Komáromi Lapok, 1937. július-december (58. évfolyam, 53-104. szám)

1937-09-08 / 72. szám

1937. szeptember 8. SPORT KOMÁROMI LAPOK Csak az utolsó félpercben tudott kiegyenlíteni Fülek KFC-Füleki TC 1:1 (1:0) A divíziós bajnokság negyedik for­dulója ismét bővelkedett meglepeté­sekben. Az egyiket a KFC szállította, mert a tavalyi bajnokcsapattól, még­hozzá annak otthonában elrabolt egy pontot. A KFC ez idei »szerencséjé­hez« tartozik, hogy az utolsó fél perc­ben sikerült Füleknek a kiegyenlítés, s ezúttal az egyik bajnoki pontot megtartania. A nem várt füleki dön­tetlen különös jelentőséggel van most vasárnapi fordulóra, amikor a a KFC­­ ősi riválisával, az ÉSE-vel kerül sz­embe Komáromban, önbizalmat ad a játékosoknak és reményt a szur­kolóknak, hogy talán az ÉSE elleni harc sem lesz siker nélküli. Fülekre az előre jelzett felállítás­ban utazott a KFC: Szigethy, Hada­­nich, Czirók, Molnár, Vitálos, Bok­­rossy, Racz, Ivicsics, László, Tóth, Drózdy. Rögtön a mérkőzés elején igen nagy lelkesedéssel veti magát bele a já­tékba a komáromi csapat és a kis­számú közönség legnagyobb megle­petésére már a 12-ik percben ered­ményt is ér el. Az FTC kapuja előtt nagy kavarodás támad, László, majd Tóth rúgja a labdát, de visszapatta­­nik, míg végül is Ivicsics megtalálja a rést és 1:0-ra vezet a KFC. Tovább is a KFC a támadó fél, de csatárso­rának nem megy az összjáték. A 30-ik percben azonban lábra kap a fülesd csapat is és csatársora sok kellemet­len helyzetet teremt a komáromiak kapuja előtt. A KFC védelme azon­ban emberfeletti munkát végez és minden támadást halálos biztonság­gal ver vissza. Szünet után megint a KFC a kezdeményező, de csatárainak nem nagyon megy a lövés, vagy ha sikerül, akkor az FTC kapusa ment. A félidő közepén megismétlődik az előbbi eset: támadásba megy át a fü­leld csapat és valósággal kapujához szögezi a lila fehér együttest. Ez azon­ban nem rejtel néha nyolc emberrel is védekezni s már úgy látszik, hogy mind a két pont Komáromba kerül, amikor a mérkőzés befejezése előtt fél perccel Mihók bombalövése utat ta­lál a hálóba. Már annyi idő sincs, hogy a csapatok felálljanak a kez­déshez, amikor a bíró a mérkőzés végét jelzi. A KFC csapata ezúttal­­ ellen­tétben legutóbb mutatott játékával igen nagy lelkesedéssel és akarással játszott s igyekezett kihasználni azt a letörést, amit a Füleki TG-ban az utóbbi napok eseményei előidéztek. Egyáltalán nem respektálta nagynevű­­ ellenfelét s ha történetesen jobb nap­ja van a csatársorának, úgy most egy nagyszerű győzelemről számolhat­nánk be. Legjobb része a Szigethy, Hadanich­, Czirók közvetlen védelem volt, amely egy pillanatig sem ingott meg. Csu­pán a szerencse hagyta el az utolsó pillanatban. Igen hasznos munkát vég­zett a fedezetsor, amelyben Vitálos kitűnő érzékkel rombolta szét az el­lenfél támadásait. Nagyszerű társakat talált ,a két szélső fedezetben, Bokros­­syban és Molnárban. A csatársornak nem ment az összjáték, a nagy füleki nyomás idején, pedig csak három em­berrel támadott, de így is sokszor ve­szélyeztette a füleinek kapuját. Lel­kes játékáért e sor minden tagja di­cséretet érdemel,­­ Ivicsics külön a döntetlent jelentő gólért. Győzelem a bajnokcsapat felett EDSC—Galántai SE 3:1 (1:1) Nem várt szép győzelemmel lepte meg hí­veit az Egyetértés DSC, hisz nem kisebb ellenfelet gyűrt maga alá, mint­­ a déli kerület bajnokát és a ma­gyar kupa küzdelmek egyik filmlistá­ját. A