Dolgozók Lapja, 1985. május (40. évfolyam, 101-126. szám)

1985-05-03 / 102. szám

Kossuth. 8.20: Magyar farme­­­rek Amerikában. 8.50: Az Ál­­lami Népi Együttes felvételei­dből. 9.33: Az óvodások műsora. »9.53: Lottósorsolás. 10.05: Tvar­­fdovs­zkij versei. 10.10: Ötösök ■ operákból. 10.30: Gyermekzenei «magazin. 11.00: A fekete kolos­­­tor írója: Kuncz Aladár. 11.46:­­Nóták. 12.30: Ki nyer ma? 12.45:­­ Könyvszemle. 12.55: Egy óra !Medgyaszay Vilmával. 14.10: I.Vörösmarty Mihály: A kecske­­fbőr. 14.25: Új operalemezeink­­­ből. 15.00: Nemzetiségeink éle­dtéből. 1­5.30: Daloló, muzsikáló­­ tájak. 16.05: Nemzetközi mese-és gyermek-rádiójáték­­ feszti­vál. 16.55: Juhász Ferenc ver­sei. 17.00: Gáztűznézőben Do­rogon. 17.25: Nagy mesterek — világhírű előadóművészek. 18.01 :­­r. Kórusmuzsika az erdőről. 19.15:­­$. A csend hangjai. 20.15: Karl Richter orgonái. 20.40: romlott város: Moszkva. Az est­21.10: Népdalok. 21.30: Egyház nélkü­li vallás. 22.20: Tíz perc kül­politika. 22.30: Csehszlovákia ünnepe előtt. 23.00: A Régi Ze­ne együttes játszik. 0.10: Az Eastman rézfúvósegyüttes ját­szik. Petőfi. 8.06: Millöcker ope­rettjeiből. 8.50: Tíz perc kül­politika. 9.05—12.00: Napközben. 12.10: Uhrner Ferenc fúvósze­nekara játszik. 12.25: Édes anyanyelvünk. 12.30: zsika. 13.05: Pophullám, Népi mű­14.00:­­ Péntektől — péntekig. 17.30: Igötödik sebesség. 18.30: Fiatalok­énak! 19.50: 20.00: Régi nóta, Egészségünkért! híres nóta. 121.05­: Szellemi árverés a 20-as stúdióban. 22.15: Életem kész regény. 2­3.20: Oscar Strauss:­­ Varázskeringő. 24.00—4.30: Éj­je féltől — hajnalig. 3. műsor. 9.08—9.38: Iskola­rádió: Törd a fejed! Számító­gép az iskolapadon. 9.38: Bach: C-dúr szvit. 10.00: Csak fia­taloknak! 10.55: Az Új Budapest vonósnégyes hangversenye. 12.19 : Massenet-operákból. 13.05 : Herman Heilermans: A remény. 14.50: Régi magyar dalok és táncok. 15.14: Schönberg: Gur­­re-dalok. 17.00: Nyitnikék. 17.30: Magyar szintetizátor-fel­vételekből. 18.00: A kamarazene kedvelőinek. 18.50: Könyvszem­le. 19.05: Erkel: Brankovics György. Közben: Kb. 20.30: Bábszínház Miskolcon. Kb. 20.50: Az operaközvetítés foly­tatása. Kb. 22.15: Dzsesszfelvé­­telekből. 22.54: Adrian van Noord: Klarinétkvartett. TELEVÍZIÓ BUDAPESTI TV 8.00: Tv-torna. 8.05: Iskola-tv. 10.00: A fényképezés úttörői. Angol filmsorozat. VIII­8. 10.25: A Fekete-tenger élővilá­ga. Bolgár rövidfilm. 10.55: Képújság. 13.20: Jégkorong-VB. Döntő. 15.50: Három nap tv-műsora. 15.55: Hírek. 16.00: Szindbád. Magyar film. 17.30: Képújság. 17.35: Szövetkezetek tájékozta­tója. 17.50: Ablak. 19.10: Tv-torna. 19.15: Esti mese. 19.30: Tv-híradó. 