Dolgozók Lapja, 1984. november (39. évfolyam, 257-281. szám)

1984-11-09 / 263. szám

KOLGOZÓK illillllll ILARJA . 7 ..... •$£: OLVASÓSZOLGÁL­ATA 2. MŰSOR Kossuth. 8.20: A fájdalomtól a robotokig. 8.50: Barokk zene. 9.33: Óvodások műsora. 9.53: Lottósorsolás . 10.05: Ember. Majakovszkij verse. 10.10: Nóta­csokor. 11.00: Családi szőttes. 11.30: Operettnyitányok. 12.30: Ki nyer ma? 12.45: Zelk Zol­tán: Nappali menedékhely. 12.55: A Szovjet Rádió Napja. 14.10: Válogatott perceink. 15.39: Daloló, muzsikáló tájak. Rába­köz. 16.05: A Szovjet Rádió Napja. 17.06: Helyszínrajz­­ a Flamenco Szállóról. 17.31: Jár­dányi Pál népzenei feldolgozá­saiból. 18.07: Gyulai Gaál János:­­ A forrás. 18.15: Hol volt, hol nem volt . . . 19.15: Embermesék. 20.15: A Szovjet Rádió Napja. 21.05: Chick­ Corea zongorázik. 21.30: Az anyag körforgása. 22.20: Tíz perc külpolitika. 22.30: Nem szentírás! 23.00: Szimfo­nikus zene. 0.10: A Purcell énekegyüttes énekel. Petőfi. 8.05: Az izraelita fe­­lekezet negyedórája. 8.20: Wies­­law Ochman operettdalokat énekel. 8.50: Tíz perc külpoliti­ka. 9.05: Napközben. 0.53: Lot­tósorsolás! 10.45: Láttuk — hallottuk. 12.10: A Reneszánsz Rézfúvós Együttes játszik. 12.25: Édes anyanyelvünk. 12.30: Népi muzsika. 13.05: Pophullám. 14.00: Péntektől — péntekig. 15.30: Könyvről — könyvért. 15.40: Egészségünkért! 17.30: Ötödik sebesség. 18.30: Fiata­loknak! 20.00: Nótakedvelőknek. 21.05: A Szovjet Rádió Napja. 23.20: A mai dzsessz. 24.00: Éj­féltől — hajnalig. 3. műsor. 9.08: Iskolarádió. 9.38: Zenekari muzsika. 11.03: Diszkotéka. 12.03: Romantikus operákból. 13.05: Déry Tibor: A befejezetlen mondat. 13.37: 18. századi énekes- és hangszeres magyar zene. 14.00: Kamaramu­zsika. 14.29: A Szovjet Rádió Napja. 16.07: Bemutatjuk új kórusfelvételeinket. 16.40: Zenei Lexikon. ..Arioso”. 17.00: Nyit­­nikék. A mi világunkért. 17.30: Egész évben Bach. XX/5. rész. Kb. 18.50: Operakórusok. 19.05: Zelk Zoltán: Nappali menedék­hely. 19.15: ötvenéves az Ének­lő Ifjúság. VI/3. rész. 19.35: Kapcsoljuk a Pesti Vigadót. Közben: Kb. 20.45: Modern írók, portréi. Kb. 21.05: A hangversenyközvetítés folytatá­sa. Kb. 21.45: Szimfonikus tán­cok. 22.17: Magyar zeneszerzők. 23.00: Veronika. Részletek Vipler operettjéből. 18.15: Képújság. 18.20: Don Quijote. Spanyol rajzfilmsorozat. XXXIX/5. 18.50: Az állatok nyomában. Francia filmsorozat. XIII/3. 19.00: Keresztkérdés. 19.30: Egy hang és néhány maszk. Lehoczky Éva. 20.00: Charlottenhof kastélyok. NDK-rövidfilm. 20.15: Kínai tájak és emberek. VIII/6. 20.55: Tv-híradó 2. 21.15: Válság a központi kö­zépiskolában. Amerikai té­véjáték. Az új amerikai iskolázta­tási törvény életbeléptekor fellángolnak a szenvedélyes indulatok, a négerek és a fehérek között. Érzelmi és fizikai összecsapásokról, a félelem légköréről, egy ta­nárnő okos, hősies kiállásá­ról szól a film. 23.10: Képújság. POZSONYI TV 8.45: Ez történt 24 óra alatt. 9.00: Iskolatévé. 9.20: Óvodások oktatóműsora. 9.50: Szórakozta­tó vetélkedő. 10.30: A pacsirta és a bagoly. 11.30: A rendőrség naplójából 11.40: Hírek. 16.00: Hírek. 16.1ő: Rövidfilmek a kép­ernyőn. 17.05: Filip és Maken­­sen. 17.40: Tévétorna. 17.45: Élet a természetben. 18.10: Bra­tislava­ magazin. 