Komárom-Esztergom Megyei Hírlap, 1997. április (2. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-08 / 81. szám

16 1997. ÁPRILIS 8., KEDD Női kézilabda NB I/B Fradiverő Esztergom ESZTERGOMI KSE-HERZ-FTC II. 28:27 (15:11) Esztergom, 250 néző. Vezette::Tari, Tóth J. EKSE: KÖRMÖCZI B. - GERGELY 6, SIPOS 4, NAGY M. 1, Varga 2, KERTÉSZ 5, BORBÉLY 7. CSERÉK: Bírójának (kapus), Orosz, Körmöczi R., BERNÁTH 3. EDZŐ: Éber Ist­ván és Henger István. KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 2 perc. HÉTMÉTERESEK: 3/3, ill. 3/2. A bajnokság második helyén álló „Kisfradi” ellen az eszter­gomi lányok újból bizonyíthat­ták, hogy az átmeneti krízis - amelyet Kuzma és Halmágyi tá­vozása okozott - már a múlté. Be is bizonyították... A 20. percig nem bírtak egy­mással a csapatok, akkor azon­ban az EKSE egyszerűen állva hagyta a Fradit. Tíz-tizes állás­nál a hazaiak egymás után öt gólt dobtak, míg a másik oldal­ról csak a 30. percben érkezett válasz egyetlen sovány gólocs­­ka képében. Szünet után hosszú ideig tar­totta négygólos előnyét az Esz­tergom, mígnem a 18. perctől (24:21) két gyors góllal mini­málisra csökkentette hátrányát a vendégcsapat. A hazai lányok azonban nem ijedtek meg, és ismét előnyt szereztek. Az utol­só három percben azután való­ban kiélezetté vált a küzdelem. A Herz is magasabb frekvenci­ára kapcsolt, és egyenlített (26:26), de újra robbantottak Siposék. A 60. percben 28:26- ra vezetett az ÉKSE, és azzal már senki sem törődött az ön­feledt vigadalomban, hogy a fővárosiak 28:27-re alakították a találkozó végeredményét. HENGER ISTVÁN:­­ Hatal­mas csapatmunka volt, amit a lá­nyok p produkáltak, mindenkit csak dicsérni tudok. Most már biztos, hogy Nagy Mária nagyon jó igazolás volt, vek, és Bernáth Andreával sordult gyorsabb­­at a támadójátékunk. Ifjúsági mérkőzésen: KSE-Herz-FTC II. 19:30. Vízilabda QB 1/B Rossz ómen, de győzelem TIPOGRÁFIA-TVSE-DEVILS 6:15 (2:4, 0:4, 2:4, 2:3) Tüzér utca, 100 néző. Vezette: Tibai, Novotta. TVSE: Weilandics - Stolmár 1, Schwarcz 2, Csóka, Gebau­er 2, Vojvoda 2, Csányi 5. CSERE: Tiborcz 2, Kiss 1, Tóth NI. L., Széplaki, Podhánszky. EDZŐ: Persely József. Ezúttal sem tudta Persely edző a legjobb gárdáját küldeni a me­dencébe. Tóth I. László a hétvégén sem tudott a csapattal tartani, külföldi elfoglaltsága miatt. Ezentúl sérülések gátolták a csapatot Csanádi hétközben megsérült, így nem játszhatott Csányi sem volt teljesen egészséges, amikor a medencébe szállt. A baljós jelek ellenére mégis jól alakult a mérkőzés. U­gyan az első két gólt a hazaiak szerezték meg, de azután a tatabányai fiúk következtek, 2:4. A második negyedben Csányi vezérletével to­vább sikerült növelni előnyüket, még ped­ig jelentősen, 2:8. A har­madik negyedben Csányi, Schwarcz és Vojvoda góljainak köszön­hetően még tovább növekedett a TVSE előnye, 4:12. A mérkőzés legszorosabb része az utolsó negyed