Körösvidék, 1941. január-március (22. évfolyam, 1-73. szám)

1941-03-10 / 57. szám

B­ékéscsaba, 1941 március 10. A I­ucul Ui NagyM két 11-zst 61/WÍH-7aa­ cut 3:0( 1:0) Szarvas. Vezette Kiimaj OMTK: Baranyai — Sós 1., Rajki — Sziráki, C. Kovács, Ma=­chán — Rosta, Sós 11., Dimák, Bánki, Kutasi. Turul: Binder — Nagy, Király — Kuhajda, Pocsay, Melich — Csatay, Horváth, Takács V., Ha­dadi, Braznóczay. Kezdés után az OMTK lendül először támadásba. Bánki lövése alig megy mellé. Az orosházi fö­lény tovább tart. Dicnák nagy lö­vését Binder el­vetőd­ve védi. Tíz perc múlva fel­jön a Turul is. A csatársor szépen kombinál, de a 16 osnál elfogy a tudománya. A 16. percben Takács lerázza a vé­dőket, kiugrik, de elkaszálják. Kli már habozás nélkül mutat a 11-es pontra. A büntetőt Pocsay Bara­nyai kezébe lövi. A Turul kapkod, az OMTK fe­lülkerekedik s a 30. percben Di­­mák megszerzi a vezetést. 1:0. Szünetig mezőnyjáték folyik. Fordulás után az OMTK már a 4. percben gólt ér el Dimák Bánkihoz játszik, aki a kapu elé fut és közeli lövésével szemben Binder tehetetlen. 2:0. A Turul elkeseredetten küzd. A A 10. percben Takács ismét ki­ ugrik, ismét felvágják. Most Csa­­tay áll a büntetőnek. Ő is a ka­pusba rúgja a labdát. Klimaj újra rúgatja a lUest, mert a kapus megmozdult. Most Horváth lövi a büntetőt, de ő is a kapusba lövi. Az OMTK fellelkesül és Sós 11. a 18. percben 3 ra növeli a gólok szá­mát. Innentől mezőnyjáték folyik, a Túrni nem tud erősíteni, az OMTK csak az eredményt tartja. Jók: Baranyai (a mezőny leg­­jobbja) Rosta, Rajki, illetve Binder, Nagy, Pocsay és Takács. Hódié A rádió keddi műsora: 6.40: Ébresztő. Torna. 7: Híres, közlemények, étrend, hanglemezek 10: Hírek .10.20 és 10.45: Felolva­­sás. 12: Harang­szó, Himnusz. 12.10: Szabó Sándor hegedük­ 12.55: Dr. Mészárosaké Krizmanits Klára zon­gorázik. 1.30: Sajó József é­s ci­gányzenekara. 3.20: Ha­ngi lem­ezek. 3.40: »Mit főzzünk?« Háziasszony­ok beszélgetnek. 4.10: Gyermekei éiütán. 5.15: A Közellátási Szolgák közl­e­­ményei. 5.30: Pihiczky László t­á­nc­­zenekara. 5.55: Finomodunk. Kar­de­vári Károly előadása. 6.20: Adag­iam.« Ádám Jenő előadása. 7: Hí­­­rek. 7.20: Magyar önismeret. 7.25: Sárközi Gyula és cigányzenekara. 8: Versek. 8.10: A rádió szalonzene­­kara. 9: Kádár Erzsébet elbeszé­lése. 9.20: A zágrábi »Zvonimi­r« kó­rus hangversenye. 9.40: Hírek. 10: Az 1. h­omvéd gyallogezred zenekara. 11.25: Muzsa Etek­ és cigányzene­kara. — Budapest II.: 5.30: Ruszin hallgatóiknak. 6: Francia nyelvok­tatás. 6.30: Tánczene. 7: Kozma Géza gordonkázik. 7.25: Mezőgazda­sági félóra. 8: Hitnek. 8.10: Hangle­mezeik. 