Bágyadtan mozogtak tatabányaiak, dehát a taktika a sem vehemens szólt, ezt egyelőre rohamokra a hazaiak erőltették. A 17. percben Nagy lőtt mellé. Hét perccel később Emmer ugyanőt buktatta, amiért sárga lapot kapott. Lasan abbamaradtak a pécsi támadások, s már ekkor mél­tatlankodni­­­ kezdett a közön­ség, mivel esemény alig tör­tént a pályán. Csak a félidő vége felé akadt még egy ha­zai helyzet, de Nagy ezt is elrontotta. A Bányász vi­szont csak elvétve kísérlete­zett egy-egy támadás-színe­zetű akcióval. Szünet után megint a ha­zaiak próbálkoztak: Dohány —Nagy—Dárdai adogatás végén az utóbbi mellé lőtt. Néhány perc múlva ismét Dárdai jutott helyzetbe, ám Kiss védett. A hazaiak len­dülete fokozatosan csökkent, ami úgyis magyarázható, hogy a Bányász lassító, fékező tak­tikája érvényesült megint. Ellentámadások azonban is­mét nem alakultak ki, s mivel a PMSC is mindinkább fá­radt, kedvét vesztette, a­­ár alig adódott említésre méltó esemény. A közönség már a záró síp­szó előtt tíz perccel alapo­san megfogyatkozott, és mérkőzés végén az ott mara­a­dottak : erőteljes füttyszóval, s „bunda” emlegetésével .,nyug­tázták” a­ látottakat. Dehát ezt mindenütt , így­­ tennék, ahol egy taktikusabban ját­szó vendégcsapat, ha ese­ménytelen találkozón is, de pontot rabol. A formájában visszaesett Tatabánya ellen a pécsiek, győzelmet reméltek, ezt a vendégek ják. Hol, melyik meghiúsítot­szurkolótá­bor elégedett az ilyesmivel? A találkozó kétségtelenül alacsony színvonalú volt, mi­vel csak a hazaiak próbálkoz­tak olykor támadásokkal, de a vendég védőkkel szemben semmire se mentek. A hirte­len érkezett „mediterrán” napsütésben a Bányász erejé­ből ellentámadásokra ugyan nem futotta, de a kapott tak­tikát végig betartva, végül is megérdemelten hozott el Pécs­ről egy pontot. A bányászcsapatban első­sorban a védelem jeleskedett, Kiss kapussal az élen. A kö­zéppályások is főképp ilyen feladatot láttak el, rendre megállítva az ellenfél akcióit. A kéttagú csatársor keveset volt játékban, és szintén vis­­­szahúzódva hasznoskodott, hogy már a pécsi védők in­dításait akadályozza. A két edző véleménye: La­kat Károly: — Pontot sze­reztünk. Remélem, többen rá­jönnek arra, hogy idegenben a döntetlen is jó eredmény. Kovács Imre: — A gyenge helyzetkihasználás miatt ment el egy pont. A közönség egy része ezért tévesen értékelte a látottakat, a győzelem a csa­tárokon múlott. Az NB I. eredményei: Diós­győr—V. Dózsa 0:0, Bp. Hon­véd—Ózd 3:2 (2:0), Debrecen —Zalaegerszeg 0:0, Békéscsa­ba—Szombathely 2:1, Nyír­egyháza—Videoton 2:1. Fe­rencváros—Szeged 3:2, Győr— Volán 4:2. H. L. A „GERECSE” MG. TSZ. a baji nyúlvágó üzemébe női és férfi munkaerőt FELVESZ két műszakos munkakörbe. FIZETÉS: 4/1981. MÉM-MüM rendelet alapján JELENTKEZÉS a baji nyúlvágó üzem vezetőjénél. 