24 óra, 2021. május (32. évfolyam, 100-123. szám)

2021-05-20 / 115. szám

14 SPORT A második helyen végzett a Tatabánya TEKE A másodosztályú csapat­­bajnokság 19. fordulójában a Bábolna magabiztos győzel­met aratott a Lauf-B­TK ven­dégeként, míg az Oroszlány a sereghajtó Zalaszentgrótot verte ugyancsak idegenben. A Nyergesújfalu roppant szo­ros meccsen veszített a Sár­vár ellen. Az ifjúságiak kö­zött a Bábolna 3:1-re kikapott, a Nyergesújfalu és az Orosz­lány pedig nem tudott kiáll­ni, így mindkettejük eseté­ben 4:0-val írták jóvá a mér­kőzést az ellenfél javára. A 20. körben a harmadik helyen álló Bábolna kiélezett meccsen verte a Zalaszent­grótot, amivel eldőlt, hogy már nem szorulhat le a dobo­góról (matematikailag pedig még mindig bajnok lehet). A megyei ragadón az Orosz­lány legyőzte a Nyergesújfa­lut, és ezzel meg is előzte ri­válisát a tabellán. Az OSZE jelenleg a hetedik, a Nyerges­újfalu a nyolcadik. Az ifjúsá­giak között az ötödik helyen álló Bábolna és a nyolcadik Oroszlány is mérkőzés nélkül nyert 4:0-ra. A Nyergesújfalu a 10. pozíciót foglalja el. A harmadosztályban az utolsó fordulót rendezték, ahol a második helyen álló Tatabánya a listavezető Scar­­bantiát fogadta. A TSC csak egy valószínűtlenül nagy kü­lönbségű győzelemmel (8:0, vagy 7:1 és legalább 179 lá­nyi különbség) szerezhette volna meg a bajnoki címet. Bár a Tatabánya végül „csak” 5:3-ra nyert és maradt a má­sodik helyen, a bajnokság leg­jobb csapatának legyőzése és az ezüstérem megszerzése óriási siker a csapat számára. NB I., NYUGATI CSOPORT, 19. FORDULÓ LAUF­A TK-BÁBOLNA SE 1:7 (3211:3383), NYERGESÚJ­­ FALU SE-SÄRVÄRI KK 3,5:4,5 (3263:3303), ZALASZENTGRÓ­­TI TK-OROSZLÁNYI SZE 2:6 (3207:3321) 20. FORDULÓ BÁBOLNA SE-ZALASZENT­­GRÓTI TK 5:3 (3189:3177), OROSZLÁNYI SZE-NYERGESÚJ­­FALU SE 6:2 (3392:3259) NB II., ÉSZAKNYUGATI CSO­PORT, 18. (UTOLSÓ) FORDULÓ TATABÁNYAI SC-SCARBANTIA SE 5:3 (3288:3170) K. A. A második félidőben húzott el a Komárom Alsóörsön A KVSE férficsapata NB II.-es bajnok lett A Komárom VSE női együt­tese után a férfiak is bajnok­ságot nyertek az NB II.-ben. Kun Attila attila.kun@mediaworks.hu KÉZILABDA Az Északi csoport­ban a már bajnok esztergo­mi női csapat könnyedén győ­zött Solymáron, a nyolcadik he­lyen álló Tatabánya a sereghaj­tó XVI. kerület vendégeként nyert simán, a kilencedik Do­rog viszont kikapott a főváros­ban. Az utolsó forduló eredmé­nyeitől függetlenül utóbbi két csapat megtartja jelenlegi he­lyezését. Északnyugaton a már ugyancsak bajnok Komárom a biztos bronzérmes Pénzügyőr otthonából hozta el a két pon­tot. A férfiaknál a Komárom a második félidőben biztosította be győzelmét és ezzel bajnoki címét Alsóörsön. A hetedik he­lyen álló Kisbér Győrújbaráton nyert, míg a 10. Ács a 12., utolsó helyen álló Szentgotthárdot ver­te. A dobogóért küzdő, jelenleg negyedik Tarján a második he­lyen álló ETO-SZESE U23 ven­dégeként kapott ki simán. A Fejér-Komárom-Eszter­­gom megyei női bajnokság­ban az Ács kikapott a lista­vezető Mórtól, így visszaesett az ötödik helyre a Környét ve­rő Rácalmás mögé. A Környe továbbra is a 10. helyen áll. A kilencedik Kisbér simán nyert az őt egy helyezéssel megelőző Bicske vendégeként. A férfiaknál a második he­lyen álló Kisbér II. fontos győ­zelmet aratott a Tópart Team ellen, így továbbra is verseny­ben van a bajnoki címért. NB II., ÉSZAKI CSOPORT, NŐI, 21. FORDULÓ XVI. KERÜLETI KMSE-TATABÁ­­NYAI SE 27-34 (14-17), DKSI KÉZI­LABDA KFT.