20.00: Georges Feydeau: Megáll az ész. Bohózat három felvonás­ban, a győri Kisfaludy Szín­ház előadása. Saint-Viroulard csapja a szelet a szép Angelének. Férje, Tormador távol van, amikor az ifjú beállít An­­­gele lakására. Rokonok, is­merősök érkeznek, akik azt hiszik, hogy Saint-Viroulard a férj. És, amikor tábori csendőrök jönnek, hogy elő­állítsák Tormadort katonai szolgálatra, tévedésből az udvarlót szállítják katonai táborba . . . 22.20: Népdalkórusok. 22.25: Tv-hiradó 3. 22.35: Himnusz. 2. MŰSOR 16.05: Képújság. 16.10: Csörgősipka. X 6. 16.20: Don Quijote. Spanyol rajzfilmsorozat. XXXIX 30. 16.50: Jégkorong-VB. Döntő. 19.20: Mesterdallamok. 20.05: Tanulóidő. Uruguayi film. Az apa haldoklik, s fon­tos tudnivalókat hagy örö­kül fiának. A gyerek eze­ket a szavakat idézi fel éle­se során, ha döntenie Márpedig sokszor kell, kell, mi­vel 10 évesen kenyérkereső­vé válik . . . 21.05: Tv-hiradó 2. 21.25: Kulisszán innen, kulis­­­szán túl. Ilii. 22.00: Képújság. POZSONYI TV 8.30: Gyermekműsor-összeállí­tás. 10.30: Felszabadítás. 11.55: Külpolitikai magazin. 12.55: Mu­zsikaszó. 13.20: Jégkorong-VB. A döntő csoport. Az 1. szünetben: Hírek. A 2. szünetben: Készü­lődés a Spartakiádra. 16.00: Szórakoztató műsor. 16.50: Jég­korong-VB. A döntő és az ün­nepélyes eredményhirdetés. Az 1. szünetben: A hét kulturális eseményei. A 2. szünetben: Esti mese. 19.45: Tv-hiradó. 20.15: Zavarban a szakács. 21.20: Ka­marahangverseny. 22.05: Gólok, pontok, másodpercek. 22.20: A Vysenrad történetéből. 2. MŰSOR 9.45: Harctéri napló. 31. rész: Háborús fordulat Ázsiában és a Csendes-óceán térségében. 32. rész: Japán veresége. 10.30: Fel­­szabadulás Kupa. Nemzetközi női röplabdatorna. Csehszlová­kia—Lengyelország mérkőzés. 15.50: Fiatalok Tv-klubja. 18.10: A természet szava. 18.40: Ének­szóval, muzsikával. 19.20: Es­ti mese. 19.45: Tv-híradó. 20.15:­­Fiatalok Tv-klubja. 21.20: Idő­szerű események. 21.40: Az egyik tizenkilenc, a másik egy híján húsz. BÉCSI TV 9.05: A mi világunk: Az er­dész. 9.30: Orosz nyelvlecke. 10.00: Iskolatelevízió. 10.30: Halló, taxi. 12.00: Vietnam — 10 évvel a háború után. 16.30: Gyermekműsor. 18.00: Osztrák képek. 18.30: MI. 19.00: Auszt­ria — ma. 19.30: Tv-hiradó 1. 20.15: Derrick. 21.20: Anekdoták hangjegyekre. 22.05: sport. (Benne: Jéghoki Világbajnok­ság. Közvetítés Prágából). 23.05 : Az amerikai szórakoztatóipar újdonságai. II. MŰSOR 16.20:­­Jean Christophe. 17.13: Indonézia. 18.30: Ház az 18.00: Pan­optikum. 19.15: Legszebb Eaton Place-en, gyermekdalok. 19.30: Tv-híradó 1. 20.15: Oszt­rákok az USA-ban. 21.15: Tv­­hírado 2. 21.30: A második vi­lágháború. 