Komárom-Esztergom Megyei Hírlap, 1997. november (2. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-04 / 257. szám

16 1997. NOVEMBER 4., KEDD Körzeti labdarúgó-bajnokságok - Tata, Dorog Kisbér Sípcsont is tört Szárligeten TATAI KÖRZET V:SOMLÓ-MOCSA 3:1 (1:1) VértessoMló, 150 néző. Vezet­te: Németh. VÉRTESSOMLÓ: Kovács - Igó, Brandi, Kaiz, Wend, Pfiszterer R. (Zink J), Nagy G. (Sebestyén), Kiírnek, Wéber, Pfiszterer Zs. ,Varga h. Krüpl N.), Zink R. EDZŐ: Kol­ler Tibor. MOCSA: Neuwierth - Szíjj, Lajos, Gorzsás (Vinizlai T), Virizlai Z., Nagy B., Náthái, Varga /., Bán, Sós, Nagy Gy. EDZŐ: Natkai Imre. GÓL: Zink R., Se­bestyén, Krüpl N., ill. Sós. Döntetlennel zárult az első félidő, majd egy szabadrúgás­góllal a Vértessomló szerzett előnyt. A Mocsa ezután kitáma­dott, kinyílt, a hazaiak pedig ezt kihasználva az utolsó percekben bebiztosították győzelmüket. Ifjúsági mérkőzésen: V.Komló-Mocsa 1:2 (1:0). BAJ-BOKOD 4:0 (3:0) Baj, 150 néző. Vezette: Szabó. BAJ: Bujdos (Balogh J.) - Ta­kács, Vörös, Tanczer, Iván, Balogh, Zsilinszki (Ruttner), Ligacs (Kuz­ma), Csákány, Veres (Major), Szűcs. EDZŐ: Kwittung Tibor. BÖKÖD: Kemenesi B. - Szabó P., Molnár G., Fülöp, Lázár, Szállási P., Kemenesi K. (Sebestyén), Kisvá­ri, Babér (Tóth L.), Szabó Péter, Kollár T. EDZŐ: Járfás József. GÓL: Csákány, Balogh A., Ta­kács (11-esből), Lázár (öngól). Durva egyéni hibák előzték meg a hazaiak góljait, akik persze éltek a felkínált lehető­séggel. A Bököd támadójátéka enervált volt, a vendégek a ka­pura nem jelentettek veszélyt. Ifjúsági mérkőzésen: Baj-Bokod 4:1. TARDOS-DAD 1:0 (1:0) Tardos, 100 néző. V.: Simon. TARDOS: Mészáros - Zhorela T, Csajmd­a M., Szileszi I., Nagy K, Farkas Z., Csajmc­a R., Szűcs I. (Hornyák), Zhorela L. (Nagy C.), Kovács, Szileszki Z. EDZŐ: Árendás József. DAD: Kimerj. — Korán, Molnár L., Molnár Cs., Nyers, Szabó P., Kisgyőri (Baranyi), Németh O., Nádolszky, Magyar T. EDZŐ: Süvegjártó József. GÓL: Csapóéba­n. Szabadrúgásgóllal szerzett vezetést a Tardos, ám a Dad nem adta föl. Támadott, hely­zeteket alakított ki, de rendre ki is hagyta őket. Ifjúsági mérkőzésen: Tardos-Dad 3:0 (1:0). V.SZŐLŐS-VÁRGESZTES 3:0 (0:0) Vértesszőlős, 300 néző. VÉRTESSZŐLŐS: Simon - Jenei (Szabó Zs.), Halász, Ficsor, Vida, Járfás, Gertsmár, Lakatos, Haász, Heilmann (Kishonti), Kányák. EDZŐ: Sámuel Béla. VÁRGESZTES: Paff - Ko­vács, Rima, Pillmann A., Kláris, Szalontai (Sári),­­Grúber, Hor­váth,­­Mesterházi, Ronyecz, Ed­. EDZŐ: Kláris Zoltán. GÓL: Kanyok (3). KIÁLLÍTVA: Sá­ri, Kláris. A második félidőben két vár­­gesztesi kapott piros lapot. A hazaiak ekkor 1:0-ra vezettek, majd felőrölték ellenfelüket. KÖMLŐD-SZOMÓD 4:1 (3:0) Kömlőd, 100 néző. V.: Kugler. KÖMLŐD: Somogyi - Ga­lambos, Daróczi, Kiss P., László (Gottfried), Bajos, Molnár, Ma­­dari, Torma, Szabó J., Mosonyi. EDZŐ: Madari Ferenc. SZO­­MÓD: Paff Zs. - Pénzes, Biha­ri, Mayer, Nagy Gy., Héri, Tö­rök, Mocsi, Végh, Thüringer, Huszt. EDZŐ: Metzler László. GÓL: Szabó J. (2), Mosonyi, Madari, ill. Török. A Kömlőd már az első fél­időben eldöntötte a mérkő­zést. Később kiegyenlítetteb­bé vált a játék, de a Szomód nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez. Ifjúsági mérkőzésen: Kömlőd-Szomód 2:3 (0:1). HÉREG-DMAC 3:2 (0:1) Héreg, 100 néző. V.: Kassai I. HÉREG: Jenei - Grül­, Strring­­mann, Benedek, Kocsis, Vígh, Vass, Szlovák, Czinege, Tajkov, Welsch (Mata). EDZŐ: Hajas Béla. DUNAALMÁS: Hajdú - Dobai Cs., Bognár, Kun, Barabás (Ollé), Omlósi, Kecskeméti (Te­lek), Szilágyi, Dobai Czy., Máté (Kovács), Bélas. EDZŐ: Né­meth Miklós. GÓL: Vass (2), Tajkov, ill. Máté, Dobai Gy. Már 2:0-ra vezetett a duna­­almási csapat, a Héreg azon­ban fel tudott állni, és az utol­só pillanatban lőtte be a győz­tes gólt úgy, hogy újabb táma­dásra már nem is volt idő. Ifjúsági mérkőzésen: Héreg-DMAC 17:0. SZÁRLIGET— D.SZT.MIKLÓS 2:1 (1:1) Szárliget, 150 néző. V.: Csejtei. SZÁRLIGET: L­ama — Ha­lász, Házmann, Németh A. (Puly­ka T.), Auerbach, Farkas (Hor­váth I.), Ipó, Horváth G., Páli, Tom­a (Tóvári), Bakó. EDZŐ: Tóth Ferenc. DUNASZENT­­MIKLÓS: Keil - Griff, Schmidt A., Becseik, Tromposch (Talabér), Bihacker, Búzer, Schmidt Sz., Schmidt R., Móra (Scher), Em­mer. EDZŐ: Nágel Imre. GÓL: Auerbach, Bakó, ill. Móra. Sajnálatos eseménye volt a találkozónak, hogy egy belé­pő nyomán a dunaszentmik­­lósi Griff sípcsonttörést szen­vedett. A vendégek egyébként nagyon lelkesen küzdöttek, de a Szárliget mintegy 20 perccel a vége előtt megsze­rezte a győztes gólt. SZABADNAPOS: Tarján. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA KISBÉRI KÖRZET A XIV. FORDULÓ ERED­MÉNYEI: Tárkány-Hanta 7:0, Bana-Ele 4:1 (1:0), Bakony­­szombathely—Almásfüzitő 0:12 (0:4), Acsteszér-Kerékteleki 3:3 (1:1), Szák-Szend 0:1 (0:1), Ászár—Bakony­sárkány 1:1 (0:0), Koppánymonostor—Réde 4:0 (2:0), Kisbér-Császár 5:2 (2:2), Kisigmánd—Súr 1:2 (1:0). DOROGI KÖRZET A IV. FORDULÓ ERED­MÉNYEI: Pilismarót-Dág 2:1, Süttő-Szomor-Zsámbék 0:1, Pilis­­csév—Bajól 2:3, Tát-KOZI-Toko­­di Üveggyár 1:2, Bajna-TABAK 0:1, Kesztölc—Csolnok 2:5, Gyer­­mely—Esztergom-Kertváros 4:1, Dömös-Epöl-Nagysáp 3:0. SZA­BADNAPOS: Annavölgy. 