9.10: Mi minden történt öt­­ven évvel ezelőttit. Elmondja a régi idők krónikása. Fizessen elő a Körösvidék­re! KOROSVIDÉK ^gazdem fyj £­]lakka (1:0) Vezette: Sárfalvy. — Góllövők : Benkő és Papp GyTE: Hamza — Gazsó, Tol­di — Csonka, Kovács, Mázor — Béres, Benkő, Vrányis, Papp, Oláh Rokka: Veress — Braun, Baukó — Gyarmati, Bikfalvy, Bossányi — Urda, Vozár, Kolarovszky­, Má­csai II., Ancsín. Eléggé felázott talajú, csúszós pályán kezdenek a csapatok. Ta­pogatódzó játék folyik a 3. per­­cig, amikor Kolarovszky megugrik, de a lövést a kapusba vágja. Utána Urda ereszt meg hatalmas lövést a kapu fölé. A másik ol­dalon Vrányi­ hibáz tiszta hely­­zetből. Mezőnyjáték folyik egé­szen a 12. percig, amikor Benkő kiugrik a védők közül és hatalmas lövése nyomán rezeg a háló (1:0) A gólra heves Rokkasroham jön, de csak a 16 ősig, mert a jó GyTE védelem csírájában fojt el min­­den próbálkozást. A 21 percben Ancsin az ötösről Hamza kezébe gurít (nagy gólhelyzet volt). A másik oldalon Papp hatalmas bom­bája süvít el a­ kapufa mellett. A GyTE enyhe fölényt harcol ki, de a félidő végéig az eredmény már nem változik. Fordulás után még jobban ki­domborodik a GyTE fölénye. A Rokka kevesebbet támad, de an­nál veszélyesebben. A játék min­dig hevesebb lesz, sok dancs csú­szik ki mindkét részről, mely­­nek eredményeképpen Vozárt a 25 percben a bíró kiállítja. A tíz emberre csökkent Bokka össze­roppan és teljesen leszorul, csak a 38. percben jön fel ismét. Bík­­falvi előre vágott labdáját Ancsin kapja, már csak a kapus van előtte, aki önfeláldozóan lábra­­vetéssel ment. Utána ismét támad a csonka csatársor, azonban a lövésekkel nincs szerencséjük a csatároknak. A 42. percben Papp fejes góljával beállítja a végered­ményt (2:0). Nyilatkozatok: Kéri (GyTE): Lelkesedéssel és kondíciófölénnyel győztünk. Vozár (Rokka): Megérdemelten győzött az alosztály leglelkesebb csapata Bírálat: Megérdemelten vitte el a GyTE a két pontot, mert minden része­ben jobb volt ellenfelénél (itt is bebizonyult, hogy a lelkesedés sokszor többet jelent a tudásnál). Egyénileg Hamza, Benkő, Papp és Oláh játéka emelhető ki. A Rokka nagyon gyenge napot fogott ki. (Ezt a csapatot láttuk már sokkal jobban is játszani) Nagyon kell igyekeznie a csapat­nak, hogy nevéhez méltó helyet biztosítson magának a bajnokság­ban Egyénileg Veress játéka emel­­hető ki, neki köszönheti csapata, hogy nem több góllal kapott ki. Rajta kívül Bikfalvi, Kolarovszky és Ancsin nyújtott elfogadható já­tékot. MTE-CASS 2:2 (2:0) Sarkad­i Vezette Szpevár Nagy küzdelem folyt a pályán. Szünet előtt a MTE Pasek és Orv­oss (11-esből) góljával vezetéshez ju­t és biztos győztesnek látszik. Fordulás után a CASS feltámad és nagy rohamokat intéz a kovács­házi­­ kapu éllén. A 20-sik percben Kesztyűs kitör és 2:1-re szépít. A MTE-nek is van több gólhelyzete, de a sarkadi védelem mindent há­rít. A 32-ik percben Szabó révén egyenlít a CASS. Igazságos eredm­ény