Dolgozók Lapja, 1982. november (37. évfolyam, 257-281. szám)

1982-11-17 / 270. szám

1982. november 17., szerda BOT GOXOK 1, APJA Területi labdarúgó-bajnokság Az Oroszlány pontot rabolt Szentendrén — A MIM Vasas vesztett Ráckevén KOSSUTH KFSE —OROSZLÁNY 2:2 (1:2) Szentendre, 100 néző, ve­zette: Kovász.* Acsádi — Horváth OBSK: Gy: Horváth J„ Bánfi, Knapik — Kláris, Treznik (Schá­­bel), Kishont), Papp, Bart­­ha, Csorba. Edző: Kóczián Antal. Zuhogó esőben, csúszós ta­lajú pályán kezdődött a mérkőzés. Az első percben már veszélyes támadás ala­kult ki a hazaiak­­ kapuja előtt. Horváth Gy. elől az utolsó pillanatban tisztáztak a védők. Az 5. percben szép vendégtámadás után Treznik —Papp kényszerátadás után Treznik élesen lőtt a jobb alsó sarokba. 1:0. Nem sokáig örülhetett a Bányász a vezetésnek, mert egy perc múlva jobbról ível­hetett be a hazai csapat sza­badrúgást, melyet Paksi az „elalvó” védők mellett a bal sarokba perdített. 1:1. Támadott a hazai csapat, Hetzman lövése ment mellé. A 13. percben Csorba lefutot­ta védőjét, de Gróf elbuktat­ta őt a tizenhatosán belül, de a játékvezető csak szabadrú­gást ítélt. Ezt Bartha mellé­lőtte. A 23. percben ismét Csorba ment lövése elzúgott el a balszélen, a léc fölött. A 26. percben egy hazai szög­let után Szőke nagy helyzet­ben, Acsádiba lőtt. Három perc múlva Bartha remek labdát tálalt Papp elé, aki a kifutó Szieben mellett a jobb sarokba helyezett, 1:2. A 32. percben Paksi nagy lövését Acsádi bravúrral véd­te. Nem sokkal később Csehi bal oldalról az oldalhálót ta­lálta el. A 43. percben nö­velhette volna előnyét a Bá­nyász, de Papp a kifutó Szie­­bennel szemben állva, óriási helyzetben fölé bombázott. Szünet után ismét óriási helyzettel folytatódott a já­ték. Kishonti cselezte be ma­gát a kapu elé, de kivárt és a szentendrei védők szerel­ték. A hazai csapat ezután mindent egy lapra feltéve tá­madott, de az OBSK védelme jól zárt. A 78. percben Papp megint lefutotta a hazai vé­delmet, de a kifutó Sziebent találta el. Ez mérkőzéslabda volt. A 80. percben a sérült Treznik helyére Schábel állt be. A katonacsapat az egyen­lítésért harcolt, de újabb gólt az Oroszlány szerezhetett volna: Bartha jobb oldali szögletrúgása után Csorba 3 méterről mellé fejelt. Két­­perccel a befejezés előtt egy jobb oldali szabadrúgás után Halász élesen belőtt labdáját Acsádi csak beljebb segíthet­te. 2:2. Jó iramú mérkőzésen két pontot is szerezhetett volna a Bányász, de sok helyzetet hagyott ki. , Kovács játékve­zető sem állt feladata magas­latán. Jók: Acsádi, Bánfi, Treznik. RÁCKEVE—ESZTERGOMI MIM VASAS 1:0 (0:0) Ráckeve, 800 néző, ve­zette: Varga, MVM Vasas: Radics — Húszak: Varga, Ormándi, Ilosvai, György, Cserép (Vigh), Szenczi, Szi­lágyi, Peszeki. Zöld. Edző: Kertes László. Váratlanul érte a MVM Va­sast, hogy Fogarasi középhát­véd szombaton, házának ud­varán balesetet szenvedett, (lábfején van törés), és így az idén már nem játszhat. Helyére a veterán Varga állt. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, de a védekezés­re berendezkedett vendégek ezt sorra hárították. Az percben vezették az­ esztergo­­­­miak első támadásukat: Szenczi a bal oldalon­ 30 mé­teren át vezette a labdát, köz­ben két rátámadó védőt becsapott. Mesterien ívelt Pe­rs­­zeki Jenő elé, de ő nagy helyzetben, nyolc méterről mellélőtt. Újra hazai támadá­sok következtek, a jól véde­kező esztergomiak azonban a tizenhatoson belülre nem engedték a hazai csatárokat, vagy Radics hárított biztos kézzel. Közben egy gyors ellentámadás indult a bal­ oldalról, Szenczi középre ívelt, Peszeki fejjel csúsztatta a labdát a tovább jobb­­szélső Szilágyi elé, aki jól is lőtt, de a hazai kapus a bal felső sarokból­ nagy bravúrral szögletre öklözött. A hazaiak egyre nagyobb erővel ostromoltak. A 29. percben Ilosvai mellett jobbszélső középre lőtt, a vé­­­dők késlekedtek, de a közép­csatár Csordás, nagy helyzet­ben mellé fejelt. Nem sokkal a félidő lefújása előtt egy szabadrúgásnál a jól eltalált lövést Radics hárította reme­kül. A második félidő is némi hazai fölény jegyében telt el. Igazi helyzetet egyik csa­pat sem tudott kidolgozni. Közrejátszott ebben a na­gyon mély talaj, valamint az, hogy a védők mindkét olda­lon szorosan őrizték a csatá­rokat. A játék hevében a 65. percben Cserép talpalás mi­att kapott sárga lapot, de két hazai védőnek is kijutott ez. Közvetlenül a befejezés előtt egy támadásnál Varga letre mentett. A beívelt szög­lab­dát Radics és a védők elvé­tették, végül a menteni akaró Szuszák 3 méterről saját ka­pujába vágta. 1:0. Öngól. Védelmi hiba miatt vesz­tett a MVM Vasas, holott több helyzete volt. Jók: Var­ga, Ilosvai, Szenczi, Szilágyi. — p. i. — 1.Dun­aúj­város 1493228: 621 2.Budafok 1477­32:1521 3.KKFSE 1467126:1319 4.BVSC 1483324:1719 5.Ráckeve 1473424:1417 6.Bábolna 1473424:1917 7.Esztergom 1454521:2314 8.Építők 14464­8:1014 9.V. Ikarus 1453625:2013 10.Oroszlány 1437414:1713 11.Dunakeszi 1453619:2513 12.Érd 1553714:2213 13.egszöv 1452716:2512 14.BKV Előre 1435618:1811 15.III. k. TTVK 1435615:2011 16.Pénzügyőr 15186 8:1810 17.M. Rákóczi 1425716:319 18.Mezőfalva 1423913:327 A bajnokság állása: Cselgáncs Már az országos döntőben a tatabányai úttörők Szekszárdon rendezte meg az úttörő-olimpia vidékbajnok­ságát. Megyénket a tatabányai juniorok képviselték, igen szép sikerrel. Egyéni győzelmeik mellett a pontversenyben is az első he­lyen végeztek. Jó szereplésük­kel biztosították helyüket az úttörő-olimpia országos dön­tőiben. Az ifjúsági magyar bajnok­ságon 53 kg-ban Staudt Béla harmadik, 68 kg-ban Kis Jó­zsef ötödik lett. A komáromi Jókai Gimnáziumé a kupa A Komárom röplabdaszövetség járási-városi az idén is megrendezte a November 7. Kupa, hagyományos, női röp­labdatornáját. A villámtornára 5 együttes nevezett. A Petőfi Sándor Ál­talános Iskola tornatermében körmérkőzéses formában két nyert szettig játszottak a csa­patok. A kupagyőztes veretlenül a komáromi Jókai Gimnázium lett. Második helyezett Kocs, harmadik az Almásfüzitői Tim­föld SC ifjúsági csapata. Felvételt hirdet a MEDICOR MŰVEK ESZTERGOMI GYÁRA (Béke tér 1—11.) FORGÁCSOLÓ, MECHANIKAI MŰSZERÉSZ, ELEKTRONIKAI MŰSZERÉSZ SZAKMUNKÁS, valamint LAKATOS SZAK- ÉS BETANÍTOTT MUNKÁS munkakörökben. Kitűnő munkakörülmények és jó kereseti lehetőség! Érdeklődni lehet a gyár munkaügyi csoportjánál. 