volt, ám ezt is a tatabányaiak nyerték, beállítsa a 6:15-ös végeredményt Férfi kosárlabda NB II. Déli-csoport Hosszabbítás döntött KOMÁROMI AC-TB: BÁRDOS DSK 83:88 (38:30, 73:73) Komárom, 80 néző. Vezette: Varga, Dudás. KAC: Horváth Z. 6, SZEKERES 11, Lippay 1, KONTA 29/3, HIDI 18. CSERÉK: PETRÁK 16/3, Vida 2, Szűcs, Virág. BÁRDOS: Varga 6, Horváth A. 10, GALAM­ER 29, BAU­MANN 20/3, Szakály. CSERÉK: Petrik 8, Schweininger 4, ZO­­VITS 10/3, Cser 1, Südi. EDZŐ: Szántó Imre. KIPON­TOZÓDOTT: Lippov a 30., Vida a 35., Hidi a 45., ill. Varga a 34., Petrik a 40., Horváth a 43., Baumann a 44. percben. A mérkőzés­ nagy részében a Komárom irányította a játékot, de a tatabányaiak elsősorban centereik révén csaknem húszpontos hátrányból is visszakapaszkodtak. A hazaiak középjátékosok hiá­nyában gyors indulásokkal kísérleteztek, a helyzetek értékesítésé­ben elsősorban Konta és Hidi jeleskedett. Az utolsó percekben a Bárdos átvette a vezetést, és néhány másodperccel a vége előtt, három pontos vendégelőnynél úgy nézett ki, hogy ők nyerik a ta­lálkozót. Petrák azonban az utolsó másodpercben útjára indított egy hárompontost, amely a gyűrűben landolt, így következhetett a túlórázás. Itt aztán végleg felülkerekedtek a vendégek, és hősi­es játékkal megérdemelten vitték el a két pontot. KASZÁSOK-OROSZLÁNYI SE 76:94 (36:41) Budapest, 20 néző. Vezette: Lugosi, Schaffer. OSE: Jakab 19, Jambricska 10,­ ZBORAY 36/27, Burai 12, BECK 11. CSERÉK: Lóczi 4, Magyari 2, Harmath. EDZŐ: Tóth László. A tavaszi sorozat legjobb teljesítményével rukkolt ki az OSE, kü­lönösen Zboray, aki nem kevesebb, mint 9 hárompontos helyezett el a hazaiak zsákjában. A veterán játékos dobóteljesítménye 69 szá­zalék volt, ebből 64 százalékkal dobta a triplákat. Az ő fantasztikus teljesítménye mellett a csapat összességében is kitett magáért, hi­szen a többiek is csaknem minden hatodik helyzetből betaláltak. Ez már csak így szokás KOMÁROMI AC -KÖZGAZDASÁGI EGYETEM 10:0 A KAC-NÁL GYŐZÖTT: Kiss (2), Weisz (2), Mong (2), Csiba (2), Kiss-Weisz és Mong-Csiba páros (1-1). Újabb kötelező győzelmet aratott a hétvégén a Komáromi­­ AC női asztalitenisz csapata az NB I B-csoportjában, ezzel­­ továbbra is százszázalékos mérleggel uralja a mezőnyt. HÍRLAP Férfi röplabda NB I rájátszás TEC-siker, dági kudarc ZALAEGERSZEGI RC-TEC-VÉRTES VOLÁN 0:3 (-4, -12, -13) Zalaegerszeg, 200 néző. Vezette: Puchner, Maróth. TEC: ANTAL, GEIER, RUZSINSZKY, Zirigh, Vígh, Skoflek. CSERE: Csatlós, Haltrich, Szauter. EDZŐ: Fekete Zoltán. Jól kezdett a TEC és szinte per­cek alatt „lelőtték” a hazaiakat a pályáról. Lendületesen, határo­zottan játszottak a tatabányai fi­úk. Ezúttal a csapat gépezete ra­gyogóan működött, így nyerték 4:15-re a játékot, és szerezték meg a vezetést, 0:1. A második játékban tovább tartott a lendü­let, és 0:6-os vezetést is szereztek. Ekkor kezdett eszmélni a hazai csapat, és