Komárom-Esztergom Megyei Hírlap, 2000. április (5. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-11 / 85. szám

16 2000. ÁPRILIS 11., KEDD Női kézilabda NB II Hengerelt a THAC a rangadón! THAC - Fertőmenti TK 22-14 (10-6) Tata, Városi Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Kanyik, Kása. THAC: Vavrik, Sümeg 3, Gazdapusztai, Horváth Zs. 4/3, Bíró 4, Lengyeltóti 2, Varga 4. Csere: Weszelovszky 2, Csirke, Suszter, Béna, Kimenti. Edző: Gaál Szabolcs. Kiállítások: 2., ill. 2 perc. Az eredmény alakulása: 10. p.: 3-1, 20. p.: 4-4,22. p.: 5-6,28. p.: 1­16,35. p.: 136, 43. p.: 13-7, 50. p.: 18-16, 55. p.: 19-12. Sümeg, bíró és Varga góljaival gyorsan elhúztak a tataiak, aztán a második tíz percben Szabóné egy­maga hozta fel döntetlenre a hegykőieket. Gaál Szabolcs időt kért és rendet rakott a csapatban. Szorosabb érzést kapott az ellenfél gólgyártója, jól működött a véde­lem és kétgólos hazai vezetéssel zá­rult az első játékrész. A második félidőben a THAC sorozatban lőt­te góljait, míg a Fertőmenti TE nem találta a szoros, zárt védeke­zés ellenszerét. Kitünően blokkol­tak Horváthék, a kapuban pedig Vaxmk remekelt. Volt olyan idősza­ka a találkozónak, amikor tíz gól­lal is vezettek Gazdapusztaiék. Eb­ben az időszakban nem látszott, hogy az első és második helyezett játszik, annyival jobbak voltak a THAC-osok, akik ezzel az értékes győzelmükkel három ponttal vezetnek a tabellán. Gaál Szabolcs edző: -Nagyon fe­gyelmezetten játszották végig a lányok a mérkőzést. Tóth Ferenc Férfi kézilabda NB II Fontos győzelem született Tatán THAC-Verneuil - Alsóörs 25:24 (10:8)­ ­­­ . A Tata Városi Sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Sebők, Somgyvári. THAGVemeuil: Bársony - Csip 8. (3), Radnai N. 3, Horváth 2, Pongrác urj 2, Bralnai R 1, Takács 1. Csere: Bagi, Szurcsik 8, Gubicza, Nagy G. Játé­­k­—L­ y­kos-edző: Szurcsik István. Kiállítások: 8., ill. 2. perc. Az eredmény alakulása: 10. p.: 4:2, 20. p.: 9:5, 30. p.: 10:8, 40. p.: 15:14, 50. p.: 19:18,55. p.: 22:22. A sérülések miatt a tataiak kispályán kevesen foglaltak helyet, ennek el­lenére jól indult számukra a találkozó. Jó védésekkel és Bársony kapus bra­vúrjaival az első húsz percben sikerült 3-4 gólos előnyt szerezniük. A fél­idő végén belelendült az Alsóőrs rutinos csapata és két gólra megközelí­tette a hazaiakat. Szünet után mindkét oldalon felváltva estek a gólok és a vendégek igazolták, hogy tudnak küzdeni, rövid időre még a vezetést is megkaparintották. Fej-fej mellett haladt a két együttes, a THAC­­Vernevilnél elsősorban Szurcsik és Csics, míg az alsóőrsieknél Ament szórta a gólokat. Az utolsó három percben sikerült a vendéglátóknak három gól­lal elhúzni, ám két kiállítással nagyon izgalmas volt a véghajrá. A mérkő­zés végső pillanataiban csak négy tatai játékos játszott hat ellen, de a játék­­vezetők jókor fújták le a találkozót. Ezzel a győzelmével a TFíAC-Vernevil egy nagyon fontos találkozón jutott túl, ez lökést adhat