18.30: Esti mese. 18.40: Dokumentummű­sor. 19.10: A bűnözés megelő­zéséről. 19.30: Tv-híradó. 20.00: A TASZSZ hírügynökség nyi­latkozata. 21.15: Szórakoztató­ vetélkedő. 22.00: Ez történt 24 óra alatt. 22.15: Derrick. 23.15: Hírek. 2. MŰSOR 17.20: Hírek. 17.25: Kerekasz­­tal-beszélgetés. 18.05: A Hamr­­család. 19.15: Esti mese. 19.30: Tv-híradó. 20.00: Ünnepi hang­verseny. 21.00: Város a völgy­ben. 21.15: Dokumentumfilm. 21.30: Időszerű események. 22.00: Szórakoztató műsor. BÉCSI TV 9.00: Hírek. 9.05: A mi vilá­gunk. 9.30: Orosz nyelvlecke. 10.00: Iskolatelevízió. 10.30: Szí­nes népi este. 12.10: Külföldi riport. Magazinműsor. 13.00: Hírek. 17.00: Hírek. 17.05: Ze­nés színház. A mi világunk. 18.00: Pan­optikum. 18.30: MI. 19.00: Ausztria — ma. 19.30: Tv-híradó 1. 20.15: Az öreg. Té­véjáték. 21.15: Divatbemutató. 21.20: Jolly­ Joker. 22.10: Sport. 23 10: Hírek. II. PROGRAM 16.15: Kérdések a Parlament­ből. 17.30: Lakjuk — lakjuk? 18.00: Osztrák képek. 18.30: Kung Fu. 19.30: Tv-híradó 1. 20.15: Konrad Lorenz — Gyer­mekkori eszmék. 21.15: Tv-hír­adó 2.­­1- Pénteki politika. 22.10: Kézzel a polton. 23.25: Hírek. TELEVÍZIÓ BUDAPESTI TV 8.15: Tévétorna. 8.20: Iskolatévé. 10.00: Delta. 10.25: A múlt nyomában. Cseh­szlovák rövidfilm. 10.50: Az orinoco disznó. An­gol rövidfilm. 11.15: Játékos időtöltések. NSZK—kanadai—francia filmsorozat. 11.40: Képújság. 15.00: Iskolatévé. 16.45: Hírek. 16.55: Égi postások. VI/4. dor az Andok felett.Kon­17.50: Képújság. 18.00: Kalendárium. 19.10: Tévétorna 19.15: Esti mese. 19.30: Tv-híradó. 20.00: Szivárvány. Országos ve­télkedőműsor. I. tő: Győr—Debrecen,elődön­22.00: A hét műtárgya. 22.05: Péntek esti randevú. 22.55: Magellán: Az ifjúsági szerkesztőség műsora. Az ötödik feladat ered­ményhirdetése, a feladat ismertetése. A hatodik meg­fejtéseket november 23-án, 24 óráig kell postára adni. 23.10: Tv-híradó 3. TATABÁNYA, TURUL: Lát­tam az új világ születését 1—II. (12 6-kor). BÁNYÁSZ: A pa­goda csapdája (5 és 7-kor). SZABADSÁG: ó, kedves Harry! (5-kor). KLUBMOZI: Szent Lő­rinc éjszakája­ (5 és 7-kor). ESZTERGOM, PETŐFI: Alta­tódal nászágyon (1/2 4, 1/2 6 és 1/2 8-kor). KOMÁROM, JÓKAI: Konvoj (5 és 7-kor). OROSZLÁNY, ADY: Vassza I—II. (3 4 5-kor). KAMARATE­REM : Mese Szaltán cárról (3/4 5-kor). TATA, TÓ: Gandhi I—II. (3 4 4-kor). Irodalmi alkotások fil­men (8-kor). BÉKE: Mária-nap (3 - 6-kor). ÁCS, SZIKRA: A Jedi vis­­szatér TAT, (7-kor). DUNA: Törvénysértők (6-kor). KISBÉR, KOSSUTH: Mexikó lángokban I—II. NYERGESÚJFALU, (6-kor). ALKOT­MÁNY: Szerződés (6-kor). APRÓHIRDETÉS Az Ácsi Cukorgyár felvételre keres tirisztoros hajtások, vala­mint pneumatikus és villamos folyamatszabályozások üzemelte­tésére fiatal villamos-üzemmérnö­köket. Jelentkezés: Ácsi Cukor­gyár, munkaügyi osztály. 10604 A Komárom megyei KÖJAJL felvesz férfidolgozót raktárosi munkakörbe. Bérezés a 14'1983. (XII. 17.) ABMH számú rendelke­zés alapján. Jelentkezni lehet a gazdasági igazgatónál. Tatabá­nya II., Erdész u. 5—7. 10617 A kisbéri Virágzó Mg. Tsz. fel­vételre keres mezőgazdasági gép­javító műhelyvezetőt közép- vagy felsőfokú szakirányú végzettség­gel, 3 vagy 5 éves gyakorlattal. Jelentkezni lehet: kisbéri Vi­rágzó Mg. Tsz. személyzeti ve­zetőjénél. 2870 Kisbér, Perczel Mór u. 36. 