1603 Járási labdarúgó-bajnokság Meglepetés nélküli forduló A dorogi járás labdarúgó­bajnokságában a következő eredmények születtek: Epel— Süttő 1:1 (0:0), v.: Pándi. Alacsony színvonalú mérkő­zésen, mindkét csapat sok hi­bával játszott. Csermely—Dö­ntős 0:9 (0:4), v.: Magyara. A jó iramú, sportszerű találko­zón a hazaiak nagyarányú ve­resége elsősorban kapusuk „érdeme". Pilismarót—Csol­­nok 5:0 (3:0), v.: Bozsó. A csúszós talajhoz jobban al­kalmazkodó, technikásabb pi­­lismarótiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Tokod Tsz—Tát 3:1 (1:0), v.: Bokros. Magas színvonalú mérkőzésen a jobb helyzetki­használás döntött. Tihanyi István (Tokod) a 86. percben az ellenfél kapusával ütközve olyan sérülést szenvedett, hogy kórházba kellett szállí­tani. Nagysápi Anna­völgy 1:2 (0:0), v.: Németh. Az utolsó percben szerzett fejesgóllal nyerték a vendégek, az első félidőben 11-est is hibázó nagysápiak ellen. Kesztölc— Bajna 2:0 (2:0), v.: Vörös. A hazaiak nehezen tartották ott­hon a két pontot, a nagy helyzeteket kihagyó bajnaiak ellen. Ifjúsági eredmények: Nagy­sáp— Annavölgy 6:4, (4:1), Pi­lismarót—Csolnok 7:1 (2:1), Tokod TSZ—Tát 0:7 (0:4), Kesztölc—Bajna 4:0 (1:0). A felnőtt bajnokság­ állása: 1.Tokod Tsz 14 1112 49:2123 2.Pilismarót 14 1031 45 :1923 3.Dömös 14 923 47:1520 4.Süttő 14 833 42:2119 5.Annavölgy 14 725 35:3516 f1.Bajna 14 617 27:2813 7.Csolnok 14 1117 27:3413 8.Tát 14 44fi 26:2912 9.Dág 13 521i 26:2912 10.Nagysáp 135­8 32:3310 11.Gyermely 14 329 26 :538 12.Kesztölc 14239 22:477 13.Epöl 14121117 :574 f­z idén veretlen BVSC Dorogon —a „sikercsapat” Bábolnán Egyre jobban éleződik a küzdelem az NB II-ben, hi­szen a csapatok között alig van pontkülönbség, kialakult már egy mag, amelyik nagy er­ő­bedobással küzd az első öt hely valamelyikéért. Ilyen a dorogiak mai ellenfele, a BVSC. Szinte reménytelen helyzetből indult a tavaszi rajtkor és azóta négy mérkő­zésen 7 pontot szerzett. Olyan ellenfeleket győzött le, mint a bajnokaspiráns MTK-VM, sőt, Kecskeméten is diadal­maskodott. E kis bevezető után minden dorogi szurkolóban megbizo­nyosodhat az, hogy csapata­inak nagyon nehéz dolga lesz ma. A múlt vasárnap sérülé­sekkel tizedelt, gárda már ismét együtt van, valamennyi játékos felgyógyult. K.napik: Fentek B„ Lukács szorgalma­san edzett a héten, hogy be­hozza lemaradását. A dorogiak egymás mán­kei- mérkőzésén ,útbomikban szerepelnek és ahogy mondot­ták : most van lehetőség ar­ra, hogy megerősítsék helyü­ket az élvonalban. A mai ta­lálkozót ezért nagy érdeklő­dés előzi meg. Magyar György vezető­edző az összeállítást még nem zárta le, keretet je­lölt ki, amelyből aztán i­a délután 3 órakor a tizenegy pályára lép. Ez kezdő a keret: Andrusch, Szabó — Péntek B., Goldschmidt, Var­ga, Knapik, Merényi, Kollár, Mészáros, Arany. , Haraszti, Csizmazia, Török, Laczkó, Schalk, Lukács, Varga S. g. s. Ma az NB II. Középcso­­portjának sikercsapatát, 22-es Volánt fogadja Bábolna.­­ A rákoscsabaiak eddig nagy­szerűen szerepeltek, az MTK-VM mögött­i a 2. helyet foglalják el a tabellán, pedig tavaly még a kiesés ellen küzdöttek. Igaz, azóta alapo­san megerősödtek, többek kö­zött náluk játszik a Dózsából Dunai Ede. Van­ a bábolnai­aknak törlesztenivalójuk ve­lük szemben, mert őssszel a legnagyobb arányú vereséget tőlük szenvedték el, kaptak ki a fővárosban.7:0-ra Most a hazaiak játszhatnak nyugodtabban, nincs veszteni­valójuk, míg a volánosoknak jó pozíciójuk megtartásához szükséges a két pont. Ezért remélhetőleg színvonalas mérkőzést játszik a két csa­pat. Galgóczi Ottó vezető ed­ző a