Dolgozók Lapja, 1984. június (39. évfolyam, 127-152. szám)

1984-06-20 / 143. szám

Atlétika Szalai Katalin új országos csúcsa _ Öt vidékbajnoki cím — SZOCSI: Két tatabányai versenyző és Kiss György edző vett részt a Szocsiban rendezett nagy, nemzetközi atlétikai versenyen. Szen­czi László távolugró, 711-es első biztonsági ugrása után kétszer belépett, így nem­ került a döntőbe. A nők 3000 m-es távjára hatalmas mezőny gyűlt össze, s na­gyon jó iramú volt a ver­seny, a kellemes időben. Szalai Katalin első 1000 métere 2:50, az 1500 4:22. A 12. helyen végzett, ideje 8:54.34 (I. o.). Ezzel meg­javította Jakab 1981-ben felállított Erzsébet csúcsát, amely 8:58.70 volt. Szalai Katalin készült erre csúcsdöntésre, s ezzel befe­­­jezte a hosszútávú futást, a továbbiakban fő­távjára ké­szül. PRÁGA: A Rositzky-em­­lékversenyen három ver­senyző képviselte a TBSC színeit, a rövidtávfutó For­gács Judit, és a többpróbá­­zók, Palombi Margit Hoff­er József. Forgács Ju­és dit azonban rosszul lett, így két társa, a Hoffer-házaspár nem fejezte be a hét, il­letve a tízpróbát. VARSÓ: A lengyel nem­zetközi versenyen a súly­lökő Szabó László indult, 19,18 m-es eredményével ötödik lett. SCHWECHAT: Az oszt­rák versenyen az ugyan­csak súlylökő Hlavati Attila vett részt. 16,36 m-es telje­sítményével a hatodik he­lyet szerezte meg. VERONA ÉS TORINO: Az olasz—magyar—len­gyel-szovjet felnőtt válo­gatott versenyen 5 tatabá­nyai atléta szerepelt: három nő és két férfi. A nők 15,5, a férfiak 3 nemzetközi pon­tot hoztak a „konyhára”. Eredményeik: Nők. 400 m: ...3. Forgács Judit 52.00. Forgács tagja volt a 4x400 m-es váltónak is, amely 3 :32.42-vel ugyancsak a har­madik lett. Kényszerhely­zet miatt indult Forgács 100 m-en is, 11.95-tel a hete­dikként végzett. Ugyanígy járt Palombi Margit, nem a főszámában, gáton, ha­nem 200 m-en kényszerült indulni, nyolcadik lett, eredménye 26.11. 1500 m: ...4. Szalai Katalin 4:09.11. Férfiak: 800 m: ... 8. Bach Ferenc 1:49.21. Reich- Súly: ... 7. Szabó László 18.94. A férfiak versenyén Tori­nóban szakadt az eső. BUDAPEST: Nemzetközi meghívásos verseny. Távol­ugrás: ...2. Szenczi László 755 cm. Hármasugrás:... 3. Társi Zoltán 15:48. KISMARATONI BAJ­NOKSÁG: Női ifi:...2. Walcz Katalin 66:10. Leány serd. A:... 3. Pécsi Orsolya 42:43. Leány serd. A csapat: 1. TBSC: II. DÓZSA IFJÚSÁGI VERSENYE: Lányok 100 gát:... 3. Sille Nóra 15,1. 4. Krupánszky Judit 15,2. 400 m:... 4. Hédai Gizella 58,5. Fiúk: 400 m:...4. Bognár József 50,3. BUDAPEST IFJÚSÁGI BAJNOKSÁGA: Népes, 15 —18 éves tatabányai gárda szerepelt ezen a versenyen. Érdekesebb eredmények: Lányok: 100 gát:... 4. Sille Nóra 14.80. Távol:... 2. Mózes Katalin 584,... 4. Sille Nóra 566. 800 m: . ..5. Kiss Emese 2:20.44. 1500 m: ...4. Király Lilla 4:53,4. Súly:... 3. Tóbiás Vera 12.05. Fiúk. 200 Herczegh Zsolt 22.51­ m:... 5. 1500 m:...2. Pécsi Zoltán 4:03.4. Távol:... 5. Herczegh Zsolt 688. Súly:... 3. Paksi Já­nos 13,70. Diszkosz:... 3. Paksi János 44,10. BUDAPEST—VIDÉK VÁ­LOGATOTT: Diósgyőr adott otthont az idei Buda­pest—vidék válogatott via­dalnak, amelyen a vidéki atléták vitték el a pálmát. A TBSC atlétái öt vidék­bajnokságot, s több továb­bi dobogós helyezést sze­reztek. Mindkét nap zuho­gó esőben fejeződött be a verseny, hideg volt, időn­ként ellenszél. Hiányzott az együttesből a Prágában megbetegedett Forgács Ju­dit, Szalai Kati mindkét számában győzött, ez volt a célja. Kellemes meg­is­lepetést okozott Reichnach Ferenc, aki 800 m-en egyé­ni csúccsal I. szintet teljesített, s osztályú egyé­ni csúccsal győzött hármas­ugrásban Társi Zoltán, három válogatottat is meg­előzve. Palombi Margit és Sille Nóra botlottak a gá­takon, Palombi így is 5 méterrel nyert. Hoffer Jó­zsef váratlan helyezést szer­zett rúdugrásban. A tatabányai vidék­baj­nokok: Nők. 100 gát: Pa­lombi Margit 14.00. 