1. V.szőlős 11 1­­ 49:8 34 2. Szárliget 9 2 1 32:9 29 3. Báj 7 4 1 39:8 25 4. Tarján 8 1 3 38:17 25 5. Várgesztes 7 2 3 28:13 23 6. Mocsa 5 2 5 23:24 17 7. Tard­os 5 - 7 22:25 15 8. Bököd 4 3 5 17:29 15 9. Komlód 4 2 6 22:28 14 10. DMAG 4 1 7 24:32 13 11. D.szt.mikl. 4 1 7 20:31 13 12. Héreg 4 1 8 17:40 13 13. V.somló 3 2 7 17:41 11 14. Szomód 2 1 10 20:45 7 15. Dad 1 3 8 18:36 6 Női asztalitenisz NB I/B-csoport Tarolt a Komthermál AC KÖZGAZDASÁGI EGYETEM-KOMÁROMI KOMTHERMÁL AC 0:18 Győzött: Kiss Erika 4, Weisz Erika 4, Csiba Mária, 4, Mong An­géla 4, Kiss-Weisz és Mong—Csiba páros 1-1. A komáromiak óriási fölénye jellemezte a találkozót. Az szponzorral, új néven szereplő vendégcsapat nagyszerű telje­sítményt nyújtott, az egész mérkőzés során mindössze két játsz­mát engedett át ellenfelének. A Duna-partiak ezzel továbbra is százszázalékos teljesítménnyel uralják az NB I/B mezőnyét. HÍRLAP Férfi röplabda NB I: „ Megfogyva bár, de törve nem” LRI MALÉV-TEC-VÉRTES VOLÁN 3:0 (0, 11, 2) Budapest, 100 néző v. dr. Ta­kács, Karádi TEC: Antal, Metzger, Ru­­zsinszky, Vígh, Haltrich, Höröm­­pöli. Csere: Csatlós. Edző: Fe­kete Zoltán. Az előjelek ezúttal nem vol­tak túlságosan kedvezőek, a TEC számára. Munkahelyi el­foglaltság miatt nem tarthatott a csapattal Geier és Skoflek Túl ezen Végh, Csatlós, Zara kisebb­­nagyobb sérüléssel küzd, és hogy a kép teljes legyen az el­múlt héten influenza is tizedel­te Fekete Zoltán csapatát. A meg­tizedelődött együttes 15:0-ra veszítette el az első játékot A második játékrészben minden erejüket összeszedve összefo­­gottabb játékot produkáltak és sikerült meg-megvillantani ké­pességeikből valamit. A harma­dik játékra aztán elfogyott az erő és következett egy ismét megsemmisítő játszmavesztés. Fekete Zoltán: - Nem lehetett a fejekből kitörölni, hogy abszolút esélytelenül érkeztünk a fővárosba. A Malév a korábbi időszakokban is ne­hézségeket okozott számunkra. Azt is meg kell mondani, hogy a bajnokság éllovasa ezúttal ennyivel jobb volt. Betegen, foghíjasan erre a teljesít­ményre voltunk képesek. Ennek elle­nére második játékban nyújtott já­tékkal elégedett voltam, mert azt ját­szotta a fiatal csapat, amire képes. Örülök, hogy a helyettesítő játékosok nem vadultak szégyent. - izo - Sport Női és férfi kézilabda NB II, Északnyugati-csoport, 10. forduló Gólparádé az Eötvös csarnokban Női csoport CELLDÖMÖLKI VSE­TATAIHAC 19:30 (9:14) Celldömölk, 100 néző. Vezet­te: Bádek, Marton. THAC: Villám — Weszelovszky 2, Szabó 2, GAZDA-PUSZTAI S, VARGA 5, POZSÁR 9, Németh 2. CSERÉK: Suszter (kapus), Madar 2, Szlabod­a, Győri, Mislé­­nyi. EDZŐ: Kasza János. BÜN­TETŐK: 3/1, ill.­ 8/7. KIÁL­LÍTÁSOK: 10, ill. 4 perc. A döcögős iramú első tíz perc után Pozsár nagyszerű alakításait követően elhúzott a tatai csapat, majd a büntető­ket biztosan értékesítő Varga a szünetig tovább növelte a vendégek előnyét. Fordulás után a kedvét vesztett házigaz­da ellen könnyedén szerezte góljait a THAC, főleg a máso­dik félidőre feljavult Gazda- Pusztai volt elemében. KASZA JÁNOS:­­ Fegyelme­zett védekezéssel és ötletes támadó­játékkal megérdemelten nyert a csapat. FERTŐMENTI KŐHEGYKŐ— KOMÁROMI AC 23:21 (14:14) Hegykő, 100 néző. Vezette: Hegedűs, Simon. KAC: Némethné­­ KECSKÉS­­NÉ 7, Kuli 4, Horváth 2, Haris, Bartalos 3, Bocz 5. CSERÉK: Szép (kapus), Szabó, Farkas. EDZŐ: Csordás Árpád. KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 4 perc. BÜNTETŐK: 8/7, ill. 2/2. Az első félidő nagy részében a hazaiak egy-két góllal vezet­tek, ám a tartalékos KAC felzár­kózott és egyenlített. Szünet után jól kezdtek a látogatók, át­vették a vezetést, és a 45. perc­ben 18:15-tel már náluk volt az előny. A Hegykő azonban véde­kezést váltott, amivel megzavar­ta a komáromiakat, és egyenlí­tett. Az 58. percben még 21:21 volt az eredmény, két eladott labda azonban megpecsételte a vendégek sorsát. CSORDÁS ÁRPÁD: - Dicsé­ret illeti a csapat küzdeni tudá­sát, de a meccs hajrájában jobb koncentrálással pontot, janitokat szerezhettünk volna. GRABOPLAST ETO KC IFI­­TATABÁNYAI SC 24:18 (10:5) Győr, 50 néző. Vezette: Ba­logh, Illés. TSC: BRANDL - Kovács E. 1, Tomanicz 5, Kuzma 1, Simon 1, Balázs 3, Berta 2. CSERÉK ZSÍ­ROS 3, Kiss K, Orbán (kapus), Barna 2. EDZŐ: Kuzma Ferenc. BÜNTETŐK 8/5, ill. 1/0. KI­ÁLLÍTÁSOK 8, ill. 8 perc. KI­ZÁRÁS: 1, ill. nem volt. Az első tíz percben csupán egy-egy gól esett az egyik, illet­ve a másik oldalon. Lassan be­indult a gólgyártás, sajnos az ETO termelt többet (14. p.: 3:2). Ebben persze a TSC által lőtt hat kapufa is szerepet ját­szott. A szünet után a győriek két góllal növelték előnyüket, majd az­ 54. percben már 9 gól volt a különbség. Itt hétméte­reseket hibázott a hazai gárda, így valamelyest felzárkózott a Tatabánya. KUZMA FERENC:­­ Boldo­gult emlékű Lakat Karcsi bácsi mondta: Ha a tatabányai futbal­listák meglátják a Budapest-tá­­­­lát, akkor nem tudnak nyerni. Én úgy gondolom, hogy ha mi meg­látjuk a „Tatabánya, vége” táblát, képtelenek vagyunk nyerni. Férfi csoport TATAI HAC-KAPUVÁR 48:37 (27:14) Tata, 100 néző. Vezette: Bar­­ta, Bitesek. THAC, BÁRSONY - GAÁL 7, RADNAI 7, LENGYEL M. 8, LENGYEL P. 10, Zeck M. 5, TAKÁCS 5. CSERÉK: Kovács A. (kapus), Kanyó 1, Fényias L, Sipos 3, Horváth P. 2. EDZŐ: Kanyó Antal. BÜNTETŐK: 3/2, ill. 3/2. KIÁLLÍTÁSOK: —, ill. 2 perc. Óriási gólfesztiválnak lehe­tett tanúja vasárnap a tatai Eötvös gimnázium közönsé­ge. A THAC férficsapata ha­mar, már az ötödik percre el­húzott