Kurír - reggeli kiadás, 1992. szeptember (3. évfolyam, 240-269. szám)

1992-09-27 / 266. szám

24 VÁRJUK A CSODÁT! Válogatott mérkőzés után, kupaforduló előtt, akár ez is lehetne a tegnapi futbalforduló mottója. Szer­dán az Üllői úton ismét „sikerült bebizonyítanunk” a világnak, hogy a mieink abszolút elfelejtettek labdát kergetni, a jövő héten szerdán ugyanakkor mégis csak esély kínálkozik az eddig immáron ezerszer is megtépázott renoménk helyrehozatalára. Ha e szemüvegen tekintünk a nemzetközi kupaszereplés elé, akkor bizony például a váciak főpróbája nem éppen a legszerencsésebben sikeredett, hiszen óriási po­tyagóllal szenvedtek vereséget a Vasastól. Persze ha bízhatunk a babonában, akkor az előadás akár még látványos is lehet. Az újpestiek viszont kitettek magukért, hiszen hazai pályán győztek a sztárok nélkül is jó kis csapatnak számító Siófok ellen. A Fradi ezúttal nem volt az igazi, de hát bajnok ide, ku­pameccs oda, a Ferencvárosnak roppant nehéz dolga lesz az Üllői úton a Slovan Bratislava ellen. A háromgólos hátrány szinte egyenlő a reménytelen helyzettel. Tán még soha nem vártuk így a csodát! Passzív győzelem Aranyos csúnya bakija miatt ve­szített a Vác a jövő heti, szerdai kupamérkőzés előtti tegnapi főpróbán. Egy biztos, ha eddig aranyos is volt Aranyos, mos­tantól alighanem igencsak ellen­kező előjelű jelzőkkel illetik majd a szurkolók a váciak 4-es számú játékosát... In médiás res, a dolgok közepébe vágva, kezdjük mi is a leglényegeseb­bel, az egyetlen gól történeté­vel. A második félidő tizenhar­madik percében a Vasas egyik előretolt csatára, a színes bőrű Claude kapott jó labdát a bal ol­dalon, Nagy Tibor mellett kö­zépre pörgette, az éppen felsza­badítani szándékozó Aranyos aztán elképesztően nagy hibát kö­vetett el, ügyetlenül lyukat rú­gott, s a mögötte érkező Zvara senkitől sem zavartatva a kapu közepébe vágta a labdát, s ezzel megszerezte a vezetést - s mint később kiderült, a győztes gólt - a Vasas számára. Pedig nem úgy indult a mér­kőzés, hogy sok keresnivalójuk lesz a fővárosiaknak a listavezető otthonában. Mindjárt a meccs elején a váciak középpályása, Si­mon próbált kilépni a védők kö­zül, de Sirinbekov szerelte. Mindkét csapat nagyon taktiku­san játszott, mindjárt a találkozó elején kialakultak a párok is: az egyik oldalon Sirinbekov őrizte Fülét, Répásit pedig Mészöly követte árnyékként. A váci kapu előtt Aranyos ügyelt Zvarára, s Bánfi fogta Claude-ot. Jó volt az iram, izgalmas a játék. A 19. percben Nagy Tibor ívelt szen­zációsan a védők felett a kiugró Horváth elé, aki kissé kisodród­va, nagy helyzetben az oldalhá­lóba bombázott. Nagy­ támadás vett! Egyébként jobbára a váciak kezdeményeztek, a vendégek el­sősorban a védekezésre ügyeltek, bár néhány sikertelenül végző­dött ellentámadással ők is kísér­leteztek. Összességében azonban feltűnt, hogy milyen passzív az idei bajnokságban eddig több­nyire kitűnően szerepelő Vasas. A 28. percben Nyilas emelt jobbról ragyogóan középre, Fü­lét egyedül hagyták, aki nagyon nagy gólt akart fejelni, ám a lab­da a felső lécről a kapu mögé pattant, pedig Babócsy már ver­ve volt. A következő percben újabb Nyilas-Füle kombináció okozott izgalmat az angyalföldiek kapuja előtt, de Füle a kifutó ka­pusba lőtte a labdát. Ehelyütt meg kell jegyezni, hogy Nyilas beállítása - aki Zombori helyén kapott lehetőséget - nagyon jó húzásnak bizonyult Csank János vezetőedző részéről. A 38. perc­ben Simon szabadrúgásból, bal­ról beívelt labdáját Nyilas húsz méterről kapásból zúdította ka­pura, de a labda a jobb kapufa tövéről az alapvonalon túlra perdült. Szépségdíjas megmoz­dulás volt! A 43. percben Zvara kapott kitűnő indítást a jobb ol­dalon, látszott, maga sem hitte el, hogy a partjelző nem intett lest, kinézett oldalra, ezzel érté­kes másodperceket veszített, az­tán