Körösvidék, 1941. április-június (22. évfolyam, 74-146. szám)

1941-06-16 / 134. szám

4 I. osztály 1. Törekvés 20 15 2 3 78:22 32 2. B. MÁV 19 12 5 2 56:38 29 3. MTE 20 11 4 5 61:32 26 4. KOTE 20 7 7 6 42:40 21 5. Rokka 20 9 2 9 47:42 20 6. OMTK 20 6 8 6 43:42 20 7. GyTE 20 8 3 9 37:46 19 8. Hunyadi 19 9 0 10 43:41 18 9. GyTE 19 7 4 8 40:50 18 10. CASS 18 4 8 6 33:44 16 11. BISE 21 6 3 12 55:65 15 12. Turul 20 1 3 16 23:69 5 Mezőtberényi SE—CyTE 2:2 (0:1) Mezőberény Barátságos Vezette: Budai Végig élvezetes játék után igaz­­ságos eredmény. A MSE nagyon lelkesen működött. Jók voltak: Deák, Puskás, Gyóni, Csonka és Freiberger II, Vasárnap vizipóló mérkőizés lesz Békéscsabán A Csabai Úszó Egyesület folyó hó 22-én, vasárnap délután bajnoki vízilabda mérkőzést játszik a Sze­gedi Úszó Egyesület kiváló ké­­pességű csapatával délután 7 órai kezdettel. Belépődíj 50 fillér, diákjegy 20 fillér. Az egyesület ezúton kéri összes működő tagjait, hogy a már meg­­kezdett edzéseken teljes számban jelenjenek meg. Napvédő­szemüvegek ízléses kivitelben olcsón kaphatók a Körösvidék-boltban! Kölyökm­érkőzés a CsAK-pályán A Réthy utcai sporttelepen a va­sárnapi mérkőzések szünetében kölyök mérkőzés volt. A CsAK A) és B) csapata játszott egymással. Igen élvezetes volt a játék, a kö­­zönség sokat tapsolt az ügyesen játszó gyerekeknek. Különösen a két Sipos gyerek aratott nagy sikert játékával. Tavasai pályáztat Ennek a szelvénynek június 21-én, szombaton délig szerkesztőségünkbe kell érkeznie ! Kecskemét­­ OTK.................................... GyAC—Szeged II................................ HTVE-CsAK................................. OMTK-MTE.......................... GyTK—Rokka ...... __:.... MÁV—Hunyadi .................................... Törekvés—CASS....................... GyTE—Turul____________ ___:.... A pályázó ne­ve: Címe: A beküldő aláveti magát a feltételeknek Minden szelvényhez ép, forgalomban levő, használatlan 6 filléres bélyeget kell mellékelni. KAROSVIDÉK OMTK—CN­SS 2:0 (0:0) Bajnoki Vezette: Kovács Góllövők: Vass (öngól), Soós I. A jú­nius 8-áról leihull aszitoírt mér­kőzést Umapjiáin a következő összz­­s­zie,állításban játszották, le a csa­patok: OMTK: Baranyai — Soós II., Rajki — Antali, Piapp, Mianosi — Rosta, Soós I., Szalai, Dim­ák, Gom­bos. CASL: Mikes — Vass, Kesztyűs I. — Sajti, Mózes,Olga — Szék­ás, Miat Csali, Szabó, Kesztyűs II., Szol­noki. OMTK kezd és egy-két adogatás után Rosta fut m­eg, szépen h­úz ka­pura és lerős lövését Mikes csak ök­lözni tudja, a labdát Szálfái újra lövi, lövése a felső kapufáról1 vis­­­szavágódik Dimárkhoz, akinek óriási i­övésre az oldalkapufáról messzire a mezőnybe száll. A remek hel­yze­­tiel­ fölvillanyozzá­k úgy a játékoso­kat, mint a nézőket és az OMTK szinte ,percenként ostromolja Mi­kes kapuját. Mikesnek azonban nem lehet gólt rúgni, még ha a földön fekszik is, vissza­pattan róla a labda. A CASS csak szórványos léf­utasokhoz jut, amit az OM­TK vé­dőlme csírájában fejt el. Szikid után még nagyobb