10602 A Komárom Városi Tanács V. B. Városgazdálkodási üzeme felvesz: vízvezeték-szerelő, üveges, ker­tész szakmunkásokat, kásokat, útkarbantartó segédmun­dolgozó­kat. Jelentkezni lehet: Komá­rom, Marek J. u. 3. 10424 A Komárom Városi Tanács V. B. Városgazdálkodási Üzeme felvesz: asztalos, kőműves, tetőfedő, bá­dogos, szakmunkásokat, gépkocsi­­szerelőt, segédmunkásokat. Je­lentkezni lehet: Komárom, Ma­rék J. u. 3. 10423 Villamos üzemmérnök több­irányú képesítéssel munkahelyet keres. Ajánlatokat: „Kisvállala­tok előnyben’” a tatai hirdetés­felvevőire kéri, Gesztenyefasor 1. 10380 Aszfaltútépítő Vállalat Oktató­bázisa, Tata, (Fényes-fürdő mel­lett) olajtüzelésű kazánról vizs­gázott fűtőket keres. Érdeklődni a fenti címen. Telefon: 669. 10508 A Tatai Állami Gazdaság fel­vételre keres vízvezeték-szerelőt, valamint a keltetőüzemébe idő­szaki munkára (januártól júniu­sig) keltetős dolgozókat. Jelentke­zés: Tatai Állami Gazdaság mun­kaügyi osztályán (Tata I., Toldi M. u. 15. a.). 10601 1984. november 9., péntek Röplabda NB I: Hazai győzelem a Honvéd ellen Folytatódtak a küzdelmek a férfi röplabda NB I-ben. A legutóbbi kettős fordulóban a Bp. Honvéd volt a KO­MÉP ellenfele. Az első találkozót Budapesten játszották a csapatok. BP. HONVÉD —KOMÉP 3:1 (7. —18, 9, 7) A piros-fehérek otthoná­ban a komépesek nem tud­ták valóra váltani győzel­mi reményeiket. Nehézke­sen, figyelmetlenül játszot­tak. Mindössze a második játszmát nyerték meg, de azt is fogcsikorgatva. Az ellenfelek közül a váloga­tott Szabó Kálmán és a rutinos előkészítő­­kiemelkedőt nyújtott. Urbán Győ­zelmük részese volt még a fiatal Soós is. A KOMÉP gárdájából senkit nem le­het kiemelni. KOMÉP—BP. HONVÉD 3:1 (—9, 11, 9, 11) Tatabánya, dózsakerti sportcsarnok, 200 néző, ve­zette: Bíró, Balázs. KO­MÉP: Nagy, Lovas, Feke­te, Szauter, Kiss, Jagodics. Cserék: Torda, Valics, Er­délyi, Mészáros, Soós. Ed­ző : Sándor Péter. Tatabányán hasonlóan indult a játék, a sokat hi­bázó kétnepesek elveszítet­ték az első játszmát. A folytatásban Sándor Péter edző megváltoztatta az ös­­­szeállítást. A csereként be­állt fiatal játékosok, Jago­­dics és Valics felnőttek feladathoz. Eredményes tá­a voli nyitásokkal megakadá­lyozták az ellenfél gyors támadásait, a kiemelt lab­dákat pedig többször si­kerrel sáncolták. volt mezőnymunka A felsa­és a gyors kontratámadások meglepték a Honvéd játé­kosait. A KOMÉP zsinór­ban győzött a következő három játszmában. A tatabányai gárda fenn­állása óta először verte meg bajnoki mérkőzésen a Honvédot. Külön dicséretet érdemelnek a játékosok azért, hogy két játszmában is a maguk javára tudták fordítani a Honvéd 11:7-es, illetve 11:6-os vezetését. Jók: Lovas, Szauter, Torda, Jagodics. November 9-én, tehát ma 16 órakor, a együttesét fogadja , a Csepel KO­MÉP Tatabányán, a dózsa­kerti sportcsarnokban. Balra: Szauter leütése jó, túljut az ellenfél sáncán. Jobb­ra: Lovas (középen) hárítja a Honvéd akcióját (Fotó: N. Z.) Területi bajnokság III. III. KER. TTVE—DOROG 0:0 Budapest, 500 néző, vezette: Bokor. Dorog: Csepecz — Csi­kós, Suttovics, Harmat, Meré­nyi, Halász, Csizmazia, Maros­völgyi (Péntek B.), Demján, Kovács B. (Németh Z.), Kapusi. Edző: Magyar György. A területi bajnokság Duna­­csoportjában az