9401 A HOLNAPI BEVÁSÁRLÓ CSÜTÖRTÖKÖN Erzsébet-napi retikülvásár dunai áruház 30 százalékos engedmény KOMÁROM NOVEMBER 18—25-IG, csütörtöktől—csütörtökig a konfekcióosztályon férfiak hete 30 SZÁZALÉKOS árkedvezményű kabát-, zakó-, öltönyvásár: 9532 Vízilabda MNK Továb­bjutott a Bányász A vízilabda Magyar Népköz­­társasági Kupában a Tatabá­nyán szerzett előny elegendő­nek bizonyult a tovább­jutáshoz. A visszavágón, Egerben ugyan vereséggel hagyták el a medencét a ta­tabányaiak, ennek ellenére öt­­gólos, jobb különbséggel a legjobb nyolc közé kerültek. Az Egerben játszott mérkő­zés — hasonlóan a tatabá­nyaihoz — jó küzdelmet ho­zott, mindkét­ csapat tagjai sokat, úsztak, látványos, szép akciógólokat értek­ el. Három negyeden keresztül felváltva estek a gólok, a hazaiak győ­zelme az utolsó negyedben vált csak egyértelművé. A találkozó jegyzőkönyve: Eger SC—Tatabányai Bányász SC 12:9 (3:2, 2:3, 3:2, 4:2). Eger, 200 néző, vezette: Erdős, Ferenczi. TBSC: Hauszler — Kásás, Görgényi, Debreczeni, Varga, Kemény. Szem. Csere: Krajcsovics, Persely. Edző: Goór István. A gólszerzők: Kemény tatabányai 4, Gör­gényi 2, Varga, Szeri, Persely. Röplabda NB I Őszi negyedik hely! ALMÁSFÜZITŐ —KÖZG.-KÜLKER SC 3:1 (-12, 5, 8, 7) Almásfüzitő, vezette: Horváth és Bombai. Al­másfüzitő: Póczos, Pergé­né. Lovasné, Cib­akova, Lárty, Németh. Csere: Ar­­gyelánné. Baráti. Borven­dég. Búza. Edző: Kerekes László. Nagy volt a tét mindkét csapat r­észére. A Timföld győzelme esetén őszi 4. és is­mét a vidék legjobbja, Közg.-Külker SC az osztályo­­­zó elkerüléséért küzdött. Hor­váth játékvezető érthetetlen hibái borzolták fel a kedélye­ket, a nagyszámú közönség élénk füttykoncerttel kísérte ezt. Az első játszma vendégve­zetését Cib­akova remek nyi­tássorozata egyenlítette ki. Mindkét csapatnál sok volt a nyitás- és fogadási hiba, hajrában végül a Köz­g.-Kül­A­ker SC kerekedett felül 15:12- re. A második, szettben gyobb sebességre kapcsolt, na­a Timföld, s alig hagyta szóhoz jutni ellenfelét, csak 7:0 után szerezte a vendégcsapat első pontját. Az eredmény: fölé­nyes játszmagy­őzelem, 15:5. A harmadik szettben a cse­rekén­t beállt Baratt nyitásait nem tudta fogadni az ellen­fél. 12:4 után némi visszaesés következett, de erősített a ha­zai gárda, és máris 15:8 lett az eredmény. A negyedik szettben is nagy volt a hazai­ak ütőfölénye, 12:3 után némi­leg kiengedett a Timföld, de csak szépítésre futotta a fő­városiak erejéből. 15:7. Cib­akova volt­ a mezőny legjobbja. Pergéné ravasz ej­tései, jó ütései. Póczos me­zőny- és hálómunkája is di­csérendő. Küzdőszellemből mindenki jelesre vizsgázott. KÖZG.-KÜLKER SC —Almásfüzitő 3:1 (11. -8, 13, 6) Budapest, vezette: Lajos J. és Gulyás. A Timföld a meg­szokott felállásban kezdett. A játszma elején mindkét csapat tartott egymástól, hos­­­szú percekig csak adogatás­csere volt. Előbb a hazai pá­lya előnyét élvező csapat szerzett pontokat, 7:7-nél egyenlítettek a füziloi lányok, de a húszperces játszmában végül is felülkerekedett a ha­zai csapat. (15:11). A második szettben az ATSC végig vezetett, alig en­gedte szóhoz jutni ellenfelét beváltak a cserék is. 13:2 után tudott szépíteni a Közg.­­Külker SC. A harmadik játsz­mában kiélezett küzdelem folyt, sok idegeskedéssel. Eb­ben a játszmában mutatko­zott be csereként a Timföld­ben Búza G. A vendég játék­ban kissé fáradó vendégek el­len némi szerencsével nyert a fővárosi csapat. A szettveszteség megviselte a vendégeket, eléggé A negyedik játszmában már nem tudtak erősíteni, a pesti­ek játszva, 15 perc alatt fölé­nyesen győztek. A Közg.