Dolgozók Lapja, 1984. november (39. évfolyam, 257-281. szám)

1984-11-21 / 273. szám

7-I. A férfi röplabda NB I. utolsó fordulójában a KEK- ben szereplő Kecskeméti SC volt a KOMÉP ellenfe­le. Az őszi szezont csak­nem végig tartalékos össze­állításban lejátszó tatabá­­n­yaiak, ezúttal is új fel­állással próbálkoztak. Az első mérkőzésen,­ amelyet Kecskeméten rendeztek, egy pillanatig sem volt vitás a KSC győzelme. KECSKEMÉTI SE —KOMÉP 3:0 (4: 5, 11) A magabiztosan játszó hazaiak ellen csupán a har­madik szettben találtak magukra a kotnépesek, akik közül Torda és Lovas igye­kezete dicsérhető. A vasárnapi visszavágón, Tatabányán, nagyon gyen­gén, önbizalom nélkül kezd­tek az építőipariak. KSC—KOMÉP 3:1 (3, 6, —11, 9) Tatabánya, Dózsákért­ Sportcsarnok, 200 néző, ve­zette: Herpai, Lajos. KO­MÉP: Torda, Lovas, Soós, Szauter, Kiss, Jagodics. Cse­rék: Nagy, Mészáros, Va­­­l­ics, Györgyi. Ed­ző: Sán­dor Péter. Az­ első két elveszített játszma után cserékkel si­került a tatabányaiaknak a mezőnymunkát feljavítani. Az újonc Györgyi jó sán­colásai, és Lovas eredmé­nyes támadásai révén ki­egyenlítettebbé vált a játék. A megnyert játszma fellel­kesítette a kőtnépeseket, a folytatásban színvonalas küzdelem zajlott a pályán. A kecskemétiek nagyobb tudása és rutinja eldöntötte a találkozó sorsát.­ ­ Az ATSC női röplabda­csapata lejátszotta utolsó két mérkőzését. Az első meccsen a Spartacus alig fél óra alatt, játszi kön­­­nyedséggel nyert a teljesen­­ nervadt, széteső produkáló Timföld játékot ellen. Másnap a Timföld már szorossá tette a mérkőzést. BP. SPARTACUS —Almásfüzitő 3:0 (6, 2, 3) Vezette: Bogyó és Grab­­ner. ATSC: Póczos, Ar­gyelánné, Szabó, Láng, Ba­ráti, Lovasné. Csere: Majo­rosi M., Tihanyi, Mátyási, József, Andrási A., Frecska. Edző: Kerekes László. A fővárosi mérkőzésen a Timföld csak nézte az ellenfél ponterős támadá­sait. Teljesen érthetetlen a gyenge teljesítmény, , hisz a mérkőzésnek már nem volt tétje. A három játsz­mában összesen 11 pontot ért el a vendégcsapat, a mérkőzés csak tartott — ezek a 34 percig számok jól jellemzik a mérkőzést. Egyedül Lovasné akarása és játéka emelhető ki, a többiek mélyen tudásuk alatt játszottak. BP. SPARTACUS —ATSC 3:1 (5, 13, —12, 13) Vezette: Szekér és Hat­házi. Az első játszmában az ellenfél simán nyert. A második szettben oldódott a görcsösség. Láng nyitásai pontot értek, mozgásban volt az egész csapat, az ütők Szabó és Argyelánné vezetésével s­orra szerezték­ pontjaikat. két bosszantó, Közbejött egy­hi­ba,é­s így szoros kezdetleges játszmá­ban győztek a szövetkeze­tiek. A következő szettben szinte végig a Timföld irá­nyított, végül megérdemel­ten nyert. Ezután két csapat idegesen mind­ját­szott. A hajrát jobban bíró fővárosiak elsősorban ruti­nos játékosaik révén győz­tek. A Timföldnek már a kö­vetkező felad­atra kell kon­centrálni. Az „A”-csoport 7—8. helyezettje és a ,,B”­­csoport első két csapata helyosztó mérkőzést játszik december elején, ezen dől e­l hogy tavasszal melyük szerepel­ majd az első nyolc között A KOMÉP újabb fiaskói A TBSC és a Rába ETO osztozott