Körösvidék, 1941. január-március (22. évfolyam, 1-73. szám)

1941-03-17 / 62. szám

4 GyTE-GyTK 2:0 (2:0) Vezette: Sárfalvy Góllövők: Vrányis limesből, Papp GyTE: Hamza — Gazsó, Toldi — Csonka, Kovács, Oláh I. — Feinberger, Benkő, Vrányis, Papp, Szársz GyTK: Kertész — Kovács, Va­­tai — Birók, Béres, Nádudvari — Csáki, Fried, Bartyik, Maraszty, Nagy. GyTE támadásokkal indul az első félidő, az 5. percben Papp a kapus kezébe gurít. A GyTr is feljön, támad, ebből Bartyik lő fölé. A 10. percben Vrányis sza­badrúgása kapufán csattan. A 15. percben Száraz küld hatalmas bombát fölé. A 30. percben Vrányis ismét a kapufát találja el. A 37.perc­­ben Maraszty nagy lövését Hamza csak rávetődéssel tudja menteni. A 38. percben it=est vét a gyomai védelem, Vrany is rúgja a bünte­tőt. 1:0. A 41. percben szabadrúgás a GyőK ellen, Benkő rúgja, Papp jó érzékkel a hálóba fejeli a lab­dát (2:0). Fordulás után mezőnyjáték fo­lyik a 10. percig, amikor Száraz nagy helyzetet hagy ki. Utána Bar­tyik bombáz fölé. Mindkét olda­lon adódnak meleg helyzetek, de gólt egyik csapat sem tud elérni. Egyénileg a GyTE-ből Papp és Benkő, a GyTK-ból a védelem, Csáki és Nagy játéka emelhető ki. Sárfalvy jól vezetett. BISE-VSE 7:1 (31) Békés. Barátságos. Vezette: Vígh. A BISE barátságos mérkőzésit ját­szott Vésztövei. Sajnos, a vésztői pálya játékra most sem alkalmas. Ennek felilleszléne a BISE játékosai •egyénileg kiellégítet­tjeik. A VSE ed­zés nélküli átfut ki. OTK U.-CiSK 2:2 (2:1) Vezette: Dimák A CsSK végig egyenrangú ellen­­fele volt az OTK II.-nek s kis szerencsével győzhetett is volna. Különösen a CsSK támadásának ötletes és gólratörő játéka tetszett a közönségnek. NB­L Ferencváros—WMFC 3:2. BSzKRT—SBTC 5:1. Törekvés—Haladás 2:1. Újpest—Elektromos 5:1.. Kispest—Szeged 2:0. Szolnok—DiMÁVAG 0:0. Gamma—Tokod 1:0. GyTE ifi. — Cukorgyár­ ifi. 5:0 I. osztály 1. Törekvés 13 9 1 3 40:18 19 2. B. MÁV 12 9 0 3 33:27 18 3. B. Hunyadi 13 8 0 5 36:27 16 4. MTE 13 6 4 4 26:20 16 5. OMTK 13 4 6 3 30:22 14 6. KoTE 13 4 6 3 27:24 14 7. CASS 13 4 5 4 25:32 13 8. Rokka 13 5 2 6 30:29 12 9. GyTE 13 5 2 6 25:24 12 10. GyTE 13 5 2 6 25:25 12 11. BISE 12 2 2­ 8 33:44 6 12. Turul 13 0 2 11 13:47 2 KÖRÖSVIDÉK QyZzoit a Uaiáctaiau tdUewdé&sel {ái&zé C&AH CsAK WMTK 2:1 (2:0) Csepel — Vezette Czigány Góllövők: Simon, Szaffián, Bakos CsAK, Zahorán­ — Kiszely III., Marik, Uhrin I. — Korim, Bogdány — Simon, Uhrim­ II., Plerza, Bohus I., Szaffián. WMTK: Tihanyi — Nagy, Szenes — Kapta, Bakos, Novak II. — Fit­­zessi, Havas, Kis, Fehér, Jäger. A CsAK óriási llien­lklesiediéissie il veti magát a küzd­elem­be s olyan aka­rattal játszik, hogy a WMTK szintte szóhoz s­em jut az első perccikbem. Már a 9-i­k percben eredményes a csabai csapat. Uhrin M. nagyszerű labdával küldi lelőne Simont. A szél­ső szélslebessen befuit, a kapura húz és nehéz szögből a feljsiő sarokba bombáz. (1:0.) Mezőnyjáték után a­­ WMT1­ veszi át a játék irányítását. Nagyon küzd a csepeli csapat s egyik támadása­, a másik után vezeti. A csabai vé­delem azonban jól áll a lábán. A kapura tartó­­ lövésleket pedig fa­liórán imponál­ó biztonsággal!1 teszi ártalmatlanná. A CsAK három led­ő­­b­etelt csat­árr­al­ operál. A 22-ik perd­íjén Szaffián­­ kiverekszik egy elve­szettnek hitt labdát s egészen az alapvonalig fűit vele. Mindenki be­adást vár. A szélső nagy erővel­ ka­­­pura lő s a iilegilepett Tihanyi tehe­tetlen a nagy lövéssel szemben. (2:0) Szünet után hogy ostromba kezd a WMTK. A mezőnyben fölénybe is s kerül lapos labdáival­ a csepeli csapat, a kapu előtt azonban a Kiszely, Martik, Uhri­n I. Bogdány védelmi négyes mindent mienk A 20-ik percbein Bogdány kezére esik a labda. A megítélt 1 Fest Bakos ér­tékesíti (2:1). Utána is fölényben marad a WMTK, de a CsAK előre­tolt csatárai is több veszélyes támas­­dást vezetnek. A 32. percben Szaf­fián megint elfut és n nagy lövése a kapufán csattan. Mezőnyjátékkal ér véget a­­ mérkőzés. BÍRÁLAT: Megérdemelten győzött a CsAK, mert olyan l­ellkesedés­seS játszott, mint nagyon régen. Minden játékos teljes er­ő bedobással küzdött s tialt- t­attain Healkiesedés­ssel játszotta végig a mérkőzést. A CsAK hadiriendje ez volt: Kiszely, Marik, és Uhuin I. vol­tak a hátvédek. Mögöttük Bogdány játszott biztonsági hátvédet. Ulir­in II. és Bohus hátravont fedezetek, voltak. Elöl Simon, Perza és Szaf­fián tanyázott, akiknek az volt a feladatuk, hogy minden hozzájuk kerülő labdával, kapura törjenek. A taktika bevált, a védel­em remekül állta a WMTK-ostromot, az előre­tolt csatárok pedig meglőtték a győ­zelemhez szükséges két gólt. A mérkőzés legörvendetesebb ese­ménye az volt, hogy a CsAK meg­találta önbizalmát, szívét és egykori híres küzdőszellemét. Az 67 ü fösA 1­ 00 OTE-Szegedi A KII. 1:1 Orosháza — Vezette Szpevár — Góllövők: Gyuris, Szendi OTK: Luczó — Szabó, Fekete — Fórján, Sziendi, Rumpl — Tóthh, Spinger, Merx, Bányai, Gregus, Szak II., Radis — Pólyák, Kiss III. — Farkas, Virág, Róna — Kiss IV. , Gyuris, Tihanyi, San­kó, vitéz Ormósy. Négyszáz főnyi közönség felett ke­rült lejátszásra a mérkőzés, melyen az OTK a győzelmet is megérde­melte volna. Kezdés után először a SzAK l­endült előre, utána azonban az OTK veszi át a játék irány­ít­ását. Különöse­n az­ orosházi fedezietszor jó, Szendi nagyszerűbbnél nagyszer­­űbb labdákkal tömi a támadósort. A 20-ik percben Szeged 11-est véd­ Szondi rúgja a büntetőt, de miel­tt Az OTK továbbra is szorongat, előbb Tóth Hő kapufát a 32-ik perc­ben, majd a kipattanó labdát Merx lövi ugyancsak kapufára. A nagy orosházi fölény Gregus melllövé­­sév­el ér véget. Szünetig mezőnyjá­ték folyik. Fordulás után Szeged nagy ost­romba kezd még már a 7-ikl percben gólt ér­t el. Gyuris meglép és futtá­ból nagy gólt lő. (1­ 0.) Orosháza nem adja fel a harcot. Állandóan rohamoz, a szegedi véder­lemnek sok a do­l­ga, jó ideig állja az ostromot, a 35-i­k percben mégis gólt ér el az OTE. Egy ‘kipattanó labdát Szondi nagy erővel­ kapura i­ő s a labda a jobb felső sarokba jut. A gól méginkáb­­­ íelSienklésíti az OTK-t, mely tovább is támad, de újabb eredményt már nem tud el­érni. BÍRÁLAT: Az OTK minden részében jobb volt ellenfelénél és megérdemelte volna a győzelmet, mert sokkal többel támadott, mint Szeged. A csatárok azonban felidegestk­edt­ék a nagy helyzeteket. Különösem Szen­di, Fórján j és Grieguss volt jó. A Sz.AK-ból Gyuris és Róna emelke­dett­­ ki. Szpetár kifogástalanul vezette a mérkőzést A Túrul megint UiUagyM egy 11-e st MTE Sz. Vezette Tomka MTE: Lovas — Hedvig, Szabó — Deák II, Tóth H., Herjeczki — Orvos, Szedlacsek, Pasek II., De­ák 11., Gigacz. Turul: Binder — Nagy, Károly Turul 2:0 (1:0) — Kuhajda, Melis, Tornóczy — vitéz Csetei, Tusják, Takács, Hor­váth, Hadadi. Erős iramban kezd a MTE s percekig kapujához szögezi a Tu­ Békéscsaba, 1941 március 17. rult. A nagy nyomásnak azonban nics semmi eredménye, mert a Tu­­rub védelem élén Binderrel mindent ment. A 6-ik percben Szedlacsek tisz­tára játssza magát, már csak Bin­­der áll vele szemben, de szeles burdian pontosan a kapusba lő. A MTK tovább rohamoz. A 10-ik percben Deák nagy lövése alig száll mellé. A Turul szórványos lefutásokkal próbálkozik, a tám­a­­dások azonban a 16 os vonalnál elhalnak. Válaszként Deák Pase­­két ugrasztja ki. Pasek gólt lő, a játékvezető azonban les címén le­ fújta az akciót. A 28 ik percben mégis gólt ér a MTE. Deák—Szed­lacsek a labda útja. Az összekötő meredeken szökteti Pasek 11.-őt, aki elfut a védők mellett és kö­zelről gólt szerez. 1:0. Feljön a Turul is. Takácsot dán* csolják a 16*08 vonalon belül. A játékvezető habozás nélkül l­*est itél. Takács lövi a büntetőt, me­lyet Lovas szögletre ment. Szünet után a MTE nagyon szo*­rángat. A 3*ik percben Deák lab­dáját Binder nehezen fogja. A Tu­rul most nagyon küzd és át is veszi a játék irányítását. Takács tiszta helyzetbe kerül a 7 ik perc* ben, de lövését Lovas lehúzza. Változatos, jóiramú most a mér­kőzés. Hol az egyik, hol a másik kapu forog veszélyben, a védel­mek azonban tisztázzák a hely­­zetet. A 17*ik percben vitéz Cse­tei nagyszerű iramban fut el, nagy lövést ereszt meg. A bomba alig száll fölé. A 28 ik percben Pasek nagy lövése kerüli el a kaput. A A 34-ik percben dől el a mérkő­zés sorsa. Deák—Szedlacsek—Pa­­sek-akció után Gigacz kapja a lab­dát. A balszélső átjátssza Nagyot, a kapu elé húz és a kifutó Binder mellett gólt szerez. 2:0. A Turul már nem tud erősíteni s így az eredmény nem is változik. Az MTK megérdemelten győzött, bár a Turul is lőhetett volna gólt. A szarvasi csapatot határozottan üldözi a balszerencse Jók: a MTE-ből Szabó, Deák, a Turulból Takács és Kuhajda. Rádió A rádió keddi műsora. 6.40: Ébresztő. Torna. 7: Hírek, közlemények, étrend, hanglemezek. 10: Hírek .10.20 és 10.45: Felolva­­sás. 12: Harangszó, Himnusz. 12.10: Ba'Lailajlkía-zienlelkiar. 1.30: A József nádor 2. honvéd,gyalogezred zene­kara. 3.20: Bubbota Ede jazz-zenlé­­fcara. 3.10: »Mit főzzünk?« Házi­asszonyok beszélgetnek. 4.10: Gyer­mekdélután. 5.15: A köziéül­áltfálsi szol­gálat közleményei. 5.35: HangHeine­­ziek. 6: Mezőkövesd népművészete. Dala Józs­ef előadása. 6.30: Pertis, Pali és cigányzenekara. 7: Hírek. 7.20: 11angvers­eny-résztel. Hangfel­vétel. 7.45: »Fityfiri’üty.« Operett a Fővárosi Operettszínházból. 9.10: Hírek. 11.25: Rácz Béla és cigány­­zen­ekara. — Budapest II.. 5.30: Ru­szin hallgat­óknak. 6.30: Mez­őgazda­sági félóra. 7: Dalárda. 7.30: Fran­cia nyelvoktatás. 8: Hírek. 8.10: Dr Debreczeni Sándor­né magyar nótá­kat zongorázik. 8.30: Félol­vasás. 9: Hanglemezek! Fizessen elő a Körösvidék­re!