24 óra, 2009. március (20. évfolyam, 51-76. szám)

2009-03-30 / 75. szám

14 Simán győzött az Esztergomi Vitézek Suzuki a Bécs ellen Rögbi CEE LIGA ESZTERGOMI VITÉZEK SUZUKI - RC DONAU WIEN 27-3 (17-3) Budapest, BVSC pálya, 1200 néző, vezette: Chekel (cseh). Esztergom: Heckel, Sinkovics, Nagy R., Novák, Marosi, Mészá­ros, Roller, Dell, Bíró, Kontics, La­dányi, Haspel, Bőhm, Takamitsu, Gódor. Csere: Susogan, Madarász, Nakano, Juhász, Viola, Köbl. Játé­kos-edző: Szőlősi László. Esztergomi célok: Haspel, Nagy R., Deli, Ladányi, Roller 5-5, Bíró 2. A tizenegy osztrák, válogatot­tal felálló Bécs ellen nagyon jól kezdtek a királyvárosiak. Már az ötödik percben egy elfutás után célt értek el, de a játékvezető ért­hetetlen okok miatt nem adta meg. Nem sokáig szomorkodott megyénk alakulata, a 16. perc­ben egy gyönyörű támadás vé­gén Haspel szerzett vezetést együttesének. Egy percet kellett várni a következő eredményes Vitézek-akciója, Nagy Roland vitte célig a játékszert. A 29. percben a bécsiek egy szabad­rúgást értékesítettek, de később kiderült, csak ennyire tellett ere­jükből az egész meccsen. A szü­net előtt Nagy Rolandot kiállítot­ták, de emberhátrányban is ha­tékony volt az Esztergom, ezúttal a 38. percben Deli révén. A szü­net után az 50. percben Ladányi növelte a királyvárosiak előnyét, majd az ötvennyolcadikban Roller tette ugyanezt. A pont­szerzők listájára Bíró is feliratko­zott, így magabiztos, fölényes győzelmet aratott a tízszeres ma­gyar bajnok. ■ R. E. Nagyné mentett egy pontot a Tatabányának Teke SZUPERLIGA, NŐI­­ 16. FORDULÓ TATABÁNYAI SC - GYŐR 4-4 (2394-2989) Tatabánya: Voga 471, Kovács A. 490, Soltészné 496, Juhos 498, Povedákné 477, Nagyné 562. Játékos-edző: Juhos Anikó. Nem jól kezdődött a találkozó a házigazda számára, hiszen az el­ső kör után még nem szerzett pon­tot. A második négyesben Juhos egy jó hajrával megszerezte az el­ső pontot csapatának. A záró kvar­tettben jelentős hátrányt kellett behoznia a tatabányai játékosok­nak. Povedákné ezúttal 500 fa alatt maradt, így Nagyné volt a há­zigazda egyetlen reménye. Ő cso­dálatosan küzdve fantasztikus eredményt ért el, így a fatöbbletért járó kettő és a döntetlenért járó egy pontot is ő harcolta ki. Juhos Anikó elégedetlen volt a meccs után a látottakkal, csak Nagynét és Tóth Szilviát tudta dicsérni. IFI MÉRKŐZÉSEN: TSC - GYŐR 4-0 (991-930) Tatabánya: Tóth Sz. 516, Sol­tész 475. ■ Kovács E. t SPORT Csak a Tát és a Piliscsév tudott gólt lőni idegenben a 18. fordulóban, de csak utóbbi szerzett pontot. _________.______________________ Gacsályi Miklós Megyei I. osztály -18. forduló LÁBATLAN - PILISCSÉV 1-1 (1-0) Lábatlan, 100 néző, vezette: Ta­mási P. Lábatlan: Erős - Suha, Botos, Fenyvesi, Lőrincz, Kovács, Pekár, Dalanics (Gere), Egeresi, Szenes, Varga (Lovas). Edző: Csák Albert. Piliscsév: Hetzer (Németh) - Schulteisz, Fürt, Skripek, Alányi, Turán (Velmovszki), Brandthuber, Honosi, Móra (Houlecz), Linn, Országh (Wojczek). Edző: Für István. Gólszerző: Egeresi, illetve Velmovszki. Kiáll.: Skripek, Linn. Ifi, 2-3. NASZÁLY - BAJÓT 2-0 (0-0) Naszály, 200 néző, vezette: Miráki. Naszály: Pirik - Németh G., Szalma, Járfás, Szalai, Herczeg, dr. Veréb, Pintér (Kóródi), Ko­lompár (Simkó), Nagy (Kecskés), Dudás. Edző: Illés László. Bajót: Brajcsovics - Matisz Z., Krammer G., Matisz Cs., Némedi, Krammer T., Kiss B., Fürst, Kecskés, Nagy (Varga), Túry (Fábián). Edző: Morecz László. Gólszerző: Kolompár (2). kiáll.: Matisz Z. Ifi, 3-0. ETE - TÁT 5-2 (1-0) Ete, 70 néző, vezette: Horváth T. Ete: Valakovics - Kocsis, Wéber, Altrichter, Benkő, Gyüszi L., ifj. Altrichter, Risek (Schäffer), Mészáros, Farkas, Botka (Süveg). Edző: Machata János. Tát: Oláh - Kneiszel (Papp), Raptás, Szűcs, Szász, Bodrogi, Lohner (Gál), Weisz, Bökő, Ju­hász, Párkányi. Edző: Harmath József. Gólszerző: Gyüszi (2), Benkő, Kocsis, Süveg, il. Párkányi, Papp. Ifi: 1-2. TAR­DOS - ESZTERGOM 2-0 (0-0) Tardos, 200 néző, vez.: Varga. Tardos: Bujdos - Nagy, Ferkó, Török, Túri (Hetzl), Minárcsik (Csapud­a), Csordás, Bujdosó S., Balog, Mártonfi, Bujdosó B. (Déri). Játékos-edző: Chmelovics Attila. Esztergom: Czivisz - Pivók, Cserép (Méhes), Pokriva, Pintér, Senkár, Kovács, Válent (Sztojka), Vesszős (Puhler), Haluza (Rigler), Szedlacsek (Fehér). Edző: Karcagi Pál. Gólszerző: Túri (2) Ifi, 0-8. ZSÁMBÉK - ZOLTER 4-0 (1-0) Zsámbék, 250 néző, vezette: Ko­vács B. Zsámbék: Molnár P. - Szaba­dos, Dajkai (Bors), Cservák Gy., Szabó L. (Dósa), Veréb, Báldi, Faragó, Cservák B., (Tóth), Fekete Zs. (Fekete Cs.), Tuba (kenyeres). Edző: Bősze András. Zoltek: Sulyok - Ruthy, Marczinkó, Urbán, Székely (Nagy), Varga G., Eberst, Hor­váth, Balogh, Menner, Juhász. Edző: Varga Sándor. Gólszerző: Fekete Zs. (2), Káldy, Faragó. Ifi: 4-0. OROSZLÁNY - V. ERŐMŰ 2-0 (0-0) Oroszlány, 50 néző,vezette: Hor­váth I. Oroszlány: Várkövi - Zsidó, Rub­anek, Szabó, Somodi, Földi, Mester, Soós, Türk, Simon, Talabér (Bereczki). Edző: Boros György. V. Erőmű: Zakál - Szalai, Mikonya, Auerbach (Soós), Gallai, Zhorela, Mig (Zsebő), Miksi, Németh, Milkó (Babai), Mig G. Edző: Selymes Attila. Gólszerző: Soós, Simon. Ifi: 2-0. TOKOD - BÁBOLNA 2-0 (0-0) Tokod, 200 néző, vezette: Mihá­lyi L. Tokod: Bohner - Manga Zs., Manga Gy., Salik, Ghete I., Schalk, Gálicz, Jánosi, Simon (Varga), Déri (Tóth), Ghete P. (Mankó). Szakmai vezető: Schalk Károly. Bábolna: Herczig - Szabó, Ró­zsahegyi, Márkus, Szendi (Szedlacsek D.), Bősze, Földes, Horváth Cs. (Szedlacsek S.), Kalamár, Lenzendorfen, Mészá­ros. Edző: Szabó Attila. Gólszerző: Ghete P., Déri. kiáll.: Márkus. Ifi: 4-3. Naszályiak bravúrja otthon labdarúgás Ötször voltak eredményesek hazai pályán az eteiek Nagy csatát vívtak a lábatlani találkozón a hazaiak és a piliscséviek a labdáért, aztán osztoztak a pontokon MEGYE 1.­­ FELNŐTT 1. Zsámbék 1503 47-1445 2.Tokod 1224 38-1838 3. Bajét* 1323 33-12 37 4.Tardos 1134 40-2236 5. Ete 945 37-18 31 6. Lábatlan 945 29-21 31 7. Komárom 774 34-2428 8. Kecskéd 837 30-25 27 9. Naszály 756 22-2526 10. Oroszlány 729 31-50 23 11. Esztergom 55 8 30-28 20 12. V. Erőmű 52 11 21-33 17 13. Bábolna 44 10 25-38 16 14. Zoltek 43 11 24-44 15 15. Piliscsév 1413 22-567 16. Tát 12 15 23-585 *4 pont levonva MEGYE 1.