- Kül­ker SC tehát 3:1 arányban visszavágott az előző napi ve­reségért. Ez csak szépséghiba volt a kitűnő őszi szereplésben. Az ATSC eddigi legjobb eredmé­nyét érte el, bekerült az első négy közé, megelőzve régi nagy ellenfelét, a Bp. Sparta­cust. Tavasszal az 1—4. he­lyezett csapatok közötti né­gyes tornán fog részt venni. Az első színhely Almásfüzitő lesz. Sakkolimpia ’82 Nők—bronzérem, férfiak—ötödik hely Luzernben véget ért a sakk­világ számára mindig legfon­tosabbnak tartott esemény, sakkolimpia. A férfiaknál ma­­­gabiztosan, végig vezetve Szovjetunió lett a győztes 42,5 a ponttal. Meglepetés Csehszlo­vákia ezüstérme (36 ponttal). Harmadik az Egyesült Államok (35,5), negyedik Jugoszlávia (35) és „csak” ötödik Magyar­­ország 3á,5 ponttal, a várako­zástól pontszámban is, helye­zésben is elmaradva. Portisch harcosságáért, sok győzelméért dicsérhető. A csa­patból ő érte el a legjobb telje­sítményt (65,6 százalékost), de jellemző a visszaesésre, hogy három partit elvesztett, annyit, mint a máltai­­ olimpián az egész csapat együtt. Ribli és Sax teljesítménye megfelelt a várakozásnak, bár ők is szen­vedtek váratlan vereségeket. Csőm a végére visszaesett, Pin­tér ötvenszázalékos eredménye csalódás (Máltán kilencven százalékot teljesített). Az újonc Grószpéter Attila keveset ját­szott, két győzelme dicsérendő. A nők mezőnyében külön versenyt vívott egymással favorit Szovjetunió és a titkos , esélyes román csapat. A pa­pírforma „jött be”, a szovjet, lányok lettek a bajnokok ponttal. A további sorrend: 33 2. Románia (30), 3. Magyarország (26), 4. Lengyelország 5—6. Kína. NSZK (24,5). (25,5). Az utolsó fordulóban dőlt csak el, hogy Verőcziék tudják-e tarta­ni minimális gyelországgal előnyüket Len­szemben. Tud­ták — és ez a bronzot, újabb szép sikert jelentettek az A szép eredmény eléréséhez a vezéregyéniség, Verőczi Zsu­zsa 75 százalékos, ragyogó tel­jesítménye mellett Porubszky Mária pontbiztos játéka is kellett. Ő 12 játszmából 9,5 pontot gyűjtött. Külön emeli teljesítményük értékét, hogy a verseny második felében Ve­rőczi fejgörcsökkel, Porubszky szemgyulladással bajlódott, mégis vállalták a játékot. Ivánka és Csonkics a vártnál gyengébben szerepelt. A túl nagy idegi terhelést (a nehéz partik után még függök, másnap délelőtt a sorsolás mi­atti izgalom) ezúttal verseny­zőink nem bírták úgy, mint az előző olimpiákon. Ebben sportágban nem kell megkon­a­gatni a vészharangot, hiszen Ribli, Sax, Pintér és Grószpé­ter még 20—30 évig (!) erősít­heti csapatunkat, mindegyikük nagy lehetőségek előtt áll. És ott van még Csőri, Adorján, Bilek . .. A nőknél Csonkics előbb-utóbb a fiatal beérik, Polgár Zsuzsira pedig serdülő kora ellenére már figyel a sakkvilág. M. K, A SZIM ESZTERGOMI MAROGÉPGYÁR felvesz középnyomású olajtüzelési kazánfűtő vizsgával rendelkező Jó kereseti lehetőség, folyamatos munkarend. Munkásszállást igény esetén biztosítunk. JELENTKEZÉS: SZIM Esztergom, Ságvári u. 28. 9097 DELTA IPARI SZÖVETKEZET felvételre keres géplakatos és villanyszerelő szakmunkásokat Jelentkezni lehet: DELTA ISZ Tatabánya H„ Fürdő u. 55. Munkaügyi osztály: 9188 Járműgyártó ISZ felvesz lakatos, hegesztő szakmunkásokat , targoncavezetőt és rakodó segédmunkásokat Bérezés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet: Tata I., Fazekas u. 74. 9353 7