az aranyérmeken A megyei úszó-szakszö­­vetség Tatabányán rendez­te az Észak-dunántúli fe­dett úszóbajnokságot, ame­lyen csak győri, pápai és tatabányai versenyzők dúltak. Több számban így k­­is népes mezőnyök vetélked­tek. Az aranyérmeken a TBSC és a Rába ETO osztozott: 3-3 érmet nyertek egyesü­letenként a fiúk és lá­nyok. A helyezésekért is nagy volt a versengés. * _ A bajnokok és a tatabá­nyai versenyzők (akiknél klubot nem tüntetünk fel) jobb helyezései: Lányok: 100 m gyors (39 induló): Bajnok: Varjú Ka­talin (ETO) 1,05,9, 2. Ju­hász Éva 1,06,3, 3. Derdák Nóra 1,07,2, ... 6. Szalay Andrea 1,10,4, 7. Rácz Me­linda 1,10,4, 8. Sarkadi Éva 1,10,5. 100 gyermek mell: (10 i.): Bajnok: Jakabos Il­dikó 1,22,3, 2. Kinpán Er­zsébet 1,27,5, ... 4. Tóth Viktória 1,32,7, 5. Drahos Réka 1,41,2. 200 női mell: (11 i.): Bajnok: Kinpán Er­zsébet 3,03,8, 2. Varga Ka­talin , 3,06,8, .. 6. Kocsis Márta 3,27,2. 200 női hát: (18­­.): Bajnok: Derdák Nó­ra 2,38,2, 2. Mindszenti Éva 2,40,3. 100 női pillangó: (12 i.): Bajnok: Varjú Katalin (ETO) 1,12,0, 2. Juhász Éva 1,12,8, 3. Szalay Andrea 1,22,1, 4. Varga Katalin 1,26,5. ... 6. Rácz Melinda 1,31.5. 400 női vegyes: (15 i.): Bajnok: Varjú Katalin (ETO) 5,44,0. Fiúk: 200 gyors (34 i.): Bajnok: Vajta László (ETO) 2,15,7, 2. Perenyei Péter 2,16,1, ... 7. Perenyei Máté 2,28,4, 8. Turbuk István 2,28,6. 100 gyermek mell (11 i.): Bajnok: Tóth Tihamér 1,22,0, 2. Zsíros Ferenc 1,22,5, 3. Herpai Gábor 1,27,7, 4. Gerecz Tamás 1,30,7. 200 férfi mell: (7 i.): Bajnok: Perenyei Péter 3,12,7, ... 3. Babinszky Rajmund 3,31,5. 200 hát (18 i.): Bajnok: Pe­renyei Máté 2,27,0, ... 3. Tóth Tihamér 2,38,8, ... 6. Kaszás Ferenc 2,49,5. 100 pil­langó (11­­.): Bajnok: Her­­csel Tamás (ETO) 1,08,6, 2. Perenyei Péter 1,09,6, ... 4. Turbuk István 1,21,7, 5. Sán­dor Mihály 1,32,6, 6. Ka­szás Ferenc 1,33,5. 400 ve­gyes: (9­­.). Bajnok: Erdődi Ákos (ETO) 5,32,6. Teke Vereség az esélyestől Az NB-s tekebajnokságok legutóbbi mérkőzésein szé­pen szerepeltek csapataink, csak a TBSC NB I-es női gárdája és a Dorogi AC NB III-as férfiegyüttese szenve­dett vereséget. Eredmények: NB I: Női: Tatabányai Bányász—Kőbá­nyai Porcelán 1:7 (2259,2403). Pontszerző: Megyesiné 414 fa. Ifjúságiak: Tatabányai Bányász—Kőbányai Porcelán 3:1 (680:637). Pontszerző: Hüse E. 370 fa. NB II. Női: Oroszlányi Bányász—Vasas Ikarus 6:2 (2282:2073). Pontszerzők: Lazókné 408, Imre K. 404, He­­gedüsné 373, Hebőkné 369 fa. Az oroszlányi lányok maga­biztosan szerezték meg a két pontot. Dorogi AC—Sabaria SE 6:2 (2199,2079). Pontszerzők: Ilku 388, Bartókné 388, Bartók H. 375, Bíró 366 fa. A doro­gi lányok szép játékkal már másodszor győztek. Férfi: Magyar Viscosa SE—Bp. Építők 6:2 (2489:2383). Pont­szerzők: Klinstein 455, Hergéth 433, Tallai 431, Soós 405 fa. Az egész csapat dicséretet érdemel. NB III: Férfi: Soproni Postás—Oroszlányi Bányász 3:5 (2402:2425). Pontszerzők: Lazók 417, Somodi 416, Szayer 406 fa. Az Oroszlány idegenben szerzett értékes pontokat. Győri ÉPFU—Doajogi AC 6:2 (2500:2427). Pontszerzők: Bánczi 418, Magyaros S. 417 