800 m: Szalai Katalin 2:07.10. 1500 m: Szalai Katalin 4:17.7. Férfiak: Súly: Szabó László 19.45. Hármasugrás: Zoltán 15.83. További Társi he­lyezések : 800 m:... 2. Reichnach Ferenc (I. o. szint). Kiss László tagja volt a 4x400 m-es váltónak, amelyik második lett 3:17.18-cal. Ugyancsak Kiss László versenyen kívül 400 m-en 48.41-et futott, (s ez junior I. o. szint). Női súly:... 3. Elekes Tünde 15.33 (jun. I. o. szint). Fér­fi távol:... 3. Szenczi László 650 cm. Rúdugrás:... 5. Hoffer József 400 cm. V. K. Tájfutó éjszakai OB Csaknem százan rajtoltak Kellemes időben, nehéz pályákon rendezte meg az országos szövetség az Almásfüzitői Timföld táj­futó-szakosztályának közreműködésével az idei orszá­gos éjszakai bajnokságot. A versenyen 86-an indul-Eredmények: F 17 A. hát.: 1. Makra (OSC) 57.34; 2. Siegler (GSSE) 63.40; 3. Rösinger (PVSK) 66.41. F 19 A. kát.: 1. Nagy R. (H. Schönh.) 86.47; 2. Viniczai F. (Videoton) 88.49; 3. Borbély (OSC) 95.08. F 21 E kát.: 1. Kelemen (PVSK) 99.45; 2. Iga (Volán) 102.37; 3. Szabó (PVSK) 108.39. 1984. június 20., szerda Területi labdarúgó-bajnokság Hengerelt az Oroszlány Nyergesújfalun OROSZLÁNY —NYERGESÚJFALU 9:1 (4:0) Nyergesújfalu, 400 néző, vezette: Selmeczi. Az első negyedóra tapo­­gatódzó játéka után a ven­dégek felismerték, hogy a hazaiak nem jelenthetnek veszélyt. Átvették a játék irányítását, a 20. percben szöglet után Csorba meg­szerezte a vezetést az Oroszlánynak. 1:0. Ezt kö­vetően zsinórban születtek a gólok. A 30. percben kor­szerű percben támadás után, a 35. kapushibát köve­tően, majd szünet előtt vé­delmi hibából növelték elő­nyüket a vendégek. A második félidő ott foly­tatódott, ahol az első abba­maradt. A Viscosa csak ver­gődött. 25 perc alatt újabb négy gólt lőtt az Oroszlány, a 75. percben már 8:0 volt az eredmény. Érthetően alábbhagyott a lendület, ezt kihasználva a Nyergesújfalu Varga révén szépített. A 85. percben állította be a vég­eredményt a vendégcsapat, megszerezve ezzel a győzel­mével az ezüstérmet. Jt A hazaiak érthetetlen, szét­­eső játékára nehéz magya­rázatot találni. Lehet, hogy a Viscosa játékosai egy hét­tel a bajnokság vége előtt kivették a szabadságukat? Góllövők: Csorba 5, Kishonti 2, Pitini, Miksi, illetve Var­ga. —H. PÉNZÜGYŐR RÁKÓCZI SE 4:1 (0:0) Tata, vezette: Martikán. Rákóczi: Simon — Mezei, Fogarasi, König, Heilman — Bujdosó, Selymes A., (Cse­ri), Selymes Gy. — Berin­­ger, Pénzes, Csapud­a (Sze­keres). Edzi: Horváth Lajos. Az első 20 perc mezőny­játéka után egy jobboldali beadást fejelt fölé Bozsik. A 23. percben Heilman messziről lőtt, a kapus biz­­tosan hárított. A 24. perc­ben Csapucha remekül adott be a jobbszélről, de a csatárok lekéstek. A 27. percben Csapucha lőtt a 16-osról, labdájába belevetőd­tek a Pénzügyőr védői. 30. percben Selymes Gy. be­­­gurított szabadrúgását Sely­mes A. a kapu mellé lőtte. A 35. percben 16 méterről sza­badrúgás következett Pénzügyőr javára. Bozsik a a sorfalba lőtt. A 43. perc­ben Pénzes lőtt mellé 20 a m-ről. A 44. percben Simon felső sarokból bravúrral mentett szögletre egy közeli lövést. A 48. percben Rózsa tört be a 16-oson belülre, lövé­sét Simon biztosan védte. Az 53. percben Selymes Gy. bombáját a kapus szögletre ütötte. A beívelt szögletet a felfutó Heilman a jobb fel­ső sarokba vágta. 