sikerült egyenlíteniük, 6:6. Innen kiegyenlített játék folyt, ám a jobban győzni akaró TEC a végjátékban ismét ered­ményesebben szerepelt, és 12:15-re hozták a játékot, 0:2. A harmadik játékban folytatódott a koreográfia, ismét 0:5-re elhú­zott a TEC. Ezután komoly hul­lámvölgy következett, amely azt jelentette, hogy a hazaiak elhúz­tak 13:10-re, így közel kerültek a játszma megnyeréséhez. Az ek­kor bekövetkező Vígh-Csatlós csere azonban segített a TEC nek, és fordítani tudtak 13:15-re, megnyerve így 0:3-ra a mérkő­zést. Ezúttal nem a röplabdázók, hanem egy igazi csapat volt a pá­lyán. A vasárnapi játéknapon na­gyon jól és olajozottan műkö­dött a csapatszerkezet. FEKETE ZOLTÁN: - Az eddi­gi bajnoki szezont figyelembe vé­ve ez volt az a mérkőzés, amikor leginkább látszott, hogy a fiúk él­vezik is azt, amit csinálnak. Ezt eddig hiányoltam. Öröm volt végre edzőnek lenni, mert a csa­pat jól, lelkesen és sikeresen ját­szott. * -tátrai- DAGI KSE-CASTELLUM SC-AVICO-B.TEGLA 1:3 (11,-13, -4, -8) Sárisáp, 100 néző. Vezette: Széphalmi, Varga. DÁGI KSE: Baldauf, Torda, Bertók, Szauter, Soós, Oszuska. CSERE: Gölöncsér. JÁTÉKOSEDZŐ: Oszuska Zoltán. Az első két játszma sorsa igen nagy küzdelemben dőlt el. Kez­detben a hazaiak voltak jobbak, és magabiztosan, jó játékkal hozták az első szettet. Szikrázó csata következett a második já- Női kézilabda NB II. B-NB­ i-csoport A papírforma szerint TATABÁNYAI SC-TATAI HAC 31:20 (14:9) Tatabánya, 200 néző. Vezette: Fojt, Mózer. TSC: Kuthy-Kovács 5/3, Mácsai 8, Zsíros, Kiss, Berta 3, Simon 2, Barna, Orbán, Balázs 5, Kuzma 8, Hangu, Brandl. EDZŐ: Kuz­ma Ferenc. THAC: Suszter - Cságoly 2, Miltényi 1, Marton, Var­ga 2, Németh, Bóna 2/2, Pozsár 1, Gazda-Pusztai 6, Madar, Vil­lám, Szabó, Weszelovszky 6, Csirke. EDZŐ: Kasza István. A megyei rangadó kezdetén kiegyenlített játék folyt. A fiatalabb, rutintalanabb tataiak mindent elkövettek, hogy szorossá tegyék a találkozót. Ez a tervük az első játékrész közepéig járt sikerrel, ezt követően Mocsai, Kuzma vezérletével fokozatosan elhúztak a tata­bányaiak. A második játékrészben az egyre jobban elfáradó vendé­gek ellen olykor tetszés szerint érhették el góljaikat a tatabányai lá­nyok. Azt meg kell hagyni, hogy a tatai csapat bár fiatalabb, és já­tékerőben sem vette fel a versenyt a hazaiakkal, ennek ellenére nem játszottak alárendelt szerepet a mérkőzés folyamán. KUZMA FERENC: - Kicsit jobban játszottunk, mint az elmúlt héten. Bízom benne, hogy minél több mérkőzés lesz közöttünk, annál jobb teljesít­ményt fogunk nyújtani. Persze, sokat segít majd, ha sérültjeink ismét csata­sorba állhatnak. KASZA JÁNOS: -Az első játékrészben megpróbáltunk lérzést tartani. A második félidőben a tapasztaltabb, rutinosabb együttes nyert.