következő együttest kül­di pályára: Schromeisz — Csíkos, Farkas, Sebestyén, Fi­lep — Gáspár, Hegedűs, Bors­fai — Demján, Tímár, Pén­tek. Játékra készen áll még Balogh, Fogarasi, Pável, Ba­ranyai, Zemlényi. A mérkőzés ma 15 órakor kezdődik a bábolnai sportpá­lyán. *•** I Tájékozódási futás Vértesszőlős­öm­ környékén rendezte meg a megyei tá­jékozódási futó szakszövet­ség és a megyei tanács mű­velődésügyi osztálya a kö­zépiskolás váltóbaj­no­ksá­­got. A két kategóriában 9 teljes váltó indult. Az úttö­rő-olimpiára készülő álta­lános iskolás tanulóknak rendezett két újonc kategó­riáiban 7 versenyző szere­pelt. Legtöbben. országjáró diákok 103-an, az találkozói­ra készülő­ban indultak.nyílt kategóriák­Mindkét váltókategóriá­ban a tatai Jávorka Sán­dor Mezőgazdasági Szakkö­zépiskola versenyzői bizo­nyultak a legjobbnak, ők to­vább jutottak a május kö­zepén Eger környékén meg­rendezésre kerülő középisko­lás bajnokságra. Az egyes kategóriák győz­tesei: F 17 B váltó: 1. Tatai Jávorka Sándor Mezőgazda­­sági Szakközépiskola (Kör­mendi Miklós, Garbencz Gá­bor, Riesing József). N 17 B 1. Tatai Jávorka (Siska Ilona, Netzkár Margit, Radics An­na). F 13 C: 1. Tánczos Ist­ván­ (ATSC). N 13 C: 1. Mede Anikó (ATSC). Férfi nyílt k­ategória: 1. Krüpl Károly— Szerencsi Lajos (Gépészeti Szakközépiskola). Női: 1. Retzer Ágota—Tóth Anikó (Széchenyi Szakközépiskola). Asztalitenisz Őszi verseny tavasszal Komáromban rendezte a me­gyei asztali­tenisz-szövetség a II. és III. osztályú egyéni minősítő­­ versenyt. A sportágat figyelemmel kísérők számára bizonyára furcsa, hogy a ha­gyományosan őszi versenyt tavasszal rendezik. A magya­rázat az, hogy a MOATSZ jelenleg tér át a tavaszi—őszi szezonról az őszi—tavaszira. Eredmények: Női egyes: 1. Hujberné Molnár Éva (KAC), 2. Kácsor Anna (KAC), 3. Perje Edit (KAC), Szalad Gabriella (SZIM). Férfi egyes: 1. Takács Jenő (TAC), 2. Imecs Ernő (TBSC), 3. Antal Zoltán (SZIM), Kerekes Zsolt (SZIM)­ .Női páros: 1. Hujberné— —Kácsor (KAC),, 2. Kottász— Bartal (SZIM), 3. Szalai— Dobos (SZIM), Perje—Tóth M. (KAC). Férfipáros: 1. Ta­kács— Imecs Kerekes—Antal (TAC—TBSC), 2. (SZIM), Kovács------Müller (TAC), La-3­ ky—I­lribár (SZIM—TAC). Pontverseny: 1. Komáromi AC 171, 2. Esztergomi SZIM 157, 3. Tatai AC 114, 4. Tata­bányai BSC 67, Tokod 40, Tát-Mogyorósbánya 29 pont. Teremkézilabda Dorogi győzelem a Duna Kupában A közelmúltban fejeződött be a Győr-Sopron és Komá­rom megyei kézilabda-szak­szövetségek által rendezett vetélkedősorozat, a Duna Kupa. Ez évben a Győr me­gyeiek szervezték a terem­tornát és most közzétették a végeredményeket. A férfiak csoportjában el­ismerésre méltó teljesítmén­­nyel a Dorogi AC­­ nyerte el egy esztendőre a díszes ser­leget. Olyan nagy múltú NB II-es csapatot is megelő­zött, mint a Győri Magasépí­tők, de lehetne sorolni a többi rangos ellenfelet­­ is. Egyetlen dik helyen vereségét a harma­végzett Rákóczi SE-től szenvedte el. Ez is bizonyítja, hogy a honvéd­együttes sikeresen kiheverte az NB II-ből történt kiesés „sokkját". A Tarjáni KSK ötödik helye lelkesedésük eredménye. A nők csoportjában már nem dicsekedhet a részt vevő két Komárom megyei csapat. A­­ Tatai AC a hato­dik