Komárom-Esztergom Megyei Hírlap, 1997. április (2. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-22 / 93. szám

161997. ÁPRILIS 22., KEDD Tata­ körzeti labdarúgó-bajnokság Lendületben a Mocsa MOCSA-TARDOS 2:0 (1:0) Mocsa, 100 néző. V.: Janik. MOCSA: Kekk - Szijj, Natkai, Vi­­rizlai Z, Nagy Gy. (Bán), Lajos, Be­­decs, Bán L., Nagy, B., Varga I. (Hujba), Sós. EDZŐ: Lencse Ist­ván. TARDOS: Mészáros - Zhorevn T., Farkas, Szileszki Nagy K, Zho­­rdla L., Kovács, Varga G., Tirry, Ba­logh, Trompesch. EDZŐ: Árendás József. GÓL: Sós (11-esből), Lajos. Ifjúsági mérkőzésen: Mo­­csa-Szileszki-Tardos 14:0 (9:0). !!! A Tardostól mégsem vonják le a 3 pontot, ugyanis igazolták, hogy ifjúsági csapatuk az autóbusz meg­hibásodása miatt nem jelent meg a Vértessomló elleni találkozón. BAJ-HEREG 1:2 (1:1) Tata, 150 néző. V.: Simon. BAJ: Bujdos - Takács, Túri, Kotok, Ligacs (Kubik), Havasi, Csákány, Vörös, Veres (Iván), Szege­di, Zsilinszki. EDZŐ: Kvittung Ti­bor. HÉREG: Andai-Fuchs, Csa­pó, Simon, Nagy F., Hajas, Szekér, Bíró, Vass, Szabó, Bíró. EDZŐ: Göbölös György. GÓL: Zsi­linszki, ill. Vass, Bíró. Ifjúsági mérkőzésen: Baj-Héreg 1:2 (0:1). V.SOMLÓ-BOKOD A hazai csapat kérésére a mérkő­zést május 1-jére halasztották. ••••••••••••• DAD-KOMLOD 3:2 (3:2) Dad, 100 néző. V.: Pruzsina. DAC: Kernerl. - Korán, Molnár L., Ley, Szabó P., Süvegjártó, Ma­gyar, Németh, Molnár Cs., Kerner L. (Kerner J., Nádolszky. EDZŐ: Kontra István. KOMLÓD: Papp - Bajos, Galambos, Varóczi, Bog­nár ]., Molnár Zs., Szalontai, Csa­ba (László), Torma,„Benedek (Somo­gyi), Szabó. EDZŐ: Madari Fe­renc. GÓL: Magyar, Németh, Ley, ill. Benedek, üaróczi. Ifjúsági mérkőzésen: Dad-Kömlőd 2:3 (0:3). SZÁRLIGET-V.SZŐLŐS 3:1 (1:1) Szárliget, 200 néző. V.: Kugler. SZÁRLIGET: L­acza - Bóbis (Pály­­ka Cs.), Házmann, Halász, Árvai, Horváth G., Farkas P., Németh J. (Ge­­rezdi), Páli, Szilvási, Torma. EDZŐ: Lakatos Károly. V.SZŐLŐS: Busch A. - Frecska, Tajkov, Fekete, Galgán, Heilmann, Gombás (Kutenics), Né­meth, Haász, Treznik (Busch Sz.), Do­ma. EDZŐ: Sámuel Béla. GÓL: Szilvási, Páli, Torma, ill. Németh. KIÁLL.: Heillmann A. Ifjúsági mérkőzésen: Szárli­get-Vértesszőlős 3:3 (0:1). D.SZT.MIKLÓS-VARGESZTES 2:1 (1:1) D.szt.Miklós, 80 n. V.: Madlena. D.SZT.MIKLÓS: Keil - Hor­váth, Becsák, Schmidt A., Schmidt Sz. (Varró), Búzer, Griff (Schmidt R.), Emmer, Halász, Ströcker, Schmidt Cs. EDZŐ: Nágel Imre, Hermann Sándor. VARGESZ­TES: Tóth - Sándorfi, Hernádi, Kovács F., Pillmann A., Kláris, Ro­­nyecz, Grúber, Horváth, Menoni, Eck. EDZŐ: Kláris Zoltán. GÓL: Halász, Schmidt Cs., ill. Ronyecz. •MHMMO«** DMAC-TARJÁN 4:3 (1:3) Dunaalmás, 150 néző. V.: Bugyi. DMAC: Király - Ollé (Dobni), Bognár, Kun, Telek, Omlósi, Máté, Mészáros, Bélai,__ Simon, Jánoska (Barabás). EDZŐ: Németh Mik­lós. TARJÁN: Keresztes — Kovács Zs., Kovács L., Kardos S., Schnei­der (Moncz), Kardos A., Szabó J., Begala, Szerencse, Somogyi (Vas), Szabó S. EDZŐ: Szabó János. GÓL: Telek, Simon, Máté, Mészá­ros, ill. Szerencse, Somogyi, Szabó S. Ifjúsági mérkőzésen: DMAC-Tarján 2:1 (0:1). SZOMÓD-FELSŐGALLA 1:8 (1:5) Szomód, 150 néző. V.: Vígh. SZOMÓD: Papf­-Fülöp, Misler, Mayer (Kugli), Nagy Gy., Végh, Kiss Gy., Mocsi, Pénzes, Török, Huszt. EDZŐ: Metzler László. FELSŐ­­GALLA: Zovits — Hetzmann Z., Jankóczi, Bujdosó, Hetzmann Zs. (Králl P.), Pech, Scheib Z. (Locker P.), dr. Vankó, Csűri (Edelkraut), Marosi, Wrbanszky. EDZŐ: Ham­burger Ottó. GÓL: Kiss Gy., ill. Wrbanszky (5), Pech (2), Mamsi. Ifjúsági mérkőzésen: Szomód-Szileszki SG 2:15. ••••••••••••• A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Felsőgalla 17 3 1 77:22 54 2. Baj 15 1 5 57:24 46 3. Szárliget 15 1 5 53:27 46 4. D.szt.mikl.10 3 8 32:39 33 5. V.szőlős 9 4 8 36:37 31 6. V.gesztes 9 3 9 48:31 30 7. Héreg 8 6 7 36:39 30 8. Kömlőd 9 2 10 44:44 29 9. DMAC 8 5 8 44:51 29 10. Tarján 7 5 9 43:45 26 11. V.somló 5 10 4 30:25 25 12. Tardos 7 4 9 36:40 25 13. Bököd 6 6 8 28:31 24 14. Dad 4 4 13 27:54 16 15. Mocsa 3 5 13 23:57 14 16. Szomód 2 2 17 27:76 8 HÍRLAP Női röplabda Extraliga - megkezdődik a nagy csata A legnagyobb siker előtt a Volán A női röplabda Extraliga vég­ső küzdelmeihez érkezett. A megyei röplabda eddigi leg­nagyobb sikere előtt állnak a női röplabdázók. A csapat edzőjét, Kasziba Istvánt kér­deztük a bajnoki döntősoro­zat mérkőzései előtt. - Az Extraligában az első-má­sodik helyért öt mérkőzés kö­vetkezhet, mely alapján eldől­hetnek a helyezések. Milyen gondolatok foglalkoztatják? - Nem biztos, hogy a döntő öt mérkőzésig tart. Három mér­kőzés megnyerése elegendő, de természetesen lehet ez négy vagy öt mérkőzés is. Ami biz­tos, hogy a bajnoki döntőt fog­juk játszani. Eddigi munkánkat folyamatában kell nézni. Ez a csapat a nyáron állt össze. Ettől kezdve lejátszottuk az őszi és ta­vaszi szezont, vagyis az alapbaj­nokságot. Ez volt a csapat összekovácsolódásának idősza­ka. Következett a rájátszás. A Nyíregyháza rutinfeladat volt. Majd jött a rangadó a BSE-vel, amelynek játékosállománya az indulásnál jobb volt, mint a mi­énk. Azt is meg kell jegyezni, hogy a rájátszásban a Debre­cen kivételével mindig ranga­dót játszottunk. Ez a sorozat a Magyar-kupával kiegészítve összeérlelte a csapatot. Kiala­kult egy ütőképes társaság, melynek saját stílusa lett. A já­tékosok sokat fejlődtek. - A kupában könnyen kikap­tak az Egertől. Mi várható a baj­noki döntőben? - A bajnokságban és a kupá­ban is bebizonyosodott, hogy az Eger kiemelkedik a mezőny­ből. Jobb a játékosállománya, évek óta együtt játszanak és erős gerince van a csapatnak. Vannak nemzetközi mércével mért klasszisaik, emellett ruti­nosak is. Nehéz ilyenkor állást foglalni az esélyekről. Ha azt mondom, hogy nincs esélyünk, akkor milyen sportember