­­ izo -KÖRMENDI DIVODENT-KOMÁROMI AC 16:19 (8:11) Körmend, 50 néző. Vezette: Lugosi, Steiner. KAC: NÉMETHNÉ - KECSKÉSNÉ 5, HORVÁTH SZ. 4, író: Gellér 3, Bartalos 2, Horváth A. 1. CSERÉK Galbicska (kapus), Budai 4, Doma, Bocz, Erőss. EDZŐ: Csordás Árpád. KIÁLLÍTÁSOK 2, ill. 8 perc. HÉTMÉTERESEK 5/2, ill. 5/4. Az első félidőben fej-fej mellett haladt a két csapat, de a játékrész utolsó részében a komáromiak két perc alatt három gólt lőttek, így előnnyel fordulhattak a folytatásra. Szünet után, a félidő felénél ritmust váltottak a vendégek, zsinórban hat gólt lőttek, és a hátralévő időben már csak az előny megtartására kellett figyelniük. - kz - Férfi kézilabda NB II. É-NB­i-csoport Magabiztos KAC-győzelem KOMÁROMI AC-CELLDÖMÖLK 30:20 (14:8) Komárom, 150 néző. Vezette: Horváth, Szabadi. KAC: CZIRNA- Molnár P. 2, Tóth B. PAUER 7 , VESZPRÉMI 7, Vígh 1, Szalay 4. CSERÉK MURAI (kapus), Horváth P. 2, Bar­­tovics 4, Szűcs A. 1, Gyenes 2, Kányas, Bölöni. EDZŐ: Bognár Im­re. KIÁLLÍTÁSOK 12, ill. 12 perc. PIROS LAP: Horváth P., il. Bagics, Kósa. HÉTMÉTERESEK 5/4, ill. 4/2. A MÁV-Előre ellen a megelőző fordulóban bravúrosan sze­replő vendégek ezúttal túl nagy fába vágták a fejszéjüket. A 13. percig (5:4) még fej-fej mellett haladtak a csapatok, míg­nem három gyors góllal elhúzott a KAC. A hazai csapat a fél­idő végére előnyét úgy is növelni tudta, hogy ziccereket is hi­bázott. A második félidőben látványos, színvonalas összjáték­­kal és jó védekezéssel a KAC tartotta előnyét, és magabizto­san nyerte a találkozót. A Komáromi AC következő mérkőzése kulcsfontosságú. Ha a szer­dán, 18 órakor a Komáromi Városi Sportcsarnokban sorra ke­rülő összecsapáson a hazaiak nyernek, akkor visszaszerzik az ősszel elveszített vezető helyüket az Északnyugati-csoportban. Sport tékban, ahol a jobban koncent­ráló Balaton-partiak csak kicsi­vel voltak jobbak Bertókéknál. Az elveszített második játsz­ma kioltotta a dági tüzet, és a rutinos, de idősebb játékosok lassan fáradni kezdtek, így for­dulhatott elő, hogy a vendégek a következő két szettet maga­biztosan nyerték meg, így 3:1 arányban ők vihették haza a bajnoki pontokat. A Dág a rájátszásban eddig valamennyi találkozóját elveszí­tette, úgyhogy bizonyára ők is tisztában vannak vele, hogy mi­hamarabb eredményt kellene felmutatniuk. Fotó:Crisan Tata­ körzeti labdarúgó-bajnokság K.O.-val győzött a Kömlőd HÉREG-MOCSA 2:1 (2:0) Héreg, 50 néző. V.: Vígh P. HÉREG: Andai - Csapó, Fuchs, Végh Cs., Keszler (Horváth), Si­mon, Vass, Hajas, Szekér, Szabó, Bíró. MOCSA:­ Kekk - Szijj, Nat­­kai, Virizlai, Nagy Gy., Lajos, Be­­decs, Akács, Nagy B., Varga, Soós. EDZŐ: Lencse István. GÓL: Sza­bó Zs., Bíró, ill. Nagy Gy. Ifjúsági mérkőzésen: Héreg-Mocsa 0:0. SZÁRLIGET-BOKOD 3:1 (1:1) Szárliget, 70 néző. V.: Bugyi. SZÁRLIGET: Lacza - Árvai, Farkas P., Halász, Bóbis (Horváth I.), Horváth G. (Ném­eth A.), Né­meth J. (Pályka Cs.), Gessler (Szabó F.), Páli, Szilvási, Torma. EDZŐ: Lakatos Károly. BOKOD: Er­ - Szöllősi P., Szabó P., Simon R., Szöllősi