Komárom-Esztergom Megyei Hírlap, 1998. december (3. évfolyam, 281-305. szám)

1998-12-21 / 298. szám

Sport Magyarország-Ausztria: 30-24 Bronzérmes a női kézilabda-válogatott A magyar női kézilabda­válogatott vasárnap Amszterdamban Ausztria ellen a bronzéremért ját­szott az Európa-bajnoksá­­gon, mivel a szombati elő­döntőben 28-14-re kika­pott Norvégiától. A bronz­mérkőzésen Magyarország 30-24-re legyőzte Ausztri­át. A szombati mérkőzés előtt Mocsai Lajos elmondta, nála és a játékosok szobáiban negyed­óránként csörögtek a telefonok, és minden kétséget kizáróan szándékosságról lehet szó. A szakvezető további gondjait sza­porította, hogy Nagy Anikó nem vállalta a játékot hát- és vállsé­rülés miatt. A győri átlövő mel­lett két szélső, Takács Gabriella és Kántor Anikó maradt ki az együttesből. -Joggal várhattam el a szer­vezőktől, hogy egyenlő esélye­ket adjanak Európa pillanatnyi­lag négy legjobb együttesének az elődöntőben. Úgy tudom, nem csak a mi szobáinkban volt telefonbetyárkodás, hanem az osztrákoknál is. A másik, ami bosszant, hogy egyetlen­egyszer sem edzhettünk a her­­togenbosch-i csarnokban, míg a norvégok a csoportmérkőzései­ket, egy kivétellel, mind ott ját­szották - panaszkodott Mocsai Lajos. A mérkőzés első három gól­ját hétméteresből szerezték a norvégok, majd az ötödik perc­ben Balogh révén a magyarok is betaláltak. Mindkét csapat idegesen kezdett, de a skandi­návok őrizték háromgólos elő­nyüket. A 12. percben, 5-2-es norvég vezetésnél Mocsai L­­ajos időt kért, látván, hogy együtte­se nem tudja feltörni az ellenfél védelmét. A két csapat felfogá­sáról mindent elárultak a szám­adatok: az első negyedórában hat büntetőt dobhatott Norvé­gia, míg a magyarok egyet sem. A norvégok fokozatosan növel­ték előnyüket, a Mocsai-csapat képtelen volt gólt lőni. A szö­vetségi kapitány már a husza­dik percben pályára küldte ös­­­szes játékosát. A 22. percben 11-4-re vezetett Norvégia. Az el­ső játékrész hajrájában a ma­gyar csapatnak támadásban to­vábbra sem volt ellenszere a norvég fallal szemben, több zic­cert rontottak Sitiék. A félidőben 13-8-ra vezetett Norvégia. A második játékrészt ember­­hátrányban kezdte a magyar csapat, de a norvégok csak egy gólt tudtak lőni. A kapusok, Pálinger, illetve a másik olda­lon Leganger többször bravúrral hárítottak, így a félidő második akciógóljára hat és fél percet kellett várni, szerzője Eriksen volt. A 38. percben azonban már kilenc góllal (17­8) vezetett Nor­végia. Mocsai az eddig bizony­talankodó irányítók, Kökény és Siti helyett Pigniczkit tette a szervezői posztra, de a győri já­tékos sem tudott életet vinni a gyenge magyar támadásokba. A félidő első magyar találatát Kökény szerezte a 11. percben (18-9). Sőt, a játékrész derekán már két számjegyű volt a norvé­gok előnye (20-10). Tetszés sze­rint lőtték találataikat a skandi­návok, a magyarok gyakorlati­lag semmit sem tudtak kezdeni a világ pillanatnyilag legjobb já­tékerőt képviselő csapatával szemben. A végjátékban a nor­vég gárda erejéből még közön­ségszórakoztatásra is tellett. A másik elődöntőben Dánia 35-24-re verte Ausztriát. A vasárnapi bronzmérkőzés félidejében a magyar válogatott már 18-11 -re vezetett Ausztria ellen. Az első öt percben idegesen játszott a két csapat, számos ziccer maradt ki, és több tech­nikai hibát ejtettek a játékosok. A 7. percben a már háromszor eredményes Farkas Ágnes ré­vén 4-1-re vezettek a magya­rok. A nyugodtabban játszó Mocsai-csapat 7-2-es vezetésnél Gumiár Prokop, az osztrákok szövetségi kapitánya időt kért. Az első negyedóra végére to­vább növelte előnyét Magyar­­ország, már 11-5 volt Kökény­ék vezetése. Pálinger többször jól védett, és néhányszor a ka­pufa is segítségére volt a ma­gyar kapusnak. Kapkodó volt az osztrákok játéka, míg a magyar csapat védőfala biztosan állta a roha­mokat. Ezután hárompercnyi gólszünet