va­gyok?! Nehéz azt is megmon­dani, hogy milyen esélyeink vannak, mert akkor az egriek gúnyolódásával találkozunk. Erre már volt példa, hiszen azonfelül, hogy a kupában le­győztek, a hevesi lapokban a szurkálódásokat is el kellett vi­selnünk. Ezek olykor a gúnyo­lódás szintjét is megütötték. Nehéz így nyilatkozni. El kell mondani, hogy az Eger elő­rébb tart. A mi csapatunk az el­ső lépéseket tette meg. Úgy gondolom, hogy a döntőbe ju­tás nagy bravúr volt. Túlteljesí­tettük a kitűzött célokat mind szakmailag, mind pedig ered­ményekben, így indulunk neki a bajnoki döntőnek. - Mit üzen a szurkolóknak? - Mindenféleképpen ké­rem a csapattól is, hogy pró­báljanak az eddigi eredmé­nyekhez felnőni. Próbáljanak tisztességgel helyt állni. Visel­jék el sportszerűen akár a győzelmet, akár a vereséget. A sport már produkált váratlan eredményeket. Ha pedig ka­punk egy kis esélyt, megpró­bálunk élni vele. Nem lesz könnyű, de a döntőt minden­féleképpen le kell játszani. A szurkolóktól továbbra is azt kérem, hogy adják meg azt a hallatlan értékes támogatást a végső küzdelmekben is, ame­lyet eddig megadtak a csapat­nak.­­ tátrai - Kasziba István együtt él a csapattal, a játékkal - ahogy azt a felvétel is bizonyítja Fotó: Crisan Női és férfi kézilabda NB II Kekszbe tört a THAC foga Férfiak, Északnyugati-csoport KOMÁROMI AC-GYŐRI MISCHER SC 28:25 (14:12) Komárom, 100 néző. Vezette: Éliás, Koutny. KAC: Czoma - Tóth B. 1, MOLNÁR P. 6, Pauer, VÍGH A. 3, VESZPRÉMI 9, SZALAY 6/4. CSERÉK: MURAY (kapus), Horváth P., Kányai, Gyenes 2, BARTOVICS 1, Szűcs A. EDZŐ: Bognár Imre. KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 12 perc. HÉTMÉTERESEK: 5/4, ill. 4/3. A vendégek kezdtek jobban, de a 6. percben egyenlített a KAC. A 20. percig felváltva zörrentek a hálók, majd lassan kez­dett elhúzni a hazai gárda. Bognár Imre fiai kétgólos előnnyel zárták a félidőt annak ellenére, hogy a korábban jól működő védekezés nem működött igazán jól. A második felvonás közepétől a KAC változtatott a védekezé­sen, és a cserék is felfrissülést hoztak a játékba. Az 50. percben már 3-4 góllal vezetett a hazai együttes, és előnyét magabizto­san őrizte a lefújásig. BOGNÁR IMRE: — Tartottam a mérkőzéstől, hiszen a Misestek já­tékosai fegyelmezettek, rutinosak és a csoportban a legjobb magassági, illetve fizikai mutatókkal rendelkeznek. A szellemesebb játék azonban ismét győzelmet hozott. Nők, Északi-csoport DOROGI SE-PILISSZENTIVÁN 27:19 (17:7) Dorog, 300 néző. Vezette: Kasuba, Németh J. DOROGI SE: BARTUCZ - Keserű 5, Bartalos B„ DOBÁNY 4, KOHL 10, Bartalos Á. 2, Falusi 5. CSERÉK: Waldinger, Kottesz 1, Törőcsik, Arató, Vajda, Pralovszki, Hídvégi. EDZŐ: Buzási József. KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 6 perc. KÉTMÉTERESEK: 5/5, ill. 7/5. Az elmúlt héten kétes körülmények között járt pórul a Dorog, most azonban