-DOROGI ESE 27-24 (11-9), SOLYMÁRI SC-ESZTERGO­­MI VITÉZEK RAFC 19-34 (10-16) ÉSZAKNYUGATI CSOPORT, NŐI, 21. FORDULÓ PÉNZÜGYŐR SE U22-KOMÁ­­ROM VSE 28-30 (10-19) ÉSZAKNYUGATI CSOPORT, FÉRFI, 21. FORDULÓ AGROFEED ETO-SZESE U23- TARJÁN SE 32-24 (14-13), ÁCSI KI­NIZSI-SZENTGOTTHÁRDI VSE 28- 24 (16-13), GYŐRÚJBARÁTI TK­­KISBÉR KC I. 22-25 (9-13), AL­SÓÖRSI SE-KOMÁROM VSE 22- 28(13-13) FEJÉR-KOMÁROM-ESZTER­­GOM MEGYEI BAJNOKSÁG, NŐI, 21. FORDULÓ KÖRNYE SE-RÁCALMÁS SE 23-30 (10-15), MÓRI KSC-ÁCSI KINIZSI 37-27 (17-13), BICSKEI TC-KISBÉR KC 19-34 (7-17) FÉRFI, 19. FORDULÓ KISBÉR KC vI.-TÓPART TEAM HANDBALL 26-25 (11-14) A Komárom (zöld mezben) szezonbeli 19. bajnoki győzelmével biz­tosította be első helyezését Fotó: Dallos István További izgalmas hírekért látogasson el ide: KEMMA.hu 2021. MÁJUS 20., CSÜTÖRTÖK Ovifocipályákat avattak fel tatabányai intézményekben Három pályát vettek birtokba LABDARÚGÁS A Magyar Labda­rúgó Szövetség (MLSZ) Óvo­dai Pályaépítési Programjá­nak köszönhetően a tatabá­nyai Kodály Zoltán-, Móra Fe­renc- és Turul-óvodában meg­épültek azok a 12 X 24 méteres játékterületet biztosító 14 x 26 méteres ovifocipályák, ame­lyeket a gyerekek már birtok­ba is vehettek. A teljes beruhá­zási költség 90 százalékát az MLSZ biztosította, míg a ma­radék bruttó költség 10 szá­zalékát az önkormányzat áll­ta. A programra 2018-ban le­hetett pályázni. Tatabánya ön­­kormányzata három évvel ez­előtt három ovi focipálya meg­építését vállalta. A pályák elsősorban az óvo­dáskorú gyermekek sportolá­sát szolgálják. Megyénkben 79 óvoda és 61 általános isko­la tagja a Bozsik Intézményi Programnak, amelynek kere­tein belül 3422 gyermek vesz részt a tornákon. A megépült pályákat megtekintette Khé­­ner László, az MLSZ megyei igazgatója és Magyar Sándor volt Bozsik-koordinátor, akik a Móra- és a Turul-óvodák­ban az intézményvezetőkkel is találkoztak. Tatabányán az idei évben még egy ovi focipá­lya megépítése várható, még­pedig a kertvárosi óvodában, ugyanebben a konstrukció­ban. Ketten távoztak, ketten érkeznek KOSÁRLABDA, NB II., NYUGATI CSOPORT, FÉRFI, A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS SOPRONI TIGRISEK-OSE LIONS II. Sopron, csütörtök, 20 óra. Az OSE Lions II. a Nyugati csoport elődöntőjében a PTE­­PEAC ellen 2-0-s összesítés­sel búcsúzott, így a harma­dik helyért mérkőzhet. Ellen­fele a bronzcsatában a Szom­bathelyi ESE-vel szemben ugyancsak 2-0-val alulmara­dó Soproni Tigrisek együtte­se lesz. A két csapat az alap­szakasz és a középszakasz so­rán négyszer mérkőzött meg egymással, a mérleg 3-1 a Tigrisek javára, így van miért visszavágniuk az oroszlányi­aknak. A párharc két győztes mérkőzésig tart. Miközben a Lions második együttese számára még tart a bajnokság, addig az élvonal­beli első csapat már befejezte a 2020-21-es szezon küzdel­meit, és meg is kezdte a felké­szülést a következő idényre. Ahogyan arról már korábban beszámoltunk, a csapat veze­tőedzője továbbra is a szlovén Sebastian Krasovec lesz, azó­ta pedig a játékoskeretben is történtek változások. Eldőlt, hogy négy év után távozik Oroszlányról a felnőttkeret legrégebbi tagja, az OSE-t 2017 óta szolgáló Illés Máté, de a tavaly nyáron érkező Bí­ró Olivér is úgy döntött, hogy máshol folytatja. Biztossá vált ellenben, hogy Garamvölgyi Ákos marad a Lionsnál, emellett két, az elő­ző szezonban ugyancsak az élvonalban, mégpedig Pécsen játszó kosaras is Oroszlányon folytatja. Egyikük a rutinos, idén a válogatottkeretben is helyet kapó Ruják András (33) lesz, aki az előző szezon­ban alapembernek számított a PVSK-ban és az 1-2-es posz­tokon bevethető, vagyis Illés Mátét helyettesítheti. Mási­kuk a szerb származású, de magyar nevelésnek számító Carev Alekszej (21), aki a mö­göttünk hagyott bajnokság­ban az U20-as csapat legjobb­jai közé tartozott, de a felnőtt­­keretnél is rendszeresen szá­moltak vele. A fiatal játékos az 1-2-3-as posztokon szere­pel. K. A.