fa. Megyei bajnokság: Szív. KÖFÉM „B”—Viscosa „B” 2:6 (2234:2286). Szív. Postás—Dorogi AC „B” 6:2 (2093:1979). Oroszlányi Bányász „B”—Alba Regia Ép. 2:6­ (2284:2412). Sakk­olimpia Két győzelemmel kezdődött Szalonikiben, a 26. sakkolim­­pián hétfőn a késő éjszakai órákban fejezték be a függő­játszmák egy részét. A ma­gyar férfiak közül Portisch La­jos volt érdekelt, a folytatás­ban a két sakkozó ismét füg­gőben hagyta a partit, de ezt követően Saed feladta a küz­delmet. Ezzel a magyar csapat 4:0 arányban győzött az Egye­­­sült Arab Emírségek váloga­tottja ellen. Ivánka Mária osztrák ellen­fele folytatás nélkül feladta a küzdelmet, így a magyar csa­pat 2,5:0,5 arányban győzte le Ausztriát. A korábbi ellentmondó jelen­tések után végül 88 férfi- és 51 női csapat részvételével kezdő­dött meg a sakkolimpia. Az első játéknapon a rang­sor első felében állók a „má­sodik vonallal” találkoztak, a folytatásban már a győztesek, illetve a vesztesek játszanak egymással. A magyar férfiak a 2. for­dulóban Svájccal, a nők Hol­landiával mérkőznek. A listavezető ellen Fehérváron A labdarúgó-válogatott már befejezte idei szereplé­sét, az NB I-es bajnokságban­ most kezdődik az izgalmas­nak ígérkező hajrá. A Tata­bánya az UEFA bravúrosan szereplő Kupákan­ton otthonába látogat. Video­székesfehérvári gárda az el­­­ső helyen áll a tabellán, hazai győzelmével szeretné megerősíteni nyilván pozí­cióját. A bajnokesélyes sem verhetetlen, az MNK-botlás is mutatja, hogy az utóbbi hetekben nagy terhelés alatt álló fehérváriak is sebezhe­tőek. Az elmúlt tíz napban TBSC a bajnoki ritmusnak a megfelelő edzéseket természetesen három tartott­­gatottba, Kiprich, Plotár válo­Vincze nélkül. Az élmezőny­és­ben elfoglalt hely megerő­sítéséhez fontos lenne pontot vagy pontokat hozni a Sóstói pályáról. Bacsó Ist­ván edző eredményes helyt­állást vár csapatától. A Bányász előreláthatóan Haladás ellen szerepelt ös­­­­­szeállításban lép pályára. Dombai — Tepszics, Laka­tos, Szabó, Fischer — Bara­bás, Emmer, Schmidt — Kiprich, Plotár és Vincze lesz a kezdő csapatban. A délután négykor kez­dődő mérkőzésen valószínű­leg az időjárással is „meg kell küzdeni” a huszonkét játékosnak, hiszen az orszá­gos esőzés Székesfehérvárt sem kímélte. A csúszós, sáros talajon nehéz lesz a védekezés — ahogy ez az MTK-VM ellen történt, a legutóbbi idegenbeli mér­kőzésen Területi bajnokság Két perc alatt döntött a Bábolna­­ A Rákóczi ponttal tért haza BÁBOLNA —ZIRC-DUDARI BÁNYÁSZ 4:0 (0:0) Bábolna, 100 néző, vezette: Czöndör. Bábolna: Balogh — Heilmann, Szalontai, Tóth, Benkó — Csete (Mes­terházi), Treznik, Lipóth — Vass, Rosta, Péntek. Megbí­zott edző: Simonfi Ferenc. Az első játékrészben jó­formán semmi sem történt. Csupán a 34. percben oko­zott zavart a vendégeknek Rosta,­ amikor balról lőtt, a gyengén guruló labda azonban a bal oldali belső kapufáról kipattant, s zircsek üggyel-bajjal felsza­­­badítottak. Négy perccel később Péntek húsz méter­ről kapu fölé vágta a lab­dát. Szünet után felgyorsultak az események" és két perc alatt két gólt szerzett Bábolna. A 47. percben Li­a­póth Vass összjáték után a bábolnai jobbszélső elfutott és a tehetetlen zirci kapus mellett a kapu közepébe he­lyezte a labdát. 