helytől jobbra is képes lehetett volna. Mindenesetre a közelgő NB II-es rajtig van ,még mit tenni a játé­kosoknak és Kiss József ed­zőnek egyaránt. Az Ácsi Ki­nizsi részéről merész vállal­kozás volt elindulni ebben az erős mezőnyben. A soro­zat végére azonban egyre in­kább játékba lendült, s ezt a tapasztalatot bizonyára a megyei szabadtéri bajnok­ságban is kamatoztatni tudja majd. A torna díjait pénteken délután öt órakor adják át Győrött, a megyei sporthiva­talban, egyúttal megbeszélik a jövő évi Duna Kupa előké­szítését is. A VÉGEREDMÉNYEK: Férficsoport: 1.Dorog8 7-1 174:13814 2.Magasépítők8 f111 187:13213 3.Rákóczi SE.8 1111 188:14713 4.Téti Sp.8 512 189 :16811 5.Tarján8 413 158:164y fi.Gy. Volán8 3-5 179:18« fi 7.KTMF8 2.fi 179:2074 8.Balatoni­ 8 1 7 141:1789 9.Soproni R.8 --8 15« :219. N­ői csoport: 1.Gy. Richards7 7__ 153: 83M 2.Balaton R.7 111 127: 8713 3.Szl. KÖFÉM7 4_3 119: 978 4.MOKÖT7 4­_3 95: 718 5.Gy. Élelm.7 313 70: 777 6.TAC7 214 106:1235 7.Herend7 115 106:1363 8.Ácsi Kinizsi7 --7 58:157 Kézilabda MNK Újabb vereség: „elszállt'­ a kupa VESZPRÉMI ÉPÍTŐK igyekezett tartani az ellenfe­­ l TATABÁNYAI BÁNYÁSZ, férfi 24:22 (11:8) let, háromszor biztos gólhely­zetben hárított, és hétméte­rest is védett, de így is 5:2-es vezetést szereztek a hazaiak. Pánovics hétméteresből szépí­tett, de Pál kétperces kiállí­tása újabb hazai gólokat ho­zott. A félidő közepén előbb Gubányi, majd Pánovics is a kapufát találta el büntetőből. A hajrában védekezésben ös­­­szeszedte magát egy kicsit a Bányász, 10:8-ra felzárkózott, de egy időn túli hétméteres­sel növelte előnyét a hazai csapat. A második félidőben a fia­tal­ Nagy bátor átlövéseivel újból szorossá vált a mérkő­zés és többször egyenlítési le­hetősége lett volna a Bá­nyásznak, de helyette maradt az érthetetlen kapkodás. A félidő közepén Flasch már A negyedik hétméteresit hagyta fel utolsó negyedórájában a tatabányaiak nagy hajrába kezdtek és voltak időszakok, amikor úgy tűnt, hogy leg­alább a döntetlent sikerül ki­harcolni. Döntő helyzetekben azonban most is hibáztak. Az MNK döntőjébe kerülé­sének utolsó lehetőségét tudta kihasználni a TBSC, nem középszerű teljesítményt nyúj­­­tó veszprémi csapattal szem­ben győzhetett volna. Sajnos, több játékos igen mérsékelt teljesítményt nyújtott és bün­tetlenül nem lehet sorozatban, kihagyni a hétmétereseket. Ezzel „elszállt" a kupadöntőn való részvétel lehetősége. Góllövők: Gubányi 7, Flash • 5, Nagy 4, Babos, Pánovics 4 —2, Básti és Füredi. Ma délután 15 órától: Tata­bánya—­Debrecen, újabb MNK- helyzetben. hibázotL: Hoffm­a­n!&-kihal siátatíaraBl.—A.. «erk­ő^jtMérkőzés­­ Sportcsarnok­ban. Veszprém, 500 néző, vezette: Papp, Kliment. tBSC: Hoff­man , Básti, Gubányi, Maro­si, Pánovics, Bognár, Babos. Cserék: Vincze, Pál, Flasch, Nagy Füredi. Edző: Simó La­jos. Nagy elszántsággal utazott a tatabányai csapat Veszp­rémbe, hiszen csak győzelem esetén maradhat versenyben továbbra is a csoportelsősé­gért, vagyis a kupáért. Kihagyott tatabányai gól­helyzetek után a harmadik percben már 2:0-ra vezetett a hazai csapat. Gubányi két góljával szépített a Bányász, de rengeteget kapkodott is. Marosi és Babos biztos gól­ \