Komáromi Lapok, 1935. július-december (56. évfolyam, 56-103. szám)

1935-09-04 / 71. szám

1935. szeptember 4. ^L »KOMÁROMI LAPOK« Az első 45 perc eldöntötte a mérkőzés sorsát. KFC-FC Vrsttky 2:1 (2:0) Megérdemelten győzött a KFC, de a ruttkaiak re­mek finiséből majdnem meglepetés született. Gól­lövők: Drózdy, Csukás illetve Hochleutner. 1600 néző — Saját tudósítónktól. — Óriási hőségben, 1600 főnyi közön­ség előtt folyt le a KFC harmadik divíziós mérkőzése, amely végre ko­máromi győzelmet hozott. Leszögez­hetjük mindjárt azt is, hogy ez a győzelem csak az első félideji nagy­szerű játék alapján megérdemelt s bár a gólarány nem fejezi ki az ekkor tapasztalt fölényt, mégis szerencsés­nek mondható. A ruttkai csapat ugyanis még a nagy együttesektől is ritkán látott olyan remek finisbe kezdett, hogy minden percben félni kellett a ki­egyenlítéstől. A KFC pedig ugyanek­kor teljesen megváltozott, kapkodott s csak védelmének hidegvére mentette meg a biztos vereségtől. A csapatok a következő összetételben álltak fel: KFC: Langsadl, Virágh, Hadanich, Weintraub, Vitálos, Simon III., Dróz­dy, Csukás, Kadlec, Sass, Gleisza. FC Vrutky: Blahota, Sekerka, Koz­ma, Berényi, Gábor, Holma, Tardaj, Skovira, Seidl, Hochleutner, Jung. A mérkőzés heves KFC támadással indul, Sass ügyesen játszik össze Gleiszával, de a ruttkai védelem szépen tisztáz. Glei­sza két ízben is szépen elfut, de be­adásra már nem jut az erejéből. A 15. perc meghozza a komáromiak első gólját. Vitálos Csukáshoz ad, az összekö­tő Drozdyhoz továbbítja a labdát, aki a l­i­osról váratlan, erős lö­véssel megszerzi a vezetést. 1:0. A 20. percben a rullkai jobbszárny lerohan, a szélső beadása Virágh fe­jéről majdnem a hálóba jut, de Langsádl ügyesen lehúzza. Most vál­tozatos mezőnyjáték alakul ki, amely­nek végén Tardai kapufát lő. A 30. percben Kadlec egyedül ki­tör, lövőhelyzetbe kerül, de Koz­ma a 11-es táján csúnyán felrúg­ja. Kiáltó 11-es, de a bíró sípja is érthetetlenül csendes marad. A labda az esés következtében Gleiszához pattan, a szélső szé­pen középre íveli, pont a felálló Kadlec elé, aki Csukás elé tálal­ja. Csukás hatalmas bombája a ruttkai kapu bal felső sarkában kől ki. 2:0. Leírhatatlan örömmámor tölti el a közönség sorait a második gólra. Kezdés u­tán majdnem még egy gól esik. Kadlec 16 méterről a kapufát találja el. Esemény még, hogy Tar­dai üresen hagyva majdnem veszély­be hozza a KFC kapuját, de a bíró szerencsére lesállás miatt megállítja a játékot. A második félidő is úgy indul, hogy még néhány komáromi gól fog esni. Gleisza—Kadlec—Gleisza—Sass a labda útja, de az összekötő üres helyzetben a labda mellé rúg. A KFC ezzel el is lőtte a puskaporát és teljesen átengedi a teret az éledő ruttkai csapatnak. Különösen a bal­szárnya veszélyes, de Jung élesen a kapu mellé lő. Még egy pillanatra észbe kap a KFC: Gleisza jól ad be, de most Csukás nem éri el a labdát, majd gyönyörű Kadlec—Sass akciót ront el Csukás. Ruttka egyre erélyesebben harcol. Gábor 31­ méterről hatalmas bombát ereszt meg, de Langsadl szép stílus­ban ment. A 16. perc megérdemelt gólhoz juttatja a vendégcsapatot. A KFC kapuja előtt nagy kava­rodás támad és Hochleutner a résen belövi a labdát. 