Komáromi Lapok, 1935. január-június (56. évfolyam, 1-51. szám)

1935-03-20 / 23. szám

1935. március 20. T I ­»KOMÁROMI LAPOK« S*P»0«R*T A Ligeti felett aratott 2:0 (0:0)-ás győze­lem után már csak rosszabb gólarány választja el a KFC-t a PTE, AC Nitra és ZTE-tól. A Ligeti 10 emberrel állt ki, remekül védekezett, de a második félidő nagy nyomását nem bírta ki. Kovács és Virágh a gólszerzők. — 2000 néző. — Saját tudósítónktól. — A KFC bravúros ruttkai győzelme ■ hihetetlen fokban megnövelte a Ligeti elleni mérkőzés iránti érdeklődést. Pedig az időjárás ugyancsak nem ba­rátja a KFC-nek. Egész héten kellemes napsütétes idő volt, pont vasárnapra borult be az ég és süllyedt le a hő­mérséklet, így is 2000 néző szoron­gott a pálya körül, amikor az ellen­felek — a Ligeti fekete nadrágban és fekete sávos fehér trikóban, a KFC a megszokott lilaujjasban és fehér nad­rágban — kifutottak. Kapuválasztás után kitűnik, hogy a vendégcsapatnak csak tíz tagja van. A tizenegyedik játékos, a ka­pus Hábernek ugyanis útközben elveszett az igazolványa, tartalé­kot pedig nem hoztak magukkal. A Ligeti szentélyének őrzése Müllernek a feladata lesz. De a KFC felállításában is van egy kis meglepetés. A ruttkai mérkőzésen megsérült Enochot ugyanis nem merte beállítani a vezetőség, s helyébe Pap­­penschellert, az új bécsi játékost tette. Felállítások: KFC: Ványa, — Csizma­­zia, Czirók, — Kuszola, Vitálos, Simon II. — Csivre, Sass, Virágh, Papp, Kovács, Ligeti, Müller, — Meidlinger, Hédi, — Kocsis, Vinkovics, Elschek — Story, Michalovics, Unger, Lakatos. Tizenegy játékossal tíz ellen küz­deni természetesen előnyt jelent, olyan előnyt, amelyet a Ligeti sem adhat a mai KFC-nek. Az első félidőben — sajnos — ez a különbség nem mutat­kozott meg az eredményben, sőt még a játékban sem. A komáromi csatársor ötlettelenül és bámulatosan puhán funk­cionált s az egy Virágh kivételével minden közelharcot messze elkerült. Majd pedig ha az egyébként jól mű­ködő fedezetsor kissé átengedte az ellenfél csatárait, hátul a két hátvéd követett el hajmeresztő helyezkedési és rúgási hibákat. Lanyha az egész félidő. Virágh szép kapufa fejese és Csivre boszantó ügyetlenkedése az egyetlen eseménye. Szünet után élénkebb a KFC csatár­sora. Vitálos jobbnál-jobb labdákkal küldi állandóan előre, úgyhogy a Li­geti teljesen a védelembe vonul. A 10. percben szép akció pereg le: Kuszolá­­tól Sass kapja a labdát, Virághoz pas­­­szol, aki kapásból továbbítja Kovács­nak. A szélső a tizenegyes táján erős lövést ereszt meg. A labda a megle­pett és későn vetődő Müller hasa alatt jut a hálóba. Óriási taps fogadja a vezető gólt. Müller most előremegy csatárnak, helyére Meidlinger áll be. A kapus­ center kezdés után a balszélen lerohan, lövésnek is kitűnő beadását Ványa bravúros előrerepüléssel kiök­lözi. Ettől kezdve azonban a Ligeti teljesen eltűnik, illetve a térfelébe szorul. A 4. számú kapus és a héttagú védelem menti is, ami menthető. (Csivre két remek lövése is eredménytelen.) Végre a 40-ik percben szép fejesak­cióból Virágh szintén fejjel küldi a labdát védhetetlenül a hálóba. A má­sodik és utolsó gólja a mérkőzésnek. A győzelem feltétlenül megérdemelt, bár a KFC közel sem mutatta azt a játékot, amit a nyitrai meccsen és az edzéseken lát­tunk tőle. Nagy hibákat kellett tapasz­talnunk a közvetlen védelemben és a csatársorban. Hátul csak Ványa volt megbízható, a Czirók—Csizmazia hát­védpár ijesztő hibákat követett el. Ta­lán az előbbi volt egy fokkal jobb. A­­ csatársor nagyon megérezte a szorgal­mas és rámenős Enochot. Különösen a két összekötő volt puha. Virágh csak a második félidőben volt igazi center. Erélye nagy érték. A szélsők közül Kovács volt a jobbik, de elhanyagol­ták, míg Csivre sokat volt játékban, de szeleburdiskodott. Különben ő adta le a legszebb lövéseket. A fedezetsor most is megbízhatóan látta el feladatát. A sorrend ez: Vitálos, Simon­­/., Kuszola. Kár, hogy a szélső balfok nem gon­dolnak eleget a csatársor támogatására. A vesztes csapat 10 emberrel is ki-ki mutogatta orosz­lánkörmeit. Természetesen a védeke­zésre rendezkedett be elejétől fogva. Ez a módszer sokáig be is vált, de amikor Meidlinger állt be a kapuba, akkor már csak a szerencse mentette meg a