Dolgozók Lapja, 1982. május (37. évfolyam, 101-125. szám)

1982-05-07 / 105. szám

ISIS. május T, péntek PÉNTEK Kossuth. 3.27: Alessandro Scar­­latti: Amor kertje. 9.33: A győri Györgynek. 10.05: Visszapillantó. 10.35- Non omnis moriar. Jékely Zoltán versei. 10.40: Népdalok. 11.00: A Magyar Művelődés szá­zadai. (IV­.) 12.45: Hétvégi Pano­ráma. (Ism.) 14.02: Zenekari mu­zsika. 14.44: Magyarán szólva . . (Ism.) 15.0­ 5: Sólymos Péter zon­gorázik. 15.28: Munkában a Vö­röskereszt. 16.00: Hangképek a Népszabadság május 1-i fórumá­ról. 17.05: Operaáriák. 17.35. ..Édesapa, maradj otthon . . . ”. 18.00: Vautor-madrigálok. 19.15: Népdalok. 19.25: Homo ludens. 19.45: Találkozásaim. — Gáti Jó­zsef. 20.45: Operett kedvelőknek. 21.30: Földközelben — Helvécián 22.15: A 8. utca rejtelmei. (TTL) 22.30: Új Zenei Újság. (Ism.) 22.40: Az Amadeus-vonósnégyes játszik. 0.10: Melódiakoktél. Petőfi: 8.35: Slágermúzeum. 9.21: Intermikrofon. 10.00: Zenedélelőtt. 11.35: Tánczenei koktél. 12.35: Édes anyanyelvünk. (Ism.) 12.40: Népi muzsika. 13.15: Külpolitikai arc­­képcsarnok. 13.35: Nincs új a Nap alatt? 14.00—17.00: Kettőtől ötig.­ 17.00: Térkép és útravaló. 17.30: Ötödik sebesség. 18.35: Slágerek mindenkinek. 10.40: Régi nóta, híres nóta. 20.35: Virágénekek. 22.00: Ritmus. 22.30­: Engedje meg! 23.15: Tudósítás az ökölvívó-VB- ről. 28.30: Sanzonok. 3. műsor. 9.00: Iskolarádió. 9.30: Schönberg: öt zenekari darab. Op. 16. 9.46: Nagykanizsai Dzsesszhét­­vége. 10.10: Mindenki zeneiskolá­ja. 11.05: Hangverseny a Mindenki Zeneiskolája hallgatóinak. 11.54: Romantikus operákból. 12.55: A belpolitikai rovat műsora. 13.07: ..Énekeljenek a népek”. 14.21: Műhelyek és alkotók. (VIII.). 15.18: Gyurkovics Mária. 15.48- Világ- újság. (Ism.) 16.08: Zenekari mu­zsika. 17.35: Énekszóval, muzsiká­val. 18.00: Könyvszemle. (Ism.) 18.10: Új Zenei Újság. 19.05: Hang­verseny a Prágai Tavaszon. 21.37: ■ Opera-művészlemezek. 22.43: Feltá­madás. (4.). 1. rész. 19.10: Esti mese. Tv-hiradó. 20.00: Egyedül a 19.30: Far­kasok között. 5. rész. 21.30: Szó­rakoztató vetélkedő. 22.10: Ez tör­tént 24 óra alatt. 2. MŰSOR 16.35: Dennis a család réme. 13. rész. 17.00: Fiatalok tv-klubja. 18.25: Tátra-rallye. 21.15: időszerű események. 21.45: A potsdami konferencia. Dokument­um játék 23.35: Dzsessz 9.30: Orosz BÉCSI TV nyelvlecke. 17.30: Matt és Jenn­y. 17.55: Jó éjszakai­ gyerekek. 18.00: Panoptikum. 18.30: Osztrák képek. 19.30: Tv­híradó. 20.15: Divatbemutató. 21.20: Showműsor. 22.10: Sporthírek. 22.20: Éjszakai stúdió. 23.20- Hí­rek. II. PROGRAM 18.00: Tv-galéria. 18.30: magazin. 19.30: Tv-híradó. Ifjúsági 20.15: Riportműsor. 22.20: Frankenstein áldozatot keres. Horrorfilm. 