ugyan megindult, s még így is jó helyzetbe került, de lövése elsuhant a jobb kapufa mellett. S az első félidő utolsó említésre méltó jelenete: a 45. percben Si­mon óriási lövést eresztett meg húsz méterről, a labdát Babócsy kiöklözte, éppen Füle elé, ak­i megpróbálta ugyan a hálóba be­kotorni, sikertelenül. Egy szó, mint száz: a hazaiak rengeteg helyzetet hagytak ki. A váciak a második játékrész elején ugyanott folytatták, ahol az elsőben abbahagyták, azaz helyzet­helyzetet köve­tett, de eredménytelenek ma­radtak. A 48. percben Nyilas lőtt mellé húsz méterről, egy perccel később Simon hatal­mas bombáját tenyerelte a ka­pu mellé Babócsy. A Vasas vezető gólja után - amely teljesen letaglózta az ad­dig nagyszerűen futballozó ven­déglátókat - teljesen leült a já­ték: a váciak nem tértek maguk­hoz a kábulatból, a Vasas védői pedig arra rúgták a labdát, amerre álltak. Néha egy-egy ak­cióra is tellett az erejükből. Az­tán az utolsó tíz percben újra óriási gólszerzési lehetőség kí­nálkozott a hazaiak előtt, de Ré­­pási az ordító helyzetben mellé lőtte a labdát. Ezt követően Hahn is kiegyenlíthetett volna, de ezen a délutánon neki sem ment a góllövés. Bízzunk a szállóigében: ha si­kertelen volt a főpróba, sikeres lesz az előadás! MOLNÁR LÁSZLÓ Babócsy kivédte az ellenfél szemét Fotó: FÖRSTER TAMÁS Elsőtől az utolsóig 1. Vác FC Samsung7 5 -2 12- 810 2. Vasas7 4 2 1 11- 610 3. Ferencváros7 4 2 1 8- 810 4. VUeoton-Wattham7 4 -3 13-88 5. Kispest7 3 2 2 12- 88 B. Pécs7 4 -3 9- 99 7. MIK7 Z 3 2 13-127 8. Nyíregyháza7 2 3 2 7- 77 8. Dósgyőr8 3 1 2 8- 87 10. Csepel6 2 2 2 7- 6­6 11. Békéscsaba7 2 2 3 10-106 12. Újpest7 1 4 2 5- 6 6 13. Sófok7 3 -4 10-12 6 14. BVSC-Nováp7 1 2 4 5-10 4 Rába7 -4 3 5-10 4 16. Veszprém7 1 1 5 7-17 3 „Ez csak egy bajnoki" Állok az Üllői­ körút sarkánál a piros lámpánál, mellettem egy zöld-fehérbe öltözött, mopedes fiatalember, tőle jobbra egy másik srác bukósisakban, egy Suzuki nyergében. .Mennyit eszik ez?” - kérdi a mopedes. „Nyolcat” - hangzik a tömör válasz. „Ennyit kelle­ne rúgnunk a Rábának és a szlovákok­nak összesen” - mondta a mopedes. Aztán a lámpa zöldre váltott, egyúttal jelezve, szabad az út, az eszmefutta­tásnak nincs akadálya. Elvben. És a gyakorlatban? Ami a tegnapi első felvonást illeti, nagy volt a várakozás. Még az egykori kedvenc, Pintér Attila is eljött meg­nézni volt „sas társait”, azzal sem törődött, amikor valaki odamondta neki: „Életed legnagyobb baromságát csináltad akkor, amikor elmentél in­nen. Mi vagy te most?" Pinyő csak mosolygott, nem kommentálta a vé­leményt. Civilben ott járt-kelt az épületben Fodor Imre, a „kis Foci”, mindenkinek örömmel újságolta, szerdán már ott lesz a pályán. Szük­ség is lesz rá. A két öltözőben amolyan vihar előtti csend volt, érthetően. A Fradi­ra egy nem mindennapos kupafordu­ló vár rövidesen, és a bajnokságban sem mindegy, miként szerepelnek. A Rába ugyan a táblázat végén kullog három ponttal, de Tornyi Barnabás a hét közben azt mondta: „Érzem, van esélyünk a Fradi ellen.” Most viszont azzal fogad, meglehetősen kesernyés mosollyal, hogy Rugovics és Csertői beteget jelentettek, ami nem is cso­da... Amikor affelől érdeklődöm, esetleg lehet ebben valami megfuta­­modásféle is, a Rába edzője sokat sej­temen mosolyog. Nem válaszol ugyan, de tekintete mindent elárul. A későn jövők jóformán még le sem ültek, amikor az első percben Lipcsei olyan lövést küldött kapura, hogy mindenki azt hitte, gólszüret lesz. De Végh kapus a Rába partjáról nyújtózkodott egyet, és csak szöglet lett belőle. Akkor még nem tudtuk, hogy az első 45 percben több ilyen produkciót is bemutat majd, meghiú­sítva ezzel a fradisták minden gól­szerzésre irányuló igyekezetét. Jófor­mán át sem jött a Rába a huszadik percig a Fradi térfelére, de amikor először arra tévedt, érezni lehetett, a