az OMTK föl­énye, azonban hátáriíta­­an Kdisztenevicsie üldözi a csatárok lö­véseit. A 18-i­k­ percben Szalai húsz méteres szabadrúgása a­­ kapus fce­­zrét érintve vágódik a felső tlléc alá, a bíró értheti ellenü­l­ nem ítél­ gólt, azzal az iindokiollás is zajlt, hogy isteniki sem érintet­te. Végre a 20-ik­ perc­ben Vass öngóljával­ jut vezetéshez az OM’TIv, amit Soós I. a 25-ik percben 2:0-ra növel. Az OMTK játékosai egymást múl­ták, fölüki és csa­k bell s­z­erencséj­ük­nek­ tudhatják be, hogy nem öt-hat góllal­ győztek. A CASS küzdött, de a nagyszerű OMTK-val szemben tehetetlenek volta­k. Kovács többször hibázott. BÍRÁLAT: Németh, OMTK: Határtalan, bal­szerencsénk volt. Hat-hét góllal kell­­­ett volna győznünk. Domonkos, CASS: Az eredmény reális, a bíró gyenge. Bék­éssszentandráson is gyászolt a MTE. MTE—Hunyadi 3:1 (1:1) Békésszentamdrás Vezette: Klimai Góllövők: Deák (2), Gigacz, illetve Kiss H. Nagyon élvezetes, mindvégig iramos mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben először a Hunyadi kap lábra, sok szép támadást vezet a hazai csapat, de azután feljön a MTE s nyomban eredményes is Deák bombája a jobbi sarokban köt ki. (1:0) A Hu­­nyad erős rohamokkal válaszol a gólra, különösen a jobbszárny ve­­szélyes A 24. percben Kiss II. kiugrik és közelről leadott lövése nyomán 1:1 az eredmény. Pár percig még a Hunyadi oste romol. Aztán jön a MTE. Deák egymás után indítja el a jobbnál jobb támadásokat. A 34. percben járunk, amikor Gigaczot futtatják társai. A szélső elhúl a védelem mellett és nagy gólt lő. 2:1. A második félidő álmosan indul. Tízperces mezőnyjáték után a Hunyadi nagyon szorongat, sok lövés zúdul a kapu felé, de a MTE védelme szilárd. Nagy az iram, a küzdelem. A 22. percben pecsé­telődik meg a MTE sorsa. Deák átkígyózik a védelmen s a l­es pont magasságából bombagólt ra­gaszt a hálóba. 3:1. A győztes csapat legjobbjai Deák és Gigacz, a Hunyadiból Kiss II. és Virág dicsérhető. Klimaj jósze­mű játékvezető. OMTK—Hajdia 4:1 (1:1) Vezette: Tom­ka Góllövők: Gombos, Kojnok, Kojnok, Kolarovszky, Gyarmati Rokka, Veress — Baukó, Flóra — Braun, Bikfalvi, Bossányi — Kolarovszky, Kojnok, Urda, Vozár, Gyarmati. OMTK: Baranyai — Soós II., Rajki — Lakatos, Asztali, Machán — Rosta, Soós I., Szalai, Dicnák, Gombos.­ Orosháza kezd és rögtön roha­moz , Bikfalvi szerel. A Rokka veszi át az irányítást és több ve­szélyes rohamot vezet, Baranyi­­nak többször kell közbelépnie. Hosszú ideig mezőnyjáték folyik, némi Rokka fölénnyel, Orosháza Csak szórványos lefutásokkal kí­sérletezik. 20. percben tűzijátékot rendez a Rokka, lövés lövés után megy emberbe, azonban a jól tö­­mörülő orosházi védelem mindent ment. A következő percben Rosta tör ki, nagy lövést ereszt meg, Veress kiejti a labdát, de utána veti magát. A 22. percben Bik­falvi 16 osról rúgott szabadrúgása kapufán csattan. A 24. percben Orosháza rohamoz, Gombos kapja a labdát s szögből megeresztett hatalmas lövése rezegteti a hálót, Veress tehetetlen volt (0:1). A gólra Bokka