következett, amelyet Kántor emberelőnyös találata tört meg. A két együttes kö­zött állandósult a hat-hét gólos különbség. A hajrában Pig­­niczki két gyors megugrása után már 17-9-re is vezettek a magyarok. A második félidőben a ma­gyarok továbbra is jól véde­keztek, a nyolc gól különbséget ugyan nem sikerült tartani, de a 30-24-es győzelem megérde­melt. Kökény (balról) és Farkas állja el az utat a norvég Grini előtt SpiritiH»c»»l­ A német labdarúgó-Bundesliga élvonalában szereplő Bayern München csapatának vezetősé­ge nem kívánja meghosszabbí­tani Thomas Helmer nyáron le­járó szerződését. A 33 éves, 66- szoros német válogatott hát­védnek 1999. június 30-án jár le a szerződése a bajnokcsapat­nál. Franz Beckenbauer, Bayern elnöke szerint minden a profi labdarúgó eléri egyszer azt az életkort, amikor már nem képes úgy játszani, aho­gyan korábban. Helmer 1992- ben került a müncheni együt­teshez, és azóta állandó tagja az első csapatnak. * Moszkvában letartóztattak egy férfit, akit azzal gyanúsíta­nak, hogy ő támadta meg és öntötte le kénsavval az orosz labdarúgó-bajnokság élvonalá­ban szereplő Rotor Volgograd játékosát, Oleg Veretyen­­­nyikovot és kétéves kislányát. A férfi állítólag a Szpartak Moszkva szurkolója, és így akart bosszút állni Oleg Vere­­tyennyikovon, a bajnokság gól­királyán, amiért a volgográdi Rotorhoz igazolt a Szpartak­­ból. * A Magyar Lovassport Szö­vetség szombati közgyűlésén lemondott Papócsi László el­nök. A budapesti eseményen a küldöttek az elnökségtől meg­vonták a bizalmat. A szövetség rendkívüli közgyűlését január 30 ra hívták össze. Az ügyvivői teendőkkel a közgyűlés Keller­­mayer Sándor főtitkárt bízta meg. HÍRLAP Mincza legyőzte Szalayt párbajtőrben Nagy a kardbajnoknő Nagy Orsolya nyerte az első magyar bajnokságot női kardban, miután a döntőben 15-11 -re legyőzte Csaba Edi­nát. A férfi tőr döntőjében az MTK-s Juhász Bence 15-12-re bizonyult jobbnak csapattár­sánál, Marsi Márknál. A női tőr döntőjében a közön­ségkedvenc világbajnoki ezüstérmes Mohamed Aida magabiztosan, 15-5-re nyert Garami Annamária ellen. Göm­öri Zsolt, az OSC ver­senyzője nyerte a férfi pár­bajtőr egyéni aranyérmét, miután a döntőben szoros mérkőzésen, 15-13-ra legyőz­te az Európa-bajnok Boczkó Gábort. Női párbajtőrben két világklasszis vívó, az MTK-s Mincza Ildikó és a tapolcai Szalay Gyöngyi mérkőzött a bajnoki címért, amelyet vé­gül Mincza hódított el 15-8-as győzelmével. Az 1998. évi országos baj­nokság utolsó döntőjében a férfi kardozók léptek pástra az aranyéremért, melyet az idén csapat-világbajnoki cí­met nyert Nemcsik Zsolt szer­zett meg Németh Gábor ellen aratott 15-8-as győzelmével. TOTÓ-eredmények A 51. heti szelvényen szereplő mérkőzések I. Hamburg-Nürnberg 2-0 1 2.i Kaiserslautern-1860 München 1-1 X 3. Schalke 04-Mönchengladbach 1-0 1 4. Rostock-Leverkusen 1-1 X 5. Frankfurt-Duisburg 0-0 X 6. Cagliari-Bologna 0-1 2 7. Empoli-Parma 3-5 2 8. Lazio-Udinese 3-1 1 9. Piacenza-Bari 3-2 1 10. Perugia-Fiorentina 2-2 X II. Sampdoria-Milan 2-2 X 12. Vicenza-Venezia 0-0 X 13. Bremen-Hertha BSC * Pluszmérkőzés: 14. Internazlonale-Roma * * Lapzártánk után Kaptak fizetést? A pénteken elmaradt ÚTE— Alba Volán-Riceland bajnoki jégkorongmérkőzéssel kapcso­latban Őze István, az ÚTE meg­bízott klubigazgatója szomba­ton értetlenségét fejezte ki, mondván: az újpesti játékosok bojkottjának nem lehetett oka az, hogy nem kapták meg a bé­rüket, mivel a klub kifizette a szerződésükben foglaltak sze­rint nekik járó pénzt. A szakvezető a játékosok nevében bocsánatot kért a szurkolóktól. A történtek ki­vizsgálásával megbízta a klub fegyelmi bizottságát. Van Gaal maradna a Louis van Gaal cáfolta azokat híreszteléseket, amelyek szerint lemondását fontolgat­ja. A spanyol FC Barcelona labdarúgócsapatának holland vezetőedzője kijelentette: még három évre érvényes szerző­dés­e a klubhoz. A Barce­lona sikertelensége miatt so­kak által bírált szakember, meg nem erősített informáci­ók szerint, egyszer már be­nyújtotta lemondását, de a klub vezetői nem kívántak megválni Louis van Gaaltól. A felmérések szerint az FC Barcelona szurkolóinak 92,25 százaléka nem értett egyet az­zal, hogy az egyesület tovább­ra is bizalmat szavazott az edzőnek. 