23.00: Az utolsó go-TATABANYA, TURUL: Bal­lada a katonáról (1­4­4-kor). Segítség, felszarvaztak (1 2 6 és 3 4 8-kor). BÁNYÁSZ: 39 lép­csőfok (5 és 7-kor). SZABAD­SÁG : Tudom, hogy tudod, hogy tudom (5-kor). KLUB­­MOZI: Vad mező (5 és 7-kor). TATA, Tö: Házasság szabad­nappal (3 4 4-kor), Társasuta­zás (3 4 6-kor), King-Kong (8- kor). BÉKE: Az istenek a fe­jükre estek (3 4 6-kor). ESZTERGOM, PETŐFI: Szaffi (12 4 és 11­ 6-kor), Tienjan­hegyi történet (12 8-kor), Szu­permodell (1/2 10-kor). OROSZLÁNY, ADY: Maraton életre-halálra (3 4 5 és 3 4 7-kor). KAMARATEREM: Gyer­mekfűzés (3 4 5-kor). Széplány ajándékba (3 4 7-kor). KOMÁROM, JÓKAI: Hóhá­nyók és hóvirágok (6-kor). Em­lékeim a régi Pekingről (8-kor). SZABADSÁG: A legyőzhetetlen Vutang (7-kor). KISBÉR, KOSSUTH: „Vörös grófnő” I—II. (6-kor). AUS, SZIKRA: Erotikus kép­regény (1­2 8-kor). KORNYE, PETŐFI: Pereputty (1­2 7-kor). NYERGESÚJFALU, ALKOT­MÁNY: Házibuli (7-kor). „ TAT, DUNA: Szirmok, virá­gok, koszorúk (6-kor). 1985. május 3., péntek ÍICPHÁZ Tatabánya I., Tóth-Bucsoki u. 5. SZÍNHÁZ: 6. hétfő, 19 óra: Madách Színház, Szakonyi Károly: HOLDTÖLTE. 7. kedd, 19 óra: Dunaújvárosi Bemuta­tó Színpad: Enn Veteman, SZENT ZSUZSANNA, avagy a mesterek iskolája. 8. 17,30 óra: Ivan Bednár: szerda, BO­HÓCOK (zenés szatíra). VI­DEOTON UEFA-DÖNTŐ MI­ATT KORÁBBI KEZDÉS! FILM: 7. kedd (Zeneterem), 8. szerda, 18 óra: REDL EZ­REDES I—II. VIT-MOZI: 10. péntek, 17 és 19 óra: Piedone Egyiptomban. ZENE: 9. csütörtök, 19 óra: Az Országos Filharmónia fel­nőtt bérleti hangversenye. KIÁLLÍTÁS: 8—11-ig a TATA­­BÁNYAI LAKÁSMŰVÉSZETI KISGALÉRIA árusítással egy­bekötött kiállítása. Jegyek válthatók a Népház pénztárában, naponta 11—18,30 óráig. Telefon: 11-090, 10-987, bányavonal: 21-33. 4064 1*1 Kosárlabda Felszabadulási Kupa BAKONY VEGYÉSZ—OBSK 82:77 (46:33) Veszprém, 100 néző, vezette: Görgényi, Helmuth. OBSK: Krajnyik (SS).­­ Nyitrai (25), Szigeti (7), Kóger (13), Nagy (12). Csere: Jugorics (2). Meghízott edző: Jugovi-s József.­­ Az első félidőt mindkét csapat zónavédekezéssel kezd­te. A vendégek a 7. percig ügyesen, jól játszottak. 1-3 pon­tos vezetést is szereztek. A Vegyes­ átvette az irányítást. Az Oroszlány gyengén védekezett. Az­ egyetemisták foko­zatosan elhúztak, az­ első játékrész, végén tetemes előnyhöz, jutottak. A második félidőben más védekezési technikává­ lepte meg ellenfelét a Bányász Ez megzavarta az­ addig reme­kül működő veszprémi „gépezetet". A 35. percben a piros­­feketék 71:68-as vezetést szereztek. Ezt követően a játék­vezetők az oroszlányiak minden további védekezését sza­bálytalannak minősítettek, a hazai játékosok csakis bünte­tőből érték el pontjaikat, szám szerint 11-et! Ezzel nyerte meg a Vegyész a találkozót A Bányász nagyon érezte a 205 cm-es sérült Mikulski hiányát. Kitűnt: Nyitrai, Kajnyik. Az OBSK legközelebb má­jus­, 4-én (szombaton), délután öt órakor mérkőzik, hazai pályán, a Körmendi Dózsa együttesével. —H— Vízilabda OB I.