szü­le­tett, mert az első félidőben a MTE, a másodikban a CASS volt a jobb. Szpevár nagyszerűen vezette az iramos, kemény mérkőzést. a CsAk a tavaszi idényt CsA­ í­­ frAC (3:0) CsAK: Zahorán — Kiszely, Uh­ — Tompa, Sztankovics, Kubicza, rin II. — Ko­rkn, Martik, Bogdány Horváth, Kocsis­ — Simon, Uhrin I., Perza, Marik Sáros, de nem mély talajú pá- IV., Szaffián, Iyán, szépszámú közönség előtt Ku-GyAC: Gedó — Rácz, Horváth Gicza indítja el a labdát. Mezőny- III. — Gácsi, Jovia, Lindenberger játék után a 6-ik .percben szabad- 3 rúgáshoz jut a CsAK. Bogdány í­v>eii a labdát a k­apura. Gedó szög­letre öklöz. Szaffiám reme­k sz­ögl­e­­­tét Simon kéziéb­ől belövi (1:0). Remek GyAC-támadás a válasz. Kocsis—Horváth II. helycsere után Horváth II. bead. A védelem ne­hezen ment. A 20-ik percben a védőiem megzavarodik. Rácz sokat forgolódik a kapu elől­t. Elveszik tőle a labdát és Simon Gedó mel­lett a hálóba talál (2:0). A 30-ik­ percben Perza Szaffiánt szökteti. A szélső láead. Simon re­me­k fejessel, újabb gólt­­ szerez (3:0). Horváth II. szabadot rúg a 16- osb­ól. A remek lövés a kapufán csattan. Szünet u­tán az első nagy helyzet Marik IV. előtt nyílik. Az össze­kötő szeleburdiann fölé 115. Szögletet ér el a CsAK. Simon íveli be a labdát. Porzónak jól jön lábra a labda s nagy erővel a hálóba bom­báz (4:0). A CsAK mást eleméb­en van. Si­mon remekül kijátssza fedezetét, kiugrasztja Perzát, aki nagy erő­vel lő. A labda a kapu ellőtt suhan el. Marik IV. és Szaffián is felkésli a gól helyzetét. Fergeteges roham­mal válasz­ol a GyAC. Mind az öt csatár ott van a kapu előtt. Zah­o­­rán lábbal ment, így is szöglet tesz belőle. Kocsis íveli be a labdát*, Tompa­­ kapja, akinek fejéről a hát­­sóba kerül a l­abda (4:1). Ártatlannak látszó GyAC-támadás után Zach órán kiejti a labdát s a szemfüles Sztankovics a hálóba ko­torja (4:2). A CsAK rászolgált a győzelemre. Az első félidőben sokkal­ jobb volt ellenfelénél. Szünet után is foly­tatódott a CsAK-fölény, de csak a negyedik gólig. Utána kissé leálltt a csapat s akkor jött fel a GyAC. Jók: A CsAK-ból Bogdány, Szaf­fián, Marik, Perza és Zahorán, a GyAC-ból Horváth NI., Kocsis és Kubicza. Virágh nagyszerűen vezette a mérkőzést, Teintyú­mutt a Hunyadi I. osztály 1. B. MÁV 12 9 0 3 33:27 18 2. Törekvés 12 8 1 3 35:17 17 3. B. Hunyadi 12 7 0 5 32:25 14 4. MTE 12 5 4 4 24:20 14 5. OMTK 12 4 5 3 27:19 13 6. KoTE 12 4 5 3 24:21 13 7. CASS 12 4 5 3 23:28 13 8. Rokka 12 5 2 5 29:24 12 9. GyTE 12 5 2 5 25:22 12 10. GyTE 12 4 2 6 23:25 10 11. BISE 12 2 2 8 33:44 6 12 Turul 12 0 2 10 13:45 2 NB I. Gamma—Újpest 2:1. Elektromos—Szolnok 2:0 WMFC—BSzKRT 2:0 SBTC—Kispest 2:2 Ferencváros—Törekvés 5:2. Haladás DiMÁVAG 1:1. Tokod—Szeged 1:0. NB. III. FTC—Törekvés 5:1. Szolnok II — Cegléd 2:2 SzTE—Szeged 4:2