0:1. Az 54. percben Csapud­át talpalták, a védő sárga la­pot kapott szabálytalanko­dásáért. Az 55. percben Pénzes mentett szögletre, tíz perccel később egy újabb szöglet után Simon hárított. Még ugyanebben a percben újabb látványos védésre volt szüksége a hazai „portás­nak". Ezután öt perc alatt el­dőlt a két pont sorsa. A 86. percben egy legurított sza­badrúgást a lábak között Bozsik nagy erővel vágta a kapuba. 1:1. A 82. percben Hernádi húzott el a bal­szélen, beadását Pócza éle­sen lőtte a kapuba. 2:1. Egy perccel később hosszú indí­tás után a kifutó Simon fö­lött Tóth a kapuba emelt. 3:1. A 87. percben Varga tört előre és a kifutó kapus mellett biztosan helyezett a hálóba. 4:1. A TERÜLETI BAJNOKSÁG DUNA-CSOPORTJÁNAK VÉGEREDMÉNYE: 1. Dunaújv. 34 24 5 5 88: 22 53 2. Oroszlány 34 20 9 5 89: 31 47 3. Ráckeve 34 18 12 4 60: 34 45 4. Dorog 34 16 9 9 55: 47 41 5. Építők SC 34 16 8 10 51 : 34 40 6. Dömsöd 34 14 11 9 57: 36 39 7. Budafok 34 15 9 10 52: 35 39 8. Esztergom 34 15 8 I­ 58: 34 38 9. Érd 34 13 12 9 63: 43 38 10. Pénzügy. 34 13 11 10 54: 40 37 11. V. Ikarus 34 12 12 10 52: 52 36 12. Rákóczi SE 34 II 13 10 42: 47 35 13. Viscosa 34 11 10 13 41: 46 32 14. KKFSE 34 10 10 14 48: 52 30 15. TFSE 34 8 9 17 42: 64 25 16. Szt. MÁV 34 17. Szigetszentmiklós 8 1 25 34: 84 17 34 3 3 28 27:112 9 18. Szt. Ikarus 34 3­­ 31 30:130 6 Evezés Diákok a Dunán A SZIM Vasas SE evezős szakosztály másodszor ren­dezett az esztergomi ál­talános iskolásoknak csa­patbajnokságot. A verseny színvonala minden tekintet­ben meghaladta a múlt évit, és megfelelő alapokat ad ahhoz, hogy a vetélkedő tovább bővüljön. A városi CSB­ nyolc szá­mában, 25 egység állt rajt­hoz, a helyezések szoros versenyeken dőltek el. Az első helyet és a vele járó vándorserleget, díjakat, a Balassa B. iskola csapata nyerte, 45 ponttal. Az isko­la testnevelői: Walcz Má­ria, Szántó Barna, Horváth István. A csapat tagjai: Fe­hér Klára, Nagy Zsanett, Tóth Dóra, Cziurkievicz Kinga, Várkonyi Hajnal, Szabó Anikó, Gerendás Eszter, Erős Katalin, Szabó Krisztina, Mármarosi Já­nos, Gulyás Péter, Kisszöl­­gyémi Péter, Vilmos Péter, Szabó Csaba, Magyar Ba­lázs, Henger Péter, Csonka Ernő, Vámos István, Wá­­gensommer Csaba. A to­vábbi sorrend: 2. Petőfi S.­­iskola 40, 3. Somogyi B. 17, 4. Kossuth L. 12, 5—6. Gyakorló és József A. isko­la 7—7 pont. Rend­kívüli vásár a környei ruházati boltban Engedményesen kínálunk — női és bakfispólókat, pulóvereket 126—250 forintos árban — női pulóver 480 Ft helyett 290 Ft — bakfisruha 530 Ft helyett 390 Ft — bakfisruha 450 Ft helyett 300 Ft — bakfis 2 részes ruha 470 Ft helyett 330 Ft — férfi ballonpantalló 590 Ft helyett 390 Ft — férfi széldzseki 1210 Ft helyett 850 Ft — színes lepedő 172 Ft helyett 130 Ft — jersey méteráru 160 Ft helyett 90 Ft — jersey méteráru 248 Ft helyett 130 Ft — terlister szövet 274 F­t helyett 164 Ft — női divatszandál 668 Ft helyett 490 Ft — férfimokaszín 213 Ft helyett 150 Ft , gyermek bőrpapucs 138 Ft helyett 95 Ft és még sok szezonjellegű olcsó áruval várjuk az érdeklődőket. MINDEN RUHÁZATI BOLTUNKBAN TALÁLHATÓ IGÉNYÉNEK, ÍZLÉSÉNEK MEGFELELŐ NYÁRI ÁRU, IGEN KEDVEZŐ ÁRON. Most érkezett a Sétáló utcai sportboltba csehszlovák gokartautó úszó sapka 1000 Ft-os árban 45 Ft-os árban. várjuk kedves vásárlóinkat! „Vértesalja” Áfész Tatabánya 5982 POLOOZáK LAPJA *