M., Buták, Ropoli P., Kemenesi, Szűcs, Kisvári, Bazsó. EDZŐ: Heimüller Sándor. GÓL: Páli (2), Szilvási, ill. Szűcs. Ifjúsági mérkőzésen: Szárliget-Bokod 2:1 (1:1). DAC-BAJ 1:4 (2:1) . Dad, 100 néző. DAC: Kerner I. - Szabó P., Mol­nár L., Korán, Kerner L., Süvegjár­­tó, Németh O., Magyar, Molnár Cs. (Kerner J.), Nádolszky, Ley. EDZŐ: Kláris Zoltán. BAJ: Bujdos (Ruttner) - Takács, Ligacs, Havasi, Rácz, Tanczer (Vörös), Zsilinszki, Kubik (Csákány), Kalók, Iván (Gelbmann), Szegedi. EDZŐ: Kvit­­tung Tibor. GÓL: Ley, ill. Iván, Zsi­­linszki, Csákány, Vörös. Ifjúsági mérkőzésen: Dad-Baj 1:1 (1:0). F.GALLA-V.GESZTES 3:0 (2:0) Tatabánya, 100 néző. V.: Csejtei. FELSŐGALLA: Zovits - Zet­­tisch (Edelkraut), Bujdosó, Jan­­kóczi, Hetzmann Zs., Pech, Lo­cker P. (Scheib J.), Scheib Z., dr. Vankó (Albert), Hetzmann T., Csűri. EDZŐ: Hamburger Ottó. VÁRGESZTES: Tóth S. - Sándor­­fi, Hernádi (Pillmann A.), Kutt­­ber, Kovács F., Ronyecz, Grúber, Kláris Z., Schaffer, Menoni, Eck. EDZŐ: Kláris Zoltán. GÓL: Hetz­­mann T., dr. Vankó, Scheib Z. DMAG-VÉRTESSZŐL, 4:3 (1:1) Dunaalmás, 100 néző, V.: Pruzsina. DMAC: Mayer - Ollé, Bognár, Dohai, Pétervári, Mészáros, Bor­bély, Telek, Máté (Kovács), Si­mon, Bélai (Rubin). EDZŐ: Tí­már Antal. VÉRTESSZŐLŐS: Busch A. - Galgán (Buch Sz.), Je­nei, Fekete, Gombás, Kutenics (Gottschi), Heilmann, Németh, Haász, Tajkov (Doma), Tóth M. EDZŐ: Sámuel Béla. GÓL: Telek, Bélas, Simon, Bognár, ill. Gom­bás, Doma (11-esből), Fekete. Ifjúsági mérkőzésen: DMAC-V.szőlős 2:6 (0:2). SZOMÓD-TARJÁN 0:2 (0:1) Szomód, 100 néző. V.: Kassai I. SZOMÓD: Papp (Kugli) - Thüringer, Csóti (Pénzes), Ma­yer, Nagy Gy., Miiler, Kiss, Végh (Fülöp), Török, Katona, Huszt. EDZŐ: Metzler László. TARJÁN: Keresztes - Mikonya (Kovács Zs.), Kovács L., Kardos S., Schneider, Kardos A., Somogyi, Szerencse, Begala (Vass I.), Sza­bó S., Szabó J. EDZŐ: Szabó Já­nos. GÓL: Szabó S., Schneider. Ifjúsági mérkőzésen: Szomód-Tarján 2:5. D.SZT.MIKLÓS-KÖMLŐD 0:5 (0:1) D.szentmiklós, 150 néző. D.SZT.MIKLÓS: Keil - Be­csák, Horváth, Schmidt Sz. (Ströcker), Emmer, Schmidt Á., Schmidt R., Martina, Hermann S., Buzer (Illés), Halász. EDZŐ: Nágel Imre, Hermann Sándor. KÖMLŐD: Papp - Galambos, Daróczi, Csaba, Lajos, Bognár J., Molnár Zs., Eszterházy, Torma, Szalontai (Somogyi), Madari (Benedek). EDZŐ: Madari Fe­renc. GÓL: Csaba (2), Torma, Molnár, Daróczi (11-esből). A VÉRTESSOMLÓ-TAR­DOS mérkőzés elmaradt. 1. Felsőgala 16 2 1 68:20 50 2. Baj 14 1 4 52:22 43 3. Szárliget 13 1 5 48:26 40 4. D.szt.mikl. 9 3 7 30:34 30 5. Komlód 9 2 8 42:39 29 6. V.szőlős 8 4 7 31:34 28 7. Várgesztes 8 3 8 43:28 27 8. DMAC 7 *5 7 39:44 26 9. V.Komló 5 10 3 30:21 25 10. Tardos 7 4 7 36:35 25 11. Tarján 7 4 8 39:40 25 12. Héreg 6 6 7 31:38 24 13. Bököd 5 6 8 27:31 21 14. Dad 3 4 12 24:51 13 15. Mocsa 1 5 13 19:55 8 16. Szoniód 2 2 15 24:64 8 A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA