Komáromi Lapok, 1934. július-december (55. évfolyam, 53-103. szám)

1934-11-07 / 89. szám

3­934 november 7. S«P*0*R* Meg kellett hajolni a nagyobb tudás előtt. Füleki TC—RFC 3:0 (2:0). A KFC utóbbi időben feljavult és Csivrével m­egerősitett csapatát némi bizalommal kisértük Fülekre. Sajnos, reménységünk még csak kis mértékben sem vált valóra. Az FTC, amely legjobb csatárait nélkülözte, kitűnő napot fogott ki s az első félidő emberfölötti küz­delmében a maga javára döntötte el a mérkőzés sorsát. Hiába volt azután a KFC második félidei megfeszítő akarása , a szerencse, mint már annyi sokszor, most sem állt melléje és balszerencsés gól következtében megpecsételő­dött a csapat sorsa is. Az FTC már a mérkőzés elején nagy széltől támogatva, gólhoz jutott a Lukács révén. A KFC-t hallatlan pech üldözi, annál nagyobb azonban a fü­­leki kapus szerencséje. Enoch biztos gólnak látszó fejesét remekül védte, majd egymás után parírozta Csivre és Gleisza bombáit. A 30. percben Mihók III. közelről megszerezte az FTC má­sodik gólját. Szünet után úgy látszott, hogy a KFC-nek sikerül megváltoztatni az eredményt, de a hagyományos bal­­szerencse állandóan kisérte a csatárok lövéseit. Gleisza, majd Csivre holtbiz­tos helyzetekben kapuba lőttek. A 30. percben Ványa elnézett egy labdát , máris 3:0. Eredménytelen, de szép KFC fölénnyel ért véget a meccs Az első félidei kitűnő játéka folytán megérdemelte az FTC a győzelmet — Zupkó centerhalf és a csatársor uralta a mezőnyt. A KFC — mint ahogy minden újság elismeri — nagyon szépen játszott, de tudásban nem érte fel ellenfelét. Külö­nösen a közvetlen védelem — élén Ványával — tüntette ki magát, de a csatársor is megmutogatta tudását. A mérkőzés sorsát a két fedezetsor kö­zötti különbség döntötte el. A KFC-ben csak a szünet után Molnár állta meg a helyét A csapat különben ebben a felállí­tásban vett részt: Ványa — Csizmazia, Czirók 11. — Kuszola, Molnár, Hada­­nich — Langsádl, Czirók 111., Enoch, Csivre, Gleissa. Kupric bíró mindkét fél megelége­désére vezette a meccset. Az Egyetértés•Rapid a II. osztály őszi bajnokai A léleknélkü­li KFC 11 súlyos, 1:4(0:2) arányú vereséget szenvedett a friss Egyetért. Rapidtől. Pontosztozkodás (1:1) az NSC—KMTE mérkőzésen. Saját tudósítónktól. A II. osztály vasárnap befejezte az őszi évadot. A bajnokságot utolsó mérkőzése alapján teljesen megérde­melten hódította el az E. Rapid a fa­vorit KFC 11-től. Igaz, hogy a komplett KFC 11 -el szemben nehezebb lett volna a dolga, mert hiszen Hadanich, Mol­nár, Langsádl az első csapatban szere­peltek, m­íg Kugyelka érzelmi okokból nem vett részt a mérkőzésen. Az a lelkesedés és küzdeni akarás azonban, amely az E. Rapid min­den játékosát megszállta akkor, amikor 10 főre olvadt le az együt­tes, bizonyosan nagyobb játékerőt képviselő és szerencsésebb KFC- vel szemben is jó eredményhez juttatta volna az őszi bajnok­­csapatot. Egyénileg a győztes együttesből Dobis, a teljes fedezetsor, Malár és Zsiska tűntek ki. A KFC 11-ben csak Weisz volt tel­jes értékű játékos. Rajos mint tartalék­kapus három gólban benne van, de azért nehéz lövéseket is védett. A half­­sorban Reindl igyekezett, de nagyon egyedül maradt. A csatársor teljesen széteső, puha volt. Az első gólt Zsiska érte el, a máso­dikat Czám. Szünet után Malár bünte­tője Gallé fejéről esik a hálóba, ugyan­csak Gallé szerzi meg 11-esből a KFC 11 egyetlen gólát. Nem sokkal később Jankulár egy súlyos védelmi hibából belövi az E. Rapid negyedik gólját. Végeredmény 4:1 (2:0). A bíró nagyon jó volt, tervszerűség, áll ez különösen a KMTE- re. A munkáscsapat különben jól és keményen játszott, különösen a véde­lem. Legjobbjai: Bagócsi, Matasits és Krajczár II. A vendégcsapat mindvégig lelkesen és odaadóan küzdött és tech­­nikásabbnak mutatkozott, mint a KMTE. Dicséretet érdemel Varga, aki a mezőny legjobbjának bizonyult és nagy része van a döntetlen elérésében. Kívüle jó volt Drozdy és Trestyanszky. Veszély nagyszerűen bíráskodott. (w­ z) Gútai SE—Köbölkút 1:0 (0:0) A favoritnak tartott köbölkúti csapat csapkodó játék után a lelkesen játszó gútaiaktól nem egészen megérdemelt vereséget szenvedett. Az első félidőben Köbölkút volt fölényben, de Guta szí­vósan védekezett. Egy tizenegyes az esemény, de Révész kivédte. Félidő után Guta erősen belefeküdt, Köbölkút csak némelykor veszélyeztetett, de a gútai védelem jó. A mérkőzés végén Gúta Kornerből Bereznay révén meg­szerezte a győztes gólt. A GSE-nél az egész csapat lelkesen játszott. Kitűntek: Révész, a két Bereznay, Takács, Nagy és Tar. Köbölkútnál Újházi, Goldstein kapus és Jurik. Nemcsók bíróval mind­két fél meg volt elégedve. A szerkesztésért a főszerkesztő a­­ felelős. Lapkiadó: Spitzer Béla. Nyomatott Spitzer Sándor könyvnyom­dá­­jában. Komárom. KMTE— Nagymegyeri SC 1:1 (1:0) A nagymegyeri csapatnak végre si­került egy pontot hazavinni Komárom­ból még­pedig teljesen megérdemelten. A munkáscsapat támadásaival kezdődik a mérkőzés, eredményt azonban nem tud elérni, mert a vidékiek védelme, élén Vargával, kiváló munkát végez. Majd az NSC is támad, de a csatárok mindent elügyetlenkednek, egyedül Drozdy veszélyes. A vezető gólt a KMTE éri el egy túl szigorú 11-es ér­tékesítésével Bagócsi révén, de a má­sodik félidőben Drozdy kiszökik és éles lövéssel kiegyenlít. Hiábavaló a munkáscsapat küzdése, a megyeriek védekezésre szorítkoznak és nagy EMTE fölény jegyében döntetlenül végződik a mérkőzés. A játék érdekes és eléggé változatos volt, de hiányzott belőle a »KOMAROMI LAPOKc 5 oldal. Apró hirdetések. Eladó egy kis kert, az Erzsébet­­szigeten. Cím a kiadóhivatalban. 379 raktára Sratislava, K­ivitelart 32. Töri­érayfeeasés (§) Háziúr és bérlő harca. Mihnya József csuzi soffőr bérlője volt Mihács Pálnak. Mihács Pál a lakásbért köve­telte lakójától, de a soffőr arra az ál­láspontra helyezkedett hogy ő már ki­fizette a lakbért. Egyizben a kocsmába mentek, hogy ezt a fontos ügyet meg­beszéljék. Mihács hevesen kérte a lak­bért, a lakó annál hevesebben utasította vissza a követelést. Belekeveredett az ügybe Mihnya öccse is, aki bátyja vé­delmében összeverekedett a háziúrral. Mihnya József úgy tett pontot a nehéz ügyre, hogy egy pohárral fejbevágta házigazdáját, amire azt elöntötte a vér. Törvényszéki tárgyalás lett a dologból. A háziúr sebe súlyos volt, a soffőr jo­gos felháborodását hozta fel mentségül. Kétheti fogházat kapott. (§) A férj, aki hamis tanukat ke­res felesége ellen. Különös családi pörösködésben ítélt a komáromi bíró­ság. Édes Vilmos marcelházai munkás el akart válni a feleségétől. Megfelelő okot azonban nem talált s elhatározta, hogy