­0 bajnok veresége Tatabányán Persely góljaira mindig lehet számítani. Fotó: Nagy Z. TATABÁNYAI BÁNYÁSZ­­VASAS 7:6 (2:2, 1:0, 2:1, 2:3) Tatabánya, 100 néző, vezette: Dombi, Pék. Tatabánya: Pod­hánszky — Bujka, Zantleitner, Varga, Vojvoda, Persely, Tóth. Csere: Horváth, Krajcsovics. Edző: Kásás Zoltán. A TBSC OB I-es vízilabda­csapata váratlan győzelmet ért el otthonában a többszörös baj­nok, válogatottakkal felálló V­asas ellen. Az elmúlt idő­szakban Kásás Zoltán edzőnek sikerült felráznia együttesét, és most olyan játékkal rukkolt elő a megfiatalított kezdőcsapat, amire­ senki sem számított.­­ Bányász rendkívül fegyelme­zetten, okosan és jól is ját­szott. Az első negyedben ugyan két­szer a fővárosiak szereztek ve­zetést, de a második negyedtől már a hazaiak ragadták gukhoz a játék irányítását.ma­A tatabányaiak bajnoki talál­kozón első ízben győzték le nagy múltú fővárosi együttest. a Remélhetőleg a győzelem és hitet ad a játékosoknak erőt a folytatáshoz. A tatabányai gólszerzők: Varga 2, Tóth 2, Persely 2, Bujka. A jól játszó­ból kitűnt Podhánszky együttes­(a me­zőny legjobbja): Bujka, varga, Tóth. Gól — emberelőnyből: 9 6, illetve* 6 3, 4 méteresből: 1­­, illetve * I. Röplabda NB I, 11 vártnál könnyebb győzelem ALMÁSFÜZITŐ—TFSF 3:0 (8, 5, 9) Almásfüzitő, vezette: Békési, dr Vaszily. ATSC Póczos, Argyelánné, Cib­akova, Láng, Szabó. Baráti Csere: Majorosi, Tihanyi, Mátyási, Frecska Edző K pppsípg 1 . Az első szettben jobbal kezdtek a vendégek. 8:3-ra elhúzott a TF Az ATSC lassú, kemény munkával ledolgozta hátrányát, egyenlített. Ezután már nem­ jutott szóhoz a TFSE pontot sem értek el. A ru­tin, a jó ütések a fel­javult védekezés döntött. A második szettben a csak pár percig tartott a vendégek előnye. Nyi­tások­ból és terep kombinációs tá­madásokból egyre-másra érték, el pontjaikat a hazai­ak, a főiskolások csak ver­gődtek. A harmadik játsz­ma sok forgással kezdődött, egyik fél sem tudott pontot­ elérni. Majd néhány jó nyi­tás, s máris 8:4 lett az ál­lás. Kissé kiengedett Timföld, a TFSE rákapcsolt, a de csak szépítésre futotta erejéből. Megyei labdarúgó-bajnokság Vendégsikerek LAB­ATLANT EGYETÉRTÉS —TATAI AC 2:1 (2:0) Tata, 30 (!) néző, v.: Túr­, Kucz Sándor. Az érdektelenség a hazai együttes pozíciójára is utal. Esetleges győzelmével még javíthatott volna helyzetén a TAC. Az első játékrészben a vendégek meggyőzőbb­­ játékuk­kal biztos vezetéshez jutottak. A másodikban a TAC volt kezdeményezőbb, sok helyzetet a dolgozott ki, de azokból csak egyet váltott gólra, sőt, bün­tetőt is hibázott. Góllövők: Nagy (2), illetve Zatykó. V­ÉRTES SZOL­ OS­I SPARTACUS — PILISMARÓTI KSK 3:2 (3:1) Pilismarót, 300 néző, v.: Vankó István. Az előző hazai mérkőzésen a listavezető Ácsot győzték le a pilismarónak, így