­­ IFI 1. Komárom 1800 120-1454 2. Zsámbék 1611 89-6­49 3. Esztergom 1323 84-31 41 4.Tardos 1125 59-43 35 5. Oroszlány 1116 64-35 34 6. Bajét 1107 82-47 33 7. Ete 945 58-37 31 8. Piliscsév 819 41-57 25 9.Tokod 6111 35-90 19 10. V. Erőmű 5310 45-56 18 11. Zoltek 5310 28-65 18 12.Tát 5211 25-44 17 13. Kecskéd 5211 35-59 17 14. Naszály 5013 38-75 15 15. Bábolna 3015 18-839 16. Lábatlan 201630-1096 i Igazságos döntetlen KOMÁROM - KECSKÉD 0-0 Komárom, 200 néző, vezette: MaszlavérZ. Komárom: Raffai - Vörös, Margl, Sebestyén, Vass, Józsa (Lengyel), Mezei (Rácz), Egervá­ri (Tordai), Pintér (Borvendég), Mig, Nagy T. Edző: Deák Béla. Kecskéd: Sztán - Molnár, Kucsera, Purger (Dobroczki), Zink, Kerner, Wéber B. (Arany), Schmuck (Kiss), Tomayer, Bercsi, Gulyás. Edző: Linczmaier László. Ifi: 2-0. Deák Béla:­­ Rendkívül küzdel­mes mérkőzésen igazságos eredmény született. Mindkét csapatnak voltak lehetőségei gólszerzésre, de ezek rendre ki­maradtak. Sajnos még 11-esből sem sikerült betalálnunk. Linczmaier László: - A 0-0 elle­nére is izgalmas, eseménydús mérkőzésen sok lehetőségünk volt, sajnos nem tudtuk feltenni az i-re a pontot. 24 ÓRA - 2009. MÁRCIUS 30., HÉTFŐ A Dorog nyert a környei megyei rangadón a 19.körben Labdarúgás NB III., DUNA-CSOPORT - 19. FORDULÓ KÖRNYE SE - DOROGI FC 1-2 (1-1) Környe, 150 néző, vezette: Szanyi (Csák, Habdák). Környe: Erdősi - Magyar, Hornyák, Máj, Németh, Zelenai,­­ Takács, Kuzia, Bódi (Török), Horti (Bálint), Purgel. Edző: Schöffer Antal. Dorog: Grósz - Ropányi, Far­kas, Joó (Góman), Robotka, Mé­hes, Andai, Janetka (Takács), Szoboszlai (Bedő), Merényi, Ara­di. Edző: ifj. Varga János. Gólszerzők: Ruzma, Bódi (ön­gól) illetve Góman. Hamar vezetést szerzett a környei együttes a megyei rang­adón, Kuzma góljával lett 1-0. A 19. percben Bódi saját kapujába fejelte a labdát, ezzel alakult ki az 1-1-es félidei állás. A szünet után kiegyenlített játék folyt a pályán. A hosszabbításban, a 93. percben egy szabadrúgás után Góman állította be a végered­ményt. Nem indulatok nélkül zajlott a találkozó, melyen töb­bek között a hazaiak egy, a bírók szerint leshelyzetből szerzett ta­lálat miatt mérgelődtek. A játék­vezető egyébként hét sárga la­pot osztott ki a mérkőzésen, a dorogi Méhest ki is állította. Schöffer Antal: - Végig kell harcolni a meccset a lefújásig, de a játékvezető egy szabályos góltól fosztott meg bennünket. Kiss László, a Dorog techni­­­­kai vezetője: - Egyenlő erők küz­delméből végül az utolsó perc­ben szerzett góllal mi jöttünk ki­­ győztesen. SÁRISÁP-SIKER SE - BALATONLELLE 3-3 (1-3) Sárisáp, 150 néző, vezette: Ihász (Pálinkás, Simon). Sárisáp: Millner - Zsemberi (Kiss G.), Szabó N. (Jurásek R.), Sztranyovszki, Szalay, Sovák, Galambka, Bognár, Mali (Jurásek Zs.), Szemán, Makutima. Edző: Nagy Zsolt és Borkodi Sándor. Sárisápi gólszerzők: Makuti­ma, Galambka, Kiss G. Az első játékrészben három­szor jött át a felezővonalon a Balatonlelle, mindannyiszor be­talált. Makutima egy oldalbe­adást követően jegyezte az első hazai gólt. A szünet után esélyt sem adott ellenfelének a Sárisáp, előbb 16 méterről Galambka volt eredményes, majd Kiss egy fejes­sel alakította ki a végeredményt. Borkodi