hamis tanukat szerez. Felbiztatta Komáromban Filipár Rókust, Buga Vil­most, Szalay Istvánt és Figura Józsefet, akiket állítólag arra akart rávenni, hogy vallják azt, hogy feleségével viszonyuk volt, sőt azt is, hogy feleségének még sok más férfival volt viszonya. Ezt a módot tartotta leghelyesebbnek Édes Vilmos a válóperre. A tárgyalás előtt való napok egyikén azonban a négy tanú megjelent a bíróságon s feljelen­tést tett Édes Vilmos ellen, hamis ta­­nuzásra való rábirása miatt. Édest a bíróság beidézte, de Édes kereken ta­gadott s azt mondta, hogy egy szó sem igaz a vádaskodásból. Édes hosszú művének mondta az egész hadjáratot, azért, mivel nem adott barátainak elég bort. A tanuk egyrészt terhelően val­lottak tovább is Édes ellen, de maguk is bevallották, hogy az ötszáz koronát, amit Édes a hamis tanuzásért adni akart, nem hitték megkapni. A bíróság nem talált elegendő s megnyugtató terhelő bizonyítékot Édes ellen s a vád alól felmentette. (§) Egy maradékbirtok epilógusa, Vestelár József maradékbirtokos ügye már másodízben foglalkoztatta a komá­romi bíróságot. Vestelár József, jelen­leg prágai lakos, hivatalnok-ember, annak idején maradékbirtokot kapott Ipolyság mellett. A gazdálkodás nem sikerült, Vestelár nem értett a birtok kezeléséhez s így a birtokos csődbe ment. Kényszeregyezséget kért s mint ilyen, letette a vagyontalansági esküt. Hitelezői ezt kifogásolták, mivel a hite­lezők szerint Vestelárnak még kétszáz­ezer korona kinnlevősége volt s így a hitelezőket hetvenezer koronával káro­sította meg. A komáromi bíróság már egyizben tartott tárgyalást ezügyben s az ügyészség a vádat elejtette. Egy pótmagánvádló azonban uj eljárást in­díttatott Vestelár ellen. A terhelt nem érezte magát bűnösnek, mivel az a bi­zonyos kinnlevőség szerinte nagyon bizonytalan volt s igy esküjét jóhisze­műen tette. Mivelhogy megnyugtató terhelő bizonyíték fel nem merült, a biróság a maradékbirtokost felmentette. (§) A vőfély, aki rendtörvényes pörbe keveredik. Rendtörvényes pőre keletkezett Petrás István vámosladányi lakosnak. Petrás egy lakodalomban nagy szerepet vitt: vőfély lett. Mint ilyen, csakhamar felöntött a garatra a a kálnai uccán kiáltozni kezdett Nem egészen a lakodalmi népszokáshoz hí­ven, a szovjetuniót éltette s erőteljes kifejezéseket használt a köztársaság ellen, ugyanekkor hatalmas Istenkárom­lásba keveredvén. Feljelentették. A bí­rósági tárgyaláson azzal védekezett, hogy erősen leitatták, még a kalapját is elvesztette, a kerékpárját is csak másnap adták vissza neki a község­házán. Kihágásban mondották ki bű­nösnek s 100 koronára ítélték. — Egy teljesen újonnan épült, adó­mentes, 2 szobás ház kényelmes mel­lékhelyiségekkel szabad kézből eladó. Érdeklődni lehet Eötvös u. 48/B alatt Ára 6— K5. Kapható a Spitzer-féle könyvesboltban Komárno—Komárom. éleimm /tf/ísBm&mi f 'YY'-GQ^Cyi Wcw-aS OJz cMiqö^ ei (psnvi^ÍKaj* aJ^ässaJ eqi/7 fejcUkq nuLcj • V í-Uc C&sOTg , _ _ . , . Ára 2880— Ke. — Kapható a Spitzer-féle könyvesboltban Masaryk­ u. 29. i nyikt tér. Köszönetnyilvánítás. Mindazoknak, akik felejthe­tetlen halottunk Simon János temetésén megjelentek, virágot, koszorút küldöttek, vagy rész­vétüknek más módon kifejezést adni szívesek voltak, ezúton mondunk hálás köszönetet. Komárom, 1934. nov. 7. 378 A gyászoló család.