2:1. A KFC-t még jobban megzavarja a bekapott gól s minden percben tar­tani kell a kiegyenlítéstől. Weintraub két ízben is a kapu torkából kapa­rássza ki a labdát, majd Seidl nagy lövése a kapufáról pattan ki. Az egy­re növekvő izgalmat csak fokozza a bíró által megtorlatlanul hagyott dur­­váskodások, amelyekből főleg a ven­dégek veszik ki a részüket. Nagy meg­könnyebbülés, amikor a bíró a mér­kőzés végét jelzi. A győztes komáromi csapat játéka két teljesen elütő rész­re oszlik: az első félidőben nagyvo­nalú játékot mutatott be minden tag­ja, a második félidőben viszont tel­jesen visszaesett, nem bírta az ira­mot. Most már úgy látszik, kezd együtt lenni a csapat, de a kondíció­ja sürgős feljavításra szorul, mert régi igazság, hogy minden mérkőzés kétszer 45 percig tart. Az eredmény egyébként reálisnak tekinthető, mert a KFC nagyobb fölényben atott az első félidőben, mint a ruttkai csapat a másodikban. A vesztes ruttkai együttes mai játéka után érthető a ta­vaszi eredmény, amikor a KFC 4:0-ás vezetés után éppen hogy győzni tu­dott 4:3-ra. Úgy látszik, hogy ez az együttes tisztára a finisre van felépít­ve. Elmondhatjuk, hogy ez a taktika, — legalább is a vezető csapat közön­ségének idegállapota szempontjából — nagyon jól bevált. Az izgalmat a KFC örvendetes jó kezdése mellett a ruttkaiak finise okozta. Egyénileg Simon 111., Vitálos, Zladan­eh és Kad­lec emelkedett ki a KFC-ből, mert mindegyik egyenletes, jó játékot pro­dukált. Csak az első félidőben mu­tatott teljesítmény alapján dicséret illeti meg Sasst, Drozdyt, Csukást és Weintraubot is. Gleisza tíz percig volt jó, azután lélektelenül szemlélte a többiek küzdelmét, Virágh pedig jóval alatta maradt eddigi teljesítményei­nek és amellett lassú és sokat dur­­váskodik. Langsadl megbízhatóan lát­ta el feladatát, de túlságosan nehéz dolga nem volt. Az FC Vrutky legjobb játékosait a csatársorban találjuk: Tarhajt, Jun­­got és Hochleutnert. A fedezetsorban nagy csalódást keltett Gábor középfe­dezet. A közvetlen védelem sokszor nagyon könnyen zavarba jött, sok­szor viszont fölényesen szerelt. Leuchter bíró hibája, hogy egy ki­áltó 11-est nem adott meg a KFC ja­vára, egyébként jól vezette a mér­kőzést. (véső) A mérkőzés nélkülözte a múltban tapasztalt szép játékot. Kitűnt: Szi­­gethy, Molnár, Kacz és Benkő, vala­mint Jankulár és Marton. A bírónak könnyű feladata volt. A II. osztályú Bíró, Nagy. A két helybeli riválist rögtön a baj­nokság elején szembeállította egymás­sal a sorsolás. A mérkőzésből a jobb csatársorral rendelkező KFC került ki győztesként. Az első félidőben már bebiztosíthatta volna magának a két bajnokságban­ pontot a KFC, de a bíró két gólját nem adta meg lesállás címén, Kacz pedig egy 11-est nem tudott értékesí­teni. A második félidőben a jobb fizikumú E.­Rapid jó helyzetekbe ke­rült, de Szigethy a kapuban biztosan működött. Egy szép lefutásból Bolton szerezte meg a KFC győztes gólját. (Az elsőt Benkő rúgta, míg az E.­­Rapid részéről Kugyelka volt eredmé­nyes.) Mi lesz vasárnap, szept. 8 án ? Zólyomban: KFC—ZTE. Pozsonyban: Füleki TC—Vas. Ruttkdn: SK Zsilina—FC Vrutky. Érsekújváron: Ligeti—ÉSE. Pöstyénben: TTS—PFK. A divízió vasárnapi eredményei: ÉSE - SK Zsilina 4:3 (1:2). PFK—Ligeti 7:1 (2:0). FTC-ZTE 2:0 (2:0). Vas­a­S 0:0. KSC 11- 2:1 -E. Rapid (1:1) 1644/1935. Rada obec Hetína. VyMáska. — Rada obca Hetína uvádza na verejnú známosf, ze dna 8. sep­­tembra 1935 popol. o 4 hodine v obecnom dome verejnou ústnou drazbou prenajme obecnú vyhriu na dobu 1. I. 1936 — 31. XII. 1941. Drazobné podmienky v obecnom dome sú vylozené. Hetin, 1. IX. 1935. Obecná rada. Hirdetmény. Hetény község tanácsa­­ köz­tudomásra hozza, hogy a községi kovácsmühelyt 1935. évi szeptember hó 8-án d. u. 4 órakor a községházán nyilvános szóbeli árverésen 1936. I. 1. — 1941. XII. 31-éig terjedő időre bérbe adja. Az árverési feltételek a községházán meg­tekinthetők. Hetény, 1935. IX. 1­262 Községi tanács. 5 oldal. Nagymegyeri SC— Dunaváros 3:1 [2:0] Bíró, Zobel. Igen erős mérkőzést vívott Nagy­­megyeren a két csapat, amelyből a szerencsésebb Nagymegyer került ki győztesként. A Dunaváros védelme már az első 7 percben két gólhoz se­gítette Nagymegyert. A gyorsan be­kapott két gól a Dunavárost egy időre letörte, de fokozatosan feljavult úgy, hogy a félidő vége felé már fö­lénybe is került. A második félidő­ben még jobban kitűnt a Dunaváros fölénye, de csak Mészáros II. ér el egy gólt. Továbbra is támad a Duna­város, de védelme hatalmas hibájából Nagymegyer ismét gólhoz jut. A Dunaváros védelme teljesen cső­döt mondott. Tetszett Mészáros II. és Paulik III. A nagymegyerieknél vi­szont a védelem önfeláldozó munkát végzett. Kitűnt Varga és Rigó. A bíró egy hibától eltekintve jól vezette az erős mérkőzést. Gutai SC—KMTE 3:1 (2:0). Biró Hochreuter. A bajnoki startnál meglepetésszerű vereséget szenvedett Gután a KMTE is. A csapat a beígért új játékosok nélkül állt ki s egy pillanatig sem tudta kétessé tenni az eredményt. Szinte egyetlen egy játékos sem muta­tott mást, mint szezon eleji formát. A mérkőzés végén a bíró kizárta Polham­­mer kapust tiszteletlen viselkedés miatt. A Gutai SC lelkesen és nagy igye­kezettel küzdött Bereznay vezérlete mellett. Mindhárom gólt a tehetséges komáromi játékos szerezte, míg a KMTE-t Pálffy rúgta. A divízió állása a harmadik forduló után:* Gól S­in# -4—*o -j- b -22 “ N 2 O *N xn Sig « .O Q. C 2 uj - < ^ c2 1. PFK3 2 — 1 14:7 4 2. KSE3 2 — 1 8:5 4 3. Zólyomi TK3 2 — 1 5:4 4 4. Füleki TC3 2 — 1 5:4 4 5. Zsolnai SK3 2 — 1 7:6 4 6. TTS3 1 1 1­3:2 3 7. FC Vrutky3 1 — 2 4:6 2 8. Ligeti SC3 1 — 2 5:10 2 9. KFC3 1 — 2 2:5 2 10. Vas SK3 0 1 2 3:7 1 A szerkesztésért a­­ Sszerkesztő a felelős. Lapkiadó: Spitzer Béla. Nyomatott Spitzer Sándor könyvnyvmilíc­iában. Komárom. 1 % «ara Az alanti művek propaganda kiadásai, ameddig a készletem tart, leszállított árban kaphatók: Jókai: Aranyember . . . 25’— Kő Rákosi: Elnémult harangok 9’— Ke­lj Mind a három mű megrendelésénél a­ Korhadt fakeresztek 9‘— Kő Spitzer Sándor könyvesboltja Masaryk-ucca 29. sz. vidékre bérmentes szállítás!