győrieknek nem szállt inukba a bá­torság. Aztán a 23. percben Máriási a tizenhatosnál visszaemelt, és Be­­lánszky, aki addig jobbára csak azzal vétette észre magát, hogy örökösen a talaj közelében volt, nem hibázott (1- 1). Bár a Fradi-tábor még így, a Slo­van ellen készülve is meglehetősen kulturáltan viselkedett, azért olykor­olykor megtalálták Márton játékve­zetőt, s a győrieknek is kijutott egy­két szlogenből. Még szerencse, hogy elszórakoztattak bennünket és magu­kat, mert a pályán látottakban nem sok öröm volt. Kérdezték is többen, hogy most csak ennyit tudnak a zöld sasok, vagy szerdára tartalékolnak. Mi lesz itt szerdán - fogalmazta meg a kérdést csaknem 15 ezer ember a szünetben. És csak megerősödött a kíváncsiságuk, amikor az 56. percben Belanszki már a második gólját érte el (1-2). Bár akart mindenki, de a Fradi­ból igazán csak Simon Tibor játéka dicsérhető. Hátvéd létére ő volt min­den. Középpályás csatár egy sze­mélyben. Ha kellett, osztogatott, ha kellett, szerelt, ha kellett, kapura lőtt. Vukovics még a 60. percben fel­csillantotta a reményt (2-2), de iga­zán akkor halt meg mindenki erei­ben a vér, amikor a 81. percben Be­lanszki már harmadik gólját is be­rúghatta volna, de ezúttal hibázott. Nagy sóhaj volt az Üllői úton, amikor Márton játékvezető véget ve­tett a találkozónak. Ekkor jutott elő­ször eszembe a kis mopedes, és ek­kor gondoltam azokra a mondatok­ra, amelyeket Szepessy László edző mondott még a mérkőzés előtt: „Ez csak egy bajnoki, ne tekintse senki szín­házi főpróbának. Mert ha jól játsza­nánk, akkor ugye az előadás szerdán három pont. ” Nos a főpróba olyanra sikeredett, amilyenre. A hármas síp­szó után egyaránt volt taps és fütty is, akik ott voltak, tudják, hogy mi­ért, akik nem, azok bizonyára sejtik. TÖRÖK FERENC 1992. szeptember 27. NB I Nyí­regy­háza-BVSC 1-1 (0-1) Nyíregyháza, 7000 néző, vezette: Varga L. Gólok: Pacaj (81’), illetve Gracsov (40’) Békéscsaba-Veszprém 4-2 (3-1) Békéscsaba, 4000 néző, vezette: Kurmai Gólok: Vancea (7’), Kulcsár (13- 88’), Fodor (32’), illetve Szurgent (45’), Csík (78’) Videoton-Waltham-MTK 4-2 (4-0) Székesfehérvár, 6000 néző, vezette: Vágner Gólok: Czéh (171), Vadász (22'), Horváth (30*, 33'), illetve Hámori (11-esből - 51'), Zsivótzky (87*). Kiállítva: Németh (77') Vác-Vasas 0-1 (0-0) Vác, 5000 néző vezette: Hartmann Gól: Zvara (58’) Újpest-Siófok 3-1 (1-0) Megyeri út, 3000 néző, vezette: Bognár Gólok: Véber (11-esből - 20'), Zare (80* - öngól), Tiefenbach (81'), illetve Zare (59*). Kiállítva: Tiefenbach (82') Kispest-Honvéd-Pécs 3-1 (1-0) Bozsik stadion, 5000 néző, vezette: Kiss G. Gólok: Duró (34’), Illés (58’), Márton (65’), illetve TUri (70’) Ferencváros-Győr 2-2(1-1) Üllői út, 1600 néző, vezette: Márton S. Gólok: Albert (5'), Wukovics (591), illetve Belansky (24', 56') A Csepel-Diósgyőr mér­kőzést ma 11-kor játsszák. Keleti csoport: Hatvan-II. Ker. TVE 1-3 Nyugati csoport: Pénzügyőr-Tatabánya 1-1 Szekszárd-Dunaferr 2-0 TOTÓ A 39. játékhét 2­7. eredményei: 1,2,1,1, 1,2. A többi mérkőzést ma játsszák. Reggel és délután megjelenő országos napilap Reggeli kiadás III. évfolyam 266. szám Főszerkesztő: Szűcs Gábor Felelős szerkesztő: Müller Tibor Főszerkesztő-helyettesek: Meruk József, Őri B. Péter, Pólya Zoltán Kiadja a KURÍR Lap- és Könyvkiadó Részvénytársaság Felelős kiadó az rt elnök-igazgatója Szerkesztőség és kiadóhivatal: 1122 Budapest XII., Hajnóczy u. 7-9. Postacím: 1525 Budapest, Pf. 72 Telefon (PBX-központ): 202-5135,202-5166 Telefax: 202-6802, 202-6659 Hirdetési igazgató: Sárosi István Telefon: 202-6721 Hirdetésfelvétel: 202-5166 Terjeszti a Magyar Posta. Szedés: KURÍR RT. Technikai igazgató: Csutor György A fotó kidolgozás Forte papíron készült Nyomtatás: Szikra Lapnyomda Felelős vezető: Dr. Csöndes Zoltán vezérigazgató HU ISSN 0865-9001­­ 2 4­­­16 *