remekül kezdtek. Az első félidőben nagyszerű védekezés (jó váltások, sikeres dobásblokkolások), valamint gyors indítások, eredményes átlövések, sikeres bejátszások jel­lemezték a játékot. Bartucz a kapuban elsőrangúan védett, Do­hány pedig nagyszerűen szervezte a játékot. A mezőny legjobb­ja mégis az átlövő Kohl Mónika volt, akit nem tudtak tartani a vendégek. A második félidőben kissé kiengedtek a lányok, a győzelem azonban nem forgott veszélyben. BUZÁSI JÓZSEF: - Gratulálok a lányoknak, így játszik a csapat, ha hagyják játszani. Csütörtöktől nálunk Nyolc ország hetvenkét versenyzője indította a sakkórákat az észak-komáromi nemzetközi FIDE-versenyen. A második forduló után tizenegy játékos mindkét mérkőzését megnyerte. A magya­rok közül Bokros Albert (Páneurópa) és Dékány Lajos (Viscosa) 1,5-1,5 pontos, a Komáromi AC sakkozói - Berta István, Fekete Pál, Pusztai János, Pusztay Béla - 1-1 pontot gyűjtöttek. A magyarországi fordulókat a Komáromi Mezőgazdasági Kombinát nagytermében 24-én, csütörtökön és 25-én, pénte­ken 14 óra 30 perces kezdettel rendezik. Nők, Északnyugati-csoport GYŐRI KEKSZ ETO II.-TATAI HAC 26:14 (13:8) Győr, 100 néző. Vezette: Balogh, Fancsali. THAC: CSIRKE - Weszelovszky 3, Marton, Szabó I. 1, CSÁ­­GOLA 4, Miltényi, Varga L. CSERÉK: BÓNA 4, Pozsár 1, Ma­dár 1, Németh K., Gazda-Pusztai. EDZŐ: Kasza János. KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 4 perc. HÉTMÉTERESEK: 6/4, ill. 6/4. A tatai csapatban ezúttal csak csereként lépett pályára az első­ számú átlövő Gazda-Pusztai Réka, akinek sérült volt a dobó ke­ze, s ez mostani teljesítményén is meglátszott. Az első tíz perc­ben jól állta a sarat a vendégcsapat, a lányok önfeláldozóan és keményen küzdöttek. A félidő harmadán valamivel túl a győri­ek zsinórban négy hétméterest kaptak, amit ki is használtak, így 4:4-ről pillanatok alatt 9:5-re alakult az eredmény. A félidőben csak öt gól volt a bajnokjelölt hazaiak előnye, ám rövid idő múlva a győriek ismét a lovak közé csaptak. Csir­ke Rita remek kapusteljesítménye és a tatai lányok odaadása csak fékezni tudta a vendéglátók lendületét, akik végül maga­biztosan hozták a kötelező győzelmet. — kz - Sport Női kosárlabda NB II Biztos TKC-győzelem KOMLÓI BÁNYÁSZ-TATABÁNYAI KC 60:81 (27:45) Komló, 100 néző. Vezette: Téczeli, Heiling. TKC: Katona 8, Ongrády 17, Nagy­ Pál 9/9, Túró­­czi 24, Kummer 17. CSERÉK: Krisztián, Izsó 4, Pa­yer 2, Buzay. EDZŐ: Kovács Tamás. A MÉRKŐZÉS ALAKULÁSA: 5. p: 6:12, 10. p: 12:23, 15 p: 19:31, 25. p: 3­3:52, 30. p: 40:62, 35. p: 53:73. Az első percekben már előnyt szerzett a Tatabánya. A gyors játéknak nem talál­ták meg az ellenszerét a ha­zaiak. Tovább nőtt a kü­lönbség a két csapat között. A biztos vezetés védekezési pontatlanságokat eredmé­nyezett. Perceken át csak 10-12 pont volt a vendégve­zetés. A félidő hajrájában erősített