utolsó fordulót előrehozták. A dorogiak ismét idegenben szerepeltek. Óvatos játékkal teltek el az első per­cek. A játékvezető az első tíz percben mindkét csapatnak egy-egy sárga lapot mutatott fel, a dorogiak részéről Csikós kapta. A 24. percben Kapusi szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Halász pedig a kapus ke­­­zébe fejelt. Enyhe dorogi fö­lény jellemezte ekkor a talál­kozót. A legizgalmasabb hely­zet akkor adódott, amikor Márton hazaadta a labdát, de az elgurult a kapus mellett. Ez esetben a kapufa mentett, mert onnan pattant ki a labda és a védők felszabadítottak. Szünet után a hazaiak léptek fel támadólag. A 48. percben a középcsatár nagy lövését véd­te bravúrral Csepecz. Ezután hosszú ideig lagymatag, gyen­ge játék folyt a pályán. A csatárok egyik oldalon sem iparkodtak, a védők pedig könnyedén hárítottak. A 78. percben jobb oldali szöglet után röviden mentettek a dorogi védők, a labda ismét a kapu elé perdült. Godó fejesét ez­úttal is Csepecz hárította. Egymás után öt szögletet rúg­tak a hazaiak. A 80. percben Márton 25 méteres­­ szabadrúgá­sa okozott gondot a dorogi ka­pusnak, de ezúttal a kapufa is segített. Első döntetlenjét érte el a Dorog, mégpedig meglehetősen alacsony színvonalú, közepes iramú mérkőzésen. Elsősorban Csepecz jóvoltából tudta­­ elhoz­ni az egyik pontot. Jók: Cse­pecz, Suttovics. MIM VASAS —KOSSUTH KFSE 0:0 Esztergom, 700 néző, vezette: Bikszádi. MIM: Radics — György, Varga, Zöld (Bankó), Huszák, Hernádi, Sehalk, Vigh, Peszeki, Ormándi, Szilágyi (Ilosvai). Edző: Szén János. A szentendrei katonacsapat jól megszervezte védelmét, ke­ményen, határozottan rombolt. Ez a védekező taktika látható­an nem tetszett a MIM Vasas­nak. A 20. percben Hernádi— Ormándi összjáték után Pesze­­ki volt helyzetben, de a kö­zépcsatár lövését a kapus szögletre ütötte. Egy perccel később a sokat szabálytalankodó Óvári sárga lapot kapott. A 24. percben ve­szélyes ellentámadás után Ga­lambos beadását a sokat vál­laló középpályás, Pecsenyiczki lőtte mellé. A 41. percben Szi­lágyi és a kapus csatározott a 16-os oldalvonalánál. A bíró előbb szabálytalanság miatt K­­est ítélt, majd feldobással foly­tatódott a játék. A 48. percben Huszák bal ol­dali beadása után Ormándi fe­jesét védte a kapus. Négy perc múlva Sehalk beadását Pe­­szeki a kimozduló kapus mel­lett kapura fejelte, de a gól­vonalról Farkas kivágta a lab­dát. A 73. percben Vigh a jobb­szélen futott el az ellenkező összekötőben Ormándi és Pe­­szeki fedezetlenül várta a be­adást, azonban a én messze mellé lőtt.szélső önző­Alacsony színvonalú mérkő­zést látott az esztergomi szur­kolótábor. Dicsérhetők: Varga (mezőny legjobbja) és Schalk. OROSZLÁNY—ÉRD 3:3 (1:2) Érd, 1000 néző, vezette: Tóth János. OBSK: Acsádi, Tamás (Kishonti), Verő, Zsidó, Knapik (Hegedűs), Hetzmann, Hegyi, Lukács — Papp, Csorba, Pitini. Edző: Mezei József. A találkozó előtt az oroszlányi ifik ügyes, ötletes játékkal 6:2- re verték az érdi fiatalokat. Nagy iramban indult a talál­kozó. Az érdiek a felzárkózá­sért, az oroszlányiak pedig az első hely visszaszerzéséért küz­döttek. A 9. perc hozta meg a hazai együttes vezetését. Az aktívan játszó egykor váloga­tott Pál József jól eltalált lövé­se, Acsádi kezét érintve, tott a hosszú sarokba. 