nekik a következő nehéz ellenfelükkel sorra kerülő találkozókra. Szurcsik István:­­ Megtanultunk győzni! T. F. Női kosárlabda NB I/B, a rájátszás második fordulója Tatabányai KC - Diósdi TC 64-52 (33-24) Tatabánya, 100 néző. Vezette: Goika, dr. Virágh. TKC: Bakonyin­ (4), Joó (18), Ongrády (20), Tarnái, Cságola (14). Csere: Katona (2), Izsó (3/3) és Nagy £. (5/3), Patonai. Edző: Kovács Tamás. A mérkőzés alakulása: 3. p.: 4:4, 5. p.: 10:6,13. p.: 19:17, 25. p.: 40:30, 32. p.: 46:43. Két perces gólszünettel indult a mérkőzés, azután a hazaiak Cságola vezérletével lábrakaptak és némi előnyre tettek szert. Érdekes mó­don a vezetés a vendéglátókat bi­zonytalanította el, mert hosszú ide­ig fej-fej mellett haladt a két együt­tes. A félidő végére Ongrády magá­ra talált és ez elegendőnek bizo­nyult ahhoz, hogy megnyugtató ki­lenc pontos előnnyel térjenek pi­henőre a tatabányai lányok. A szünet után hullámzó lett a já­ték, a házigazdák többször is meg­nyugtató előnyt szereztek, de a lel­kes vendégek szívósan kapaszkod­tak. Ennek ellenére ha kicsit nyög­venyelősen is, de a TKC megnyerte az NB I/B-ben maradásért rende­zett rájátszás második mérkőzését is. Kovács Tamás: - Ez volt a fontosabb mérkőzés. Az első találkozó megnyerése után egy kicsit nagyobb teher nehezedett a lányokra, mivel hazai pályán mindenkép­pen nyerni kellett. A csapat jól oldotta meg ezt a feladatot. Végig vezetett a mérkőzésen és megérdemelten győzött. (Petrik) HÍRLAP 2 Óvatos tapogatózó játékkal kez­dődött a találkozó, ahol két alapo­san felkészült csapat kemény pár­harcára lehetett számítani. Elsősor­ban nagy taktikai csata folyt a pá­lyán. Aztán a hazaiak egyre jobban átvették a kezdeményezést és nagy­szerű védekezésüknek és kiváló tá­madójátékuknak köszönhetően a hazai gárda egyre nagyobb előnyre tett szert. A vezetés biztos tudatá­ban magabiztosan, ötletesen ját­szottak. Míg a másik oldalon a do­rogiak gólszerzési lehetőségeiket a jó napot kifogó Némethné sorra meghiúsította, így az első félidőt Komárom tekintélyes előnnyel zár­ta. Nem sokat változott a játékkép a második felvonásban sem, továbbra is a hazaiaké volt a főszerep, ők irá­nyítottak és az történt a pályán, amit Truckék diktáltak. A győzelem kivívásában döntő szerepe volt, hogy a komáromiaknak sikerült ki­zökkenteni a vendégeket a szokásos játékritmusukból, valamint a gyors dorogi szélsők indításait megakadá­lyozni. Szép, egyéni teljesítménnyel tették még szebbé és színvonalasab­bá a hazaiak a játékukat a szurkolók nagy örömére. A dorogiak ezen a mérkőzésen nem voltak partiba el­lenfelükkel és csak futottak az ered­mény után. Ezen a találkozón takti­­kusabb játékot nyújtó Komárom megérdemelt győzelmet aratott Csordás Árpád:­­Fegyelmezett csa­patjáték, nagyszerű védekezés. Minden játékosom betartotta a taktikai utasítá­saimat. A CSAPAT nagyszerű teljesít­ménye volt ez a győzelem. Buzási József:­­ Gratulálok Komá­romnak. N. Lakics Zsuzsa Női kézilabda NB II Magabiztos