győzelem minden tekintetben megérdemelt volt és már ott dőlt el a komáromi együttes javára, amikor az első félidő vége felé Holub, az el­sőrangú galántai középfedezet szem­héja telek­ sérülést szenvedett és lo­vas­!) nem is vett részt a játékban. Tíz emberrel a galántai együttes már nem volt egyenértékű ellenfél és még örül­het, hogy nem súlyosabb vereséggel hagyta el a pályát. A győztes csapat legjobb része a fe­dezetsor volt, jól szerelt és kitűnő labdákkal látta el a csatársort, ahol igazán csak Kugyelka és Paulik is tet­szett, a többiek idegesen játszottak és ezért nem is sikerültek támadásaik. Nagyon jó volt a közvetlen védelem­ben Dobis hátvéd és biztató igéret Heincz kapus. A galántai együttes szépen kezdett, de közép­fedezőnek kiválását nagyon megsinylelte. Az öreg Molnár még mindég a védelem oszlopa, a csatár­sorból pedig Dohánek és Bárczzs tűnt ki. Gólszerzők: Kugyelka (2) és Paulik II, illetve Bárczy. Hochreuter bíró erélytelenségével és hibás ítélkezéseivel egyformán sújtotta a küzdő feleket, de túl nagy hibát nem követett el. Legújabb divatú őszi és téli valódi ANGOL és belföldi szövetújdonságok már megérkeztek, melyből a legszebb kivitelű koszitUnök eredeti párisi és londoni modellraj­zok után csakis Csonkánál készülnek. Filmek nagy választékban! Nézze meg kirakataknak ! Vasárnap lesz ÉSE­ Nemcsak a divíziós bajnokság, ha­nem egész Szlovenszkó egyik legna­gyobb futballeseménye szokott lenni az ÉSE—KFC derbi. Az őszi fordu­lóban Komárom lesz a színhelye a két ősi rivális összecsapásának, amely látogatottság és színvonal tekintetében valószínűleg méltóképen fog sorakoz­ni a többi ÉSE—KFC találkozások mellé. A vasárnapi derbire szokatlanul a derbi: KFC nagy előkészületeket tesz mindegyik­ klub. Az ÉSE eddig még csak egy­ pontot veszített s ha vasárnap is győz­ne, úgy a bajnokság komoly favo­­ritjává léphetne elő. A KFC-t viszont a füleki döntetlen visszasegítette el­veszített önbizalmához és az ESE-en keresztül szeretné biztosítani őszi jó helyét. A nagy mérkőzésre még visszaté­rünk. EDSC 11-Nagymegyeri SC 2:2 (1:0) Az EDSC 11 csapata szerzi meg a vezetést gyors akcióból. Szelcsik bíró jóindulatából az NSC 11-es­hez jut, amit értékesíteni nem tud. Slimasz kapus a 11-est kivédi, mely nyomán a labda Hol­deri­khez kerül, aki azon­nal Paulik I-hez továbbít és ez elfutva a védők mellett megszerzi csapatá­nak a vezetést. Az NSC csak a máso­dik félidő 16-ik percében egyenlít, de öt perc múlva vezetéshez is jut. Az EDSC 11-nek csak a 38-ik percben sikerül kiegyenlíteni Holderik III ré­vén. Szelcsik bírón nagyon látszik, hogy keveset van foglalkoztatva. Sok rossz ítélkezéseivel az EDSC 11 csapatát sújtotta. Az EDSC 11 csapata, amely múlt vasárnap súlyos vereséget szenvedett Köbölkúton, a NSC ellen elért döntet­lenjével némileg pótol­ta a múlt va­sárnapi kisiklást. Érdemes megemlíteni, hogy a bíró késése miatt 20 percig barátságos mér­kőzés volt, így az egész játék 110 per­cig tartott. KMTE—KFC 11 2:1 (1:1) II. oszt. bajnoki mérkőzés. Alacsony színvonalú játékkal győ­zött a KMTE az erősen tartalékolt KFC 11 csapata ellen. A KFC 11 veze­tett ugyan Weintraub góljával, de Varga bíró egymás után két 11-est is itélt a KFC 11 ellen, amelyből egyet értékesített a munkáscsapat. A máso­dik félidőben a bíró kiállította Ráczot és Jankulárt. A sok kínálkozó helyzet­ből a KMTE egyet tudott kihasználni, míg a KFC 11 csatárai sorra