a TKC. Nagy­ Pál két 3 pontosával 18 pontos előnnyel zárult az első já­tékrész. Erőteljes támadásokkal kezdtek a vendégek a máso­dik félidőben. A 28. percben már 33:58 volt az állás. Folya­matosan cserélt a Tatabá­nya. Állandósult a húsz pont különbség. Az alapszakasz utolsó mér­kőzésén végig vezetve, biz­tos győzelmet aratott a Tata­bányai KC Férfi kosárlabda NB II, Déli-csoport Jó kis víkend volt KOMÁROMI AC-REMÉNYSÉG-FORTUNA 81:59 (36:28) Komárom, 50 néző. Vezette: Tum­ár, Virág. KAC: Szekeres. PETRÁK 26, KONTA 26/6, Z.IPPAY 12, Hi­­di 11. CSERÉK: Horváth 4/3, Szentirmai 2, Vida, Virág, Szűcs. Kissé más felállásban játszott az ellenfél, mint amit a hazaiak vártak, a váciaknál több új ember is feltűnt. Jobban is kezdtek a vendégek, ve­zettek, a komáromiak pedig rengeteg ziccert hibáztak. Még öt perc­cel a félidő vége előtt is a vendégek vezettek két ponttal (26:28), ami­kor a KAC faképnél hagyta őket, és kialakította a félidei eredményt. Fordulás után a hazaiak Kanta és Petrák vezetésével tovább nyújtot­ták az előnyt, az első tíz percben 26:6-os részhajrát produkáltak. Ezt követően már nem volt mitől félni, a hazaiaknál jöttek a cserék, akik a különbséget stabilan tartották. •••••••••••••••••••••••••••••••••••A••••••••• TB. BÁRDOS DSK-PEDAGÓGUS KK 64:47 (36:30) Tatabánya, 50 néző­. Vezette: Varga, Szabó-Bakos. BÁRDOS: Schweininger 5, Varga 13, HORVÁTH 20, Galauner 4, Zovits 6. CSERÉK: Szakály, Baumann 2, PETRIK 12, Nagy 2. EDZŐ: Szántó Imre. KIPONTOZÓDOTT: Varga a 33. percben. Annak ellenére, hogy ez a Pedagógus KK már nem az, ame­lyiktől sokáig bárkinek volt oka tartani, a Bárdos igencsak meg­izzadt a találkozón. Bár végig a Bárdos vezetett, a tatabányaiak azt az előnyt babusgatták, őrizgették, amit az első tíz percben megszereztek. Hullámzó volt a csapat teljesítménye, a kulcsem­berek közül többen nem hozták magukat, de azért nyolc pont­nál közelebb nem engedték a vendégeket. SZÁNTÓ IMRE: - Nagyon örülök, hogy megszereztük sorrendben a harmadik győzelmünket, bár így a bajnokság vége­­ elé már látszik a tár­saságon, hogy kicsit elfáradt.­­ kz -Mérkőzés Tipp 1. Soproni FAC-Lombard FC-Tatabánya dH 2. Dómsöd-Komaromi FC [dl 3. Dorogi SE-Szigetszentmiklósi TK I­I 4. Magyar Viscosa-Taksony-DELTA I­I 5. Piuscsév-Nagyigmánd I­I 6. Környe-Naszály I­I 7. Komáromi Olajmunkás-Kécsked dl 8. Felsőgalla-Dunaalmás I­I 9. TABAK-Bajót □ 10. Tát-KÖZI-Bajna □ 11. Szend-Kisbér I­I +1. Sárisap-Bábolna I­I Bokod-Hérég I­I Rédé-Almásfüzitő dl A TIPPELŐ NEVE: CÍME:............... A HÍRLAP-TOTÓT a következő adidas üzletek támogatják: • adidas Tempo Sport - Tatabánya, Fő tér 20/5. Komárom, Kalmár köz 16. • adidas Colos Sport - Tata, Ady Endre út 16. • adidas Tempo Sport - Tata, Somogyi Béla út 2. KEDVES OLVASÓINK! AZ ELŐZŐ HETI HELYES TIPPSZELVÉNYT ÉS A GYŐZTES NEVÉT KÖVETKEZŐ SZÁMUNKBAN OLVASHATJÁK.