komáromi győzelem a megyei rangadón Komáromi AC - Dorogi SE 19-12 (10-5) Komárom, 150 néző. Vezette: Csatlós, Wohner. KAC: Nmethné - Kuti (1), Haris, Horváth (2), Pöhtl (3), Mohamé, Trulik (6). Csere: Szalay, Csordás G. (kapusok), Jókai (3), Bartalis (1), Zakor(2), Gyalog(1), Nagy T. Vezető­edző: Csordás Árpád. Dorog: Nyögér-Keserű (2), Tóth Sz. (6), Vajda (1), Kláris, Kohl (2), Falusi (1). Cse­re: Hídvégi, Márton, Varga Sz., Baumstark, Becsuk, Uitz. Vezető­edző: Búzási József. Kiállítás:­­, ill. 4. p. Hétméteresek: 2/2, ill. 1/0. Az eredmény alakulása: 5. p.: 3-1,15. p.: 5-2, 25. p.: 94,35. p.: 12-6,45. p.: 15-9, 54. p.: 18-10. A dorogi védelemnek ezen a mérkőzésen nehéz feladata volt Fotó: L. Z. Férfi asztalitenisz NB III Az Alfádat ismét tartalékosan játszott ATC Tokod - Alfádat 10 - 8 Végig szoros mérkőzé­sen nyerte meg a To­kod a megyei rangadót. Müller György és Bohony Péter ritkán látható színvonalas mérkőzést játszott egymással, me­lyet végül Bohony nyert meg. A döntő szettben 27-25re­ kiemel­kedett Takács Jenő teljesítménye, mind a négy mérkőzését meg­nyerte. A meccseket nyerték: ATC To­kod: Bohony Péter 3, Sádli Gyula 2, Vali Zsolt 2, Vincze Tamás 2, Sádli - Váli páros 1. Alfadat: Takács Jenő 4, Müller György 3, Takács - Szikszai páros 1. Férfi kosárlabda NB II, rájátszás Az Oroszlányi SE bírta jobban Oroszlányi SE-Bárdos DSK Tatabánya 81-71 (4740) Oroszlány: Jakab A. 19, Magyar 5, Jambricska 19, Burai 11, Beck 22. Csere: Jakab T. 5. Edző: Tóth László. BDSK Nemcsényi 3, Varga 15, Bognár 20, Hidi 18, Kanta 3. Csere: Szentirmai 4, Kéri, Petrák 1, Vakut 7. Edző: Jugo­­vics József. Az idei Oroszlány - Tatabánya pároscsatában négy mérkőzésből hármat megnyert a Bárdos Gimnázium DSK csapata, mégsem lehetett könnyű szívvel arra fo­gadni, hogy a tatabányaiak nyerik a szombati rangadót, hiszen a két társulat vetélkedése állandóan presztízscsa­tákat ígér. Talán csak az oroszlányiak állították biztosra, hogy ezt a meccset ők nyerik, hiszen számukra létkérdés volt a győzelem, hiszen csak akkor maradhattak remé­nyeik a továbbjutásra, ha Tóth Lászlóék minimum öt ponttal legyőzik a megyei riválist. A mérkőzésen eleinte a vendég Bárdos csapata veze­tett, ám Jambricskáék hamar feltámadtak és átvették az irá­nyítást. Az előnyhöz hozzájárult, hogy míg a vendégek emberfogással, a hazaiak zónával védekeztek. Ennek is köszönhették az oroszlányiak, hogy ők huszonhárom, míg a tatabányaiak mindössze kilenc büntetőt dobhat­tak a meccsen. Tovább nehezítette a Bárdos helyzetét, hogy az általában ponterős Hidi a meccs elején megsé­rült, és csak tíz perc pihenő után folytathatta a játékot. A Tatabányaiak számos alkalommal pontatlanul passzol­tak és dobtak, így törvényszerű volt, hogy a lepattanókat is kiválóan összeszedegető oroszlányiak elhúznak. A szünetben hétpontos különbség olykor négyre csök­kent, ám a Bárdos képtelen volt egyenlíteni, így Jugovics edző kénytelen volt beletörődni abba, hogy idén először­­ a