1:0. Egy perc múlva Tóth csaknem negyven méterről kapura lőtt. A kapusról kipattant labdát a befutó Rosta a há­lóba gurította. 2:0. A gólok után a vendég­csapat összeroppant. Az 56. percben Rosta balról lőtte be a labdát, mely a sorban a gólvonalon elakadt és jókor érkező Vass a hálóba­n továbbított. 3:0. Az 58. percben a labda nem is volt a közelben, amikor Heil­­mannt Kovács megrúgta. A játékvezető kiállította a zirci játékost. A 62. perc­ben Péntek a kaputól nyolc méterre mellé lőtte a lab­dát, de két perccel később javított: lefutotta a védel­met és a bal sarokba gurí­totta a pöttyöst. 4:0. A 72. percben durvasá­gért Rummel kapott sárga­lapos figyelmeztetést, majd Gáspár a játékvezető felé köpött. Czöndör kiállította a volt bábolnai játékost is. A vendégek így kilenc játé­kossal folytatták a találko­zót. Az előnyt nem használ­ták ki a bábolnaiak, csak játszadoztak. A 79. percben Treznik összeszedett egy sárga lapot. Az első félidő altató já­téka után két perc alatt el­döntötte a mérkőzés sorsát a Bábolna. Ha a vendégek fegyelmezetlenségeit a ha­zaiak kihasználják, a győzel­mük még nagyobb különb­ségű lehetett volna. A Bá­bolnából jól játszott: Sza­lontai, Tóth, Csete. RÁKÓCZI—BVSC 1:1 (0:1) Budapest, 100 néző, vezet­te: Bokor. Rákóczi: Simon — Meszes, Fogarasi, Miksi, Szakály — Bujdosó, Cserép, Selymes A. — Szekeres, Mentes (Csapud­a), Kari (Müller). Edző: Horváth La­jos. Az ifjúsági mérkőzés részt­vevői alaposan „elkészítet­ték” a pályát, főképp, hogy a találkozó kezdetére sem állt el az eső. A 13. perc­ben Szekeres a tizenhatos­ra verekedte be magát, majd Mentes elé emelt, de a kö­zépcsatár ügyetlenül a ka­pusba lőtt. Beszorult a ha­zai csapat, a vendégek ügye­sebben alkalmazkodtak a ta­lajhoz, de a csatárok a kí­nálkozó elhibázták. helyzeteket sorra Cserép a kapu torkából két ízben is ma­gasan fölé vágta a labdát.­­A 29. percben hazai szög­letnél Köln magas labdá­jára Fogarasi és Németh ugrott fel, a labda Fogarasi fejét érintve az elmélázó Si­mon mellett a kapuba hul­lott. 0:1. Rákapcsolt a hon­védcsapat, de semmi sem sikerült. Szünet után is a vendé­gek kezdtek jobban. A 48. percben egy beívelt labdát Kari nagy erővel lőtt, de Flak kapus kapura bra­vúrral tisztázott. A 65. perc­ben Simon bravúrosan véd­te Németh közeli fejesét. A 68. percben Szakály szépen szerelt egy hazai támadást, majd Bujdosót indította. A középpályás a kiugró Sze­kereshez emelt, ő egy csel után Csapud­ához továbbí­tott. A cserejátékos egyből a kapu elé ívelt és a jó ütemben érkező Cserép nagy gólt ragasztott a jobb sa­rokba, 1:1. A 80. percben Csapud­a már a kifutó kapus mellett is elhúzta a labdát, aki vi­szont az ő lábát. Bokor já­tékvezető azonban kifelé ítélt szabadrúgást. A két ti­zenhatos közötti játékkal ért véget a küzdelem. Az irreális talajú pályán jó iramú, élvezetes mérkő­zést vívott a két csapat. Jók: Bujdosó, Szakály, Cse­rép és Meszes. DOLGOZÓK 1984. november 21., szerda7 9