1998. DECEMBER 21 HÉTFŐ15 Ötmillió dollár évente Az észak-amerikai profi jégko­­rongligában (NHL) szereplő New York Islanders ötéves szerződést kötött korábbi leg­jobb játékosával, a bérviták miatt az idei bajnokságban nem játszó szlovák Zigmund Palffyval. A szerződés pénzügyi kon­dícióit nem hozták nyilvános­ságra, az AP értesülései szerint azonban évente 5 millió dol­lárt keres majd a szlovák jobb oldali támadó. Az 1997/98-as bajnokság­ban Palffy 45 góllal és 42 gólpasszal egymást követő harmadik évben lett az Islanders legeredményesebb játékosa. A 26 éves jégko­­rongozó tavaly az emberelő­nyös helyzetek kihasználását illetően, 17 góljával a liga legjobbja volt. Pálffy ötéves New York­i szereplése alatt 146 gólt és 281 gólpasszt ért el az Islanders szí­neiben, de csapatával egyszer sem tudott bejutni a rájátszás­ba. A szlovák támadó a tavalyi bajnokságban 13 egymást kö­vető mérkőzésen talált az el­lenfelek kapujába és ezzel a leghosszabb eredményességi sorozatot tudhatta magáénak az NHL elmúlt évi küzdelmei­­ben.­­ Az öltözőben mindenki izgatott és boldog lett, amikor megtudtuk, hogy Pálffy vissza­tér hozzánk. Zigmund sokat lendíthet a jelenleg hullám­völgyben lévő csapatunk játé­kán és eredményességén - nyi­latkozta Trevor Linden, az Islanders csapatkapitánya. - Nagyon örülök, hogy vég­re sikerült megegyeznünk, és már alig várom, hogy visszatér­hessek a jégre kedvenc csapa­tom, az Islanders mezében - mondta Palffy, aki a bajnokság eleje óta Szlovákiában tartóz­kodott. A közönség állva tapsolt Gretzky búcsúja a közönségtől Tíz mérkőzést rendeztek az észak-amerikai profi jégko­rongliga legutóbbi játéknap­ján, amelynek legnagyobb kü­lönbségű győzelmét a Toron­to Maple Leafs aratta a New York Rangers 7-4-es legyőzé­sével. A találkozón utoljára lépett a jégre a Maple Leafs Gardenben Wayne Gretzky, a vendég Rangers legendás centere, aki nyolcéves korá­ban éppen a Toronto csapa­tában kezdett el jégkorongoz­­ni. A kanadai sztárjátékos két gólpasszal tette emlékezetessé utolsó fellépését nevelőegye­sületének stadionjában. A mérkőzés után a torontói kö­zönség felállva tapsolta meg az ellenfél csapatában szerep­lő egykori kedvencét. - Nagyon le vagyok törve amiatt, hogy nem játszhatok többet ezen a pályán. Hiá­nyozni fog a stadion számom­ra különleges atmoszférája - mondta a mérkőzés után Gretzky. A találkozó első harmadá­ban Alyn McCauley és Tie Domi találatával, valamint De­rek King duplájával négygólos előnyre tett szert a Toronto, a szünet előtt 4 perccel azon­ban Gretzky átadásából Adam Graves szépített. A második játékrészben Steve Thomas gólja után már 5-1-es hazai ve­zetés állt az eredményjelzőn, így hiába nyerte 3-2-re az utolsó felvonást a Rangers, háromgólos vereséget szenvedett. - Elkeserítően rosszul kezd­tük a mérkőzést, és hiába ját­szottunk jól a mérkőzés továb­bi részében, négygólos hát­rányból már nem tudtunk fel­zárkózni - nyilatkozta Gretz­­ky. Az észak-amerikai profi jég­korongliga legutóbbi játéknap­ján: Philadelphia Flyers-Chi­­cago Blackhawks 3-1, Boston Bruins-Detroit Red Wings 4-1, Montreal Canadiens-New Jer­sey Devils 1-1 - hosszabbítás után, Toronto Maple Leafs— New York Rangers 7-4; Buffalo Sabres-Carolina Hur­ricanes 2-3, Florida Panth­ers-Edmonton Oilers 3-1, Pittsburgh Penguins-Washing­­ton Capitals 3-0, St. Louis Blues-Los Angeles Kings 5-2, Vancouver Canucks-Nashville Predators 4-6, San Jose Sharks-Colorado Avalanche 2-1. Gretzky nyolcéves korában kezdett el jégkorongozni