legfontosabb pillanatban az Oroszlányi SE nyeri a két csapat viadalát Az akarati tényezők úgy hozták, hogy az OSE tíz ponttal le tudta győzni a Bárdost, így a két csapat helyet cserélt a rájátszás tabelláján. Az OSE feljött a máso­dik helyre. A továbbiakban az oroszlányiakra vár nehe­zebb feladat, hiszen két idegenbeli találkozó (a listaveze­tő Pápa és az Exkluzív otthonában) vár Tóth László csa­patára, míg a Bárdos hazai pályán fogadja a két riválist (április 15., 17 óra: Exkluzív, április 29., 17 ma: Pápa). A Bár­dos ilyenkor bánhatja, hogy Pápán a meccsek végéig ve­zetett, mégis veszített A rájátszás második­ helyére így el­vileg bármelyik csapat odaérhet Molnár József Harminchat órát kosaraztak a „Geóban” Hatodik éve annak, hogy valami egészen extrém cselekedetet visznek véghez a tatabányai Péch Antal Szakközépiskola és Gim­názium tanulói. Még az „öreg geósok’’ határozták el hajdanán, hogy a suli tanulói másfél napon keresztül hódolnak a kosárlab­da sportágnak, így április 7-én pénteken reggel fél nyolc tájban megtelt az iskola apró tornaterme, hogy tíz csapatban hatvankét diák kosarazzon. A tradicionális rendezvény szombaton este nyolc órakor eredményesen zá­rult. A srácok csak azt sajnálták, hogy a következő ilyen maratoni kosárder­bire csak egy év múlva kerítenek sort Sport Női röplabda NB II Majdnem bejött a jóslat Vértes Volán-Szombathelyi TK­­Tudor 3:1 (2, 21, 21, 13) vértes Volán: Pap, So­­mogyi, Herman, Tóth, Karsai, Dombi. Cserék: 'erling, Tihanyi. Edző: Ogonovszky Szilárd. A papírforma szerinti sima győzel­met várta Ogonovszky Szilárd csapatá­tól. A szombati találkozón ugyanis az a szombathelyi csapat látogatott a jó szériát produkáló tatabányaiakhoz, mellyel korábban még egyszer sem sikerült hazai győzelmet produkálni: Vasban 3:2-re a Volán, Tatabányán 3:1-re a TE győzött - Most valami azt súgja, hogy 3:0 lesz az eredmény, ám, hogy a hagyo­mány megtörjön, ezúttal mi gőzünk majd - mondta „Ogo”, aki feltehe­tőleg nem jár semmilyen látnoki tanfolyamra, sőt valószínűleg a jós­dákat sem látogatja túlzott rendsze­rességgel, mégis kishíján beletra­­fált a végeredményt illetően. Bizonyára Ogonovszky Szilárd most ért el arra a szintre, hogy - mint fiatal sportember - megis­merte az ugyancsak fiatal női spor­tolók lelkének világát, így ponto­san tudja, hogy mire képes a csa­pat, hogy milyen arányban győz majd a hétvégén a Volán. Mert ez a csapat ismét győzött, méghozzá nem is akárhogyan. Két szoros játszma nyitotta meg a mérkőzést, és ezekben a szettekben valahány­szor a Volán csapatának tagjai ihat­tak a siker képzeletbeli serlegéből. 25:20 és 25:21 után a maroknyi - ámde igen lelkes - Volán-tábor si­ma harmadik játszmát várhatott. Már csak azért is, mert Ogonovszky csapatának korábban inkább a má­sodik játszmában volt szokása meg­pihenni, és egy szettet az ellenfél­nek ajándékozni. Ezúttal azonban a harmadik játék volt kritikus. Amennyiben rapszodikusan ala­kult volna a helyzet, a tatabányaiak elkezdhettek tartani egy esetleges negyedik, sőt ötödik játszmától is. A szombathelyiek azonban - bár a harmadik szett az övék volt nem tudtak élni a Hermannék kínálta le­hetőséggel, így a negyedik játszmá­ban hengereltek a feléledő Voláno­­sok­. 