24.00: Hírek. TATABÁNYA, TURUL: Cha­cha-cha (l 4 4-kor), A remény joga (12­­» és 3 4 8-kor). BÁ­NYÁSZ: Anna (5 és 7-kor). SZA­BADSÁG: A lázadás ára (5-kor). TÁNCSICS: A terasz I—II. (6- kor). OROSZLÁNY, ADY: Gyermek­filmnapok műsora! Nyerítő nye­remény (3 4 5-kor). A biztosan ölő Sárkány Lady (3 4 7-kor). KA­MARATEREM: Filmbarátok fi­gyelmébe! Amerikai nagybácsim (3 4 6-kor). TATA, TÓ: Egy elvált férfi ballépései (3 4 4-kor). Kojak és a Marcus-Nelson gyilkosságok I—II. (3 4 6-kor). BÉKE: Egyszerű eset (3 4 6-kor). Alma (6 és 3 4 9-kor). KOMÁROM, JÓKAI: Az élet szép (6-kor). A filmklub előadá­sa: 2001. Űrodüsszeia I—II. (8- kor). DOROG, OTTHON: Requiem fá­kor). Tűzharc (7-kor). ÁCS, SZIKRA: A nagymama unokája (12 8-kor). KISBÉR KOSSUTH: Gyermek­­filmnapok műsora( Csalogány fő­kor) . KÖRN­YE, PETŐFI: A zsarnok szive (12 7-kor). NYERGESÚJFALU, ALKOT­MÁNY : Újra szól a hatlövetű (7- kor). TÁT, DUNA: Éretlenek (6-kor). * BUDAPESTI TV 1.41): Tv-torna. (Sz) 8.45: Iskola-tv. 16.25: Hírek. 16.30: A világ múzeumai: Athén. (Sz) Amatörfilmesek * műsora. (S­z) 17.45: A­ pécsi körzeti stúdió mű­sora. 18.25: Öt­ perc meteorológia. (Sz) 18.30: Tavasz a földeken. Riport­film. A műsor készítői tavaszi ha­­tár­szem­lére hívják a nézőket Csongrád megye néhány ter­melőszövetkezetébe, hogy meg­tudakolják, miként teleltek át az őszi vetések, és hogy áll­nak a tavaszi munkák. ,*19.10: Ty-toma. 19.15: Esti mese. tsz) (Sz) 19.30: Tv-híradó. (Sz) 30.00: Delta. Tudományos híradó. (Sz) MhäO: Családi kör. Szülők, nevelők műsora. VL.lft A hét műtárgya — lovag­alakos kályha. (Sz) Sz.20: A fele sem igaz. Vetélkedő. 21.50: Charlie angyalai. (Sz) 52.35: Beszélgetés Pierre Vagoval. tsz) 23.10: Tv-híradó 3. fSc) 2. WCSOR 20.00: Ki fizeti a révészt? rész: Hosszú árnyék. (Sz) 7­3. 20.50: Öt perc meteorológia. (Sz) 20.55: Tv-hiradó 2. (Sa) POZSON­YI TV 16.36: A Sport ka számainak ha­­tása. 18.00: A Tv-hiradó bratisla­­vai magazinja. 18.15: Jugoszlávia. Szamosvári József festőművész kiállítása, Dömös, galéria. Környei László és Seres Béla amatőrművészek kiállítása. Do­rog, József Attila Művelődési Központ. A szabadidő hasznos eltöltése című kiállítás. Szőny, tanácsi ki­­rendeltség. Gyermekrajz-kiállítás a nemze­tiségi nyelvterületen élő gyerme­kek munkáiból. Komárom megyei Művelődési Központ kisgalériája, Tata. Gyógyszertári ügyelet * 12 Állandó ügyelet: TATABÁNYÁN mindennap — beleértve a hét­végeket és a munkaszüneti na­pokat is —, a Felszabadulás tér 12. szám alatti, valamint a Ság­­vári Endre út 7. szám gyógyszertár tart ügyeletet. alatti TA­TABÁNYÁN egyetlen más gyógy­szertár nem ügyel. Páros héten: TATA, Ady E. u. 7. Páratlan hé­ten : TATA, Kossuth tér 2. Pá­ratlan héten: OROSZLÁNY, Rá­kóczi u. 82. Páros héten: OROSZ­LÁNY, Táncsics u. 40. Állandó ügyelet: DOROG, Rákóczi u. 9. ESZTERGOM, Kossuth u. 1.: KISBÉR, Batthyány u. 4.? KO­MÁROM, Tóth L. U., NYERGES­­ÚJFALU, Kossuth u. 52., TOKOD József A. ti. 