Ligetit a súlyosabb vereségtől. Egyénileg a két hátvéd, Hédi és Meid­linger, valamint Vinkovics centerhalf tűnt ki. Müller a kapuban csillogtatta képességeit — a csatársorban azonban emberére talált Vitálosban. Michalec bíróról sem elfogultságot, sem téves ítélkezést nem jegyezhetünk fel, pártatlanul jó volt. (véső.) Dimaváros-KSE 11 3:1 (10). Aki látta a Dunaváros múltheti fö­lényes győzelmét a köbölkutiak­ ellen, az előtt nem volt meglepetés az ÉSE 11 ellen elért szép eredmény. A teljesen újjászervezett Dunaváros minden eről­ködés nélkül simán verte a széteső és lélektelenül játszó ÉSE 11-t. A mérkő­zés kapkodó játékkal kezdődik, de hamar kitűnik a Dunaváros fölénye, mely azonban eredménytelen. Az ÉSE- nek volna alkalma a gólszerzésre, de még egy túl szigorú 11-est sem tud értékesíteni, míg a Dunaváros szép gólt ér el Ács II. révén. A második félidőben állandósul a komáromi csa­pat fölénye, aminek eredménye újabb két gól. A mérkőzés végén megsérül az egyik BSE játékos, de a csonka csapatnak is sikerül az eredményt szé­píteni 3:1-re. A góllövők : Ács II. (2), Paulik II., ill. Toldi. A jobb footballt a Dunaváros játszotta, lelkesen küz­dött, de feltűnően gyenge csapatrésze a fedezetsor. Tetszett: Ács II., Papp, Paulik II. és Röbic, míg az ÉSE-ből talán csak a sokat dolgozó Toldit le­het kiemelni. Egyébként a vendég­csapat nagyon gyenge napot fogott ki, akárcsak a bíró, Zobel. —b—u. Örsujfalun, az ÖSK a KMTE csa­patát látta vendégül és azt szép játék­kal, nagy fölény után 5:1 (2:1) arány­ban legyőzte. Divíziós eredmények: Vas—ZTE 2:1 (0 0), Füleki TC—FC Vrútky 8:1 (5:1), SK Bratislava—PFK 3:1 (1:1), TTS-AC Nitra 1­0 (1­0). Vasárnapi divíziós műsor: Zó­lyom: ZTE - KFC, Pozsony: Vas - PFK, SK Bratislava—TTS, Nyitra­, AC Nitra —Füleki TC, Ruttka, FC Vrútky— Ligeti. Csütörtök délután nagy tréninget tart a KFC. A Zólyomba készülő első és a Komáromban első bajnoki mér­kőzését játszó második csapat fog egymás ellen kiállni. — Dr. Pajor szanatórium és víz­­gyógyintézet Budapest, VIII. Vas u. 17. Szanatóriumi és kórházi osztályok­kal napi 8.— P-től. Az új Rheuma osztályon pöstyéni iszappakkolások. Fizikotherapia i Zander. Orthopod gyógytermek. Rádiumkezelés. Ente­­rocleaner (bélfürdők). — Bentlakó- és bejáró betegek kezelése. Szívbetegek vizsgálatára elektrokardiograph, ke­zelésére speciális gyógymódok. Szén­savas és oxigénfürdők. Legmoder­nebb aszhma kezelés. Anyagcsere vizsgálat. A sebészeti osztály látvá­nyosságszámba menő műtőtermeiben kozmetikus plastikai operációk is vé­geztetnek: emlőplastika, orrkorrectio, arcmegfiatalítás, ránceltüntetés stb. Urológiai osztály. Szülő osztályon 10 napos legmérsékeltebb átalányárak. A szerkesztésért a főszerkesztő a felelős, Lapkiadó: Spitzer Béla. Nyomatott Spitzer Sándor könyvnyomdá­­jában, Komárom. 6. oldal Meghívó. A Komáromi Első Hitelintézet 89. évi rendes közgyűlését saját üzleti helyiségében 1935. április 7-én délelőtt 11 órakor tartja, melyre a társaság részvényeseit tisztelettel meghívja az Igazgatóság. Tárgysorozat: 1. Az 1934. évi mérleg és nyereség-veszteség számla elő­terjesztése a vonatkozó igazgatósági és felügyelőbizottsági jelentésekkel. 2. Az igazgatóság és felügyelőbizottság felmentése. 3. Határozathozatal a tiszta nyereség felosztása tárgyában. 4. Az alapszabályok 25. §-ának módosítása. 5. Esetleges indítványok. Komárno, 1935. március 14. Ezen közgyűlésre a t. részvényesek azon figyelmeztetéssel hivatnak meg, hogy csak oly részvényes gyakorolhatja akár saját személyében, akár meghatalmazottja által szavazati jogát, aki részvényét a közgyűlést megelőző nap, vagyis­­ évi ápri­lis 6-án déli 12 óráig a társaság pénztáránál, vagy a Bratislavai I. Takarékbanknál, Bratislavában letette. Legszebb tavaszi női kosztümök és köpe­nyek a legújabb pá­risi és londoni szöve­tekből és­ divat sze­rint a legolcsóbban =­ Csonkánál Olcsó árak! Klapkatér 9. 292 Felhívás. A Bátorkeszi Keresztény Hitelszövetkezet felszámolás alatt állván, felhivatnak a hitelezők, hogy követe­léseiknek leendő érvényesítésére e hirdetés harmadszori közzé­tételétől számított 6 hónap alatt a felszámoló bizottságnál jelentkezzenek. Bátororé Kely—Bátorkeszi, 1935. március 15-én. 87 A felszámoló bizottság.