0:1. ju­23. percben Pál lesgyanús hely­­­zetben elfutott, beadását Zsidó kézzel elütötte. A 11-est Pauli értékesítette. 0:2. A 28. perc­ben Hetzmann, Lukács összjá­ték után az utóbbi ügyes gól­lal szépített, 1 :2. Továbbra is élvezetes volt a játék. Az oroszlányi támadások mindig veszélyt jelentettek a hazaiak kapujára. A balhátvéd Knapik helyett Hegedűs futott ki a második félidőre, amely hazai góllal in­dult. Egy beívelt szögletnél Acsádi tétovázott, ezt a hazaiak kihasználták. 1:3. Mezei edző rendezte csapata sorait, Tamást a támadósorba küldte. Nagyobb iramot diktálva a bányász­együttes átvette a játék irányí­tását. A 62. percben Csorba jól használta ki a hazai védők megingását és a kifutó kapus felett a hálóba fejelt. 2:3. Ké­sőbb Hegedűs, Hetzmann, Papp volt a labda útja, melynek vé­gén Papp két jó csel után ele­gánsan lőtt a hálóba. 3:3. A 70. percben Pitini átemelését a hátravetődő hazai kapus men­tette. Tamást Kishonti váltot­ta fel az utolsó negyedórában, akinek lövése alig csúszott mel­lé. A Bányász gárdáját dicséret illeti, kétgólos hátrányból is egyenlített, a szintén jó tel­jesítményt nyújtó Érd ellen. Jók: Lukács, Papp, Pitini. HÁROM DÖNTETLEN Kosárlabda NB I. Az Oroszlány hazai pályán remekelt OBSK—KÖRMENDI DÓZSA MTE 73:58 (38:31). Oroszlány, városi sport­csarnok, 300 néző, vezette: Ritter. Kosaras. OBSK: Tar­­jáni (10), Kéger (12), Gry­giel (23), Nyitrai (9), Kraj­­nyik (8). Cserék: Hilcz (4), Kostyál, Szigeti, Gurszki (7). Edző:­­Vetési Imre, Hu­bert István. Az Oroszlányi Bányász NB I-es férfi kosárlabda­­csapata otthonában a kör­mendi gárdát fogadta. Kraj­­nyik kosaraival a 2. perc végén 6:2-re alakult az eredmény. A hazai palánk­ról lepattanó labdákat so­rozatban ugyancsak ő sze­rezte meg. A Szlávikot nél­külöző dózsások kapkodva játszottak, egymás után sze­rezték a személyi hibákat is. A 10. percben az orosz­lányiak tíz ponttal vezettek (24:14). Réger és a techni­kás Grygiel újabb pontjai­val továbbra is előnyben maradt a gárda. zaj A második játékrészt ha­kosarak vezették be. Biztosan tartotta 8—10 pon­tos előnyét a Bányász. A körmendiek nem találták ellenfelük sokmozgásos, gyors játékának ellenszerét. A vendégek letámadással próbálkoztak, sikertelenül. Grygielt sem tudták meg­gátolni­ a pont gyűjtésében. A 34. percben már 60:45-re vezetett az Oroszlány. A cse­reként beállt Hilcz és Gursz­­ky szintén biztos kosarakat dobott. Jók: Grygiel, Tarjáni, Ké­ger, Krajnyik. Az ellenfél legjobbja Trummel volt. Az OBSK legközelebb Bu­dapesten, a Csepel ellen lép pályára. ★ A felnőttek előtt a két ifjúsági együttes mérte ös­­­sze tudását. A mérkőzés ér­dekessége az volt, hogy az idei bajnokságban (4 fordu­lón vannak túl) az OBSK el­ső győzelmét aratta, a Kör­mend pedig első vereségét szenvedte el. OBSK—KÖRMENDI DÓ­ZSA 70:62 (32:33). 100 néző, játékvezetők: Kovács, Ber­ger, Vojvoda, Bognár, Jugo­­vics játszott jól. Szombaton pástra lépnek a vívók A VII. KISZ-Kupa nemzetközi bajtőrversenyt junior pár­Tatabá­nyán rendezik meg a sportcsarnokban, no­vember 10-én, délelőtt 9 órától. A találkozóra érkezésüket osztrák, nyugatnémet és francia sportolók jelezték. Mel­lettük a teljes magyar élmezőnyt is láthatják az érdeklődök. DOLGOZÓK 7