ellenfelétől, és előnyét folyamatosan növelve a szü­netre már 13 góllal vezetett. Később már szórakozássá vált a játék, a THAC kevésbé törő­dött a védekezéssel. Figyelem­re méltó a 85 gól, amely igen ritka a kézilabdában. KANYÓ ANTAL:­­ Jó ízű, vasárnap délelőtti edzőmeccs volt, néha el is hanyagoltuk a védeke­zést, hiszen akkor hittünk gólt, amikor akartunk. A Mirelta VSE férfi kadett vb-válogató versenye, Tata Jó megyei eredmények Hatalmas mezőny (18 klub, 75 vívó) gyűlt össze szombaton a Vaszary csarnokban, közöttük tizenegy mireltás és négy TSC-s vívó lépett pástra. A végső győzelmet Lukács (MTK) szerezte meg, Pádár (Fless), valamint Parties (OSC) és Nagy (Békéscsa­ba) előtt. A legjobb megyei versenyzők: Paska István (Mirelta) a hatodik, Békefi Dániel (TSC) a tizedik, Mester Balázs (Mirelta) a tizenkettedik, Adorján (TSC) a tizenharmadik és a még mindig újonc kategóriás, tehát három korcsoporttal feljebb induló, ugyancsak mireltás Major a tizenötödik helyen végzett. ******* A vasárnapi gyermek leány országos rangsorversenyen 6 klub 26 versenyzője közül a megyeiek voltak túlsúlyban (11 mireltás, 3 TSC-s). A végső győzelmet Grmouisz­a (MTK) szerezte meg, a hazaiak nagy örömére az élete legjobb eredményét kivívó Szikrai Titanilla (Mirella VSE) előtt. A harmadik helyen Kövesdi (Tapol­ca) végzett. A nagy esélyesnek számító ugyancsak hazai Izsó Krisz­tinán negyedik, klubtársai közül Kempf Viktória az ötödik, Korcsok Zsanett a kilencedik helyen zárta a versenyt. - tf - Férfi teke NBI III N­yert az Égető DOROGI ÉGETŐMŰ SC­­ELEKTROMOS 7:1 (2364,2245) Szép sikert ért el a férfi te­ke NB III-ban a Dorogi Ége­tőmű legénysége. A buda­pesti Elektromos együttese ellen hazai pályán fölényes­nek mondható, 7:1 arányú győzelmet regisztrálhattak. Egyéni eredmények: Jankovics István 407 fa, Mártái István 398, Székely Emil 398, Marton Károly 397, Lampért Ödön 392, Soós Sán­dor 372 fa. Női kézilabda NB I/B D­orogi siker DOROGI SE-CECE 20:16 (11:9) Dorog, 150 néző. Vezette: Dosz­­poth, Kovács. DOROGI SE: Bán - Kottesz, KOHL 8, Kereső 3, Körmöczi R. 2, Dohány A., TÓTH SZ. 5. CSE­REK Hídvégi (kapus), Törőcsik, Pralovszki. EDZŐ: Buzási József. Jó teljesítménnyel verte el­lenfelét a Dorogi SE úgy, hogy az első félidőben már hat gól­lal is vezetett (8:2). Később a Cece ledolgozta a hátrányát és fordított (12:13). Ezt követően azonban újítani tudott a hazai csapat, így biztosan nyerte a ta­lálkozót. Utánpótlás torna Czibor Zoltán emlékére Komáromban A KPC az 1. forduló győztese A Komárom-Esztergom Megyei Labdarúgó-szövetség Utánpót­lás Bizottsága szombaton ren­dezte meg a szeptember első napjaiban elhunyt