35. film • Rendezte RÓNA PÉTER a MAFILM Híradó és Dokumentumfilm Stúdiójában DOLGOZÓK NAFJA Huszonnyolcan­ a Mondialen Csütörtökön délelőtt az MLSZ vezetői és Mészöly Kál­mán szövetségi kapitánnyal az élen, a válogatott csapat szakvezetői az MLSZ székházában megbeszélést tartottak a válogatott játékosokat­ adó klubok vezető edzőivel. A ta­nácskozáson sport­egyesületenként és játékosonként számba­­v­ették a világbajnokságra készülő válogatott jelöltek telje­sítményeit, elért eredményeiket és problémáikat is. Az elhangzottak szerint a következő labdarúgók kezdik meg május 16-án, Tatán a VB-re való közvetlen felké­szülést (néhány külföldön szereplő­­ játékos bekapcsolódá­sa későbbre vár­ható): Kapusok: Mészáros (Spor­ting Lisszabon), Katzirz (Pécs), Kiss I. (Tatabánya), Zsiborás (Ferencváros). Hátvédek: Martos (Water­­schei), Bálint (Toulouse), Ga­­raba (Bp. Honvéd), Tóth J. (II. Dózsa), Szántó (Ferencváros), Kerekes A. (Békéscsaba), Rab (Ferencváros), Varga (Bp. Honvéd), Csuhay (Videoton). Középpályások: Müller (Hercules), Nyilasi (Ferencvá­ros), Csongrádi (Videoton), Hannich (Rába ETO), Póczik (Rába ETO), Sallai (Debre­cen) Csapó (Tatabánya), Mu­­cha (Waregen). Csatárok: Fazekas (Antwer­pen), Törőcsik (U. Dózsa), Kiss L. (Vasas), Pölöskei (Fe­rencváros), Bodonyi (Bp. Hon­véd), Szentes (Rába ETO), Kerekes Gy. (Debrecen). Mindkét tatai csapat nyert TATAI AC—VASAS IKARUS 2:1 (2:0) Tata, 100 néző. TAC: Szabó — Rácz, Takács I., Keczkó, Horváth — Skoflek, Hermann Csapó — Várszegi (Sebes­tyén) Tóth M., Tóth A. (Tóth G). A TAC a 3. percben akár a vezetést is megszerezhette volna. Tóth Attila rajtolt egy labdára, a kifutó kapus fél­úton megtorpant, de a fiatal csatár addig igazgatott, míg a védők menteni tudtak. A ha­zaiak nehéz percei következ­tek. A védők elaludtak, és csak a szerencse mentette meg­ Szabó kapus hálóját góltól. A 16. percben két ha­a­zai csatár is csak nézte, ho­gyan gurul ki a labda a kapu előteréből. Még abban a perc­ben Tóth Mihály az ötösre fejelt egy labdát, amely a be­robbanó Hermann­ cipője or­ráról a kapufa mellé pattant. A 18. percben Skoflek vezette fel a labdát, a védők nem­­ tá­madták meg, így 14 méterről a kapu előterébe lőhetett. A jól eltalált lövés után BUUa.a gólvonalról beljebb segítette a labdát. 1 :0. Fölényben játszott a hazai csapat, melyet két 20 méteres szabadrúgás is jelzett. Az el­ső után Tóth Mihály alig fe­jelt mellé, majd a másodikat a berobbanó csatárok elől szögletre vágták a védők. Skoflek ívelte be a labdát, mely érintés nélkül hullott a kapuba. 