az esélytelenebb szemben győzelmet vendégekkel reméltek a szurkolók. A 4. percben már a szövetkezetiek vezettek. Nem sokkal ezután egy kapu előtti kavarodásból egyenlítettek hazaiak, de a félidei pihenőig a még kétszer rezdült meg a há­lójuk. Szünet után védekezésre rendezkedtek be a vendégek. A marótiaiknak csak szépíteni si­került, egyenlíteni már nem. A rendkívül sportszerű talál­kozó végén a hazai Szabót megjegyzésért ki kellett állí­tani. ÁCSI KINIZSI — K. OLAJMUNKÁS 3:0 (2:0) Szőny, 250 néző, v.: Kassai István. A 20. percben jutottak a vendégek vezetéshez. A fo­lyamatos támadások a 4­. perc­ben újabbb gólt eredményeztek, kialakítva a félidei eredményt. A folytatásban egyértelműen kitűnt a listavezető fölén­ye. A látottak alapján a bajnoka­spi­­ráns nagyobb különbséggel is győzhetett volna. SÁRISAPI BÁNYÁSZ —DOMOSI KSK 2:2 (2:0) Sárisáp, 300 néző, v.: Maros­völgyi János. Két ellentétes fél­idő jellemezte a találkozót, az elsőben a hazaiak, a második­ban a vendégek játszottak job­ban. A jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a pontosztozkodás igazságosnak mondható. KOMÁROMI AC — KÖRNYEI MEDOSZ SE 3:1 (2:0) Környe, 250 néző, v.: Csá­szár Béla. Az eredmény csak azok számára lehet meglepetés, akik nem voltak szemtanúi a találkozónak. A kieséstől meg­rémült vendégek lelkesen, har­cos szellemben­ küzdöttek, és megérdemelten győztek. A ha­zai szurkolók az elmúlt fordu­lóban elért szép siker után szomorúan vették tudomásul a váratlan vereséget. TOKODI ÜVEGGYÁR —KOMAROMI AG MEDOSZ 4:3 (2:1) Tokod, 100 néző, v.: Komá­romi Lajos. Mindkét csapat a nyílt, támadó szellemű játék­stílust választotta, ami tető ritmust eredményezett. lük­A 24. percben a hazaiak 2:0-ra vezettek, a vendégek az 54. percben fordítottak. A 75. perc­­ben egy szerencsétlen öngól jelentette az egyenlítést, öt perccel később a hazaiak a győztes gólt is megszerezték. A játék hevében elkövetett szabálytalanságokért sárga la­pos figyelmeztetést kapott Ju­hász és Szabó (Tokod), vala­mint Szeiman és Búzás (Komá­romi MEDOSZ). Góllövők: Hédi 2, Tokodi, Maszlavér (ön­gól), illetve Dián 2, Pintér, NAGYIG­M­A­N­N­­I —TB. VASAS KSK 2 :6 (1 :0) Nagyigmánd, 100 néző, v.: Budaházi László. A gyengélke­dő Vasas újabb veresége már nem is meglepetés. A 4. perc­ben egy távoli bombagóllal szerzett előnyt a Nagyigmánd. A mérkőzés jelentős részében a vendégek támadtak, de­ a hazaiak kontraakcióik több veszélyt jelentettek. Egy ilyen tagadásból rúgták második góljukat is. Góllövők: Pálfi, Gergely. KESZTÖLC­I TSZ SK —TARKANYI KSK 4:0 (1:0) Kesztölc, 200 néző, v.: Ra­dics Antal. Az első játékrész­ben, amíg a vendégek erővel is bírták, viszonylag jól tar­tották magukat. A másodikban már egyértelművé, időnként nyomasztóvá vált a hazaiak fölénye. A minden csapatrészé­­ben jobb Kesztölc győzelme teljesen megérdemelt. Sárga lapos figyelmeztetések: Amb­rus (Kesztölc), Zalka (Tár­­kány). Kiállítva: Fehér (Tár­­kány). A bajnokság állása: 1.Acs 22192 161­­:1340 2.Sárisáp 22145 351:2633 3.Kom. M. 22105 744:2725 4.Tb. Vasas 22112 937:2524 5.Kesztölc 229 6 731:2424 6.Pilism. 