25:13-mal nyerték a szettet, így 3:1-re a meccset. Ogonovszky edző jóslata tehát kishíján bejött, azon­ban ennek nem örül a tréner, aki jócskán leteremtette az olykor fele­lőtlenül röplabdázó tatabányai lá­nyokat. A lényeg azonban a győze­lem, és az, hogy a Vértes Volán meg­állíthatatlanul masírozik az NB I fe­lé vezető úton. Molnár József Vasárnap délután a Vité­zek junior rögbi csapata a Magyar Bajnokság má­sodik osztályában Szentesi 91-eket fogadta Eszter­a­gomban a rögbi pályán. A hazaiak tartottak az idősebb, tapasztaltabb ellenfelüktől és a lé­lektanilag fontos első célt sajnos a Szentes érte el. A félidő közepén azonban magukra találtak az esz­tergomiak és Molnár Tamás kapi­tány vezérletével a 22-es vonalig szorították a vendég csapatot és nagy nyomással kétszer is létszám­­fölénybe kerülve, előbb Fehér Sán­dor majd Köbli István is betört a cél­területre. Az eredmény 12:12 volt és úgy tűnt, sikerül a félidőre pont­előnyt kiharcolni. Ám a szentesiek ügyesen kihasználták a kicsit lazító juniorok hibáit és nyolc pontos ve­zetést szereztek. A második félidő­ben Szőlősi László edző négy posz­ton is cserélt, de a frissítés is kevés volt az egyre jobban legyengülő csapatnak és végül 32:12 vereséget szenvedtek. Mindenképpen pozití­vum, hogy a statikus pozíciókban nagyon biztos a csapat, a bedobá­sok valamennyi esetben sikeresek voltak, elsősorban Ródi Balázs kivá­ló labdarogásainak köszönhetően, és a zárt tolongás is biztosan meg­állt az ellenfél jóval súlyosabb csa­táraival szemben. Amiben javulni kell az a küzdő­szellem megtartása az utolsó másodpercig, és ez a na­gyon fegyelmezett, kőkemény vé­dekezést jelenti alapvetően, ami nem csak a fizikai állóképességet kívánja meg, hanem a lelki hozzá­állást is. A mérkőzés után a középisko­lai rögbi bajnokság nyitánya a Bottyán Szakközépiskola Feren­ces Gimnázium ütközet követke­zett. Kiváló meccset vívtak az isko­lák, a Bottyánosok elsősorban a védekezésre összpontosítottak, a ferencesek pedig a labda futtatá­sára. Mindkét gárdában rendkí­vül intelligens és határozott játé­kosok szerepelnek, és férfiasan, sportszerűen küzdöttek. Az ered­mény ezúttal 5:2 lett a Ferences Gimnázium javára, a diadaluk el­sősorban a több közös edzésnek köszönhető. Esztergomi­ Vitézek - Szentesi 91-ek 12:32. Játékvezető: Heckel. Esztergom Vitézek: 1. Juhász, 2. Bí­­ró, 3. Nagy Roland, 4. Köbli Péter, 5. Bódi Balázs, 6. Pfeiffer, 7. Varga, 8. Molnár Ta­más (kapitány), 9. Markó, 10. Fehér S., 11. Iván 71, 12. Köbli István, 13. Lévai Cs., 14. Mandusic, 15. Ardelán.­­ Tartalék: 16. Szórád, 17. Lakatos, 18. Kiss Viktor, 19. Glummerez. Rögbi NB II A frissítés sem hozott eredményt Ez a harcosság még a juniorokból hiányzik Fotó: RóTi