roham jön, de csak sarok­ rúgás az eredmény. Orosháza sok­kal kevesebbet támad, mint ellen­fele, de annál veszélyesebben. A 38. percben Kojnok veszélyes lö­­vését csak sarokba tudja Baranyai öklözni, a berúgást Soós vágja ki. A másik oldalon Soós harcol ki sarokrúgást, de ez is eredmény­telen. A 44. percben Braun szélre vágott labdáját Gyarmati­­ les5 gyanús helyzetből bevágja (1:1) Fordulás után Orosháza veszé­­lyeztet, Veress ment. Feljön a Rokka és egymásután két sarokrúgás ér el, de mindkettő eredménytelen. Erő5 Békéscsaba, 1941. i­ min­s 16. sődik az iram, mindké kapu ve­szélyben forog. Gyarmti kapufát rúg, a visszapattanó lábát Kola­­rovszky mellé bombáza. A 10 percben Urda behúzot labdáját Kojnok befejeli (2:1). Orosháza nem hagyja magát, veszélysen ro­hamoz, de a Bokka védi, most már nagy­on­ vigyáznak. A}. perc­­ben Dimák hatalmas bontja Süs vít el a kapupufa mellett^ jg percben egy szabadrúgást?ereíjd röviden öklöz, Szalai kapja^y^gj lő, de mellé. 20. percben Gyur­máid Kolarovszky lövése m. pu mellé. Szorongat a Rokijjj­lönösen Kojnok veszélyeztet^ de társai megnemértésén n^u igyekezete kárba vész. A 40-c­ ben Orosháza többször jön le­­szélyesen, azonban a lövés, nincs szerencséjük a csatároí A 43. percben két sarokrúgás,­ a Rokka, a másodikból Ke 3:1 re, majd egy perc múlva Jazovszky 4:1-re állítja az­e ményt- Mezőnyjátékkal ér ki a mérkőzés. Bírálat: Nem úgy indult, hogy a Rok ilyen arányban nyeri meg ez a mérkőzést, mert az első félidőb kiábrándítóan játszottak a Roki csatárok s csak a jó védelmüket köszönhetik, hogy csak 1:1 volt félidő eredménye. A második fél­időben feljavultak, többet lőttel kapura s így megérdemelt győzel­met arattak. Egyénileg a közvetlen védelem, a hatósorból Bikfalvi, a csatársorból Kojnok emelkedett ki. A vesztes csapatból Baranyai, Machán, Gombos és Dimak érde­mel dicséretet. Az OMTK, dacára az eredménynek, az utolsó percig jól harcolt, ami a csapat jó szel­lemét dicséri. Szebb eredményt érdemeltek volna. cáíű^ssim^íj II. o. bajnoki Vezette: Korán Góllövők: Dob­ica 2, Szombati 2, Árendás 2, Zahorán. Az eredmény nem tükrözi híven az erőviszonyokat s csak szeren­cse segítette a CsAK ot ilyen nagy­ arányú győzelemhez. Egyénileg Mokran, Vincze, Áren­dás, illetve Zahorán játéka érde­­mel dicséretet. Korán jól vezetett, Csütörtökön: CsSK-OTK II. 2:0 (0:0) II. o. bajnoki Vezette: Kunos Góllövők: Tóth, Baráth Kezdés után a CsSK lendült elő­ször­­ támadásban, d­e az OTK is többször tám­ad veszélyesen. A fél­idő változatos mezőnyjátékkal sze­­dtüki lei. Szünet után már a CsSK kerül fölénybe. Sekikail Wikeslebbem lesi gól­­­ratörőbbien játszik­, akiinek meg is­ van az eredménye. A 15-ilk. percben Tóth lövi az első gólját, míg Baráth a 35-ilk .percben egyéni játékkal, gyönyörű játékkal beállítja a vég­eredményt. Fekete (ÖTE) egy l­­est lécnek rugótt. Kunos lényeges hibát nem vétett Jóik volta­k: Tóth, Katona és Tia­rái h, il­lletve C­iraki és M­ácsai. Nyugágyak nagy választékban kaphatók a K­risfiUik-Mfen