Sándor: - Két ellenté­tes félidőt produkáltunk. Az első amatőr hibáit a másodikban kor­rigáltuk, de három pontot kellett volna begyűjtenünk a szeren­csés Balatonlelle ellen. ■ Kovács Eszter K­EMMA.hu 24 ÓRA Komárom-Esztergom megyei napilap Kiadja a Riel Springer-Magyarország Kit Komárom-Esztergom Megyei Irodáit. Főszerkesztő: SZERDAHELYI CSABA Kiadóvezető: B. NAGY LAJOS Kiadóvezető-helyettes, hirdetési vezető: BARSI SZABOLCS A szerkesztőség és a kiadó címe: 2800 Tatabánya, Fő tér 4. Levélcím: 2801 Tatabánya, Pf. 141. Telefon: (34) 514­ 010. Szerkesztőségi telefax: (34) 514011 e-mail: szerk.kom@axels.hu Kiadói telefon: (34) 514000; Kiadói telefax: (34) 514001 Esztergomi kirendeltség: 2500 Esztergom, Vörösmarty u. 5. Telefon: (33) 414068, (33) 509-220 Komáromi ügyfélszolgálat: 2900 Komárom, Kalmár köz 32. Telefon: 34/540-105, fax 34/540-106. Előfizetés a kiadónál: Tel.: (34) 514031, Telefax: (34) 514033 valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a KHB (Tatabánya) 1040091309117330-00000000 ASM (Tatabánya) pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetés díja: egy hónapra 1 895 Ft, negyedévre 5 685 Ft, fél évre 11 370 Ft, egy évre 22 740 Ft. Hirdetésfelvétel: TeL: (34) 514020; Telefax: (34) 514021 e-mail: hird.kom@axels.hu Lapunkban a cikkek végén megjelenő fekete háromszög fizetett hirdetést jelent. A 24 Óra bármely részének másolásával, terjesztésével, az adatok elektronikus tárolásával és feldolgozásával kapcsolatos minden jog fenntartva. Értesüléseket átvenni csak a 24 Órára hivatkozva tehet. Készült: AS-NYOMDA Kft. Szilády Üzem Telefon: (76) 481-401 • Telefax: (76) 481-204 Felelős vezető: BOROS GÁBOR ISSN-szám:1416-8650 Az előfizetői példányok kézbesítését az Axel Springer-Magyarország Kft. Komárom-Esztergom Megyei Irodájának terjesztőhálózata végzi, az árusítás a RÁBAHÍR Rt. regionális árushelyein keresztül történik. Terjesztésvezető: TÍMÁR JÁNOS Telefon: (34) 514030; Fax: (34) 514033 e-mail: terj.kom@axels.hu Tájékoztatjuk Olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, játékokon, akciókon, szavazásokon, rejtvénypályázatokon stb. részt vevők által személyesen, írásban, telefonon, SMS-ben, interneten, e-mailben megadott személyes adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatokat megadva hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a Társaságunk érdekeltségében tartozó cégek, amelyek az adatok feldolgozását is végzik (Axel Springer-Magyarország Kft., Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Harlequin Magyarország Kft., Zöld Újság Rt., Petőfi Lap- és Könyvkiadó Kft., Népújság Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.), előfizetéses megrendelését teljesítsük, akcióira, kiadványaira és egyéb szolgáltatásaira felhívjuk a figyelmet. Az érintettek felvilágosítást kérhetnek az általunk kezelt személyes adataik köréről, felhasználásuk módjáról és céljáról, és bármikor kérhetik azok helyesbítését, felhasználásuk korlátozását, illetve törlését. Kéziratokat és fotókat nem őrzünk meg, és nem küldünk vissza. Az újság PANDA szerkesztőségi rendszerrel készült. A MATESZ által auditált.