hibáztak. Jók: Matejovics, Pálffy és Molnár a KMTE-ből, Horváth, Szabó I. és Weintraub a KFC 11-ből. Gólszerzők: Molnár (11-esből), Rácz, illetve Weintraub. Divíziós eredmények: ÉSE Tapolcsányi SK 4:2, (2:2). Szép játék után győzött az ÉSE a di­vízió mumusa ellen. — VAS Rapid 3:1 (1:0). Nagyszerű eredmény. — LAFC FC Vrutkij 1:0 (0:0). Az utol­só percben levonultak a ruttkaiak. — SK Zsil­ina—Trencséni TS 3:3 (2:2). Egyenrangú ellenfelek küzdelme. "Ov­­O A divíziós bajnokság állása JÁTÉKOSTOBORZÁS. A KFC rác­­kerti pályáján Csütörtökön délután 3 órakor játékostoborzás lesz, amelyen minden futballkedvelő diák és munkás megjelenhetik. E­oNic/>­zz.u>. com o­m<u­al ZZ. o­o­Q. "O­vo CoC/3 ZVJ>< XCl. 1.T­S4 2 2 013:66 2.KSE3 2 1 0 6:35 3.Tapolcsány4 2 1 111:115 4.LAFC4 2 1 1 6:65 5.Rapid3 2 0 111:64 6.Vas4 1 2 1 8:144 7.KFC4 1 1211:73 8.SK Zsilina4 1 1 2 7:83 9.Fülek3 0 2 1 5:62 10.ZTE3 1 0 2 5:82 11.FC Vrútky3 0 1 2 4:121 Apró hirdetések — Jó házból való fiú kárpitoshoz tanulónak felvétetik. Cím: Sorger Jó­zsef Komárno, Szent András u. 3. 5. oldal. Mi lesz vasárnap? Divízióban:­­ Komárom: ÉSE—KFC, bíró Gab* cső. * ' i * Trencsén: Füleki TC—TTS, bíró Veres. Stuk­ka: SK Zsilina—FC Vrútky, bíró dr. Brüll. Nagyszombat: LAFC—Rapid, bíró Schneider. Zólyom: VAS—ZTE, bíró Jakob. Első osztályban: Ipolyság: Egyetértés DSC—IFC, bí­ró Fischof. Gálául::: Tardoskeddi SC—GSE, bí­ró Szentessy. Léva: Párkányi TE—LTE, bíró Hacker S. Farkasd: TAFK—FNSC, bíró Ru­­zicska. Második osztályban: Komárom: Dunaszerdahelyi TC— KFC 11, bíró Végh. Gála: Rapid—GSE, bíró Gold. Nagym­egyer: NOSKE—NSC, bíró Neumann. A KMTE—Egyetértés DSC 11 mér­kőzést későbbi napon játsszák le. őf előle... A kalauz jegyet vizsgál a vonaton. Amikor Kohn jegyét nézi, dühösen felkiált: — Ez a jegy személyvonatra szól és maga gyorsvonatra ült. No, — mondja Koh­n nyugodtan. — felőlem mehet ez a vonat lassab­ban is. Mennyit kapunk a valutákért? Mennyit fizetünk a valutákért? Ke 100 pengőért .... . . 548­ 50 100 schillingért .... . . 526 50 100 lengyel zlotyért . . . . 514 50 100 román lejért . . . . . 17 — 100 német márkáért . . . . 688­— 100 ezüstmárkáért . . . . . 755 — 100 dinárért .................. . . 61­92 100 olasz líráért . . . . . 13227 100 svájci frankért . . . . 655 50 100 francia frankért . . . . 10670 100 Belgáért.................. . . 482 — 100 holland forintért. . . .1577*— 1 angol fontért . . . . . 14150 1­amer­ dollárért . . . . 28­55 Ke 100 pengőért .... . . 55P50 100 schillingért .... . . 529­50 100 lengyel zlotyért . . . . 517 50 100 román lejért . . . . . 17.30 100 német márkáért . . . . 692 — 100 ezüstmárkáért . . . . . 765 — 100 dinárért.................. . . 62 32 100 olasz líráért . . . . . 133 47 100 svájci frankért . . . . 658.50 100 francia frankért . . ... . 107 30 100 Belgáért . . . . . . . 4S1-100 holland forintért . . . .1583 — 1 angol fontért . . . . . 142 50­1 ameri dollárért . . . . 2875 KOMÁROMI LAPOK politikai, társadalmi és közgazdasági lap. Szerkesztőség és Kiadóhivatal Komáram­ Masaryk ucca 29. szám. Előfizetés: egész évre 8­1 Ke, félévre 40 Ke, negyedévre 20 Ke. — Külföldön 120 Kft. Egyesszám ára lKe. Felelős lapkiadó: FÜLÖP ZSIGMOND. Nyomatott Spitzer Sándor könyvnyomdá­jában Romarno, Masarykucca 29. sz. Telefon: 80. A hírlapbélyeg használatát a bratislavai posta- és távirdaigazg. 43.238—III.a—37. szám alatt engedélyezte. Az illetékes postahivatal; Román na.