legendás bal­szélső, Czibor Zoltán emlékére kiírt labdarúgótorna első for­dulóját Komáromban, a torna névadójáról elnevezett városi sporttelepen. A hatfordulós sorozat első fel­vonásán az, 1986. január 1-je után született ifjú labdarigópa­­lántákból álló csapat vett részt: Komáromi FC, Tárkány, Dorogi SE, Környei SE, Szileszki-Tar­­dos, Petőfi S. Ált. Isk. (Komá­rom), Bábolna-Bana, Dózsa Gy. Ált. Isk. (Komárom), Esztergo­mi FC, Csokrok. Őket két ötös csoportba sorsolták a rendezők. A két csoport első két helyezett­je helyosztókat játszott az 1-4. helyért, a többieket a csoport­küzdelmek során elért eredmé­nyeik alapján sorolták be. A döntőt a két csoportelső, a Komáromi FC és a Bábolna—­s Bana vívta. Nagy küzdelemben a házigazda győzött (2:0), így februárig, a következő forduló­ig őrizheti a Czibor Zoltán-ván­­dorserleget. A bronzéremért a Dorogi SE és a komáromi Pető­fi Sándor Általános Iskola együttese csapott össze. Itt is a hazaiak győztek 2:1-re. Az első forduló végeredmé­nye így a következőképpen ala­kult: 1. Komáromi FC, 2. Bál­ol­­na-Bana, 3. Pi­lót­ (Komárom), 4. Dorogi SE, 5. Esztergomi FC, 6. Környű­i SE, 7. Szilkszki- Tardos, 8. Csolnok, 9. Dózsa (Komárom), 10. Tárkány. Az első három helyezett a mindenkinek járó oklevélen és futballlabdán kívül éremdíja­­zásban részesült. Az eseményen jelen volt a torna egyik fővédnö­ke, Mester Emilné Czibor Zsuzsan­na, valamint a KEMLSz elnöke, Imre János és főtitkára, Hoffmann József is. A rendezői munkát és a rendezés színvonalát a résztve­vők egyöntetűen dicsérték. A második fordulót február­ban Dorogon rendezik meg. — kz - HÍRLAP Mérkőzés 1X2 1. Dorogi SE-Csepel SC 2. Százhalombattai FC-Lombard FC-Tatabánya_______ 3. Komáromi FC-Győri Dózsa SE-Horváth Gumi_______________ 4. Tatai Honvéd AC-Gázmuvek___________ 5. Adonyi Petőfi-Magyar Viscosa SE________________ 11. Oroszlányi TSC-Esztergomi FC __________ 7. Nagyigmándi KSK-Bábolnai SE ____ 8. LÁBATLAN! ESE-TATABÁNYA-FELSŐGALLA 9. Várbesztes-Komlóo ~ ________________________ 10. TABAK-Tát­ KOZI_______________________________ 11. Hánta-Kisgmánd_______________________________________ I­1. Bokod-Vértessom­ló ___________ Bajót-Lottó _____________________ Almásfüzitő-Bana _________________________ KÉRJÜK, A TIPPET A MEGFELELŐ ROVATBA RAJZOLT „IKSZ”-SZEL JELÖLJÉK! A TIPPELŐ NEVE: CÍME:............................................................................................ Feladási határidő: a játékhét szombatján 12 óráig. • adidas Tempo Sport -Tatabánya, Fő tér 20/5. Komárom, Kalmár köz 16. • adidas Color Sport- Pata, Ady Endre út 16. • adidas Tempo Sport - Tata, Somogyi Béla út 2.