228 7 729:2323 T.Vértessz. 229 5 827::4323 8.Tokod 219 4 8A2::3322 9.Dömös 229 31041:4121 10.Olajm. 228 5 932::3421 11.Láb­all. 21­410 726:2918 12.Nagyig. 227 41127:3218 13.Környe 225 71027:3817 14.Tárkány 224 71119:5015 15.T­AC 224 51327:4913 16.KAC •>24 51321:5513 Vendég­győzelem Székesfehérvári Ikarusz — Tb: Hirtex 83:61 (432) Hirtex: Moravcsik (6), Szöllősi 19), Baskyné (1), Prohászka (1), Fleisch­mann. Csere: Németh (8), Csejkei (9), Markotán (2) Schatz. Bukovina. Edző: Zsolnay Árpád A női kosárlabda NB II. negyedik helyezettjét, a Székesfehérvári Ikarusz csapatát fogadta hazai pá­­lyán a Hirtex. A vendégek szoros védekezéssel és erő­szakos támadójátékkal kezd­tek. Az első játékrészben a Hirtexbnn Szöllősi és Basky­­né volt eredményes, a töb­biek ritkán találtak a ko­sárba A vendégek a félidő közepén vezetést szereztek,­­ és előnnyel zárták az első játékrészt. Szünet után sem változott a játék képe. A fehérváriak biztosan dobtak, a hazaiak közül többen is önbizalom nélkül játszottak, így a pa­pírforma szerint alakult a mérkőzés .tok: Szöllősi, Baskvné és Nemes I; Tornászsiker Debrecenben, a középfokú is­kolák országos tornászbajnoksá­gán kitünően szerepeltek az esztergomi Hell József Károly Szakközépiskola fiú tornászai. Az „A” kategóriás csapatbaj­nokságon a 3. helyet szerez­ték meg, 273,15 ponttal. A csa­pat tagjai: Körtvélyfáy Zol­tán, Hajós Csaba, Tschürtz Frigyes, Baráth Károly, Major László, Radóczy Tibor. Test­nevelő: Bese­y Gyula. Egyéni bajnokság („B” kategória) :­­1. Radóczy Tibor 108,8, 2. Major László 107,5, ... 9. Tschürtz Frigyes 102,5 pont. Ez volt a Komárom megyei fiú tornászok eddigi legsike­resebb szereplése a középfokú iskolák versenyén. Modellezés A KOMÉP-klub modelle­zői Győrben, az R­C mo­dellek Dunántúl-bajnoksá­­gán, valamint Debrecenben, a körrepülő modellek Se­bestyén Miklós-emlékverse­­nyén vettek részt a múltban. Az időjárás közel­nem kedvezett a versenyzőknek. Győttben nem értek el he­lyezést. A debreceni verse­nyen F 2 C kategóriában, osztályt szintet teljesítve a 1. Szabó János—Kutrucz Béla páros második helyezést szerzett. — ..... 1 AZ ESZTERGOM ÉS "■ ■ i VIDÉKE ÁFÉSZ MUNKÁS FOGYASZTÁSI SZÖVETKEZET Nyergesújfalu Eternit helyi Szervezet BÉLYEGZŐJE ELVESZETT. A bélyegző négyszögletes, rajta a szövetkezet neve, valamint a helyi szervezet megnevezése. Az elveszett bélyegző érvénytelen 4066 DOUGOZÓK 7