2:0. A második félidőt, kétgólos vezetés birtokában könnyel­műen kezdte a hazai véde­lem, ezért meleg helyzetek alakultak ki a kapu előtt. Sok szabálytalanság­ és két-két­ sérülés korbácsolta fel az ide­geket. A 82. percben még csak lesgólt rúgtak a vendé­gek, de két perccel később az elmélázó védők között a cse­reként beállt Fauszt 12 mé­terről a jobb felső sarokba vágta a labdát, 2:1. A 90. percben Szabó kapuson is át­jutott a labda, de Rácz gólvonal elől kivágta a lab­a­dát. Biztos vezetés után a kön­­nyelműs­köd­és majdnem meg­bosszulta magát. A második félidő teljesítménye alapján egyetlen hazai játékost sem lehet kiemelni. RÁKÓCZI SE—ÉRD 2:1 (1:1) Érd, 1200 néző, vezette: Ko­vács L. Rákóczi: Kerekes — Guzsik, Holdam.Sl­. Weither, Szabó — Kósa, Kocsis, Né­meth — Weiler, Domanyik, Sas. Edző: Kajtár István. A vendégek széllel szemben kezdték a játékot és szoros emberfogásos taktikájukkal kiharcolták, hogy a hazaiak ap­róbb szabálytalanságokat kö­vessenek el. A 6. percben meg­szerezte a vezetést a vendég­csapat. Kocsis—Weitner volta a labda útja, a beállós reme­kül húzott el a jobb szélen. Csata el akarta rúgni előle a labdát, de Weitner belefejelt, a labda Rósa elé pattant, aki 12 méterről nagy gólt ra­gasztott a jobb sarokba. 1:0. Ezután Kerekes percei kö­vetkeztek, gólnak látszó lö­véseket tett ártalmatlanná. A 21. percben Domanyik—Né­meth akció után az utóbbi alig lőtt mellé. Szabadrúgás­hoz jutott a Rákóczi. Németh nagy erejű lövését a kapus nagy ü­ggyel-bajjal tisztázta. A kirúgásnál Paulit a vendégek szögletre szerelték, a belőtt labdát Kerekes bravúrral ki­ütötte. Nagy újból lőtt, ezt Szabó még mentette. A labda Nagy elé került, aki hatalmas lövést küldött kapura és menteni akaró Holdampf há­­­rom méterről a saját kapujá­ba vágta a labdát. .1:1. Szünet után az 50. percben Németh ravasz labdáját ütöt­te ki Gódor, majd Kerekes állt őrt Balogh lövésénél. Az 56. percben Németh beívelt szögletére Holdampf jókor ér­kezett, és „betérdelte” a lab­dát. 2:1. A gól után szárnya­kat kapott a vendégcsapat. A hazaiak megpróbálta­k, szépí­teni, sikertelenül. Nagy iramú, magas színvo­nalú játékot hozott a rang­adó. Igazi sportcsemegében volt része a szurkolóknak. A Rákóczi lendületes játékkal győzte le a listavezetőt. Jók: Kerekes (a mezőny legjobbja) Szabó, Guzsik, Weitner. Kosa. Kézilabda NB I. Ma csak győzni szabad Ma délután hétközi mérkőzéseket bonyolítanak le a kézilabda NB I-ben. A TBSC lyán ,fél női csapata hazai pá­öttől a Bp. Postást fogadja. fordulóban A lányok az előző legyőzték az Építőiket és nagyon bíznak abban, hogy most is sikere­sen edzésen szerepelnek. A hétközi Jónás bokája megrándult, de valószínűleg játsszu­k. Hosszú kényszerű pi­henője után Tóthné is pályá­ra lép több-kevesebb időre. A férfiak az Ózdi Ko­hásszal tíz perctől­ mérkőznek hat óra A fiúkat nagyon letörte, hogy szor veszítettek már másod­idegenben balszerencsés körülmények között. Ezért az Ózd ellen mindenáron győzni akarnak. Az FTC elleni találkozón a jó for­mába lendült Füredi jobb kezének egyik ujja meg­sérült, az ő játéka kétséges. 7 Hepek a „bronzérmes" mérkőzésről A mérkőzést eldöntő gólt Csapó fejeli a hálóba Nagy az öröm, a szurkolók a pályára befutva köszöntik csa­patukat. Ez az öröm annak is szól, hogy a Tatabánya az idén ismét kiléphet a nemzetközi porondra , és talán több szerencsével, mint tavaly, a Real Madrid ellen (Fotó: Nagy Zoltán) Kézilabda NB II Balszerencsés dorogi vereség Egy félidei kitűnő játék­­után kapott ki a Dorogi AC Százhalombattán. A TAC ha­zai seget­ pályán szenvedett vele­Fiatal erőkből álló csapatából hiányzott a ru­tin. DUNAI KŐOLAJ —DOROGI AC, FÉRFI 21:16 (7:11) Százhalombatta, 300 néző, v.: Kovács F. , Szekeres. Dorog: Talmarian I. — Tillmann 11., Bihari, Magyar, Kollár, Szlamnik, Pápa. Cserék: Tu­rán, Éber, Pá­lfy. Szőke. Ed­ző: Geiszler József. Az egyik bajnokaspiráns otthonába tartalékos csapat­tal utazott el a DAC. Az ellenfél gárdájában több NB 1-et megjárt „öreg " sze­repelt, többek között a volt válogatott Demjén Ferenc játékos-edző. A dorogiak feladata ezért a tisztes helyt­állás volt. Az első játék­rész meglepetésre nagy DAC- fölénnyel telt el. A vendégek szellemes játékkal uralták a mezőnyt, már 11:5-re is ve­zettek ! A második félidő minden­hez hasonított, csak sport­hoz nem. A hazai csapat minden eszközt megragadott, hogy a maga javára fordít­sa a mérkőzést. A játék­vezetők sem álltak felada­tuk magaslatán. Három sú­lyos dorogi sérülés (Tillmann 11., Bihari, Pápa­) követke­zett be, így megfelelő cse­rejátékos hiányában nem tudtak ellenállni a vendé­gek. Percekkel előtt — 18:16-os a befejezés állásnál — kockáztató kellett, am­i azon­ban nem sikerült, így kiala­kult a végeredmény. Ha minden mérkőzésén ekkora lelkesedéssel, s ilyen jól játszik a DAC, nem lesz­nek majd problémák a végső számolásnál! Góllövők: Szlam­nik 9, Tillmann II. 3. Kol­lár 2, Bihari, Pápa. PÉCSI MEZŐGÉP —TATAI AC, NŐI 15:13 (7:6) Tata, 20 néződ­, v.: Király, Perger. TAC: Kéziné — Szép, Országú, Sárosi, Oller, Pum­ma­, Welsch. Cserék: Kol­lár, Benső, Héricz. Edző: Kiss József. A Bp. Honvéd BEK-dön­­tőjének tv-közvetítése miatt szinte „zárt kapuk " mellett bonyolították le a találko­zó pedig elkelt volna a buzdítás! 1:0-ás tatai veze­tés után tetődobás. kimaradt egy bán­ám rövidesen si­került a TAC-nak 3:2-re ve­zetést szerezni. Ekkor a ven­dégek áttértek eredményes Országit az addig követő emberfogására és san 7:3-ra elhúztak.hamaro­A második félidő kezdetein a pécsiek kaptak jobbam, lábra. 10:6-os vezetést sze­­­­reztek. A mérkőzés hátralé­vő játékidejében a tataiak négy esetben egy gólra meg­közelítették az ellenfelet, de a játékosok nem az emberelőnyöket tudták az kiha­ ■­­nálni. Jó játékvezetés volt, át­lövők nélkül azonban rsis lehetett a két non tol >n tartami. Góllövők: Welsch 5. Sárosi 4. GrizáBfa. L­­ £ M­. tér, Purmme ®.